Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Sveikatos apsaugos politika

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 10 d. 0:01

12     

    

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Nuo COVID-19 krizės pradžios vis labiau auga socialinis susiskaldymas – vienas nuo kito tolsta ne tik draugai ir kaimynai, bet ir valstybė nuo savo piliečių. Skirtingų pusių suartėjimui būtina vieša diskusija, kurioje būtų pagarbiai keičiamasi skirtingais požiūriais. Šie požiūriai turi būti grindžiami objektyviais ir skaidriais mokslo duomenimis bei galiojančiomis teisės normomis. Tik tokio dialogo pagrindu politikos formuotojai gali priimti sprendimus, galinčius mažinti atskirtį.

2021 m. rugsėjo 9–10 d. Sveikatos teisės institutas rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“, kurios tikslas – pateikti konstruktyvius siūlymus dėl kovos su COVID-19 priemonių, kurios ne skaldytų, bet telktų visuomenę.

Apie pandemijos valdymą renginyje diskutuoja pasaulyje ir Lietuvoje žinomi mokslininkai, gydytojai ir teisininkai.

Rugsėjo 9 d. nuo 17 val.

Įžanginį žodį tars dr. Wolfgangas Wodargas (Vokietija), pasaulyje žymus medikas, pulmonologijos, visuomenės sveikatos ir epidemiologijos specialistas, buvęs Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Sveikatos komiteto vadovas, milijonines auditorijas internete buriantis lektorius.

Lietuvos Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė (Lietuva) perskaitys pranešimą: „Privalomo vakcinavimo nuo Covid teisėtumas Lietuvos teisėje: Europos Žmogaus Teisių Teismo įžvalgos byloje Vavrička ir kiti prieš Čekijos Respubliką“.

Dr. Reineris Füllmichas, vienas garsiausių Vokietijos teisininkų, žinomas iš bylų prieš didžiausią Vokietijos kredito įstaigą „Deutsche Bank“ ir kt., o dabar – Vokietijos koronos tyrimų komiteto narys, nuo 2020 m. vidurio tiriantis viso pasaulio vyriausybių įvestus beprecedenčius ribojimus dėl COVID-19 ir jų sukeltas pasekmes visuomenėms, pristatys pagrindines šio komiteto išvadas. 

Teisininkas konstitucionalistas, Vilniaus universiteto doc. dr. Vaidotas Vaičaitis: „Specialiųjų teisinių režimų taikymo teisėtumas pandemijos valdyme“.

Advokatas dr. Justas Sakavičius: „Galimybių pasas – skatinimas ar prievarta?“

Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė: „Lietuva kalba, bet nesusikalba“.


Rugsėjo 10 d. nuo 10 val.

Dr. Wolfgangas Wodargas (Vokietija): „Ką mes žinome ir ką turėtume daryti“.

Visuomenės sveikatos prof. dr. Miglė Helmersen: „Visuomenės sveikatos nelygybė Covid-19 kontekste“.

Onkologė-chemoterapeutė doc. dr. Rasa Jančiauskienė:  „Onkologinė pagalba karantino metu – iššūkiai ir surasti sprendimai. Pasidalinimas gerąją patirtimi“.

Farmakologas doc. dr. Rimas Jankūnas (Lietuva), Sveikatos teisės instituto vadovas, buvęs Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas (atsakingas už vaistų registraciją, klinikinius tyrimus ir farmakologinį budrumą), buvęs Europos Komisijos Farmacijos komiteto ir Europos Tarybos Vaistinių preparatų ir medicinos prietaisų darbo grupės narys, aptars Covid-19 vakcinų saugumą ir veiksmingumą: „Ką žinome ir ko ne?“.

Ginekologė-akušerė prof.dr. Dalia Railaitė: „Ar turėtume skatinti nėščiąsias vakcinuotis nuo Covid-19?“

Švedijos Karolinska instituto epidemiologas dr. Andrius Kavaliūnas: „Švediškos pamokos“.

LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina: „Hospitalizacijos dėl Covid-19 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje“.

Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas: „Kodėl paslaugų nepavyksta suteikti laiku?“

Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas: „Tokijas-2020: Covid-19 poveikis olimpinių žaidynių organizavimui“.

Teologas Holgeris Lahayne: „Covid-19 ir sulaužyta sutartis“.

Visą programą rasite ČIA.

Deja, žadėta konferencijos tiesioginė transliacija neįvyko. Visas renginio įrašas bus paskelbtas rugsėjo 13 d.

* * *

Dalijamės advokato dr. Igno Vėgėlės pranešimo ištrauka:

Advokatas dr. Justas Sakavičius:

 

Rugsėjo 9 dienos baigiamoji diskusija:

 

* * *

Kviečiame pasižiūrėti ir reportažų, kuriuose savo įspūdžiais dalijasi STI tarptautinės mokslinės konferencijos dalyviai.

Dr. Rimas Jankūnas, STI direktorius:

Advokatė prof. dr. Liudvika Meškauskaitė:

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ayn Rand -> ah.ą       2021-09-10 11:54

Vit C puiku profilaktikai, tikrai nereikia pamiršti kaip maisto papildo, jei įprastas jūsų maistas kasdienis jo pakankamai neduoda. Tačiau pagrindinis profilaktinis dalykas (ir ne tik profilaktinis - jau ir po simptomų pasirodymo) šiuo atveju yra Vit D.

AAA       2021-09-10 10:46

O kur mūsų - Lietuvos - žmogaus teisių organizacijos? Tyla. Ir ką tai galėtų pasakyti apie jas?

ah.ą       2021-09-9 23:25

C19 afera tęsiasi bo komunistinė Kinija neduoda C19 viruso etalono, dėl ko yra pagrindas manyti kad C19 tai biologinis ginklas prieš pasaulio žmoniją pasaulio žmoniją valdyti,  na o mokslininkai neturėdami C19 etalono iš viso neturi apie ką diskutuoti nes neturi C19 etalono - tai apie ką jie gali kalbėti?
Na o kol neturima C19 etalono, bo komunistinė Kinija laiko “apsižergusi” ir neduoda kitų šalių mokslininkams iš to ką turime internete darytina išvada kad C19 tai caronovirusas, kuriame įterpta ŽIV (pagal Nobelio premijos laureatą, didžiausią ŽIV specialistą) ir baltymą gemoggliutinina sukeliantį krešulius, krešulius - ką šiandienai vargu kas paneigs, bo kone visi apšviesti apie tromboembojiją su C19 užkratu.  O kai žinai kas yra C19 tai tik tada gali imtis priemonių  suvaldyti C19, o tai reiškia kad reikia stiprinti imunitetą, esant požymiams C19 naudoti antioksidantus - pirmiausia padidintas vitamino C dozes,  skystinti kraują krešulių prevencijai, išmesti iš namų velniadėžes kaip lingvistinio programavimo, streso kėlimo ir imuniteto ardymo priemones, uždrausti prekybą šlamštamaisčiu dėl imuniteto silpninimo, cenzūruoti stresasklaidą kaip imuniteto ardytojus, uždrausti eksperimentus marmalais, kurie nestabdo užkrato,  uždrausti kaukes, kurios nestabdo užkrato, pripažinti kaukes žmonių kankinimo priemonėmis o kaukių nešiojimą - žmonių kankinimu, ribojant žmonėms deguonį.
Tai tiek priemonių turėtų būti net neabejoju.  Svarbiausia nesijaudinti, gerai maitintis, visapusiškai rūpintis oro cirkuliacija, higiena, judėti.
O mokslininkai lai išsireikalauja iš komunistinės Kinijos ir PSO C19 etaloną, kad galėtų pradėti pilnavertę diskusiją.

Absurdo       2021-09-9 20:47

pasas.

Rasa       2021-09-9 16:30

Tai, kad nevyksta jokia transliacija

> Stiklo valytuvui       2021-09-9 15:14

Prie kaukių dar reikia pridėti ir akinius.

Stiklo purkštuvas       2021-09-9 14:24

Esam skiepyti du kartus,    2021-09-9 13:19
po kurio laiko sirgom covidu,dėl trečio skiepo jau abejojam.
——
Viskas gerai. Dar šešios dozės ir tikrai nebesirgsit. (Garantento)!
Na, šitie įdiotai… pagal pilną programą!!!
Niekas nesakė kad pasiskiepiję nesigs, sakė kad tik (galimai) apsaugos nuo sunkių atvejų, apgailėtini debilai. Dar giriasi savo proteliu, teisingai sakoma - durnas nežino kad jis durnas.
Sekančius kartus prašykit kad tiesiai į smegenis suleistų.
Bus „jėga“.

AAA       2021-09-9 14:09

Deja, bet valdžia nesiekia jokio dialogo, jos tikslas - atidirbti ir dar daugiau gauti Judo pinigų už eksperimentą parklupdant visuomenę diktatūrai, pasinaudojus pandemija ar “pandemija”. Tarpinė priemonė - priversti išnaudoti visus skiepus, reikia to ar nereikia. Juk pradžioje suokė vienaip, o dar vėliau suoks, kad reikės 8 dozių bei skiepytis visą laiką. Metodas senas: žingsnis po žingsnio (pokyčiai po pokyčių). Tiesiog vykdoma globalistų užduotis, kurios įgyvendinimo pasekmėje neliks nei Valstybės, Lietuvos, nei - mūsų tautos.
Todėl šitie išgamos - tikrieji išdavikai, okupantų pakalikai:(
Visa tai - ne nesusipratimas, bet - tyčia. Vadinasi - ir nusikaltimas žmogiškumui.

Stiklo valytuvas       2021-09-9 14:07

1. Kiek laiko Covid-19 virusas išgyvena ant įvairių paviršių (išligdamas gyvybingu-užkrečiančiu)?
2. Kiek pagrįstas teiginys, kad vienu metu yra keli Covid-19 virusai:
      Vienas mirtinas.
      Antras…
      Trečias gązdinimui, dėl statistikos (besimptomis)?
3. Kur ir kaip vyksta Covid-19 užsikrėtimai (statistika tyli), o 2020 metais žmonių minios Baltarusijoje, sufleruoja merimastingas mintis ir absoliutų nepasitikėjimą visais kovodistais?!!
4. Negi TIKRAS karantinas (ne)saugo? 2020 metais kovidistai tvirtino, kad sienų uždarymas neišgelbės. Vėliau sužinojome kad neturime nei ko nei kaip uždaryti (siena su Baltarusija). O Veryga tvirtino kad griežtas karantinas netinka, nes… girtas karantininis keleivis (laive) pasišvaistė peiliu. Vietoj kelių girtų „(ne)suvaldymo“, „suvaldė“ 3 MILIJONUS (gal du) Lietuvos gyventojų. Kas begali nuplauti šį įžuliai vulgarų melą?!!
5. Covid-19 prevencija ir gydymas:
- gyvenimo būdo, mitybos ir kiti ypatumai apsisaugant nuo sunkių susirgimo atvejų?
- kaukės nesaugo, ar netinkamai jas naudojame?
- prevenciniai medikamentai (vietoj „vakcinų“)?
- kiek ir kokių yra medikamentų gydant Covid-19?
- kodėl nekalbama apie vaistus ir jų efektyvumą prieš Covid-19?
- ekonominė lyginamoji analizė:
Prevenciniai medikamentai // „vakcinos“ // gydantys medikamentai // deguonis ligoninėje // plaučių ventiliavimas ligoninėje // ...
6. Kodėl antivakseriai ir „antivakseriai“ suplakami į vieną?
7. Girdėti, kad kai kurios šalys ruošiasi ir jau vykdo plačią psichologinę pagalbą pavieniams asmenims ir kartu visiems valstybės gyventojams. O Lietuva?!
8. Pasaulio žiniasklaidoje vis sumirga pikdžiugiškumo nuotrupos apie „... Perkrovimą“... Kodėl apie šiuos teisinius kazusus, niuansus, baudžiamąją atsakomybę bevelijama nutylėti viešuose teisininkų pasisakymuose?!
9. Ar tai peraugs į Trečią Pasaulinį karą (karštą fazę), ar visgi bus Niurnbergas-3?!
10. Kaip atrodys plandemijos kaltininkų ateitis? Ar ir čia bus pritaikytas neribotos tolerancijos (nekaltumo) pricipas?

Valdžiai        2021-09-9 13:24

eiliniai žmonės nereikalingi.Ji mano,kad savaime jie niekur nedings.O jei vienas kitas nubyrės,negavęs paslaugų,tai juk kas čia tokio,juk jiems svarbiausia valstybė.O “valstybė -tai aš”.Nors žydai sako,kad išgelbėjai vieną gyvybę,išgelbėjai pasaulį.Atrodo,kaip gražiai skamba minimalios algos ženklus didinamas.Tačiau tai vyks provincijos verslo ir pačios provincijos naikinimo sąskaita.Visi geros valios žmonės supranta,kad rajonuose sąlygos verslui sunkesnės nei Vilniuje.Na,bet Maldeikienė sako,-tegul bankrutuoja.Ji gina stambiųjų interesus.

Esam skiepyti du kartus,       2021-09-9 13:19

po kurio laiko sirgom covidu,dėl trečio skiepo jau abejojam.

habilitās       2021-09-9 12:12

Garbingieji ponai,
vadinkime daiktus tikraisiais vardais, neapgaudinėkime savęs.
Pirma.
„auga socialinis susiskaldymas – vienas nuo kito tolsta ne tik draugai ir kaimynai, bet ir valstybė nuo savo piliečių“.
Valstybė, jei tokia ir būtų šioje teritorijoje, tolti nuo piliečių negali, nes piliečiai yra jos pagrindas. Nuo piliečių tolsta valdžia, t. y. visos jos dalys, įvardintos konstitucijoje: įstatymų leidybos, vykdomoji ir teismai, visi jie didina prarają tarp piliečių ir savęs. Tiek Prezidentas, norintis subadyti 90-95 populiacijos, tiek vyriausybė, ciniškai meluojanti, kad tai yra „nesiskiepijusiųjų pandemija“ ir, kad „pasiskiepiję saugo save ir kitus“, slampinėdami su GP po kavines, barus, klubus bei gastroliuodami po kurortus ir užsienius, tiek Seimas, neįžvelgiantis ministrų nekompetencijos bei į sesijos prioritetų sąrašą įtraukdamas daugumai piliečių neaktualius klausimus, tiek ir teismai, priiminėjantys prieštaringus sprendimus (Vilniaus, Kauno mitingai).
Mes niekada nesukursime valstybės, jei išpažinsime Liudviko XIV „filosofiją“: „Valstybė – tai aš“. Valstybė, tai mes, piliečiai! Bent jau tokiais galėtume tapti, jei atsisakytume baudžiauninko mentaliteto.
Antra.
„Skirtingų pusių suartėjimui būtina vieša diskusija…. dialogo pagrindu politikos formuotojai gali priimti sprendimus, galinčius mažinti atskirtį“.
Dialogas įmanomas tik tarp lygiaverčių pusių, valdžia ne tik parodė, bet ir įrodė savo nekompetencija visose srityse ir visais svarbiais klausimais, gal būt ir tai, kad yra nesavarankiška, todėl diskusija bus panaši į aklo ir kurčio. Jei šioje teritorijoje yra kokių nors teisės pagrindų ir tai, kas vadinama demokratija, dialogui galimybė atsirastų, jei būtų suformuota nauja vyriausybė, o gal net ir po naujų Seimo rinkimų. Nemeluokime sau ir kitiems.


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.