Seimo rinkimai 2020

Pareikštos abejonės tarptautinėms organizacijoms dėl Lietuvoje vykstančių rinkimų teisėtumo

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 28 d. 8:40

26     

    

Pareikštos abejonės tarptautinėms organizacijoms dėl Lietuvoje vykstančių rinkimų teisėtumo

Nacionalinis susivienijimas (NS) pareiškė, kad jeigu šios rinkimų kampanijos metu nebus nebus nutrauktas NS partijos kandidatų diskriminavimas, kels klausimą dėl vykstančių rinkimų teisėtumo ir dėl būsimųjų Seimo narių legitimumo. Taip, kaip šiuo metu yra organizuojami Seimo rinkimai, jie negali būti laikomi teisėtais – „rinkimai nėra demokratiški ir pakerta žmonių pasitikėjimą atstovaujamąja demokratija, valstybės institucijomis ir pačia valstybe“,- pareiškė Nacionalinis susivienijimas vakar įteiktame skunde Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Nacionalinis susivienijimams atkreipia dėmesį į mūsų valdžios ir valstybės institucijų dviveidiškumą, kai nepripažindamos Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų (laikydamos juos nesąžiningais bei suklastotais ir dėl to šios šalies prezidentas yra nelegitimus), jos analogiškai elgiasi savo šalyje rinkimų kampanijos metu toleruodamos ir netgi skatindamos Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus.

Būdama atsakinga už Seimo rinkimų priežiūrą VRK leidžia, kad viena iš Lietuvoje veikiančių politinių partijų „Nacionalinis susivienijimas“ nuolat būtų diskriminuojama pažeidžiant Seimo rinkimų įstatyme nustatytą kandidatų lygiateisiškumo principus.

Pvz., prasidėjus rinkimų kampanijai žiniasklaidos skelbiamose publikacijoje privačių bendrovių visuomenės apklausose „Nacionalinis susivienijimas“ buvo eliminuotas. Publikacijoje „Naujausioje apklausoje – papildomas faktorius: laimėtojas gali būti visai ne tas, kas atrodo“, parengtoje pagal UAB „Vilmorus“ tyrimą NS neminimas. Apklausoje nurodytos tik šešios rinkimuose dalyvaujančios partijos, nors rinkimuose dalyvauja 17 partijų.

Publikacijoje „Naujausi reitingai: keičiasi požiūris į valstiečius“, parengtoje pagal UAB „Spinter tyrimai“  apklausą NS neminimas. Delfi paskelbtoje publikacijoje „Naujausi politikų reitingai: auga Nausėdos populiarumas, atsiranda naujų pavardžių“, parengtoje pagal UAB “Baltijos tyrimai”  apklausą NS taip pat neminimas.

NS sąmoningai eliminuojamas iš apklausų rezultatų, ir žiniasklaidoje neminimas, siekiant sudaryti įspūdį, kad tokios partijos Lietuvoje nėra. VRK tai ignoruoja, nors supranta, kad selektyvios apklausos turi būti kvalifikuojamos kaip nesąžininga rinkimų agitacija kelių politinių partijų naudai, diskriminuojant tas partijas, kurios apklausose neminimos.

Tai vyksta todėl, kad VRK sudėtį gali patekti tik sisteminių (parlamentinių) partijų atstovai. Į ją kitokių partijų atstovai patekti negali. Todėl pirmieji siekia sudaryti sąlygas nesąžiningai konkurencijai.

Netgi Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui 2020-09-11 panaikinus VRK sprendimą, kurio pagrindu Nacionalinis transliuotojas buvo sudėliojęs Seimo kandidatų diskusijų tvarką pagal niekam nežinomos privačios bendrovės sudarytus politinių partijų reitingus, nauja kandidatų debatų tvarka buvo patikėta (traukiant burtus) vėlgi privačiam juridiniams subjektui – UAB Grant Thornton Baltic (vadovas Genadijus Makuševas). Partijų atstovai burtų traukime nei dalyvauti, nei betarpiškai stebėti negalėjo.

„Nacionalinis suvienijimas“ yra diskriminuojamas beveik visose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse. Antai portale 15min.lt publikacijoje „Ant suoliuko su N.Puteikiu: kodėl jis visur kandidatuoja ir ką reiškia keistas įrašas jo interesų deklaracijoje“ pokalbis su Centro partijos-tautininkų (CPT) pirmininku nurodoma, kad neva taip yra kalbinami didžiųjų politinių partijų sąrašų lyderiai, nors akivaizdu, kad CPT nepriklauso didžiosioms Lietuvos partijoms. Vadinasi, taip nelegaliai yra remiama CPT rinkimų kampanija, pažeidžiant Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymą.

Analogiškai rugsėjo 20 d.. DELFI TV laidoje „Dėmesio centre“ pusvalandį yra kalbinama TS-LKD kandidatė I. Šimonytė. Laida nepažymėta kaip politinė reklama ir transliuojama neatlygintinai, pažeidžiant įstatymą.

Tokių nemokamų laidų rinkimų kampanijos metu apstu. Šios laidos ir publikacijos turi akivaizdžios politinės korupcijos požymius, nes jomis žiniasklaidos verslas, pažeidžiant įstatymus, rinkimų kampanijos metu nelegaliai remia tam tikrų politinių partijų kandidatus.

Tuo tarpu „Nacionalinio susivienijimo“ partijos kandidatų atžvilgiu elgiamasi priešingai. Portalas DELFI.LT nepriima NS kandidatų (Algimanto Rusteikos) straipsnių, neskelbia NS kandidatų nuomonių ir net jiems nesiteikia atsakyti, nors VRK nurodo, kad Delfi.lt rubrikoje „Ringas“ skelbiamos įvairių politikų, visuomenės atstovų nuomonės, laikantis lygiateisiškumo ir objektyvumo principų.

VRK nurodo, kad Viešosios informacijos rengėjai ir (ar) skleidėjai negali sudaryti išskirtinių sąlygų kuriai nors partijai, kandidatui, politinės kampanijos dalyviui. Tačiau NS kandidatų tekstai neskelbimai, o kitų partijų  kandidatų į Seimą tekstai portale Delfi publikuojami net po kelis. Akivaizdu, kad “Delfi.lt” redakcija sudaro kitiems politinės kampanijos dalyviams išskirtines sąlygas nesilaikant lygiateisiškumo ir objektyvumo principų.

Arba štai, “Pilietinė medija” filmavo vienmandatininkų debatus, kuriuose dalyvavo partijos “Nacionalinis susivienijimas“ kandidatas Žirmūnų vienmandatėje apygardoje Almantas Stankūnas. Debatuose minėtas kandidatas vienareikšmiškai pasirodė geriau už savo oponentus. Todėl “Pilietinė medija” nusprendė Žirmūnų apygardos debatus filmuoti pakartotinai, pareikšdama, neva pirmą kartą filmuojant debatuose nedalyvavo vienas iš 17 politinių partijų kandidatų.

Diskriminacija NS kandidatų atžvilgiu vykdoma visose žiniasklaidos priemonėse visos rinkimų kampanijos metu, ypač LRT ir jai priklausančiame portale LRT.LT. Ji vykdoma tam, kad „Nacionalinis susivienijimo“ kandidatai neįgytų jokių pranašumų, kad būtų kuo mažiau pastebimi arba visai nematomi, siekiant rinkėjams neleisti susidaryti teisingą nuomonę apie „Nacionalinį susivienijimą“ arba suformuoti neigiamą nuomonę apie jį, tuo pažeidžiant lygių galimybių principą ir suvaržant rinkėjų laisvę pasirinkti.

Nacionalinis Susivienijimas savo skundu prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją garantuoti lygiateisiškumo pagrindais organizuojamą ir vykdomą rinkimų agitaciją visose žiniasklaidos priemonėse bei šalies gyventojų apklausose sprendžiant dėl politinės kampanijos dalyvių populiarumo ir pasitikėjimo politinių partijų kandidatais.

Skundas taip pat nusiųstas Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvoje reziduojančioms ambasadoms, išplatintas Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biurui (ODIHR), Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai (ETPA), ETPA Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komitetui,Lietuvoje reziduojančioms ambasadoms.

Visas skundo tekstas ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ziurint       2020-10-6 11:26

i dabartine situacija, nieko nebelieka kaip tik balsuoti uz valstiecius.Jeigu visos patriotines jegos butu susivienijusios, tada butu sansas.Dabar, kiekviena atskirai, tikrai neturi sansu.Duok Dieve, kad ta butu klaidinga nuomone.

Al. s.m.       2020-09-30 9:55

Taip, ačiū už pastabą, įnagininko.

s.m. Al'ui       2020-09-29 23:46

įnagininko, žmogau, įnagininko.

2 A1       2020-09-29 11:11

Tuoj rasysime ponia Ramanauskas… Feminizmas ir afro-europieciai laimes.

Al. adatai       2020-09-29 9:14

Lietuvių kalba turi tokį gerą išradimą kaip naudininko linksnis.

adata       2020-09-28 22:46

Sikart sutinku su dr. Jonas Ramanauskas…
Svarbiausia pakelti galva.

Al.       2020-09-28 21:58

To buvo galima tikėtis. Ir geriau pasiruošt. O NS net kandidatus ne visur iškėlė. Tai ką dabar rinkt tų apygardų rinkėjams ?

vidas       2020-09-28 21:07

Ne vien NS turi rasyti i visas institucijas , ir ne Lietuvos. Visi kurie yra diskriminuojami turi rasyti ir prasyti pagalbos. Ir butiniausiai vakarietisku stebetoju.

nieko nuostabaus,ponai:(       2020-09-28 20:54

  tai kad kol kas Lietuvoje imanoma tik asociali politikos kryptis: žmonių skurdinimo, emigracijos faktiško skatinimo , atskirties didinimo kryptis.Kur partija ,kuri iš tikro būtų už civilizuotos Lietuvos visuomenės kryptį,už civilizuotą  visų rūšių prabangos apmokestinimą (minimum 30 proc. /metus nuo rinkos vertės ).

rinkimų iliuzija       2020-09-28 20:10

Šitie,atsiprašant,“rinkimai“ yra visiškai tuščias nieko nelemiantis debiliškas farsas, nė kiek ne blogesnis nei tarybiniais laikais-bet kokiu atveju visada „laimi“ tik tolerastų ir vagių blokas, jokiai realiai opozicijai juose dalyvauti tiesiog NELEIDŽIAMA. Mūsų valdžiagyvių niekas nerenka-juos visus iki vieno iš anksto PASKIRIA jų ponai už Atlanto nuo pat 1990 metų. Rinktis paprasčiausiai nėra iš ko.
Visos “partijos” tėra elementarios konkuruojančios banditų gaujos,tesiskiriančios tik pavadinimais,jų tikslai visiškai vienodi-negrų ir afganų kolonizuota Lietuva be lietuvių.

Vasija       2020-09-28 19:53

nepamirskite pakviesti stebetoju is Rusijos ir Baltarusijos,beje tiktu ir Baltijos valstybiu stebetojau,nes musu visuomenines org.zinote kam tarnauja,pradedant nuo Katku ,ir dar visokio kalibro smauktu.

kaimo erelis       2020-09-28 19:13

Manau, laikas uzdaryti bankrutavusi mankurtu krasta. Kuo anksciau, tuo geriau.

Ona       2020-09-28 19:08

Šaunuoliai NS! Jie kovingi ir energingi – lietuviškas charakteris labai mums seime praverstų vietoje rusiškų konservų ir pseudoliberastų

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-09-28 17:41

Na tikrai nematau jokio ESMINIO skirtumo NS ir kitų dar 16 partijų, kurios dalyvauja 2020-10-11 Seimo rinkimuose. Pakartosiu - JOKIO ESMINIO SKIRTUMO. Visos 17 partijų dalyvauja AŠTUNTUOSE antikonstituciniuose Seimo rinkimuose, todėl bet kokiu atveju bus suformuota ANTIKONSTITUCINĖ, NELEGITIMI Lietuvos valdžia kaip yra ir dabar.
Perskaičius tą NS skundą tarptutinėms organizacijoms, ponai iš NS niekaip nenori paminėti, atkreipti dėmesį ir t.t. tartautinių organizacijų, kad Lietuvoje jau AŠTUNTĄ kartą vyksta ANTIKONSTITUCINIAI SEIMO “RINKIMAI”. T

Tai ponai iš NS, kai skundžiatės, kad jus tokie patys “sobutilnikai antikonstituciniai nusikaltėliai” skriaudžia…. tai ar nebūsite iš vaikų darželio niekšeliai?
Suprantu, kad JŪS niekada šito NEIŠGIRSITE, kaip ir kiti Jūsų Kolegos - HIBRIDINIAI STRIBAI. Gal tarp Jūsų yra ir gerų žmonių, bet reikalas eina ne apie tai, o eina apie Lietuvs valstybės teisinius demokratinius pagrindus, apie kuriuos Jūs iš NS ir kitų partinių gaujų (paskutinių niekšų) jau mažiausiai nuo 2015-10-20 NIEKO GIRDĖTI NENORITE.  Štai kokie kurti niekšai esate, sąmoningai veikiate prieš Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus, kitaip tariant esate hibridiniai stribai - OKUPANTAI.
***
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/
***
http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/
***
http://www.ekspertai.eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/
***

Anekdotas       2020-09-28 17:08

Nusigrybavo, kaip filosofui tikra gėda, jis tikkrai mena, Sąjūdžiui buvo skirta valanda laiko,ir to pakako nušluoti buvusią partiją,kuri turėjo visus svertus, dabar yra tikra laisvė protui, jei jo nėra nepadės jokie graudus verksmai,  filosofas kuris nesupranta rinkėjų psichologijos yra nesusipratimas.

žmogus       2020-09-28 16:19

Kaip gerai, kad Radžvilas turi “Tiesos” laikraštį...

Gerai       2020-09-28 13:24

kad kreipėsi, nes kažką reikia daryti. Bet kaip skunde perteiksi VSD šliundros-prokurorės Miliūtės elgesį.

Kris Kros       2020-09-28 12:44

Tai valdoma demokratija, kaip Rusijoje ar Baltarusijoje. Atrodo Lietuvoje viskas vykdoma pagal KGB instrukcijas is Maskvos. Ne veltui jie nustume KGBistu isviesinima dar 75 metams, nes kas kitas nei buve KGBistai ir ju palikuonys dabar ir tvarkosi Lietuvoje.

EMPIRIKAS       2020-09-28 11:59

As pvz suabejojau prezidento rinkimu I turo skaidrumu. Užmuškit, bet netikiu, kad Nausėda+Šimonytė gali susirinkti virš 60% rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Manau I turo prezidento rinkimų rezultatai yra klastojami, kad gink Dieve neateitų į prezidentūrą koks prašalietis.

Kis       2020-09-28 11:41

gerbiamieji,kiek imanoma inksti kaaip akliems sunyciams,eikite prie balsavimo urnu ir balsuokite uz valstiecius,NS ir kitas partijas bei partijeles,kurios tikrai nors nera apsivogusios iki pakvaisymu.Kur matyta,kad zmogus uz 1 eura perka Vilniuje sklypa ir apie tai kalbetis-TABU1.aPIE KA MES CIA BARSINAMESW?sPALIO 11 DIENA EIKITE PEIE BALSADEZIU.Neziurekite ar lija,ar sninga juk rinksime sau va;ldzia.Imkite pavyzdzius is Jakilaiciu ir kito siukslyno,kaip jie lenda siknon be muilo,patikekite ne uz aciu,Tapinas uz 200tukstanciu,Jakilaitis uz 219 su visu svirnu,o sklypas ir kaip jis sauke,koks baisus Karbauskis,o juk Karbauskis gyvena ir dirba pagal jusu priimtus uz babkes istatymus,jus “sukurete”,nedirbancia prokuratura ,kur Jancevisius eina dirbti pas Mockus,(pensija moka dar ir valstybe).Apie ka mes baubiame kaip versiai?

Žodžio laisvė...       2020-09-28 11:10

Lauk iš mūsų VRK ir LRT visas jermošinas ! ! !

ultimatumas       2020-09-28 10:33

” O jeigu Ne, o jeigu Ne- išvalgysiu kopūstus bačkoje!”

Kis       2020-09-28 10:08

abejuoju,kjad kas nors pajudins pirstuku,daug apgailestavimu,dar daugiau uzuojautos,o vezimas ne is vietos.Reikejo dar KT teismui,gautumete su skuduru per nagus,juk niekas net su miauksejo,kai Zalimas pasiunte Sirinskiene ant triju raidziu diplomatine kalba,o kur institucijos,pradejo tyrimus,visdelto ne is patvoriu,o viena is svarbaus komiteto pirmininku.jokiu veiksmu po to.Bus ir jums tas pat.Reikia ne tada ,kai tik tavo interesai siunciami,bet gal pakaktu to nuolankumo.As budamas hnet ne prezidentu,uzdaryciau ozi i izoliatoriu,kaukiu nenesioja,Veryga tyli(gal nori kad kanopas uzverstu greiciau ,ar jis nepakaltinamas?)

Taip       2020-09-28 10:01

Lietuvoje cirkas tesiasi

trept trept kojele       2020-09-28 9:35

-Reikalaujame teisėto Cirko, sąžiningų fokusininkų, neišsidirbinėjančių klounų ir vietos parteryje!

Rinkėja       2020-09-28 9:35

Gerai parašyta, tik tai reikėjo padaryti anksčiau. O gal vis dar tikėjote, jog tarybų lietuvoje gali būti nors kiek sąžiningumo? Klysta visi , kurie gALVOJA, KAD PAS MUS NORS KIEK GERIAU NEGU bALTARUSIJOJE. Gaila, kad mes tokie tingūs - turėtume išeiti taip kaip baltarusių tauta. Nes pas mus “didžiosios"partijos yra tik sukčių gaujos, o žurnalistų nėra - tik aferistų liokajai. Štai ir Žinių radijas eina į dugną - į laidas kviečia net miliūtę, žinoma, delfi vyr, radaktorę...Reikia paklausti Rakausko, ar jo nurodymu laidose dalyvaus tik padugnės? Štai, veidmainiškai dejuoja, jog rinkiminiai debatai neįdomūs. O kas tokius padarė? Tai LRT šiukšlės, neleidžiančios žmonėms kalbėti, užduodančios visiškai idijotiškus klausimus, norėdamos , kad niekas negalėtų pasakyti savo nuomonės.  Tikrai būtina kreiptis į tarptautines organizacijas, kad būtų galima išvalyti LRT nuo visiškų padugnių.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.