Nusikaltimus slėpęs psichiatras Linas Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Tiesos.lt siūlo   2015 m. vasario 2 d. 21:15

43     

    

Nusikaltimus slėpęs psichiatras Linas Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Indrė Vainalavičiūtė | lrytas.lt

Prieš porą savaičių Lietuvą sudrebino skandalas dėl padėties Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, kurio auklėtinės galimai pardavinėjo nepilnametes mergaites jų seksualinių paslaugų pageidavusiems vyrams. Į viešumą ėmus kilti faktams, kad personalas ne kartą dėl tokio globotinių elgesio kreipėsi į policiją ir prašė pareigūnų pagalbos tramdant prie centro nuolat automobiliais atvykstančius vyrus, suskubta ieškoti, kas atsakingas už tokią situaciją nepilnamečių globos įstaigoje.

Vaikų istorijos psichiatrą šiurpino

Prieš dešimtmetį šiame centre dirbęs vaikų psichiatras ir žurnalistų etikos ekspertas Linas Slušnys taip pat nutarė netylėti ir prasitarė žiniasklaidai, kad jau anuomet vaikų pasakojimai apie tai, kas vyksta už uždarų centro durų, jį, net ir visko mačiusį specialistą, šiurpino.

„Buvau susidūręs su tokia situacija, kai vaikai man pasakodavo įvairias istorijas. Ir tai nebuvo išorės, tai buvo vidaus problema. Iš tų pasakojimų buvo akivaizdu, kad vaikai vieni iš kitų seksualiai tyčiodavosi. Slapta nuo auklėtojų vaikams buvo liepiama išsirengti, rodyti ir pan. Mane tokios istorijos šiurpino“, – kalbėjo L. Slušnys.

„Neišduokite, mums teks gyventi toliau“

Psichiatro teigimu, anuomet jis turėjęs labai didelį jam paslaptis papasakojusių vaikų pasitikėjimą: „Man buvo iškelta sąlyga: mes papasakosime, bet prašome niekam nesakyti, nes mums teks čia gyventi toliau. Man buvo labai sunku būti tokios „sąmokslo teorijos“ dalininku. Žinoma, aš teiravausi apie tokius atvejus, man buvo atsakoma, kad vaikai veikiausiai tai išsigalvoja. Anuomet tos istorijos liko kaboti ore, bet jau tada buvo aišku, kad padėtis centre negera.“

L.Slušnys teigė nenorintis žarstytis kaltinimais, bet tokią padėtį iš dalies lėmė ir tai, kad centre globojami vaikai nesulaukia profesionalios priežiūros.

„Buvo sakoma, kad niekas nieko nemato. Bet man sunku suprasti, kaip galima nepastebėti. Paprastai, kai žmogus nenori ko nors matyti, tai ir nemato. Kalbant apie vaikus ir jų kontrolę, buvo akivaizdu, kad vaikai po pamokų turėjo daug laisvės. Jei pamokų metu juos dar kontroliuodavo, tai po pamokų kontrolė labai sumažėdavo“, – dalijosi prisiminimais pašnekovas.

Jo teigimu, paprastai vaikai savo išgyvenimais dalijasi, bet jei suaugusiojo reakcija būna kokia nors neigiama ar parodoma, jog tuo, kas pasakyta, netikima, kitą kartą vaikas kalbėtis nenorės.

Psichiatras: „Rinkausi principą – nepakenkti“

L.Slušnys teigė, jog viešai apie tokią padėtį globos namuose jis nekalbėjo nenorėdamas dar labiau pakenti pasitikėjimą parodžiusiems globos namų auklėtiniams.

„Net tada, kai dirbau centre, man buvo iškilusi didelė moralinė dilema: kiek aš turiu teisę apie tai kalbėti ir ko negaliu sakyti. Pamenu, kažkam iš kolegų pasakojau, kad tam tikra prasme jaučiuosi sąjungininkas – klausytis tokių istorijų ir niekam nepranešti buvo labai sunku.

Mano tikslas buvo padėti, o ne pakenkti. Įvertinęs tuometinę situaciją aš rinkausi principą – nepakenkti daugiau, nei jau yra pakenkta. Kalbu ne tik apie seksualinį priekabiavimą, o ir apie tai, kad vaikai – iš labai smarkiai socialiai pažeistų šeimų“, – kalbėjo L.Slušnys.

Centrui buvo siūloma pagalba

L.Slušnys Švėkšnoje dirbo apie pusmetį, jis atvykdavo konsultuoti centro auklėtinių kaip psichiatras.

„Jau anksčiau būta bandymų padėti Švėkšnos centrui, buvo siūloma keisti darbo metodus ir principus, bet noro keistis nebuvo. Patogu ateiti, atidirbti savo darbo valandas ir eiti namo. Taip geriau, nei bandyti daryti ką nors daugiau“, – sakė pašnekovas ir pabrėžė, kad personalas turi tam tikrų nuostatų auklėtinių atžvilgiu.

„Esama ir požiūrio problemos: o ką aš galiu padaryti, jei vaikai agresyvūs ir neperauklėjami? Manau, kad toks požiūris ir buvo likęs“, – kalbėjo L.Slušnys

lrytas.lt

* * *

Daugiau apie Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais ir apie šį nusikaltimą tylėjusius specialistus skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Motuse       2015-03-19 22:52

O mano manymu sitas veikejas arba bus pasalintas kaip ir usas ar furma,arba bus istrinta atmintis,nes mano manymu jis daug zino,o kai kam tikriausiai tas nenaudinga.

pensininkas       2015-02-8 15:52

Visa valstybinė tarnyba taip dirba, kad tik atsėdėti dieną , o rezultatų niekas nereikalauja, ne bet kokią ataskaitą sukurpti.

jeronimas       2015-02-5 23:23

Kazkaip man keistassio pono prisipazinimas atrodo.Nejau ponas nieko nezinojo,kad vaikai is ten paskolinami uz parama tiems vaiku lagerio seimininkams?Paimkit uz kiaushu pati pirmaji sio karcerio vadova ir jums surasys visus klijantus kurie “skolinosi"vaikus.Bet ,manau,niekas neisdris net paviesinti tu ponu pavardziu,kurie naudojosi vaikuciu paslaugom.Prokuratura nesuinteresuota tokiais tyrimais,nes per daug jau skambios pavardes.Gal pavyko istirti tos vaiku seimynos namus,kur vadovavo sakalas su savo gegute??? Per menesi tas ponu viesnamis buvo uzdarytas ,o vaikai isbarstyti,ir dar prigrasinta,kad nieko nepasakotu.Kuomi baigesi tyrimas,kur irgi skandalas buvo?Ir cia tos pasakos,girdi negalejau papasakti tiesos… Negalejot psihiatrai papasakot tiesos ir del Garliavos mergaites,nes kurie ir bande issakyti tiesa buvo uzciaupti,o kurie nepabugo kalbeti,dokumentai is bylu dinge,o ekspertai tampomi ir uztampomi po teismus.Slyksciai atrodo,kai ziuri filma,matai kaip plikis su biologine nesa vaiak sukryziuotom kojom ,o ir psihologas ir tas pats plikis aiskina ,kad nenesa,tik priziuri.O iskrypeliai siaucia nebaudziami,nes saugomi visu be isimties teisiniu strukturu auksiausiu lygiu ir salies valdovu.

teisininko komentaras       2015-02-4 12:22

Baudžiamojo kodekso 238 straipsnis sako, kad viešieji darbai arba bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų gresia tam, kas be svarbios priežasties nepranešė teisėsaugos įstaigai arba teismui apie jam žinomą daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą. Tokį, už kurį gresia daugiau nei 10 metų nelaisvės.

Kalbant apie seksualinius nusikaltimus, tokia bausmė gresia tik už nepilnamečio asmens išžaginimą ir seksualinį mažamečio, iki 12 metų amžiaus, prievartavimą.

Tačiau aš neįsivaizduoju, kaip galima dirbti vaikų globos namuose ir neinformuoti teisėsaugos apie tokius dalykus. Čia kyla klausimų dėl tokio asmens moralės.

Ula       2015-02-4 10:23

Slušnys būtų ir toliau tylėjęs, jei nebūtų iškilęs Švėkšnos skandalas…Matomai, supuvusi teisėsauga,tirianti skandalą,užčiuopė ir šio daktariuko sąsajas su Švėkšnos vaikų namais. Todėl jis tik dabar ir prabilo,kad ,neva, nenorėdamas pakenkti Švėkšnos vaikams,tylėjo.Gal šiam menkystai pasipasakojo ir Kedytė? Gal jis, nenorėdamas pakenkti Kauno pedofilams,irgi tylėjo,o vėliau apsidžiaugė ,kad mergaitė išnešta į niekur ir nutils amžiams…? Negi neatsiras Lietuvoje bent vienas,kuriam prabils sąžinė, kuris pabijos paskęsti mergaitės ašarose ir prabils? Negi neatsiras nė vieno valdžiažmogio ,kuris prasiplovęs akis pamatys, kad kažkoks Černiauskas išnešė klykiančią mergaitę iš namų? Vis dar viliuosi, kad Norvegijos ,Švedijos atsakingi už vaiko teises darbuotojai pamatys filmuotą medžiagą apie gegužės 17d. vaiko teisių “apsaugą “Lietuvoje ir nusuks nugaras visokioms tarvydienėms,žiobienėms.

kur žiūri prokuratūra        2015-02-3 23:00

juk slušnys pats viešai pripažino, kad dangstė nusikaltimus prieš vaikus. Į teismą šitą brudą, ir kuo greičiau.

Liudna       2015-02-3 20:11

kad tokie skauduliai iskyla tik del partiju konkurencijos.Ir ne vien Lietuvoj.Stai JK neseniai isaiskintas skandalas,kad pakistanieciu gauja seksualiai isnaudojo TUKSTANCIUS nepilnameciu metu metais .Na ir ? Faktus iskele kita partija nei uz to meto policijos darba atsakinga.Teisintasi -nenorejus sukelti tarprasines neapykantos.Man rodos svarbiausia,kad paaugles is skurdziu seimu buvo tiesiog nuvertintos,kaip siuksles.Irgi pasiteisino policija(kuriai aukos skundesi)-norejo NEPAKENKTI.Kas nelabai skaito angliskai ,gal net nezino,kaip pedofilijos iskrypimas yra isbujojes ir labiausiai tarp virsuneliu…

mociute       2015-02-3 20:10

nusikaltimams pries vaikus nera senaties -linkiu kad sita nusikalteli ankstu ryta isnestu pirmyn kojomis i pacia blogiausia lietuvos kamera ilgam ilgam ,o ant sienos kabotu deimantes kedytes nuotrauka su seneliais stankunais,kurie prilaiko vaika keliais ir alkunemis -TIKRAI ISAISKES, KAS PADARE NEIGALIA TOKIA SVEIKUTE, ZVITRIA MERGYTE

Ar tik ne Teksase       2015-02-3 19:49

galioja įstatymas, kad žinantis apie nusikaltimą, bet nepranešęs, teisme yra baudžiamas kaip bendrininkas, baudžiamas iki mirties bausmės įskaitytinai. Gal nepraraskime vilties pamatyti Slušnio teisme?

Ta, kuri irgi dave Hipokrato priesaika       2015-02-3 18:07

Netikiu nei vienu Slusnio zodziu…“Demesio centre” jis aiskina, kad Norvegijos vaiko teisiu tarnyboms galejo uzkliuti, kad berniukas pradejo dazmiau eiti i tualeta ir isejes uostyti rankytes, kas ju manymu galetu buti susije ir su seksualiniu vaiko isnaudojimu, nors jis ,kaip supratau, nera susipazines su ta byla…Kai Deimante Kedyte savo mociute ir kaimyne laize, jam nekilo jokiu itarimu, cia ir 5 psichiatrines ekspertizes nepadejo. Po vaiko paemimo jis buvo daugiau susirupines Deimantes ekscentriskumu, o ne seksualine prievarta, kuria ji patyre, cia jis kaip vaiku psichiatras neizvelge nieko… Nors Neringos Venckienes Lietuvoje nera,  dumblini vandenys drumsciasi ir drumsis, per daug toli nueita..Pikeliskes, Garliava, Sveksna, net prezidente pripazino, kad politikai ikru baliuose dalyvauja….Slusnys aktyviai ginasi,pasakoja, kad dirbdamas Sveksnoje pasirinko principa “nepakenkti”.Deja, noreciau nuliudinti, Hipokrato priesaikoje, kuria jis yra daves, aiskiai pasakyta:gydydamas ligonius, nurodysiu pagal sugebejima bei sazine atitinkama gyvenimo buda ir juos saugosiu nuo bet kokios zalos ir skriaudos….Visa, ka gydydamas matysiu ir girdesiu, nutylesiu ir laikysiu paslaptyje, JEI NEBUS REIKALO TAI VIESAI PASKELBTI.Ponas Slusnys nemate reikalo informuoti atitinkamas strukturas apie vaiku seksualini isnaudojima..Hipokratas IV a.pr.m.e.suprato, kad slepdamas nusikaltima, tampi ta nusikaltima vykdanciuju bendrininku, daktaras Slusnys to nesuprato arba nenorejo suprasti, jis tiesiog beveik 10 metu zinojo ir tylejo…Ir staiga niekieno neprasomas(o gal ir prasomas?) PRADEJO AKTYVIAI GINTIS…

paskaitykite Vytauto Sinicos straipsnį       2015-02-3 17:03

Šitas niekšas dar daug pridirbs bėdų ir nelaimių Lietuvoje. Tik ką perskaičiau Pro Patrijoje V. Sinicos straipsnį apie Slušnio įtakas, jo aukštas atsakingas pareigas, apie parvežamą “demokratiją” iš Norvegijos ir vaikų globos namų “reformas”. Kas jam suteikia tokią laisvę “veikti”, tiksliau kenkti mums?

i karceri toki gyd.       2015-02-3 16:22

Slusnys leides sitiek metu isnaudot vaikus ir nuslept nusikaltimus vertas karcerio.

Vilė       2015-02-3 15:59

Skaičiau straipsnį apie pirmąją Slušnio žmoną. Tas Slušnys pametė žmoną su trimis vaikais, kai ji susirgo vėžiu. Moteris su liga kovojo viena, be vyro pagalbos. Tas moralistas be moralės vedė jaunesnę ir susilaukė dukters. Kaip toks tipas gali būti žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas? Nei žurnalistas, nei leidėjas . Skaičiau, kaip kunigas neleido antrą kartą susituokusiems tapti krikštatėviais, o šitam tipui leidžiama manipuliuoti vaikų likimais.

hmm       2015-02-3 15:57

o ar šis veikėjas neturi būti teisiamas, jei žinojo apie vykstančius nusikaltimus ir jiems neužkirto kelio? Ką sako mūsų akla Teisė?

Štai kur        2015-02-3 15:28

įgyjama patirtis ,o tokių “institutų“Lietuvoje nemažai ir įgijus tokios praktikos Garliava menkniekis ,nes apversti viską auktyn kojom praktikos dešimtmečiai. Tik truputį neramu , kad po tokių užuominų primenančių Ūso, galima sulaukti ko nors dar įdomesnio, bet manau Lietuva jau prie visko priprato., nes paskutiniu laiku vien staigmenomis gyvename.

Švedija       2015-02-3 13:51

turėjo sulaikyti Lietuvos vaiką,bet neatiduoti Norvegijai,o laukti kol Lietuva ir Norvegija išsiaiškins.Su Lietuva pasielgta kaip su antrarūše šalimi.Geras spyris Lietuvai,kad laikas už save kovoti.

123       2015-02-3 13:21

„Rinkausi principą – nepakenkti“ - t.y. nieko nedaryti (gaunant uz savo NEdarba atlygi) ir plaukti kaip š...ui pasroviui.

paskaitykite       2015-02-3 12:56

Tradicine pedofilijos bylu baigtis/Tautoszinios/.

Dievo tarnas       2015-02-3 12:34

Jei tas paklydėlis užsakytų mišias visose bažnyčiose,abejoju ar mačytų,išrišimo tikrai negautų,Dievas viską mato,viską įvertina.

Klausimas       2015-02-3 12:08

Apie kokia morale ponuli kalbate ,jos pas jus nera . Jus ja praradote kai zinodamas ,kad Kedyte buvo tvirkinama pedofilu jei trynete atminti .JUS NIEKSAS kokiu reta

ar prisimenate       2015-02-3 10:39

Venckienė buvo paruošusi projektą,kad būtų panaikntas senaties terminas pedofilijos nusikaltimams.Tam labiausia priešinosi liberalas šimašius.Jis sakė—-pedofilija nėra sunkus nusikaltimas.Tam su džiaugsmu pritarė sabatauskas šalaševičiutė...

SLUSNYS       2015-02-3 10:12

rinkosi principa ,nepakenkti pedofilams .Tuo viskas ir pasakyta apie si zmogysta.

galimai       2015-02-3 9:54

„Man buvo iškelta sąlyga”.Galimai leliumai.Mes tikim,kad tau slušny,podslušniauski,galimai leliumai, bendrininkai da ne tokiu salygų iškėlė.Pakabintas kaip barškutis,galimai leliumai.

Lietuvos valdžia vaikų       2015-02-3 9:51

,pagrobtų negintų ,jei Rusija nekvėpuotų nugarą...

Retkarciais       2015-02-3 9:25

i galva ateina mintis,kad visam blogiui Lietuvoje vadovauja uzsimaskavusi reitingu karaliene.Juk Burokevicius sake: jus dar pasigailesit….

Kedainiai       2015-02-3 9:22

raskit kur nors pusglusi tikinti tokiu slusniu paistalais

TFU       2015-02-3 9:08

TO SNUKIO SAVININKUI LINKIU PADVĖSTI PAČIA BAISIAUSIA VĖŽIO FORMA.O IR TAI PER MAŽA KĄ KENČIA DEIMANTĖ.

Vakar        2015-02-3 8:02

pas Jakilaitį jis buvo sutrikęs.Nes jau daug mamų jam nepritaria.O ir Garliavą jie padarė pagal norvegų modelį,atimdami iš konservatorių valdžią...Norvegija eliminavusi kraujo ryšio dedamąją ,meilę , konstruoja robotus…Tai moralinis vaikų žudymas…Na,na,smerkiam Putiną,o turtinguose kraštuose-iškrypimai…

Slusniui, galimai,       2015-02-3 7:23

kaip Shimashiui lydejus i priesmirtine kelione Usa, iskilo problema, kad kazkas paviesino kaip jis pasipinigaudavo Sveksnoje, todel nutare atlikti ,,ispazinti” su istisu desimtmeciu nutyletu nusikaltimu. Slusnys turi buti baudziamas, kaip prisidejes prie nusikalteliskos veikos. Baisus zmogus ir joks specialistas. Jis turi buti istrenktas is Lietuvos zurnalistu sajungos. Tragedija, kai tokie ,,specialistai” uzima pareigas, kuriose turi vyrauti SPACIALISTO ZINIOS, o ne prisitaikelio, gal net tokio paties vaiku isnaudotojo, kaip ir tu, kurie isnaudojo Sveksnos mergaites. Del GAr;liavos Deimantes jo kalte darlabiau isryskejo. Tai ka, ponia prezidente, ir toliau fotografuosites su vaikuciais?

Beta       2015-02-3 6:30

Didelė problema ta, kad tokie psichiatrai iš viso prie vaikų prileidžiami.
Jei jau vaikai pasipasakodavo, vadinasi tikėjosi pagalbos. Čia net ne psichiatrui aišku.
Bailus niekšas.

manau sitame skandale       2015-02-3 4:25

ismes suedimui kokia smulkia pedofiline zuvyte,stambiosios isplauke sausos, Deimante Cerniausko isnesta ir apdorota taip, kad ne vienam biaurybei pavojaus neliko.  O tokie slusniai ir purai vaiku raidos centre zino ka daryti, patirties is Sveksnos turi

...       2015-02-2 23:58

maziau sedekit komentaruose,o labiau domekites kas darosi???Ka tik pranese per zinias,kad artimiausiu metu prastums istatyma kaip norvegijoje,kad galetu uz nieka atimti vaikus.141 sprendzia musu ir musu vaiku likimus.BUKITE JAUNIMAS BUDRUS,JUMS AUGINTI VAIKUS.Jei daleisime sita istatyma,tai nebera vilties gimdyti vaikus,nes jie labai lengvai gali buti atimti.Nu nezinau ka ir besakyti,nejaugi jei taip ivyks,mes vistiek sedesime ramus???,rankas sudeje.Venskienes zodziai pildosi, kad bet kada gali buti atimtas bet kuris vaikas.

Perkūnas       2015-02-2 23:44

Matai,šitam slušniui kažkas iškilo.Slušny tu slušny pats tu viena ištisa didelė problema.

jonas       2015-02-2 23:38

tame baisiausia,kad ponų nekankina rūpesčiai,sąžinė seniai išoperuota,dar nuo 1940

Ant       2015-02-2 23:20

Kiek reikia buti suuvusiam zmogui ,kad slepti tokius nusikaltimus ,kurie liecia vaikus?Tai jam dar laime ,kad lietuvoj gyvena ,kur tiesos niekur nera!Kur Deimante prievarta isnesa ,nors prievarta negalima ir i tai niekas net nesureagavo…Kai maza vaika pagrobta paslepe kazin kur ,kad net per skaipa Deimante begali savo mylimus senelius Kedzius pamatyti!zimbabves lygis senai pasiektas..ir tam psichiatrui nieko nebus ,nes visi viena virvele suristi ir vienas kitam nekenks tikrai.O prezidente nei prie ko.

Afigiet       2015-02-2 23:10

IR ŠITAS SLUŠNYS YRA V.LANSBERGIO FONDO VALDYBOS NARYS???

lacrimossa       2015-02-2 22:48

o kokie rūpestėliai šiuo metu kankina muravjovkos matriošką?
tikriausiai ji dieną naktį mintija apie švėkšnose prievartautus vaikelius?
gal ji nori juos atsivežti į prezidentūrą pasifotkinti.
ne?
poniai šiuo metu viena galvoje-
“Naujienos:
Prezidentė kviečia išradingai sveikinti Lietuvą”
...
“mes negalim, negalim , negalim be balių!”
ikrų, šampano!
kuo brangiau, kuo išradingiau.
o VIP valdžios pedofilams -švenčių proga tortą.
didelį.
su nuogais vaikučiais vietoj žvakučių.
ot būtų išradinga!

nieko naujo       2015-02-2 22:41

panasu, kas sis VIP pedofilu klapciukas bando visa kalte suversti patiems vaikams, ne zodeliu neuzsimindamas apie atvaziuojancius vaikuciais pasidziaugti “dedes”.

kazusas       2015-02-2 22:38

žmogus be moralės guodžiasi kad jį kankina moralinės problemos.

Juozapas       2015-02-2 21:57

Trizniaus kalbos.
Ir čia šneka “diplomuotas specialistas”.
Manau, tas tipas tyčia mulkiu apsimeta.
Juk geriau būti supeiktam už kvailumą nei sėsti į kalėjimą.
Tipiška nusikaltėlių išsisukinėjimo taktika.
Jis mat rinkos principą...
Aplamai - ar tas žmogysta turi kažkokių principų apart savos gaujos vieni kitų dengimo reikalus?
Atseit norėjo “nepakenkti”.
Vaikai rodė pasitikėjimą...
Tai kodėl tu, svolačiau tą pasitikėjimą pamynei.
Elementarių žinių turintis mėgėjas pasakytų, jog vaikai pasakojo, reiškia tikėjosi pagalbos, kad būtų padarytas galas sodomijoms.
Bet šitas sutrinas šiknius tylėjo.
Privalėjo rasti išeitį kad nusikaltimai būtų užkardyti, o vaikų interesai būtų apsaugoti.
Jau sakiau- buvo galima kelti bylas, o nukentėjusiems vaikams suteikti liudininkų apsaugos programą.
2X2 -elementaru.
Nesuprantu ką čia veblena tas slunkius.
Į kalėjimą parazitą, kartu su gašliais politikais.
Tegul juos Lukiškių gaidyne kedena banditai recidyvistai.
Kodėl Reitingų Karalienė nieko nedatro?
Tikroji pedofilinė Lietuvos slaptoji valdžia neleidžia?

vai me       2015-02-2 21:57

ŠLYKŠTUS MELAGIS…

Tokio tipo globos namuose       2015-02-2 21:38

personalas turėtų būti formuojamas būtent iš psichologų-psichiatrų, bet matyt, iš tikrųjų tie vaikeliai niekam nerūpėjo (niekas nenorėjo rimtai dirbti) ir buvo tik “priemonė” pasipinigauti

palmaletas.       2015-02-2 21:37

sveksnos lolitoms bus istrinta atmintis arba dar kas nors padaryta.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.