Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Paryžiaus Dievo Motinos katedros interjerą norima suniokoti modernistiniais sprendimais

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 8 d. 10:25

2     

    

Paryžiaus Dievo Motinos katedros interjerą norima suniokoti modernistiniais sprendimais

katalikutradicija.lt

Garsus Paryžiaus architektas Maurice‘as Culot su britų portalu The Telegraph pasidalino informacija apie naujus planus atstatant Paryžiaus Dievo Motinos katedrą jos interjerą paversti moderniu „pažintiniu taku“.

Architekto teigimu, naujuose planuose yra siūlymai vietoj senovinių klausyklų, šoninių altorių ir skulptūrų sukurti šiuolaikinio meno kūrinius, kurie kartu su sklindančia muzika ir šviesos efektais kurtų „emocines erdves“.

„Atrodo, lyg į Dievo Motinos katedrą nužengtų Disnėjus. Tai, ką jie siūlo padaryti Dievo Motinos katedrai, niekada nebūtų padaryta Vestminsterio vienuolynui ar Šv. Petro bazilikai Romoje. Tai lyg nuotykių parkas, ir labai vaikiškas bei lėkštas, jeigu įvertinsime šios vietos svarbą“, - teigia Maurice‘as Culot.

Planuose siūloma katedrą paversti tarsi „pažintiniu taku“, vedančiu pro 14 koplyčių, kuriose šiuolaikinės tapybos pagalba būtų vaizduojami epizodai iš Šv. Rašto, užrašyti įvairiomis pasaulio kalbomis – taip pat Afrikos ir Azijos. Viena iš koplyčių turėtų būti paskirta aplinkosauginei žinutei.

Koplyčiose siūloma vaizduoti scenas iš Pradžios knygos, Išėjimo knygos, pranašus, taip pat penkis pasaulios žemynus. Didelę svarbą norima skirti Afrikos ir Azijos žemynams, juos specialiai išryškinant, o Europa, Šiaurės ir Pietų Amerika bei Okeanija atsiduria antrame plane.

„Pažinimo takas“ užbaigiamas koplyčioje, dedikuotoje „susitaikiusiai kūrinijai“, taip nurodant į popiežiaus Pranciškaus encikliką Laudato Si, kalbančią apie aplinkosaugą.

Pristatydamas planus, kun. Gillesas Drouinas teigė, kad nori lankytojus išmokyti krikščionybės pagrindų nenaudojant „sunkių katekizmų“. Dievo Motinos katedros fondo generalinis direktorius Christianas Rousselot, valdantis katedros atstatymui skiriamas aukas, The Telegraph teigė, jog šio plano tikslas yra pavaizduoti „svarbiausius Biblijos įvykius kuo paprasčiau ir taip paaiškinti jų prasmę paprastiems mirtingiesiems, ar tai būtų kinai, ar švedai“.

Su renovacija susijęs svarbus šaltinis The Telegraph pareiškė, jog šie planai kelia pavojų katedrai tapti „eksperimentine parodų sale“, kuri šį didingą pastatą „išniekintų“.

„Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad Šventasis Sostas leistų kažką panašaus padaryti Siksto koplyčioje? Tai būtų neįsivaizduojama. Tai nuo grandinės nutrūkęs politinis korektiškumas. Jie nori paversti Dievo Motinos katedrą eksperimentine liturgine parodų sale, neegzistuojančia niekur daugiau [pasaulyje], nors su šiuo paminklu kaip tik turėtų būti elgiamasi labai atsargiai“, - teigė šaltinis.

Dauguma renovaciją prižiūrinčio mokslinio komiteto narių atsargiai žiūri į šiuos planus, bet renovacijai vadovauti paties prezidento paskirtas Jeanas-Louisas Georgelinas bei Paryžiaus arkivyskupas planus palaiko. Galutinis sprendimas dėl šių planų turėtų būti priimtas dar šį mėnesį.

Žymioji Paryžiaus Dievo Motinos katedra buvo stipriai pažeista 2019 m. balandžio 15 d. kilusio gaisro. Šiuo metu autentiškai atkuriamas sugriautas katedros stogas ir bokštai, bet naujovės planuojamos būtent tose interjero vietose, kurias gaisras pažeidė kaip tik labai menkai. Daugybė autentiškų svarbiausių interjero dalių gaisro metu išliko beveik nepažeistos.

Prezidentas Emmanuelis Macronas pažadėjo, kad katedra lankytojams bus atidaryta jau 2024 metais, kuomet Paryžiuje vyks Olimpinės žaidynės.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

amam       2021-12-8 17:56

Restauravus i Disneylanda,reiktu pristeigt kioskeliu,kur musliams dalintu degtukus uz dyka.

Pasvarstymui       2021-12-8 14:13

Juk ten nieko ypač naujo. Paskaitykite Wiki (ne tą lietuvišką, perdėm nususintą, kokią kitą) ir sužinosite, jog Prancūzų Revoliucijos (1789 m.) metu Katedra buvo paskelbta “Proto Šventove”.
Dėka Napoleono, neradusio savo inauguracijai erdvesnės patalpos, vėl tapo Katedra.
Vėliau ketinta ją nugriauti, bet rašytojas Victor Hugo parašė savo garsųjį romaną, paryžiečiai susidomėjo statiniu ir jis buvo restauruotas. Restauratorių būta “sumanių” ir jie “papildė” Katedrą savo kūriniais…
Žymusis gaisras (2019 m.) įvyko netrukus po Katedros 850 m. jubiliejaus (2013 m.). Tad “iniciatyvomis trykštančių mulkių” pastatas išgyveno ganėtinai…

Rekomenduojame

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Prancūzijos parlamente – aršūs debatai dėl vakcinų pasų

Linas Karpavičius. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad pandemijos valdymas ir mokslas yra du vienas kitam prieštaraujantys dalykai

Popiežiui įteiktas manifestas dėl padėties Vokietijos Katalikų Bažnyčioje

Liudvikas Narcizas Rasimas. Prūsijos bumerangas

Teisėjas davė JAV Maisto ir vaistų agentūrai (FDA) tik šiek tiek daugiau nei 8 mėnesius Pfizer saugumo duomenims pateikti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.