Nuo dainuojančios revoliucijos prie DAROM

Irena Vasinauskaitė   2013 m. gegužės 16 d. 21:48

0     

    

Nuo dainuojančios revoliucijos prie DAROM

Gegužės 17-osios dienos įvykiams paminėti

Iki Sąjūdžio gimtadienio liko mažne porą savaičių. Nuo mūsų atgimusių sielų skrydžio laisvėn praėjo tik ketvirtis amžiaus.

O kas vyksta Tėvynėje? Viena valstybės kūrėjų signatarė Vidmantė Jasukaitytė susapnuoja baisiai korumpuotą sapną ir aprašo tai viename šalies savaitraščių. LR Seimo narys Jurgis Razma, neeilinės asmenybės sapno įtaką patyręs, kreipiasi į Antikorupcinę komisiją, kad V.Gailius pabūtų sapnų aiškintoju ir panaudotų tam visą savo FNTT įgytą patirtį. O gal tai nė ne sapnas – nebūtų situacijų galimos kombinacijos? Gal iš tiesų galingos Šešėlio jėgos ruošiasi versti kišeninį generalinį prokurorą ir daug bei kategoriškai kalbančią Prezidentę? Bet Vidmantė Jasukaitytė bendradarbiauja leidinyje, kuris kiekviename numeryje rašo apie sąmokslo teorijas nuversti aukščiau paminėtus asmenis. Po kiekvieno mitingo ar piketo S. Daukanto aikštėje specifinėje žiniasklaidoje baiminamasi, kad kažkas kėsinasi į pirmosios šalies Dalios regalijas. Ir nė sapnais prisidengti nereikia.

Tačiau praėjo jau daugiau kaip metai nuo tos akimirkos, kai vienas klounas, politikos apžvalgininkas, uolus socialdemokratas visaip iškoneveikė Dalią Grybauskaitę. Ir jei ne Lietuvos Buitinių vartotojų sąjungos prezidentas Antanas Miškinis, vargu ar ciniškas keikūnas būtų sulaukęs Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos įspėjimo: „Nu nu nu, daugiau taip nerašyk, bo labai negražu..“

Išties labai buitinis reikalas – Prezidentas džentelmenas bandė ginti Prezidentę damą... Net Šarūnas Navickis pasielgė padoriau už LŽLEK, išmėžęs nepraustaburnį analitiką iš savo veidaknygės draugų. „Dvasinė, politinė prostitutė“, – arogantiškai tėškė žmogus, kurio pavardės amžinai neprisiminiau, kol vienas bičiulis iššifravo, kad tai tėra sudurtinis žodis – „vynas ir stiprus rusiškas keiksmažodis“. Kai pasiteiravau sąmojingo konsultanto, iš kur jis pažįsta klouną politologą, pasidalijo žmogus prisiminimais apie savo keliones į Švediją, kai kempinguose apsistojusius lietuvius lankydavo vienas disidentas ir vis dejuodavo, kaip sunku Lietuvoje gyventi, koks buvęs nuskriaustas tų, su kuriais dabar mielai Seiman bolotiruojasi. Visada taip – nemoki piešti, tampi dailėtyrininku, nepatekai į didžiosios politikos galerą, pasiskelbi politologu. Gal todėl komentatorių Arkadijų Vinokurą taip dažnai ir matome TV ekranuose.

Tik kodėl jis įsižeidžia ir grasina teismais, kai jam primena, kaip jis išvadino LR Prezidentę? Juokingi klouno paaiškinimai, kad neva pati Dalia Grybauskaitė neatleidinėja žmonių iš darbo už kalbas, kuomet ji atsisakė atleisti teisėją Neringą Venckienę už jos komentarą apie teismus. Tai ir jis esą gali sau leisti tai, kas Jupiteriui leidžiama. Taip būna, kai užsimiršti tik veršis esąs… O Neringa Venckienė ir jos motina tąsyk apie teismus nepasakė nieko naujo, ko nematytume reitingų lentelėse ar neskaitytume kriminalinėse suvestinėse apie teisėjų paimtus kyšius padangomis ar brendžio butelaičiais… Todėl manau arba sapnuoju nemiegodama, kad ne tik Generalinį prokurorą Darių Valį, bet ir policijos vadovus, saugumiečius ir kitokius tvarkos sargus dera atleisti iš darbo, nes nebuvo apginta LR institucijos – Prezidento – garbė, kai kažkoks artistas dergė dabar jau politikos Oskaru – Karolio Didžiojo apdovanojimu – pagerbtą galimą kandidatę į ES Prezidentės postą. Ir nors politologai jau ima postringauti, kad Dalia Grybauskaitė pernelyg kategoriška Europai, Lietuvoje kol kas, nepaisant visuomenininkų prašymo nesibalotiruoti antrą kartą, regis, ramu kaip Dievo ausy. Pagarbina žmonės Prezidentę, ciniškai iškoneveikia, bet myli ir negina net tai daryti turinčios struktūros. Klausite, KODĖL? Ogi todėl, kad struktūros pačios ginasi nuo Tautos išrinktojo Naglio Puteikio. Šiame rašinyje sąmoningai sugretinu dvi, regis, nesulyginamas situacijas. Aukščiau aprašytoje – akivaizdus pavyzdys, kaip kvailiams leidžiama tyčiotis ir baisiau nei siusioti ant Prezidentūros, o kitoje užčiaupinėjamas Seimo narys, kritikuojantis nederamą policijos darbą.

LR yra Parlamentinė valstybė. Taip rašoma Konstitucijoje, tačiau per dvidešimt penkis sąjūdžio metus Tautos atstovybė buvo taip suniekinta, kad dabar net patys Seimo nariai vargu ar beprisimena, kas esą. Naglis Puteikis savo misiją Seime supranta PARAIDŽIUI. Jį išrinko žmonės, ir jei žmonėms blogai, vadinasi, reikia juos ginti. Mušamą senutę, terorizuojamą vaiką, sužeistą moterį... Naglis Puteikis nenori, „kad tokie sušikti žmonės dirbtų policijoje“. Savo tinklapyje parašęs „Laukiu jūsų apgailėtinų skundelių – tik neapsiverkite ir neapsišlapinkite juos rašydami“, vėl sulaukė policijos dėmesio. Tarsi Lietuvos policija tik ir skaito N.Puteikio tinklapį, o štai į kažkokio Vinokuro nė neužsuka. Policijos institucija svarbiau už Prezidento? Ir kokios tuomet Įstatymus leidžiančiojo Seimo atstovo galios, jei jis net kritikuoti vykdomosios valdžios ar teisėsaugos negali? Po eilinio Policijos departamento kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją Tautos atstovybės narį Naglį Puteikį kolegos Seimo nariai nubaudė konstatavę, kad parlamentaras „viešojoje erdvėje nepagarbiai, įžeidžiančiai, žeminančiai“ pasisakė apie policiją ir jos pareigūnus, todėl pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą. Taigi Seimo nariai, rašydami tokias išvadas, daro viską, kad reitingų lentelėse Seimas niekada nepakiltų aukščiau partijų ar policijos įvertinimų.

Dvidešimt penktaisiais Sąjūdžio metais MORALAS toks: Prezidentė nekoliojama? Seimo nariai neužčiaupinėjami? Policija žmonių nemuša? Garliavoje teisiamų gynėjų nebus? Mergaitės G.Černiauskas nenešė? Mergaitė nė kiek nerėkė? Prezidentė ištyrė, ar buvo panaudotas smurtas prieš vaiką jį perduodant biologinei motinai? Lietuviai neemigruoja? Visi gyvena turtingai ir nėra valdžiažmogių žeminami? Sunervino klausimai??? Tai kodėl leidome Lietuvoje suvešėti tokiam struktūriniam „stervynui“?

ATSIPRAŠAU už pačiai sau neįprastą leksiką ir sakau: laikas skelbti mūsų Tėvynės visuomeniniame ir politiniame gyvenime akciją DAROM.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.