Sveikatos apsaugos politika

Pagal perteklinį mirtingumą Lietuva atsidūrė pasaulio penketuke

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 3 d. 10:14

6     

    

Pagal perteklinį mirtingumą Lietuva atsidūrė pasaulio penketuke

Kristina Jackūnaitė | lrt.lt

Statistika skelbia, kad tokio mirtingo rugsėjo ir spalio šalyje nėra buvę nuo tada, kai šie duomenys analizuojami – mažiausiai 20 metų. Pagal perteklinį mirtingumą, žurnalo „The Economist“ duomenimis, Lietuva atsidūrė penktoje vietoje pasaulyje. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad lietuvių sveikata jau seniai labai bloga, lyginant su kitomis ES valstybėmis, o ir besiskiepijančiųjų skaičiai nedžiugina.

Statistikos departamentas paskelbė, kad nuo rugpjūčio iki spalio vidurio mirė 1,6 tūkst. žmonių daugiau nei paprastai mirdavo per tą patį laikotarpį, kol dar nebuvo koronaviruso pandemijos. Tai – vadinamasis perteklinis mirtingumas.

„Dabar turim tą ketvirtą bangą, kuri prasidėjo nuo vasaros pabaigos, kai atvejų kilimas pasidarė ženklus ir staigus. Kiek ji čia mūsų iššienaus arba kiek mirčių pareikalaus – būtų sunku pasakyt“, – teigia LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas.

Koronavirusas šienauja žmones visame pasaulyje. Tačiau žurnalo „The Economist“ duomenimis, pagal perteklinį mirtingumą Lietuva šiuo metu yra penkta pasaulyje po Bulgarijos, Peru, Rusijos ir Šiaurės Makedonijos.

„Matom ir kitą fenomeną, kad daugėja mirčių nuo kitų ligų – tokių, kurios yra ne tik kovidinės arba kovidas nėra tiesioginė mirties priežastis. Jis gali kaip šalutinė liga, bet žmonės miršta nuo uždelstų ligų – širdies kraujagyslių, nuo onkologinių susirgimų, kurių diagnostika buvo atidėta ir pagalba laiku nesutelkta“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad lietuvių sveikata buvo užleista dar iki pandemijos: „Iki tol, kol mes sužinojom, kad toks virusas egzistuoja, Lietuva buvo ES dugne tarp kitų ES šalių pagal mūsų gyventojų sveikatą apskritai. Nepaisant to, kad turim vieną didžiausių gydytojų skaičių 100 000 gyventojų, nepaisant to, kad pagal statistiką Lietuvos gyventojai lankosi gydymo įstaigose bene dažniausiai.“

Ministro teigimu, tai – ilgalaikė priežastis, bet yra ir kita.

„Šios dienos priežastis yra nesiskiepijimas. Tai reiškia, mes dar kartą apleidom sveikatą, tuo trumpuoju laikotarpiu“, – sako A. Dulkys.

Profesorius M. Stankūnas pabrėžia, kad iki 12 proc. vyresnių nei 65 metų Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai. Palyginimui, Švedijoje ši dalis yra per 60 proc.

„Mes iš tikrųjų Lietuvoje turim labai tokį, sakyčiau, pavojingą derinį, – teigia jis. – Mes turime prastą vyresnio amžiaus žmonių sveikatą ir kitas dalykas – turime tikrai nedidelį vakcinacijos procentą.“

Tačiau profesorius pabrėžia, kad vakcina vis tiek saugo gyvybes. Praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai fiksuota 2850 naujų Covid-19 atvejų. Pernai toks vidurkis buvo gruodžio viduryje. Tik tada per dieną mirdavo 40 žmonių, o dabar – apie 30.

 

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kokia prasmė       2021-11-5 8:38

Kokia prasmė tas ištemptas prievartinis skiepijimas per metų laikotarpį, kai efektyvumas po pusmečio beveik išnyksta ir tie pirmieji paskiepyti vėl tampa galimais nešiotojais

Kodėl       2021-11-5 8:32

Kodėl nekuriamos naujos vakcinos, kurios būtų efektyvesnės, ką reiškia tik 20% efektyvumas po 6mėn, ogi tai,kad likę 80% paskiepytieji tampa viruso nešiotojai jau po 5-6mėn. po antro skiepo.

nuomonė       2021-11-4 9:37

Mano nuomone,vietoje brangios ir neefektyvios šeimos gydytojų institucijos reikėtų steigti brangius,bet efektyvius tyrimų centrus,kur pacientai būtų ištiriami,nustatoma diagnozė ir paskiriamas gydymas.Jei neklystu,tokia sistema yra Kanadoje?Juk belaukiant siuntimo iš šeimos gydytojo pas specialistą ,mano nuomone,švaistomas brangus laikas,o ligos juk nelaukia…

stasys       2021-11-4 7:33

habilitās 2021-11-3 13:14 ... jei žmogus tyki pasakomis jog skiepai lygus vaistams nuo to konkretaus susirgimo jam su galva kažkas negerai . Bet pertekliniu mirčiu statistika aiškiai byloja jog bėda ne ‘vakcinoje’ ir jos efektyvume o žmoniu požiuryje aplamai į savo sveikatą . Iš dalies kalta ir pati ilgametė sveikatos sistemos politika ..kuri šiandiena skundžiasi jog neužtenka šeimos gydytoju padidėjusiam darbo krūviui , na čia tik galima replikuoti jog tie pertekliniu mirčiu skaičiai aiškiai rodo jog ta sistema dirbo labai rezervuotai iki pandemijos . Valdantieji išleido progą vasara bent ‘palopyti’ tos sveikatos sistemos darbo spragas ..o atsakomybę rudenį užvertė visiems tiems kuriems nesinori skiepytis ..Net 20 proc. ‘vakcinos ‘efektyvumas prideda tuos procentus į jūsų rizikos mažinimo krepšį , ai kodėl ta galimybe nepasinaudoti ? Prezidentas G.Nausėda dar karta įrodė jog negalima kaltinti piliečiu už prastus rezultatus valdančiujų kovoje su pandemija ..tai imkit ir pasinaudokite ..vistiek ateityje testuosimės visi skaičiuodami gauta savo atikunių kiekį .

ŽMONES , BŪKITE BUDRUS!       2021-11-4 0:42

Skaitykite, platinkite, priešinkites! Pagoglinkit būtinai “ Mike’as Yeadon’as, buvęs „Pfizer“ mokslininkas, ketvirtadienį atsiuntė šį pranešimą“.

habilitās       2021-11-3 13:14

„Tačiau profesorius [M. Stankūnas] pabrėžia, kad vakcina vis tiek saugo gyvybes. Praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai fiksuota 2850 naujų Covid-19 atvejų. Pernai toks vidurkis buvo gruodžio viduryje. Tik tada per dieną mirdavo 40 žmonių, o dabar – apie 30.“
✒✒✒
Neįtikėtinai didelis veiksmingumas. Pernai gruodžio viduryje nebuvo nei vieno subadyto („paskiepyto“), dabar, net pagal oficialią statistiką 61% gyventojų susitūmė 2 dozes, nors LRT prieš dvi savaites rodė lentelę su 68%. O mirčių skirtumas (40-30=10).

Bent jau jūs nepūskite į degeneratų propagandos dūdą. Prieš savaitę buvo puikus straipsnis su įvairių institucijų ir laikraščių antraščių rinkiniu:

„Iš propagandos frontų. JAV valdžia ir žiniasklaida apie vakcinos efektyvumą“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 26 d. 13:24

Vienoje vietoje buvo surinkta gal kokią 50 antraščių, kaip vakcinos garantuotai padeda 100%. Toliau vis mažėjo ir mažėjo, kol liko paskutinė su 20% efektyvumo, iš “Daily mail“:

“Pfizer’s Covid vaccine efficacy against infection plunges to just 20% after six months - but protection against severe illness barely dips, study conclude“


https://www.dailymail.co.uk/news/article-10064291/Pfizers-Covid-efficacy-against-infection-plunges-20-six-months-data-Qatar-shows.html


Visu 100% garantuotas „vakcinos“ veikimas po 6 mėn. išgaravo iki 20%, o sunkiais atvejais iš viso neveikia. O šalutinis poveikis yra. Bus ir ateityje. Koks – niekas nežino. Jau ir kaimo bobutei aišku, kad badymas neturiu nieko bendro su žmonių sveikatos apsauga.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.