Šiaurės Amerika

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Tiesos.lt siūlo   2021 m. sausio 16 d. 19:40

13     

    

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

propatria.lt

Po socialinės žiniasklaidos platformos „Parler“ pašalinimo iš „Google PlayStore“ ir „Apple Store“ išmaniuosiuose telefonuose, o vėliau „Amazon“ pašalinus ją iš interneto hostingo paslaugos, „Parler“ generalinis direktorius Johnas Matze’as sakė „Fox News“ vedėjui Tuckeriui Carlsonui, kad bijo dėl savo saugumo, kai žmonės grasina jo gyvybei.

„Tai bjauru“, - sakė Matze apie grėsmes savo gyvenimui. Šiąnakt aš negaliu grįžti namo (…) Tai nėra tik mūsų pilietinės laisvės. Jie gali per naktį uždaryti pusės milijardo dolerių vertės įmonę“.

Praėjusį šeštadienį technologijų gigantai „Apple“, „Google“ ir „Amazon“ uždarė „Parler“, nes socialinės žiniasklaidos platforma puikiai pasirodė programų parduotuvėse ir laikėsi pirmoje vietoje visur, kur galima nemokamai atsisiųsti programas.

Programos populiarumas išaugo po to, kai „Twitter“ uždraudė prezidento Donaldo Trumpo paskyrą savo platformoje. „Twitter“ generalinis direktorius Jackas Dorsey šventė „Parler“ išstūmimą iš pirmos vietos – pergalę „Big Tech“ kompanijų, kurios kartu stengėsi nuslopinti programą.

„Twitter“ taip pat buvo kaltinamas daugybės konservatyvių paskyrų išvalymu, nes dešiniųjų pažiūrų komentatoriai ėmė pranešinėti, kad netenka tūkstančių pasekėjų. „PragerU“ teigė, kad prarado daugiau nei 5 tūkst. Pasekėjų, kaip ir Mattas Walshas iš „The Daily Wire“.

Walshas kaltino patį „Twitter“, teigdamas, kad ši socialinės žiniasklaidos platforma, nukreipta prieš konservatyvius balsus: „Akivaizdu, kad „Twitter“ naikina konservatyvias paskyras. Štai kodėl jūsų sekėjų skaičius mažėja. Tai didžiausias mūsų matytas valymas ir jis ne paskutinis.“

„Twitter“ atstovas „Daily Caller News“ fondui sakė, kad „laikydamasis mūsų koordinuotos žalingos veiklos politikos“ ir dėl „atnaujinto smurto potencialo“ „Twitter“ imsis griežtų vykdymo veiksmų ir „visam laikui sustabdys paskyras, kurios skirtos dalintis „QAnon“ turiniu“.

Komentuodamas „Parler“ pašalinimą iš „App Store“, „Apple“ teigė, kad „Parler“ leido „grasinti smurtu ir užsiimti neteisėta veikla“ ir „nesiėmė adekvačių priemonių, kad išspręstų šių grėsmių žmonių saugumui plitimą“. Matze atkreipė dėmesį į nuostabą dėl neseniai įvykusio uždarymo, kai jis pasakė Carlsonui, kad negavo jokio pranešimo iš „Apple“, „Google“ ar „Amazon“, kurie atšaukė savo socialinės žiniasklaidos paslaugą „be jokio išankstinio perspėjimo“.

„Mes negavome pranešimo iš „Google“, pirmiausia tai perskaitėme interneto naujienose“, - paaiškino Matze. „Tai šokiruoja. Kai jie parodo tą pavyzdį, žinote, mes gauname el. laišką po el. laiško. Beveik telieka laukti, kas toliau mus išmes“. Jis tikisi, kad per 24 valandas „Parler“ el. paštas taip pat bus uždarytas“.

Matze prisipažino nenusileidęs be kovos ir kerštausiantis kompanijoms, atsakingoms už „Parler“ uždarymą: „Mes galiausiai grįšime, nes neketiname pasiduoti. Mes tai padarysime. Vieną dieną vėl prisijungsime. Ir, tikiuosi, greitai, kuo greičiau. Bet tai tikras iššūkis. Turime susikurti savo infrastruktūrą - savo viską, kad tai padarytume“.

Komentuodamas sunkumus atkuriant verslą internete, Matze pažymėjo, kad neturint „Big Tech“ platformų, naujos infrastruktūros įdiegimas gali užtrukti. „Žinote, (greitai) yra sunku“, - sakė jis, paaiškindamas, kad derybose su serverių tiekėjais „paskutinę minutę jie tiesiog atsisakydavo (…) kažkas kažką pasakė: mes negalime jūsų priimti“.

Reaguodamas į tai, kad „Amazon“ pašalino socialinės žiniasklaidos platformą iš interneto hostingo paslaugos, „Parler“ padavė „Amazon“ į teismą. Ieškinyje teigiama, kad „Amazon Web Services“ nutraukė „Parler“ paskyrą dėl priešiškų politinių veiksmų, pažeidė antimonopolinius įstatymus ir nevykdė savo sutartinės pareigos įspėti „Parler“ prieš 30 dienų.

lifesitenews.com vertė Karolis Beinoravičius

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

TET       2021-01-18 1:52

Parler’s website suddenly appeared online on Jan. 17 with a message from its CEO, John Matze, who said, “Hello world, is this thing on?”
https://www.theepochtimes.com/parlers-website-back-online-with-a-message-from-its-ceo_3660235.html?utm_source=pushengage

jokie ne demokratai       2021-01-17 19:30

Tai fašistai, rasistai, ir bolševikai viename, nes draudžia galvoti, sakyti ką galvoji, turėti kitą nuomonę, nei pasmirdėlio cukenbergo.

Dzeikas       2021-01-17 16:52

Zinioms is Latvijos:
Nori zinoti ateiti - pasiziurek i praeitin. Kaip Lietuva reagavo i sovietini ultimatuma? Kalbu apie valdzia aplamai, o ne personalijas. Sureagavo sakydami nei taip, nei ne. T.y. prezikas teatraliskai tryptelejo kojyte ir kumsteleis mosikuot eme. Jo skirti ministrai, dazniausiai giminaiciai ir siaip subinlaiziai, nuleido ji zemen, kad karas uki nusiaubs. Tada prezikas paputes lupytes griebe babkes, kiek i automobiliobagazine tilpo , parase pareiskima atostogomos ir nesakes nei taip, nei ne - isvaziavo.
panasiai Lietuva reaguos ir dabar: isreiks kokia sukta formuluote, panasiai kaip KET aprasyta kas turi pirmumo teise einant pesciajam per pereja: lyg ir pestysis, bet jois neturi piktnaudziauti ta teise. T.y. jeigu koki elgeta suvazinejo sakykim “Maybachas”, tai vairuotuojo advokatas per 5 minutes irodys teisme, kad pestysis kaltas ir turi apmoketi moraline skriauda ir uz sulankstyta bamperi.
Jeigu manote, kad ten tiesiu tekstu bus parasyta,kad vienalyciu santuokos pripazistamos ir homoseksualistai gali buti seima - jus neivertinate seimunu gudrumo. Kol jie nebus tikri ,kad varta atgal neimanoma - aiskiu tekstu jie nekalbes. Toks musu tautiskas modus vivendi. Paklausykite archyviniu patriarxo kalbu: kalba daug ir gresmingai, o ka pasake taip ir lieka neaisku.

stasys       2021-01-17 11:52

Puiki tema tam autoriui kuris drystu apsvarstyti kaip gi tas pervertintas socialinių tinklų verslas dirbtinai išpučia ir kraipo tas vertybes apie kurias čia ginčijames .

Nieko nepadarysi, kai       2021-01-17 9:51

Liberal-dimokratija ir Žirinovskiada(Žiriko partija ir Co) ima viršų pasaulyje - skandins mus. Tschüß!

stasys       2021-01-17 8:15

Jei verslas šimtu procentų priklausomas nuo kažko kito ir didesnio, užsiėmus politikavimu aišku gali nukentėti .Niekam neprivalu versle paisyti tavo nuomonės .Nori būti savarankiškas tokių turi tapti . Koks čia verslas jei jis baigiasi ištraukus elektros stepseli .?

Jooo       2021-01-17 1:41

Kol angelai meldžiasi, velniai savo tvarką daro.

vardas       2021-01-17 0:44

Nesišaipykit iš maldos. Malda tikrai daug gali. Tik bėda kad daug daugiau besikeikiančių nei besimeldžiančių todėl ir turime tai ką turime.

Jeigu tik tiek begalit       2021-01-16 21:49

Tai jau nebeperskit į vandenį, ir nebebaidykit vėžių.

Jooo       2021-01-16 21:40

Malda galingas ginklas…

Tuoj       2021-01-16 21:39

Tuoj tuoj gerasis dievas atsiūs pulką angelų ir visus teisiuosius išgelbės…
Cha - cha ...

Žinios iš Latvijos       2021-01-16 21:35

Ten Seimas priėmė įstatymą, kad šeima yra vyras ir moteris…
Spėkit, iš 10 kartų kaip bus LT.

Rezultatas       2021-01-16 21:29

Įžulus brutalumas prieš nuolankius padoriuosius.
1:0
Natūrali atranka…
Ir toliau nuolankiai tūnokit, suknisti mėmės.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.