Kultūros, kalbos, istorijos politika

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. birželio 18 d. 12:14

72     

    

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Nacionalinis susivienijimas kviečia į Birželio sukilimo minėjimą birželio 22 dieną prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti Gedimino pr./Aukų g. Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės.

Birželio sukilimas buvo pirmasis žingsnis lietuvių tautos antisovietinės rezistencijos kelyje. Po gėdingos kapituliacijos 1940 metais, tik Sukilimas nuplovė neryžtingos valdžios užtrauktą Lietuvai gėdą ir parodė tautos valią sau ir pasauliui priešintis ir turėti savo valstybę. Į Sukilimą įsitraukė dešimtys tūkstančių patriotų ir tūkstančiai iš jų per šešias kovos dienas padėjo galvas už Lietuvos laisvę.

Šiandien Lietuvoje šios aukos baidomasi, vengiama ją prisiminti ir gėdijamasi atiduoti jai deramą pagarbą valstybės lygiu. Jau mažiausiai dešimtmetį Sukilimas valstybei priešiškos propagandos mėginamas susieti su Holokausto tragedija Lietuvoje, kuriamos nebūtos sąsajos, Sukilimo dalyviai vadinami nacių kolaborantais. Šis niekingas melas dominuoja valdžios koridoriuose ir žiniasklaidos kanaluose. Nė viena valdžios institucija nerengia oficialių Birželio sukilimo minėjimų, Seimas atsisako bent deklaracijų forma išreikšti Birželio sukilimui tą pačią pagarbą, kurią valstybė rodo pokario partizaninei rezistencijai.

Birželio sukilimas siekė Lietuvos nepriklausomybės. Jis buvo prieš Sovietų Sąjungą, o ne už Trečiąjį Reichą. Berlynas nepalaikė sukilimo ir pats išdavė Maskvai Vilniaus sukilimo štabą, o Kazį Škirpą įkalino. Sukilimui pavykus ir įsteigus Laikinąją vyriausybę, Lietuvą okupavusi Vokietija visaip varžė jos veiklą, o galiausiai visai panaikino. Sakyti, kad Sukilimas ar Laikinoji vyriausybė buvo nacių kolaborantai, yra atviras melas. Melas, kurį atvirai kartoja įtakingiausi Lietuvoje vykdomos „minkštosios denacifikacijos“ šaukliai.

Karas Ukrainoje galėtų ir turėtų atverti akis ir padėti suvokti, kaip smarkiai Birželio sukilimo juodinimas atitinka Kremliaus skleidžiamą melą ir tarnauja Rusijos interesams „denaficikuoti“ Lietuvą, šitokiu būdu ruošiant palankią moralinę, psichologinę ir politinę dirvą naujai okupacijai. Lygiai tą patį Rusija darė Ukrainoje, visomis propagandos priemonėmis šmeiždama ukrainiečių tautos antisovietinio pasipriešinimo lyderio Stepano Banderos atminimą. Jį taip pat mėginama Ukrainos ir tarptautinėje viešojoje nuomonėje paversti „nacių kolaborantu“ ir „žydų žudiku“, ukrainiečių pagarbą jam Rusijos propaganda skelbia esant šios tautos tariamai pronacistinių  nuostatų įrodymu. Kremlius atvirai skelbia, kad Ukrainoje privalo būti išnaikinta „banderiška“ istorinė atmintis. Lietuvoje tai daroma kol kas tik melu, Ukrainoje pasitelkti ginklai.

Stulbina paralelės tarp Birželio sukilimo pagrindinio iniciatoriaus pulkininko Kazio Škirpos ir Stepano Banderos biografijų ir jiems metamų kaltinimų. Abu sovietinės ir rusiškos propagandos yra paversti „nacių kolaborantais“ ir „žydšaudžiais“, nors niekada nedalyvavę jokiuose nusikaltimuose ir nuosekliai kovoję už savo tautų laisvę ir valstybinę nepriklausomybę, o ne už nacionalsocialistinės Vokietijos interesus. Abiejų vardas teršiamas jiems bandant priskirti nebūtus arba nuo istorinio ir politinio to meto konteksto atsietus pasisakymus, šitaip vien už galimai ištartus žodžius nubraukiant šių iškilių asmenų nuopelnus savo tautų ir šalių  laisvei.

Ukraina šiandien rado atsakymus į savo istorinės atminties klausimus, nebesigėdija ir nebesiblaško. Stepanas Bandera yra ukrainiečių tautos herojus, jo vardas tariamas su pagarba ir pasididžiavimu. Visa tauta, dar daugiau, visas Ukrainą palaikantis laisvasis pasaulis šiandien kartoja būtent Banderos šūkį: Slava Ukraine! Herojam slava! Ukraina ir Bandera nebeatsiejami. Didžiuojantis viena, nebeįmanoma gėdytis kito. Toks požiūris į nacionalinį didvyrį, vadovavusį  kovai už Ukrainos laisvę,  atspindį ir simbolizuoja ukrainiečių santykį su visa savo tautos istorija. Kovojusieji ir kitus pakėlę kovai už tautos laisvę atsimenami kaip didvyriai.

Lietuva kol kas klaidžioja patamsiuose, bijodama savo šešėlio. Rezistencijos vedliai, kaip Kazys Škirpa, juodinami valstybės lygiu. Jų vardo gatvės ir atminimo lentos šalinamos, kai turėtų būti statomi paminklai. Lietuvos ir Vilniaus valdžiai gėda savojo Banderos, nors būtent Škirpos figūra pirmiausia iškyla Lietuvos antisovietinės rezistencijos istorijoje. Jis, kaip ir Bandera, yra laisvės kovos vėliavnešys ir simbolis. Tik išdrįsę gerbti Škirpą, išdrįsime gerbti ir visus Birželio sukilėlius, ir pačią rezistenciją. Kai valdžia griauna istorinę atmintį, tik pati visuomenė gali ją atkurti.

Birželio 22 dieną susirinkime pagerbti stojusių ginti ir žuvusių už Lietuvos laisvę 1941 metų sukilėlių.

Didvyriams šlovė!
Ir ne tik Ukrainoje.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Hmmmm       2022-07-1 18:55

Banderai šlovė ?:
М. Финкель: Львовские погромы 1941 года – несмываемое пятно в истории «независимой Украины»
https://youtu.be/I7r_0WaeKe0

Украинские националисты убийцы евреев Львова – несмываемое пятно в истории «независимой Украины»
https://youtu.be/9rbL8_IWTCQ

Ar ne kerštu užsiiminėja žydas Zelenskis?

ErR       2022-06-27 22:50

...kuriamos nebūtos sąsajos…
svarbiausia perrasyti istorija, tada zudikai tampa didvyriais…

užjaučiu       2022-06-26 15:13

Šitų vyrų rankos kraujuotos… Todėl jie ne didvyriai.
Smegeninėse susumaišė.

puikiai putinas apšiko rusus       2022-06-25 6:14

labai puikiai ir techniškai žydelis putinas apšiko rusus ir rusiją smile

Latūško       2022-06-24 15:55

Между Россией и Беларусью ведутся серьезные переговоры, – Латушко
https://www.youtube.com/watch?v=d3fvJj6Kkq4&ab_channel=24Канал

Olegas Soskinas       2022-06-24 1:30

Как будет действовать Путин? - Олег Соскин
https://www.youtube.com/watch?v=kSaPPrz3zsI&ab_channel=UKRLIFE.TV

EUGENIJUS       2022-06-23 19:55

Vėl pilate žibalą į ugnį.

to >Alvis       2022-06-23 16:57

Prieš Raudonajai armijai įžengiant į Vilnių, anksčiau už juos netikėtai įsiveržę lenkai ką darė lietuviams, nežinai?

Tarp kitko       2022-06-23 13:10

Bandera ir Škirpa buvo antifašistai .

Alvis nežinia kam       2022-06-23 12:13

Aišku, kad neskiriat OUN (Organizacija Ukrainskich nacionalistov)) veiklos ir tikslų nuo UPA( Ukrainskaja povstamčiskaja armija).Taigi dar kart jums asmeniškai pakartosiu, kad S. Banera vokiečių suimtas ir įkalintas nuo 1941 m. antroje puseje buvo Berlyno kalėjime, o ištisus 1942 m, 1943 m, ir beveik visus 1944 m buvo ne Ukrainoje ar vokiečių sanatorijoje bet kartu su karo belaisviais ir politiniais kaliniais: lenkais, rusais ir žydais sėdėjo sustiprinto režimo Zaksenchauzeno koncentracijos stovykloje.
Tai suprantamo, kad pats negalėjo nei “žvėriškai žudyti”, nei organizuoti ar dalyvauti bei vadovauti žudynėms Urainoje.

>Alvis       2022-06-23 10:06

O tai 100 000 1943 metais Volyneje UPA zveriskai iszudytu paprastu lenku kaimieciu,istisomis seimomis tai cia ,atseit, buvo ,,kova pries okupanta,,????

Alvis to 22:42       2022-06-23 6:10

Ar ne juokingi ir kvaili jūsų argumentai? Per 1920 m. karą Lenkijos maršalo J.Pilsdskio legionai užgrobė Ukrainos vakarine dalį - Volynę ir Galiciją bei Polesę su 3,6 milijonais ukrainiečių. 1921 m Rygos sutartimi su bolševikais ją prisijungė ir aneksavo iki pat 1939 m.                                                Lenkijos vadovybė tuojau pat pradėjo užgrobtų žemių “denacifikavimą” ir visuotinę  polonizaciją bei pavergtųjų nacijų politines, kultūrines ir religines represijas.Tai vyko ir vakarų Belorusijoe bei Vilniaus krašte. Logiška, kad ukrainiečiai pradėjo politinę ir partizaninę kovą prieš okupantus. Man yra keista, kai savo krašte priešo - okupanto įvesto represinio aparato valdininkų, administratorių, koloborantų ir t.t. naikinnimas laikomas terorizmu? Bet tikrai nieko nėra keisto, kad visur ir visada visi okupantų teismai skelbia savo priešus teroristais. Taigi pagal jūsų logiką išeina, kad visų Europos kraštų partizanai kovoję prieš hitlerinius okupantus buvo tik teroristai.

>Dar to       2022-06-22 22:42

Bandera buvo teroristas, renges teroristinius aktus,1934 metais,lenku valdzios teismo,uz Lenkijos Vidaus reikalu ministro Bronislovo Perackio nuzudyma,1934 metai buvo nuteistas mirties bausme, pakariant.Veliau mirties bausme buvo pakeista i kalejima iki gyvos galvos,1936-1939 buvo kalinamas lenku kalejime.1939 metais,Lenkija uzpuolus Hitleriui,buvo paleistas is kalejimo ir tapo naciu kolaborantu.

Dar to ????       2022-06-22 20:59

Įdomu kodėl Steponas Bandera sovietų buvo ir yra laikomas vokiečių nacių koloborantu?                                                Gal todėl, kad 1941 m birželio 30 D. prieš vokiečių norą ir valią paskelbė “Ukrainos valstibingumo atkurimo aktą”?                                    Gal todėl, kad po kelių dienų su visa OUN sudaryta laikinaja vyriausybe buvo suimtas ir išvežtas į Berlyna bei perguotas gestapui?                           
Gal todęl, kad po tardymų rugsėjo mėn buvo uždarytas į Berlyno kalėjimą, o 1942 sausyje perkeltas į Zaksenchauzeno koncentracijos stovyklą,kur išbuvo laikomas visus tris metus, iki 1944 m. spalio mėnesio?                                             
Gal todėl,kad išvaduotas iš konslagerio skubiai, slapta grįžo į sovietų jau užimtą Ukrainą vadovauti OUN karių partizaninei kovai prieš rusų grobikus?

stasys        2022-06-22 16:22

Alvis 2022-06-22 13:23 > juk tuo metu Lietuvos kaip suverenios valstybės jau nebuvo buvo tik viena iš penkiolikos VELNIO nuotakų, todėl tas Klaipėdos krašto grąžinimas buvo kaip kraitis nuotakos. Po skyrybų (CCCP)  viskas grįžo į savo vietas todėl ir panosėn kišti xuilo satrapams reikia ne Podsdamo konferencijos protokolus o skyrybų dokumentus ir faktus kas ka susigražino ‘santuokai’ nutrukus .

Alvis       2022-06-22 13:23

1945 m liepos mėn. kara laimėjusių valstybių vadovų konferernsijos Podsdame (dalyvavo ir pasirašė pats J. Stalinas) sprendimu bei 1946 m. Niurenbergo tribunolo dokumentuose aiškiai nurodoma, kad Vokietijos teritorija yra laikoma teisėta tik 1937 gruodžio 31 d. ribose.           
Visi vėliau vykdyti sienų pakeitimai: primestomis sutartimis ar kariniais užgrobimais yra neteisėti.
Todėl buvo sutarta, kad Europos valstybių sienos, kurios buvo pakeistos 1938 - 1941 m. Laikotarpyje bus gražinamos į 1938-12- 31 padėtį.                      Klaipėda ir jos kraštas 1938m. ir 1939 m. pradžioje dar buvo Lietuvos valstybės sudėtyje ir grįžo jai teisėtai, be jokių sovietų mielaširdystės ar “dovanojimų”

stasys        2022-06-22 6:26

Str. teisingai pravestos paralelės . Iš to kaip emociškai gausiai triedžia xuilo palaikytojai , su pasitenkinimu galima daryti išvada jog tam tikru istoriniu paraleliu tarp tu dviejų tautų dviejų didvyrių buvo . Abu gyveno ir veikė tuo pačiu laikotarpiu , matė tas pačias grėsmes savo tautoms ir galiausiai buvo sovietais vienodai apdergti-pažymėti tais pačiais kaltinimais kolaboruojant su nacizmu . Kai tik tauta-visuomenė  išsprūsta iš po jei primestos istorinės kaltės- skėčio sugalvotos sovietiniu ideologų ...prisimenami seni memai kolaboravus ir toliau kolaboruojant su nacizmu ir holokaustu, kaip įvykdytu faktu . Tas kaltinimas leido xuilo propagandai savo visuomenei laisvai pateisinti karą Ukrainoje ir netgi įtykinti jo būtinumą –neišvengiamumą , reikalingą pačio Mordoro saugumui . Man atrodo to fakto pilnai pakanka įtykinti Lietuvos politikus pakeisti savo nuomone dėl K. Škirpos ir gerai pravalyti istorijos katedra nuo tu pseudo istoriku ten sutūpusių kurie realiai daro įtaką Lietuvos visuomenei nuodydami ją nuolatinės kaltės prieš žydus jausmu . Pritarsiu autoriui , dabar palankus metas bandyti keisti ta ydingą požiūrį  . Be abejo to nepavyks padaryti dabar ir iš karto , bet karas Ukrainoje padės suformuluoti naujus argumentus būtinus naujam požiūriui į Lietuvos istorija ir jos kovas išsivaduojant ir sovietijos . Negalima leisti jog senus sovietinius ‚kaltės-memus‘ visiškai teisėtai xuilo perduotu ES , kaip botaga ‚pliotke‘ lietuvių nuotaikos tramdyti .

to ????       2022-06-22 5:00

O tie, kurie su rusų internacių karininkais geresni, ane? Na, o “yel“l“ow submarine” tik nepergyvenk - Rusija liks Anglijos sąjungininke. Pakeis valdovą ir viskas bus čiki piki.

????       2022-06-22 0:09

O tai kaip nebuvo Bandera naciu kolaborantas,jeigu jis nuotraukoje tarp naciu karininku, sedi su vokiska naciu uniforma?O garsusis ,,Banderos vainikas,, kur garsiojoje nuotraukoje yra ant spygliuotos vietos pakarti prie medzio priristi,lenku vaikai?Apie tai rasoma ,,lIUDOBOJSTWO UPA NA LUDNOSCI POLSKIEJ,,

yel“l“ow submarine       2022-06-21 23:39

nacistinį susivienyjimą galima pasveikinti : besiagonizuojanti banderošizoukropija, dėl kurios tie radžvilo daunai pagatavi užsicharakirinti, vakar ratifikavo stambulo konvenciją smile))) - tegul sinicas toliau rašinėja “diktantus“ apie partnerystės santykių įteisinimo nepriimtinumą šizolitchūanijai smile)))

yel“l“ow submarine       2022-06-21 23:38

radžviliniai nacikai puikiai suvokia, padugnės, kad sukilimo aukų pagerbimas , kaip ir bet kurių kitų tos mėsmalės aukų pagerbimas, yra vienas dalykas, o to sukilimo vadų ir ideologų, bei jų nacistinių ir snobistinių pažiūrų garbinimas yra visai kas kita ! - jei jie nusirito iki banderos teisinimo, kai ta jo visa “veikla“ jau išryškinta iki kvantų - ir ne vien rusijos “propagandos“ (tegul rusofobų lenkų paklausia) , tai nelieka nė menkiausių abejonių, jog ta visa radžvilo šutvė su visais sinicais , yra paskutinių nuokrušų prieglauda ! - užtenka perskaityti šitą trydą, kad tas dvokiančias moraliniais lavonais žiurkes vadinti tiktai taip, ir niekaip kitaip : :::: “Stulbina paralelės tarp Birželio sukilimo pagrindinio iniciatoriaus pulkininko Kazio Škirpos ir Stepano Banderos biografijų ir jiems metamų kaltinimų. Abu sovietinės ir rusiškos propagandos yra paversti „nacių kolaborantais“ ir „žydšaudžiais“, nors niekada nedalyvavę jokiuose nusikaltimuose ir nuosekliai kovoję už savo tautų laisvę ir valstybinę nepriklausomybę, o ne už nacionalsocialistinės Vokietijos interesus. Abiejų vardas teršiamas jiems bandant priskirti nebūtus arba nuo istorinio ir politinio to meto konteksto atsietus pasisakymus, šitaip vien už galimai ištartus žodžius nubraukiant šių iškilių asmenų nuopelnus savo tautų ir šalių laisvei.“

dar tikintiems holokausto pasakomis       2022-06-21 21:33

Bėda tame, kad revizionistai atkasė per daug “nepatogių” faktų, kurių teisme paneigti nebeišeina.

   (PVZ., revizionistai teigia kad:

- nėra rasta nė vieno dokumento su Hitlerio įsakymu naikinti žydus (įsakymai naikinti psichinius ligonius ir komisarus yra);
- nerasta jokio holokausto plano;
- pagrindinio “mirties fabriko” Aušvico “dujų kamerose” nėra dujų Ciklon B pėdsakų;
- krematoriumuose techniškai neįmanoma sudeginti tiek kūnų, kiek deklaruojama, kad buvo sudeginta;
- liudininkų parodymai melagingi (prieštarauja gamtos dėsniams) ir nepatikimi;
- visi nacistų “prisipažinimai” išgauti kankinimais ir taip pat prieštarauja gamtos dėsniams;
- pačiame holokausto įkarštyje JAV žvalgybos iš lėktuvų darytose Aušvico nuotraukose nėra jokių holokausto pėdsakų
... )

    Žodžiu, visa ta holokausto isterija stipriai paduoda šūdu; verkiant reikia rimtų nepriklausomų tyrimų, kurie leistų nustatyti tiesą.

    Bet sionistai turi laikytis šio melo iki paskutinio kraujo lašo - holokaustas yra jų skydas ir kardas, o kartu ir pagrindinė melžiama karvė.

    Jiems toks abejoti draudžiantis įstatymas be galo patogus, nes pagal jį net nereikia nagrinėti, ar atsakovo teiginys teisingas, ar melagingas. Užtenka to, kad kaltinamojo teiginys “mažina holokausto mastą” (pvz. suskaičiavai, kad iš tikro žuvo ne 6 Milijonai žydų, o ,tarkim, 5.999 000 žydų - į kaliūzę tave).

Al. Pala palai       2022-06-21 19:30

,,kai Vokietija analogiškai padarė, tai jinai Lietuva oficialiai atsisakė Memmel.” -Kai jūs, rusų bolševikai nepajėgėt užgrobti išsivadavusių Baltijos šalių, Suomijos ar Lenkijos, jūs jas pripažinot, bet ketinimų jas vėl užgrobti neatsisakėt. Nors tai ne rusų etninės žemės. O Klaipėda yra lietuvių etninė žemė, todėl teisėtai siekėm ją susigrąžinti.

Al. Svetimšaliui       2022-06-21 19:21

,,nebeaišku - ar mes buvom okupuoti” - Aišku. Buvom okupuoti.
,,RF pripažinta TSRS įsipareigojimų vykdytoja , ir jinai sumokėjo TSRS skolas.” Jei RF save laiko TSRS įsipareigojimų vykdytoja, tai tegul įvykdo savo įsipareigojimus, duotus Lietuvai 1920 metų taikos sutartyje: Visa etninės Lietuvos žemė ir pagrobtų meno vertybių grąžinimas.

Al.Pala palai       2022-06-21 19:16

Lietuva Vilniaus niekada neatsisakė. Lenkų ultimatumas to ir nereikalavo - jie reikalavo užmegzti diplomatinius santykius.

Mike Adams       2022-06-21 19:14

Vykdomas kontroliuojamas MAISTO ir ENERGIJOS infrastruktūros griovimas… pasiruoškite arba žlugsite”

https://report.globalreset.news/globalreset.html

Marius       2022-06-21 17:17

Tamsta anonime, būtent jūs esate dezinformatorius ir demagogas. Cituoju: “1941 metais Lietuvių valstybės nebuvo, o buvo Sovietija, jos valstybės teritorija, ir kas čia, Lietuvoje, vyko yra atsakinga Sovietija ir jos paveldėtoja.” Taip, taip turėtų būti, bet kodėl tada garbinate nacistiškai nusiteikusius sukilėlius? Taigi, garbintojai yra arba neišmanėliai, arba dar blogiau - nacistai. Juk neįmanoma sakyti Lietuva ir lietuviai yra niekaip susiję su žydų žudimu 1941 birželį ir tuo pačiu glorifikuoti sukilėlius kurie tarp viso ko žudė žydus. Demagogija pereinanti į schizofreniją. Stebiuos Radžvilu, tiesiog esu priblokštas NS trumparegiškumu.

> 2022-06-20 19:52       2022-06-21 17:10

tai sakia, juliau Milaiti, kad tave ir vėl per langą metą, langų majoras, ir į psichuške uždarinėja Sovietsko felčeris. Įdomu, kaip tu išlieki gyvas, po šitiek kritimų? Tiesa, o kaip tu iš tos psichuškės pabėgi, gal sakau suomiai ar Čerčelis padeda?
„per langą (James Forrestal) metė arba uždarinėjo į psichuškę...“

Pala pala       2022-06-21 16:16

kiek pamenu , kai Lenkija Lietuvai pareiškė ultimatumą  tai jinai ( Lietuva ) oficialiai atsisakė Wilno , o kai Vokietija analogiškai padarė, tai jinai Lietuva oficialiai atsisakė Memmel . Viskas kaip ir aišku .

> Al . Svetimšalis        2022-06-21 15:59

nebeaišku - ar mes buvom okupuoti , ar gyvenom TSRS kaip viena iš lygiateisių respublikų . be to , RF pripažinta TSRS įsipareigojimų vykdytoja , ir jinai sumokėjo TSRS skolas .

Al. Svetimšaliui       2022-06-21 15:33

Lietuva dėl Mėmelio ginčijosi su Vokietija. Ir, tikiuosi kaip nors susitars. Nei Rusijos, nei TSRS labui Lietuva nieko neatsisakė. IR jei Lietuva buvo lygiateisė TSR sąjungos narė, tai kodėl TSRS vardu kalba tik Rusija. O jei Lietuva buvo Rusijos užgrobta (o taip ir buvo), tai Rusija privalo mokėti Lietuvai reparacijas.

Svatimšalis       2022-06-21 15:21

pala, bet LR gi pati atsisakė Klaipėdos -Mėmelio ar ne ?

Al.       2022-06-21 14:19

svetimšalis:,,dabartinė LR save pristato tik kaip prieškarinės LR , o ne kokios tai okupacinės , tipo, LTSR , tęsinys . Bet gi tada prieškarinė LR pati juridiškai atsisakė Klaipėdos - Mėmelio Vokietijos labui , o blogietis Stalinas jėga prijungė Klaipėda - Mėmelį  prie okupacinės LTSR.”

???: ,,okupavo mainais už Vilnių ir Vilniaus kraštą, va tokia tikroji istorija, Vilkaviskio regioną TSRS nusipirko iš Vokietijos, Šaltinis Vikipedija.
Memelį/Klaipedą  Lietuva atidavė Hitleriui, ir po karo Kionsbergas/ Kaliningradas su Memeliu/ Klaipeda pagal JAV, Britanijos/ TSRS susitarimą  atiteko TSRS, na o RF yra TSRS teisių ir pareigų paveldėtoja.
Tai tegul lansbergistai atiduoda Memelį/Klaipedą, Vilniaus regioną, Vilkaviskio regioną RF, TSRS teisių ir pareigų paveldėtojai, jei nepripažįsta Lietuvos R. ir prezidento Smetonos sutarčių...”

Jei RF laiko save TSRS teisių paveldėtoja, tai tegul laikosi 1920 metų taikos sutarties. Vilniaus kraštas buvo grąžintas pagal tą sutartį, bet, deja, ne visas, tik vakarinė dalis. Klaipėda, kaip ir šiaurinė Prūsija Rusijai neatiteko pagal jokį susitarimą, o buvo laikinai perduota administruoti iki tarptautinės konferencijos, kuri nuspręs šios žemės likimą. Vilkaviškį TSRS ,,įsigijo” iš savo sąjungininkės nacistinės Vokietijos, su kuria užpuolė Lenkiją. Iš kur Vokietija gavo Vilkaviškį. Užgrobė. Jei vagis kitam vagiui parduoda pavogtą daiktą, tai tuo teisės į tą daiktą neįgyja.

T0mas J. -> Vytautui       2022-06-21 12:49

“Ir dėl tokio š ketvirtį milijino numarino?” - klausė prieš  tris dienas 16:19 Vytautas. Žuvusiųjų skaičius bus aiškus nebent po karo, bet jau dabar aišku jog tamsta nematai dėl ko kovoja ir muršta ukrainiečiai šiandien. Tas tavo aklumas glumina ir verčia manyti kad esi be smegenų, gal todėl niekas ir neatsakė nieko į tavo nusišnekėjimą.
Ukrainiečiai kovoja dėl to, kad Rusija Ukrainą užpuolė ir vyksta karas.
Ukraina kovoja dėl savo valstybės išlikimo, o ne dėl narystės ES.

>>???       2022-06-21 12:05

na nesukilo ir kai LR priėmė Lenkijos ultimatumą dėl Wilno .

???       2022-06-21 11:51

kažin ko tie sukilėliai nesukilo prieš Smetoną kai Memelis/ Klaipėda buvo atiduodama Hitleriui, ir kai Smetona su Stalinu Vilnių prisijunginėjo prie Lietuvos mainais už  TSRS armijos buvimą Lietuvoje? Tai jiems prieš Smetoną reikėjo sukilti.

??? >2022-06-20 22:14       2022-06-21 10:52

>2022-06-20 22:14. Nezgrebaila raštine, tai Platoškino kalba.

???       2022-06-21 10:35

okupavo, okupavo…tik okupavo mainais už Vilnių ir Vilniaus kraštą, va tokia tikroji istorija, Vilkaviskio regioną TSRS nusipirko iš Vokietijos, Šaltinis Vikipedija.
Memelį/Klaipedą  Lietuva atidavė Hitleriui, ir po karo Kionsbergas/ Kaliningradas su Memeliu/ Klaipeda pagal JAV, Britanijos/ TSRS susitarimą  atiteko TSRS, na o RF yra TSRS teisių ir pareigų paveldėtoja.
Tai tegul lansbergistai atiduoda Memelį/Klaipedą, Vilniaus regioną, Vilkaviskio regioną RF, TSRS teisių ir pareigų paveldėtojai, jei nepripažįsta Lietuvos R. ir prezidento Smetonos sutarčių...

Svetimšalis       2022-06-21 9:46

yra kai kurių juridinių kazusų dėl dabartinės LR teritorijos . Pvz - dabartinė LR save pristato tik kaip prieškarinės LR , o ne kokios tai okupacinės , tipo, LTSR , tęsinys . Bet gi tada prieškarinė LR pati juridiškai atsisakė Klaipėdos - Mėmelio Vokietijos labui , o blogietis Stalinas jėga prijungė Klaipėda - Mėmelį  prie okupacinės LTSR .

Tomai,       2022-06-21 8:37

jo nacionalinę kilmę saugo BK straipsniai, “bojevykai”, neosovietikai valdžioje ir versle ir, žinoma, A-bombačka.

Al. klaustukams       2022-06-20 23:42

Jūs rusai mūsų etnines žemes atėmėt iš okupantų ir dalį jų grąžinot teisėtiems jų savininkams – lietuviams. Tokios sutarties, kad duodam jūsų žemių dalį, o jūs atiduodate mums savo laisvę ir žemę – taigi, tokios sutarties nebuvo.  Jei net būtų buvus, tai teisingo teismo būtų pripažinta kaip neteisėta, nes neteisinga. Kaip tik mes galime skųsti jus tarptautiniam teismui, nes žadėjot mūsų tautą globoti, o vietoj to ją terorizavot. Sunaikinot ir išvijot geriausią tautos dalį, o likusius laikėt vergų vietoj. Gal būt to jūs net nepastebėjot, nes patys buvot savo viršininkų – komunistų ir čekistų – vergai.

T0mas J. -> ???       2022-06-20 22:14

Lietuvos žemė priklauso Lietuvai, kam norim tam leidžiam per ją važiuoti, norim - uždraudžiam.
Ar supratai?
“Klaipėda turi būt grąžinta į mūsų šalies sudėtį” - rašai tu. Iš teksto aišku, kad esi svetimšalis, bet pamiršai nurodyti kokios šalies atstovas esi. Gal įvardink, nesislėpk!

to ???       2022-06-20 20:58

Nedezuok, ne visi mes čia baigę Kapsukę. Yra ir nebaigusių, ir tokiais išgalvotais pseudo naratyvais netikintys, kuriuos pats čia nori prastumti, su meiluže nepasikonsultavęs. Ne visi čia istoriniai mitomanai arba dvejopų standartų maniakeriai, kaip tie užsihipnotizavę (užsibūrę vardan asmeninės gerovės) prapiesoriai.

Papa Borgia       2022-06-20 20:48

“Had England not issued the war guarantee to Poland and declared war over Poland, there might have been no war in Europe and no World War II. It was the war guarantee—that guaranteed the war. Had there been no war guarantee, Poland, isolated and friendless, might have done a deal over Danzig and been spared six million dead. Had there been no war guarantee of March 31, there would have been no British declaration of war on September 3, and there might have been no German invasion of France in May 1940, or ever” – ir jokio Holocaust’o nebūtų buvę. Rusija gi darda pagal sutartį į Rytų Prūsiją, tiesa?  O jei jis bus neosovietikų arba kitų mūsiškių sustabdytas - gali vėl pasikartoti istorija spiralės principu su milžiniškomis mums aukomis ir kančiomis. Kas tada prisiims už visą tai atsakomybę? Antrasis Čerčilis ar kas?

???       2022-06-20 20:23

tai sakot okupavo?
O ką sako jie apie okupacijos sakymą? :
5: 45 “ką  gavo Lietuva sudėtyje TSRS kaip LTSR priklauso grąžinti, o būtent lapkričio 1939 tarp Lietuvos ir TSRS buvo pasirašytas susitarimas apie Vilniaus ir Vilniaus srities perdavimą iš sudėties Lenkijos į sudėtį Lietuvos DEMESIO mainais į  buvimą TSRS karinių  bazių Lietuvoje, Po 40 metų Lietuva iš viso įstojo į TSRS sudėtį ir tapo LTSR, bet šito jie nepripažįsta, reiškia jie turi grąžinti Vilnių, arba Vilnius gali likti Lietuvos sudėtyje tiktai prie sąlygos buvimo tenai TSRS- Rusijos bazių, na ir pagaliau Klaipėda. Jei Lietuva laiko kad iš TSRS nieko negavo Klaipėda turi būt grąžinta į mūsų šalies sudėtį. Kaip konkrečiai tai padaryti?  Pirmiausia Valstybinė Dūma turi nutraukti / denansirovat ( kalbant juridine kalba) sutartį apie sienas tarp RF ir Lietuvos kaip klaidingą, palaimintą Vieningos Rusijos 2003 m . Antra prieš Lietuvos ir ES sankcijas prieš Kaliningrado sritį, reikia įvesti visaapimančias sankcijas prieš Lietuvą, iki tol kol jie neatlaisvins Kaliningrado srities,siunčiamam importui ir eksportui.Dabar, DEMESIO, reikia paduoti RF ieškinius į tarptautinį teismą  Hagoje dėl grąžinimo Klaipėdos į Kaliningrado sritį, kurioje ji ir buvo perduota Lietuvos TSR, kurios Lietuva nepripažįsta, po II pasaulinio karo…
Dabar uždraudė 50 proc. krovinių, paskui visus, o paskui ir keleivių tranzitą. Reikia veikti. Taip, veikti rėmuose tarptautinės teisės. Šiame žaidime pas mus visos kortos o pas juos vienos šestiorkės“, НИКОЛАЙ ПЛАТОШКИН ПРО СИТУАЦИЮ С ЛИТВОЙ
https://youtu.be/aClhbWSHg3k

Už kokią Lietuvą  buvo sukilę sukilėliai- už Lietuvą be Klaipėdos ir Vilniaus?

Mariau,       2022-06-20 20:10

jūs pirmiausia dezistas - dezinformatorius. O antra - jūs antilietuvis po lietuvišku kailiu. Ne lietuviai yra to baisaus karo planuotojai, organizatoriai ir vykdytojai - jokių svarbių popierkų šiuo nusikalstamu klausimu nei sukūrė, nei pasirašė, nei ką trėmė ar okupavo. Nebombardavo nei napalmu anei fosforu gyvenamuosius ubagų kvartalus didmiesčiuose ir nelabai dideliuose miestuose. 1941 metais Lietuvių valstybės nebuvo, o buvo Sovietija, jos valstybės teritorija, ir kas čia, Lietuvoje, vyko yra atsakinga Sovietija ir jos paveldėtoja.

to hmm.. Papa Borgia        2022-06-20 19:52

Prapiesoriau, Anglija jau daugiau kaip 200 metų, kaip pagrindinė Rusijos sąjungininkė ir gelbėtoja. Tiek carinės, tiek sovietinės, o dėl dabartinės jos Federacijos kol kas neaišku - laikas parodys. Jokios pusiausvyros nėr - Anglija buvo pasaulinė ir didžiausia jūrinė imperija su puse milijardo pavaldinių, o gal ir daugiau. Pats gal tą skaičiuką geriau žinai? Kad tą pačio, čia paminėtą, pusiausvyrą išlaikytų - Čerčilis atidavė Baltijos šalis Stalino Rusijai, kad ši galabytų vietoje arba siųstų Gulagan - mirčiai ant Laptevų jūros ledo. Žinai, kur tokia yra? O kas nesutiko - tą sprogdino (George Patton) arba per langą (James Forrestal) metė arba uždarinėjo į psichuškę, kai tą mūsų Lietuvių kalbos mokytoją dabar, kurią neosovietikai bandė psichuškėje, kaip Patton’ą ligoninėje, nudaigoti.

Marius       2022-06-20 17:51

Cha, patriotiniai buduliai jau burbuliuoja. Ką gi savo noru verčiate Lietuvą patologinių antisemitų valstybe. P.S. Ir aš esu lietuvis!

T0mas J.       2022-06-20 14:22

Renginiai vien Vilniuje, nulis Kaune. Kaunas miega.

hmm.. Na neaišku       2022-06-20 14:17

Chiorchil: Stalinas iveiks fasizma, mes iveiksim komunizma.

hmm.. xTamara Eidelman       2022-06-20 14:13

visi barbarai, kurie nemoka savoj saly tvarkytis, siekia uzgrobt tuos, kurie moka dirbt ir pelna gaut. Tai gangsteriu ir vagiu mentalitetas. Vova Paskutinysis pasekejas Petro Purmojo… bet tam ateis galas… Tures ir Sibiro uzgrobtas kolonijas paleist.. imperiju laikai baigesi.

hmm.. Papa Borgia        2022-06-20 14:09

nezinot istorijos. Anglija visada palaike Europoj pusiausvyra, neleisdama Rusijoai jje isigaleti.

Keistoka       2022-06-20 14:02

kad po tokio vokiečiam naudingo sukilimo šie untermenšams nesuteikė laisvės, demokratijos ir nepriklausomybės .

Papa Borgia       2022-06-20 13:33

Anglija portfelyje Kaune nešiojosi karo paskelbimo Lietuvai notą, o Suomijai rėžė karą tiesiai šviesiai be jokių ceremonijų, kad pasipriešino amžinajai anglų sąjungininkei Rusijai, nesvarbu kokiai - carinei ar sovietinei. Juozaitis irgi kažkokias tai CK popierkas nešiojosi, tiesa? Gal žinote kokias?

Hemulis       2022-06-20 8:51

Su mielu noru ateičiau, bet ir ten paleis trydą apie Ukrainą, kuriai neužteko proto pačiai savęs suvaldyti. Nenoriu, kad ir Lietuvoje taip įvyktų, bet metodiškai link to einama. Čia neturiu omenyje birželio sukilimo, bet paauglius seime.

xTamara Eidelman       2022-06-20 0:29

Прибалтийские земли — за что воевал Пётр I
https://www.youtube.com/watch?v=dTwH-7mco9Y&ab_channel=TamaraEidelman

Povilas>>>Na neaišku       2022-06-19 18:05

1941 metų Birželio sukilimas buvo ne vokiečių inspiruotas, o lietuvių tautos būtinoji gintis. Šis sukilimas akivaizdžiai paneigė sovietų melą, kuriam pritarė ir kai kurie bolševikų suklaidinti Lietuvos inteligentai,apie tai, kad Lietuva savo noru įstojo Sovietų Sąjungą.Kokia tai “sąjunga,” parodė Rainių skerdynės ir jų veiksmai po antrosios sovietinės okupacijos..

Na neaišku       2022-06-19 12:03

tuo metu Vokietija jau kariavo su Anglija ir tas vokiečių inspiruotas sukilimas buvo ir prieš Angliją , o ne tik prieš būsimą Anglijos sąjungininką SSSR ?

Paskaičiuokim aveles       2022-06-19 11:35

Buvo po 3,5 milijono. Stalinas ištrėmė 200 tūkstančių. 150 tūkstančių iš jų grįžo. Lansbergis ištrėmė 1 milijoną ir procesas tęsiasi. Klausimas. Kas bandai padarė didesnį nuostolį?

uab. LT       2022-06-19 10:16

kuproto zhydo karalystė.

Mareu       2022-06-19 7:59

tu idiotas,tamsuolis ir slykstyne.Kitaip tariant,komsomolcas arba,homjaunuolis.Keliautai tu savo matuskon,kacapliandijon..,fui,eilinis kakius.

> Marius 2022-06-18 17:44       2022-06-19 4:32

tu ne marius, tu MOIŠĖ.

ką JIE nuo mūsų slepia       2022-06-18 19:49

kruopščiai slepiami tikri istorijos faktai:

sunaikinta-tiesa.blogspot.com

to Marius       2022-06-18 18:01

Nežinai, kad dar iki to karo Lenkija buvo okupavusi trečdalį Lietuvos? Pietryčių Lietuvą su amžinąja Lietuvių sostine Vilniumi. Jei Anglija ir Prancūzija nebūtų skelbusi karo Vokietijai - jokio Holocaust’o nebūtų. Ir dar: kodėl vienas aukas iškeli, darai viršesnėmis kitų aukų atžvilgiu? Kam pačiam ta dvejopų standartų manija? Gal žinai, kiek iki to baisaus karo Sovietijoje buvo nužudyta žmonių 1941 metų birželio mėnesio datai? Kodėl lokalų konfliktą reikėjo paversti Pasauliniu karu?

Marius       2022-06-18 17:44

Na tokio primityvizmo iš jūsų, Nacionalinis Susivienijime, aš nesitikėjau. Rūpus miltai, jūs ką, narkomanai? Prie ko čia Bandera? Bandera buvo politinis teroristas Lenkijoje. Birželio sukilėliai susitepė žydų krauju. Tai kodėl jūs savo laisva valia kompromituojate save? Kam garbinti susikompromitavusius žmones? Škirpa, gi įrodyta, buvo susijęs su naciais. Jūs užsiimate Lietuvos kompromitavimu.

Vytautas        2022-06-18 16:19

Ukrainoj fronte jau žuvo 50 Lietuvos samdinių, o pačių ukrainiečių virš 260 tūkstančių su sužeistais negrįžtamai. Ir ką už tai ji gaus? Ką duos ES? Duos kandidatės į ES statusą, kelrodį žemėlapį, ką reikia atlikti, kokius darbus, kad taptų ES nare, kuria ji niekada nebus, žinoma. Čia tokia morka virš nosies pakaninta. Ir dėl tokio š ketvirtį milijino numarino? Suvokiate, kokio ĺygio cinizmas valdo? Lietuvos konservatoriai ir liberalai lygiai taip pat remia tokį žmonių išžudymą, jie patys Lietuvoje nori išžudyti kuo daugiau žmonių, kad nereikėtų maitinti, dalintis turtais. Sau vilos prie jūros, ežerų, o tau į mogylą kelialapis. Kokio lygio nacių mentalitetas čia? Jaučiate? Landsbergis pats tuoj mirs, bet nori dar daugiau turto, dar daugiau valdžios, regalijų. Šunsnukius nupiltų vietoje normalioj šalyje.

et,        2022-06-18 15:38

pacioj pradzioj, kai filantropo fondams vadoeisaite, fondas atrode toks pazangus. Verte daug geru knygu, pritrauke daug inteligentijos ir zurnalistu, ikuriant su Laimonu Tapinu Zurnalistios centra… Bet po skyrybu viskas radikaliai pasikeite ir jau siame amziuje filantropas jau nebesako, kad Rytu Europa pereme i savo rankas, kad pamokytu pereit i kapitalizma. Jis jau skelbiasi laisvos rinkos kapitalizmo priesu.
Tad ko jam reikia? Socializmo?.. Nes tik prie jo imanoma totalitarine diktatura, kaip teigia Mises institutas?..

elfė       2022-06-18 15:28

Ir ko pyksta tad mūsų patriotiška publika, kad valdžios atstovai pasirėdė ukrainiečių tautiniais drabužiais??
Kad ukrainiečiai išmokins mūsų vyriausybę gerbt ir savo tautiškumą, savo šaknis?.. Nupjautas medis be šaknų nudžiūva.
O ar pamenat, kai šie liberalai buvo opozicijoj, kaip jie šaipėsi su visa masmedia iš Karbauskio tautinių rūbelių vaikučiams?.. Ko nekenti, ką atmeti, tas kažkodėl prilimpa. Paradoksas?
Ukrainiečiai kovoja už visų tautų teisę būti ir tvarkytis savarankiškai… bendradarbiaujant su kitom laisvom tautom. Ne už kremliaus ar jo “filantropų”, ginančių gangsterių teises griaunant sienas nuodyt narkotikais jaunają kartą, jie lieja kraują…
Ex kgb propagandos ekspertas Juri Bezmenov (žr.youtube) dar 1984 įspėjo Vakarus, kas jų laukia, jei nebus budrūs. Tais pačiais Orwell knygos pavadinimo “1984” metais ir Gorbačiovas pirmas Prahoj prabilo apie “Naujają pasaulio tvarka”. O prieš “operaciją” N.W. žurnalistams rėžė, kad “perestroika tik prasideda”.  Senai kgb užplanuotą “operaciją”, ukrainiečiai sužlugdė.
Dėl ko putinas taip šaiposi iš visų sankcijų, nenumušančių naftos kainų, bet keliančių jas?..
Dabar pavojus kyla pačiai Amerikai. Per filantropų valdomų kairiųjų atvertas sienas į ją pasiųstas desantas vykdo šliaužiančią gangsterių revoliuciją. Paklausykit Sinicos interviu su vienu amerikiečiu Roko Radvilavičiaus feisbuke.. Kada pagaliau prabus Vakarų politikai?.. 
Juk Armagedoną Vakarams žadėjo ir jų numylėtas “filantropas”, ir Lukošenka su Putinu.
Ar tai tik mano nuomonė? Juk visiems vienodai prieinamas internetas.  Savo feisbuke “filantropas kviečia visus blokuot Musko nusipirktą Tviterį. Sako, kad tai “nedemokratiška”. Ar, anot jo, blokuot tviteryje ir fb piliečių išrinktą prezidentą demokratiška?..
Ar jungiamoji grandis tarp JAV prezidenta vertusios iš apačios antifos ir kremliaus Dumos deputato Boris Shpygel Lietuvai antifa vadu paskirto Alggirdo Paleckio ne ta pati?.. ar antifa ne tas pats kaip ir putino “antinaci”. Boris Shpygel putinas yra paskyręs vadovaut Baltijjos šalių ir Ukrainos organizacijai “Pasaulis be nacizmo”. Nors “naciai” tebuvo nacionalSOCIALISTŲ partija. Kaip ir bolševikų. Ir tik prie socializmo įmanomas totalitarinis režimas. Ne prie laisvos rinkos kapitalizmo.

 

Tomas       2022-06-18 15:09

O Landsbergis ten bus?

Žemyna       2022-06-18 14:50

KELINTĄ VALANDĄ PRADŽIA?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-18 12:53

NS vadukai, kad nesugadinti renginio, tik neduokit mikrofono Gaudentui Aukštikalniui - labai klastingo ir pavojingo Lietuvos priešo Vytauto Landsbergio padlaižūnui. _

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-06-18 12:53

Pagarba Birželio sukilimo didvyriams.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.