Sveikatos apsaugos politika

Pagal perteklinį mirtingumą Lietuva atsidūrė pasaulio penketuke

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 3 d. 10:14

6     

    

Pagal perteklinį mirtingumą Lietuva atsidūrė pasaulio penketuke

Kristina Jackūnaitė | lrt.lt

Statistika skelbia, kad tokio mirtingo rugsėjo ir spalio šalyje nėra buvę nuo tada, kai šie duomenys analizuojami – mažiausiai 20 metų. Pagal perteklinį mirtingumą, žurnalo „The Economist“ duomenimis, Lietuva atsidūrė penktoje vietoje pasaulyje. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad lietuvių sveikata jau seniai labai bloga, lyginant su kitomis ES valstybėmis, o ir besiskiepijančiųjų skaičiai nedžiugina.

Statistikos departamentas paskelbė, kad nuo rugpjūčio iki spalio vidurio mirė 1,6 tūkst. žmonių daugiau nei paprastai mirdavo per tą patį laikotarpį, kol dar nebuvo koronaviruso pandemijos. Tai – vadinamasis perteklinis mirtingumas.

„Dabar turim tą ketvirtą bangą, kuri prasidėjo nuo vasaros pabaigos, kai atvejų kilimas pasidarė ženklus ir staigus. Kiek ji čia mūsų iššienaus arba kiek mirčių pareikalaus – būtų sunku pasakyt“, – teigia LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas.

Koronavirusas šienauja žmones visame pasaulyje. Tačiau žurnalo „The Economist“ duomenimis, pagal perteklinį mirtingumą Lietuva šiuo metu yra penkta pasaulyje po Bulgarijos, Peru, Rusijos ir Šiaurės Makedonijos.

„Matom ir kitą fenomeną, kad daugėja mirčių nuo kitų ligų – tokių, kurios yra ne tik kovidinės arba kovidas nėra tiesioginė mirties priežastis. Jis gali kaip šalutinė liga, bet žmonės miršta nuo uždelstų ligų – širdies kraujagyslių, nuo onkologinių susirgimų, kurių diagnostika buvo atidėta ir pagalba laiku nesutelkta“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad lietuvių sveikata buvo užleista dar iki pandemijos: „Iki tol, kol mes sužinojom, kad toks virusas egzistuoja, Lietuva buvo ES dugne tarp kitų ES šalių pagal mūsų gyventojų sveikatą apskritai. Nepaisant to, kad turim vieną didžiausių gydytojų skaičių 100 000 gyventojų, nepaisant to, kad pagal statistiką Lietuvos gyventojai lankosi gydymo įstaigose bene dažniausiai.“

Ministro teigimu, tai – ilgalaikė priežastis, bet yra ir kita.

„Šios dienos priežastis yra nesiskiepijimas. Tai reiškia, mes dar kartą apleidom sveikatą, tuo trumpuoju laikotarpiu“, – sako A. Dulkys.

Profesorius M. Stankūnas pabrėžia, kad iki 12 proc. vyresnių nei 65 metų Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai. Palyginimui, Švedijoje ši dalis yra per 60 proc.

„Mes iš tikrųjų Lietuvoje turim labai tokį, sakyčiau, pavojingą derinį, – teigia jis. – Mes turime prastą vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir kitas dalykas – turime tikrai nedidelį vakcinacijos procentą.“

Tačiau profesorius pabrėžia, kad vakcina vis tiek saugo gyvybes. Praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai fiksuota 2850 naujų Covid-19 atvejų. Pernai toks vidurkis buvo gruodžio viduryje. Tik tada per dieną mirdavo 40 žmonių, o dabar – apie 30.

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kokia prasmė       2021-11-5 8:38

Kokia prasmė tas ištemptas prievartinis skiepijimas per metų laikotarpį, kai efektyvumas po pusmečio beveik išnyksta ir tie pirmieji paskiepyti vėl tampa galimais nešiotojais

Kodėl       2021-11-5 8:32

Kodėl nekuriamos naujos vakcinos, kurios būtų efektyvesnės, ką reiškia tik 20% efektyvumas po 6mėn, ogi tai,kad likę 80% paskiepytieji tampa viruso nešiotojai jau po 5-6mėn. po antro skiepo.

nuomonė       2021-11-4 9:37

Mano nuomone,vietoje brangios ir neefektyvios šeimos gydytojų institucijos reikėtų steigti brangius,bet efektyvius tyrimų centrus,kur pacientai būtų ištiriami,nustatoma diagnozė ir paskiriamas gydymas.Jei neklystu,tokia sistema yra Kanadoje?Juk belaukiant siuntimo iš šeimos gydytojo pas specialistą ,mano nuomone,švaistomas brangus laikas,o ligos juk nelaukia…

stasys       2021-11-4 7:33

habilitās 2021-11-3 13:14 ... jei žmogus tyki pasakomis jog skiepai lygus vaistams nuo to konkretaus susirgimo jam su galva kažkas negerai . Bet pertekliniu mirčiu statistika aiškiai byloja jog bėda ne ‘vakcinoje’ ir jos efektyvume o žmoniu požiuryje aplamai į savo sveikatą . Iš dalies kalta ir pati ilgametė sveikatos sistemos politika ..kuri šiandiena skundžiasi jog neužtenka šeimos gydytoju padidėjusiam darbo krūviui , na čia tik galima replikuoti jog tie pertekliniu mirčiu skaičiai aiškiai rodo jog ta sistema dirbo labai rezervuotai iki pandemijos . Valdantieji išleido progą vasara bent ‘palopyti’ tos sveikatos sistemos darbo spragas ..o atsakomybę rudenį užvertė visiems tiems kuriems nesinori skiepytis ..Net 20 proc. ‘vakcinos ‘efektyvumas prideda tuos procentus į jūsų rizikos mažinimo krepšį , ai kodėl ta galimybe nepasinaudoti ? Prezidentas G.Nausėda dar karta įrodė jog negalima kaltinti piliečiu už prastus rezultatus valdančiujų kovoje su pandemija ..tai imkit ir pasinaudokite ..vistiek ateityje testuosimės visi skaičiuodami gauta savo atikunių kiekį .

ŽMONES , BŪKITE BUDRUS!       2021-11-4 0:42

Skaitykite, platinkite, priešinkites! Pagoglinkit būtinai “ Mike’as Yeadon’as, buvęs „Pfizer“ mokslininkas, ketvirtadienį atsiuntė šį pranešimą“.

habilitās       2021-11-3 13:14

„Tačiau profesorius [M. Stankūnas] pabrėžia, kad vakcina vis tiek saugo gyvybes. Praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai fiksuota 2850 naujų Covid-19 atvejų. Pernai toks vidurkis buvo gruodžio viduryje. Tik tada per dieną mirdavo 40 žmonių, o dabar – apie 30.“
✒✒✒
Neįtikėtinai didelis veiksmingumas. Pernai gruodžio viduryje nebuvo nei vieno subadyto („paskiepyto“), dabar, net pagal oficialią statistiką 61% gyventojų susitūmė 2 dozes, nors LRT prieš dvi savaites rodė lentelę su 68%. O mirčių skirtumas (40-30=10).

Bent jau jūs nepūskite į degeneratų propagandos dūdą. Prieš savaitę buvo puikus straipsnis su įvairių institucijų ir laikraščių antraščių rinkiniu:

„Iš propagandos frontų. JAV valdžia ir žiniasklaida apie vakcinos efektyvumą“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 26 d. 13:24

Vienoje vietoje buvo surinkta gal kokią 50 antraščių, kaip vakcinos garantuotai padeda 100%. Toliau vis mažėjo ir mažėjo, kol liko paskutinė su 20% efektyvumo, iš “Daily mail“:

“Pfizer’s Covid vaccine efficacy against infection plunges to just 20% after six months - but protection against severe illness barely dips, study conclude“


https://www.dailymail.co.uk/news/article-10064291/Pfizers-Covid-efficacy-against-infection-plunges-20-six-months-data-Qatar-shows.html


Visu 100% garantuotas „vakcinos“ veikimas po 6 mėn. išgaravo iki 20%, o sunkiais atvejais iš viso neveikia. O šalutinis poveikis yra. Bus ir ateityje. Koks – niekas nežino. Jau ir kaimo bobutei aišku, kad badymas neturiu nieko bendro su žmonių sveikatos apsauga.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.