
Nauji metai prasidėjo Seimo balsavimais jautriausiais vertybiniais klausimais prieš daugumos gyventojų valią. Užsimota plačiai - asmenvardžiai pasuose, privalomas skiepijimas, smurtas dėl lyties ir daug kitų visuomenę kiršinančių idėjų. Laisvės gynėjų dienos minėjimas virto politinės kovos lauku - valdžios atstovai nušvilpti protestuotojų, visuomenė pasidalino smerkdama vienus ir kitus. Kieno visgi atsakomybė už šią situaciją? Kuo čia dėtas Landsbergis? Ko tikėtis ateinančiais metais? Aiškinsimės papunkčiui su Vytautu Sinica.
Parašyk komentarą
Komentarai
Kas iš tų kalbų,o priešai ir toliau naikina Lietuvą.
Viskas taip ir yra, tik drįsčiau manyti, kad ne asmenvardžiai yra esme, jie tik pretekstas. Esmė yra priversti Lietuva pakeisti savo raidyną, vieną iš valstybingumo simbolių. Tai tik pradžia, kaip sakė Seimo narė Tamošiūnienė, precedentas, kurio Lietuvos nekentėjai trokšta kaip oro, kaip vandens, o paskui jau viskas šioje teritorijoje turės tik molio vertę, galės minkyti kaip tik norės. Svarbu pralaužti pasipriešinimo liniją, o jau paskui viskas eis kaip sviestu patepta: ir narkotikai, ir iškrypėliškos santuokos, ir pedofiliški „įsivaikinimai“, ir stambulietiškas GREVIO gestapas ir kas tik nori.
...
Lygiai toks pat precedentas būtų ir privalomas skiepijimas, kaip teigia autorius, tik manau, kad šiuo atveju Konstitucijos pažeidimas būtų daug rimtesnis, nes prievartinė intervencija į žmogaus kūną – grėsmė gyvybei. Nėra gyvybės, nėra nieko, lavonams valstybės nereikia.
....
Dėl augančios įtampos ir susipriešinimo atsakinga, be abejo, valdžia, tiksliau, jos priimami sprendimai, tačiau nuimti atsakomybę nuo visuomenės, būtų labai neteisinga, nes tas valdžios „privatizavimas“ keturiems metams, apie kurį kalbėjo I. Šimonytė, įvyko būtent dėka visuomenės, t. y. neprotingų visuomenės sprendimų ir neatsakingų jos veiksmų rinkimų metu. Nors…. kolektyvinė atsakomybė – sudėtingas reiškinys.