Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Pagaliau. LVŽS apsisprendė – ir Lietuva neberatifikuos Stambulo konvencijos

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 13 d. 1:51

20     

    

Pagaliau. LVŽS apsisprendė – ir Lietuva neberatifikuos Stambulo konvencijos

Kovo 12 d. lrs.lt svetainėje paskelbta, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai inicijavo bendrą, visoms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių deklaraciją dėl moterų apsaugos nuo smurto. Seimo nariai ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę nebetęsti prieštaringai vertinamos Stambulo konvencijos ratifikavimo procedūros, o daugiau dėmesio skirti Lietuvos teisės aktų tobulinimui, gerinant moterų apsaugos nuo smurto sistemą ir užtikrinant pagalbą visoms smurtą patyrusioms moterims.

„Parengtame deklaracijos tekste akcentuojama, kad smurtas prieš moteris, kurį moterys patiria neproporcingai dažnai, yra nusikaltimas ir pažeidžia žmogaus teises, todėl valstybės pareiga – užtikrinti adekvačią moters apsaugą nuo smurto bei pagalbą smurtą patyrusioms moterims“, – sako LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, kartu deklaracijos tekste atkreipiamas dėmesys, kad Stambulo konvencija savo pobūdžiu yra teisėkūros konvencija, pirmiausiai adresuota toms Europos Tarybos narėms, kurios dar neturi sukurto moters apsaugos nuo smurto teisinio indėlio. Tuo metu Lietuvos teisinė sistema jau dabar yra pasiekusi pirminį Stambulo konvencijos tikslą – joje jau galioja visos pagrindinės kovai su smurtu prieš moteris skirtos teisinės nuostatos, kurias siekia įdiegti Stambulo konvencija, ir šios teisės nuostatos gali būti tobulinamos neratifikuojant Stambulo konvencijos.

„Vienintelė naujovė, kurią ši konvencija mums atneštų – „socialinės lyties“ sąvoka, kuri gali būti dviprasmiškai aiškinama kaip sąvoka, nepripažįstanti žmogaus lyties prigimtine žmogaus ypatybe. Toks aiškinimas Lietuvos teisės sistemoje keltų pavojų nuosekliai šeimos politikai, kuri orientuojama į šeimą, pagrįstą vyro ir moters santuoka bei giminystės, tėvystės ir motinystės, ryšiais. Tokią šeimos politiką Seimas parėmė rudens sesijoje priėmęs Šeimos stiprinimo įstatymą. Manau, kad atsinaujinus svarstymams apie Stambulo konvencijos ratifikavimą, mums Seime yra svarbu formuoti plačią vertybėmis pagrįstą koaliciją. Net neabejoju, kad atmetus visus kitus politinius skirtumus, bendrų vertybių pagrindu yra įmanoma suvienyti skirtingų frakcijų žmones. Apie tai jau esame kalbėję iš karto po rinkimų, formuodami galimą plačią koaliciją atskiriems klausimams spręsti“ , – teigia R. Karbauskis.

Deklaracijoje, po kurios tekstu šiandien pradėti rinkti Seimo narių parašai, taip pat pabrėžiama, kad bandymai keisti „socialinės lyties“ (angl. „gender“) sąvokos vertimą į lietuvių kalbą, kurie yra stebimi atskirų ministerijų lygmeniu, nekeis šios sąvokos aiškinimo tarptautinės teisės prasme, nes oficialus Stambulo konvencijos tekstas yra anglų ir prancūzų kalbomis – tai labai aiškiai nurodo Vienos konvencijos 33 straipsnis, apibrėžiantis tarptautinių sutarčių aiškinimo taisykles.

Konvencijoje vartojama „gender“ sąvoka ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse vertinama prieštaringai. Diskusijos paaštrėjo ypač pastaruoju metu. Daugėja ir valstybių narių pareiškimų, kad, siekdamos išvengti dviprasmiškos situacijos su „gender“ sąvoka, jos neratifikuos Stambulo konvencijos. Per pastarąjį mėnesį Bulgarijos ir Slovakijos premjerai padarė pareiškimus apie atsisakymą ratifikuoti konvenciją, Kroatijoje bei Vengrijoje ratifikavimo klausimo svarstymas atidėtas, didelės diskusijos vyksta ir Latvijoje. Stambulo konvencijos dar nėra ratifikavusios 18 ją pasirašiusių Europos Tarybos narių, tarp kurių yra ir Jungtinė Karalystė, Liuksemburgas, Airija, Islandija, Graikija bei Čekija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

C-Fam       2018-03-19 1:18

The End is Near, and We are About to Win!

March 18, 2018

Dear Friend of the Friday Fax,
The bad news is that “sexual orientation”, “gender identity”, “reproductive health”, and “comprehensive sexuality education” are all in the CSW documents we have been negotiating at the UN since last Monday.
The good news is that each of these dastardly phrases have been bracketed and are on the verge of being deleted altogether.
We have been working on this literally for months and we are on the verge of a great victory against the fiends of darkness.
As you know,
• Sexual orientation and gender identity is code for odious sexual behavior and gender lunacy,
• Reproductive health is code for abortion,
• Comprehensive sexuality education is a blue-print for kids to lose their lives and their souls.
These wicked ideas are being pushed by hard-leftists at the UN and by diplomats from Europe.
But, they did not count on the pro-life and pro-family coalition!
We have five more days of negotiations before we know whether we have routed the enemy. I ask for your prayers right now for C-Fam personnel who are in the thick of this fight, for our coalition partners who are fighting so well, and for the governmental delegations that they remain strong in these final days.
I also ask you to support our work. We are up against powerful forces with literally billions of dollars behind them. We are relative paupers next to those we are up against.
C-Fam’s five full-time employees (which includes four families!) need your prayers and we need your financial assistance.

SUPPORT C-FAM


I ask you, please, support us now with your most generous gift.
Yours sincerely,

Austin Ruse
President/C-Fam
Publisher/Friday Fax
http://email.opusfidelis.com/t/ViewEmail/j/A947EB71823ED59F2540EF23F30FEDED/CB1A72978CC8AFAAFE6194DE962A274B

 

Vilta       2018-03-14 9:51

Telaimina Dievas ju gerus darbus!

rokiruotė       2018-03-13 18:10

Nepakeičiamąjį M.Bastį, tą juodą purvinų politikos užkulisių artojėlį, išsaugojo Skvernelio nurodymu. Kad runkeliai per daug nesiputotų, numetė kaulą miniai. Tik tiek. O dabar už M.Basčio sėdynės išsaugojimą, Teisingumo ministerijai vadovaus senas Skvernelio draugas ir bendražygis, o ne alternatyvių “socdemų” delegatas.

Marginalas       2018-03-13 17:40
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-13 15:09

“Pagaliau. LVŽS apsisprendė – ir Lietuva neberatifikuos Stambulo konvencijos”

O juk Šakalienė, Skvernelis ir Pranckietis už Stambulo konvenciją agitavo prieš rinkimus. Tai kaip jie atsiskaitys rinkėjams?

Jei valstiečiai sugrąžintų į Lietuvą        2018-03-13 14:52

Karaliaus instituciją,tai daugiau galėtų nieko ir nedaryti.Tai būtų nepaprasta .Ir su Vokietija ryšiai sutvirtėtų.Saugumas padidėtų,moralinė aplinka keistųsi…

Komentatorius       2018-03-13 14:35

Dabar ramu, kad dar pustrečių metų visokios iškrypėlių “konvencijos” Lietuvos Seime nebus ratifikuojamos.
O kas bus po trejų metų, jeigu valstiečiai neturės persvaros Seime?
Reiškia, čia “Idėja valstiečiams” prieš kitus Seimo rinkimus - piliečiai žinokit, jeigu rinkimus laimės konservatoriai su liberalais, tai Lietuva gaus gyventi pagal iškrypėlių Stambulo konvenciją.

Seimui       2018-03-13 13:57

kasdien rodo apie sugyventinių žudynes, muštynes, jų vaikų traumas, kankinimą sugyventinių aplinkoje. Seimas pagaliau turi padaryti rimtus tyrimus kiek to blogio yra normaliose šeimose ir kiek sugyventinių aplinkoje. Manau santykis būtų 1:500?? Tada ir įstatymus bus aišku kokius reikia priimti.

hmm       2018-03-13 13:51

jei konvencija gina tik moteris - tai jos svarstymą reikia perduoti lygių galimybių komisijai…:) Užtenka nesąmonių - genderinių kliedesių. Gana.

Julius       2018-03-13 13:04

O negalima pavyzdžiui turėti įstatymus kurie savo žmogų nuo smurto neišskiriant jo lyties ir amžiaus?

grumstas       2018-03-13 11:50

Panašių žinių turėtų būti kasdien.

hau       2018-03-13 11:19

Puikus sprendimas

albina       2018-03-13 10:56

PRIVALOTE būti ryžtingi,privalote paisyti programos,su kuria laimėjote rinkimus.Visada atsižvelkite į savo rinkėjų nuomonę.Pirmiausia - mūsų gimta ir vienintelė Tėvynė,jos žemė,kalba,šeima.Šaunuoliai,kad stabdote genderizmą.Bet ir dėl kalbos *naujovių* būkit tvirti,ir dėl kelių pilietybių.Neprekiaukime Lietuva.

normalu ir teisinga       2018-03-13 10:34

tačiau tada tokiems valdžios kuinams ,visą laiką traukusiems į priešingą pusę: “talentingajam” Linkevičiui ,Skverneliui derėtų skubiai atsistatydinti- jų pozicija ,kaip parodė balsavimas, neatitiko Lietuvos valstybės interesų.Ar būti atstatydintiems.Laikantis elementaraus nuoseklumo ir Lietuvos pareigūnų parašas po šia nusikalstama Konvencija privalo būt nedelsiant atšauktas.

Puiku       2018-03-13 10:07

Dabar ,valstieciai, laukit smugio is laisvosios spaudos.

Al.       2018-03-13 9:47

Iš išskaičiavimo, aišku. Bet nors tiek. Reiškia dar šiek tiek proto likę. Dabar žodis Anūkui.

Cha       2018-03-13 8:11

Daug laiko turėjo praeiti,kad frakcijai pagaliau “daeitų”. O tai reiškia, kad tai iš išskaičiavimo.

Ėjimas       2018-03-13 7:37

teisingas,bet didžiausias Lietuvos pūlinys yra LRT.Kada ten išgirsim laisvą žodį?

ausrinamarina       2018-03-13 6:51

skelbiu gedulą
balkone iškabinsiu juodus triusikus

Galiu tik pasakyti       2018-03-13 6:32

Šaunuoliai. Ir kad Lietuvoje pi de rastų nė kvapo neliktų. Ir nutraukt visišką valsybinį finansavimą pi de rams.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.