Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 22 d. 11:45

11     

    

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

15min.lt: „Uncle Ben’s“ dėl protestų prieš rasizmą pakeis logotipą, kuriame pavaizduotas juodaodis

Kodėl? Esą, todėl, kad „uncle“ JAV buvo istoriškai rezervuotas juodaodžiams siekiant išvengti „mister“ (ne misteris juk!).

Ok, o dabar liaujamės būti edukuotais botais ir pagalvojam. Pirmiausia, „uncle“ vietoje „mister“, praėjus pusantro šimto metų, bemaž niekam, išskyrus rasizmo istorikus, nebeturi anų lokalių rasistinių konotacijų, tad kyla klausimas, ar panašių istorinių faktelių rankiojimas ir eskalavimas, darymas žinomais užuot pamirštais, išties rasizmo pamažina, ne padidina?

Štai dabar žvelgiate į etiketę ir matote rasizmą – anksčiau nė į galvą neatėjo, ergo, rasizmo jūsų privačiame pasaulyje, virtuvėje ir pirkinių krepšyje atsirado DAUGIAU – jis užnuodijo dar ir jūsų prisiminimus apie niekuo dėtą skanų padažą, kurio etiketę pakeis.

Kita vertus, „dėdė“ (ar „tėvukas“, „teta“, „močiutė“...) vietoje „pono“ ir „ponios“ įvairiose kalbose, neišskiriant lietuvių, be jokių blogų intencijų pačių „paprastų žmonių“ vartojamas tarpusavy (plg.: „Dėde, pavėžink!“ – šaukia smetoniški vaikai kaimynui, „Teta!“ – kreipiasi šiuolaikiniai vaikai į bet kurią moterį, savo tėvų pamokyti…)... Visa tai galbūt turi klasinį, bet niekaip ne specifiškai rasistinį atspalvį ir būtent klasė yra pirminis šito epiteto rezervavimo afroamerikiečiams šaltinis.

Realiai tai toks pat „rasizmas“, kaip „[tetos] Danutės pyragas“ (gal perrašyti į „ponios Danutės“? Betgi ponios pyragų nekepa ir deminutyvais nevadinamos…).

O drausti reklamose working class pamėgtą šiltumą būtų rimtai klasizmas: atseit, ei, jūs, ten, savo kalbą vartokite kieme, bet ne etiketėse…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nida Vasiliauskaite cia ?       2020-07-1 22:19

Kaip sis leidinys tokius autorius is delfio isileidzia? Nors antra vertus, sis rasinys toks pats apie nieka, kaip ir delfyje spausdinami.Lazinciaus, kad net ( gal ypac?) autore nesupranta ka rasanti . Kaip budistinej pasakecioj apie neregius ir drambli. Uncle Bens? Bet esme- G.Floyd, mires nuo 3x+ mirtinos fentanilio dozes, EXD metu pakliuves policijai, ant kurios issiliejo pyktis del zmoniu ikalinimo. Susiraskit coroner’s report jei netikite. As esu cia todel, kad delfio neskaityciau. Meskit ja is cia.

Life Site News       2020-06-24 14:36

https://www.lifesitenews.com/news/watch-black-woman-tells-blm-in-chaz-territory-that-planned-parenthood-is-1-black-killer
„SEATTLE“, WA, 2020 m. Birželio 19 d. („LifeSiteNews“). Pasirodė vaizdo įrašai apie drąsią juodaodę, esančią CHAZ teritorijoje - maištininkių užimtoje 6 kvartalų teritorijoje Sietle.
. Svarbiausias juodaodžių žudikas yra Planuojama Tėvystė “, - tęsė ji.
„Aš nematau„ Black Lives Matter “ kovos prieš Planuojamą tėvystę“.
Jei jiems svarbu „Juodųjų gyvybės“, kodėl jų nėra prie Planuojamos tėvystės klinikų?
Pati Chavannes buvo suimta Planuojamos tėvystės verslo teritorijoje kartu su Bevelyn Beatty Niujorke gegužės 30 d. po to, kai buvo apkaltinta „socialinio atstumo“ taisyklių pažeidimu. Bendruomenės „Life Life“ įkūrėjai Chavannes ir Beatty įtikinėjo moteris nedaryti abortų.
Chavannes pasisakymas nepritapo prie kai kurių kitų Sietlo demonstrantų pasisakymų. Viena demonstrantė bandė išvaryti juodąodį kleboną, per megafoną šaukdama apie policijos brutalumą, todėl mes čia, kita demonstrantė moteris Chavannes apkaltino darbu baltiesiems.
Savo raginimuose Chavannesas pabrėžė „Black Lives Matter“ judėjimo veidmainystę. Ji pabrėžė, kad net jei demonstrantams pavyktų panaikinti policiją, juodaodžių bendruomenė „vis tiek žudys savo kūdikius“. Neproporcingas abortų skaičius juodaodžių bendruomenėje ir juodaodžių tarpusavio smurtas yra bendras šaltinis.
„Atsikratysit policijos, bes ir toliau žudysime vienas kitą“, - sakė ji.
„Kodėl? Nes mes, kaip juodaodžių bendruomenė, neturime tėvų, kurių mums reikia. Mes neturime Viešpaties baimės. “
Praeityje juodaodžiai buvo engiami, tačiau po to jie „prarado kelią“.
„Juodaodės moterys gerbė juodaodžius vyrus“. Dabar jos prarado kelią“.

Juodaodžiai vyrai taip pat prarado kelią, nors anksčiau kovojo už savo šeimas, dabar jie „tiesiog išveža savo moteris į planuojamos tėvystės kliniką“.

Mišrios rasės atstovas Ryanas Bombergeris iš „Radiance Fund“ fondo „LifeSiteNews“ elektroniniu paštu pasakojo, kad Chavannes teisi dėl „Black Lives Matter“ judėjimo veidmainystės ir kad ši organizacija yra „rasistinė“.

Nueinantis       2020-06-23 20:51

o iš tikrųjų - visa tai satanizmas.

"prašaliečiui"       2020-06-22 21:36

trenktuk, sėdėk tyliai savo palatoje ir nekvaksėk čia. Visiška mėnulio jaunatis, iki pilnaties dar labai toli, tad valdykis.

Hmmmm -> o tai       2020-06-22 20:27

Dede’s Tomo Trobele jau daugelyje valstiju yra cenzuriojama del radizmo ir molyklonese programose ir viesai. Cia jau vyksta tai senokai

O tai       2020-06-22 18:45

“Dėdės Tomo trobelė”, kaip dabar vadinsis?

Pašaliniui       2020-06-22 18:19

Stumdai pats dūras esi iki gelmių komunistas, ir pūti miglas masėms, čia pagrindinis komunistų jaukas.

Prašalieti,       2020-06-22 18:06

manaisi esi geras pliurpis mūsų runkeliokams?

Kis       2020-06-22 17:47

1960-65 Afrika vadavosi is kolonijinio jungo,nepamenu,bet kolonistai,nepamenu galbut rasistai paliko si kontitenta ir juodaodziai pradejo savo Nepriklausomo gyvenimo kurima.Kas gavosi is tos laisves ir savarankiskumo galite pasigrozeti nuvyke i kontinenta ir pasigrozeti dar nesugriautais kolonijiniu statyniu,o kur ta visa “laime’,pjauna vieni kitus kaip seskai ir laksto plikais pasturgaliais(dauguma),Yra ir parseliu nors siandiena skersk.Norai,zodziai ne visada sutampa su realybe?

ahh       2020-06-22 16:56

kas ką nori tas tą  mato, ką kam reikia tas tą girdi… na panašiai kaip kvietime “Benai plaukiam į Nidą”

Prašalietis       2020-06-22 14:35

Protingi žmonės jau seniai sakė, kad JAV 30 metų visame pasaulyje stumiamas dūras pavadinimais neokomunizmas, liberalizmas ir t.t. ankščiau ar vėliau atsisuks prieš pačius šio propagandinio dūro stūmikus. Ką šiandiena ir matome JAV po “rasizmo, antirasizmo” iškabomis. Ukrainietiško Maidano Floidinės pradžios etapas konspiraciniu pavadinimu “Dėdės Tomo trobelė” turėtų būti ne paskutinis, sekantis etapas turėtų būti pavadinimu “Čingačkukas didžioji gyvatė Mohikanų vadas iškasė karo kirvį” prieš atsikrausčiusius baltuosius, prieš jų atvežtus juoduosius, prieš privisusius Meksikinius ir kitus geltonuosius. Negras Floidas ilgai šiandieninės perestroijkinės JAV simboliu nebus… Kaip ir buvusioje TSRS Gorbačiovą greitai pakeitė Jelcinas, taip ir amerikinį Gorabačiovą Trumpą iš visų pusių stumia iš prezidento posto kol kas dar nematomas amerikinis Jelcinas. Su amerikinio Jelcino atėjimu atsiras ir amerikinis negras Lasbergis, kuris pasmerks ne tik neteisėtą vegovę, bet ir JAV buvusį pilietinį grobikišką karą, o atsiskyręs nuo šiandieninių ir vakarykščių bendrapartiečių amerikinis indėnas Brazauskas paprašys visas baltaveidžių aneksuotas indėnų žemes priimti į Kanados suorganizuotą Amerikos nepriklausomų valstybių sąjungą.. Rasizmas, Uncle Ben’s, dėdė Tomas su savo trobele, Floydas ir t.t. šiandieninėje JAV perestroikoje yra tik tarp kitko…


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.