Įžvalgos

Pagaliau ryžosi ir medikai – kviečiame paremti jų teisėtus reikalavimus ir paraginti valdžią neatidėlioti sprendimų

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 7 d. 1:35

9     

    

Pagaliau ryžosi ir medikai – kviečiame paremti jų teisėtus reikalavimus ir paraginti valdžią neatidėlioti sprendimų

Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų peticija

Mes, esami, buvę ir būsimi Lietuvos sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai, patirdami didžiulį emocinį spaudimą ir fizinį nuovargį, kasdieną matome vis daugiau sistemos griūties požymių. Sveikatos priežiūros sistema nebeturi pakankamai pagrindinio ištekliaus – dirbančių žmonių (gydytojų, slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų), todėl artėja prie visiško chaoso. Jausdami didelę atsakomybę prieš pacientus imamės iniciatyvos ir reikalaujame valstybės valdymo institucijų vykdyti šiuos reikalavimus:

1. Nedelsiant padidinti visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų, įskaitant ir gydytojus rezidentus, atlyginimus 30 procentų; per artimiausius metus 50 procentų, o iki 2020 metų iki vidutinio Europos Sąjungos šalių atlyginimo, iš esmės reformuojant Privalomojo Sveikatos Draudimo Fondo formavimo principus ir atitinkamai didinant visų sveikatos priežiūros paslaugų įkainius.

2. Nedelsiant priimti ir viešai paskelbti valstybinio lygio normatyvinius dokumentus, ribojančius maksimalų darbo krūvį sveikatos priežiūros įstaigose, bei nustatyti minimalią pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros ir gydytojų specialistų konsultacijos trukmę taip įteisinant ir užtikrinant minimalų gydytojo ir slaugos personalo skiriamą laiką pacientui.

3. Nedelsiant sustabdyti reguliariai vykdomą SODROS ir Valstybinės ligonių kasos prie SAM padalinių t.y. Teritorinių ligonių kasų bet kokių finansinių sankcijų ar išieškojimų taikymą visoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms ar jų darbuotojams už netyčines administracines sveikatos paslaugų teikimo klaidas, jeigu teikiant šias paslaugas pacientams nebuvo padaryta žala jų sveikatai ar gyvybei.

4. Visi su sveikatos priežiūra susiję įstatymų, įsakymų, nutarimų ir kitų teisės aktų projektai turi būti rengiami su medicinos darbuotojų profesinėmis sąjungomis, organizacijomis ir skelbiami viešai.

5. Reikalaujame visiems slaugytojoms ir gydytojams sudaryti sąlygas kelti savo kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Peticijos autorius – Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas Vytautas Kasiulevičius.

Peticiją galite pasirašyti ČIA.

* * *

Šiuo metu medikų atlyginimai Lietuvoje yra vieni iš mažiausių visoje Europos Sąjungoje ir nuo kitų šalių neretai skiriasi net dešimtimis kartų. Tokia situacija lemia didelę medikų emigraciją bei kelią riziką visai sveikatos apsaugos sistemai Lietuvoje.


Seimo nario M. Majausko veidaknygėje paskelbta informacija

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

shenyuhang       2018-05-2 6:49
xiaojun       2017-11-13 4:44
Paslaugų gavėjas       2017-11-8 21:32

Jausdami didžiulę atsakomybę.....Kaune vėl moksleiviui   galų gale diagnozuota atvira tuberkuliozė. JUK prieš mokslo metus tikrinama sveikata

Paslaugų gavėjas       2017-11-8 21:21

Jausdami didžiulę atsakomybę......Kaune moksleivis su atviros tuberkuliozės forma ėjo gimnaziją. JUK prieš mokslo metus tikrinama sveikata.Ar vaikų galvučių paglostymas-tai didžiulio rūpesčio pasireiškimas?Tad bėkim, skubėkim pasirašyti peeeticijooos…..

Konservatoriai griovė       2017-11-8 10:42

mediciną,uždarinėjo ligonines,užuot kūrę ir tobulinę.Kiek žmonių nuvaryta į kapus,nes negavo pagalbos.Keista,bet tai nori tęsti ir valstiečiai,prieštaraudami patys sau.O dabar Majauskas vaizduoja gerietį biudžeto pinigais.Tegul konservatoriai atsiprašo pirmiau už medicinos žlugdymą ir žmones kapinėse.Tai nusikaltimai žmoniškumui.Tokie patys ir socdemai.Visi tampa bevaliais ką keisti,kai pamato milijonus.Nes nėra tikėjimo į Dievą.

Kad šventasis Veryga užsimos       2017-11-8 8:53

prieš gimdymo skyrius,tai tikrai akbrokštas.Kada lietuviai praregės dėl primityvių valstiečių.O kad šviesūs medikai kyla,tai tik pirmyn ir turi jungtis visa inteligentija,-mokytojai,dėstytojai,inžinieriai,policininkai…

TSKP sunerimo:       2017-11-7 11:40

manipuliacijos vaistų kainomis apribotos, alkoholio prieinamumas ir reklama apriboti. Pavojingo ministro šalinimui
pasitelkia išbandytą ginklą - esi kaltas už tai prie ko nesi prisidėjęs ir ko negali pakeisti.

Vytautas       2017-11-7 11:35

Lietuvoje gydytojai, gaudami 1000 eurų į rankas (neskaitant pinigų gautų už kyšius), tikrai nevargsta. Ir nereikia gydytojams orientuotis į Vakarų ar Šiaurės Europos gydytojų atlyginimus, nes visi gyvename Lietuvoje, o ne Vakarų ar šiaurės Europos kurioje nors šalyje.

O kur       2017-11-7 10:01

Bulgarijos ir Rumunijos gydytojų atlyginimai. Šelmis Majauskas kuklinasi. Yra dar ko mums siekti. Dabar valdžioje žali valstiečiai, galima ir Majauskui pasireikšti. Šis kuklus vaikinas vis prie gyvybės reikalų limpa. Tai vaikučius, tai savižudžius, tai dabar gydytojus gelbėja. Gydytojai, neužmirškite Majausko, kai protestuosite. Jis priklauso partijai, kuri jus išgelbės per sekančius rinkimus:)

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.