Įžvalgos

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 10 d. 1:05

2     

    

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Laisvos visuomenės institutas

Nepagydoma neurologine liga sergantis kanadietis paviešino įrašus, kuriuose ligoninės personalas galimai jam siūlo padėti numirti su gydytojo pagalba (angl. medically-assited death).

Kaip praneša CTV, Rogeris Foley‘is (42 metai), kenčiantis nuo smegenėlių ataksijos, apsunkinančios jo galimybes judinti rankas ir kojas, pateikė ieškinį ligoninei, kelioms sveikatos agentūroms, Ontarijo provincijos ir Kanados federalinei valdžiai teigdamas, kad sveikatos specialistai jam nesuteikia jo pasirinktos pagalbos namuose komandos.

Dabar R. Foley‘is paviešino garso įrašus, kuriuose girdimas jo ir dviejų sveikatos priežiūros specialistų pokalbis ligoninėje, kurioje jis guli nuo 2016 m. vasario.

Viename garso įraše iš 2017 m. rugsėjo girdėti, kaip R. Foley‘is kalba apie savo „priverstinį išleidimą iš ligoninės“ ir klausia sveikatos priežiūros specialistų, kiek jis turėtų sumokėti, kad liktų ligoninėje. Po to, kai vyras jam atsako „Nežinau tikslaus skaičiaus, bet jis didesnis nei 1,5 tūkst. dolerių per dieną“, R. Foley‘is jam sako, kad Ontarijo sveikatos ministro teigimu, tai „nelegalu“. Ligoninės darbuotojas atsakė, kad ligoninė „neveda tokio pokalbio kiekvienoje situacijoje… Tik situacijose, kai kas nors bendruomenėje turi planą, kurio pastaroji galimai nepriims“.

Foley‘is atsako: „Jūs jau pažeidėte mano nuostatas… Tad apie kokį planą jūs žinote?“.

Sveikatos priežiūros specialistas atsako: „Rogeri, tai – ne mano pasirodymas. Aš tai pasakau tam atvejui, jei tave domintų mirtis su gydytojo pagalba“.

Kitame garso įraše, įrašytame 2018 m. sausį, po to, kai sveikatos priežiūros specialistas paklausia paciento, ar jis nori žaloti save, R. Foley‘is atsako, kad pastarasis „visada galvoja, kad noriu nutraukti savo gyvenimą“, kadangi yra nepatenkintas ligoninės gydymu, o jo prašymas būti išrašytam buvo atmestas. Specialistas pasako, kad Foley‘is gali „prašyti mirties su gydytojo pagalba, jeigu nori nutraukti savo gyvenimą, ar žinai, ką turiu omenyje?“. Pacientas teigia, kad jis verčiamas svarstyti savižudybę, į ką specialistas atsako: „O ne, ne, ne. Aš tik sakau, jei taip jautiesi… Supranti, apie ką kalbu? Nesuprask manęs neteisingai. Sakau, kad nenoriu, kad būtum čia ir norėtum atimti sau gyvybę“.

R. Foley‘io teigimu, jis nusprendė paviešinti įrašus „visiems kanadiečiams, kadangi jo situacija labai pablogėjo po to, kai vos nenumirė“. Jis pridėjo, kad nori, jog žmonės žinotų „visą tiesą prieš tai, kai bus per vėlu išgirsti mano balsą… Tai – tiesa apie tai, kas vyksta Kanadoje, ir yra susiję su tiek daug mirčių su gydytojo pagalba be tinkamos apsaugos bei su kenčiančiam asmeniui reikalingos priežiūros trūkumu. Nesulaukiau priežiūros, reikalingos palengvinti mano kančią ir sulaukiau mirties su pagalba pasiūlymo. Turiu daug sunkių negalių ir esu visiškai priklausomas. Turėdamas tiek laiko, kiek man liko, noriu gyventi tiek oriai ir nepriklausomai, kiek įmanoma“.

Britų Kolumbijos universiteto Socialinio darbo profesorius Timas Staintonas žiniasklaidai sakė, kad garso įrašai „kelia didelį nerimą. Atrodo, kad ligoninė, o ne ponas R. Foley‘is, nusprendė, kad mirtis su gydytojo pagalba yra pagrįstas sprendimas“.


Versta pagal „Man Suffering From Incurable Neurological Disease Releases Tapes Of Hospital Staff Seemingly Offering Assisted Death

laisvavisuomene.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

progresas       2018-08-10 13:15

pagalvojus be emocijų, kitaip būti ir negali. Kai visos žmonių gyvenimo sritys sutalpinamos į “teisingų ir ekonomiškai optimizuotų” instrukcijų rėmus, o teisingos jos todėl, kad sergantiems, skurstantiems, kitaip manantiems - egzistavimo galimybė nesvarstoma. Tikslas - kad tokių “neteisingai sergančių ir t.t.” nebūtų visai. Esant tokiam progresui, galima tik pasidžiaugti, kad tas miręs senolis, nepatirs viso tolimesnio sistemos “pasirūpinimo ir sergančio žmogaus poreikius atitinkančio paslaugų teikimo”.

Vakar ir       2018-08-10 8:41

šiandien 15 min.lt yra straipsnis,kaip kėdainietis garbaus amžiaus senolis buvo numarintas ligoninėse,kaip su insultu,tik kelias valandas palaikius kauno klinikose vėl buvo išmestas kaip karšta bulvė ir mėtomas tarp Kėdainių ir Vilniaus,kol mirė.Ar tai nuosprendis senatvei,išminčiai?Modernūs kardiologijos centrai,o ligoniai su INSULTU NE PALIEKAMI GULIMAME REŽIME,O VEŽIOJAMI…Verygos,konservatorių,liberalų ir socdemų požiūris į žmogų bankrutavo.Sovietmečiu tikrai buvo geriau.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.