Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Lukašenkos išpuolį

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 25 d. 17:26

15     

    

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Lukašenkos išpuolį

Gegužės 23 dieną per Baltarusijos oro erdvę iš Graikijos į Lietuvą skridęs „Ryanair“ keleivinis lėktuvas buvo prievarta nutupdytas Baltarusijoje, jo keleiviai sulaikyti septynioms valandoms, apieškoti, galiausiai paleisti tik po to, kai į Baltarusijos oro erdvę iš Lietuvos įskrido Baltarusijos oro linijų „Belavia“ lėktuvas. Pretekstas – pranešimas apie bombą lėktuve. Iš tiesų Baltarusija sulaikė šalyje ieškomu paskelbtą opozicijos veikėją, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėją Romaną Protasevičių.

Kaip vertinti ir ko tikėtis po šio įvykio ir kam jis naudingas?

Kaip tai mato Vytautas Sinica – papunkčiui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ona       2021-05-30 14:07

Pasipiktinau V. Sinicos dvigubų standartų politikos išvedžiojimais. Jis pateisina izraelitų, tikriausiai taip pat ir JAV, invazijas ir savo priešininkų žudynes bet kurioje pasaulio šalyje, tačiau baisiai piktinasi, kai panašiai tą patį veiksmą, tik kur kas žmoniškiau ir be jokios žalos niekuo dėtiems piliečiams, padaro Baltarusija! Arba tas raginimas sankcijas taikyti visiems tau neįtikusios šalies žmonėms – tai kokiu pragaru pavirstų pasaulis, jei sinicos imtų jam vadovauti sutartinai su netanjahais? Nykiausia Sinicos tarptautinės politikos standartus atitinkanti ir realiai atlikta operacija – Irako sunaikinimas tarptautinėmis jėgomis, nužudant lyderį, ir kaip vėliau pasirodė, kaltinimai Irakui buvo iš piršto išlaužti. Bet ar kas nors iš šito košmaro organizatorių nukentėjo? Nea, tik vienas britų ekspertas nusižudė, o gal ir jį pašalino “demokratai”...

pusšūdlenkis tam, kur kažkiek teisybės yra       2021-05-28 10:01

Jau tik nereikia rimtai žiūrėti į visus tokius lenkų pareiškimus. Nes lietuvių ir lenkų mentalitetas bei temperamentas labai skiriasi. Jei lietuvis linkęs į viską žiūrėti labai, netgi perdėm, savikritiškai, tai lenkas, net ir kvepėdamas nekaip, vis ras kuo pasigirti.
Visos tos lenkų žvalgybos-kontržvalgybos yra praleidusius dar didesnę kliurką, kai Putinas viename lėktuve nugalabijo visą tuometinį lenkų elitą. Ir Beliackio duomenis kolūkio idiotui lenkai irgi buvo perdavę.
Niekas negalėjo žinoti, kad pasiutlige apsikrėtęs Šklovo idiotas ryšis tokiam įžūliam veiksmui. Suprantu dar, jei Pratasevičius būtų bandęs tarptautiniu autobusu ar traukiniu tranzitu Baltarusiją kirsti, o čia gi oro linijos! Neretai netgi priešiškų valstybių keleiviniai lėktuvai skraido nedraugiškų valstybių oro erdvėje ir iki šiol niekas jų neliesdavo.

Dzeikas       2021-05-27 5:30

Al.‘ui:
Teisybes delei pazymetina,kad lektuvas priklause “Rayanair”, t.y. privaciai kompanijai.Tadviskas remiasi i Vilniaus Oro uosto dispecerines ir lektuvo ekipazo pokalbiu isklotine.
Mat randasi klausimas, kodel budami arciau Vilniaus Oro uosto lektuvas tariamai su bomba apsisuko ir sedo Minske? Kada apsireiske Batjkos naikintuvas? Pries ar po lektuvo manevro(pasukant i Minska)?Pries ar po dialogo su Vilniaus dispecerine?
Neturedami siu duomenu tegalime spelioti.
Tai ivykiai manau labai greit parodys kas cia koki vaidmeni turejo. Kaip? Lietuvos valdziukes sh malimo mechanizmo mes apytikriai zinome pagal tai, kaip ji elgesi slepdama Mergaites byla ir tos bylos veikejus , neutralizuodama liudininkus ir pradangindama nukentejusius. Jeigu siuo atveju prasides panasus dalykai, bus “ijungtas durnius”, - atsakinejama ne i tai kas klausiama, demesys perkeliamas ant salutiniu dalyku, detaliu neisryskinus esminiu dalyku, bus pasakojama esa negalima rasti liudininku (pvz. reikia apklausti lektuvo pilotus, o jie nenori atvykti i Lietuva ar atostoguose ar batraiscius lygina), - tada tamstos spejimas turi rimto pagrindo manyti,kad Lietuva imerkusi uodega i sia byla.
Va, paskaitykite nekuriuos komentarus su “ijungtu durniumi” cia - panasiai kalbes TADA ir tautiska valdzia.

Al.       2021-05-27 1:56

Jei Lietuva priėmė Protasevičių, tai, aišku, prisiėmė ir atsakomybę už jo apsaugą. Ir, aišku, negalėjo nežinoti per kur skris lėktuvas, ar, kad uzurpatorius turi naikintuvų. Taigi, manau, kad pasikartojo Pociūno atvejis.

Dzeikas       2021-05-26 22:16

tik nuomuonei:
Tai kad Lenkijos lietuviu bendruomene nusiunte nX Lietuvos emisarus ir visokius ten kulturtregerius. Tie atvyko, atveze kazkokiu knygpalaikiu plonais virseliais a le “cukriniai avineliai” ir eme kirsinti vietinius lietuvius pries Lenkijos valdzia. Tai vietiniai pareiske, kad mes jusu cia nelaikom, galite vaziuoti namo )))
Pamacius uzsieniuose lietuviskos valdzios atstovus ranka ima ieskoti plytos.
https://youtu.be/hBE_0xXNS64

tiek       2021-05-26 15:59

Sinica atitarškėjo ir už broilerį ir už šimonytę.O šiaip ,likusi Lietuva , tikrai turi kitą nuomonę apie šalies išdavikus .

kažkiek teisybės yra       2021-05-26 13:33

lenkai rašo, kad čia buvo Lietuvos kontržvalgybos kliurka. atseit, kol vaikis buvo pas lenkus nieko panašaus jam negrėsė.

stasys       2021-05-26 9:29

Kad tau liežuvis nupūtu putino lerva .Būtų čia Baltarusija estum irgi kalėjimo ‘parasa’ ..Padėkok tam Sorosui jog vis dar laisvas ..

Pabandžiau įsivaizduoti       2021-05-26 9:05

Snaudeną skrendantį virš JAV. Bėda tik, kad niekur nenuskrisi per JAV, nebent iš Ekvadoro į Kanadą. Šiaip gražiai, profesionaliai, originaliai ir paprastuoju būdu atlikta operacija. Šaukštai po pietų. Sorošo berniuko atostogos Graikijoje baigėsi. Visai neblogai galima pragyventi už dėdės Sorošo babkes. Kita studentė irgi pliaže deginosi. Nemalonios permainos.

tik nuomonė       2021-05-26 8:03

Mano nuomone, Lietuvos valdžia pirmiausia turi rūpintis lietuviais Lietuvoje ir už jos ribų. Pirmiausia lietuvių švietimu-buvo rašyta,kad kai kurios savivaldybės nesteigia naujų mokyklų valstybine lietuvių kalba,nors poreikis didžiulis.Rūpintis lietuviškomis mokyklomis Gervėčiuose,Pelesoje, Vainiūnuose ir t.t. ( dabartinė Baltarusija), Punske (dabartinė Lenkija),rūpintis lietuviškos tautinės savimonės išsaugojimu.Rūpintis lietuviškomis aukštosiomis mokyklomis,jų studentais Taip pat rūpintis lietuvių socialine padėtimi, įdarbinimu,jų sveikatos apsauga,gyvenimo sąlygomis. Teigiama,kad nėra pakankamai lėšų kompensuoti inovatyvius vaistus ir procedūras visiems onkologiniams ir kitiems sunkiems ligoniams,bet jų atsiranda remti gretimos valstybės piliečių švietimą,apgyvendinimą, įdarbinimą...Gal mano nuomonė kai kam atrodys “neteisinga”,bet ,manau,kad tik tinkamai pasirūpinę savais,galime rūpintis kitais.

ah1       2021-05-25 22:02

jei tikrai buvo pranešta lėktuvo pilotams apie bombą, tai tuomet reikalo vertinimas priklausytų nuo to kas pranešė ir vienu atveju tai būtų  batkos nuvertimo uždarymas su finansavimo nutraukimu, kitu atveju kitaip, trečiu trečiaip ir po to vertinti kam naudinga. Na o nieko nežinant iš prielaidų imtis sankcijų,iš prielaidų siūlyti sankcijas tai mažų mažiausiai nekorektiška.

stasys       2021-05-25 21:15

Palestiniečių ‘hamas’ išsiginė siunte el. laiška . Tokiu atveju siūlo galas balai žino kur. smile

ah1       2021-05-25 21:00

tai kas konkrečiai pranešė apie bombą lėktuve? Nuo to ir reikėtų pradėti

stasys       2021-05-25 19:48

Aš tik papildysių Vytautą , tas spektaklis Lukašenkos yra skirtas pačiai baltarusijos visuomenei , siekių įrodyti jog vakarai bet kokia pagalbą jų šalies vertina kaip grėsmę sau .Todėl nepritekliai sankcijų sukelti gali veikti kaip dopingas patriotizmui pačioje visuomenėje .. Tokių emocijų paskatinti Krymo pusiasalio gyventojai gausiai palaikė okupacinius sprendimus . Negalima leisti jog už diktatoriaus elgesį mokėtų visuomenė .. ta padaryta klaidą Ukrainos davė pagrindo prarasti Krymą . Vakarų šalys deda sankcijas konkretiems asmenims padariusiems ar prisidėjusiems prie konkretaus nusikaltimo ir tai teisinga . Man atrodo jog sankcijų tikslas ne auklėti o priminti kokias vertybes gina vakarų demokratiją . Vytautai ..juk Jūs ir pats suprantate ..jog esate neteisus siūlydamas visus bausti ? Ną kas čia būtų jei aš imciau persekioti ‘vazelino bidonėliu savininkus’ ? Turbūt jau senai grociau jų orkestre ..

Kis       2021-05-25 18:52

Lukasenka dar karta deda ant europos.Tai nebaudziamumo pasekmes,juk pas mus voge,vagia ir vogs,nes nieko per 30 metu taip ir nepasodino?Kotleta suvalgyti-nusikaltimas,pavogti daug milijonu-norma.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.