Socialinės inžinerijos eksperimentai

Nyderlanduose bus atlikta eutanazija merginai, kenčiančiai psichikos sutrikimus

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 19 d. 1:32

9     

    

Nyderlanduose bus atlikta eutanazija merginai, kenčiančiai psichikos sutrikimus

Tomas Viluckas | 15min.lt

Nyderlandų eutanazijos komisija įgaliojo atlikti eutanaziją moteriai, kuri kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo. Šios komisijos ataskaitoje pažymima, kad moters amžius yra tarp 20–30 metų.

Britų dienraštis „The Independent“ praneša, kad ši Nyderlandų gyventoja kentėjo nuo lėtinės depresijos, haliucinacijų ir anoreksijos po to, kai vaikystėje patyrė seksualinę prievartą. Nors ji praėjo intensyvios psichoterapijos kursą, tačiau, pasak gydytojų, merginos būklė vargu ar pagerės. Mirtinos injekcijos moteris paprašė pati prieš dvejus metus, o tyrėjai patvirtino jos veiksnumą.

Sprendimas leisti eutanaziją merginai, kenčiančiai nuo psichikos ligos, sukėlė plačią diskusiją Europos šalyse, kuriose eutanazija dar negavo galutinio vertinimo.

„Faktas, kad psichiatrai galės svarstyti eutanaziją kaip atsaką į sudėtingas psichikos traumas dėl seksualinės prievartos, baugina“, – sakė žmogaus teisių organizacijos „Distant Voices“ vadovas Nikkis Kenwardas.

Pasak kai kurių britų parlamentarų, eutanazijos sprendimas šiuo atveju tik apsunkina smurto aukų situaciją ir skatina jas nusižudyti. Praėjusių metų rugsėjį britų parlamentas atmetė įstatymo projektą, kuris leistų sunkiems ligoniams gauti mirtinų medikamentų dozę.

Per eutanaziją gydytojas suleidžia pacientui mirtinus preparatus, o pagalbos savižudybei atveju pacientui yra duodami preparatai, kuriuos jis priima pats. Nyderlandai 2002 m. tapo pirmąja šalimi, įteisinusia savanorišką pacientų pasitraukimą iš gyvenimo, o eutanazija buvo paskelbta teisėtai „priimtina“ 1984 m.

Šiandien eutanazija yra legali Belgijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Kanadoje ir kai kuriose JAV valstijose.

15min.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2016-05-22 9:36

Dievo esame pasaukti ne tik kenteti,bet ir kurti.
Jeigu neturi galimybes kurti, kokia prasme gyventi? Depresija ne psichine liga - zmogaus pasirinkimas samoningas.Kas be ko, savizudybe - nuodeme.Ir as atkalbineciau tam pasiryzusi zmogu isbandyti visus variantus istrukti is uzburto problemu rato.Tai mano krikscioniska priederme.Taciau jeigu zmogui nebepakeliama tokia butis - jis turi teise iseiti ir stoti pries Dievo teisma.As jo nepasmerksiu ir tikesiuos Apvaizdos gailestingumo tokiam.
O kas liecia situacija parodyta Clinto Eastwoodo filme (kazkiek dirbtina, grazi,valinga ir nekvaila mergina tokioj visuomeneje kaip JAV tikrai neuzdirbinetu pragyvenimui “dyneryje”(valgykla a la restoranas)).Taciau darom prielaida ,jog taip ir buvo.T.y. zmogui visiskas matas gyvenime.
Zinau isakyma “nezudyk” ir zinau isakyma “elkis su kitu taip,kaip noretum ,kad but elgiamasi su tavimi”.Ir kuris sioje situacijoje virsesnis labai sunku spresti.

Letas Palmaitis Džeikui       2016-05-20 14:01

Kančia yra esminis gyvenimo požymis. Gyvūnai jaučia ją ne prasčiau už žmones, bet žmogus nesusimąsto net apie savo kančią. Kančios problemą sprendžia tik krikščionybė ir budizmas: pirmoji paaukoja kančią padarydama ją dalimi Išganomosios kančios vardan tobulo D-viško pasaulio be nuodėmės. Antrasis bėga nuo kančios į pirmapradę Nirvaną sunaikindamas joje “kančios šaltinį” - (kaip mes suprantame - D-vo sukurtąjį) individualumą, t.y. paneigia Kūrybą ne tik tikybiškai, bet ir (mūsų požiūriu) antikristiškai, nes (mūsų požiūriu) “pirminis rūkas (Niekas, Bedugnė, hebr. tehom)” ir bus toji “nirvana”.
Kančios vientisumas sukurtojoje gyvybėje (mūsų požiūriu) leidžia Pakeičiamąją kančią: Sinajaus Sandoroje asmuo mato savo nuodėmės pasekmę nekalto gyvūno kančioje, o juo daugiau nusideda, juo daugiau tos kančios. Naujojoje Sandoroje D-vas Pats padaro Save (Sūnų) Pakeičiamąja Auka, o žmogus, dalyvaudamas Aukojamame Išganytojo Kūne, įprasmina kančią, kaip kelią į galutinę Tobulybę be kančios (nuodėmės).
Taigi Paties argumentas apie kančios amžinybės akimirką bei mirties maldavimus krikščionims netinka: gindami Tiesą, pirmieji krikščionys noriai ėjo į cirkus, kad būtų žvėrių sudraskyti. Vėlesniais laikais didieji šventieji eidavo į misijas svajodami apie kankinio vainiką. Dabartinis žmogus taip atbukęs ir masonų “išvadavimo” apmulkintas, kad nė iš tolo nesugeba šito suvokti. Tačiau kančios problema lieka, o eutanazija jos neišspręs: kančia (normaliam žmogui) - ne vien jausti savo, bet ir matyti kitų kančias arba neišvengiamą artimųjų žmonių mirtį. Niekur nepabėgsi, nebent “nirvaną” pasidarysi apsiliejęs benzinu.
Kas “kaltas”? Kalta nuodėmė, o nuodėmė yra neteisingo pasirinkimo rezultatas, kuris darosi įmanomas dėl apsisprendimo laisvės. D-vas sukūrė žmogų laisvą, kad tas siektų D-viškumo. Už šią Savo “klaidą” Jis dar ir pasiūlė Save, kaip Kelią į Išganymą. Kam nepatinka toks “žydų D-vas”, tegu keliauja pas savo velnius. Kančios vis tiek neišvengs.
Tačiau šiuo konkrečiu “nyderlandišku” eutanazijos atveju pamirštama, kad jokios baisios fizinės kančios, apie kurią čia “džeikinama”, moteris nejaučia. Ji yra psichinė ligonė (? - serganti depresija), o tokius dar Hitleris su didžiuoju humanistu Bernardu Shaw laikė netinkamais “Visuomenei”. Taigi šis precedentas pašalinant (dar: “save ir”) “visuomenę apsunkinantį” asmenį yra ribinis, į kurį neatkreipiate dėmesio. Tai kelias į privalomą “Visuomenei netinkančių” eutanaziją. Ateis laikas ir žingsnis po žingsnio kapituliuojantys žmonės ne tik sutiks, bet ir laikys normaliu dalyku, kad jie tėra tik “Bendram Labui” skirti biorobotai, kurie turi būti automatiškai “patvarkomi”.

Dzeikas       2016-05-19 21:34

>16:12:
“Visi isdidus, kol per snuki negauna”, si rusu patarle kaip jokia kita tinka patiems krikscioniskiausiems krikscionims.O patyre budeliai sako ,duokit mums laiko ir priemoniu ir zmogaus isitikinimus apgresime 180 laipsniu.Bet kurio zmogaus.
Tad akimirka kamcios tau pavers amzinybe ir maldausi mirties kaip isganymo.
Nereikia buti sventesniem uz Romos popieziu.

Dzeikui       2016-05-19 16:12

Iš krikščoniškų pozicijų vertinant, gal net kelios minutės šiapusinės kančios gali atpirkti amžinąją kančią. Šis Istvudo filmas ir buvo sukurtas propaguoti eutanaziją. Užkibai ant kabliuko. O gal netikintis, nežinau. Netikinčiam, žinoma, kančia neturi prasmės. Vis dėlto eutanazija nepateisinama niekaip - ne savo noru atėjai, ne savo noru išeisi ar kitą pasiųsi ten, iš kur nebegrįžtama.

Letas Palmaitis       2016-05-19 15:50

Ateityje jokių sutikimų nereikės - viskas bus sprendžiama automatiškai per bankinės sąskaitos krypties duomenis: naudingas Visuomenei ar nenaudingas. Injekcijų irgi niekas nedarys - užteks elektroninio ryšio tarp aukos kūno ir www.

Dzeikas       2016-05-19 7:57

Yra argumentu tiek “pries” , tiek “uz”. Paziurekite Clinto Eastwoodo “Milijono doleriu mergina”(The baby for a million bucks”) 2005m.
Esant tokiai situacijai as nezinau kas didesnis nusikaltimas: ziureti ar nutraukti kancias.

Liepa       2016-05-19 7:34

Eutanazija yra pagalba nusižudyti. Pas mus šis kraupus dalykas,galima sakyti,valdžios praktikuojamas neoficialiai,ekonominiame bei psichologiniame lygmenyje-pensininkai,ligoniai,minimumą uždirbantys,valdžią kritikuojantys lietuviai yra nepageidaujami.Pakantumas demonstruojamas saviems ir partiniams bendražygiams.Tiesa,dar pageidaujami ir “brangūs ” kolonistai, kažkodėl vadinami"pabėgeliais”.//Ypatingai efektyviai valdžia dirba verbaliniame eutanazijos lygyje: piliečiai(net mokytojai,signatarai,,menininkai,žurnalistai ar šiaip kitokią nuomonę turintys) tiesiog pulkais vadinami nekonkurencingais “darbo ištekliais”,tinginiais, bambaliniais, šunauja, kirmėlynu, sovietžmogiais, vatnykais, putlerio agentais ar šiaip nesusipratėliais, varguoliais, atsilikėliais, nesugebančiais uždirbti bent 5000 Lt per mėnesį ar priglausti šimtatūkstantinį kyšį,atsiprašau,“dovanėlę” iš gerų žmonių už “gerus” darbus, nesugebančiais nuoširdžiai priimti visokių genderistinių-globalistinių europinių“vertybių”. Daugelis nepakelia tokių etikečių bei įtampų ,todėl emigruoja neatsigręždami.//

Krikščionybės       2016-05-19 6:40

krizė.Merginos prašymas-tai pagalbos prašymas,o soti ir abejinga visuomenė linkusi atsikratyti?Tikiu,kad po šimto ar mažiau metų tai bus pasmerkta.“O Jeruzale,kad tu žinotum,kas tau atneša ramybę...”

va va       2016-05-19 4:33

tarybiniai psichiatrai garsūs visame pasaulyje - Andropovas pas juos gydė apie 1 mln. tarybinių piliečių, nepatenkintų valdžia.
ateis eilė kedofilams ir violetiniams - eutanazija su grybauskaitės ir komunistų partijos bei valdžios pritarimu.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.