Naujienos

Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis: „Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 6 d. 0:37

27     

    

Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis: „Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą“

Veidaknygė

Vakar net keli Vyriausybės mokesčių pasiūlymus vertinantys komentatoriai teigė, kad reforma „didins turtingųjų pajamas“. Na ne, to nebus. „Turtingųjų“ – aš tai gal sakyčiau, daug uždirbančių – pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą. Tai skirtingi dalykai.

Dabar prie esmės. Ką siūlome? Siūlome įvesti vadinamąsias „Sodros“ lubas daug uždirbantiems. Lubas tiems, kurių algos siekia 120 vidutinių darbo užmokesčių ir daugiau. Jei paprasčiau – tiems, kurie per mėnesį uždirba 6000 eurų ir daugiau „į rankas“.

Kodėl? Filosofija labai paprasta. Tokias algas gauna patys gabiausi, itin aukštos kvalifikacijos vadovai ar specialistai. Žmonės, kurie kuria didžiulę pridėtinę vertę visai visuomenei ir valstybei. Žmonės, kurie ne šiaip „kala pinigą“, o kuria darbo vietas (daug darbo vietų), kurie moka valstybei didelius mokesčius. Žmones, kurie, sakyčiau, yra viena iš pagrindinių valstybės varomųjų jėgų.

Tokių žmonių dėka auga Lietuvos ekonomika, į šalį ateina investicijos, kas vėl kuria darbo vietas, augina pragyvenimo lygį ir t.t. Tokie žmonės vertinami ne tik pas mus, o ir svetur. Visame pasaulyje. Ne tik vertinami, bet ir graibstomi. Ne vienas ir ne du, deja, jau išvažiavo iš Lietuvos. O mes tik skaitome jų sėkmės istorijas ir dūsaujame dėl prarastų talentų.

Tai štai, Vyriausybė nori, kad tokie talentai liktų, dirbtų ir kurtų čia. Ir kad čia atvyktų talentai iš kitur. Kuo daugiau tokių žmonių bus, tuo mums visiems bus geriau.

Dabar klausimas: ar toks žmogus turi uždirbti daug? Manau, kad turi. Nes, kaip minėjau, jis atneša didžiulę naudą visiems kitiems. Ne tik todėl, kad kuria darbo vietas – bet ir todėl, kad leidžia valstybei gauti daugiau pajamų. O tas pajamas mes paskui jau galime skirti mažiausiai uždirbantiems, jaunoms šeimoms, vidurinei klasei ir pan. Viskam, kam reikia.

Tai štai, Vyriausybė nori išlaikyti tokius žmones Lietuvoje, taip pat prisivilioti jų iš kitur. Todėl siūlome jiems paskatinimą arba „bonusą“, jei norite – dalinį mokesčių naštos sumažinimą. Sakyčiau, viena iš efektyviausių paskatų. Nes vien tik Lietuvos grožio ir patriotinių jausmų skatinimo, žinote, gali nepakakti.

Kaip atrodo tas dalinis mažinimas? Ogi taip. Mes įvedame tiems „turtingiesiems“ „Sodros“ lubas. Nes kaip yra šiandien: kuo daugiau tu uždirbti, tuo daugiau turi mokėti „Sodrai“. Motyvuoja tokia sistema, skatina? Vargu bau. Jei ką ir skatina - tai kūrybiškumą siekiant „rodyti“ mažesnę algą, ją visaip skaidyti, karpyti, išsimokėti algą per dividendus ir kitokiais būdais gudrauti.

Todėl siūlome įvesti lubas. Sumą, nuo kurios įmokos „Sodrai“ jau nebedidėja. Uždirbsi daug ir dar daugiau? Puiku, tu šaunuolis. Dirbk, valstybei tokių kaip tu reikia. O mes neapkrausime tavęs geometrine progresija didėjančiomis „Sodros“ įmokomis.

Beje, priminsiu, kad lubos jau seniai įvestos „Sodros“ išmokoms: pensijai, ligos, vaiko išmokoms. Tai reiškia, kad: nesvarbu, kad įmokėjai „Sodrai“ dešimt ar šimtą kartų daugiau nei minimalią algą uždirbantis Petras. Tavo išmokos vis tiek nebus dešimt ar šimtą kartų didesnės nei Petro. Šiek tiek didesnės – taip, bet tik iki įvestų lubų, nuo kurių jau – stop.

Mintis tokia: jei yra įvestos lubos „Sodros“ išmokoms, tikslinga įvesti lubas ir įmokoms. Taip mes subalansuojame sistemą. Taip mes paskatiname įmokančius didžiules sumas. Ir taip mes išlaikome socialinį teisingumą, kai reikalas ateina iki išmokų. Tavo, „turtingasis“, pensija nebus dešimt ar šimtą kartų didesnė nei Petro. Tu jau gavai savo paskatinimą įvedus įmokų lubas.

Tikriausiai nebus daug prieštaraujančių, jei pasakysiu, kad šioje, kaip ir daugelyje kitų sričių, nėra reikalo išradinėti dviračio ir geriausia sekti pažangių Vakarų Europos valstybių pėdomis? Tai štai, tose pažangiose valstybėse yra „Sodros“ įmokų lubos. Nes jos siekia to paties, ko ir mes: tokiu tat būdu skatinti talentus, tokiu būdu kurti gerovę visiems likusiems.

Tiesa, ar žinote, kiek žmonių Lietuvoje, kurie gautų aprašytą „bonusą“ įvedus „Sodros“ įmokų lubas? 1450. Arba 0,051 proc. nuo Lietuvos gyventojų skaičiaus. Viso labo. Norėčiau, kad jų būtų gerokai daugiau. Bet kol neturime, gal padarykime bent kažką dėl tų 1450, pasiliekančių Lietuvoje? Nes jei nedarysime, po metų kitų jų beliks tik triženklis skaičius… O išvažiavusius matysime tik laidose apie emigrantų sėkmę. Kažin, ar tai teisingiausia Lietuvos ateities vizija.

Tai toks tas „turtingųjų pajamų didinimas“, kaip kažkur girdėjau sakant. Tiek to, nesiginčykime dėl terminų. Tačiau esmę, reikšmę, siekius bei argumentus žinokime. Tuomet galima daryti išvadas pačiam, o ne aklai tikėti ir linkčioti tiems, kurie žarstosi skambiais terminais be jokių paaiškinimų.

O šiaip, aišku, visad išlieka senas geras „iš turtingų atimkim – vargšams atiduokim“, bet…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šarūnai R       2017-08-13 9:35

Viskas teisingai, bet konservatoriai su libderastais būtų dar blogesni. Jie suokia gerai, bet daro laaaaabaaaaai blogai. Prisimink Qiubilių!!!

jei       2017-08-11 23:08

jei nacija renka dvasinius/ dorovinius iškrypėlius valdžion - dvasiniai/doroviniai iškrypėliai valdžioje ir nacijos išnykimas garnatuotas.  Dorovė  - civilizacijos pamatas, nėra dorovės - civilizacijos griūtis - Biblijinbė išmintis. Jei pagal Bibliją  nacija kureiama nuo dorovės - tai norint demontuoti naciją - sunaikink dorovę. Ar ne tai daroma Lietuvoje ir tęsaiama neprisipažinusių KGBisatų misija sunaikinti Lietuvą ir išnaikinti lietuvius?

Šarūnas R.       2017-08-9 14:21

Jeigu Lietuvą valdytų ne liberalmarksistai, bet tautiniai patriotai, tai ūkinė politika būtų iš esmės kitokia: ne didinanti, bet mažinanti gyventojų socialinę atskirtį. Juk tautininkams yra reikalingi ne tik dvasiškai stiprūs, bet ir silpnesni Lietuvos piliečiai, kurie šiandien visam laikui palieka Lietuvą ne dėl materialinio skurdo, bet dėl skanesnės (nei lietuviškos) užsienietiškos duonos.

...       2017-08-7 20:20

Tai naujas planas “mazinti” atskirti vargsu ir turtinguju .Tokie korifejai nesuvokia savo klaidu .

o jo       2017-08-7 15:46

Stribas eilinį kartą iš savo varpinės demagogišką filosofiją išvartė. smile Vargu bau, ar būta Lietuvos istorijoje didesnio kiekio tokio šlykštumo sutvėrimų. Ne daugiau 1450 vnt., tai jau tikrai. smile

I backa       2017-08-7 11:32

ta veikeja,ir, kad daugiau jo akys nematytu.

klausimas       2017-08-6 21:49

pedofilijos nebuvo kaip ir “Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą.“ ?

Agnei       2017-08-6 20:07

ne Karbauskis pasirinko,o galingieji Skvernui atsid4kojo už Garliavos pogromą.

Agnė       2017-08-6 19:04

Skvernelis neatrodė lyderis. Kodėl Karbauskis pasirinko jį?

bukutis       2017-08-6 15:52

O jau taip rinkom… Tekini bėgom balsuoti.
Ir išsirinkom. Dabar jau turim.
Jau ką sugebam, tai sugebam.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-08-6 15:31

Taip atrodo proporcinė mokesčių sistema skverneliškai. Buvo dvasinis iškrypėlis, tokiu ir liko. R.Karbauskio pasirinkimas.

alio.       2017-08-6 14:56

gerai kad nors žmogus atviras. už tai nusipelno šiokios tokios pagarbos. kiek prisimenu tai nei vienas premjeras nedirbo mažutėlių naudai.tik šitas bent jau vatos nevynioja.už tai ir išgerkim.

skverneli,       2017-08-6 13:38

tu jau pamerktas. Belieka tik padekoti, kad pagaliau issakei atvirai- tarnausiu tik turtingiesiems.

nuu       2017-08-6 13:25

Jau turbūt Jono Apokalipsis/Revoliucija artinasi jei tokie reikalai „Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą.“

>VaidasVDS-ui       2017-08-6 13:20

ar nepamiršot -kaip danguje taip ir ant žemės?  Kas turi tam bus pridėta - taip ir sako Skvernelis : “Premjeras Saulius Skvernelis: „Turtingųjų pajamų nedidinsime. Mes tik dalinai sumažinsime jiems tenkančią mokestinę naštą.“  citata str.

Šaunuolis Ostapas        2017-08-6 12:30

Kur tas skvernelis gyvena, kokiame kosmose? Kur tos investicijos - kur tos pažangios technologijos , silicio ir mėnulio slėniai, kur tas aukso lietus besipilantis dėl investicijų  ant ....Lietuvos išrinktujų , “elito” stalo?

Šaunuolis       2017-08-6 12:25

čia labai krikščioniška; kas turi daug - tam bus pridėta, kas turi mažai - iš to bus ir atimta net ką turi ir atiduota kas turi daug.

VaidasVDS       2017-08-6 11:46

Vargšas Skvernelis.
Vargšas, nes nesuvokia, ką kalba. Bet nesuvokia dvasiškai.
Materialistiškai jis kalba labai logiškai, kaip ir du komentatoriai, 2017-08-6 9:55 ir 2017-08-6 9:44, kaip ir bet kurie pasaulio liberalai ir liberastai.
Gausinkite turtingųjų turtus, nes jie ir taip gausiai jų turi.
Bet Jėzus kalbėjo tikrai ne apie materialius turtus, jis kalbėjo apie dvasinius. Kas turi daug dvasinių turtų, tam jų ir bus pridėta dar daugiau, o kas jų neturi, bus atimta ir tai, ką turi.
Kuo daugiau materialių turtų, tuo dažniausiai mažiau dvasinių.
Būtent, todėl vargšas ir Skvernelis, ir tie, dėl kurių jis taip stengiasi. Ir vargšai labiausiai dėl to, kad net nesuvokia, ką daro savo sieloms…

apie pridėjimą       2017-08-6 10:55

Turtuoliams dar daugiau didinami turtai. Kas atitinka Jėzaus idėją  Biblijojo - kas turi tam bus pridėta ...

Paskaitai       2017-08-6 10:51

Tokius svaisčiojimus ir negeli nesistebėti autoriaus “geležine logika”. Kai valdžioje tokių dauguma, supranti, kad kalbėtis nėra su kuo. Tada ieškai, kur važiuoti.

abc.       2017-08-6 10:44

kas turi ,tam bus pridėta.o kas neturi ,bus atimta. mažutėliai atgailaukite,tsakant.

???       2017-08-6 10:41

kaip auga Lietuvos ekonomika jei kas met Lietuva vis giliau skęsta skolose, skolinasi ir skolinasi?

Pasityčiojimas       2017-08-6 9:45

Taip Skvernelis “atskirtį mažina”. Masiulio politikos perėmėjas. Tik Masiulis aiškino, jog mažiau, nei už 5000lt. dirba tik kvailiai, o šitas prie 6000eur. lyginasi.

Agnė       2017-08-6 7:10

Bėda tik viena, kad tie 0,051 % moka minimalią ar pusės etato algą!

skvernas       2017-08-6 2:12

Pedofilinių tarnas uoliai tarnauja.

rūpintojėlis       2017-08-6 1:48

1% pasaulio populiacijos valdo 99% pasaulio turto.
Kankiniai.
Palengvinkime vargšų oligarchų naštą.smile
.
Tas kas aria, prakaituoja- prakaituoja, aria.
Tas kas vagia, baliavoja- baliavoja, vagia!
.
Mldc, Skvernec!

jie nusipelnė gyventi geriau       2017-08-6 1:33

manot taip lengva parduoti Tėvynę, Dievą, sąžinę velniui už 3 niekingas kapeikas?
—-
tegu pasidžiaugia - pragaro smala - visą amžinybę - geras užmokestis bus.


Rekomenduojame

Prokuratūra perka slaptų liudytojų paslaugas ir dėl kainos nesidera?

Verta prisiminti. Justinas Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Andrius Švarplys. Verslas žada: „Lietuva neišvengiamai taps Šveicarija“... O kol kas…

Algimantas Rusteika. Kas galėtų paneigti?

Tomas Dapkus. Kodėl ES paramos milijardai nepasiekia Lietuvos ekonomikos?

Darius Kuolys: Apie Tadą Kosciušką – tautos laisvės ir garbės gynėją

Valstybės kontrolė: užsienio investuotojų pritraukimas mažai rezultatyvus

Valdas Vasiliauskas. Mankurtų kultūros ministerija

Ir švedų moderatai*  pasisako už griežtą imigracijos politiką

Vytautas Sinica. Dar kartą apie istorijos perrašinėjimą

Izraelio Aukščiausiasis teismas: nėra pilietinės teisės į vienalytę santuoką

Raimondas Navickas. Anti-Merkel’is: Austrijos lyderiu taps konservatorius tikrąja žodžio prasme. Naujoji Vyriausybė bus griežtai antiimigracinė?

EBPO rekomendacijos Lietuvai: gerinti ugdymo ir mokytojų veiklos kokybę, konsoliduoti aukštojo mokslo įstaigas

Popiežius Pranciškus: Būkime budrūs – nežaiskime pagal velnio taisykles

Robertas Grigas. Pasąmonėje išlikęs baudžiavos genas

Kviečiame į LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ pristatymą Vilniaus karininkų ramovėje

Kastytis Braziulis. Kaip užvaldyti valstybę

Vytautas Radžvilas. Nietzsche, Vytis ir šiandienžmogio buvimo beprasmybė

Gitenis Umbrasas. Menininkai neturi kitos išeities – tik savo kūnais užlopyti slenkantį Gedimino kalną ar stotis prieš abejingumo volą

Liudvikas Jakimavičius. Rudens etiudas. Pro automobilio langą

Vidmantas Valiušaitis siūlo: „Cvirką – į Grūto parką arba į Klangius, o į jo vietą – Kosciušką“... O ką manote Jūs?

Aleksandro Merkelio knygos „Antanas Smetona“ sutiktuvės-konferencija

Andrius Kubilius. Žiurkių pjautynės, arba Juokiasi puodas, kad katilas juodas

Geroji Naujiena: „Aš visa galiu tame, kuris mane stiprina“

634 iš 700 prieglobsčio prašytojų Danijoje melavo apie savo pilietybę – visi išsiunčiami iš šalies

Vytautas Rubavičius. Kultūros ministrė – kaip ant delno (papildyta video)

Raimondas Navickas. Gėjų šeimų naujienos: Įvaikintojas užmušė 18 mėnesių mergytę po dviejų savaičių „tėvystės“

Danijos ministras pirmininkas: „Mes uždarysime savo sienas laimės ieškotojams“

Žilvinas Nečiūnas. Gedimino kalno naujienos

Vytautas Rubavičius. Skvernelis ir Popiežius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.