Nuo bačkos

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 22 d. 10:02

23     

    

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Kai bijantys skiepų kalba apie vergovę ir priespaudą, realiai juk jie patys tėra savo tamsumo vergai, ir bando kitiems primesti savo pasirinkimų pasekmes. O gal visgi „vergams palikim vargo naktį klaikią“, o ne primeskim tos galvoje tūnančios tamsos ir vergovės visiems atsakingiems žmonėms?

Siūlau nesielgti pagal neatsakingiausius, nebauskime tų, kurie atsakingi ir nori gyventi.

Pirmąjį kelią šiandien pasirinko Latviją, kurioje pandemijos padėtis panaši į mūsų, tik situacija ligoninėse jau tragiška. Latvija užsidaro – ne tik karantinas su uždarytomis kultūros, maitinimo ir pramogų vietomis, ne tik nuotolinis darbas, ne tik vyresniųjų mokymasis iš namų, bet ir komendanto valanda nuo 20 h ik 5 h. Ko mes Lietuvoje nematėme per ankstesnes bangas, nors daugeliui vis dar atrodo, kad pas mus ribojimai griežčiausi. Dangus visada gražesnis kitose šalyse?

Ką reiškia toks Latvijos sprendimas? Iš esmės, dabar turimą neskiepytųjų pandemiją jie bando spręsti bausdami ir pasiskiepijusius. Suprantu, kad lūžtant sveikatos apsaugos sistemai išeičių nedaug, tačiau tikiuosi, kad Lietuvoje iki to neprieisime. Nebausime tų, kurie padarė viską kovoje su pandemija – o juk tas darbas toks nedidelis, tereikia pasiskiepyti. Užtat dabar namuose sėdės visi latviai – ir skiepyti, ir neskiepyti.

Tuo tarpu antrasis kelias, kurį vakar pasirinko Estija – neliesti paskiepytųjų, bet griežtinti sąlygas nepaskiepytiems. Estai panaikina testą kaip vieną iš jų vietinio Galimybių paso elementų – norint patekti į kai kurias laisvalaikio vietas, bus būtina turėti skiepo arba persirgimo įrodymą. Kitaip tariant – jeigu tu nesiskiepiji ir stipriau nei kiti gali platinti virusą, tau suvaržymai didėja.

Tokie du keliai. Arba baudžiame visus, arba griežtiname sąlygas tiems, kas vengia efektyvių ir saugių skiepų. Trečiasis kelias būtų apskritai nieko nedaryti – bet tada virusas užbaigtų mus, todėl tokio sprendimo net nesvarstykime. Džiaugiuosi, kad mūsų Vyriausybė bent jau kol kas renkasi antrąjį kelią, tačiau, mano nuomone, dar ne visos priemonės išnaudojamos.

Laikas būti atviriems ir tiesmukiems. Kažkas gal gali sau leisti būti suklaidintu egoistu dėl menamų vakcinos šalutinių poveikių, tačiau aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus.

Aš nenoriu, kad mano miesto vaikai dar bent semestrą prarastų uždaryti namuose. Aš nenoriu vėl matyti mirusio miesto, koks buvo per pirmąjį ir antrąjį karantiną. Aš nenoriu, kad verslai būtų uždaryti dėl to, kad kažkas nesutinka skiepytis, o jų uždarymą tektų kompensuoti visų mūsų mokesčių pinigais.

Ką siūlau?

Mano pasiūlymai, kuriuos pateikiau ir Vyriausybei:

Artėjančiam ilgajam Vėlinių savaitgaliui jau tikriausiai nebespėsime, bet apie Kalėdas turime kalbėti jau dabar – nesiskiepijusiems turime taikyti judėjimo ribojimus. Jei žmonės nėra pakankamai sąmoningi, nesuprasdami, kad gali parvežti virusą savo vyresniems artimiesiems, pastaruosius turi apsaugoti valstybė. Norite Kalėdų šeimoje – skiepykitės jau dabar.

Gerai, kad prieš porą dienų buvo priimtas sprendimas riboti lankytojų skaičių ir mažesnėse parduotuvėse. Mano nuomone, neturėtų būti taikomi jokie ploto apribojimai, tačiau visose parduotuvėse ir turguose reikalaujama Galimybių paso. Analogiškas sprendimas galėtų taikomas ir viešajame transporte – dėl kontakto pobūdžio ir atsekamumo neturime duomenų, kad čia labiau plistų virusas, tačiau kontrolieriai galėtų tikrinti ne tik bilietus, bet ir GP. Tam reikia Nacionalinio operacijų centro sprendimo, kurį kviečiu ir priimti.

Daugiau mero minčių galite perskaityti ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aha       2021-10-25 9:24

Kol Lietuvoje diskusijos apie medicinines kanapes dar tik įsibėgėja,internetiniu kanapiu verslu užsiimantis Benediktas Gylys(mero trečios žmonos brolis) nutarė, kad prekyba kanapių ekstraktu yra perspektyvi niša.Jo elektroninė kanapių produktais parduotuvė veikia jau septynis metus JAV.Matyt, meras kartu su savo partija siekia tai padaryti ir pas mus.Kitaip neįmanoma suprasti, kokiu tikslu jis dosniai parėmė savosios žmonos brolį

Papa Borgia       2021-10-23 11:05

Žinot, turite mokėti kosmines sumas už viską dėl Kovidistų revoliucijos ir Putino Rusijos gelbėjimo planų, kad jai būtų geriau ir geriau, o mums blogiau ir blogiau, ko pagaliau kojas pakratysime. Dirbtinis kainų pakėlimas sugalvotas dėl Rusijos, nes taip nusprendė žmogus iš Bideno. Vadinasi, mūsų elitas ir valdžia dirba Rusijos naudai, kaip konservatoriai lddp-istų naudai. Vadinasi tos pačios Rusijos ir mūsų kolchoznikų-milijonierių naudai.

Šimašiui, labai blogam Vilniaus merui       2021-10-23 8:31

Tai ne principingumas, o medicininis fašizmas: versti skiepytis visus nepatikrintais vaistais! O AR, NETIKĘS MERE, PASIRŪPINAI, KAD VILNIEČIAI NEMOKĖTŲ TAIP BRANGIAI UŽ ŠILUMĄ?  ČIA PER TAVE VISI MES TURĖSIME MOKĖTI KOSMINES SUMAS. ČIA IRGI IŠ PRINCIPO PADAREI, NIEKŠE? Ir ne pranašui aišku: atėjus laikams degsi pragare su visa savo šaika, eurai tau nepadės, kiek jų beturėtum. Visus juos sau į kišenę susigrąžins tavo ponas. Ką jis durnas visokiems šimašistams savo “džiaugsmą” dalinti?

E951       2021-10-23 7:54

kur STT, kur kitos tarnybos, šitas veikėjas tiek prisukęs maklių, kad jo jau senai “sanatorijos” narai pasiilgę.

šitas veikejas       2021-10-22 21:36

yra pedofilu klapčiukas,niekas nepamiršo nusikaltiltimam nėra senaties.

Mamićiukas        2021-10-22 19:37

Esi, tu , juliau Milaiti, su visais Kapsukės docentais.

Tam jaunavedziui       2021-10-22 18:57

protas visai susisuko nuo stadijono ,kurio ir vel nepastatis, euriuku.

Vilnius       2021-10-22 18:39

priklauso visiems lietuviams ir jų bendrapatriotams, kurie netarnauja svetimiems ir neagentauja. Šiaip, deklaracijos nėra įstatymai - tai ne konvencijos ir ne paktai, ne sutartys.

Al.       2021-10-22 16:41

,,Kažkas gal gali sau leisti būti suklaidintu egoistu dėl menamų vakcinos šalutinių poveikių”. Jei būtų žinoma, kad šalutinių poveikių nebus, tai draudėjai skiepijiusius draustų, ir skiepus įteisintų. Dabar jie eksperimentinis mišinys. Visi, verčiantys kitus dalyvauti medicininiam eksperimente yra nusikaltėliai ir turi būti teisiami.

Brius Li       2021-10-22 16:29

Vartokime žodžius, padedančius, o ne trukdančius mums. Prievartinių skiepų šalininkai griebiasi įvairių psichologinių priemonių, taip pat ir semantinių. Būkime budrūs ir demaskuokime jų klastą. Vartodami jų žodžius, terminus, tik padedame prievartinių skiepų šalininkams.
Geriau savo judėjimą ar filosofiją vadinkime ,,už laisvę“, ,,už pasirinkimą“  ir pan. O prievartinius skiepus peršančius -  ,,eSeS-ininkais“ ar pan. Tinkamą žodį reikia sugalvoti. Geriausiai su ANTI- priešdėliu.

Žodžio laisvė...       2021-10-22 15:53

Piemenėli,ar skaitei Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją? Ne tau ,berneli, moralizuoti.Žmonas keiti kaip pirštines palikdamas pripėduotus takelius. Moralinis
esi degradas. Kada pradėsi šaudyti tau neįtikusius? Per vėlai gimei.Būtum gimęs anksčiau,būtum neblogas Hitlerio ar Stalino pagalbininkas. Ir ištrėmimai Sibiran dabar netaikomi. Vilnius ne tavo,o mūsų visų - Lietuvos piliečių ir TV bokšto gynėjų.
O gynėjai,kaip žinia ,buvo iš visos Lietuvos.

Kokie        2021-10-22 15:25

lopai jį rinko? Mamyčiukai?

Auksinio       2021-10-22 15:24

milijardo judėjimo dalyvis - mūsų mažintojas.

Palauksime       2021-10-22 14:17

Ačiū mere, kad pasiskiepijai. Mokslas tavęs nenužmirš.

dink iš akių, dėmėtoji šiltine!       2021-10-22 13:49

Vilniečiai nuo tavęs jau vemia, viduriuoja ir suserga kovidu vos tik snukį išvydę

Žemyna       2021-10-22 11:10

Ar ponui niekas neišaiškino, jog poros už jį pabalsavusių klubų lankytojai - tai toli gražu ne Vilnius?

,,dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus”
Gal pirma lietuviškai pramok. Tada kas nors išaiškins pačiam, ką reiškia būti principingam. 

Tipiškas       2021-10-22 11:08

jaunasis bolševikas - siūlo apsišaukėliams Kaganovičiaus ir Jagodos principus marinti mus badu ir šalčiu.

Kaip buvai taurages lopas       2021-10-22 11:01

Tokiu ir likai.niekada netapsi vilnieciu

Be komentarų       2021-10-22 10:59

Ura! Ugningo vakcininio revoliucionieriaus pozicija.

AAA       2021-10-22 10:58

Taip, Latvijoje komendanto valanda labai padės kovoje su virusu: jei tik kas vienas išeis naktį į gatvę, kaip mat pasigaus tą virusą:)) Geležinė logika:))

Mis       2021-10-22 10:55

Eik velniop, propagandoneši!

Ayn Rand       2021-10-22 10:53

Nurembergo II proceso dalyvis akivaizdus. Kaltinamasis.

Kis       2021-10-22 10:26

na kas gali paneigti ,kad zmones priklausantis LGBT nera adekvatus?Kas idave tam paslemekui leidima atsakyti uz toki kieki zmoniu,ar tai normalaus zmogaus kliedesys.Jeigu zinai kas daryti imk ir daryk,o per kadencija spejai pliaza irengti ir apsivogti,Siulau uzsiciapti arba irodyti,kad tu esi ne tik vagis ,bet ir genijus,Daugiau konsertu,mugiu,susiburimu ir jusu gauja gales toliau parceliuoti paskutinius lietuviu grasius.Kiek su minusu milijardu paliksite Lietuva,o galpatronas Svabas pazadejes?

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.