Kultūros, kalbos, istorijos politika, Vyriausybė

Pagaliau. Paskelbta ekstremali padėtis: tikėtina nauja dar didesnė Gedimino kalno nuošliauža kelia grėsmę ir piliai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 29 d. 23:20

27     

    

Pagaliau. Paskelbta ekstremali padėtis: tikėtina nauja dar didesnė Gedimino kalno nuošliauža kelia grėsmę ir piliai

Vyriausybės įpareigota Kultūros ministerija ketvirtadienį kreipėsi į Vilniaus m. savivaldybės Ekstremalių situacijų komisiją prašydama skubiai susirinkti ir dar skubiau nuspręsti paskelbti ekstremalią padėtį dėl avarinės Gedimino kalno būklės ir kilusios grėsmės Lietuvos valstybės simboliui – Gedimino piliai.

Toks sujudimas kilo paaiškėjus, kad pietrytiniame šlaite susiformavusios nuošliaužos Gedimino kalno avarinę būklę tik pablogino, todėl tvarkymo darbų  reikia imtis neatidėliotinai. Be to, toks sprendimas leis tvarkymo darbus finansuoti iš Valstybės rezervo.

Kaip teigiama Kultūros ministerijos išplatintame pranešime žiniasklaidai, pietrytinio šlaito ir kalno aikštelės laikinųjų tvarkymo priemonių projektą tikimasi parengti iki šių metų rugsėjo, o šiaurės vakarų šlaitą sudarkiusios nuošliaužos tvarkybos darbai pradėti jau šį mėnesį.

Ta proga sostinės meras Remigijus Šimašius prisiminė, kad galima pasielgti ir dar ryžtingiau, – savo kreipimesi į Generalinę prokuratūrą jis prašo apginti viešąjį interesą: ištyrus visas aplinkybes, kurios galimai galėjo turėti įtakos dabartinei kalno būklei, nustatyti ne tik priežastis, bet ir asmenis, kaltus dėl dabartinės avarinės Gedimino kalno būklės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-08-29 9:52
shenyuhang       2018-05-2 5:21
wanglili       2017-11-20 5:47
chenlina       2017-08-15 10:05
Tremtinys       2017-07-2 13:54

IR VĖL RUSAI KALTI, JOP

Agnė       2017-07-1 12:32

Paskui pasakys, kad pilis nugriuvo nes buvo pasenusios technologijos. Kažkas pasiūlys pastatyti “stiklinį durnių” tokį didelį ir aukštą, kad visos Europos pilys pavydėtų. Gerai tiems, kieno kadencija baigėsi, neteks už nieką atsakyti… O visi, kurie prikišo nagus prie to “projekto” išmaus į užsienius, nes susikrautas “kuklus” kapitalas leis be rūpesčių gyventi ten gyventi.

Dzeikas       2017-07-1 8:24

Siaip bukite realistai: Net nukritus bokstui maximum kas bus , skubus posedziai, kaltuju paieskos.Net manau persigande (nevisai aisku kaip zmones sureaguos, nors tuteisais sukomplektuotas Kunigaikstytes Birutes pulkas paruostas jei reikes ir svinu tauta vaisint, bet “mokrucha” tai ne tautiskos LTSR metodas) kazka atpirkimo oziu suras.Po to jei situacija nerezonuos baigsis kaip visada - paskes su laiku nutilstanciose kalbose.
Musu godos, kad va va stai jau krasta priejome ir dabar tai jau tikrai “kazkas bus daroma, situacija keisis”- yra realybes nematanciu ir nenorinciu matyt sapnai.
Lietuvos problema, bendrai kalbant, nedetalizuojant, tame , kad joje IS VIDAUS niekas nevyksta.Vyksta tik IS ISORES.
T.y. galime tiketis pokyciu tik kintant situacijai - panasiai kaip sh. keicia forma apverciant ertme kur jis sukrautas.
Ir paradoksas i si apibudinima nepatenka tik kriminaliniai nusikalteliai ir emigrantai.Nes jie KEICIA situacija.Lietuvos didieji,, keite(n) situacija beje irgi buvo iskelti tik svetimsaliu: Stankevicius, Paskauskas(KGB pulkininkas), majoras Semaska(ir labai panasu filosofas Kantas).
Antitarybinius partizanus , ju idealistus, as irgi priskirciau nenorintiems rugti backoje.Tarybine okupacija nepaliko vietos kompromisui su sazine ir saviverte.
Teko skaityt , pamirsau varda, marijampoliskio gimnazisto 1948m isejusio i miska zodzius: “man nera vietos po Stalino saule”.Atkreipkit demesi: ne sh. malimas apie meile gimtajam krastui, o apie galimybes GYVENTI totalitarineje diktaturoje, kuria personalizavo Josifo Stalino vardas, nebuvima.

Al.       2017-07-1 0:26

Sovietmečiu supiltas gruntas, sakoma, pakenkė - nežinau, ar tikrai jie ten pylė šiukšles ? Kelių šimtų polių kalimas atstatant karalių rūmus, funikulierius ir medžių pašalinimas, manau,išjudino birų gruntą.Smėlio kalnelį medžių šaknys, aišku, sustiprina - ypač gilios pušų šaknys. Ar kalninių pušų, kaip Neringos kopose. Sunki akmeninė siena papildomai slegia.

dzeikui       2017-06-30 21:36

apačioje buvo medžiai - kaip atrama.
kai atramos nebelieka, tai ir šliaužia visas gruntas

Dzeikas       2017-06-30 19:35

Vilnieciui:
Bet nuosliuzos ten, kur medziu niekad nebuvo.

Vilnietis       2017-06-30 15:22

O priežastis paprasta.
Medžius nupjovė o šaknys liko. Supuvo ir tapo vandens kanalais, kurie sušalus dar labiau išsiplečia. O vanduo plauna.
PRIDIRBO NEIŠMANĖLIAI.

Pozor       2017-06-30 15:17

na vsių jevropų. Čia Maskva kalta, kad nėra kam gelbėti pilies šlaito.

Reikia       2017-06-30 15:16

visus iki vieno Vilniaus savivaldybės klerkus, o taip pat visus iki vieno seimo ir vyriausybės klerįkus su visais padėjėjais, patarėjais ir kitais vagiais pastatyti prie pilies su basliais, kad patremtų ir laikytų, kad pilis ne nugriūtų.

Dainai       2017-06-30 14:33

Sovietmečiu su Gedimino pilies kalnu irgi nutikdavo visko. Dalis dabartinių problemų susiję su tada priimtais sprendimais. Problema tame, kad Lietuvoje nevertinamas žmogaus triūsas, visi nori kuo greičiau ir kuo paprasčiau. Būtų po 2000-ųjų normaliai tvarkę kalną, klykimo staugimo būtų tiek dėl laikinai sudarkyto estetinio vaizdo, tiek dėl nepatogumo miestiečiams ir turistams. Todėl dabar ir turime ką turime.

Daina       2017-06-30 13:38

Sovietmečiu kalnas stovėjo ir niekas jam negrėsė. O nepriklausomos Lietuvos visokio plauko “ekspertai” ir “specialistai” greitai susidorojo su užduotimi… Dabar bus skiriamos milijoninės lėšos kalnui sutvirtinti, bet “specialistai” jau laukia atkišę kišenes, kad galėtų sau susikrauti didžiąją dalį lėšų. Kas kaltas? Kas iš to pralobo? Galai nebus surasti, kaip ir pasipelniusieji iš Valdovo rūmų statybų ir dar, ir dar n objektų. Kaip dabar sakoma “priimsime iššūkį”...

kai pilis       2017-06-30 13:38

nugrius - tai bus zenklas musu valstybei… kad viskas baigta.

Pakalnis       2017-06-30 13:13

Visa sita situacija su Gedimino kalnu atspindi tikra situacija Lietuvoje.

Jei kalnas neina, tai gal ...       2017-06-30 12:07

Kreipkimės tiesiogiai į kalną su peticija. Kvieskime ją pasirašyti žymius sąjunginius ir respublikinius politikus bei iškilius kultūros veikėjus. Gal padės?
Buvo juk toks atvejis istorijoje, kai kalnas nėjo. Tai įžymus veikėjas pats pas jį nuėjo.

komunistai laimi !!       2017-06-30 11:34

Šlovė didžiam Leninui !!
Šlovė didžiam Stalinui !!
Šlovė didžiam Putinui !!
——-
(dar vienas lietuviams brangus simbolis bus sunaikintas !!)
URA ! URA ! URA !
——-
(kas nepatikėjo per Garliavos istorijas, kad komunistai-kgbistai naikina tautą - gal dabar patikės?)

nuošliaužos       2017-06-30 10:42

didžiausią grėsmę kalnui, kaip ir visai lietuvai kelia neosovietiniai šliužai, prisitaikėliai ir kombinatoriai kuriems viskas bile tik, kad pagal popirius būtų.
šliužams kalnas yra tik tekstas biurokratiniuose dokumentuose.

liūdna       2017-06-30 10:19

AMB Lietuvos simbolis. O mokytojau! Aha…

Gal 2        2017-06-30 9:24

atsiprašau, ne ten, kur norėjau, komentarą įverčiau smile

Gal       2017-06-30 9:23

pagaliau žmonės ir kitur pradės būt aktyvesniais, ne tik mokytojai, nes tas požiūris, kai žmogus laikomas žemiau šuns ar kompiuterio, jau baigia pražudyt Lietuvą.

Padėtis       2017-06-30 7:30

Paskelbė ekstremalią padėtį. Siūlau paskelbti super hiper ekstra ekstremalią padėtį ir tada kalnas susitvarkys. Svarbu tuos burtažodžius ištarti iš tribūnos arba parašyti ant firminio blanko ir kalnas negrius. O jei dar tą padėtį paskelbtų keletas biurokratų ratelių vienu metu, tai efektas būtų dar didesnis.

taip       2017-06-30 6:54

Vėl leisiu sau įsiterpti apie pagrindus - perkeltine ir tiesiogine prasme.  Aš nežinau, ar statant simuliakrines tvirtovės akmenų  sienas ant supiltų šiukšlių ir montuojant atramas buvo atlikti kokybiški inžineriniai-geologiniai skaičiavimai, parenkant tinkams priemones.
Panašiausia, kad kokie pastarųjų dešimtmečių naujieji vadybininkai sumetė, kad viskas bus gerai -svarbu vaizdas. 
Aksioma - supiltas gruntas net balose duoda problemas, prisimenant sporto salę  Lazdijuose, kai grindys pasvyro kaip nuo kalnelio? Ant Gedimino kalno prie nauj pridėkite vandenį ir gravitaciją ir nustokite svaigti dėl medžių, nes jie -tik kaip pudra ant bobutės veido -kol dėl nuovargio pamatysime tikrąjį.
Panatėme.  Gal netgi suvoksime, kad turi būti vertinami specialistai, o ne kultūriniai užsakymai dėl imitacijų.

 

Dzeikas       2017-06-30 5:11

PS. Simasius lietuviskojo politiko amplua: iesko kaltu.
Nors eziui aisku, kad PIRMA reikia technines ekspertizes, o po to jau prokuratura remdamasi jos isvadomis, - kad slaitas griuva del iskirstu medziu tiketi nesu linkes nebudamas specialistas, juolab slenka kalnas ten kur medziu niekad ir nebuvo, - atlieka veiksmu teisine ekspertize ir kaltina arba ne.
Bet “populo”, budulyno akyse Simasius pasidare iskaita.

Dzeikas       2017-06-30 5:06

Skaitau tarp eiluciu:
Situacija jau seniai buvo ne “beprasidedanti kalno erozija”, o pavojinga. Liutis parode, kad bokstas nusiridenti gali ne kaip buvo daromas vaizdas a la “jeigu erozija tesis tai gali rastis gresme”, o cia ir dabar. T.y. kaip visada gresme slepe ir melavo.
Beje kaip ten valdziasikniai , lips himno “padainuoti” liepos 6 , ar jau persigalvojo?


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.