Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 28 d. 23:27

42     

    

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

„Norint įgalinti aiškų perėjimą nuo nuosavybės prie panaudos, būdas, kuriuo mes projektuojame dalykus ir sistemas taip pat turi būti pakeistas,“ – tvirtina grupė, kuriai priklauso prastai pagarsėjusio Didžiojo perkrovimo dienotvarkė.

Remdamasis savo Didžiojo perkrovimo darbotvarkės tikslu - užtikrinti, kad paprasti žmonės „nieko neturėtų“, Pasaulio Ekonomikos Forumas (PEF) dabar pasisako už privačios transporto priemonių nuosavybės panaikinimą.

„Mums reikalinga švarios energijos revoliucija, ir jos reikia dabar.“ – taip pradedamas PEF liepos mėnesio 18 dienos straipsnis, pavadintas „3 žiedinės ekonomikos siūlymai svarbių metalų, tokių kaip kobalto, ličio, jei paminėti tik keletą, trūkumui sumažinti. Šių svarbių metalų trūkumas galėtų padidinti švarios energijos technologijų kainas,“ – tęsė globalistų grupė.

Tęsdamas PEF aiškina, kad didesnio kiekio „grynosios medžiagos“ iškasimas yra vienas „aiškus būdas“, kurio imdamiesi galime sulaukti „neplanuotų pasekmių“, ir todėl laikas peržiūrėti dabartinį sprendimą bei apsvarstyti „šiuos tris mąstymo pokyčius“, galinčius sumažinti svarbių metalų poreikį.“

Pirmasis iš mąstymo pokyčių turėtų skatinti žmones „pereiti nuo turėjimo prie naudojimosi“. PSF tvirtina, kad dauguma automobilių ir kitų daiktų yra paliekami nenaudojami ilgesnį laiką nei jais naudojamasi. „Daugiau dalinimosi gali sumažinti nenaudojamos įrangos, o tuo pačiu ir medžiagų naudojimą.“

„Norint įgalinti aiškų perėjimą nuo nuosavybės prie panaudos, būdas, kuriuo mes projektuojame dalykus ir sistemas taip pat turi būti pakeistas,“ – aiškina grupė, minėdama, kad viena iš galimybių yra ta, jog tokiems daiktams kaip automobiliams galėtų būti naudojami „vartotojų profiliai, kuriantys skirtumą tarp darbinio ir asmeninio to paties įrenginio naudojimo“ bei leidžiantys sumažinti „vieno asmens naudojamų įrenginių skaičių“.

„Planavimo procesas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas pagrindinio poreikio tenkinimui, vietoj planavimo, skirto produktų pirkimui, šiam perėjimui yra esminis. Tai yra mąstymas, reikalingas norint pertvarkyti miestus, kad būtų sumažintas privačių transporto priemonių ir kitų dalykų naudojimas,“ - priduria organizacija.

Kitos dvi PEF idėjos, liečiančios taip vadinamą „žiedinę ekonomiką“, yra mažiau revoliucingos ir įtraukia pirmenybės teikimą ilgalaikių daiktų kūrimui bei naujos paskirties radimą daiktams, kurie nebetinkami naudojimui pagal savo pradinę paskirtį, bet galėtų būti naudingi kitose situacijose.

Tačiau baigiamuosiuose straipsnio paragrafuose PEF visgi užsimena apie savo troškimą panaikinti gyventojų autonomiją vardan jo paties pasaulėžiūros įgyvendinimo, pateikdamas nuorodą į 2022 metų Pasaulio Ekonomikos Forumo baltąjį dokumentą, skatinantį dirbančius kasybos pramonėje prieš imantis projektų užduoti sau klausimą: „ar mums reikia šių mineralų?“

„Šis perėjimas prie pilnai žiedinio modelio dabar yra labiau neatidėliotinas nei bet kada. Jei norime judėti pirmyn, mums reikia sisteminiame lygmenyje persvarstyti, kiek mes vartojame, o taip pat ir kaip mes galėtume sumažinti vartojimą,“ – teigiama jame. „Debatai ir įtampa dėl naujų kasyklų radimo pasitrauks tik tuo atveju, jei mes galėsime smarkiai sumažinti dabartinį metalų panaudojimą.“

Kaip jau išsamiai pranešė LifeSiteNews, PEF Didžiojo perkrovimo dienotvarkė, teigianti, kad iki 2030 metų „Jūs nieko neturėsite ir būsite laimingi“, yra radikalus socialistinis planas, sudėliotas globalaus elito, siekiančio „paspausti“ pasaulio ekonomikos „perkrovimo mygtuką“ ir įvesti Naująją pasaulio tvarką, kuri, atrodo, atidžiai mėgdžioja daugelį Kinijos socialinių kreditų sistemos aspektų.

Iš tiesų PEF pirmininkas Klausas Švabas (Klaus Schwab) nuosekliai gyrė komunistų Kinijos prezidentą Xi Jinping‘ą už jo šalies taip vadinamus „reikšmingus socialinius ir ekonominius pasiekimus“, minėdamas, kad Kinija pasaulyje turi „įtraukties“ jėgos, nepaisant patikimų įrodymų, kad Jinping‘o režimas vykdo genocidą, prekybą žmogaus organais ir kitas nežmoniškas praktikas, siekdamas toliau stiprinti „pirmosios tikrai totalitarinės valstybės“, kaip kritikai ją vadina, galią.

Šaltinis: lifesitenews.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LTSR patriotas Diedui       2022-07-31 20:33

Jūs klystate. Dar gerai gyveno žmonės turinčių giminių JAV, dar gerai kolūkių-milijonierių kolūkiečiai. Kas jums nemokamai pastato namą už pusę kainos šiais laikais? O kolūkiuose tai buvo įprastas dalykas. Mano dėdė Kepaliuose, Joniškio rajone, prašau, tai gavo nuosavą namą sumokėjo tik pusę kainos, kitą sumą padengė kolūkis. Koks darbdavys šiais laikais apmoka pusę namo darbuotojui???
Apie bendrabučius parašėte netiesą. Bendrabutį gaudavo turbūt kiekvienas įsidarbinęs gamykloje. Nes bendrabučiai priklausė gamykloms. Savaime suprantama bendrabučiai neviliojo, bet jūs tiesiog klystate teigdamas, kad gauti bendrabutį reikėdavo laukti 5 metus. Mano tėvai bendrabutyje negyveno, nes sukaupė pinigų kooperatiniui butui, kurį ir nusipirko.

Vaclovas       2022-07-31 14:38

Sunku tiksliai apibrėžti skalsybos, valstybinės santvarkos dalykus, kai nesi tam atsidėjęs mąstytojas, gebūnas ir žinovas. Juo labiau, trumpai apibrėžti. Visgi - brežnevizmas tai valstybės valdoma, gožiama turtystės (kapitalizmo) santvarka, kuomet verslas (taip, verslas - valstybinės įmonės irgi verčiasi) yra be asmeninės nuosavybės, t.y., kaip galima išsireikšti, priklauso ponui Niekui. Kaip ir straipsnyje siūlomos santvarkos parenginyje. Socializmas yra kita. Kuomet nėra vargšų arba vargšai yra visi (taip būna, kai trauki už ausų netikėlius, o nei tie nori, nei kiti nori tą daryti (vėlgi - pono Nieko saistuma), bet visi tai daro priverstinai, o gabius gožia, tad visi atsiduria baloje). Aš pasisakyčiau už turtystę su žmogišku veidu. Nes socializmas be vargšų yra bedvasis svajotojiškumas, jei ne pasakyti daugiau - nusikalstamas, mano kukliu vertinimu.

Partijos naris nuo 1971m (5(penki) skiepai       2022-07-31 13:12

Ne meluokim.
Prie RUSSO visi gerai giveno, visiem visko uzteko, visi buvo laimingi, visi dirbo, mokesi, gidesi uz dika. Visi duonos turejo. Tai ne dabar, badaujam.

Diedas       2022-07-31 12:27

Paskaičiau komentarus.
Kaip visad nematę sovietmečio kaimo filosofai bando jį datraukt iki savo šlapių fantazijų.
Viskas buvo paprasčiau. Gerai gyveno tik savo privilegijų net nesliapiantis aukštesnis kiaulių komunistų sluoksnis. Butai be eilės, paskyros mašinoms, kelialapiai į ne proletarams skirtas sanatorijas, miškuose paslėptos pirtelės, nepilnametės paleistuvės ir t.t.
Buvo ir neblogai prasisukusių mužikų. Gyveno tie kas turėjo ryšių “kur reikia” gebėjo meluot, turėjo ką pavogt, mokėjo spekuliot, ar paslapčiim padvale megzt megztinius ar siūt kelnes
Bet absoliučiai didžioji dalis proletarų gyveno išėdom, kurių tekdavo laukt eilėse, svajojo po penkerių metų gauti bendrabutį ir po dvylikos metų butą. Apie paskyrą mašinai proletarai net nesvajojo.
Pačiame “gražiausiane” brežneviniame laikotarpyje, profsajungai padavus visų įmanomų biurokratų užvizuotą prašymą pastatyti į eilę butui, buvau išjuoktas ir nudžiugintas, kad niekada jo nesulauksiu. Išeitis buvo po kokių penkerių metų koperatinis, bet tam reikėjo apie 5000 rbl pradinio įnašo, kas jaunai šeimai buvo tolygu skrydžiui į kosmosą.
Sovietmetis buvo ant nuprdusių komuniakų įžūlaus melo besilaikantis ubagynas, kurio visi nekentė.
Dabar sovietmečio “lygybė” ir “gerovė” vėl paremta buku kiaulių komunistų melu.

Vaclovas       2022-07-31 1:52

“Pyktis įsibrovė į ligotus kūnus”. — Pavargusius nuo visko kūnus.

Vaclovas       2022-07-31 1:41

(…) Valdžia ėmė šokinėti apie *Balsuotoją. (…)

Vaclovas       2022-07-31 1:40

Paklauskime, kodėl dažnas senimas siūlo viską graiuti ir grįžti į tyrus brežnevinės bendrystės laikus. Na, blogis, lėkštas, kaip ir šį kartą, mano įsitikinimu. Buvo taip. Senimas gyveno sau padoriai, mylėjo vaikus, vaikaičius, šalį. Prasidėjo 2008 metų sunkmetis. Valdžia ėmė šokinėti apie alsuotoją. Senimui paleido įvairiausius madingus pasirodymus per veizoriją. Senimas sukibirkščiavo. Puolė savimi rūpintis ir persirūpinti. Užėjo savimylystės garbystė. Prarastų metų grąžinimo vajus. Su skandinaviškoms lazdomis išėjo į laukus ir miškus… Tačiau gyvenimo dėsniai negailėstingi. Gyvenimas tęsiasi, sveikata geresnė nei kada nors buvus, nei jaunų, o gyventi nusibodo… Užsienis, kažkoks daiktas? O kam, koks džiaugsmas iš to, viskas matyta-permatyta, nereikalinga, nes… gyventi pabodo. Nieko naujo po mėnuliu, t.y po saule. Pyktis įsibrovė į ligotus kūnus. Atėjo noras jau naikinti viską. O ką jaunimas? Ką jis žino, juk reikia mokytojėlių-aukletojėlių, bet jie tai tik nuo gyvenimo nuvargę senoliai ir jų vis labiau veikiami tėveliai. Meluoja, kurpia praeities pasakėlias, maž kas su jais eis gėda žino kur…
Prierašas: nesakau, kad taip su visais senoliais, neapkalbu, tačiau sakau, ką tenka neretai stebėti.

Vaclovas ing 23:46       2022-07-31 1:08

Juk prisiminkime nuo ko prasidėjo pokalbis, atsakymu, skirtu 23:48 07-29 (tai buvote jūs?), kad dabartiniai siūlomi visko atėmimai yra tolygūs brežneviniams laikams, apie kuriuos svajoja jaunimas. Tai atsakiau, kad straipsnyje siūlomi visko atėmimai neturi nieko bendra su brežneviniais laikais, kai nuosavo turto kaupimas buvo teisėtas.

Vaclovas ing 23:46       2022-07-31 0:42

O išperkamąją nuoma laikau gėriu - mano yra jau seniai paskaičiuota, kad kol sutaupysi, ne tik kažkokio daikto neturėsi daug metų, bet jo atmainos (nes būtent norėto daikto neįsigysi kaupdamas - per tą laiką pasirodys nauji dirbiniai) bus net daugiau brangesnės nei permokėsi už išperkamąją nuomą. Taip yra beveik su visais daiktais ir jų pabrangimu. Prieš išperkamąją nuomą pasisako tik tie, kurių pajamos didžiąja dalimi yra slaptos… Taip, kad aš TSRS buvusią išperkamosios nuomos paslaugą paminėjau kaip gerą dalyką, tačiau atsvarai minčiai, kad tuommetu buvo komunizmas (nes, deja, senoliškumo liga apimti mūsų vyresnėliai, būna, kiek kitaip pasakoja nei buvo iš tikrųjų - t..y nedorai klaidina).

Vaclovas ing 23:46       2022-07-31 0:30

Nieko neneigiu iš jūsų pasisakymo. Tik aiškumo prireikė. Nes, būna, kad brežnevinius laikus prilygina tam tikro jaunimo geidžiamai komunizmo santvarkai, tačiau komunizmu bent jau tuo metu net nekvepėjo. Buvo užgožti laikai, bet kapitalistiniai (turtystės) - dauguma tik ir svajojo apie daiktinį gerbūvį ir jį nevienoda sėkme kaupė. Neteigiu, kad tai buvo blogai - tik tai jokiu būdu nebuvo komunizmas, apie kurį dėstoma straipsnyje. O asmeninės nuosavybės atėmimą laikau baisiu dalyku. Niekas niekuomet nesirūpindavo viskuo, jo dalybomis, ateitimi - tai yra tik laisvų ( nuo ydų) žmonių išimtinė teisė, tai pradedant nuo savęs paties.

Omeleto       2022-07-31 0:02
Jim Rickards (Paradigm News Letters)       2022-07-31 0:01

Mano vardas Jimas Rickardsas.
Esu buvęs Pentagono, Baltųjų rūmų, Kongreso, CŽV ir Gynybos departamento patarėju. Esu teisininkas, investicijų bankininkas ir 7 knygų apie valiutas ir tarptautinę ekonomiką autorius.
2022 m. kovo 9 d. prezidentas Baidenas pasirašė mirties nuosprendį Amerikos laisvei.
Tą dieną tylioje ceremonijoje Baltuosiuose rūmuose, be Kongreso, valstijų ar Amerikos žmonių pritarimo Baidenas pasirašė įsaką 14067. Jame paslėptos kelios pastraipos, pavadintos 4 skyriumi, kuris šį įsaką daro klastingiausiu veikiančio prezidento poelgiu mūsų respublikos istorijoje. Kadangi 4 skirsnis sudaro sąlygas. JAV vyriausybei sekti visus piliečius. Visiškai valdyti jų banko sąskaitas ir pirkinius. Ir visam laikui nutildyti visus nepritariančius balsus.
Šiame naujame kare prieš laisvę demonai neateina ne tik jūsų ginklų. Ne, jie galvoja daug plačiau. Jie ateina jūsų pinigų. Ir tai jau prasidėjo.
Netrukus jūsų pinigai bus konfiskuoti – ar tiesiog taps beverčiais popieriais.
Dabar turima grynųjų pinigų valiuta bus pakeista naujais, programuojamais skaitmeniniais žetonais.
Drauge, ši nauja valiuta leis visiškai kontroliuoti visus Amerikos piliečius.
Nes kiekvienas „skaitmeninis doleris“ bus užprogramuotas vyriausybės…
...tai reiškia, kad jie galės „įjungti arba išjungti“ jūsų pinigus savo nuožiūra.
Negana to, jie galės SEKTI ir ĮRAŠYTI kiekvieną jūsų pirkinį.
Tai labai skiriasi nuo „internetinės bankininkystės“, ar ne ?…
Ir tai neturi nieko bendra su kriptovaliuta.
AOC jau viešai paskelbė remianti vyriausybės kontroliuojamą „šnipinėjimo programų“ valiutą...
Skaitmeninis doleris reiškia, kad demonai galės nubausti už bet kokį indėlį, pirkinį ar net socialinių tinklų komentarą, kuris jiems nepatinka.
Ir tai nėra kažkas po metų…Tai jau prasidėjo.
Slaptoji Baideno armija sunkiai dirbo ir…
JAV teismai jau gerokai įsibėgėjo.
Tiesą sakant, mūsų vyriausybė stengiasi pasivyti…
Kinija ir Rusija jau pradėjo bandomąsias programas savo skaitmeninėms valiutoms.
Daugiau nei pusė pasaulio šalių ir beveik 90 % centrinių bankų šiuo metu išbando arba tyrinėja skaitmeninę valiutą.
https://pro.paradigmnewsletters.org/p/awn_bidenbucks_0622/PAWNY719/Full?h=true&s1=PowerinBox_Marketplace&s2=w0gt5uuvbredqdvh2290o2dg

Vaclovui       2022-07-30 23:46

Va todėl vis daugiau ir daugiau žmonių ima teigiamai vertinti Brežnevo laikus. Turtystė/beturtystė ne visai adekvatu. Taip, Tarybų Sąjungoje buvo turtystė. Bet turto turėti buvo net lengviau nei dabar. Taip, buvo išperkamuoji nuoma, bet ji buvo be siaubingų porocentų, žmonės gi išsimokėdavo kooperatinius butus be vargo, kiek pamenu kainuodavo tik 60 rublių per mėnesį. Šiuolaikinis kapitalizmas siekia viską paversti abonementiniu mokesčiu. Tai reali problema. Kone visose internetinio transliavimo srautu servisai reikalauja abonemento. Net kompiuerio programos pereina ant abonemento. Ateitis bus tokia: neturėsite nieko, net savo būsto, daugelis dalykų kuriiuos dabar turite bus pasiekiami nuomos būdu. Pasižiūrėkite kaip kapitalizmo lobistai jau jus apdoroja, kokios antraštės portaluose: “lietuviai Europoje išsiskiria tuo teikia pirmenybę savam būstui”, “Vokietijoje (suprask reikia lygiuotis) būstas yra nuomojamas” ir t.t.

Vaclovas        2022-07-30 22:24

Bet nuoma, mano nuomone, yra blogis. O tikros bendrystės (su Kristaus Meile, Žodžiu, be apkerpėjimo) nebuvo ir nebus žemėje. Geriau jau ir nebandyti jos mėgdžioti, tariamai diegti.

Vaclovas        2022-07-30 22:01

…kad jos kūrėjai privertė… Turiu omeny - TSRS (nė kiek neatstovaujant jų), ne brežnevizmo kūrėjus.

Vaclovas ing 23:48       2022-07-30 21:57

Paaiškinsiu savo mintį, kodėl tuomet turtystės požymiai buvo labiau išreikšti, nors butai ir sodai buvo dalinami dykai. Skirtumai tarp gyvenimo kokybės, pajauta vargstančiam (šiosios dabar daugiau) ir tuo, kad žmonės šiais laikais labiau siekia suteikimo pakankamumo, užtektinumo kiekvienam bei didesnės bendrystės.

Vaclovas ing 23:48       2022-07-30 21:50

Nesupratau, su kuo jūs susiejote brežnevinius laikus. Šiaip jau, tais laikas TSRS gyveno beveik turtystės sąlygomis (išskyrus tai, kad jos kūrėjai privertė stambiuosius savininkus liautis išnaudoti vergišką darbą, siutrumpinus jį iki 8 valandų bei atleidus nuo jo vaikus): prekės ir paslaugos perkamos (važiai, jų aptarnavimas taisyklų dirbtuvėse tame tarpe), net kai kurie butai (taip vadinami “kooperatiniai, kitais atvejais), mados, valgovės ir t.t. Ką gaudavo - na iš esmės tik būstus ir sklypus daržininkystei. Tad jei jaunimas ilgisi Brežnevo laikų, vadinasi jis ilgisi turtystės santvarkos, t.y. net labiau išreikštos nei tai yra dabar! O ar žinojote, kad TSRS buvo išperkamoji nuoma?
Prierašas: neišreiškiu laikysenos nė vienos santvarkos labui, nepatinka, kai nuomonė reiškiama neaiškiai arba klaidinančiai. Nes aš aiškiai tariu - jei jūs ( ar jūsų minimas jaunimas) yra už brežnevizmą, vadinasi - tikrai ne už skalsybos bendrystę.

kapiec        2022-07-30 14:38

vidurinei klasei

> keistokui       2022-07-30 14:37

kiba negirdėjai apie auksinį milijardą?

habilitâs       2022-07-30 13:06

19 metų senumo dalykus pateikėte kaip sensaciją.

Pasaulio ekonomikos forumo prezidentas (savininkas) K. Švabas dar 2003-08-27 pasirodžiusioje „Global agenda“ aprašė tai, kas mūsų laukia 2030 metais, o 2016-11-12 sukonkretino, išskirdamas 8 pagrindinius punktus, kuriuos Danijos parlamento narė Ida Auken 2016-11-22 savo twiter paskyroje apibudino taip: „ Welcome to 2030. I own nothing, have no privacy, and life has never been better“.

Prie Paulius Markevičiaus straipsnio „Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )“

(Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 18 d. 12:07) buvau įdėjęs ir nuoroda apie mūsų perspektyvas, kur glaustai paaiškinti 3 pagrindiniai dalykai. Kalbant apie straipsnį, esmė ne automobiliai, o tai, kad pirmas iš tų 2016-11-12 pateiktų 8 punktų yra tai, jog visi daiktai neturės nuosavybės, ne tik automobiliai, viską nuomosimės ir viskas bus nuomojama, netgi mūsų lovą ir puodelis, iš kurio geriame arbatą, per atostogas ar komandiruotę bus išnuomoti kam nors kitam. Ir tai nėra fantazija, jau minėta Danijos politikė, beje, K. Švabo įtraukta į 40 labiausiai žadančių jaunų pasaulio lyderių ir, žinoma, PEF narė, - jau gyvena panašioje bendruomenėje, kur viskuo dalijamasi. Kinija, po H. Kisindžerio vizito, pakeitė savo politinį kursą ir gavo tokias investicijas, laisvų ekonominių zonų pavidalu, kad visas pasaulis galėtų pavydėti. 

Jei priš 50 metų buvo viena iš labiausia atsilikusių šalių pasaulyje pagal kelių infrastruktūros išvystymą, tai dabar yra 3 vietoje pagal kelių su kieta danga kilometrų skaičių (apie 5 mln.) ir yra išskirtinė šalis, kuri per valandą nutiesia 750 metrų kelio su asfalto ar betono danga. Deja, tai nesprendžia automobilizmo problemos, nes norinčių turėti savo automobilį skaičius yra toks, kad ne tik važiuoti nebūtų kur, bet ir stovėjimo aikštelėse vietos neužtektų. Pirmas problemos etapas – tai 240000 naujų automobilių registracijos numerių per metus ir nė vieno daugiau. Dalijami per loterijas ir parduodami aukcionuose, kur kaina pakyla net iki 12000 $. O socialinėje taškų rinkimo sistemoje viena iš bausmių - teisės praradimas vairuoti automobilį arba iš galimybė iš viso jo netekti. 

Taigi, kiniečiai bus pirmi, kurie išbandys K. Švabo dalijimosi turtu tvarką. Ir ne saviveiklinę, kaip Danijoje, o valstybinę.

keistoka       2022-07-30 11:03

bilijonieriai lyg ir stumia visus kitus į komunizmą ? O gal į tą pačią , tipo,  vergovę ?

>>23:48       2022-07-30 10:17

Spaudžiu dešinę jums mielas visko su visais dalybų drauge.Tikrai labai gerai bus jau netolimoje ateityje,kai darbininkai nieko neturės ir bus laimingi viską iš turtingų megakorporacijų nuomuodamiesi.Tik aišku darbininkas norėdamas viską gauti “ant nuomos” privalės atitikti iš viršaus patiekiamus naujojo socialiai teisingo pasaulio, gyvenimo ir mąstymo standartus.Kitaip kaput,nieko negausi,liksi sėdėti po tiltu su kitais benamiais,išmestais į gatvę nuomininkais,murziais.

kapitalizmas yra būtent toks       2022-07-29 23:48

Labai teisingi pasiūlymai. Taip, automobilis daugiau stovi ne naudojamas, antra, kai naudojamas yra naudojamas neefktyviai, pvz., rytiniai transporto kamščiai - automobilyje sėdi tik vienas žmogus t.y. pats vairuotojas, nors vietos yra penkiems. Tačiau sumažinti automobilių skaičių ir jų taršą galima įvedant automobilio turėtojo mokestį, o taršą skaiččiuojnat nuo variklio kubatūros. Klaus Schwab idėjos iuš esmės teisingos, na o tai kad buduliai burbuliuoja, nieko nekeičia: šunys loja, o karavanas eina. Taip, vis mažiau ir mažiau žmonės realiai turės daiktų. Bus nuoma ir abonementinis mokestis. Juk ir kai klausotes per Spotify jūs nuomojates muziką, ji jums nepriklauso. ir elektrinį papirtuką gi per Bolt platformą jūs taip pat nuomojates. Ir čia kapitalizmas. Visa kapitalizmo esmė: pelną gauti iš visur kur tik įmanoma, ir tai ideologiškai pagrindžiat. Pmatysite, žmonės jau ilgisi tarybinių laikų, 70-ųjų laiko, Brežnevo epochos, nes eilinis žmogus tada buvo laimingesnis.

Maisu trenktas subotke       2022-07-29 21:47

..otobratj i podielytj…,grabj nagrablienoje…Matom gyva klasika,tiesiog fantastika,maniau visa tai gyvuojant knygose ir filmuose..

skirta Partijos naris nuo 1971m.        2022-07-29 19:51

Vėl nustojai gerti vaistus, vėl neklausai gydytojo. Haliucinacijos tave kamuoja. Tiek metų Lietuvoje, o lietuvių kalbos visai nemoki. Viskas aišku, kas toks esi - kpSS.

Partijos naris nuo 1971m.       2022-07-29 19:14

Teisingai kalba draugas Svabas. Mes letuvei palaikome socealines ligibes idejas.
Kodel vieniems vyskas kitiems nieko?
Nera ligibes.
Negerai.
Reikia atimt ir teisingai padalint.

T0mas J.       2022-07-29 18:56

Net neskaitau, už ką tas kvailiukas Švabas agituoja.
Mano senolis sakydavo: “durno paukščio durna giesmė”... \
Siūlau panaikinti pasaulio ekonomikos forumą.

Švabas mano draugas       2022-07-29 18:40

Visai geros Klauso mainų idėjos,kad ir šita :“didžiausias dėmesys skiriamas pagrindinio poreikio tenkinimui, vietoj planavimo”.Iš tikro,kodėl tarkime netekėjusios ar ištekėjusios moterys sedėdamos namuose ir rudydamos ir nieko nedirbdamos,neveikdamos negalėtų priimti pas save kol jų vyrai dirba,kitų vyrų ar imigrantų  pagrindiniam poreikiui patenkinti.Nes manau tai labai aktualus pagrindinis reikalas.Netgi įstatymu galima būtų įpareigoti šitą dalyką.Kiek laiko,planavimo ir resursų reikia susirasti antrą pusę,o kartais ir naują  daiktą ne visada įpirksi.O dalinimasis ir panauda būtų puiki išeitis.Kam palikti stovi tušti namai tarkime namo savininkui išvykus į kitą šalį ar atostogų.Tokius namus kuo puikiausiai galima užleisti kitiems.O jei pagal kvadratūrą namas didelis,į tokį būstą galima kitus atkelti.Pagal dabartinius didelių miestų standartus dirbančiam be vaikų žmogui ir kokių 6 kvadratų ploto į valias.Taigi jei namas 100 kvadratų,tai ten laisvai gali džiaugtis gyvenimu,kokia 16 vyrų ir moterų kartu;būtų tokia maža komuna.Mašinos irgi būna žmogus tik vienas ja savanaudiškai naudojasi į darbą važiuoja,galėtų į tą pusę ir kitus paimti ir jau tiems žmonėms nereikėtų savo taršių  auto naudoti.Ar pavyzdžiui namas nuosavas ar daugiaaukštis su daugybe butų.Kam tame daugiabutyje būtinai kiekvienam bute reikia televizorių ar kompiuterių,kitų daiktų.Aišku,kad nereikia.Galima per laiką susižinoti kas ką per tv žiūri ir kartu žiūrėti,o ne kiekvienam atskirai ir šiaip to daugiabučio butų durys nebūtų rakinamos visai,kad kitas kaimynas užėjęs į išvykusio tuo laiku kaimyno namus be problemų galėtų pasinaudoti pasidalinamais daiktais.Ir ne tik bendri daiktai,bet ir pinigai būtų tame bendrame gyventojų butų ūkyje bendri. Kiek kas uždirbo,mėnesio gale visiems paskirstoma po lygiai.Aišku gali atsirasti tokių akiplėšų,kurie nenorės po lygiai dalintis ir pinigus nuo bendraūkio slėps.Bet ir tai laikina,nes jau greitai bus vien tik skaitmeniniai pinigai ir tai bus galas naujos dalinimosi bendruomenės vagims ir priešams,kurie nenorės pinigų po lygiai dalintis. Tokie bus išmesti laukan iš tausojančios žemę mainų bendruomenės.Kas dėl laisvos nuosavos nenaudojamos ar savanaudiškai naudojamos žemės,tai čia buožėms kirsti stipriai reikia.Kam vienam žmogui kokia 30,50 hektarų žemės?Kai tuos 30 hektarų galima išdalinti 30 žmonių asmeninei panaudai ir pagrindinio poreikio tenkinimui.Manau Švabas ir jo draugai,tai tikrieji socialiai teisingi žmonių gynėjai ir mumis vargšais pasirūpins ir nebeduos turtingiesiems teršti mūsų planetos ir eikvoti jos resursų.Taigi draugai dalinkimės su visais viskuo ką turime.Tik besidalinanti visuomenė yra tikrojo teisingumo visuomenė.Ir kas tai galėtų paneigti

neaišku       2022-07-29 17:39

a bus galima turėt privačius orlaivius ?

iha- ha - ha       2022-07-29 15:28

visi ant arklių

gerai užsimanė       2022-07-29 15:22

na taip, tokie švabai važinės maibachais, rolsrolsais kur galva šauna, o “nuostabaus naujojo pasaulio” pilietis važiuos triviete kalamaške ir tik keliais nustatytais maršrutais, o panorėjus pasukti dar kur nors, paprasčiausiai užsiblokuos ir dar nusiųs į data-centrą užklausą dėl socialinio kredito sumažinimo.

123.       2022-07-29 15:04

švabai,geicai turėtų būt prižiūrimi ir stebimi psichiatrų.gaila kad kol kas dar ne…

ALVIS       2022-07-29 14:20

Kiekvienais metais K.Švabo sukviesti tarsi mokinukai pas “dvasios tėvą” į Davosą Šveicarijoje susirenka pasaulio politikos ir verslo tikrasis elitas: valstybių, vadovai, prezidentai, ministrai pirminimkai, monarchai, milijardieriai - oligarchai, svarbiausių pasaulio bankų valddytojai ir t.t.
Tikslas - pasidalinti per metus pasiektais rezultatais, keičiant pasaulio tvarką (world reset) ir gauti nurodymus tolesnei veiklai. Todėl manau, kad dabar visa Lietuvos vidaus ir užsienio politika paremta vien tik tokių nurodymų laukimu.

Kis       2022-07-29 13:55

iki ko prieita!Ka jums primena Svabas ir jo ranku poza

paskui       2022-07-29 13:04

pasiulys panaikinti busto nuosavybe, sunku patiket kad tai vyksta.Ar ten nera kam uzciaupt tuos debilus.

Al.       2022-07-29 11:53

Šlykštūs, įkyrūs komuniagos. Ir visi jų naudingoi idiotai.

AAA       2022-07-29 9:28

Išprotėję analfabetai ar ... ciniški niekšai??

Putinas       2022-07-29 9:16

nieko pries uzvaldyti ir pasauli

Malonumas       2022-07-29 9:11

Tai tada Hagoje turėtų tupėti ir šio veikėjo augintiniai šioje teritorijoje Skvernelis su Nausėda:)

Tomas        2022-07-29 8:43

Dieve,kas nutildys šitą filantropą.

But miela matyt       2022-07-29 5:38

svaaaba ir botoksa tupint vienam narve Hagoj.

Raimundas       2022-07-29 5:03

Visa šita “žalioji isterija” naudinga tik Rusijai. Jos pagalba, prisidengiant “sustainability” ir žaliomis durnybėmis,  naikinama vakarų branduolinė energetika ir stiprinama priklausomybė nuo Rusijos energetinių resursų- naftos, dujų, anglies. Dabartinė situacija rodo, kad kelnės bus numautos ne rusams, bet švabų pezalais įtikėjusiems liberastams. ES, PSO vadovybė elgiasi kaip naudingi idiotai. Vyksta globalaus pasaulio , priklausomos nuo rusų resursų, tvėrimas, po Europą vėl klaidžioja komunizmo šmėkla.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.