Istorija, Demokratija ir valdymas

Paminėtas Lietuvos konferencijos šimtmetis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 21 d. 1:06

15     

    

Paminėtas Lietuvos konferencijos šimtmetis

Rugsėjo 20-ąją Seime iškilmingai paminėtas Lietuvių, arba Vilniaus, konferencijos šimtmetis.

1917 m. rugsėjo 18–22 dienomis posėdžiavę iš visos Lietuvos į Vilnių suvažiavę įvairių luomų „susipratę lietuviai“ svarstė, kaip atkurti Lietuvos valstybę. Nutarusi, kad Lietuva turi būti nepriklausoma, konferencija išrinko 20 Lietuvos Tarybos narių. Vasario 16-ąją jie ir paskelbė atkuriantys Lietuvos valstybę.

Jūsų dėmesiui siūlome rugsėjo 20-ąją įvykusios šventinės konferencijos, skirtos Lietuvių konferencijos 100-mečiui, vaizdo įrašą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-08-29 9:44
chenlixiang       2018-07-17 9:36
wanglili       2018-03-15 5:02
wanglili       2018-01-19 9:23
wanglili       2017-11-20 5:40
leilei3915       2017-10-7 2:32
Jules       2017-09-22 17:21

Mes nagrinėjame faktus ir darome išvadas, o ne neapykantą tyrinėjame. Kažkiek gal ir galima pasvajoti, kas būtų jeigu būtų kaip daro ir garsiausi pasaulio istorikai, ir dezistai taip pat. Elektrikai kitaip negali - arba yra įtampa(geismas) ir prateka srovė, įvyksta “O” arba nieko nėra - nėr meilės Tėvynei kaip pas tuos 2K. Pagal Ohm’o dėsnį ir taip, ir ne nebūna kaip pas mūsų politikierius. Ir apskritai, kas čia tokie nori susidėti su Žečpospolita ir tapti Vokietijos priešais, o kartu ir būsimos Lietuvos, a?

Pikc       2017-09-22 16:42

Aha - vėl “vieno klausimo šyzos” sindromas. smile Darosi kažkokia tendencija: liberastai/libkonai puola į isteriją, jei kas išdrįsta Šv. Eurosajūzą pakritikuoti, vatnikai/koloradai turi savo Šv. Rasieją, “Dzeikui” brangus Šv. Liberalizmas (ir putos iš nasrų pradeda virsti, jei tik kas tautiškumą/patriotizmą pamini) - o štai “Jules” įtikėjęs į Šv. Vokietiją. Aš suprantu, kad labai patogu turėti savo adoracijos (ar iracionalios neapykantos) objektą - ir svarbiausia, galvoti nereikia. Antra vertus, bent kiek prasmingos diskusijos su tokiais “įtikėjusiais adoruotojais” tikėtis sunkoka…

Jules       2017-09-22 6:49

Ne altruistai ir be jokios empatijos, be jokio gailesčio pirmiausia tai mužikiškos, lietuviškos kilmės, oligarchai, elitas, kurie engia eilinį lietuvį kaip įmanydami, vydami jį iš Tėvynės lauk, norėdami už geras babkes atlaisvinti teritoriją kam, nežinai? Nelaimė eiliniam lietuviui, kai jo gentainis iš prasčioko tampa ponu. Be vokiškų pinigėlių, kuriuos reik tenais vokietukams uždirbt net keliuko nusitiest, net darželio ar mokyklos patys renovuoti nesugebame – neužsidirbame ant to, o va pliekti Urach‘ą labai jau kažin ko tai okatni, kai leidžia šeimininkas – Maskva su Varšuva. Labai dideli mėgėjai už gerą atsidėkoti dvigubu blogiu kaip tam Landsbergiui už Kovo -11-ąją, nežinai? Kuriam jau niekaip šito, Kovo 11, kolchoznikai ir kolaborantai, ambalistai ir kiti partsekretoriai su zampolitais ir politrukais nedovanos, tiesa? Los ir los kol patys nusibaigs. Labai jau mandri ant svetimų, neuždirbtų, pinigėlių engti savo sesę ir brolį mes lietuviai esame - turime labai blogą savybę, tiesa? Už gerą atsilyginti dvigubu blogiu.

Jules       2017-09-22 6:32

Taip, Rytprūsių lietuviai arba Mažosios Lietuvos lietuvininkai Kaizerio pusėje gynėsi, o ką? Okupantai ne tik, kad neklausė, bet ir pažeidinėjo Ženevos konvencijos kokį ten straipsnį, mane jėga imdami į sovietinę rusų kariuomenę kadais irgi? Aš savo senelio nusikaltėliu nelaikau, o labai dėkingas jam už Rytprūsių istoriją ir Pirmojo pasaulinio karo istorijos pasakojimus iki pat mirties apie tai, ką matė ir ką patyrė, išgyveno, kaip carą ir lenkų ponus keikė anuomet, XIX amžiuje, lietuviai. Jums patarimas nelyginti caro su Urachu, kad nereiktų čia be reikalo ir beprasmiškai pyktis, gerai? Nekalbėk vadovėlinėmis arba docentų klišėmis, jiems šeimininkų, Former Bolsheviks’ų, primestais naratyvais.

Pikc       2017-09-21 22:39

Įdomūs postringavimai apie tai, kaip “lietuviai caro pusėje puolė Vokietiją”. Jeigu taip, tai juk “lietuviai kaizerio pusėje puolė Rusiją”. O ką? Irgi buvo! Nes juk okupantai neklausė, nori eiti į kariuomenę ar ne: jeigu jų okupuotoje teritorijoje gyveni - privalai! Jei, pagal tamstą, per prievartą į rekrūtus paimti mūsų tautiečiai prilygintini savanoriams - tai ir sovietų kariuomenėje lietuviai “savanoriavo” ir į Afganistaną savanoriais važiavo. smile
Ir taip - vokiečiai gi tam ir kariavo (tiek 1PK, tiek 2PK), kad tik lietuviams galėtų “puikias geopolitines galimybes” duoti ir padėtų savo valstybę susikurti. Tiesiog neprilygstami altruistai! smile
O dėl lietuvių inteligentų laviravimo - taip, buvo. Laiškai carui traktuotini lygiai taip pat, kaip Uracho kvietimas karūnuotis - t.y. kaip bandymai įvairiais būdais išlaviruoti savarankiškos lietuvių valstybės link. Labai gerai, kad pavyko tiek be rusų, tiek be vokiečių tame apsieiti.

Jules       2017-09-21 22:01

Žinai, p.Pikc, nepūsk mums čia miglos - mes ne kvaili studentai ir ne mokslo pirmūnai, kad tikėtume bele kuo. Geriau pacituotum tų pačių inteligentų priesaikas carui ir Rusijos imperijai prieš pat karą ir karo pradžioje - daugiau naudos mums duotum. Ir neužmiršk, kad lietuviai caro pusėje puolė Vokietiją, įsiveržė į Vokietiją. Mano senelis taip pat ir pamatė pasakiškus miestelius Rytų Prūsijoje, kol negavo į kaulus ir teko bėgt. Puolė Vokietiją, o gavo Lietuvos valstybę. Mums nereikia tu vadovėlinių dezi hipnozinių triukų - mes jau suaugę ir peraugę. Tuose studentiškuose ar moksleiviškuose vadovėliuose tiesos labai mažai ir akivaizdu, kad pats nelabai gebi atsirinkti dar juose, kur tiesa, o kur privaloma dezi, kad tas vadovėlis išvis pasirodytų ir pan. Vokietija 1917 metais nebuvo dar pralaiminti, o kūrė mums lietuviškas mokyklas ir spaudą, ir pan. Kai kurie tie inteligentai sėdėjo uodegas įmerkę kaip lddp-istai dabar su gražuoliu AMBalu kadais priešaky į ką, be kurio mūsų moterys negali ko apturėt?

Pikc       2017-09-21 20:51

Jules, gi pats žinote, kad vokiečiai nė velnio nebuvo palankiai nusiteikę Lietuvos nepriklausomybės klausimu, ir jokios “geopolitinės galimybės” jie nesuteikinėjo. Lietuviai tiesiog pasinaudojo palankiomis aplinkybėmis, kai ir rusai buvo išvyti iš Lietuvos, ir vokiečiai nusilpę ir nelabai galėjo “šakotis”. O dėl klausimų “kodėl tada o ne tada” - galiu atsakyti klausimu į klausimą: o kodėl 1918 m., kai Vokietija jau buvo bepralaiminti karą, o ne 1915, kai vokiečiai išmušė rusus iš Lietuvos? Juk jeigu jau vokiečiai buvo tokie geranoriški ir nusiteikę mums “puikias geopolitines galimybes” suteikinėti - tai laiko gi buvo sočiai. wink
P.S. Tai, kad 1PK metu Antantė so Vokietija elgėsi šlykščiai, o Vakarų sąjungininkai (apie sovietus išvis nėra ką kalbėti) 2PK metu - dar šlykščiau, automatiškai vokiečių nepaverčia baltais ir pūkuotais.

Jules       2017-09-21 11:55

“1917 m. rugsėjo 18–22 dienomis posėdžiavę iš visos Lietuvos į Vilnių suvažiavę įvairių luomų „susipratę lietuviai“ svarstė, kaip atkurti Lietuvos valstybę. Nutarusi, kad Lietuva turi būti nepriklausoma, konferencija išrinko 20 Lietuvos Tarybos narių. Vasario 16-ąją jie ir paskelbė atkuriantys Lietuvos valstybę”, - o kodėl jie nesusirinko, sakykime, kokiais 1910 ar 1901 metais ir nenusprendė atkurti Mūsų valstybės? Kažkodėl tik vokiečių kontrolės metais, a? Dabar mes nieko kito nesugebame - tik su kryžiuočiais arba su Landsbergiu kariauti, tik vokiečius pliekti ir liežuviais tuščiai plakti, taip atsidėkodami jiems už šitą puikią geopolitinę, vokiečių mums suteiktą, galimybę. Ar mes tai darome tik tada, kai šeimininkas, Centro Komitetas, Varšuva ar Maskva, leidžia, ar kaip? Padėtis su docentais VU ne ką geresnė nei su KTU docentais, kurių rektorius, berods, rimtai įkliuvo, o vilniškiai dar tik tebelaukia savo gėdos valandos. Ar Jums neatrodo, kad paprastiems žmonėms, paprastiems lietuviams, jau tikrai nusibodo tie pseudo ponų iš okupacijos malonės dezi triukai ir pusinė, dalinė tiesa?

Wele       2017-09-21 8:04

Nuvylė. Ir teatralizuota renginio organizacija – ne laiku ir ne vietoje. Ir pats jos turinys. Kam kviesti žmones , kurie visai nieko naujo nesugeba pasakyti??? Šiokia tokia išimtis šiuo atveju tik prof A. Eidinto pamąstymai ir studentės iš Kauno apžvalginis pranešimas apie Europos archyvuose saugomas Lietuvai reikšmingas dokumentų kolekcijas ....  Be to ši studentė, matyt Mažylio paakinta, vis dar nerimstantiems iš kvailumo ar tiesiog tradicinio lietuviško pavydo „Akto” ieškotojams pasiuntė iškalbingą vieįą pašaipą „SĖKMĖS IEĮKANTIEMS” ...smile  Na, o visa kita, tik varganos katino ašaros, o ne akademiniai pranešimai.


Rekomenduojame

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.