Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 10 d. 0:05

2     

    

Paciento paviešintuose įrašuose – ligoninės pasiūlymas numirti?

Laisvos visuomenės institutas

Nepagydoma neurologine liga sergantis kanadietis paviešino įrašus, kuriuose ligoninės personalas galimai jam siūlo padėti numirti su gydytojo pagalba (angl. medically-assited death).

Kaip praneša CTV, Rogeris Foley‘is (42 metai), kenčiantis nuo smegenėlių ataksijos, apsunkinančios jo galimybes judinti rankas ir kojas, pateikė ieškinį ligoninei, kelioms sveikatos agentūroms, Ontarijo provincijos ir Kanados federalinei valdžiai teigdamas, kad sveikatos specialistai jam nesuteikia jo pasirinktos pagalbos namuose komandos.

Dabar R. Foley‘is paviešino garso įrašus, kuriuose girdimas jo ir dviejų sveikatos priežiūros specialistų pokalbis ligoninėje, kurioje jis guli nuo 2016 m. vasario.

Viename garso įraše iš 2017 m. rugsėjo girdėti, kaip R. Foley‘is kalba apie savo „priverstinį išleidimą iš ligoninės“ ir klausia sveikatos priežiūros specialistų, kiek jis turėtų sumokėti, kad liktų ligoninėje. Po to, kai vyras jam atsako „Nežinau tikslaus skaičiaus, bet jis didesnis nei 1,5 tūkst. dolerių per dieną“, R. Foley‘is jam sako, kad Ontarijo sveikatos ministro teigimu, tai „nelegalu“. Ligoninės darbuotojas atsakė, kad ligoninė „neveda tokio pokalbio kiekvienoje situacijoje… Tik situacijose, kai kas nors bendruomenėje turi planą, kurio pastaroji galimai nepriims“.

Foley‘is atsako: „Jūs jau pažeidėte mano nuostatas… Tad apie kokį planą jūs žinote?“.

Sveikatos priežiūros specialistas atsako: „Rogeri, tai – ne mano pasirodymas. Aš tai pasakau tam atvejui, jei tave domintų mirtis su gydytojo pagalba“.

Kitame garso įraše, įrašytame 2018 m. sausį, po to, kai sveikatos priežiūros specialistas paklausia paciento, ar jis nori žaloti save, R. Foley‘is atsako, kad pastarasis „visada galvoja, kad noriu nutraukti savo gyvenimą“, kadangi yra nepatenkintas ligoninės gydymu, o jo prašymas būti išrašytam buvo atmestas. Specialistas pasako, kad Foley‘is gali „prašyti mirties su gydytojo pagalba, jeigu nori nutraukti savo gyvenimą, ar žinai, ką turiu omenyje?“. Pacientas teigia, kad jis verčiamas svarstyti savižudybę, į ką specialistas atsako: „O ne, ne, ne. Aš tik sakau, jei taip jautiesi… Supranti, apie ką kalbu? Nesuprask manęs neteisingai. Sakau, kad nenoriu, kad būtum čia ir norėtum atimti sau gyvybę“.

R. Foley‘io teigimu, jis nusprendė paviešinti įrašus „visiems kanadiečiams, kadangi jo situacija labai pablogėjo po to, kai vos nenumirė“. Jis pridėjo, kad nori, jog žmonės žinotų „visą tiesą prieš tai, kai bus per vėlu išgirsti mano balsą… Tai – tiesa apie tai, kas vyksta Kanadoje, ir yra susiję su tiek daug mirčių su gydytojo pagalba be tinkamos apsaugos bei su kenčiančiam asmeniui reikalingos priežiūros trūkumu. Nesulaukiau priežiūros, reikalingos palengvinti mano kančią ir sulaukiau mirties su pagalba pasiūlymo. Turiu daug sunkių negalių ir esu visiškai priklausomas. Turėdamas tiek laiko, kiek man liko, noriu gyventi tiek oriai ir nepriklausomai, kiek įmanoma“.

Britų Kolumbijos universiteto Socialinio darbo profesorius Timas Staintonas žiniasklaidai sakė, kad garso įrašai „kelia didelį nerimą. Atrodo, kad ligoninė, o ne ponas R. Foley‘is, nusprendė, kad mirtis su gydytojo pagalba yra pagrįstas sprendimas“.


Versta pagal „Man Suffering From Incurable Neurological Disease Releases Tapes Of Hospital Staff Seemingly Offering Assisted Death

laisvavisuomene.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

progresas       2018-08-10 12:15

pagalvojus be emocijų, kitaip būti ir negali. Kai visos žmonių gyvenimo sritys sutalpinamos į “teisingų ir ekonomiškai optimizuotų” instrukcijų rėmus, o teisingos jos todėl, kad sergantiems, skurstantiems, kitaip manantiems - egzistavimo galimybė nesvarstoma. Tikslas - kad tokių “neteisingai sergančių ir t.t.” nebūtų visai. Esant tokiam progresui, galima tik pasidžiaugti, kad tas miręs senolis, nepatirs viso tolimesnio sistemos “pasirūpinimo ir sergančio žmogaus poreikius atitinkančio paslaugų teikimo”.

Vakar ir       2018-08-10 7:41

šiandien 15 min.lt yra straipsnis,kaip kėdainietis garbaus amžiaus senolis buvo numarintas ligoninėse,kaip su insultu,tik kelias valandas palaikius kauno klinikose vėl buvo išmestas kaip karšta bulvė ir mėtomas tarp Kėdainių ir Vilniaus,kol mirė.Ar tai nuosprendis senatvei,išminčiai?Modernūs kardiologijos centrai,o ligoniai su INSULTU NE PALIEKAMI GULIMAME REŽIME,O VEŽIOJAMI…Verygos,konservatorių,liberalų ir socdemų požiūris į žmogų bankrutavo.Sovietmečiu tikrai buvo geriau.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Viešpaties pagauti

Linas V. Medelis. Kaip mylėti vaikus, kai to moko nemylintys ir nemylimi

Algirdas Endriukaitis. Iš nepriklausomos Lietuvos teismų verdiktų: koloborantai, persekioję „Kronikos“ leidėjus, teisūs, visuomeninkai –  ne

Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius! (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis. Apie Škirpą „visko“ M. A. Haroldas nežino

Suomija nori, kad migrantai grįžtų namo – du kartus padidinta grįžimo išmoka

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Arvydas Juozaitis. Steikime Tautos iždą

Valdas Vasiliauskas. Kultūra, atskirta nuo valstybės

Vytautas Radžvilas. Šeštoji V. Putino kolona – stipresnė už penktąją

Antanas Maceina. Trys europiečio iliuzijos komunizmo akivaizdoje

Mateo Salvinio atsakas kairiųjų aktyvistui: „Siunčiu tau 20 imigrantų į namus“

Pasirašykime peticiją: Petro Cvirkos paminklas – okupacijos ir kolaboravimo simbolis, jam ne vieta Vilniaus širdy

Vytautas Sinica. Štai šeštoji kolona – visu gražumu

Robertas Grigas. Kunigui Juozapui Zdebskiui: „Tai ne putino uogos ant sniego…“

Raimondas Navickas. Ko moko jaunimą šis keistas filmas? arba Iliustracija VSD ir 2-jo departamento 2018 m. „Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui..“

Verta prisiminti. Konstitucinis Teismas: Lietuvos valstybė – tai AŠ!

Frederikas Erixonas. Rinkimai pakeisiantys Europą?

Algimantas Rusteika. Miškų kirtimo nusikaltimas tęsiasi

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ko tikėtis viešojo sektoriaus darbuotojams iš Vyriausybės komisijos?

Nuo bačkos. Dainius Pūras. Viena iš sėkmingiausių sąmokslo teorijų – mitas apie tariamą Norvegijos nesėkmę šeimos ir vaikų teisių apsaugos politikoje

Savivaldos rinkimams artėjant. Kokią Vilniaus viziją rinksimės?

Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Karolis Kaklys. Ar įmanoma demokratiška savivalda be mažumos?

Austrijos Vyriausybė praneša: 62 proc. asmenų, įtariamų 2016-aisiais nužudę moteris, yra „užsienio kilmės“

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Vytautas Radžvilas. Pirmas žingsnis pokyčių link – nutraukti katės ir pelės žaidimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kas lemia šiuolaikinių intelektualų menkumą?

Algis Krupavičius. Dvi diagramos, kurias verta prisiminti prieš būsimus rinkimus

Rasa Čepaitienė. Romualdo Ozolo lietuviškosios kultūros samprata

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.