Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 3 d. 3:07

13     

    

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

STI

Šiuo metu reikšmingą susirgusiųjų ir net mirusiųjų dalį sudaro pilnai paskiepyti žmonės.

Sveikatos teisės instituto (STI) ekspertai nuo pat pradžių įspėjo apie rizikas, kurios laukia, jei visos epidemijos valdymo idėjos bus pagrįstos tik skubiu masiniu skiepijimu. Dar pavasarį mūsų ekspertai siūlė atidėti vakcinavimą vasaros pabaigai, nes matė riziką, kad per ankstyvas vakcinavimas beprasmiškai išeikvos sužadintą imunitetą ir virusinio sezono metu jis gali būti nepakankamas. Mūsų situacijos vertinimas, kad vakcinų efektyvumas bus trumpalaikis (panašiai kaip nuo gripo), buvo teisingas, nors buvo plačiai tikinama, kad skiepai turės ilgametį efektyvumą (kaip skiepai nuo poliomielito, raupų, kokliušo ir pan.)

Dėl šios neteisingos, moksliniais tyrimais nepagrįstos idėjos daugelis vakcinuotų Lietuvos gyventojų šį rudenį patyrė psichologinį šoką – jiems žadėjo, kad jie nesirgs, o dabar jie serga. Emocinę būseną pablogina ir tai, kad dėl pasirinkto gąsdinimo mirtimi kurso daugelis jaučia silpnesnę ar stipresnę mirties baimę.

Turint omenyje, kad sergama jau antrus metus, blogiausia, kad susirgę žmonės palikti savigydai. Į poliklinikas prisiskambinti labai sunku, karščio klinikos ir kabinetai yra ne visur, o jų veikimo principas žmonėms neaiškus. Deja, dažnai konsultacijos telefonu nematant paciento, neatliekant reikiamų tyrimų labiau panašėja į būrimą iš kavos tirščių nei į gydymą.

Dalinamės pastarųjų savaičių tipiniu pavyzdžiu iš Vilniaus. Aštuoniasdešimt dviejų metų pilnai vakcinuotas vyras, turintis širdies problemų, susirgo COVID-19, temperatūra 39°C. Šiaip ne taip prisiskambinus šeimos gydytojui, jis liepia atvykti. Atkreipkite dėmesį – temperatūra 39°C.


Kitą dieną nuvykus atliekami testai, nustatomas COVID-19 ir liepiama kitą dieną pakartotinai atvykti rentgenui. Nepamirškite – asmens temperatūra 39°C.

Po rentgeno diagnozuojamas plaučių uždegimas, išrašomi antibiotikai ir pasiūloma kitą dieną nuvykti į vaistinę, nusipirkti vaistų. Visa tą laiką sunkiai sergantis vyras ne tik turi vaikščioti į gydymo įstaigas, bet ir gali platinti virusą visiems aplinkui. Kaip esant tokiai sistemai galima tikėtis suvaldyti viruso plitimą?

Kitas atvejis. „Mes esame penkių asmenų šeima. Aš ir vaikai sirgome lengva COVID-19 forma, sloga, o vyrui buvo sunkiau, liga prasidėjo su 37,7°C temperatūra ir kosuliu. Gavęs teigiamą PGR testo atsakymą jis susisiekė su savo daktare, kuri skyrė gydymą – gerti arbatėles, o kai bus blogai, kviesti greitąją.

Kai kosulys paūmėjo, o temperatūra nekrito, vėl pats vyras turėjo skambinti, prašyti tyrimų, prašyti antibiotikų. Paprašius antibiotikų, juos išrašė, paskyrė kraujo tyrimą ir plaučių rentgeną, bet kur jį pasidaryti – nežinia.

Daktarė pasiūlė skambint į Antakalnį, kur artimiausias laikas rentgenui – po daugiau nei mėnesio. Visa laimė, kad vyrui nukrito temperatūra, ir apskambinus pusę miesto, Baltijos Amerikos klinika pasiūlė užsirašyti rentgenui Afidėjoje.

Rentgeno atsakymo teko laukti keturias dienas, per tą laiką – vėl jokio gydymo, jokios apžiūros, tiesiog laukimas. Po tyrimo paaiškėjo, kad vyrui – abiejų plaučių uždegimas. Vėlgi, daktarė nepriima gyvai, susisiekti sunku, bet pavyksta prisiskambinti ir išsireikalauti antibiotikų plaučių uždegimui gydyti. Po dešimties dienų kurso vėl neaiški situacija, daktarė VIS DAR nepriima, konsultuoja telefonu. Bet vyras tiesiog po tokios telefoninės konsultacijos nuvažiavo į polikliniką ir pareikalavo apžiūros, kad patvirtintų pasveikimą.

Tad toks tas gydymas – per nuotolį ir pastoviai visko reikalaujant savo ruožtu. Ir dar su sėkmės faktoriumi, kad pavyko rasti, kas padaro rentgeną ir aptikti plaučių uždegimą. Kitu atveju nežinia, kuo tai būtų pasibaigę. Ko gero, taip, kaip daugeliui žmonių, kurie arba neturi drąsos, ar jėgų, ar kuriems nepavyksta surasti pagalbos laiku… Tad po šios asmeninės patirties dar labiau įsitikinome, kad žmonės miršta ne nuo COVID-19. Žmonės miršta nuo nuotolinio gydymo ir nepriežiūros.“

STI dar nėra sulaukęs Sveikatos apsaugos ministerijos atsakymo į pirmą mūsų pasiūlymą (kuo greičiau identifikuoti sergančius asmenis ir sukurti motyvacinę sistemą, kad jie būtų suinteresuoti izoliuotis), tačiau šiandien kreipiamės į SAM detalizuodami antrą iš septynių savo siūlomų žingsnių – susirgusiam asmeniui iš karto pateikti gydytojų specialistų paruoštas rekomendacijas, kad būtų išvengta neveiksmingos savigydos:

Susirgusiam asmeniui iš karto pateikti gydytojų specialistų paruoštas rekomendacijas. Siūlome išdirbti ir visais kanalais kuo aktyviau viešinti gydymosi namuose schemą bei paaiškinimą, kaip pačiam sekti savo būseną.

Sukurti sistemą, kur asmuo, kurio būsena viršija nustatytus kriterijus, galėtų apie tai pranešti, kad būtų kuo greičiau ištirtas. Pavyzdžiui, Norvegijoje yra 24 val. dirbantys kabinetai, klinikos („Legevakt“), kur atvykęs pacientas ištiriamas ir nukreipiamas arba į ligoninę, arba namo.

Siūlome apsvarstyti specialistų brigadas, kurios galėtų aplankyti pacientą namuose. Taip pat siūlome sergantiesiems išdalinti deguonies kraujyje prisotinimą matuojančius prietaisus – pulsoksimetrus su instrukcija, kaip matuoti ir kada kreiptis pagalbos.

Skelbti sąrašą telefonų numerių, kur galima paskambinti:

• kad skubiai pristatytų vaistus, maistą;
• kur paskambinti, jei apima baimė ar panika;
• kur paskambinti, jei nėra kam pasirūpinti vaikais, gyvūnais.

Esame įsitikinę, kad tai ypatingai svarbu, kai žmonėms yra sukelta stipri ligos baimė.

Primename, kad STI siūlo šiuos žingsnius, kiekvieną iš jų detalizuosime:

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilte       2021-12-4 16:03

as tai nesuprantu situ specialistu is STI.Eksperimentinis kazkoks skystis ir jie aiskina,kad leiskites.Man atrodo,kad sitas STI tai projektas nuleisti gara.Jie nekalba apie ESME.O esme,kad tai afera,jie nekalba apie testus,kurie jau yra irodyta,kad tai afera,koki nori toki atsakyma gausi.Netikiu nei Jankunu nei kitais…..

Al.       2021-12-4 14:17

Gerai, kad STI parengė šias rekomendacijas. Naudinga savaime ir kaip būdas atremti valdžios kaltinimus, kad tik kritikuojama, bet nieko nesiūloma. STI atlieka šešėlinės Sveikatos ministerijos darbą. Bet iš anksto aišku, kad jokių jų patarimų ši valdžia neklausys. Todėl turi būti pasiruošta kitam žingsniui. Ir turėti omeny, kad laiko veikimui turim ribotai. Neaišku kiek. Man atrodo, trūksta viešumo, būtent televizijos - reguliarių forumų, kur būtų kviečiami savo srities specialistai ir valdžios atstovai. Ir žiūrovai galėtų skambinti ir pasisakyti, klausti. Neįsivaizduoju, kaip bus galima ko nors pasiekti be atitinkamų ryšio priemonių.

Žodžio laisvė...       2021-12-4 10:23

Sužinojau iš spaudos konferencijos Z.Vaišvilos ir A.Nako ,kad taip vadinamos vakcinos yra ne iki galo ištirti receptiniai
medikamentai,kur receptus turi išrašyti šeimos gydytojas atsižvelgiant į paciento sveikatą ir jo naudojamus kitus medikamentus.Yra kreiptasi į Lietuvos Respublikos Generalinį Prokurorą dėl teisminio persekiojimo tų,kurie pažeidė įstatymus registruojant preparatą.

Suprantama,       2021-12-4 3:04

kad pirmoji užduotis - likviduoti senius. Todėl jiems ir vakcinavimo prioritetas. Po senių reikia pasirūpinti vaikais, nes jei jų nenumarinsi, po 15 metų jie prigamins naujų vaikų ir visa vakcinacija perniek. Juk dar neprieita iki pramoninės vergų biorobotų gamybos inkubatoriuose, o visų neįvarysi į sodomitų “santuokas”.
ahą, nerašyk nesąmonių. Pirmiausiai yra skirtingų vitaminų D. Reikalingas D3.
Kuo padės vitaminai, jei ryt reikės rinktis tarp privalomo vakcinavimo ir baudų, per kurias atims viską ir atsidursi gatvėje mirti iš bado.

Dr. Zelenko gydymo protokolai       2021-12-4 1:20

Seniai paruošti ir žinomi. Svarbiausia yra nedelsiant pradėti gydymą pagal Zelenko protokolus ir tokiu atveju dauguma pasveiksta per 3-5 dienas. Ieškokite internete Zelenko protokolų ir būkite sveiki.

Rizikos grupe       2021-12-3 22:54

STI labai rekomenduoja pirmiausia skiepyti senolius,kurie aisku ,jau visi turi letiniu ligu.Vakcinos eksperimentines,senoliai niekur neina,kitu neuzkrecia.Jiems imunitetes nuo tu experimentu nesusidaro-ar juos specialiai nori kuo greiciau numarinti,jei NAIKINA dar turint sioki toki imunitete.Atvejis:teta virs 70m turejusi sirdies problemu,ja paskiepijus-miokarditas.Drauges mamai-kresuliai,kojos pajuodo ir istino- turi inkstu nepakankamuma 3 stadija.Kodel institutas taip primygtinai nori,kad po vax istiktu rimtos bedos seniems-gal gaila pensiju-kodel jiems nenori leisti iseiti pagal Dievo valia,-jiems ir taip nedaug jau liko-prasome atsakyti.

sutinkam       2021-12-3 22:20

su viskuo kas parasyta. Pagarba STI. Tik ne brigados, tai viskuom primena sovietmeti. Pamastykim atvykus brigada, gal du uzsiims kazkaip ligoniu, o du , trys tarsys spinteles. Juk brigadu gali buti visokiu.

Geriausia       2021-12-3 20:08

rekomendacija – kompresas. Po mirties.
Lapkričio 26 d. paskambinau į Karoliniškių polikliniką, priėmimas pas šeimos gydytoją –  sausio 8 d. Tokia pagalba senam žmogui, su jo sąrašu problemų. Prievartauti žmones ir versti badytis yra ir lėšų, ir žmogiškųjų išteklių, o gydyti nuo ligų, nėra kam.

ah.ą       2021-12-3 18:32

pirmiausia stipkrinkit imunitetą  - šalinkit priežastį o ne pasekmę.  Vitaminas D geriamomis ampolėmis tris savaites po vieną,  Vitaminas C,  pašalinkit stresą - išjunkit lingvistinio programavimo šaltinius - debildėžes, nebendraukit su subadytais - jie užkrėsti, nesilankykit subadytų ir užkrėstų  lankymosi vietose, pamatėte su GP - patvirtinimą  subadymo ir užkrėtimo nuo tokių  bėkit kuo toliau. Saugokitės ir dievas jus saugos.

Žmonėms,       2021-12-3 18:24

nuo vaikystės žinojusiems, kad medikai - tie, kurie gydo, o tarp tokių, be abejo, ir patys medikai, galvoj netelpa, kad dabar ne gydo, bet nugydo, ypač kaip tą senį, kad garantuotai numirtų. Dar jam pensiją mokėk, kai iškeltas kilnus tikslas nusikratyti septyniais iš aštuonių ir palikti “auksinį” vergų milijardą. Nereikia jokio kovido. Pavarinėk šitaip karščiuojantį žmogų su paprastu gripu, ir tas lygiai taip pakratys kojas, kaip ir nuo kovido, omikrono ar dar kokios durniams sugalvotos baidyklės. Laimingi amerikiečiai, kad nepanaikinta jų konstitucinė teisė turėti sasviginai ginklų. Dabar juk ne tik marina, bet ir vergovę įveda.
Viskas “tvarkoj”, visa, kas aprašyta, tobulai vykdo užduotį. Po trejų metų vakcinuotieji bus grabe, nes nebeturės jokio imuniteto. Turės tik tie, kurie su instaliuotomis nano mašinėlėmis komandoms vykdyti.
Fantastika? Nebent mėgėjiškai išdėstyta, bet esmė būtent tokia. Per vėlu triukšmą kelti: mirties mašina įsismagino: kitais metais užkrato injekcijos bus privalomos! Kas atsisakys, bus paleistas ubagu į gatvę mirti iš bado. 
Nemanykite, neva kalti “žydai”, Sorosas ar net tikrai gerai padirbėjęs Geitsas. Biologinį karą pradėjo Kinija destabilizuodama pasaulį, kuriame geitsai tuo pačiu irgi suinteresuoti. Dar klausimas, kas geriau: marinimas ar branduolinis karas, kuris irgi gali pradžiuginti bet kada. Žmonės išprotėjo, istorija baigiasi.

STI viską nušvietė teisingai       2021-12-3 16:32

Asmeninė patirtis. Susirgau sekmadienį, pirmadienį užsiregistravau testui, kurio vietą gavau ketvirtadienį, testo atsakymas penktadienį po pietų, o konsultaciją pas gydytoją pirmadienį, t.y. po 8 dienų nuo susirgimo. Šiuo atveju būtų galima džiaugtis, kad covid, o jei būtų bronchitas, tai po 8 negydymo dienų būtų jau ir plaučių uždegimas. Vėjai su tuo visų iš eilės ir vaikų vakcinavimu, nes ką išties reikia vakcinuoti - rizikos grupės, tai visiškai nulis dėmesio.

Pirmiausia,       2021-12-3 14:02

STI galėtų prisidėti prie motyvacijos skiepijimuisi.Ar ne nuo to reikėtų pradėti. Juk visos šalys skiepijasi ir   žino ,kodėl tai daro .Jūs tarsi esate negyvenamoje saloje,turite savo tiesą, savo statistiką,savo žinojimą  apie vakcinas. Sakote, kad žmonėms žadėjo, kad jie nesirgs, o dabar jie serga.Juk šito niekas nesakė,būkit sąžiningi,neklaidinkit kitų.Jūs atsakomybės juk jokios neprisiimat ir tikrai neprisidedat prie pandemijos suvaldymo.Tai ,ką jūs siūlot-visai suprantamos priemonės,bet visiškai neesminės. Pirma -skiepai ,o paskui ir visa kita.

Stiklo valytuvas       2021-12-3 13:55

„... STI siūlomi žingsniai… : gydymo rekomendacijos sergantiems“.
Ką naujo ar stebūklingo pasiūlė STI. Realiai nieko. Nieko ko nežino, ar privalo žinoti atatinkamų sričių specialistai. Net ir daugeliui eilinių žmonių šie pasiūlymai nėra joks ‘Amerikos atradimas’.
.
Esminis klausimas kabinantis labai labai giliai, kodėl Lietuvos, ES, PSO ir šeip pasaulio VAIRININKAI beveik ničnieko nedaro šia kryptimi? Greit du metai…
Štai Lietuvoje, 2020 kovo mėnesį buvo paskelbtas spec. telefonas ryšium su Covid-19 (visokiems kovidiniams atvejams), neužilgu tai liko tik telefonu skirtu registruotis Covid-19 testavimui…
.
Durniai, pusdurniai, apydurniai, debilai, daunai, idiotai ir Co - ir toliau piktinkitės tik GP, kaukėm ir šeip ribojimais alubariuose*...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.