Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Pasaulio ekonomikos forumas: dujų kainos turi kilti, kad išsaugotų demokratiją

Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 14 d. 20:15

16     

    

Pasaulio ekonomikos forumas: dujų kainos turi kilti, kad išsaugotų demokratiją

propatria.lt

Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) pirmadienį paviešino poziciją, susiejančią į vieną dvi globalias krizes - klimato kaitą ir demokratijos nuosmukį. Pozicijoje teigiama, kad kova su klimato kaita gali padėti išsaugoti demokratiją, jei vartotojai liausis deginę anglį, naftą ir dujas, keisdami jas į žalius atsinaujinančios energijos šaltinius.

WEF teigia, kad per pastaruosius 15 metų stebimas demokratijos nuosmukis visame pasaulyje, o kad apsaugotų ir skleistų laisvę, lyderiaujančios demokratijos turi sustiprinti savo ekonomikas ir saugoti laisves.

Taip pat teigiama, kad mažai anglies sunaudojančių ekonomikų kūrimo pastangų ignoravimas padidintų, o ne sumažintų ekonominius pavojus. Kompanijos pakartotinai raginamos stabdyti investicijas į iškastinį kurą. Rusijos invazija Ukrainoje atnaujino dėmesį šiai ekonominei silpnybei.

WEF siūlo skatinti atsinaujinančius energijos šaltinius branginant visas alternatyvas tiek, kad jos tiesiog iškristų iš rinkos.

„Pirmiausia, lyderiaujančios demokratijos turi liautis palaikiusios per mažą iškastinio kuro kainą (end the underpricing of fossil fuels), kuri yra pagrindinis veiksnys, neleidžiantis įvykti perėjimui prie švarios energijos. Šis per mažų kainų palaikymas, susijęs su anglies, dujų ir naftos gavyba, vien 2020 metais sudarė 5,9 trilijardų ekonominę žalą. Beveik ketvirtis šios sumos teko 48 didesnėms ar mažesnėms demokratijoms. Lyderiaujančios G20 demokratijos turėtų kolektyviai įsipareigoti išnaikinti kainos ir mokestines sąlygas iškastiniam kurui. Jos taip pat turėtų įvesti efektyvesnį iškastinio kuro apmokestinimą, kuris apimtų ir lokalią oro taršą, ir poveikį globaliniam atšilimui, ir kitą ekonominę žalą“, - rašo WEF.

Išplatintame dokumente teigiama, kad reikalavimų laikymasis turėtų būti įtvirtintas prievarta.

Taip pat siūloma, kad produkcijai, kurios gamyboje panaudojama daug anglies, būtų taikomi papildomi importo muitai, taip mažinant nesąžiningos konkurencijos riziką vietos verslams ir atgrasant kompanijas nuo persikėlimo į užsienį siekiant mokesčių išvengimo.

Galiausiai teigiama, kad demokratijos turi priversti (force) kitų nedemokratinių šalių ekonomikas kovoti su iškastinio kuro kainų mažinimu (underpricing), ypač turint galvoje, kad JAV prezidentas Joe Bidenas yra viešai įsipareigojęs iškastinio kuro išnaikinimui.

Daroma išvada, kad „atidėliodamos perėjimą prie švarios energetikos lyderiaujančios demokratijos tik daro savo ekonomikas labiau pažeidžiamas priklausomybės nuo iškastinio kuro, [o] perėjimas prie žaliosios energetikos yra gerai ne tik klimatui, tačiau ir pačių demokratijų išsaugojimui.“

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>smagu       2022-07-17 11:21

IT prezidentas Mattarela

taip tai taip ,ale....       2022-07-16 14:50

kas pagaliau imsis ir išsodins iš džipų , vos ne trigubai taršesnių dėl didžiulės kubatūros ir tokio auto svorio,tuos už žalią politiką pasisakančius politikierius?

ah1       2022-07-16 12:54

jei putinas galvą naudotų pagal paskirtį tai dujas ir naftą  seniai pardavinėtų  už rublius o rublį už 0, 20 dolcenčių ir nešertų JAHVĖS rotšildus ir JAHVĘ su rotšildynu pasiųstų paskui karablį

Kis       2022-07-16 9:32

Ar tik Svabas nebus tos “demokratijos” angelas sargas? Norai zveriski,bet nusoke nuo proto,prie ko dujos ir toji Svabine dermokratija?

Al.       2022-07-16 5:00

,,„Pirmiausia, lyderiaujančios demokratijos turi liautis palaikiusios per mažą iškastinio kuro kainą (end the underpricing of fossil fuels), kuri yra pagrindinis veiksnys, neleidžiantis įvykti perėjimui prie švarios energijos.” - Dabar supratot, kodėl Baidenas kasdien dar lovoj skambindavo Putinui, įtikinėdamas, kad Amerika tikrai nesikiš į spec operaciją ? Jei Leninas sakė, kad nam nado nečajanno, čužymi rukami tolknut padajuščevo čeloivieka (mums reikia netyčia, svetimom rankom stumtelti krintantį žmogų), tai dabartiniai komunosatanistai tą daro beveik, atvirai. Nes dar Gebelsas jiems įrodė, kad kuo didesnis melas, tuo daugiau kartų jį reikia pakartoti kad liaudis patikėtų. Tik tiek. O pakartoti, ačiū (jų) dievui (Mamonai), jie turi su kuo. Ir sėkmingai tą daro. Vistik negali sakyti, kad dabartiniai bolševikai būtų visiški gyvuliai. Jie viso labo tik nuskurdina žmones, atima jiems viltį ir pasitikėjimą Pasauliu. O juk galėti tiesiog traiškinti. Sumesti į jūrą. Deginti napalmu. Juk priemonių turi prisiruošę.

Atšilo smegenys       2022-07-15 22:53

Tai Švabas yra pasaulinio lygio reketininkas,teroristas,kuris išmušinėja pinigus iš paprastų vartotojų ir siūlo:norit demokratijos,savo verslų,savo laisvių.Tai mokėkite už išteklius brangiai,Švabui,kitaip jums bus kaput.Švabo “žalioji agenda” tai   nusikaltėlių su kostiumais sindikatas terorizuojantis žmones.Nori turėti savo ( demoktatiją) parduotuvę,tai užsidėk ant stogo saulės batareikę,vėjo malūną-mokėk Švabistams duoklę,o jei nemokėsi už “batareikę “vis tiek mokėsi už sukeltas iki debesų elektros,dujų kainas.Švabas pradeda ir laimi

Al. Sankcijos į užpakaliui       2022-07-15 22:06

Vakarų sankcijos skirtos sužlugdyti ne Rusiją, o Pasaulį, pirmiausia - pačius Vakarus. Kaip ir plandemija, karas su sankcijomis tėra spec operacija - artparengimas prieš Didįjį Pasaulio užpuolimą.

Sankcijos į užpakalį       2022-07-15 20:19

Oficialūs skaičiai rodo, kad nepaisant sankcijų, Vakarų taikomų siekiant sustabdyti Maskvos karą Ukrainoje, Rusijos ekonomika per pirmąjį 2022 metų pusmetį pasiekė biudžeto perteklių, ekvivalentišką 23 mlrd. JAV dolerių.

Rusijos biudžeto perteklius pasiekė 1 374 trilijonus rublių (23 mlrd. JAV dolerių), tai lėmė didesnės pajamos, antradienį, pasak naujienų agentūros „Interfax“, pranešė Finansų ministerija.

Maskva pelnosi iš sparčiai brangstančios naftos, pajamos iš naftos ir dujų sektoriaus daug didesnės nei tikėtasi. Pardavusi naftą ir dujas, pirmąjį 2022 m. pusmetį Rusija uždirbo daugiau nei 100 milijardų dolerių -  66 proc. pajamų, kurių tikėtasi iš iškastinių žaliavų pardavimo per visus 2022 metus.

Konservatorių šūūūdas       2022-07-15 18:55

2022 m. birželį metinė infliacija Lietuvoje siekė net 21 proc. ir buvo antra didžiausia visoje ES. Lietuvą pralenkė tik Estija. Daugiausia aukštą infliaciją Lietuvoje lemia 67,5 proc. pakilusios energetinių prekių ir 28,5 proc. maisto kainų augimas. Būtent, šios prekių kategorijos ir padidio bendrą infliaciją šalyje didžiąja dalimi -net visais 14,4 proc. Taigi, iš PIŠ vyriausybės šalies ekonomikos valdymo gavosi didelis šūūū*das!…

ah1       2022-07-15 14:09

dujų kainos nekyla savaime, dujų kainas pakelia konkretūs asmenys konkrečiais tikslais, tai švabas/tarakonas turėtų ir sakyti - dujų kainas pakėlė tas ir tas dėl tokių ir tokių priežasčių...

Kaip supratau        2022-07-15 11:57

tas   WEF tai labai demokratinė kontorą ir jinai p.Švabą demokratiškai išrinko savo vadovu , na ir todėl jis mokina kitus tos demokratijos .

Na klar,       2022-07-15 11:39

vardan dimokratijos baltoji rasė, ypač lietuviai, turi būti pamažinti. Ubagai milijardieriams (iuberiams nuo vok.žodžio Übermensch) nereikalingi.

Pala       2022-07-15 9:49

gal čia ir logikos yra, bet prie ko vėl čia ta demokratija ?

Ehrmantraut       2022-07-15 7:42

kol kas nėra efektyvių technologijų, kad pakeist iš angliavandenių išgaunamą energiją, taip vadinama žalioji energetika tik dotuojamas vaikų žaidimas.

> smagui       2022-07-14 21:28

atsistatydinimo nepriėmė.

Smagu       2022-07-14 21:18

Stiprus tas Putinas, rudeniop visoje ES bus “nušienauti” premjerai su visomis vyriausybėmis.
Atsistatydina Italijos ministras pirmininkas Mario Dragi. Kas sekantis eilėje?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.