Nuo bačkos

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: lietuviai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, pralenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis ir pasivijo Ispaniją

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 19 d. 21:47

22     

    

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: lietuviai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, pralenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis ir pasivijo Ispaniją

Štai taip.
Ką čia bepakomentuosi…

* * *

Nerijus Mačiulis: Pajamų nelygybė

„Pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių ES, tačiau neretai apipinta mitais. Parinkti adekvačias priemones perteklinės pajamų nelygybės mažinimui galima tik tinkamai identifikavus jos priežastis. Priešingu atveju galime atsidurti gerais norais grįstame kelyje į pragarą – valstybėje, kurioje pajamos lygesnės, tačiau bendra gerovė žemesnė ir visi gyvena daug skurdžiau.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, pajamų skirtumas Lietuvoje tarp penktadalio didžiausias ir penktadalio mažiausias pajamas gaunančių gyventojų siekia 7,5 karto. Tai vienas iš didžiausių rodiklių ES, kurios vidurkis yra 5,2 karto. Palyginimui, Skandinavijos šalyse skirtumas tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų siekia apie 4 kartus. Tiesa, yra ir turtingų valstybių, pavyzdžiui, JAV, kur pajamų nelygybė yra gerokai didesnė nei Lietuvoje. Kokios yra pajamų nelygybės Lietuvoje priežastys ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, siekiant parinkti efektyviausias jos mažinimo priemones?

Visų pirma, pajamų nelygybės statistiką reikėtų vertinti atsargiai, nes ją gali iškraipyti gajus Lietuvos gyventojų polinkis nedeklaruoti savo pajamų. Ir tai yra ne tik atlyginimai „vokeliuose“, kurie pastaraisiais metais praretėjo ir suplonėjo. Lietuvoje paplitusi ir legali veikla pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, leidžianti gana laisvai deklaruoti gautas pajamas.

Tai, kad lietuvių pajamos gali būti gerokai didesnės, nei skelbiama oficialiai, rodo ir vartojimo statistika. Pernai pagal faktines individualias vartojimo išlaidas (įvertinus kainų skirtumus ir tai, kiek paslaugų gyventojai iš valstybės gauna nemokamai) lietuviai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, pralenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis ir pasivijo Ispaniją.

Skeptikai kartais teigia, kad pajamų nelygybė yra natūrali ir jos dirbtinai mažinti nereikia, o dėmesį ir pastangas geriau tiesiog sutelkti į skurdžiausiai gyvenančiųjų pajamų didinimą. Vis tik pajamų nelygybė svarbi bent dėl kelių priežasčių. Pirma, ji dažnai atsiranda dėl korupcijos ar diskriminacijos, todėl nėra natūrali. Antra, itin nelygias ir apribotas galimybes turintys gyventojai savo nepasitenkinimą išreiškia balsuodami už populistines idėjas siūlančius politikus. Deja, populizmas – siūlymas sudėtingas problemas spręsti paprastomis priemonėmis – dažniausiai turi neigiamų pasekmių visai valstybei ir visuomenės gerovei, ypač ilguoju laikotarpiu.

Negalima ignoruoti, kad egzistuoja natūralios ir nenatūralios pajamų nelygybės priežastys. Natūralu, kad dešimt metų universitete prasimokęs ir daug pinigų bei pastangų į išsilavinimą investavęs specialistas gaus didesnes pajamas už baigusį devynias klases ir nusprendusį, kad ne trigonometrinėse lygtyse slypi laimė. Tačiau nenatūralu, kai galimybė įgyti kokybišką išsilavinimą priklauso nuo tėvų pajamų ar gimimo vietos. Deja, moksleivių pasiekimų skirtumai tarp besimokančių pažangiausiose ir nuo didmiesčių nutolusiose provincijos mokyklose yra nedovanotinai dideli, dažnai gana anksti užkertantys kelią pastarųjų abiturientams įgyti kokybišką aukštąjį išsilavinimą.

Žalingiausia ir nemaloniausia nenatūrali pajamų nelygybė atsiranda dėl korupcijos, nepotizmo bei kitokių neskaidrių ryšių su politikais ar valstybinėmis institucijomis. Galima aptikti ir ne su korupcija susijusių pajamų nelygybės priežasčių, kurias taip pat reikėtų ravėti su dideliu entuziazmu. Moterų pajamos Lietuvoje pernai buvo 13 proc. mažesnės nei vyrų, ir šį skirtumą ne visiškai paaiškina skirtingos profesijos, išsilavinimas ar užimamos pareigos. Diskriminavimas dėl lyties, tautybės ar amžiaus yra opi problema, kurios, kaip ir kitų nenatūralios pajamų nelygybės priežasčių, turbūt nepanaikinsime nei mokesčių politika nei didesniu perskirstymu per biudžetą.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad pastarąjį dešimtmetį pajamų nelygybė buvo mažiausia netrukus po krizės – 2011-2012 metais, kuomet nedarbo lygis buvo aukštas, o vidutinė perkamoji galia gana skurdi. Pajamų nelygybės matematika kartais yra neintuityvi ir nemaloniai nustebinanti. Jau ne kartą stebėjome situaciją, kurioje pajamų nelygybė mažėja, bet visi be išimties gyvena blogiau ir, priešingai, situaciją kai pajamų nelygybė auga, bet visų be išimties gyventojų perkamoji galia didėja.

Dar svarbiau yra tai, ko jums greičiausiai neteko girdėti – pajamų nelygybė tarp dirbančiųjų Lietuvoje pastaraisiais metais pastebimai sumažėjo. Nuo 2011 metų ketvirtadalio daugiausiai uždirbančių atlyginimai išaugo 49 proc., o ketvirtadalio mažiausiai uždirbančių atlyginimai padidėjo net 80 procentų. Prie šios tendencijos prisidėjo minimalaus atlyginimo ir neapmokestinamo pajamų dydžio kėlimas bei pagerėjęs darbo rinkos funkcionavimas – didesnis darbuotojų mobilumas, kompetencijos ir derybinė galia.

Šio dešimtmečio pradžioje 35 proc. Lietuvos dirbančiųjų gavo žemas pajamas, nesiekiančias 75 proc. vidutinio šalies atlyginimo. Dabar tokių darbuotojų dalis nukrito iki 31 procento. Per tą patį laikotarpį viduriniosios klasės dalis išaugo nuo 53 proc. iki 59 procentų, o gaunančių daugiau nei du vidutinius atlyginimus dalis sumažėjo nuo 13 proc. iki 11 proc. dirbančiųjų.

Tad kaip atsiranda ta statistika apie didėjančią pajamų nelygybę Lietuvoje? Nacionaliniu mastu vertinant ne tik dirbančiuosius, pajamų nelygybė padidėjo dėl to, kad atlyginimus gaunantys asmenys atitrūko nuo socialines išmokas gaunančių asmenų. Socialinės atskirties ir skurdo problemas spręsti būtina, bet neužtenka butaforinio ar abstraktaus susirūpinimo pajamų nelygybe. Daugeliui žmonių pagrindinis rūpestis yra ne nelygios, o mažos pajamos, kurias pakelti geriau ne gaunant socialines išmokas, o siūlant geresnes darbo vietas ir efektyvesnes perkvalifikavimo programas.

Galiausiai turime paklausti savęs, kokią žinutę mes siunčiame ateities kartoms kasdien kartodami, kad gyvename negerovės valstybėje, kurioje pajamų nelygybė yra nuo mūsų asmeninių pastangų nepriklausantis reiškinys? Stenkis nesistengęs, bus blogai, nebent prasisuksi naudodamasis ryšiais arba prabalsuosi už visagalius pajamų lygintojus? Taip nėra – gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kurioje tokių didelių galimybių save realizuoti neturėjo nė viena ankstesnė karta.

Pajamų nelygybė yra įsisenėjusių problemų pasekmė, o ne problemų priežastis. Išnaikinus nenatūralias pajamų nelygybės priežastis – korupciją, nepotizmą, diskriminaciją, nevienodas galimybes įgyti kokybišką išsilavinimą – sumažėtų ir perteklinė pajamų nelygybė.“

Šaltinis: ziniuterasa.swedbank.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

lietuviai pasiekė...       2019-07-22 17:24

bla bla bla… ir - tikrai pavadinimo pabaiga sukosi mintyse skaitant - ir išskrido į mėnulį smile

Labas vakaras, drauge Milaiti!       2019-07-22 16:36

Turiu tamstą informuoti, kad tavo rekomendacijos visiškai tuščios, nes neaišku, kuriam čia taikai. Ir kuris iš mūsų čia felčeris, tavo manymu? Mes nesugadinome tau karjeros psichūškėje Sovetske ar kur ten. Ir mes niekur nebudime. Tiesiog per tavo kvailą trolinimą negalim normaliai paskaityti normalių žmonių komentarų. Na, įkalei, iš Džeiko pavirtai Raigerdu, tai ko vis tiek nelaimingas? Beje, tavo prastokas skonis smile . Ar visus kagėbėšnikus užveda bobos be stanikų, ar tik tave? Jei tiek terūksta iki pilnos laimės, gal užsuk į gelžkelio stotį? Ar rubliukų trūksta?

Darius       2019-07-22 14:12

Arba tas Maciulis gime nepilno proto, arba mazas budamas krito is savo vezimuko ant galvos, arba jau saugusiam kazkas sutrenke galva tamsiam skersgatvyje. Tiktai nepilno proto zmogus gali taip sneketi… Na nebent Maciulis atidirbineja savo seimininkams, uz savo silta vietele.

Erlickas       2019-07-21 17:28

Ką čia bulvonas triedi, kada valandinis minimalus darbo užmokestis 13,7€/val. bus? Tavo piatletkos planai niekam nerūpi tai tavo bezdalai į tuščią bačką.

stasys        2019-07-21 12:31

2019-07-21 9:53 .. truputi apie kitką kalbama . Socialinis verslas išimtinai dėmesį kreipia į tuos asmenis kurie turi vienokia ar kitokia fizine negalia atitinkamai teikia jiems paslaugas arba įtraukia į savo veikla .. o čia dar vienu laipteliu žemiau ..ant kurio stovį ta visuomenės dalis kuri nepapuola į tokias programas . Na prisiminkite kas nutiko Kaune kai tapo aišku ..koks vaiku teisiu darbuotojas tėvui plėšė vaiką iš ranku ?. Svarbus ne faktas o požiūris į ta po-statistine visuomene. Apie tai daug šnekama puse lūpų ..bet didžioji Lietuvos problema ne nutukę ‘pencininkai’ negalintis išgyventi , o ta terpė kuri negali ar nesugeba palaikyti stabilaus pajamų šaltinio , dėl įvairiu priežasčių .

testas       2019-07-21 9:29

Prieš 30 metų Vokietijoje būdavo neįmanoma nusipirkti maisto - labai brangu. Dabar toje pačioje Vokietijoje apsiperki pigiau nei Lietuvoje…

Ein Loch von Litauen       2019-07-21 8:53

“....reikia kad verslas sudarytu tam sąlygas.. o valstybė netrukdytu” - vadinasi, reikia į valdžią rinkti tik stambaus verslo atstovus, eksiukus, nes jie ir yra valstybė, o visi kiti likę tik lochai. Valstybė nereikalinga, kai reikalingi tik verslininkai, kurie kuria darbo vietas, o seimūnai nieko - tik gerą algą ima. Ar taip, Stasy? Reikia netrukdyti verslininkams, darbdaviams(oligarchams), valdyti valstybę ir engti runkelyną, be jokios abejonės. Lochai to yra nusipelnę - būti engiami ir išnaudojami verslinykų, kaip mūsų babuškos smegenų plovimo per dezi LRT su MG Baltic. Netikros žinios ir dezi propaganda gi svarbiausia šiandien dezinformacijos priemonių magnatams, tiesa, Stasy?

stasys        2019-07-21 7:17

Algi Kazlauskai .. stumdote statistine forma o ne problemos šerdį .. imkite čia ir paaiškinkite ka čia reiškia ir apibūdiną ta fantasmagoriška tinginiu frazė “orus gyvenimas” ?

stasys        2019-07-21 7:14

Jau nepakanka tik dalinti pinigus mažas pajamas gaunantiems . Reikalingas realus mechanizmas kaip tuos žmones gražinti į darbo - užimtumo visuomene ..gal su išlygomis gal su ta specifika trukumu kuriuos diktuoja ju gyvenimo būdas ir tam vienas vaistas.. reikia kad verslas sudarytu tam sąlygas.. o valstybė netrukdytu . Tai įmanoma tokie modeliai veikia ..tik jie nėra visiškai teisine forma reglamentuoti . Valstybė užsižaidė su tais socialiniais eksperimentais ..kartais demokratija žaidžiant žmonės užmiršta kaip atrodo anapus realus pasaulis .. ne lentelėse .

Ačiū Algiui Kazlauskui       2019-07-20 22:37

už išsamią, argumentuotą poziciją.
Kontorinis etatinis Stasy, turi iš ko mokytis.

Tarkovskis to Laotse 2019-07-20 5:42       2019-07-20 22:32

“Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausieji žmonės žemėje.”
- “Kvailiams galvos neskauda”. Mat, kvailiai “galvos” ir neturi.

to Milaiti       2019-07-20 18:11

Labas vakaras, der Feldscher von Sovietsk! Jau pradedi budėjimą? Ar žiūrėsi koncertą tiesiogiai iš Jūrmalos Dzintari vasaros koncertų salės? Jei pačiam labai jau nepatinka Madame Laima, gali žiūrėt STARnacht am Wörthersee koncertą su nepakartojamąja vedančiąja Barbara Schöneberger be staniko.

O.G       2019-07-20 18:04

Man šis asmuo, tai yra Mačiulis - yra tikra marionetė, kuris plaudamas Lietuvos žmonėms smegenis - yra trolis, kuris už tai gauna atkatą. Negerbiamas Mačiuli, kiek turi šiai dienai vaikų? - visuomenė mato, kad ir dabar turi naują pilietį mūsų visuomenei. Sustok - nes tavo naujagimis yra mūsų sistemos dalis. Daryti vaikus, nes dabar laikaisi už mūsų gyventojų eurus, kad už tai kad gauni už smegenis plovimo pinigus, tai yra didžiausia grėsmė tavo šeimai. Pamąstyk - dar nėra vėlu. Nepamiršk - yra grįžtamasis poveikis.

Raigerdas        2019-07-20 17:33

Gyvenimas bėga, žmonės išsivysčiusiose šalyse tobulėja, o Lietuvoje kaip nebuvo ekonomistų nuo pat Nepriklausomybės pradžios, taip jų nėra ir po 28 metų. Nerijui Mačiuliui jau vaidenasi, kad mes čia tokie turtingi, tik tuos turtus slepiame. Nesuprantu, kur gyvena tas N.Mačiulis, bet tikrai ne Lietuvoje. Gal daugiau savo galvoje, kur juoda atrodo kaip balta arba atvirkščiai. Ir štai šitas somnambulietis rašo:“Visų pirma, pajamų nelygybės statistiką reikėtų vertinti atsargiai, nes ją gali iškraipyti gajus Lietuvos gyventojų polinkis nedeklaruoti savo pajamų”. Ką ten deklaruoti, Mačiuli. Ar turi gyventojai ką deklaruoti, jeigu daugybė žmonių neišgyvena nuo algos iki algos? Na, matote, Nerijui Mačiuliui dar reikia didesnio biurokratų skaičiaus, nes viena moterėlė gauna per mėnesį 60 centų daugiau, nei jos kaimynė. Ir ji nėra tokia vienintelė, nes yra ir daugiau, todėl tiems centams suskaičiuoti per visą Lietuvą reikia prikurti dar daugybę biurokratinių darbo vietų tiems centams suskaičiuoti. Nerijus Mačiulis, galimai, yra nepajėgus suprasti, kad Lietuva skursta tik dėl tokių Nerijaus Mačiuolio skaičiavimų. Protingi vyrai išsivysčiusiose valstybėse skaičiuoja labai paprastai: jūsų metinės pajamos yra iki 10 000 Eu, ar daugiau. Pvz., iki 20 000 Eu, 30 000 Eu ar net 100 000 Eu. Ir nuo to ir vedama visa statistika, sukuriami mokesčiai ir t.t. Ne, bet Nerijui Mačiuliui reikia TOTALINĖS KONTROLĖS, nes žiūrėkite tos bobutės pensija yra 5 eurais didesnė, nei kitos bobutės. O žinote tie su verslo liudijimais kokie yra turčiai? Vai, vai, vai… Ypač aktoriai, gydytojai, mokytojai… Štai stovi užsisvajojęs N. Mačiulis ir seilę varvina, įsivaizduodamas, kokius turtus susikrauna tie su tomis individualiomis veiklos pažymomis. Ir jūs tik pagalvokite, tokios geros sąlygos Lietuvoje, o tie lietuviai bėga į užsienį. Mažai jų bėga, reikia kad bėgtų dar dar daugiau. Todėl padarome TOTALINĘ KONTROLĘ, va tada ir bus ekonomika tiksli, viskas bus kaip sandėlyje suskaičiuota. Taip tai žmonės rašydami apie ES dalykus paima ir palygina kitas šalis, bet N.Mačiuliui tai nenaudinga, nes visa jo aritmetika tiks išmesti į šiukšlių dėžę. O juk galėjo N. Mačiulis paimti ir palyginti, kaip tose užsienio valstybėse tie smulkūs verslininkai užsimoka už metus ir jokiai valdžiai ten nerūpi visus metus, kiek tu ten uždirbi. Ten ta valdžia viską daro, kad tik žmonės dirbtų, veiktų, o ne sėdėtų ant valdžios sprando su ištiesta ranka. Ten net prižiūrintis šunis gauna pinigų kiekvieną savaitę, kad galėtų juos pramaitinti. Ir štai Nerijų Masiulį tu iš Lietuvos neiškrapštysi, nes jam čia yra gerai su tokiais niekam tikusiais paskaičiavimais. O štai talentingas ar talentinga kokia nors mergina ar vaikinas priversti išvažiuoti iš Lietuvos, nes jie yra sąžiningesni už N. Mačiulį. Jie Lietuvai nereikalingi, nes Lietuvai tinkamesni yra Mačiuliai. Ir štai ta nereikalinga Lietuvai mergina išvažiuoja į UK ir įsidarbina. Baigia Oksfordo Universitetą, sėkmingai išteka už užsieniečio, susilaukia vaikų, ir dirba UK, gaudama 10 000 svarų sterlingų per mėnesį. Jos vyras taip pat gerai uždirba. O čia, tie vietiniai lietuviai, vargsta, kenčia ir nematyti tam galo, nes Mačiuliai visada yra čia ir jie suskaičiuos, kaip gerai gyvena tie lietuviai. Tik, kur jie, tie gerai gyvenantys? Visai pamiršau pasakyti, jie gi gyvena Vilniuje, kur sutelkta daugybė respublikinio masto valstybinių įstaigų. Panašiai yra ir Rusijoje, kur Maskva gyvena labai turtingai, kadangi iš visų regionų atima net iki 80% nuo visko, ką jie uždirba. O štai, kokioje nors Jakutijoje, tai ten gatvėse purvas, antisanitarinės sąlygos ir vargstantys nusigėrę vietiniai gyventojai.

Milaiti,        2019-07-20 15:19

gal įkalk ko nors, kad nusiramintum, nes jau nusibodai.

O, pagaliau,       2019-07-20 12:06

atėjo budintis felčeris iš Sovietsko - nustatys dabar mums vatnikizmo-kagebizmo ar putinizmo šios dienos lygį. Ko dar visų nikų nespėjai čia išvardint? Juk turi sąrašiuką? Laukiam nesulaukiame paviešinimo - ypač Papa Borgia, to Renesanso kultūros ir meno mecenato su savo gražuole dukryte Lucrezia. Aš ir pačiam, felčeri, galiu patvirtinti, kad neosovietukui Mačiuliui tikrai gyvenimas prie Raudonosios Oligarchijos pagerėjo, o pačiam? Suprastėjo, ane? Blogio imperijos sąjungininkių samdiniams išties sekasi - to niekas gi neneigia.

Almantas >to Jules       2019-07-20 11:30

Tai buvo ne mazarascio,o prisiekusio valdzios subinlaizio nuomone.Daugybe kartu is jo girdejome,kad ivedus eura niekas nepabrango,o dag kas dar atpigo

O kaip jie       2019-07-20 8:53

tuos žalingus polinkius ir įpročius įgyja, pone Stasy, nenorėtum mums ir Mačiuliui paaiškinti? Kas juos tokiais padaro, jei ne dezi propaganda ir mokykla ar net univerkė, jei kvailiukai viską kala mintinai iš eilės negalvodami - užsiburia būt Kaušpėduko zombiukais, kurių tiek daug į Lietuva pribildėjo, atriedėjo iš VU?

stasys        2019-07-20 8:39

N.Mačiulis teisinga linkme masto , pajamų skirtumai priklauso nuo išeitiniu duomenų kuriais gaunamos tos lentelės. Ar Lietuva žino kiek jos teritorijoje gyvena asocialiu gyventoju ..kurie nepapuola į tas statistikos lenteles ? Vieno socialinio kurpalio politika ..kai dešra pjaustoma atšipusiu peiliu po lygiai negali duoti teigiamu rezultatu ..todėl kad jos visiškai neturi atsakimu o kaip tuos likusius ..pritraukti iki to minimumo palyginimo lentelėje ?. Bandydami gražinti statistika ..paraštėse paliekame labai dideles mases žmoniu kurie nėra tokie sėkmingi ..dėl savo žalingu polinkiu ir įpročiu .

Žinoma,       2019-07-20 8:36

Brazo Kristinoms, Kirkilienėms, Juozaitienėms - tai Aukso Amžius, niekas tuo neabejoja, net felčeris iš Sovietsko(der Feldscher von Sovietsk). Juk ne šiaip sau tautininkai renkasi savo partijos Archonto smaigaliu Juozaitį, tiesa? Kad būtų dar geriau garsiesiems neosovietukams ir labai mokytam demagogui Mačiuliukui ir autonominės Maišiagalos.

Jules       2019-07-20 7:26

Raudonieji oligarchai, okupacinės Tarybų Lietuvos kūrėjai, gal ir pralenkė. Ką čia gali žinoti, kai valdiška statistika negali pasitikėti, kaip prie drg.L.Brežnevo. Tai buvo mažaraščio nuomonė - neišsilavinusio žmogaus nuomonė. O Jūsų kokia nuomonė?

Laotse       2019-07-20 4:42

“Palaiminti idiotai, nes jie yra laimingiausieji žmonės žemėje.”


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.