Nuo bačkos

Nuo bačkos. Pranas Kūris: Lietuva yra tapusi teisine valstybe

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 3 d. 11:35

44     

    

Nuo bačkos. Pranas Kūris: Lietuva yra tapusi teisine valstybe

Be komentarų.

Šaltinis: teismai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nesutinku       2019-01-10 13:00

Lietuvai iki teisinės valstybės dar ilgai ir ilgai eiti,pas mus susiklostė padėtis,kad valstybės teismai tarnauja ne piliečiams,o valdžiai, kaip suvaldyti ir paklusniai būti, tiesos sakymas,prilyginamas kaip melas, o norint įrodyti tiesą,  visada pralaimėsi. Ar gali valstybė vadinti demokratine, jei prieš jos piliečius, pati valstybė su visa teisine sistema eina prieš savo piliečius,pav. Kazėnienė, atskleidė kalėjimų ir jų dapartamento ir ministerijo korupcinius dalykus, tamppoma po teismus, grasinama, net atvira tyčiojamas per nac. televiziją, atsirado balta varna, kuri nori išnaikinti korupciją, norėjai tiesos ir gavai. Kitaip ir negalėjo būti, nes Lietuvoje sukurtas teiesaugo toks klanas, baisiau nei pas daktarus. Pav. kur koioje senosios Europs valstybėje gali būti, kad atleistas vyr. prokuroras užimtų teisejo ar advokato vetą, o pas mus ištisai tai kartojasi, iš prokuroro į teisėjus,iš teisėjo į prokurorus ar advokatus ar ministrus.Kur kokioje valstybėje vakaruse taip vyksta. Apie koią teisinę mes valstybę kalbame?

Dzeikas       2019-01-6 22:24

stasiui:
Kad istatymas butu neteisetas pakanka ne “diskriminacija atsiranda kai…”, o Kai “gali atsirasti diskriminacija”. Ir jeigu istatymas priestarauja konstitucijai kalbeti apie kazkokias aplinkybes pateisinancias neteisetuma gali tik sukciai siekinatys nesvariais metodais uzgrobt valdzia. Nes tai reiskia iteisinti IR ATEITYJ neteisetuma. O aplinkybiu paaiskinanciu ji atrast tikrai nesunku.
Sito mus mokino bolshevikai nuo pat 1917m.
Jus stasy kaip ir pavelaves biski.

stasys        2019-01-6 20:48

Dzeikui ..Jums elementariai trūksta noro pasigilinti į  problema plačiau ir tada nuspręsti kas teisinga o kas ne .To ankstyvo laikmečio rinkimu įstatymas turėjo iškeltas ir kitas problemas , apie kurias J.Ramanauskas matyt linkęs užpakali suraukus nutylėti .  Jei nežinome kam ta išlyga buvo palikta teigti kad ji lemia neteisingus rezultatus rinkimuose , manau nepagrista , juk akivaizdžiu draudimu nėra o diskriminacija atsiranda kai tas pats asmuo kandidatuoja ne tik vienmandatėse bet dar yra reitinguojamas ir partijos sąrašuose . Tai nereiškia kad ta aplinkybė su tokia išlyga rinkimu įstatymuose ir šiandiena pateisinama ANU LAIKU BUTINYBE . Tam ir kritikuoju J.Ramanauską Jis kaip aklas raštininkas pirštais vedžioja LR Konstitucijos tekstą neaprėpdamas visos problemos . I antra klausimo dalį :  Mes skirtinai suprantame kam ta LR Konstitucija tarnauja ir kaip ji turėtu būti skaitoma . Jonas Ramanauskas ta daro paraidžiui paverčiant ja formaliu tekstu , be detaliu .

Dzeikas       2019-01-6 18:43

stasiui:
prasau: “...idėja vienas rinkėjo balsas vienam kandidatui skamba teisingai , bet juk mes kalbame ne apie tai kas teisinga o pačius rinkimu įstatymo teisėtumo principus.”
———————————————————————————————————————
Jeigu Konstitucija sako , kad rinkimai pagristi visuotina lygybe pries istatymus tai rinkimai kai kazkas balsuoja 2 kartus, o likusieji 1, yra ne tik kad ne “skamba teisingai” , bet ir neteiseti . Ka jus neigiate.
Neigiate arba nesuvokdamas ka rasote, arba samoningai meluojate.
Pasirinkite kas jums arciau sirdies.
Aplamai jus iskeliate naudos primata pries teise, o tai bolshevikinis ir naciams budingas priejimas prie politikos problemu sprendimo budo. Nors Lietuva deklaruoja save teisine valstybe.

s .. siui       2019-01-6 17:44

Tamstos pirmame zodyje atsakymas.

stasys        2019-01-6 9:37

J.Ramanauskui .. Nepatinka P.Kūris ? tada matyt žinote asmenį kuris labiau tiktu toms pareigoms užimti su patirtį .? Rašyti niekus neturint konkrečiu įdėju iprasta oro burbulu samokslinikams . Dzeikas irgi varo savo , mol operuoju falsifikuotais faktais ..o kokie tie ‘faktai’ lieka nutilėti .

Dzeikas       2019-01-5 21:08

stasy, nusiaukite akis.Gi rasiau, kad operuojate falsifikuotais faktais. Todel jusu isvados negali buti teisingos.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-5 21:07

to “stasys     2019-01-5 20:51”. Gal esi ant tiek asilas, kad jau nieko nesupranti… durnaropių apsirijęs ir iškraipytos konstitucinės dvasios vaidenasi. Ką matau? Kad vykdai be perstojo antivalstybinę, antikonstitucinę politiką, kaip LR Seimas, LR KT ir visi tie Kūriai.

Jules       2019-01-5 20:37

Potsdame Baltijos šalys buvo pripažintos teisėta Stalino Rusijos ambicija, o deklaracijos, kurios nėra joks įstatymas, ypač tarptautinis, pripažino ar nepripažino okupacijas ir aneksijas, kai po 1945 metų buvo nužudyti milijonai nekaltų žmonių ir įtvirtinta dviguba teisė, dviguba moralė - dvigubi standartai “über alles” ir Jėgos teisė, mažai ko verti. Kai Jėgos teisė susvyruoja arba pradeda slysti, demagogai ir tie, iš kurių ta jėga pradeda slysti pradeda kalbėti apie kitokią teisę ir humanizmą. Anksčiau “Russia used to be the Soviet Union” ir elgėsi teisingai, nes ten buvo banditų, teroristų, liaudies priešų ir antisovietikų bei kontrrevoliucionierių, o dabar, kai “Russia used to be the Federation” irgi tas pats - nauja mūsų okupacija vėl gali būti pripažinta teisėta Rusijos ambicija, dėl runkeliukų ir kitokių naivuolių pamojavus bevertėmis deklaracijomis. Įspūdingiausias Potsdame buvo Vakarų ir Sovietijos bendras, šikarnas spec.tarnybų balius - NKVD balius, o nusigėrę anglų ir amerikiečių spec.tarnybų ir žvalgybų viršininkai buvo nkvd-istų išnešti ant ranku - ant tiek buvo nusilakta, pasidalijus Europą. Tai buvo bendro triumfo balius, taigi.

stasys        2019-01-5 19:51

J.Ramanauskai ..matyt Jus tai užveda .smile))

stasys        2019-01-5 19:51

Dzeikui .. suprantu kad nerūpi , priešingu atveju kalbos apie trintumo sėkminga darbą butu šokiruojančios . Dzeikai ..jus bandote kažką pasakyti , bet vis užsikertate ties pradėtu sakiniu.. susikaupkite ir kapotais žirniais tiesiai šviesiai kaip mama pasaulin paleido .

stasys        2019-01-5 19:50

Mazgy ..pabandysiu atsakyti į kai kuriuos Jūsu užduotus klausimus, kuriuos supratau   .Tie ginčai kurie šiandiena kankina Lietuvos visuomene na niekaip nėra susiję su jos Konstitucija . Įtariu kad keliu eismo taisykles Lietuvos piliečiai geriau pažysta nei ta LR Konstitucija , iš to ir darau išvada . Tai ka rašo Jonas Ramanauskas naudinga tik švietimo pagrindais ..o esminiai klausimai pasilikę ties nesutarimais kokie pokyčiai turi lydėti Lietuvos vidaus politika ir jos ateitį .. kaip mes ja įsivaizduojame rytoj .  LR Konstitucinė dvasia gražiai apipavidalinta , deja realiame gyvenime pas mus jos dar labai mažai .  J.Ramanauskui jau kuri laika porinu kad jokia Konstitucija neduos teisingu atsakymu , jei pačioje visuomenėje žiovės susiskaldymo ir susipriešinimo skylė .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-5 16:47

to ” kgbistiniam asilui stasiui     2019-01-5 12:26”. Tai kap rašai “Kol nebus rasti sutarimai ar budai kaip turėtu būti sprendžiami kylantys nesutarimai visuomenėje .. ta teisė turės palaukti .”
*
Konstitucija ir yra susitarimas visuomenėje kaip reikia gyventi, kaip spręsti klausimus Valstybėje ir už tai prabalsavome 1992-10-25. O tau ASILE vis dar reikia palaukti? Neteisingai, kgbistinis ASILE, sieki, kad teisė Lietuvoje negaliotų. Seimo idiotai prisiekia Konstitucijai ir jos NEVYKDO, visi 7 Seimai antikonstituciniai. O tau vis dar “PALAUKTI”. Kgbistinis asile nyk iš komentarų, neardyk Lietuvos valstybės, eik pas putiną ir ten jam tarnauk.
*
Jei Lietuva turėtų savo VSD tai pagautų ir padarytų tinkamą poveikį. Deja Lietuva yra okupuota ir tokie kaip tu gauni biudžeto pinigėlius skleisti antivalstybinę propagandą.

Dzeikas       2019-01-5 16:41

stasy, man tiesa sakant dzyn jusu personalija ir jusu biografija.Ir netgi jusu pasisakymu objektai.Man nerupi ka jus ginat/kritikuojate, valdzia ar reiskini, ar ivyki.
Taciau poziuris, argumentai, metodai isduoda jus esant susipazinusi su KGB instrukcijomis bendradarbiams, polit.darbuotuojams ir kompartijos aktyvui. As su jomis susipazines taip pat(jau minejau - gyvendamas JAV). Ir tas “metodickes” naudojancius pamatau labai nesunkiai. Siuo punktu jus su gaisrininko dukra esate broliai dvyniai. Skirtumas gi tarp jusu, kad Gaisrinimko dukra rangu aukstesne ir slepia mentaliteta ir savo vertybiu skale, o isreiksti ir diegti zmonems palieka klapciukams.Jums to bish.

adomlu       2019-01-5 13:05

Gal ka domina siandienes telefonines teises praktika?Sesi apeliaciniai skundai ir -liko nenagrineti…

stasys        2019-01-5 12:37

Dzekui .. Jums paprasčiausiai neužtektu vietos galvoje susandėliuoti visa tai kas stasiui buvo pritaikoma ar pripaišoma .smile Tie kurius šiandiena ginate ir užstojate yra labiau paveikus toms problemoms kuriomis kandžioja esama valdžia . Aš neginu valdžios, pagal mane ji (valdžia) niekuo nesisikiria nuo tu kurie ruošiasi Lietuva vaduoti . Siauri grupiniai interesai paslėpti po vatniko kepure ... tai ne apie tiesas , bent kolkas smile)) Man vienok keista matyti tas išsižiojusias burnas pravėrus burna eilyniam žodžiu pilstytojui ..

mazgys       2019-01-5 12:12

Stasy, ar galima paklausti? - ar, jūsų manymu, verta akivaizdžias LR Konstitucijos pakeitimų problemas vėl redukuoti į būdų, kaip, anot jūsų, ,,spRęsti nesutarimus visuomenėje’‘, ieškojimą? Ką manote apie laiko nuostolius?
Jei taip - kokie tie būdai? Kadangi jų gali būti daug, įvardinkite bent tris, kokius tik galite.
,,ta teisė turės palaukti’‘? - o kokia kita neturės palaukti?
Ir gal išvardintumėte ,,to lygio’’ klausimus? - matote, toli gražu ne visi mano, kad turime labai daug laiko, todėl iš anksto ačiū už patikslinimus.

stasys        2019-01-5 11:26

Amerika toli J.Ramanauskai ir internetas čia prastas padėjėjas .Kol nebus rasti sutarimai ar budai kaip turėtu būti sprendžiami kylantys nesutarimai visuomenėje .. ta teisė turės palaukti . Jus sprendžiate ne to lygio klausimus , taip kaip neteisingai vertinate susiklosčiusia situacija . Teisė gali duoti atsakymus bet parodyti kaip susitarti pačioje visuomenėje vargiai . Jus nenuoseklus savo teiginiuose . O tie ASILAI ..na matyt kitaip ir nemokate .smile)

Dzeikas       2019-01-5 11:24

stasy, jus operuojate falsifikuotais faktais, ar gali is tokiu buti nefalsifikuotos isvados?
“Potsdamo konferencija grazino (Lietuva)” dar vienas perlas. Nieko ta konferencija negrazino, o tik uzfiksavo nepripazinima TSRS aneksijos ir erdve , kad “sis klausimas bus issprestas veliau”.
Jus kartais nesate Leono Kiauleikio persikunijimas? Buvo toks KGB suskurto laikrastelio redaktorius. Bande oponuoti “Atgimimui” tarsi kritikuodamas tarybini rezima bet tepdamas degutu tiek rezima, tiek Sajudzio idejas. Pas mane ikyri vizija ,kad taip. Labai jau braizas panasus. Ar siaip sutapimas? Na ta pati mokykla.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-5 1:11

to “stasys     2019-01-4 18:57”. Ką čia galima pasakyti apie Stasį? Jam buvo paaiškinta, kad čia nėra “pasitelkus J.Ramanausko mislijimus”, o yra ES teisė, JT teisė, LR Konstitucija, LR KT Konstitucijos išaiškinimas ir sveikas protas. Kurioje vietoje kgbistinis ASILE čia yra dr. J. Ramanauskas?
Gal malonėtum pastudijuoti 2016-09-11 straipsnį “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

Jules       2019-01-4 22:13

Kas iš to, kad daktaras Ramanauskas teisus, kai Bankų avenių mes įveikt nepajėgūs, o šis mus gali lengvai vėl grąžint Matuškai kaip 1945 metais Potsdame, šikarname bendrame Vakarų ir Sovietijos spec.tarnybų baliuje, kaip teisėtą Stalino Rusijos ambiciją, “used to be the Soviet Union” tada, arba dabar kaip R.Federacijos teisėtą ambiciją, anot Prezidento Trumpo. Afganistane buvo teroristai, o Lietuvoje irgi tie patys teroristais vadinami buvo liaudies priešai, partizanai, laisvės kovotojai, antisovietikai ir panašiai.

stasiui       2019-01-4 22:06

kodėl jūs, būdamas rusas, pasirinkot tokį nerusišką pravardę ?

Jules       2019-01-4 22:02

Viskas, kas paviešinta, parašyta yra kažkieno propaganda. Baikit keitinėt sąvokas, o tai niekaip nebegalime susikalbėti. Propaganda čia nieko dėta, o va melo(dezi) propaganda jau kas kita, tiesa? Negi neįgalūs perskaityti pasaulio dezi propagandos tėvo Edward L. Bernays veikalą “Propaganda”, kurio dėka Amerika net jau du kartus buvo įtraukta į karą Europoje. Beje, jis išeivis iš Rusijos ir nuo Dievo, o kas Dievo visad priklauso Dievui, neburnokit.

Algimantas Zolubas       2019-01-4 18:05

Kad Lietuva nėra teisinė valstybė, liudija paties P. Kūrio pasilikimas aukštame poste.
Ar Lietuva, paskelbdama savo nepriklausomybę, tikrai ją atgavo? Žiūrint į naują žemėlapį, matant sienas su pasienio postais ir muitinėmis, pasaulio valstybių teisišką pripažinimą, tarsi abejonių neturėtų būti. Tačiau, jei gilinsimės į esmę, matysime, kad atsiskyrimas nuo SSRS – teritorinis, kosmetinis, paženklintas tik LKP atsiskyrimu nuo SSRS KP. Į Nepriklausomybę Lietuva atėjo su visu sovietiniu paveldu, su visa teisine sistema, su buvusia valdžia, su tais pačiais teismais ir teisėjais, prokuratūra, su ta pačia penkis dešimtmečius komunistinėje „šviesoje“ ugdyta tarybine liaudimi, nebemokančia ne kolchoziškai ūkininkauti.

stasys        2019-01-4 17:57

Džeikai .. sutinku , idėja vienas rinkėjo balsas vienam kandidatui skamba teisingai , bet juk mes kalbame ne apie tai kas teisinga o pačius rinkimu įstatymo teisėtumo principus . Kas svarbiau mums patiems logiškai sudėliota jos tvarka , ar vystyk noras susitarti ir pasiekti konsiliumą  visuomenėje tuo klausimu su išlygomis ?. Jus Amerikoje turite gana keista mano požiūriu rinkimu sistema , bet atsiradus nesutarimams – abejonėms juk nepuolate juos lyginti pasitelkus J.Ramanausko mislijimus   ? ne!!..matyt pirmiausiai žiūrytę o kas tuo klausimu parašyta rinkimu įstatyme kuris kildinamas iš tos pačios konstitucinės santakos .?  Taip ir Lietuvoje , jei J.Ramanauskas savo išmįslus imtu grįsti nuo to kokiais pagrindais buvo remtasi įteisinat tokia dvinare rinkimu sistema ( be špygų kaišiojimo po nosimi ) , diskusija pasislinktu o ko reikia Lietuvai šiandiena , gal tikrai naudinga butu pakoreguoti kai kuriuos punktus ..su sąlyga kad tos (priežastys) tapo nebeaktualios ?? . Bet juk taip nėra ,..brukama ir dar taip mol „pirk silikatine plyta „ arba su ja gausi per galva ..Dėl antro punkto tai tik mano nuomonė , tokie procesai turi būti aiškiai išreikšti visuomenės lūkesčiais ..Žiur į UK su ju brexit. Nėra nei vienos logiškos priežasties kodėl negalima butu susitarti su ES , bet įgaliotas referendumu mandatas ‚brexit‘ neleidžia pasirinkti ir protingai išeiti iš tos situacijos . Mano nuomone tai procesas skirtas visuomenei susitarti .. to trūksta Lietuvoje , principingai ir be išlygų ..

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-4 16:53

to “stasys     2019-01-4 7:50”. Stasys yra asmuo nesugebantis suvokti elementarių dalykų ir skleidžiantis PRPPAGANDĄ. Detalizuoju. Stasys sako: “J.Ramanauskas spekuliuoja apie poreikį rinkti į Seimą tik vienmandačiu apygardose , bet prieštarauja referendumui dėl dvigubos pilietybės .”. Teisinėje kalboje turi būti viskas iki vieno žodelio ir kablelio labai tikslu. Tai ką čia tas stasys prigiedojo? dr. J. Ramanauskas pasisako griežtai, kaip ir išaiškino LR Konstitucinis Teismas, kad rinkimai į Seimą PRIVALO (ar girdi stasy….PRIVALO) būti “vienas rinkėjas - vienas balsas”. Tai Europos teisė, tai JT teisė, tai LR Konstitucija, tai LR Konstitucijos LR KT išaiškinimas, tai sveikas protas. Kokia rinkimų tvarka bus, tai apibrėžia vėl ne RAMANAUSKAS, ar girdi asile, ne RAMANAUSKAS, o LR Konstitucijos 55 straipsnis, turi būti KIEKVIENAS 141 Seimo narys renkamas TIESIOGIAI ir LYGIA teise. O tokiu būdu gali būti ne viena rinkimų sistema. Tame tarpe gali būti ir vienmandačiai rinkimai, gali būti ir sąrašai, tačiau negalima leisi balsuoti už  sąrašą, o tik už sąraše esanti vieną asmenį iš visų partinių ir nepartinių sąrašų. Tačiau atstovavimo principas nurodo, kad belieka tik vienmandatė rinkimų sistema. Taigi AGITUOJU ir REIKALAUJU, kad Lietuvoje rinkimai į Seimą atitiktų LR KONSTITUCIJĄ. O tai esminis skirtumas tarp to ką tamsta teigi. Kol taip nėra, tol nėra ir teisėtos, legitimios valdžios. Lietuva yra okupuota PASKUTINIŲ NIEKŠŲ, parazitų, tai ir matome jų valdymo rezultatus…. kuriuos stasys gina kaip išprotėjęs.

Dėl tų dviejų pilietybių lygiai tas pats. Lietuvos OKUPACINĖ parazitų niekšų, asmenų be garbės ir sąžinės valdžia ir vėl nesilaiko LR Konstitucijos 12-o straipsnio reiklavimų, NIEKINA konstitucinę nuostatą: “LR pilietybė įgyjama gimstant ir ....” ir nuostata dėl LR ir kitos valstybės pilietybės. Tas suprantama labai nesunkiai, kad supranti, kad Lietuvą valdo OKUPANTAI ir kolborantai. Prie šių niešų ir tamsta stasy priskiriamas pagal VEIKLĄ, pagal darbą kurį dirbi. Jeigu nori viešai spaudoje susikauti, nėra problemų. Prisistatyk.

T0mas J.       2019-01-4 11:38

Kai apie teisingumą viešai vograuja žmogus, ilgus metus tarnavęs neteisingumui - tai pasityčiojimas iš sąžiningų piliečių.

Dzeikas       2019-01-4 10:54

stasiui:
“Nepatenkinti piliečiai daugiamandatėmis gali ignoruoti ta pasirinkimo teise, balsuojant tik už vienmandatėse esančius kandidatus, susirinkus kritiniam skaičiui ..įstatymas taps neveiksnus ir bus keičiamas.”
——————————————————————————-
stasy, na geru jus cia perlu pazerete))) Na kaip geriausiais “brandaus socializmo” laikais kai geras propogandistas panasiais , nes argumentais totalioje dezinformacijoje gyvenantiems TSRS vergams irodinedavo, kad 2x2 yra kas tik nori, bet ne. Kaip sake medis kirviui , “tu mane iveiki tik todel, kad turi dalelyte manes”.Turima omenyj, kad be medinio kirvakocio medkirtys medzio niekaip nenukirstu.
Jusu deza,- negaliu irodyti,kad samoninga, - veikia nes lietuviai indoktrinuoti esa tautiskumas auksciau zmogaus teisiu. Tai neisvengiamai sukuria bendrus su totalitarizmu mastymo ir mentalinius principus, kurie leidzia kurti istatymus priestaraujancius jurisprudencijai ir teisines valstybes principams.
Kadangi jusu issisakyme 2 viename.Tai ir nagrinekime atskirai:
1) Del pilieciu ignoravimo netinkamu istatymu. labai sena tarybiniu propogandistu fiske paremta eiliniu pilieciu dideliu skaiciu desnio neismanymu ir ju paciu itegta “tiesa” , kad dauguma visada teisi. O tiesa ta,kad referendumais aritmetikos taisykles nekvestionuojama.Ir jeigu Konstitucija uztikrina LYGIA teise balsuot ir but isrinktam , tai istatymai NEGALI leisti situacijos kai kazkas turi nevienodas galimybes but isrinktam. Ramanauskas sioje vietoje teisus. Daugiamandate gali likti, bet buti sarase negali buti pilietis isstates kandidatura vienmandatese. Ir teiginys “pilieciams tai tinka” bus tolygus teiginiui, kad 2+2=5, NES referendumas 100% prabalsavo uz tai.
2) “...susirinkus kritiniam skaiciui istatymas taps neveiksnus ir bus keiciamas”
Lietuvoje istatymai keiciami, ne kada jie neveiksnus, o kai valdanciajai klykai iskyla reikalas keisti ta ar kita istatyma. Vergu nuomuones cia nepaisoma. Cia aksioma, kurios tiesa paliudyta lietuviskos praktikos. Smurtas pries vaikus buvo toleruojamas visa gedinga t.v. laisvos Lietuvos gyvevimo laikotarpi ir istatymo netinkamumas puikiausiai matesi. Jis buvo pakeistas bet ne i ta puse kurios reikalavo bendrasis geris, o tenlink, kad vaikus tapo patogu atimti is normaliu,o ne asocialiu seimu.

Jules       2019-01-4 9:35

Deja, vakar “Panorama” cenzūravo Trumpo kalbą ir jos esmės nepasakė, mums nepateikė, kodėl? Tik Lietuvos radijas vakar ryte apie tai daugiau pasakė. Ar kartais ne todėl, kad ten vien KGB rezervistai dirba ar baigę VU Dezinformacijos plėtros katedrą trintukai (absolventai)? O kam skirtas KGB rezervas, skaitykite KGB rezervisto instrukciją, kurios esmė yra specifinės taisykles, kuriomis privalo elgtis KGB rezervistas ar jo meilužės laikinai okupuotoje teritorijoje, kokia mus rusai ir laiko, davę mirtiną priesaiką “Matuškai”.

stasys        2019-01-4 6:50

Gal ir atitinka Lietuvos įstatymai visas būtinas normas , tik ar jos pilietis moka naudotis jomis. ? J.Ramanauskas spekuliuoja apie poreikį rinkti į Seimą tik vienmandačiu apygardose , bet prieštarauja referendumui dėl dvigubos pilietybės . Negali su įstatymais elgtis kaip sau tinkamas .. tu jais vadovaujiesi arba atmeti . Nepatenkinti piliečiai daugiamandatėmis gali ignoruoti ta pasirinkimo teise, balsuojant tik už vienmandatėse esančius kandidatus, susirinkus kritiniam skaičiui ..įstatymas taps neveiksnus ir bus keičiamas. Bet tai turi atitikti visuomenės lūkesčius o ne keliu dešimčių kitaip galvojančiu .. Mokytis girdėti kita nuomone svarbesnė problema Lietuvoje ir ji deja vis dar būdinga ‚nesistemine‘ save vadinančia opozicija . Nėra išimčių visuomenėje nėra , tas pats molis.

Al.       2019-01-4 1:32

Italija, būdama kur kas stipresnė už Lietuvą,su mafija nesusitvarko. Sunku būtų patikėti, kad nualinta Lietuva su žymiai stipresne čekistine mafija susitvarko. Net jei nebūtų tų kelių tūkstančių rezervistų. Bet jei paliko dar ir juos, tai reiškia, kad jie valdo visas bent kiek svarbesnes pozicijas. Ir visi, kurie kalba priešingai, tiesiog išsiduoda.

mazgys       2019-01-4 1:12

Sprendžiant iš komentarų, čia pasisako ir profesionalūs teisininkai. Štai dabar į Konstitucinį teismą dėl ,,vienalyčių santuokų’’ krepėsi individas - kitaip sakant, Konstitucinis teismas jau priėmė individualaus asmens skundą?
Ar Lietuvos Konstitucija numato individualaus asmens kreipimąsi į Konstitucinį teismą? Jei taip - į Konstitucinį teismą kreipėsi užsienio pilietis, o ar tokią teisę turi Lietuvos piliečiai? Ir kodėl užsienio piliečiui dėl tokio intereso, kokio nenumato Lietuvos Konstitucija ir įstatymai, yra suteikta išskirtinė galimybė kreiptis į Lietuvos Konstitucinį teismą?
Ir ar apskritai Lietuvos Konstitucija yra nustačiusi tokią instanciją kaip Konstitucinis teismas? Jei taip - koks Konstitucinio Teismo santykis su Seimu ir Prezidentūra? Kieno yra konstitucinė viršenybė?
Jeigu P.Kūris sako, kad ,,Lietuva - teisinė valstybė’‘, tuomet tegul malonėja paaiškinti pretendavimą į Seimo narius pagal partijų sąrašus. Jeigu tokio proceso Lietuvos Konstitucija nenumato, tuomet tie, kurie tapo Seimo nariais pagal partinius sąrašus, yra nelegitimūs. Ir jeigu mes per tiek metų turėjome antikonstituciniu būdu tapusių Seimo nariais, tuomet kokia Lieuvos Seimo nuo 1990-ųjų istorija ir priimtų sprendimų legitimumas?

ah1       2019-01-3 19:59

Lietuva paslapčių valstybė - KGBistai Lietuvoje paslaptis.

Jules       2019-01-3 19:36

Greit bet kokiems pseudo pagrindams Lietuvoje bus striuka po šitokių Prezidento D.Trumpo istorijos pamokų Europai ir ypač Lietuvai: “Russia used to be the Soviet Union. Afghanistan made it Russia, because they went bankrupt fighting in Afghanistan. Russia. … The reason Russia was in Afghanistan was because terrorists were going into Russia. They were right to be there. The problem is, it was a tough fight. And literally they went bankrupt; they went into being called Russia again, as opposed to the Soviet Union. You know, a lot of these places you’re reading about now are no longer part of Russia, because of Afghanistan.” Tai tapo košmaru šiąnakt pseudo patriotams ir apsišaukėliams politikams, politikos fantomams ir davatkoms, pavyzdžiui, Žirmūnų, išrinkusiems “mguščicą”. Anksčiau mes, Baltijos šalys, buvome Čerčiliui teisėta Stalino Rusijos ambicija, o dabar ta teisėta Vakarų Liberal-dimokratų ambicija tai pačiai Rusijai gali būti pakartota, nes nėr amžinų dalykų. Lietuvoje ši kalba kažkodėl cenzūruojama ir iškarpoma, nebent “Panoramoje” bus išversta ir pateikta jos esmė.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-3 18:18

Kai nėra įrodymų manyti kitaip, tai laikau Praną Kūrį labai garbingu žmogumi. Tačiau kaip Pranas Kūris išsireiškia, kad “Lietuva yra tapusi teisine valstybe”, tai visa pagarba jam iš karto išnyksta ir belieka pavadinimas, kad jis yra komunistinis PROPAGANDISTAS. Esmė tame, kad dar nė vienas LR Seimas nėra išrintas pagal LR Konstitcijos 55-tą straipsnį. O tai reiškia, kad visi 7 Seimai yra antikonstituciniai. Ar teisinėje valstybėje privalo būti nelegitimi valžia, ponas Pranai Kūri? Ar esi idiotas?  Gal malonėtum pastudijuoti 2016-09-11 straipsnį “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

Buvo Pranas Kūris ir jo neliko, kaip ir jo sūnaus E.Kūrio piktybinio antikonstitucininko.
Na ir komunistinė šeimynėlė rija Lietuvos biudžeto pinigus ir naikina Lietuvos valstybę.

Anekdotas       2019-01-3 18:01

Pats naujausias, ir sako jį tūlas teisininkas, kažin ar jis taip pat pats galvoja?

AAA       2019-01-3 16:05

Manau, kad Lietuva - teisminė valstybė.

tiek       2019-01-3 16:00

kažkoks Šveiko ir barono Miunhauzeno hibridas su koncentuoto cinizmo priedu.

Jules       2019-01-3 14:51

Pasityčiojimas iš visko, kai sovietų sovietuks mums kalba apie kažkokią teisinę valstybę Lietuvoje, kai tapome totaliai korumpuota ir oligarchine valstybe - Raudonosios oligarchijos valdoma valstybe. O duoda “Fundamentals of Soviet Law” specialistai, kai buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje internaciukai nugalabijo virš 66 milijonų žmonių, ane? Ir visam liberal-dimokratiniam pasauliui su visokio rango Žmogaus teisių specialistais į tai nusispjaut - nieko nedomina. Tai laiko teisėta kova su teroristais, nacistais ir liaudies priešais, su antisovietiškai nusiteikusiais žmonėmis ir kontrrevoliucija. Rengia mus naujai okupacijai, didindami skurdą ir socialinę atskirtį. Mus demokratijos moko KGB rezervistai ir gina nuo Putino Rusijos. Lietuvoje vyksta politinis cirkas nuo to momento, kai su pompa buvo atsisakyta desovietizacijos ir kagebistai įslaptinti su Saule. Stalinas irgi norėjo gyventi su Saule, bet savųjų buvo nutručytas pirmlaiko, kai atliko savo vaidmenį. Ar ne KGB rezervas šiandien budi Demokratijos sargyboje - Blogio imperijos sąjungininkų sargyboje ir tai VU docentai vadina Teisine valstybe, Liberal-Dimokratija? O, “dožilis”, pamatęs pasakytų Gorbis, kas liko Lietuvoje iš jo viešumo, žodžio laisvės ir demokratijos. Dyvų dyvai ir Garliavos “bojevykai”, ane?

Dzeikas       2019-01-3 13:58

Pasityciojimas is sveiko proto, mazdaug kaip aktoriaus Vicyno suvaidinto personazo sukis: Tegyvuoja tarybinis teismas, pats humaniskiausias teismas pasaulyje!
Kitaip manantiems siulau paskaityti apie siandienini MP Svirnelio issisakyma, kad avarijos Marijampoleje sukelusios zmonu zuti kaltininkas turetu buti teisiamas kaip uz nuzudyma.
Teisineje valstybeje jo pareigoms jau butu skirtas LEPas, o pats MP jau ieskotu advokatu ir ruostusi atsakineti i teismo klausimus KODEL jis dare itaka teismui.
Bet gal tautai patinka ryztingi vyrukai a la Paxas kuriems istatymai nerasyti?

Juozas       2019-01-3 13:24

Labai gaila, kad Lietuvos teisėjai yra visiškai nepriklausomi- nuo įstatymų, nuo padorumo, nuo teisingumo. Sprendimai priimami dažniausiai pagal vidinį įsitikinimą, kurį, kaip žinia, galima pakeisti ar pakreipti bet kuria linkme- pažadais, karjeros galimybėmis, pinigais…
1994 m. buvo priimtas įstatymas, įpareigojantis teisėjų tarybą svarstyti tuos teisėjus, kurių daugiau kaip trys sprendimai per metus yra pakeičiami aukštesnių teismų. Po metų bandžiau domėtis, kaip vyksta šio įstatymo įgyvendinimas- nepavyko rasti jokios informacijos. Matyt, jis buvo tyliai numarintas.

viltė       2019-01-3 12:37

Cinizmui ribų nėra…

Kūris       2019-01-3 12:33

Konstitucinių Dvasių šamanui -užkalbinėtojui: teisinė , tiesa, trūksta mažmožio- teisingumo.

pataisymas       2019-01-3 12:20

Pranai Kūri,gal norėjote pasakyti teismine valstybe.Tada su jumis sutikčiau.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.