Įžvalgos

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 10 d. 1:05

2     

    

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Laisvos visuomenės institutas

Nepagydoma neurologine liga sergantis kanadietis paviešino įrašus, kuriuose ligoninės personalas galimai jam siūlo padėti numirti su gydytojo pagalba (angl. medically-assited death).

Kaip praneša CTV, Rogeris Foley‘is (42 metai), kenčiantis nuo smegenėlių ataksijos, apsunkinančios jo galimybes judinti rankas ir kojas, pateikė ieškinį ligoninei, kelioms sveikatos agentūroms, Ontarijo provincijos ir Kanados federalinei valdžiai teigdamas, kad sveikatos specialistai jam nesuteikia jo pasirinktos pagalbos namuose komandos.

Dabar R. Foley‘is paviešino garso įrašus, kuriuose girdimas jo ir dviejų sveikatos priežiūros specialistų pokalbis ligoninėje, kurioje jis guli nuo 2016 m. vasario.

Viename garso įraše iš 2017 m. rugsėjo girdėti, kaip R. Foley‘is kalba apie savo „priverstinį išleidimą iš ligoninės“ ir klausia sveikatos priežiūros specialistų, kiek jis turėtų sumokėti, kad liktų ligoninėje. Po to, kai vyras jam atsako „Nežinau tikslaus skaičiaus, bet jis didesnis nei 1,5 tūkst. dolerių per dieną“, R. Foley‘is jam sako, kad Ontarijo sveikatos ministro teigimu, tai „nelegalu“. Ligoninės darbuotojas atsakė, kad ligoninė „neveda tokio pokalbio kiekvienoje situacijoje… Tik situacijose, kai kas nors bendruomenėje turi planą, kurio pastaroji galimai nepriims“.

Foley‘is atsako: „Jūs jau pažeidėte mano nuostatas… Tad apie kokį planą jūs žinote?“.

Sveikatos priežiūros specialistas atsako: „Rogeri, tai – ne mano pasirodymas. Aš tai pasakau tam atvejui, jei tave domintų mirtis su gydytojo pagalba“.

Kitame garso įraše, įrašytame 2018 m. sausį, po to, kai sveikatos priežiūros specialistas paklausia paciento, ar jis nori žaloti save, R. Foley‘is atsako, kad pastarasis „visada galvoja, kad noriu nutraukti savo gyvenimą“, kadangi yra nepatenkintas ligoninės gydymu, o jo prašymas būti išrašytam buvo atmestas. Specialistas pasako, kad Foley‘is gali „prašyti mirties su gydytojo pagalba, jeigu nori nutraukti savo gyvenimą, ar žinai, ką turiu omenyje?“. Pacientas teigia, kad jis verčiamas svarstyti savižudybę, į ką specialistas atsako: „O ne, ne, ne. Aš tik sakau, jei taip jautiesi… Supranti, apie ką kalbu? Nesuprask manęs neteisingai. Sakau, kad nenoriu, kad būtum čia ir norėtum atimti sau gyvybę“.

R. Foley‘io teigimu, jis nusprendė paviešinti įrašus „visiems kanadiečiams, kadangi jo situacija labai pablogėjo po to, kai vos nenumirė“. Jis pridėjo, kad nori, jog žmonės žinotų „visą tiesą prieš tai, kai bus per vėlu išgirsti mano balsą… Tai – tiesa apie tai, kas vyksta Kanadoje, ir yra susiję su tiek daug mirčių su gydytojo pagalba be tinkamos apsaugos bei su kenčiančiam asmeniui reikalingos priežiūros trūkumu. Nesulaukiau priežiūros, reikalingos palengvinti mano kančią ir sulaukiau mirties su pagalba pasiūlymo. Turiu daug sunkių negalių ir esu visiškai priklausomas. Turėdamas tiek laiko, kiek man liko, noriu gyventi tiek oriai ir nepriklausomai, kiek įmanoma“.

Britų Kolumbijos universiteto Socialinio darbo profesorius Timas Staintonas žiniasklaidai sakė, kad garso įrašai „kelia didelį nerimą. Atrodo, kad ligoninė, o ne ponas R. Foley‘is, nusprendė, kad mirtis su gydytojo pagalba yra pagrįstas sprendimas“.


Versta pagal „Man Suffering From Incurable Neurological Disease Releases Tapes Of Hospital Staff Seemingly Offering Assisted Death

laisvavisuomene.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

progresas       2018-08-10 13:15

pagalvojus be emocijų, kitaip būti ir negali. Kai visos žmonių gyvenimo sritys sutalpinamos į “teisingų ir ekonomiškai optimizuotų” instrukcijų rėmus, o teisingos jos todėl, kad sergantiems, skurstantiems, kitaip manantiems - egzistavimo galimybė nesvarstoma. Tikslas - kad tokių “neteisingai sergančių ir t.t.” nebūtų visai. Esant tokiam progresui, galima tik pasidžiaugti, kad tas miręs senolis, nepatirs viso tolimesnio sistemos “pasirūpinimo ir sergančio žmogaus poreikius atitinkančio paslaugų teikimo”.

Vakar ir       2018-08-10 8:41

šiandien 15 min.lt yra straipsnis,kaip kėdainietis garbaus amžiaus senolis buvo numarintas ligoninėse,kaip su insultu,tik kelias valandas palaikius kauno klinikose vėl buvo išmestas kaip karšta bulvė ir mėtomas tarp Kėdainių ir Vilniaus,kol mirė.Ar tai nuosprendis senatvei,išminčiai?Modernūs kardiologijos centrai,o ligoniai su INSULTU NE PALIEKAMI GULIMAME REŽIME,O VEŽIOJAMI…Verygos,konservatorių,liberalų ir socdemų požiūris į žmogų bankrutavo.Sovietmečiu tikrai buvo geriau.


Rekomenduojame

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.