Visuomenės pokyčių analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Intelektualų vaidmuo

O jeigu Vilniaus Lukiškių aikšte skrietų Gitenio Umbraso „Vytis-Žaibas“?

Ramutė Bingelienė   2017 m. gruodžio 10 d. 0:52

74     

    

O jeigu Vilniaus Lukiškių aikšte skrietų Gitenio Umbraso „Vytis-Žaibas“?

Siūlome dar kartą įsižiūrėti į šį žinomo skulptoriaus ir viešųjų erdvių menininko Gitenio Umbraso darbą – šį Vytį-Žaibą... jis buvo pristatęs konkursui Lukiškių aikštės memorialui sukurti. „Ekspertai“ jį atmetė pasilikę sau teisę sprendimo nė nepakomentuoti.

Nelyginkime – gal ir išties yra menininkų, ekspertų, mėgėjų, kurie žvelgdami į „bunkerį“, nuoširdžiai mato neva „prasmingesnį sprendimą“ nei šis, kaip pats skulptorius komentuoja, iš gilios senovės į ateitį „šviesos greičiu“ skriejantis Vytis – Lietuvos simbolis:


Iš aštuonių konkursų, skelbtų Lukiškių aikštės memorialui sukurti, Gitenio Umbraso sudalyvauta trijuose – visi jo meniniai projektai, skirti Laisvės kovotojams pagerbti, pristatyti ČIA.

Vienas jų – „Atminties siena“ – jau realizuota: 2 000 metais buvusio Gestapo ir KGB pastato (Gedimino pr.40) cokolyje autorius iškalė sušaudytų kovotojų  už Lietuvos laisvę vardus, pavardes ir jų gyvenimo datas. Tiesa, G. Umbrasas visuomet pabrėžia: tąkart realizuota tik dalis sumanymo – būtina tame pačiame cokolyje įamžinti ne tik KGB, bet ir Gestapo sušaudytų žmonių vardus, pavardes, slapyvardžius (jei tokie yra) ir gimimo bei mirties datas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jooo       2018-03-8 14:21

visi paminklai sakalausko, o sloinike kas dirba. geriausi veikėjai pusbroliai (kuizinai burakai karaliai. tevelio hebra

Pikc       2017-12-10 17:29

->“Pikcui” - Apskritai paėmus, kiek suprantu, mes kaip ir neturime dėl ko ginčytis. Vis dėlto, lieku prie savo nuomonės, kad ginčai dėl to, KOKS Vytis turėtų būti, bus prasmingi tik tada, kai bus aišku, KAD tas Vytis bus. Šiuo momentu aišku tik tiek, kad Vyčio NEBUS - tai dėl ko ginčytis?
Liberastiniams degradams “teletabių kalvelė” yra pageidautinas, bet nebūtinas akcentas - jiems svarbiausia, kad aikštėje nebūtų nieko, kas bent iš tolo žadintų tautinius-patriotinius jausmus. Ir jie savo tikslą pasiekė.

Misteris       2017-12-9 18:12

Šitas Vytis tiktų ant Vilniaus “stiklainio” stogo,bet tikrai ne senamiesčio širdyje.

Pikcui       2017-12-9 18:04

Visada galvojau, jog reikia kritiškai vertinti dar prieš ką nors pastatant.
Nes kai jau pastatyta, kritikuoti kaip ir vėlu. Tokia sveikos nuovokos logika.
Kitas aspektas: derėtų nesuplakti į vieną kokteilį trijų atskirų dalykų leidimo statybai,  sąlygų leidimui ir to kas statoma projekto.
Visada laikiausi pozicijos, jog pirmiausia turi būti aiškus, nedviprasmiškas politinis sprendimas dėl Lukiškių aikštės, visada palaikiau solidaus ir meniško monumento toje aikštėje pastatymo idėją, visada buvau už tai, kad monumento idėja būtų išreikšta per meninę Vyčio kaip svarbaus valstybingumo simbolio formą.
Nereikia manęs dėl to nei įtikinėti, nei raginti.
Visiškai palaikydamas VF Pareiškimą, nuosekliai ginu jį nuo destruktyvaus populizmo.
Taip- pirma išsikovokime, kad Aikštėje nebūtų statom liberastinė kvailystė.
Taip- išsikovokime jog ten būtų statomas meniškas ir orus monumentas.
Ir va čia, atsiranda įtampos, nes yra plačiagerklių įkyrių kretinų kuriems nereikia nei meno, nei prasmių nei orumo-
“davaj vyty kuo greičeu!” ir “kad būtū pagal mūsū skony”.
Kolega Pikc’ai- apsižvalgykite. Kokie personažai vyrauja politiniame valdžios lauke ir kokie tipai priima sprendimus?
Ogi bestuburiai konjuktūrščikai. Lukiškių aikštei gręsia štai kas:
gali būti priimtas sprendimas įsiteikiant tiems kas garsiausiai rėkia.
Ir gali būti, jog apie prezidentūros krėslą svajojantys ponai numes durniams kaulą- statykitės “vytį” pagal savo “skonį”. Bile kokį molio balvoną ant kumelės su kinžalu rankoje.
Sirpsta situacija, kuomet V Forumo, kad ir labai protingas pareiśkimas/siūlymas bus paskandintas “patriotų” a la “zikaristas” srutose.
Jeigu liberastijos fokusas su teletabių kupstu vistik nepraeis, režimui yra naudingiau, kad aikštėje atsirastų kičinis golemas diskredituojantis Vyčio idėją.
Visuokie sakalauskininkai/kavaliauskininkai ir buki “zikaristai” savo spiegimu, būtent ir kuria placdarmą labai prastiems sprendimams.
Tamstai labai svarbu, kad būtų paisoma idiotų teisių ir kretinams būtų rodoma pagarba. Ne laiku ir ne vietoje tamsta Pikc’ai.
Tikiu, jog teletabių bunkerio projektėlis neišdegs. Prieš prezidentinių rinkimų cirką valdžiai nereikia maidanų sostinės centre. Bunkerio nebus.
Net marioška apie tai per patarėjus pasakė.
Ir va čia, atsiranda pavojus, jog pataikaujant liumpenams aikštėje atsiras Vyčio parodija.
Nenorite, kad viešai koliočiau įkyrų debilą?
Betgi tamstai labai gražiai ir ne kartą siūliau- jeigu sugebate, mandagiai priverkite tam glušui srėbtuvę, kad jis kartu su govėda tokių pat mulkių neprivirtų košės.
Mane be galo stebina, kad tamsta būdamas toooks PP ir VF fanas, visiškai neginate svarbiausio Pareiškimo dalyko, bet kažkodėl raginate mane.
Vietoje to, kad čia kaltumėte mane prie sienos už nemandagų elgesį su durnium, tamsta galėjote šimtą kartų tą asilą paprotinti savaip.
Nes aš mandagiai glušui išaiškinti nesugebu- kvailiui nei argumentai nei logika nerūpi.
Bet jeigu tamstai taip rūpi mulkio orumas, tuomet… Gal vis tik pirmiausiai pabandykite apginti idiotą nuo jo paties idiotizmo. Gal jūs tokiam darbui gabus. Aš ne.

Pikc       2017-12-9 16:42

-> “Pikcui” Matau, niekaip nesusišnekam. Bandysiu dar kartą: aš kritikuoju BENDRAVIMO TONĄ - tik tiek. Tai NEREIŠKIA pritarimo dergiamam komentatoriui - tai tik reiškia nepritarimą pačiam dergimo faktui.
Toliau: “zikariško Vyčio” nuomonės lyginimas su Stalinu ar Hitleriu yra tiesiog kvailas, nes a) vis dėlto, šneka apie skulptūros išvaizdą, o ne milijonų žmonių galabinimą ir b) jis nėra sprendimus priimantis asmuo.
Galiausiai: KAŽKELINTĄ KARTĄ - kokio velnio jūs pjaunatės dėl Vyčio monumento IŠVAIZDOS, kai PATIES MONUMENTO nėra ir artimiausioje ateityje (o greičiausiai - išvis) nebus? Čia panašiai, kaip pasakoje, kur diedukas su bobute pagalvojo, kad gerai būtų karvę nusipirkti ir susiginčijo, kuris tą karvę į tvartą įvesti turėtų, nors pačios karvės tai nėr. smile

Raigerdas>Apolitui Runkeliui-Patvoriniam       2017-12-9 12:05

Gerbiamasai, skirtingai nei A.Nevzorovas su savo “NASHY” (Saviškiai) arba R.Vanagaitė su “Mūsiškiais”, Raigerdas neskirsto žmones į saviškius, mūsiškius ar svetimus. Man yra svarbi idėja ir jos nauda Lietuvos žmonėms. Ir jeigu užsimaskavęs Juozapas išsakė protingą mintį, tai kodėl aš jai negaliu pritarti? Juozapas nėra man priešas, tačiau jis, kartais blaškosi, mėtosi, o kartais jis užsiima šmeižtu. Ir aš tokių dalykų netoleruoju, nes apšmeižti žmogų yra nusikaltimas. Bet kokiu atžvilgiu dėkoju, kad jūs tai pastebėjote, ir neuždarykime kelio nei vienam žmogui tapti geresniu. Mes gi, galų gale, esame žmonės.

Apolitas Runkelis - Patvorinis       2017-12-9 0:40

Oho, netikiu savo akims, Raigerdas ėmė pritart Juozapui. Jei tokie stebuklai įvyksta, gal dar yra vilties, kad lietuviai gali būti vieningi. Ir ultra pagonys, ir ultra krikščionys…

Skirmantė       2017-12-8 22:45

aš už vytį. šitas gražesnis, nei anas. įjunkim fantaziją, spalvas… man ana skulptūra nepatinka - senovinė, sunki.

straipsnis internete       2017-12-8 22:01

“Lukiškių aikštė. Argi ant Šiaurės Jeruzalės simbolio galima statyti pagonišką ženklą?” - straipsnis internete

Misteris       2017-12-8 16:11

Ko jūs puolat tą žmogų,kuriam patinka Zikaro sukurtas Vytis?
Kiek žinau erdvinio Vyčio Zikaras nebuvo sukūręs,tad sunku spręsti kaip kūrinys žiūrėtųsi iš priekinės ir galinės projekcijų.
Gal reiktų žirgo galvą šiek tiek pasukt frontaliai?Yra senų profų ir jie tą be didelių stenėjimų padarytų,jeigu tik kas jų gražiai paprašytų.
Pasakysiu tiek,kad SIMBOLIS nebūtinai turi būti ESTETIŠKAI BJAURUS.
Prie gražaus simbolio daug kas norės nusifotografuot,įskaitant ir turistus.
Taip Lietuvos simbolis pasklistų po pasaulį ir virtualią erdvę.
Ir tai darytų žymiai didesnę įtaigą ,nei Briuselio berniukas darantis “piss piss”.

Raigerdas        2017-12-8 15:25

Labai tiksliai ir stipriai pakomentuota:“Pikcui 2017-12-8 0:55
Pasakysiu kodėl nelaikau to konkretaus tipo “komentarų” nuomone- nes jis atkakliai tiražuoja savo kliedesius”. Pagaliau pradedama statyti į vietą tuos “nuomonių turėtojus”, kurie savo kliedesius bando pridengti “teise į nuomonę”. Hitleris taip pat turėjo nuomonę, Stalinas taip pat, ir įvairūs žmogžudžiai turi savo nuomonę, ir R.Vanagaitė turi savo nuomonę apie Lietuvos didvyrį-partizaną Vanagą. Hitlerio nuomonės padariniai srebiami iki pat šiandien, Stalino taip pat. Kada žmogus išsako savo teiginius, tai jis juos argumentuoja (argumeñtas [lot. argumentum — įrodymo pagrindas]:įrodomąją tezę pagrindžiantis teiginys). “Nuomonės turėtojai” turi tik nuomonę, dažniausia be motyvų ir be argumentų, nes jiems vaidenasi, kad to užtenka bendraujant ar diskutuojant kokia nors tema. Tada tokia diskusija tampa panaši į užstalėje kilusį ginčą tarp įkaušusių vyrukų.

misteriui melagiui       2017-12-8 14:47

nesapnuok ir nemeluok

Man labai patinka       2017-12-8 14:02

G.Umbraso Vytis - puikus, veržlus, visada jaunas ir energingas, nepralenkiamas ir nepavejamas. Mielai žiūrėčiau į jį Centrinėje aikštėje ir grožėčiausi. Bet mano balsas į Dangų neina, deja.

Misteris       2017-12-8 13:05

“Vamzdinis” mianas užkrėtė ir Juozapą.
Gal čia jau epidemija Vilniu pristojo?
Užpilkit sieros rūgšties arba bent jaus nusišlapinkite ant to “Vamzdžio” Nėries krantinėje pamatų ,kad paspartintumėte natūralų jo nusidėvėjimą.
Pasakysiu jums ,vilniečiai atvirai:
to “paminklo” vertė prilygsta garuojančiai š... kupetai ant tako.
Skirtumas tik toks ,kad pro “Vamzdį” reikia pralįst,o š... kupetą  -apeit.

Dzeikas       2017-12-8 9:59

PS.Isivaizduoju, Soliecniku merui nuleidziama dyrektyva Vyti pastatyti. Aiksu anas bandys sukandes dantis kokia spyga kiseneje israityti (tipo kaip zvejo dukra tinkla uzsimetusi i baznycia eis: na tipo apsirengusi).Taciau menas toks dalykas, kur noras pagadint ora labai daznai isvirsta i baltiniu tersima - gali gautis taip, kad tas Soliecniku meras nenoredamas geriausia Vyti pastatys.
Beje Kaunas skuba apsokt Vilniu, savo Vyti stato.Puiku! Pavyks - perkelkim ideja sostinen. Nepavyks - sutaupysime lesu ir zinosime kaip nereikia.

Dzeikas       2017-12-8 9:51

O gal Vycio simbolius pradeti statyti provincijoje pirmiau?
Na teikti miestu merams lesu kazkiek (taip, isvogs. Lietuvoje kitaip nebuna.Bet ne viska ir ne visi) tegul stato pagal savo ir aplinkos ismanyma. O paskui paziureti pas ka geriau gausis ir jau TA modeli statyti sostineje.
Kitaip sakant, laikausi nuomuones , kad reikia palaukti, leisti idejai susiguleti irji pati issirutuliuos.
Laikas tokiuose sprendimuose geriausias vertintojas ir teisejas. Vienas meras pastatys Umbraso Vyti-Zaiba, kitas is smetonines 10 litu monetos padarys 3-mati paminkla, kitas bareljefa padarys. Po to laikas nubrauks suorus nuo akiu ir vertinga pasiliks. Tada ir pastatysime Lukiskiu aiksteje.

Pikcui       2017-12-7 23:55

Pasakysiu kodėl nelaikau to konkretaus tipo “komentarų” nuomone- nes jis atkakliai tiražuoja savo kliedesius. Kai nuomonė tiražuojama, tai jau ne nuomonė, o propaganda. Tas ponas siekia savo kliedesį realizuoti propagandos būdu surinkdamas galimų pritarikų masę. Kvailystė padauginta iš masės liaujasi būti vien kvailyste. Tai jau kažkas kas gali sukelti apčiuopiamai realias pasekmes. Ar tamsta norėtumėt prastų pasekmių?
Man visiškai nepriimtinas buko gaivalo hegemonizmas. Tai irgi nuomonė kurią galiu ginti argumentais. Tą ir darau kai oponentas irgi kalba argumentuotai.
Kuomet oponentas ignoruoja argumentus, o savo pranašumo siekia manipuliacijomis, suktai apeliuojant į menkiau išsilavinusių bendrapiliečių tautinius jausmus spekuliuojant tarpukario Lietuvos nostalgija, nematau jokio reikalo mandagiai kalbėti su manipuliatoriumi.
Tamstai jūsų aklas antiliberastinis nusistatymas trukdo racionaliai mąstyti.
Aš taip pat esu liberastijos priešas, tačiau tai netrukdo kritiškai vertinti ir kitą pusę. P. Pikcai- visi žinome kiek ir kokių niekšų yra liberastų gretose. Bet prie patriotų prisiplakusių durnių irgi netrūksta. Aš tai matau ir vertinu tai kaip liūdną faktą. Susidaro įspūdis, jog tamsta esate nusistatęs visus kas tik pamojuoja tautiniu lozungu, automatiškai laikyti vos ne broliu.
Švelniai tariant- naivu. Jeigu tikitės sutelkti platų frontą talkon priimant visokius nevispročius, tuomet, apgailestau- jūsų laukia fiasko.
Vienijantis su asilais ir avinais labai tinka prisiminti patarlę-
su kuo sutapsi tuo ir patapsi.
Forumas kuriame dalyvauja ir tamstai simpatiški veikėjai iš ProPatrios, padarė gana gerą išvadą ir paskelbė protingą pareiškimą.
Tame pareiškime labai aiškiai raginama nedaryti svarbioje aikštėje skubotų sprendinių. Labai pritariu tam pareiškimui. Visiems punktams.
Gi ponas zikar-manjakas kurstydamas liumpenus ir beraščius vykdo tiesioginį ardomąjį darbą. Nes kursto gaivalą stichiškiems dalykams.
Ar tamsta galite duoti garantiją, jog kvailystė neįgaus grėsmingo materializavimosi? O jeigu įgaus? Ką darysite, kai Lukiškių aikštėje bus pastatyta Vytį kompromituojanti turginio lygio parodija?
Tada, kai šaukštai bus po pietų- ar džiaugsitės “nuomonės” pergale?

Pikc       2017-12-7 23:09

->“Pikcui” - Tamsta suvokiate skirtumą tarp agresyvaus chamiško komentavimo kritikos ir konkretaus komentatoriaus gynimo? smile
Man, tiesą sakant, vienodai paišo, ką jis rašo - na, turi žmogelis savo nuomonę, ir tegul turi. Jis nieko neužgaulioja, neįžeidinėja - skirtingai, negu jo oponentai. wink
Jeigu žmogus nori matyti Zikaro Vytį - tai ne nusikaltimas, o tik nuomonė. Jei tamsta manote, kad jo pagaminti nei įmanoma, nei verta - tai irgi ne nusikaltimas, o tik nuomonė. Šiuo atveju abiejų nuomonės vertos tiek pat, nes nė vienas iš jūsų sprendimų nepriiminėjate, o pyktis dėl Vyčio variantų, kai jokio Vyčio artimiausiu metu apskritai “neprasišviečia” (o jei rimtų pasikeitimų valdžioje neįvyks - ir “neprasišvies” išvis) - paprasčiausiai kvaila. Kartojuosi, bet kad neina “prisibelsti”. smile

neliejikui       2017-12-7 21:38

O ar reikia? Ar norite padaryti, jog po Zikaro lietuvių tauta yra totaliai neįgali sukurti dar ką nors reikšmingo ir meniško XXI amžiuje? Tamstos požiūris varijuoja tarp cinizmo ir kapituliacionizmo.
Kliedėdamas zikarizmu, tamsta niekinate talentingus menininkus kurie kūrė vėlesniais laikotarpiais. Niekas nesiruošia girti lipdžiusius raudonus balvonus, bet buvo tokių kurie nelipdė leninų, o kūrė pasaulinio lygio meną.
Tamsta be Zikaro nieko nematai, bet net neturi padorumo prisiminti lietuvišką skulptūros genijų S. Kuzmą. Kuzma, tas kuris galėjo sukurti Vytį šedevrą greta kurio ne tik sakalauskinis molis atrodytų lyg šiukšlė, bet ir pats Zikaras nusiimtų kepurę. Deja, Kuzma jau Anapilyje. Bet liko Maestro iškelta meninės vertės kartelė.
Jums tos estetikos aukštumos nesuvokiamos, nes tamsta tam tiesiog neįgalus.
Tik labai įkyrus.

Neliekit ašarų dėl Zikaro Vyčio       2017-12-7 21:17

Dar toks negimė menininkas ,kuris sugebėtų  sukurti trimatę Zikaro Vyčio skulptūrą.
Laukime.

Pikcui       2017-12-7 21:07

Kol tamsta liejate prakaitą gindamas poną “zikaristą”, ans laiko veltui nešvaisto ir savo fix idea platina atkakliai.
Štai ką tas trispalvis chunveibinas dėsto po gretimu straipsniu:
:
“Simbolio statybai nereikia kultūrininkų nuomonės     2017-12-7 17:39
.
Paimt 100 m. senumo ZIKARO Vytį ir pastatyt.
Ar daug reikia tam kultūrinio išsilavinimo turėt?”
.
Raskite du skirtumus tarp šio tamstos godojamo “zikaristo” ir vieno odiozinio M. Bulgakovo personažo smile

Semantikas       2017-12-7 20:18

Šitas Vytis simbolizuoja plokščią viduriavimą.

turkmenbašy       2017-12-7 19:53

Reikia kreiptis pagalbos pas kazachus, o dar geriau pas turkmėnus. Jie ten tiek daug gražių raitelių paminklų prisistatė- ne tik kaip tikri, labai realistiški, bet dar ir paauksuoti. Nu ir mums laisvai labai gražų padarytų.

lietuvys       2017-12-7 19:46

mum reike vyčio kurį būtū patogu vartoti- be jokiū menū ir kaškokiū te sementikū.
paprasto ir aijškaus kaip cepelinas.
paimi semtoniškū litū monetą, projektorium išdidini ant akmenio lujto ir aplinkuj apipjauni i vytis pac tikreuses.
toks kokio ir mum reike.

Misteris       2017-12-7 19:39

Juzi,statykit šitą.
Čia raitelis atrodo taip ,tarsi akis išdegęs rūktų į krūmus ,suėmus vidurių raižymui.
Išties daro įspūdį.
O jeigu kūrinį dar atliejus iš stiklo…ir dar apšvietus lazeriu…

Vilniečiams       2017-12-7 19:19

VYTIS išeina į KAUNĄ.
Jums Lukiškėsi užteks OŽIO +TVARTELIO.
Patys matot kaip GEDIMINAS ant jūsų pyksta,o Dievas vandenį tyčia pila dviguba norma.

Pikcui       2017-12-7 19:08

Tamsta suvokiate skirtumą tarp skonio ir beskonybės?
Jūs advokataujate asmeniui kuris nereaguoja į jokius argumentus ir mandagumą suvokia kaip oponento silpnumą suteikiantį neribotas teises pliaukšti nesąmones. Duoti durniui kelią? Gal tokia taktika tinka vairuojant.
Bet valstybės, visuomenės gyvenime tokia taktika privedė kraštą prie bedugnės krašto.
Čia viena dvasinga ponia irgi virkauja, atseit turime palaikyti “patriotiškai” nusiteikusius bendrapiliečius. Sutinku, bet su išlyga- nes nederėtų painioti pilietiško patriotizmo su bepročių patriotyste.
Neturiu nieko prieš paprastus žmones. Jeigu koks paprastuolis ir pasisako naiviai, dėl išprusimo stokos lepteli nesąmonę, tačiau paprotintas labiau nusimanančių, lieka savo kuklioje vietoje, tuomet OK- jokių pretenzijų. Bet kai diletantas akiplėšiškai stumia buldozeriu savo kliedesius ir ignoruoja argumentus, tokį ant altoriaus lipantį paršą reikia stabdyti.
Chunveibinas ir afrikose lieka chunveibinu. Ar raudona ar su trispalve vėliava rankoje- koks iš principo skirtumas.
Nematau jokio skirtumo tarp “tautinio” ir liberastinio šarikų.
Ir tas ir kitas burlioku smirda.

Pikc       2017-12-7 18:37

->“Pikcui” Galima ir kitaip pažiūrėti: kivirčų nebūtų, jei niekas agresyviai nepultų ir nepradėtų koneveikti komentatorių, kurių skoniai nors kiek skiriasi. wink
Beje, dėl “rėkavimo” kiek mačiau, čia na tas “zikaristas” rėkauja, bet ANT JO rėkaujama - ir BŪTENT toks elgesys kaip tik ir prisideda prie Vyčio stovyklos “marginalizavimo”. Ir kuo, beje, tas intelektualumas pasireiškia? Oponento vadinimu “mulkiu”, “durnium”, “kretinu”, “asilu” ir “pašmaikštavimu” apie “priš... triusikus”?

Vilė       2017-12-7 18:04

Vytis-Žaibas man labai gražus, norėčiau, kad tokiam kūriniui būtų surasta vieta, kur galima būtų juo gėrėtis. Vytis ir turi būti tokia - skrendanti.

Vilė       2017-12-7 18:00

Lukiškių aikštėje turi būti paminklas įprasminantis šios vietos praeitį, turintis ryšį su jau esančiais paminklais ir vystantis tą pačią temą. Miško bunkeris vidury miesto mano nuomone nei šis , nei tas, o toks Vytis turėtų būti kitoje vietoje, kur nebūtų svetimkūniu.

> Pikc 2017-12-7 11:50        2017-12-7 16:44

Visiškai sutinku su jūsų reiškiama pozicija. Toks patriotiškai nusiteikusio žmogaus apspjaudymas vien todėl, kad jis pasiūlo ne tokį menišką Vyčio išpildymo variantą, parodo, kad šis anonimiškas menininkas, ar tik „menininkas“, tikrai nėra joks patriotas, bet yra grynas kosmopolitas, kuriam Lietuvos gyvybiniai interesai yra tik nereikšmingos smulkmenos. Esu tvirtai įsitikinęs, kad tikras patriotas negali niekinti kito patriotiškai nusiteikusio žmogaus, nežiūrint koks yra jo išprusimas meno srityje - juk Lietuvą gali išgelbėti tik žmonių patriotizmas, o ne menininkai – kosmopolitai.

Tesresė, Atsimenančiam.       2017-12-7 12:49

Trukdo kultūros ministerijai, ŠMC ir pinigų plovykloms.

Pikcui       2017-12-7 11:48

Jokių kivirčų nebūtų, o ir reikalui būtų naudingiau, jeigu profanai taip agresyviai nebruktų savo lėkštų pasiūlymų. Taip labai svarbu, kad būtų pasiekta jog Lukiškių aikštėje neatsirastų vamzdinė kvailystė. Labai svarbu, kad aikštėje būtų realizuota Vyčio simboliu išreikšta idėja.
Todėl būtų malonu, jog pasinaudodamas savo išprusimu, kažkiek patramdytumėte entuziastingus kvailius kurių rėkavimai itin diskredituoja protingų Vyčio idėjos šalininkų veikimą. Tokie mulkiai kaip čia plyšojantis “zikaristas” niekuo nepadeda, tačiau ženklai prisideda marginalizuojant Vyčio idėją ir niekuo dėtus intelektualius šios idėjos šalininkus. Profanų aktyvumas nereikalingas. Jis labai žalingas. Ar suvokiate tai? Vienas durnas “zikaristas” daro daugiau žalos nei už pinigus vamzdinį piarą stumiantys tiapkinai ir makaronaitytės.

Pikc       2017-12-7 10:50

-> “Pikcui” - taip, žmogelis kiek “užsiciklino” su tuo Zikaro Vyčiu - bet tai JOKIU BŪDU nėra priežastis iš jo dergtis (ir nėra to dergimosi pateisinimas). Antra vertus, tamsta LYGIAI TAIP PAT “užsiciklinote” su teiginiais, kad objektas, turintis ilgį, plotį ir AUKŠTĮ (ir tai - jokia iliuzija: bareljefo iškilimas virš plokštumos yra realus, fiziškai pamatuojamas), yra “dvimatis” ir kad niekaip neįmanoma pagaminti skulptūros, žinant objektų išvaizdą, dydį ir proporcijas, kai tie objektai (žirgo ir žmogaus kūnai) yra simetriški, o visų galūnių pozicijos - aiškiai matomos. Na, o taškymasis tokiais epitetais, kurie buvo “lipdomi” Zikaro Vyčio šalininkui, yra tiesiog bukas chamizmas, ir tiek.
O dabar - visiems, gebantiems NORMALIAI diskutuoti: pasikartosiu, bet tie kivirčai dėl Vyčio išvaizdos kol kas yra visiškai paiki, nes siekiama, kad to Vyčio IŠVIS NEBŪTŲ. Ir to siekiama visais lygmenimis. Galbūt kažkam norėtųsi, kad Skvernelio su Pranckliečio pasisakymai (http://alkas.lt/2017/12/06/b-puzinavicius-ar-lukiskiu-aikstes-memorialo-konkurso-rezultatai-bus-panaikinti-ir-kas-toliau/) reikštų, jog žmonių nuomonė buvo išgirsta, ir jau dabar tai tikrai bus teigiamų pokyčių - bet REALIAI buvo pasakyta “jeigu nenorėjote teletabių kalvelės (https://zeppelinus2011.wordpress.com/2017/12/06/lukiskiu-aikste-ne-vieta-smc-teletabiams-ju-mianui-ir-pramogoms/) - tada negausite nieko”. Dabar DAR KARTĄ pagalvokite, kaip šitame kontekste atrodo jūsų kivirčai dėl Vyčio išvaizdos. wink

Atsimenu       2017-12-7 10:09

dar is ankstesniu konkursu si Gitenio Umbraso kurini Vytis - Zaibas . Laukiau , kad jis taps laimetoju . Kam trukdo tikrai meniskas sprendimas ?

Pikcui       2017-12-6 22:46

Bareljefas yra sąlyginė tūrio imitacija. Užuomina į tūriškumą.
Yra linijinis piešinys ir yra tonuotas piešinys (pvz štrichuotas). Tonuotas, šviesotamsos ir perspektyvos dėsnius ILIUSTRUOJANTIS objekto piešinys teoriškai yra tūrio iliuzija, t.y. imitacija. Bareljefo iškilumai ir įdaubos atlieka tą pačią iliuzijos kūrimo funkciją kaip ir linijinio piešinio tonavimas. Vis tik tiek piešinys popieriuje ar drobėje, o lygiai taip pat ir bareljefas parodo objektą tik vienoje projekcijoje.
Žiūrėdami į Vyčio pießinį ar bareljefą mes nežinome kaip jis atrodo iš kito šono, kaip atrodo iš priekio, kaip atrodo iš viršauscar apačios. Galime me tik numanyti, tie kas turi gebėjimą erdviškai, mąstyti gali kiek detaliau įsivaizduoti dvimatės figūros kitas projekcijas. Gerai, jeigu sprendžiama geometrinės figūros vizualinė lygtis. Įsivaizduoti ir logiškai atkurti veržlę įmanoma. Tikslaus pataikymo tikimybė gana didelė. Gal net kokie 5%.
Spendžiant tūrinės lygties uždavinį su gyvūno ir žmogaus bendra kompozicine visuma, neżinomųjų milijoną kartų daugiau nei “tūrinant” veržlę pagal vieną projekciją. Interpretacijų kiekis lygus begalybei.
Ir net jeigu bus tiksliai pataikytos visos proporcijos- tai negarantuoja jog tas kas gausis bus vertę turintis meno kūrinys.
Nedarykite sau gėdos ir liaukitės turavoti manjakui idiotui.

Kai dešimtą kartą eisi pro Lukiškių aikštę       2017-12-6 22:33

nei kalvelė, nei bunkeris, kuris visiškai nepanašus į partizanišką bunkerį, ir net Sakalausko Vytis nebetrauks akies. Nes jie statiški.

O štai į šį Vytį neatsibos žiūrėti. Nes jis veržlus, nes jame judesys. Gal ne vienam į jį žiūrint norėsis ginčytis su autoriumi dėl atskirų detalių, bet esmė vis tiek išliks - jis trauks akį, jam nebus abejingų.

Puiku, Giteni       2017-12-6 22:23

Žiūrint į šiuos projektus apima pasididžiavimas - talentinga Lietuva.

Manau, kad turi stovėti Vilniuje abu puikūs Gitenio projektai - ir Vytis, ir Laisvė. Abu originalūs, prasmingi, emocingi. Abu žavėtų ne tik vilniečius - juos tikrai fotografuotų sostinės svečiai. Ir būtinai kažkur turėtų stovėti jų aprašymai - tokie, kokius čia perskaičiau. 

Gal kas nors gali pradėti rinkti parašus po šių projektų pristatymu - būtinai pasirašyčiau ir kitus paagituočiau - ir siųsti Seimui ir Vyriausybei.

Pikc       2017-12-6 22:01

Na, “nemulkiui” pradžiai reiktų išsiaiškinti, kas yra bareljefas - gal tada praeitų noras jį dvimačiu piešiniu vadinti. wink
Ir dar vienas dalykas - kaip suprantu, oponentus “kretinais” ir “asilais” vadinantis (beje, tai DAUG ką pasako apie tokių epitetų autorių wink) veikėjas gali įrodymais paremti savo istoriją apie tai, kaip Zikaras buvo įkalbinėjamas kurti skulptūrą, bet “nesileido į avantiūrą”? Nes jei ne, jis tampa realiu kandidatu į savo paties palinkėjimo “2017-12-6 22:17” komentare adresatus. wink

Kas svarbiau? Aukštas menas, ar valstybės likimas?       2017-12-6 21:56

Viskas priklauso nuo to, ką menininkas labiau vertina: ar aukštą savo kūrinio meninį lygį, kurį supranta tik menininkai, ar savos valstybės dvasinį tvirtumą ir jos visuomenės dorovę. Plačioji visuomenė, patirdama tautinės kultūros ir jai suprantamo meno nuolatinį badą, neišvengiamai praranda ir patriotinius jausmus. Nesunku suvokti, kad mažos valstybėlės, praradusios patriotizmą, palaipsniui išnyksta, ką visi matome ir šiandien - tiksliau, išsivaikščiojančią po pasaulį Lietuvą.

gražu       2017-12-6 21:53

gražu ir prasminga, o jei dar būtų baltos spalvos… Tikras šviesos nešėjas būtų, o ir prasmė gili :
baltas – hvit (vyt) norvegiškai
baltas – wit   olandiškai
baltas – vit švedišai
baltas- white angliškai
Baltas Vytis…

mulkiui       2017-12-6 21:17

dail Zikaras sukūrė Vyties bareljefą, t.y. įreljefintą Vyties piešinį.
Tūrinės Vyčio skulptūros Zikaras niekada nebuvo sukūręs.
Kažin kodėl? Juk tas menininkas buvo ir pripažintas ir vertinamas tarpukario Lietuvoje. Manot Zikarui niekas nesiūlė kurti Vyčio skulptūros pagal “zikarišką” herbo etaloną? Juk paklausa tikrai buvo. Skulptorius būtų be vargo susišlavęs labai solidų valstybinio užsakymo honorarą. Bet Zikaras atkakliai nsileido į kalbas “tūrinti” savo bareljefą. Būtų gyvas, tikrai neleistų daryti iš jo kūrinio parodijos.
Nes tai kas gražu dvimačiame piešinyje, retai kada gerai atrodo tūryje.
Zikaras buvo aukštos prabos profesionalas, todėl nesileido į avantiūrą.
Bet va čia turime vieną tokį atkaklų kretiną kuris ant kiekvieno kampo užkimęs klykia ragindams tūrinti Zikaro Vytį.
Asile, praverk entuziastingą srebtuvę nes prišikti triusikai matosi.

fariziejui iš 21:18 palatos       2017-12-6 20:59

Zikaras Vytį sukūrė gimstant Lietuvai iš naujo iš LDK iščių.
Lukiškių aikštė dar senesnė.
Tai kokį nususisį kičą jūs ten norit įgrūst?
Gal važiuokit,intelektualai, pas INDĖNUS stiklinių KAROLIŲ parvežt.

ojeigusui       2017-12-6 20:18

Neaišku tik viena: ko tamstoje daugiau- bukumo ar užsispyrimo?
Nebesuskaičiuojama kiek kartų tamstai yra nuosekliai, argumentuotai išaiškinta, kodėl nereikia svaičioti ir pliaukšti niekų apie tai ko absoliučiai nesupranti. Ale vis tiek- kaip “zikaras” taip “zikaras”.
Gal tamta esi protiškai neįgalus?

Liberastas       2017-12-6 20:10

Aš noriu VAIVORYKŠTINIO .

reikiadaugui       2017-12-6 20:07

Kuo daugiau, nebūtinai geriau. Paprastai, kiekis yra tiesiogiai proporcingas infliacijai ir dažniausiai atvirkščiai proporcingas kokybei, dydis.
Tik pilvažmogiai “mąsto” piguvos kategorijomis.
Burliokai, vatnikai.

O jeigu,o jeigu...       2017-12-6 20:06

Zikaro Vyčiui niekas neprilygsta.
Laikas uždaryt tuos pliurpalus.

jomenui       2017-12-6 19:59

Bažyčiose yra visko. Ir meno ir kičo. Nelygu kur ir kokioje. Daug bažyčių taip pat meno kūriniai. Pradedant Šv. Onos bažyčia Vilniuje baigiant Segrada de Familia Barselonoje. Didysi Gaudi sukūrė šedevrą kurio statybą užbaigs tik mūsų vaikų amžininkai.
Katalonai galėjo nesusidėti su menininku ir pasistatyti Katedrą greitai ir pigiau pagal kokį nors tipinį projektėlį ” čtob bylo by kak u visiex”.
Bet katalonai aukštesnės kultūros nacija- nei darė melžėjų apklausų, nei nepaliko valdininkams spręsti.
Nori smagiai gauti į snukį?
Nuvažiuok į Barseloną ir viešai išvadink Gaudi pydaru.

jo, menas svarbiau       2017-12-6 19:38

kodėl pederastai neina į bažnyčias?
(o eina prasčiokai, burliokai, runkeliai)
nes bažnyčiose nėra meno - tikro meno, kurį tik pederastai suprasti gali (ir jį sukurti)

L.van Bethoven       2017-12-6 19:19

Visus muzikinius šedevrus sukūriau būdamas kurčias.
Kaip taip pavyko?
Na, aš negirdėjau prasčiokų ir mulkių įkyrių pageidavimų, todėl rašiau tik tai ką pakuždėjo Viešpaties angelas, nepataikaujant asilams.
Jeigu būčiau kūręs pagal burliokų “skonį”, dabar mano muzikos neprisimintų niekas.
Plačiosipms masėms labai nepatiko Mone ir P. Gogenas,publika šaipėsi iš V.van Gogo ir T. Lotreko, plebsas tyčiojosi ir iš O. Rodeno.
Dabar tų menininkų kūriniai kiekvienas verti šimtų milijonų.
Jeigu impresionistai būtų kūrę pagal vežikų, krautuvininkų ir batsiuvių “skonius” - ko dabar jie būtų verti?
Talentingas menininkas kuria šimtu metų į priekį, o talento kūriniai lieka vertingi amžinai.
“Konkurse” jokie talentai nedalyvavo ir nežinia ar šiuo metu Lietuva turi deramo lygio talentų. Reikia apsišarvuoti kantrybe, apsiginkluoti išmintimi ir tiesiog sulaukti Tikro Kūrinio.
Na, bet jeigu labai niežti ir norisi itin gretai- kam vargstate?
Užsakykite kinams, padarys greitai, pigiai ir blizgės gliancu.

Reikia daug vyčių       2017-12-6 19:08

Lietuvai.Nes tokie paminklai turi stovėti ir regionuose.

Įdomu       2017-12-6 18:50

Dabar Lietuvos elytas su runkeliais nekalba, Jie gi elytas. Įsivaizduokit “Rusai puola”, į ką jie krepsis juos ginti…. Vėl Lansbergis atidares seimo langą šauks - žmones gelbėkit. O špygą jam…

MAN       2017-12-6 18:27

patiktų....

Anuprui       2017-12-6 17:41

“paprasta visuomenė”-kas tai?Kas nusprendžia kas prie paprastos,kas ne?Paprastas žmogus dažnai daugiau jaučia ir supranta už tą“nepaprastą“bet prastą?:).Paprastumas ir prastumas du skirtingi dalykai:paprastumui- pagarba, prastumas dažnai būna gėdingas:).

Anupras       2017-12-6 17:28

Nors man ir patinka šis moderniame stiliuje išpildytas Vytis, tačiau aš už jį nebalsuočiau, kadangi tokia modernistinė Vyčio skulptūra nedarytų įspūdžio gana ženkliai daliai paprastosios visuomenės. Manau, kad tokios pozicijos turėtų laikytis ne tik kiekvienas politikas, bet ir kiekvienas doras bei išprusęs žmogus, kuriam rūpi paprasto eilinio žmogaus dvasinis prisikėlimas, ypač to, kuris gyvena dvasiniame skurde. Tebūnie Vyties skulptūra lyg tyro oro gurkšnelis visiems bedūstantiems gyvenimo beprasmybėje ir dėl to patekusiems į įvairių ydingų priklausomybių liūną.

>Vytis       2017-12-6 15:52

Reikia ir tokių,ir tokių.

Taip       2017-12-6 15:45

labai patiko.

albina       2017-12-6 14:16

Kaip dažnai mūsuose,ietys laužomos po mūšio.Ir vietoj to,kad atsikvošėt ir taisyti situaciją,žongliruojama nuomonėm toliau.Eilinį kartą nusišneka pirmininkas- teisingasis,savo valdose tvarkos niekaip nepradeda daryti,bet visur pirmas,kai reikia ką sugadinti savo liežuviu.Seimo posėdžius lanko trečdalis!Padėjėjai,patarėjai,atstovai,palydovai - jau net piktintis jėgų nėra!Ne seimas - kaimo turgaus aikštė.Tegul arčiau seimo tą bunkerį pasistato:galės pasivolioti,kai iš balsavimo pabėgs.

Amerikiečiai turi tokį       2017-12-6 13:49

terminą,ir tokius žmones,kuriuos vadina “aktyvistais”.Jie protestuotojai,bet labai gražiai vadinami.Lietuvoje reikia auginti aktyvistų kartą.Aktyvistai ir kovoja už Vytį Lukiškių aikštėje.

Vytis - PAvyti ar IŠvyti?       2017-12-6 13:27

lėkti ar kautis?
——
šiaip lietuviai labiau mėgsta kautis, nei lėkti akis išdegus.
net sportininkai - geriau tie, kurie kaunasi (boksininkai, krepšininkai) nei tie, kurie lenktyniauja.

Juozapas       2017-12-6 13:06

Gitenio Umbraso kūrinys man nuo pat pradžių buvo vienintelis vertas dėmesio. Kurta derama linkme.
Vertas dėmesio reiškia, jog kaip atsparos taškas tolimesniems meniniams ieškojimams. Nes vystant minėtą variantą dar daug reikėtų nuveikti - išbaigti pačią skulptūrą, išplėsti joje semantinių sluoksnių lauką. Ir tuo pačiu suprojektuoti aikštę kaip vieningą, harmoningą memorialinio ansamblio erdvę.
Nes bet kokią skulptūrą statyti taip niekingai sukruštoje Lukiškių aikštėje, kaip padartyta dabar būtų tiesiog visiška nesąmonė.
Na, bet, kaip pažymi kolega Pikc,as - pirmiau reikia panaikinti debiliško konkurso-farso “rezultatus ir turėti vienareikšmiškai galutinį sprendimą kokia aikštė turi būti, kam skirta ir kas ten turi būti pastatyta.
Kol kas nei Vilniaus liberastija, nei švarkelio bei jo moliūginio satelito agronomo ...ckiečio apetitas apšikti Lukiškių aikštę, nemažėja.

Raigerdas       2017-12-6 12:41

Reikia sutikti, kad šis Vytis, bent jau yra kalbantis su žmonėmis. Jis taip pat turi aiškią idėją. Toks veržlumas labai reikalingas mūsų pusiau apsvaigusiai visuomenei nuo šitos šizofreniškos žiniasklaidos skleidimo metodų ir politikų “ypatingo protingumo”, kurie net Seime nesugeba organizuoti visuomenei naudingų dalykų, nes pirmoje vietoje yra jų kiauliški interesai. Gražiai skrenda, šitas Vytis, tikrai gražiai. Aš asmeniškai autoriui ploju ir žemai lenkiuosi, nes čia yra tos ankstesnės lietuviškos dvasios jėga, kuri mus vis dar įkvepia iki pat šiandien. Šiandieninei sumaterelėjusiai lietuvio širdžiai šis paminklas būtų atgaiva. Lietuviai šiandien yra vedami į tą dar vieną utopinę “laisvosios rinkos” valstybę, kur aukščiausias interesas yra ne kultūra, ne švietimas, ir ne daugelio žmonių gerovė, o rojus gudragalviams sukčiams, pamišusiems dėl materijos, ir kuriems žmonės, besilaikantys moralinių principų, kelia baimę ir pyktį. Juos reikėtų “pavyti”. Balsuočiau už tokį paminklą.

Šis Vytis       2017-12-6 12:40

inteligentiškas.Kaip tik Vilniui.

Pasitaisau -       2017-12-6 12:00

paleolito laikų.

Labai gerai,       2017-12-6 11:59

kad Umbraso Vytis stilizuotas, nes pirmiau buvo teikti “neolito” realizmo skulptūrų pavyzdžiai (priminė Vilendorfo venerą). Balsuočiau už Umbraso Vytį, nes daug pranašumų ir pagrįstų asociacijų. Pagarba menininkui ir padėka už lietuvišką Raudų sieną, jo dalyvavimą “Tie-sos” akcijose ir, mano asmenine nuomone, tikrai rimtą ir svarų Vyčio projektą. Būtų gražu ir prasminga, jei jį įgyvendintų.

Pikc       2017-12-6 11:58

-> “Iš tiesų,ir”: Visokios valatkos pučia į tą pačią dūdą su liberastais - t.y. siekia, kad Vyčio NEBŪTŲ. Siūlymai “palaukti” keliami būtent tuo tikslu. Patikėti tokios faunos demagogija - naivu iki infantilumo (ir čia ŠVELNIAI tariant).
Ginčai dėl to KOKĮ Vytį statyti yra beprasmiai, nes liberastiniai degradai užsibrėžę neleisti JOKIO Vyčio. Pirmiau šitą mūšį reikia laimėti - o jau paskui galima ginčytis dėl paties Vyčio monumento išvaizdos.

AAA       2017-12-6 11:48

Šalia Vyties, kaip pagrindinės skulptūros, galėtų būti ir įžymių Lietuvos žmonių biustų alėja

Apolitas Runkelis - Patvorinis       2017-12-6 10:55

Įdomus projektas, bet mano kuklia nuomone reprezentacinėje aikštėje turėtu būti klasikinis Vytis.

Ko gero       2017-12-6 10:55

Visada mamiau, kad grąžiai stilizuotas Vytis yra daug grąžiau, nei tikroviškas pagal holivudo standartus.

ruta       2017-12-6 10:26

..manau , reikia dar vieno konkurso ir TIKSLIAI apibrezti koncepcija - Vytis , kaip Lietuvos Valstybes simbolis ir Didvyriai sugulde savo galvas uz Valstybes Laisve .Taip , tai turi buti didingas monumentas , kad nei vienam pusprociui liberastui , nekiltu minciu nei ten voliotis , nei ruosti sosisku edima ..

Neįsivaizduoju       2017-12-6 9:48

Kaip Bingelienė įsivaizduoja tą vytį-žaibą pakabinti ant tos žemės krūvos ar, kad ant kažkokio piedestalo, o gal jis kažkaip stebuklingai kabos ore?

Tomas       2017-12-6 9:23

   

Brangieji, Gitenio projektai net svarstyti nebuvo visai ne dėl to ,kas jie nemeniški ar netinkantys aikštei,o dėl to ,kad Gitenis yra tiesos žmogus-laisvasis menininkas,tiesos akcijos vienas iš sumanytojų ir vykdytojų.
Darbai tikrai verti nugalėti konkurse.Manau taip ir bus.

Daina       2017-12-6 8:59

Žinoma, kad būtų geriau!Ir išlikimo prasme geriau, nes kas liks iš krūvelės žemių po keliolikos metų? Kupstelis? Kuris nežinia kodėl atsirado pagrindinėje miesto aikštėje, o skulptūra turi prasmę, yra laisvės simbolis ir gerai matoma ir suprantama.

Iš tiesų,ir       2017-12-6 7:31

Valatka teisus,kad reiktų dabar palaukti šiek tiek.Šis Vytis irgi geras.Tegul visa Lietuva turi savo vyčius.kad žmonėse prabustų budėjimo ir kovos dvasia.Jaunojo Labašausko paminklas irgi būtų geras,tik gal kitoje vietoje.Gaila,kad funkcionieriai pasinaudojo jaunu žmogumi.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.