Nuo bačkos

Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Laisvūnas Šopauskas   2015 m. rugsėjo 15 d. 7:00

86     

    

Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Gerbiamieji skaitytojai, eina 26-ieji mūsų laisvės metai ir jau užaugo Nepriklausomybės vaikų karta. Gyvenimas išties nestovi vietoje. Tik Lietuvos politikai niekaip negali atsikratyti posovietinio bendravimo stiliaus savo kalbomis demonstruodami nepagarbą rinkėjams. Melas. Visažinio poza. Tušti postringavimai apie tikrus skaudulius nesiūlant realių sprendimų tarsi optinė apgaulė ar hipnozės seansas mažiau viešųjų ryšių peripetijose susigaudantį žmogų atveda prie balsadėžių su jau įdiegta mintimi: „Nėra daugiau už ką balsuoti, tai renkuosi tą patį. Mažiau vogs, nes nebe pirmi metai Seime, yra kompetentingas…“

Nesame visažiniai ir mes, tačiau nutarėme imtis „versti“ Lietuvos politikų kalbas į visiems suprantamą, kad pamatytume, kiek jose yra tuščiažodžiavimo ir politinės rinkodaros.

Visi esame finišo tiesiojoje – po metų 2016-ujų LR Seimo rinkimai. Ir pažadai, užmaskuotas populizmas tuoj pasipils kaip iš gausybės rago, todėl jūsų dėmesiui Tiesos.lt pradeda naują rubriką NUO BAČKOS.

Joje analizuosime savo išrinktųjų raštus ir kalbas, kad išmoktume ne tik balsuoti, bet ir rinkti tą, kuriam be abejonių ar sąžinės graužaties patikėtume savo sprendžiamąją galią LR Seime, Prezidentūroje ar savivaldybėse, kad ir vėl netektų kartoti: „Drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas“.

Kviečiame įsitraukti ir Jus – stebėti, analizuoti, savo įžvalgomis dalytis.

Tiesos.lt redakcija

* * *

Nuo bačkos. Naglio Puteikio pranešimas spaudai kaip politikų nekompetentingo ir neatsakingo kalbėjimo atvejis

Seimo narys Naglis Puteikis Seime surengė spaudos konferenciją visuomenę jaudinančiu į Europą plūstančių migrantų klausimu ir išplatino pranešimą spaudai. Jis pasiekė ir Tiesos.lt redakciją.

Šiek tiek pasvarsčiusi redakcija nutarė šį pranešimą paskelbti (pranešimo kalba netaisyta – Tiesos.lt redakcija).

Ir pasidalyti mintimis, kurias sukėlė Seimo nario tekstas.

Pranešimą spaudai politikas pradeda banaliai – iš karto skaitytojui jis pasako tai, ką kiekvienas sveiko proto žmogus ir taip žino: „Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis“. Tačiau pasakyti tik tiek, tai nepasakyti ... nieko. Net ir ne Seimo narys tai gali.

Kita tezė – jau konkretesnė „O ES iš dalies prisideda prie šių priežasčių“, ir jau vien dėl to – prisipažįstu – intriguoja: juk tokia kritika ES šio Seimo nario lūpose skamba, ko gero, pirmą kartą. Nori nenori – lauki, kuo šią tezę parems ES ir Artimųjų Rytų regiono politikos klausimais iki šiol nekalbėjęs politikas.

Kita vertus, lieka neaišku, kodėl Seimo narys nusprendė didžiausią dėmesį skirti pabėgėliams iš Sirijos? Juk į Europą plūsta pabėgėliai ir iš kitų šalių ar žemynų? ES statistikos tarnybos Eurostat duomenimis, tarp prieglobsčio prašytojų Sirijos gyventojai sudaro 20 proc. Be to, ką reiškia „pabėgėliai iš Sirijos“? Ar siras, atvykęs į Europą iš saugios Turkijos, irgi yra pabėgėlis? 

Deja, Seimo nario žinios apie Artimųjų Rytų regiono politiką, kaip ir apie tai, kodėl bėga iš Sirijos bėga jos gyventojai yra, švelniai tariant, ribotos. Ribotas žinias politikas kompensuoja… spėjimais. Apie Turkijos politiką pabėgėlių iš Sirijos atžvilgiu Seimo narys rašo: „gal ir Turkijos vyriausybė pradėjo nebepriiminėti į stovyklas“. Vėliau, matyt, prisiminęs, ką girdėjo kalbant per žinias ar skaitęs savo fanų profiliuose, rašo, kad Turkijoje „persipildė stovyklos“, kad Turkijai tai tapo pernelyg didelė našta, nes tarptautinė bendruomenė pernelyg mažai jai padeda…

Dalinės žinios ar nenoras kalbėti išsamiai – tai dar tik pusė bėdos. Kur kas įdomesni pasamprotavimai apie Sirijos prezidento Bašaro al-Asado veiksmų įtaką pabėgėlių krizei. Seimo narys rašo: „Manau, kad ši [migrantų] banga yra sukelta organizuotai iš Sirijos prezidento Bašaro al-Asado pusės, nes ji plūstelėjo būtent po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje (puiki gynybinė priemonė, nes JAV ir ES taip pat prisideda prie sukilėlių finansavimo)“.

Klausimą, kuo paremtos tokios žinios apie tai, kas bei ką finansuoja ir kas, dėl ko ar po ko daro, trumpam atidėkime – sunku patikėti, kad LR Seimo narys gali tai žinoti, o tuo labiau – turėti įrodymų, bet juk apsimesti žinančiam – joks nusikaltimas…. O gal šio Seimo nario „manau“ reiškia „spėju“? Juolab kad daug kas pritars nė nemirktelėjęs.

Taigi čia kyla paprastas, gyvenimiška patirtimi grįstas klausimas: kokiu būdu į ES plūstantys pabėgėliai sirai (sunku patikėti, kad išties nesvarbu, nuo ko bėga, pavyzdžiui, Sirijos kurdai ar krikščionys…) gali padėti prezidentui Asadui apsiginti nuo jo pajėgas spaudžiančių priešininkų ir kokiu būdu būtent šie migrantai gali paskatinti JAV ir ES finansiškai ar kaip nors kitaip neberemti Asado oponentų? Atsakymą, matyt, žino tik pats Seimo narys.

Bet visų įdomiausia šio svarstymo dalis yra daroma analogija tarp to, kas vyksta Sirijoje, su tuo, kas vyko ir tebevyksta Ukrainoje. Anot Seimo nario, „Bet kokiu atveju Asadas yra teisėtai išrinktas prezidentas, kaip ir Sirijos parlamentas, o sukilėlius finansuoja kaimynai, JAV, dalis ES, tapdami agresijos viena iš priežasčių (analogija su Ukraina – Rusija finansuoja separatistus).“

Kodėl šiame savo tekste politikas pamiršo, kad Rusija ne tik finansavo ir tebefinansuoja separatistus Rytų Ukrainoje, kad ne tik juos apginklavo, bet ir dislokavo Donbase savo reguliariąją kariuomenę? Negi Seimo narys tikrai nesupranta, kad reiškia tik viena – tie „separatistai“ tėra ukrainietiškų žemių okupacijos priedanga?

Kita vertus, politikas kažkodėl čia ir sustoja taip neišplėtojęs analogijos tarp Sirijos ir Ukrainos iki galo. Juk jei šią analogiją plėtotume toliau, tada, remiantis tuo, kad Asadas ir jo parlamentas yra teisėti, o prieš jį kovojantys sukilėliai, matyt, ir LR Seimo pasmerkimo verti maištininkai, teks pripažinti ir tai, kad prezidentas Viktoras Janukovyčius yra vis dar teisėtas Ukrainos valstybės vadovas, o jį iš posto pašalinęs Maidanas ir dabartinis Ukrainos režimas yra neteisėti? Gal Seimo narys Naglis Puteikis artimiausiu metu pasiūlys LR vyriausybei ir prezidentei Daliai Grybauskaitei laikyti V. Janukovyčių teisėtu Ukrainos prezidentu, o V. Janukovyčiaus ministro pirmininko Azarovo Maskvoje sudarytą komitetą – teisėta Ukrainos vyriausybe? O savo du benzopjūklus, siųstus paremti Ukrainos kariuomenei – parama valdžią užgrobusiai chuntai?..

Kokio lygio analizė, tokios ir išvados, kurias Seimo narys vadina atsakymais į klausimą „Ką daryti?“. Apžvelgsime jas iš eilės.

A išvadoje politikas rašo: „Štai čia LT Vyriausybė ir Prezidentė mano galva privalo pradėti reikalauti iš JAV ir ES didžiųjų valstybių, kad nustotų finansuoti sukilėlius ir kad būtų sudarytas analogiškas Minsko susitarimui toks pats taikos susitarimas tarp Asado ir sukilėlių – taip sustos pabėgėlių banga.“

Kodėl JAV ir įtakingos Europos valstybės, prezidentas Asadas ir jam oponuojančios sukilėlių grupuotės turėtų tokių pasiūlymų, tegul ir perduotų per D. Grybauskaitę, klausyti, LR Seimo narys nutyli. Jei politikas Ukrainai primestus Minsko susitarimus laiko taikdariškos diplomatijos etalonu, jam derėtų paaiškinti, ką realiai išsprendė Minsko susitarimai?... Negi mėgstantis gilintis į reiškinių priežastis Seimo narys pamiršo, kad Minsko susitarimai atsirado tik todėl, jog Vakarų šalys, Budapešto memorandumu garantavusios Ukrainos nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą, išdavė ją ir gėdingai atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus? O gal Seimo narys nežino, kad Rusija, kurios pasiuntinys M. Zurabovas pasirašė ant Minsko susitarimų, dedasi nesanti konflikto dalyvė ir vaizduoja, kad Minsko susitarimai jos niekuo neįpareigoja?..

Rūpėtų sužinoti, ar Minsko susitarimams analogiški susitarimai turėtų būti sudaromi tik tarp Asado režimo, iš vienos pusės, ir ginkluotos opozicijos iš kitos, ar kiekviena opozicijos grupuotė turėtų sudaryti tokius susitarimus su kiekviena jai priešiška opozicijos grupuote ir su prezidentu Asadu? Galų gale, ką daryti dėl Sirijos krikščionių, kuriuos Asadui oponuojančios grupuotės žudo vien dėl to, kad jie yra krikščionys?..

B išvada glumina: „Tegu pirmiausia didžiąją dalį pabėgėlių pasiima tos ES šalys, kurios teikia ginklus Laisvajai Sirijos armijai“. Ką reiškia šis Seimo nario, ne šiaip sau politiko, „tegu…“? Kokiu būdu šitas pageidavimas galėtų būti realizuotas? Ir kokia „lydeka“ imtųsi tai įgyvendinti?

C išvada: „Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius nuo tų, kurie bėga nuo karo – pastaruosius priimkime“. Kas tie „mes“, kuriuos politikas ragina nors pabandyti? Ir kur tie „bandymai“ turėtų įvykti – Lietuvoje ar už jos ribų? Ar tie patys „mes“ atrinktuosius ir priims?

D išvada, atrodo, skirta rinkėjui „nuraminti“: „Bet kuriuo atveju visi pabėgėliai stengsis iš Lietuvos pabėgti, nes čia daugėja skurstančių, o visos didžiosios partijos skatina turtinės nelygybės didėjimą ir nieko nedaro, kad skurdo Lietuvoje mažėtų“.

Bet vis tiek lieka daug neaiškumų... Ar Seimo narys siūlo nesijaudinti dėl Briuselio primetamų migrantų kvotų, nes tie migrantai vis tiek iš Lietuvos išrūks? Gal net siūlo naują interpretaciją savo mėgstama skurdo tema: „nėra to blogo, kas neišeitų į gera?“...

Tačiau labiausiai trikdo E išvada: „Siūlau skurstančius Lietuvos piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių“.

Kodėl iki šiol nėra jokios informacijos apie tai, kam Seimo narys pateikė tokį pasiūlymą? Gal parengė tokį įstatymo projektą ir jį užregistravo Seime? Jei taip – kada jis bus svarstomas ir kokios politinės jėgos jį remia? Ar valstybė negali paremti skurstančių ir niekur nebėgančių savo piliečių nepavadinusi jų „pabėgėliais“?

D (kodėl ir vėl D..?) išvadoje politikas teigia: „Pats priimčiau gyventi pabėgėlių šeimą, nekreipdamas dėmesio ar jie ekonominiai, ar nuo karo, nes tai atskirti labai sunku.“ Pagaliau nors kas apibrėžto ir konkretaus Tik… kažkodėl sako „priimčiau“, o ne „priimsiu“? Tai vienintelė iš tiesų įgyvendinama idėja, tačiau kiek yra tokių, kurie tai perskaitę suprato pažodžiui? Jei ne, ar tai… ne per daug ciniška?

O dabar siūlome šį Seimo nario tekstą perskaityti dar kartą ir atidžiai pastudijuoti, ar jam pavyko ištesėti savo pažadą mums nurodyti bent aptariamo reiškinio priežastis? Ir patiems nuspręsti, į kokios pasaulėžiūros elektoratą jis taiko…

Kaip ir pamėginti suprasti, kokios priežastys sukelia tokį ar panašų politikų nusikalbėjimą?

Nors ir ne vienintelė, bet viena iš svarbesnių tokių „analizių ir išvadų“ priežasčių, matyt, bus tokia: užuot kalbėjęs apie imigracijos krizę ES ir ES politiką imigrantų atžvilgiu (kam Lietuva įtaką daryti gali ir apie ką Seimo nariai turėtų nusimanyti), jis ima kalbėti apie Artimųjų Rytų regiono politiką ir šio regiono konfliktų sprendimą (kaip suprantame, tam Lietuva jokios įtakos neturi ir tą mūsų krašte išmano gal tik keli mokslininkai politologai).

Kodėl Seimo narys nusprendė pabūti ne tik istoriku, paveldosaugininku, bet dar ir „politologu“, žino tik jis pats. Visai kitas klausimas: kas ir kaip galėtų „pašalinti“ tokio nusikalbėjimo priežastis?..

Patarimas būtų banalus: pasitikrinti savo išmanymą diskusijose su specialistais.

Bet ne nusišnekėjimai yra blogiausias dalykas šiame tekste. Kur kas ydingesnė praktika yra neklystančio žinovo tonu žarstomi patarimai, pavyzdžiui: „Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius nuo bėgančių nuo karo“ ar „Siūlau skurstančius LT piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių...“

Politiko, Seimo nario „siūlymai“ be jokių konkretybių, be jokių dokumentų, įstatymų projektų, be jokios kaštų ir pasekmių analizės, be jokių nuorodų į kitas politines jėgas ir jų poziciją, be jokios nuorodos į „siūlymo“ realumą, pagrįstumą yra ne kas kita kaip primityvi demagogija ir populizmas.

Į ką ji nukreipta, aišku, ir ne politologui.

Taip daromas poveikis kritiškai skaityti taip ir neišmokusiai auditorijai, per kiekvienus rinkimus vis lipančiai ant tokio pat, net jei ir kito grėblio.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2015-09-18 8:01

Manau, karalius be drabužių. Ne tik kalba vėjus, bet tiesiog perduoda kremliaus liniją. Ir tai pretendentas į komunistų opozicijos vadus.

to "Lietuvai"       2015-09-17 22:02

“turėkite sąžinės taip manipuliuoti Lietuvos vardu” jei manoma,kad tame sąkinyje yra tiesos ir sąžiningumo tai aš turiu pagrindo manyti,kad tiek pat tiesos ir sąžiningumo yra ir tam ginče.
Žemės referendumo metu kėlė susižavėjimą ir pagarbą gerbiamas Šopauskas.Džiugu buvo matyt ,kad Lietuvoje yra tokių žmonių:kalba tiksli ,vyriškas santūrumas,išmintis,dalykiškumas.Norisi gerbti ir džiaugtis ir toliau žmonėmis neabejingais ir išmintimi grįstu jų elgiasiu ir gebėjimais.Suteikite tą galimybę,gerbiamas Šopauskai.Gal yra kokio kerštingumo ar ko,kiekvienas turime ir gero ir blogo savyje.Tegul gėris nugali.

"Lietuvai"       2015-09-17 17:43

turėkite sąžinės taip manipuliuoti Lietuvos vardu

Lietuva        2015-09-17 16:59

svarbiausia ne Jūsų kurio asmuo ar ambicijos.

Lietuva       2015-09-17 16:57

tiek turi problemų, o čia jau kelintas apsižodžiavimas galimai “bobturgio lygio”?Gėda tuščiuose ginčuose leidžiantiems laiką vietoje vienybės ir išminties sutelkimo pagalbos Lietuvai jai teisinguose ir naudinguose sprendimuose eikvojama energija niekams ne pirmą kartą.

to to "Algirdas - Liudvikui ir Ko 2015-09-16       2015-09-17 14:07

yra toks prietaras: ką pirma laiko laidoji, šimtą metų gyvena… smile

Sopauskas pziurejo i viena taska,       2015-09-17 10:29

Po to-i kita taska ir Laisvunas pasake-du taskai.

to to "kas"        2015-09-17 7:43

Esminiai skirtumai:
Vokietija ir kitos vakarų šalys už saugumo zoną pabėgėliams Sirijoje, Puteikis už Putino kuriamą saugumo zoną Assadui.

Liudvikas       2015-09-16 23:15

Su pergale! Algirdai, ir tave.

Algirdas - Liudvikui ir Ko       2015-09-16 22:46

Paskutinį kartą gaišdamas laiką priekabiautojų, mulkintojų ir narciškų rašeivų portalėyje pasakysiu patį save net bandančiam apgauti Liudvikui kitiems akivaizdų dalyką...Liudvikas ne tik save bet ir kitus mulkina sakydamas , jog čia komentuojamas politiko kompetetingumas. Nykstančio kompleksuoto portaliūkščio grupelė ištikimų komentuotojų po šiuo opusėliu tiesiog 80 nuošimčių  lieja savo pyktį ir pavydą prieš už juos daugelių savybių pranašesnę ir sėkmingesnę asmenybę...Kompetencijos naginėjimo beveik nėra, tik pavydus priekabiavimas…:)
Pats vyr.,, tankistas” Laisvūnas mulkina kitus ir parodo visišką savo NEKOMPETENCIJĄ , jau pavadinime teigdamas, jog nagrinėja Put.PRANEŠIMĄ SPAUDAI…Jau po šitokio rašančiojo nesusigaudymo, kokiu žanru apibūdinti politiko asmeninę nuomonę pabėgėlių iš Sirijos klausimu, tiesiog nėra net ką nagrinėti jo sofistinių teiginių tame opusėlyje…
Rašytojus labiau domina poelgių motyvai, dvasia , nei faktai…Jei Liudvikas nesusigaudo apie esmę :iš kokių paskatų gimsta tokie beverčiai asmeniškos neapykantos kupini opusai,tai ką toliau bekalbėti…
,,Puškorius” prarado rašytojo kvalifikaciją ir elementarų įžvalgumą  , ,,besitrindamas” įvairių formų opusėliais šiame suzombėjusiame ir nykstančime portalėlyje taip, kaip ir Irenai,  čia besidarbuojant ,,apsamanojo”  jos buvęs sąjūdiškas padorumas ir savikritiškumas ir atskleidė gebėjimas akiplėšiškai apdergti, pameluoti ,pakliedėti apie kitą asmenį ir paskui apsimesti, kad kiaulės akis turi kažkas kitas, bet ne vieša melagystės paskleidėja…
Amen tokiams jūsų portalėliui ir viso…Vietoj atostogų , kaip to nepajautė čia galutinai rašytojo lygį prarandantis Liudvikas , einu toliau užsiiminėti prasmingu darbu- parašų rinkimu, o ne laiko gaišimu leigyviame Kreivatiesos portaliūkštyje…:)

Jakimavičius L.       2015-09-16 20:50

O, sveikas Algirdai. Seniai matytas. Kur taip ilgai buvai nusimuilinęs? Spėjau tamstos ir išsiilgti. Matyt, prastai atostogauti sekėsi, kad sugrįžti kažkoks neprašviesėjęs, galvos neprasivėdinęs. Žinai, pasakysiu tau kaip paslaptį, kad čia komentatoriai komentuoja Puteikio - tarptautininko kompetenciją, o ne portalo skaitomumo klausimą. Pagal savo kompetenciją tamsta galėtumei būti Puteikio patarėju ne tik vidaus, bet ir užsienio politikos klausimais. O ką jau kalbėt apie lojalumą - esi tiesiog iš akies luptas Puteikio patarėjas. Tiesiog protas ir sąžinė. Jei Puteikis turėtų bent kiek įžvalgumo ir ateities numatymo dovaną, šiandien pat turėtum gauti jo pasiūlymą SMS žinute. Aš jo vietoj tik taip pasielgčiau.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-16 20:26

Prašyčiau etaloninio LR Seimo nario gerbėjo p.Algirdo komentarų nesiųsti pas nykštukus. “Aukso fondo” nedera maskuoti. Ačiū.

Algirdas : Šopausko ,, tankistai" ir ,,šuo" leisg       2015-09-16 20:12

  Patys save išmėžę iš LS vežimo į pakelę ,,tankistai”: Šopauskas (be abejo,tanko vadukas), Bingeliai (,,radistė” ir ,,užtaisinėtojas”),Jakimavičius ( pradedantis ,,puškorius”) ir Vasinauskaitė (žvaira ,,kulkosvaidininkė”)savo prichvatizuoto ,,šuns”- šio geibstančio portalėlio pagalba bando įrodyti esą dar gyvi…:)
  Nevilties ir pavydo kamuojamas ir vis labiau pesimizman grimzdantis ,,tankistų ekipažas” panašiais opusėliais bando iš paskutiniųjų įkasti sėkmingam politikui N.Puteikiui. Ir gal mirtininko -gladiatoriaus kovingumą pro pavydo ašaras berodydami slapta tikisi, jog ne tik savo nepilnavertiškumo kompleksą ir savo lengvai nuspėjamos ateities baimę nuslėps , bet ir nomenklatūrai įsiteiks.. (Gal iš valdžios gaus kaulą- kokio fondo paramą portalėliui, kuriame beliko tik koks keliolika individualių komentuotojų...smile
Tokių kerštingu ir pavydžiu priekabiavimu užsiiminėjančių ,,tankistų” likimas aiškus, kaip to šuns iš patarlės: šuo loja, o karavanas eina…Ir nugaišta kaitrioje saulėje kvailai beskalydamas prieš įvairaus plauko,, karavanus”...
Demokratinių permainų siekiantiems žmonėms siūlau neužsiiminėti mirštančiame portaliūkštyje komentavimu, bet rinkti parašus kalbos klausimu bei efektyviai talkinti Puteikio komandai artėjančių rinkimų fone…

TRYS       2015-09-16 18:59

Metai per TV, radiją ir spaudoje ta pati reklaminė malda. Vykęs bandymas sumažinti Lietuvoje skurdą. Jei taip elgtųsi visi seimo nariai, per kadenciją būtų bandoma padėti net 141 sunkiai gyvenančiam žmogui. Per kokius 400
kadencijų, žiū ir pasijustų.Tikėkime visais. Net telefoniniais sukčiais ?

Joks       2015-09-16 18:52

Prašymai tikrai juokingi.

Prašymas pagailėti ir padėti vienišiems senukams,        2015-09-16 18:00

http://puteikis.blogspot.lt/2015/09/vilniaus-savivaldybei-prasymas.html
2015-09-16
Vilniaus savivaldybei - prašymas pagailėti ir padėti vienišiems senukams, ligoniams, nepasiturintiems
Vilniaus miesto savivaldybės administracijai
Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės paramos centrui
Pilaitės seniūnijai

Nr. SN-S-0916/2015

Prašyčiau informuoti, kokia pagalba teikiama Karaliaučiaus g. 5a-23, Vilniuje, gyvenančiai Irenai Strumskienei, kurios visos pajamos yra vos didesnės už 100 Eur (mano žiniomis, jas sudaro, skaičiuojant sena valiuta, 271,33 Lt senatvės pensija, 70 Lt našlės pensija ir kartą per 3 mėnesius iš Vilniaus m. savivaldybės gaunama 52,67 Lt šalpos išmoka, o iš senatvės ir našlės pensijų dar vykdomos išskaitos po 20 procentų dėl įsiskolinimo už komunalines paslaugas), todėl moteris, kuriai diagnozuotos kelios sunkios ligos, tarp jų ir depresija, gyvena absoliučiame skurde, negalėdama patenkinti būtiniausių poreikių.
Taip pat prašau:
1. Vilniaus miesto savivaldybės – suteikti Irenai Strumskienei papildomą socialinę paramą, pasinaudojant savo teise teikti ją ypatingai pažeidžiamoms gyventojų grupėms tais atvejais, kai pagal nustatytus teisės aktus parama nepriklauso arba nėra pakankama, tam panaudojant socialinei paramai skirtas, bet nepanaudotas lėšas.
Priimant sprendimą dėl šios paramos suteikimo, prašau atsižvelgti į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos poziciją, išdėstytą man adresuotame rašte Nr. (15.3-35)SD-112: „Atsižvelgiant į I. Strumskienės gaunamos pensijos dydį (114 Eur), kuris neviršija 20 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio (51 Eur), savivaldybės administracija galėtų pasinaudoti jai suteikta teise ir skirti moteriai 25 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio, t. y. 25,50 Eur, socialinę pašalpą per mėnesį išimties tvarka (Įstatymo 23 straipsnio 3 dalies 6 punktas).
2. Vilniaus miesto savivaldybės – priimti sprendimą kompensuoti Irenai Strumskienei didesnę būsto šildymo išlaidų dalį, negu nustatyta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 7 ir 11 straipsniuose; priimant šį sprendimą atsižvelgti į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos poziciją, išdėstytą rašte Nr. (15.3-35)SD-112.
3. Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės paramos centro ir Pilaitės seniūnijos – įvertinti Irenos Strumskienės padėtį ir suteikti jai reikalingas socialines paslaugas, atsižvelgiant, be kitų dalykų, ir į tai, kad kritinėje skurdo būklėje atsidūrusi moteris yra vieniša, todėl patiria dar didesnę socialinę atskirtį, nes bendravimo stygius gilina depresiją.

PRIDEDAMA: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos raštas Seimo nariui Nagliui Puteikiui Nr. (15.3-35)SD-112

Pagarbiai, Seimo narys Naglis Puteikis

apie žmogiškumą       2015-09-16 18:00

Teisingumo ministerija negirdi ne tik antstolių kankinamų bėdžių aimanų, bet ir kalinių prašymų elgtis žmoniškiau
http://puteikis.blogspot.lt/2015/09/teisingumo-ministerija-negirdi-ne-tik.html

Joks       2015-09-16 17:56

Nėra, asmeniškai, jokio Puteikio. Yra tik Puteikio legenda, kuri su tikrove menkai siejasi. Kai kas nors tą suvokia, atpažįsta ir pasako, kyla baisus skandalas - karalius plikas.

Tadui Bl atsakymas dėl kalinių lankymo       2015-09-16 17:54

tadas bl     2015-09-15 13:56 Puteiki,ar tavo padejeja jau aplanke kalinius? Koktu jau darosi nuo puteikistinio populizmo:

Atsakymas: atrodo, kad jau aplankė (nori atkurti ankstesnį ilgą pasimatymų su artimaisiais laiką - matyt, pats bijo, kad už rinkiminių pažadų nevykdymą bus pasodintas į kaliūzę):

Lietuvos Respublikos teisingumo ministrui

Nr. SN-S-0916/2015

Manydamas, kad teikiant Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso įstatymo projektą Nr. XIIP-3021 bei 2015-06-23 priimant jį Lietuvos Respublikos Seime buvo paskubėta ir nepakankamai įsigilinta į problemas, todėl neleistinai pabloginta pataisos namuose bausmę atliekančių nuteistųjų padėtis ir tai šalies mastu išprovokavo masinę bado akciją, vakar, 2015 m. rugsėjo 15 d., įregistravau Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso įstatymo 40, 41, 94 straipsnių pakeitimo projektą XIIP-3533 ir kviesčiau Jus aktyviais veiksmais paremti šią iniciatyvą, kad šį įstatymo projektą būtų galima kuo skubiau pateikti, svarstyti ir priimti Lietuvos Respublikos Seime.
Pridedu esmines šio projekto nuostatas (apačioje):

Pagarbiai, Seimo narys Naglis Puteikis

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS BAUSMIŲ VYKDYMO KODEKSO NR. XII-1818 40, 41, 94 str. PAKEITIMO ĮSTATYMO

1. Įstatymų projektų rengimą paskatinusios priežastys, parengtų projektų tikslai ir uždaviniai
Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso įstatymo projektas Nr. XIIP-3021 buvo priimtas per palyginti trumpą laiką, galima daryti prielaidą, kad tikėtina, jog Seimo nariai tinkamai, visapusiškai ir iš esmės neįsigilino į Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos parengtą ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės teiktą įstatymo projektą XIIP-3021, todėl 2015-09-01 visos šalies mastu visų šalyje esančių pataisos namų nuteistieji paskelbė bado akciją.
Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad šis įstatymo projektas, manytina, visiškai nebuvo teiktas susipažinimui nuteistuosius atstovaujančioms visuomeninėms organizacijomis, nors nuo 2013 metų jį rengė net 2 darbo grupės, todėl tikėtina, kad nebuvo tinkamai užtikrintas Lietuvos Respublikos Seimo statuto 53 str. 6, 7 punktų ir 54 str. įtvirtintų nuostatų įgyvendinimas.
Išanalizavus 2015-09-09 gautą nuteistųjų peticiją „Dėl kalinių bado akcijos” (pridedama) paaiškėjo, kad 2015-06-23 priimtas Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso Nr. XII-1818 pakeitimo įstatymas galimai prieštarauja Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos pamatiniams teisės aktams, reglamentuojantiems pagrindines žmogaus teises ir laisves.
Reaguodami į šiuo metu susiklosčiusią kritinę situaciją, šio įstatymo projekto rengėjai nuvyko į dvi pataisos įstaigas, iš esmės įsigilino į peticijoje išdėstytus argumentus ir juos įvertinę teikia Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso Nr. XII-1818 įstatymo pataisos.

Parengto projekto tikslai:
sudaryti palankias sąlygas nusikaltusiems ir paskirtą bausmę atliekantiems asmenims palaikyti socialinius ryšius su artimaisiais;
įgyvendinti tarptautinių ir nacionalinių žmogaus teisių ir laisvių apsaugą ir išspręsti praktikoje kylančias problemas;
užtikrinti Europos Tarybos ir Europos Komisijos teiktų rekomendacijų ir reikalavimų dėl nuteistųjų kankinimo ir laikymo nežmoniškomis arba žeminančiomis sąlygomis įgyvendinimą;
įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikos įgyvendinimą nacionaliniuose teisės aktuose;
Parengto projekto uždaviniai:
nustatyti tarptautinių ir nacionalinių žmogaus teisių apsaugą vykdančių institucijų rekomendacijas atitinkančias bausmių atlikimo sąlygas;
užtikrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 7 str. 2 d. įtvirtintą teisėtų lūkesčių principo įgyvendinimą;
tinkamiau užtikrinti nuteistojo asmens socialinių ryšių su artimaisiais išsaugojimą;
užtikrinti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 3 str. 1 d., Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.3. str. įtvirtintų teisės normų suderinimą su teikiamu įstatymo projektu;
Įstatymo projekto pakeitimus iniciavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Naglis Puteikis, projektą parengė jo padėjėja-sekretorė Laura Radzevičiūtė, el. p. .(JavaScript must be enabled to view this email address).
... nuspręsta skubiai parengti įstatymo pataisas, kuriomis būtų sprendžiamos tik pačios opiausios problemos: būtinybė tinkamiau užtikrinti nuteistųjų socialinių ryšių su artimaisiais išsaugojimą ir kokybiškesnę mitybą.

asmeniškai       2015-09-16 17:44

asmeniškai pats nusivyliau N.Puteikiu kaip seimo nariu jau seniai,neaiški jo pozicija balsavimų metu,nutylėjimai,aiškios pozicijos nebuvimas esminiais tautai klausimais, net nežinau ir kokie žmonės yra jo komandoj,nesugebėjimas ir nenuoras vienyti antisistemines jėgas,kiek žmonių buvo pakelta ir sutelkta dėl žemės referendumo prisminkim, perša nekokias išvadas,kaip antai-arba tas politikas yra egocentrikas ir vienišius,kas trukdo bendram demokratiniam darbui šiuometu, arba iš tų pačių sisteminių užkaborių,kyur ar socdėmas,ar lyberalas, ar koncervas yra vienas ir tas pats komunistinis produktas pasislėpes po minėtais pasivadinymais

Pritarė       2015-09-16 17:39

Ar girdėjot, Obama pritarė Puteikiui.

To Skaičiau        2015-09-16 17:30

O aš skaitau Puteikio raštus išsijuosęs, kad kelnės nesprogtų.

Skaičiau        2015-09-16 17:24

Skaičiau Puteikio veikalus iki nukritimo. Dar nukritęs skaičiau. Įdomiai parašyta.

Tarabilda > to 16.00        2015-09-16 17:18

Tu čia juokauji, ar rimtai? Jei nejuokauji, tai juokinga.

to "kas"       2015-09-16 17:17

Puteikis rašo, kad reikia naikinti pabėgi priežastis t.y. karą.
Tą patį pradėjo rašyti ir Vokietijos Merkel partijos atstovai:
“Wolfgangas Ischingeris reikalauja, kad Vokietija ir kitos šalys liautųsi tik žiūrėti į konfliktą Sirijoje, o į jį kištųsi. T. y. pačioje Sirijoje įkurtų saugumo zoną, kurioje ES ir kitų šalių kareiviai apsaugotų pabėgėlius. Taip pat W. Ischingeris sako, kad Europa turėtų tartis dėl šio konflikto sprendimo su Rusija, Iranu ir, žinoma, su JAV“.

P.S.: o Jūs, kolega komentatoriau, gal neskaitote Šopausko kritikos Puteikiui veikalų? Oi veltui, veltui.

Kodėl suklydo Šopauskas       2015-09-16 17:14

cituodamas Eurostat - kad tik penktadalis prieglobsčio prašytojų yra sirai.
Todėl, kad tik dešimtadalis tų pabėgėlių yra pabėgėlių stovyklose - tad kitų 90 proc. prašymai tiesiog neregistruojami: “Turkijoje prieglobstį rado maždaug 2 mln. sirų. Tik maždaug 10 proc. jų gyvena pabėgėlių stovyklose. http://www.delfi.lt/news/daily/world/tukstanciai-pabegeliu-plusta-graikijos-sienos-link.d?id=69023126

Todėl reikėtų remtis Turkijos prezidento pareiškimais, kuriais ir remiasi N.Puteikis, o ne Eurostato, kuris kai ir visa ES, kadangi bijo pasakyti, kad pabėgėlių krizė yra sukelta karo, yra bėjėgis.
Štai Turkijos šaltiniai, kuriuos matomai naudojo Puteikis:
http://kurdistan.ru/2015/06/24/news-24357_Erdogan_obvinil_Evro.html
http://kurdinfo.ru/?p=17717
http://kurdinfo.ru/?p=17734

Kas       2015-09-16 17:02

Čia kam pritarė ? Gal neskaitėte seimūno kliedesių ?

Puteikiui pagaliau pritarė ir Vokietijos konservat       2015-09-16 16:32

Nesugebant susitarti, kaip spręsti pabėgėlių krizę, Vokietijos konservatoriai ima reikalauti, kad Europos Sąjunga ir kitos šalys pagaliau nustotų tik stebėti padėtį Sirijoje, „Ryto garsams“ sako LRT radijo bendradarbė Vokietijoje Vida Kaluza. „Miuncheno saugumo konferencijos vadovas Wolfgangas Ischingeris reikalauja, kad Vokietija ir kitos šalys liautųsi tik žiūrėti į konfliktą Sirijoje, o į jį kištųsi. T. y. pačioje Sirijoje įkurtų saugumo zoną, kurioje ES ir kitų šalių kareiviai apsaugotų pabėgėlius. Taip pat W. Ischingeris sako, kad Europa turėtų tartis dėl šio konflikto sprendimo su Rusija, Iranu ir, žinoma, su JAV“, – teigia V. Kaluza.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/world/pagaliau-prabilo-pats-sirijos-prezidentas.d?id=69018642

to 16.00       2015-09-16 16:31

Tai niekas ir neginčija Jūsų teisės kritikuoti visus politikus ir visus kandidatus.
Bet nereikia rašyti apie neegzistuojančias spaudos konferencijas. Beje, Puteikis ir rašo, kad Turkijos prezidentas ir galimai Asadas pastūmėjo tuos pabėgėlius varyti į ES, o jei jau pastųmėjo , tai aišku, kad ir ekonominius, ir nuo karo bėgančius ir tyčia siunčiamus. Ir be abejo, kad Islamo valstybė dar ir savo emisarus toje pabėgėlių minioje slepia. Bet Puteikis siūlo spręsti iš esmės - naikinti persikėlėlių priežastis, tai yra sustabdyti karą, o jį galiam standyti, taip kaip Ukrainoje - Merkel skambina Obamai, Putinui, Irano preizdentui ir Asadui ir visus surenka į Minską-3 ir ar Bagdadą ir ten priverčia sudaryti taikos sutartį. Tada užsišaldys karas - tada sumažės pabėgėlių.
Pasaulio galingieji pešais dėl naftos, dėl Asado,  - dėl to pabėgėliai ir Lietuva niekuom dėta - tai tegul Lietuva pradeda gintis - reikalauti ten taikos. Tuo tarpu niekas iš LT politikų ar apžvalgininkų nekalba apie pebėgimo priežastis , apie taikos būtinumą ir pan.
Deja, niekas apei tai net nediskutuoja. APIE TAI IR RAŠO PUTEIKIS. Tačiau Šopauskui akivaizdžiai nepatinka Puteikio siūlymas analizuoti pabėgėlių persikėlimo priežastis ir dar labiau nepatinka Puteikio siūlymas dėl taikos.

Puteikistiniam tikrintojui       2015-09-16 16:10

Skvirnelis patikrino, tai tu ir tiki. Švelniai tariant mėgsti būti mulkinamas, nes taip lengviau gyventi. keista, kad ne visas 100 procentų pabėgėlių save pristato kaip karo persekiojamus pabėgėlius iš Sirijos. Ypač tie, atsikratę savo dokumentų, nes karo pabėgėlis patenka į visai kitą kategoriją nei ekonominis pabėgėlis iš Afganistano, dar kur nors pusmetį ar metus pasitusinęs tadžikistane ar Turkijoje, kur jam nelabai patiko.
taip kad gali savo snarglelį nusišluostyti į Puteikio Svernelį. Tox tamstai patarimas pradžiai.

Bomžutainis tam kuris į mane kreipiasi       2015-09-16 16:00

Kažkaip įdomiai jums išeina. Ne LS narys pats sudarinėja LS sąrašą, skaičiuoja LS pinigus, mėgina tvarkytis ne savo ūkyje kaip savo namuose, pirmyn atgal stumdo žmones. Kūris čia visai ne prie ko. Tegul sau kandidatuoja avantiūristas kur nori, bet rinkėjas prieš rinkdamasis turi žinoti šio piliečio preferencijas, vertybines nuostatas bei sugebėjimus. Man kaip rinkėjui jos atrodo apgailėtinos. Jūsų teisė galvoti kitaip. Demokratija.

to susijaudinusiems        2015-09-16 15:53

Komentarui : “nesijaudinkite - situacija valdoma: Puteikių žinios sklaida pasirūpins delfis, lietuvos rytas”.

Komentaras komentarui: aha, labai rūpinasi - jau keli mėnesiai kaip nieko nespausdina, net šito komentaro apie tai, kodėl ir nuo ko iš tikrųjų atsiranda Sirijos pabėgėliai.

Papildymas Bomžutaičiui       2015-09-16 15:47

Jis pats ir sudarinėja savo paties sąrašą ir “su savo visomis “Puteikis +” geldomis taikiai, be jokio abortažo” plauks į jo paties organizuojamą geldų klubą.
O kam uždrausta tokius dalykus organizuoti?
Ar tiesos.lt, kaip koks Kūris su konstitucinėmis dvasiomis nustatinės, kas gali kandidatuoti, o kas ne?

Bomžutaičiui       2015-09-16 15:45

Kl.: Norėčiau, kad kas nors iš portalo redakcijos arba iš LS aiškiai ir skaidriai atsakytų, ar Puteikis jau yra įstojęs į LS.

Ats.: ne, dar neįstojo.

Kl.: Koks tuščias Lietuvos sąrašas be Puteikio. Ir kas jį sudarinėja?

Ats.: jis pats ir sudarinėja.

to to patikrinau       2015-09-16 15:43

Na tai paanalizuokime: LT VRM patikrino, kuris teisus, ar Šopauskas, kuris teigia, kad sirų pabėgėliai yra mažuma, ar Puteikis, kuris teigia, kad dauguma ir nustatė, kad teisus Puteikis:
S. Skvernelis: Į viską turėtume žiūrėti kiek plačiau. Iš viso pabėgėlių srauto, kuris dabar plūsta į Europą, apytiksliai 83 proc. yra iš Sirijos. Stovyklos, kurios yra įrengtos Turkijoje, Jordanijoje, Libane, mano žiniomis, yra tragiškos. Sąlygos tose stovyklose nežmoniškos, ten sunku jau egzistuoti. Todėl pabėgėliai desperatiškai bando palikti tas šalis. Tai yra humanitarinė katastrofa, didžiulė našta, užgulusi valstybes…”

Čia kartu Skvernelis sukritikavo ir Šopausko įžvalgą, neva Turkijoje yra saugu (“Ar siras, atvykęs į Europą iš saugios Turkijos, irgi yra pabėgėlis?”).

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/m-laurinavicius-lietuva-pabegeliu-klausimu-padare-milziniska-klaida.d?id=69015248

to patikrinau       2015-09-16 14:27

Visiškai nesvarbu, Seime, facebooke ar kur kitur viešai pasirodė Puteikio tekstas. Svarbu teksto turinys, kurį ir analizuoja Šopauskas. gal tamstatai atrodo, kad Facebookas yra ne vieša erdvė, tuomet neturiu apie ką su tamsta diskutuoti.

ČIA       2015-09-16 13:36

Šopauskas analizuoja seimo nario prašymą platinti jo politologinius paistalus…

O man atrodo priešingai       2015-09-16 12:19

Tai “Tiesos” visas kolektyvas pučia vieną dūdą su varliagyviais. O tiems, kas nori varliagyvius nušluoti nuo sostų - priekaištai. Su lozungu eisime į Seimo rinkimus “Prieš Puteikį nepapūsi” ir laimėsime.

Patikrinau       2015-09-16 12:06

Jokios spaudos konferencijos N.Puteikis šiuo klausimu nei Seime, nei kitur nerengė ir jokio pranešimo spaudai neplatino. Čia Šopauskas analizuoja N.Puteikio komentarą feisbuke.

Rubrika       2015-09-16 11:14

L. Šopauskas per rimtai ėmėsi aiškintis Puteikio nusišnekėjimus. Rubrika gera ir aktuali analizuoti rimtas politikų insinuacijas ir viešąją raišką, bet ne niekalą kurį vapalioja nesusitupėjęs politinis pusbernis. Sovietiniais totalinės cenzūros laikais “Šluotoje” buvo leista švelniai pašmaikštauti rubrikoje “Čia priėjo Kinziulis ir tarė”. Portalui siūlau įsivesti panašią humoro skiltį “Čia priėjo Puteikis, apsižvalgė ir išsižiojo”. Autokratinėje ir kleptokratinėje Lietuvoje tokia rubrika be jokių komentarų ir analizių būtų skanaus juoko gurkšnis.

Bomžutaitis       2015-09-16 10:58

Norėčiau, kad kas nors iš portalo redakcijos arba iš LS aiškiai ir skaidriai atsakytų, ar Puteikis jau yra įstojęs į LS. O gal vis dar laukia, kol Kuolys jį pakvies, o menininkė Joana Noreikaitė nuaus raudoną kilimėlį ir, plojant Vilniaus bei Klaipėdos puteikistų brigadoms, tasai atsipūtęs padarys didelę locką - užpildys anketą ir ryšis su savo visomis “Puteikis +” geldomis taikiai, be jokio abortažo įplaukti į tuščią LS geldų klubą.
Puteiki pūsk, laiveli plauk. Laukiam nesulaukiam atplaukiant. Koks tuščias Lietuvos sąrašas be Puteikio. Ir kas jį sudarinėja?

Tarabilda       2015-09-16 8:50

“Sudiv”, Arvydai. Portalas turėtų apsipilti krokodilo ašaromis, netekęs tokio komentatoriaus, kurio kažkodėl čia tuo nicku anksčiau nesimatė. matai, jam nepatinka, kad portalas pradėjo nuo Puteikio nesąmonių pakedenimo, o ne nuo kokio nors A. Butkevičiaus ar A. Kubiliaus,. tai tamstai galiu pasakyti, kad aniedu yra jau tokia nugrota ir pakyrėjusi plokštelė, kad dar ką nors apie juos kalbėti ar skaityti yra niekur nevedantis tuščias laiko gaišimas. O va, kai prabilta apie pavojingą apsimetėlį ir šulerį, neva telkiantį opozicijos galerą, atsiranda tokie patys apsimetėliai ir paternalistai jo draugeliai su garsiais pareiškimais “daugiau iš principo kojos čia nekelsiu”. Kelsi, ir dar dažniau kelsi, puteikiste. Ir apsiputojęs rėksi, kai tavo pirato intrigėles portalas išvilkinės į dienos šviesą.
Atia, Arvydėli. O giriamuosius komentarus puteikistiniam portalui Lietuvos.link rašyk ne čia, o tame portale, kurį reklamuoji.  Ten kodėl nesublizki tuščioje komentarų skiltyje? Gal baisoka parodyti savo IP, nes visi tuoj pat pamatys, kas per paukštelis esi ir iš kokio lizdo. “Sudiv”, kaip pats parašei.

arvydas       2015-09-16 8:18

na žinote,pribaigėte su tokiomis publikacijomis….daugiau iš principo kojos čia nekelsiu…pirmiausiai,šopauskas su bingeliene “iš didelio rašto išėjo iš krašto…“paskutiniu metu juodu savo kritikos smaigalį nukreipia ne į apsamanojusius valdžios bonsus,o į tą,kuris kažką daro ir kažką keičia-Puteikį..gal jis ir klysta,bet jis iškelia nepatogius klausimus,bando,gina vargšus,ieško teisybės valstybėje,net neturėdamas vilties jos rasti…o šita “chebra” aiškiai pila vandenį ant konservų malūno,tik nežinau,ar už pinigus,ar iš naivumo,ar kad pas juos rado skeletą spintoje…
pradeda naują rubriką? tai gerai,bet kodėl nuo Puteikio? kodėl ne nuo ilgaamžių politikos dinozaurų,kuriems “bevaldant” Lietuva išsivaikščiojo,tapo apiplėšta,nuskurdinta ne tik materialiai,bet ir morališkai,pilietiškai?
neseniai aptikau įdomesnį portalą-lietuvos .link,arba alkas.Ten bent suvokia ,kad ambicijos ne tik kad nepadeda,bet trukdo net ir kilniems dalykams,kuo,deja,šitame portale jau nebeliko…sudiv

Maladec       2015-09-16 0:03

„Mes remiame Sirijos vyriausybę jos priešpriešoje su teroristine agresija, teikiame ir teiksime jai reikalingą karinę techninę pagalbą, – sakė V.Putinas. – Kviečiame prisidėti ir kitas šalis“.


Puteikis ginklu paremti negali, tai nors žodžiu paramą išreiškė.

...........       2015-09-15 23:52

Nusiryto Tiesos.lt portalas iki bobiško kerštavimo lygio. Toks skambus pavadinimas, ir tokie niekingi tikslai.

Putinas - Puteikis ar Puteikis - Putinas       2015-09-15 23:51

V. Putinas penktadienį griežtai kritikavo Europos užsienio politiką Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. „Kas yra politika? Tai jų standartų laikymas, o ne atsižvelgimas į istorinius, religinius, nacionalinius ar kultūrinius aspektus“, - sakė jis. V. Putinas taip pat apkaltino JAV žiniasklaidą dėl veidmainiškos reakcijos į migrantų, atvykstančių iš Sirijos, kančias, rašo AFP

http://1psl.lt/pasaulis/2015/09/v-putinas-migrantu-krize-nera-netiketa

Albertas        2015-09-15 23:21

Bergžias reikalas argumentų kalba aiškinti, kad Puteikis toks pat niektauza kaip ir koks Gražulis. Už jų sapalionių nėra jokio turinio tik noras pasipiarinti. Blogiausia tai, kad toks “fruktas” gviešiasi būti visos skurdo Lietuvos vedliu ir lyderiu. Niekur jis nieko nenuves, tik kanalizuos tuos energijos likučius, kuriuos gal dar išsaugojo nepabėgusi ir neišsižudžiusi Lietuva. Valdžia tik trina rankomis, kad toks avantiūristas atsirado. Valdžiagyviai bijo, kad netyčia neatsirastų toje pozicijoje padorus, protingas ir išmintingas žmogus. O šitas tegul siautėja su savo pliurpalais į sveikatą.
Aš save irgi laikau opozicionieriumi, bet atsiprašau, tik ne puteikiniu. O su puteikistais nematau prasmės ginčytis ar juos įtikinėti kaip ir su grybauskaitininkais. Jokių argumentų jie negirdi ir nenori išgirsti. Myli savo stabus ir viskas. taškas. O kam jie nepatinka - griovėjai, kgbistai ir dar visokių epitetų atras savo meilei pagrįsti.
Štai kur tragedija, o ne kad kažkoks Šopauskas išvelka demagogą į dienos šviesą.

balansas       2015-09-15 22:39

keista, asmeniškai nematau už ką čia taip bombarduot straipsnio autorių.Puteikio kalba tikrai skysta,dėstymas, argumentai,įtaigumas, bendras stilius kaip kokio studento.gal išsivaduokim iš tarybinio fanatizmo rėmų,kai vadas su vadukais nekritikuotininos personos būna.

Žinau       2015-09-15 21:13

Tik d. L.Šopauską.

Sirijus       2015-09-15 21:09

Atsiprašau, kad įsiterpsiu. Jūs čia taip aršiai ginčinatės, todėl norėčiau paklausti, (naiviai) - o kas toks yra tas N. Puteikis? Gal jis kuo nors įžymus?

Negalite       2015-09-15 19:43

Diskutuoti be asmeniškumų ? Ar suprantate, komentatoriai, kol bus niekinami rinkėjai ir nekritiškai vertinami politikai, nesulaukt Lietuvai esminių pokyčių. Todėl ir primenu, kad šiuo atveju - Šopauskas yra rinkėjas, nebijantis pasakyti nuomonę apie konkretaus politiko šnekas, o to politiko aplinka savo komentarais daro gėdą bei kiaulina pačiam straipsnyje paminėtam seimo nariui. Va, štai kuo įdomus Šopauskas. O tuščiai pliurpiančių politikų ne tik chuntos, bet ir varnos nebijo. Nesvaikit.

Ar idomus Sopauskas?.       2015-09-15 19:19

Puteikis idomus,skaitomas,uz ji balsuoja rinkimuose,jo bijo Li.etuvos chunta.

Cha cha cha       2015-09-15 18:36

Visa ta “analizė” ar kaip tą išsisakymą pavadinti prašosi pavadinimo Ant bačkos Nr 2.

Buvo spaudos konferencija?       2015-09-15 15:01

Maniau, kad Puteikis kap Afganistano karo dalyvis tiesiog parašė, ką mano apie Sirijoje vykstantį karą facebooke.

neimkit į galvą       2015-09-15 14:32

Šiaip jau Puteikiui gerai sekasi,-iš čia ir puolimas.

susijaudinusiems       2015-09-15 14:30

nesijaudinkite - situacija valdoma: Puteikių žinios sklaida pasirūpins delfis, lietuvos rytas, laisvas laikraštis ir kiti organai

vilnietei       2015-09-15 14:11

Visa laime,kad portalo neuzvalde puteikistai, kuriems kas ne su Puteikiu, tas nieksas.
Nesuprantu, ko cia grudates. Puteikistai renkasi portale Lietuvos.li,k

vilnietei       2015-09-15 13:58

o prie ko čia Lietuvos sąrašas?
Bet kai kurios jūsų mintys išties įdomios - suprantu, kodėl be pirmo ir paskutinio sakinio jums būtų visai nesaugu…

tadas bl       2015-09-15 13:56

Puteiki,ar tavo padejeja jau aplanke kalinius? Koktu jau darosi nuo puteikistinio populizmo.

vilnietė       2015-09-15 13:52

suįžūlėjusios padugnės, jau komentarų nepraleidžiate?

vilnietė       2015-09-15 13:50

Gaila, jog buvusį gerą portalą užvaldė niekšai. Matyt, neatsitiktinai, o dirbdami tą patį darbą, kuris buvo dirbamas naikinant Drąsos kelią, dabar naikinamas ir Lietuvos sąrašas, pirmiausia sunaikinant jo spaudą. Užsakovas tikriausia tas pat. Šlykštu, kai besivadinantys inteligentais, tarnauja pačioms šlykščiausioms padugnėms, kurios jau iš anksto ruošiasi, kad ateinančiuose rinkimuose laimėtų tik tie patys balvonai, naikinantys mūsų tautą. Šlykštus šopausko sapaliojimas , ieškojimas ko nepametęs.

Romualdai       2015-09-15 13:44

negi ir jūs ką nors darote tik tada, kad valdžia jus pastebi smile)
o kad nenorite papasakoti, ka nuveikė Puteikis, tai blogai - girdėjau, jau randasi iniciatyva duoti jį kaip Pinskuvienę į teismą už rinkiminių pažadų nevykdymą

suomis       2015-09-15 13:36

Pagarba. Gerai išanalizuota. Lauksime kitų, ypač didžių “kovotojų” už žmogaus orumą...

Gailai       2015-09-15 13:25

o prie ko čia Puteikis?

Tomas       2015-09-15 13:24

Opozicija nieko gero nepasieks, jei jos lyderiai bus nekompetentingi ir neatsakingi. Straipsnis gerai parodo, kad Puteikis būtent toks ir yra. Reiškia, Puteikio pretenzijos būti lyderiu yra nepagrįstos.

Ir nereikia autoriui priekaištauti, kad jis kažką griauna ar skaldo. Nieko jis negali susgriauti, nes Puteikis dėl savo nekompetencijos ir neatsakingumo nieko negali nei sukurti, nei sutelkti. Laikas valdžios oponentams tapti savikritiškais ir kritiškais savo vadų atžvilgiu.

Letas Palmaitis       2015-09-15 13:20

“Teisėtai išrinktas prezidentas” (al Asadas) netenka visų teisių po pirmojo savo piliečių civilių nunuodijimo cheminiu ginklu. Šiai tiesai prieštaraus nebent tik kremlius, o šiaip visi sutinka, tik “Vakarai” elgiasi priešingai.

Gaila,kad       2015-09-15 12:58

Tiesos portalas ir LS prarado sąlyčio taškus.Ir toliau nestatomi tiltai,o jie griaunami.Tai destruktyvu.Ir tikrai kenkia abiems pusėms.Tai nekrikščioniška.Reiktų kažkaip taikytis,o jei tai nesiseka,nebandoma,tai ir portalas tik tuščiai kalba?

Romualdas       2015-09-15 12:54

Išanalizuoti ir aprašyti N.Puteikio veiklą - nemažas darbas. Gal atsirastų tam laiko, jei “valdžia” skaitytų ir
analizuotų spaudoje parašytus straipsnius. Bet jai į tai nusispjaut. Taip pat nesiruošiu čia mėtytis klausimais ir atsakymais. Kartais užklystu į šį portalą. Kažkodėl man jis labai sunkiai atsidaro. Sėkmės

Antanas       2015-09-15 12:36

Straipsnis Puteikio neilgas o “pilstymai” apie straipsnį koktūs. Tai pavadinčiau klasiko K.Donelaičio liaudiška tarsena-šūdeliavimas.Dažnai matosi, kad šis portalas neturi( turi tik skambų pavadinimą, tad čia užklysta ir dalis inteligentų ) pvz. kaip Ekspertai EU, Laisvas laikraštis, ir kiti tautiniai portalai tvirto stuburo ir dubliuoja kitų portalų ar žiniasklaidos straipsnius, informaciją.

Autoriui       2015-09-15 12:12

Mėgstu jūsų straispnius, bet čia kažkas persūdyta. Panašu į priekabiavimą gatvėje prašant pridegti cigaretę.

Romualdai,       2015-09-15 12:08

Gal galite parašyti, kaip konkrečiai jūsų gerbiamas Seimo narys kovoja su sistema?

Romualdas       2015-09-15 11:54

Atsiprašau, atsirado autorius.

Romualdas       2015-09-15 11:51

Nustebau, kad Tiesos.lt portalas taip smuko, pradėjo naują temą  išspausdindamas tokį niekalą. Gėda, kad ši “analizė” nepasirašyta. Vietoje to, kad kovotų su politikais, kurie valdo ir veda Lietuvą į pražūtį, atskleistų jų veimainystę, anoniminiam autoriui, atrodo, kad yra svarbiausia neleisti Nagliui Puteikiui dalyvauti šioje kovoje prieš matomus ir nematomus valdančiuosius, kuriuos kritikuoja Naglis Puteikis,įvertinus visą jo veiklą, ne tik vieną jo pasisakymą. Jei tikrai autoriui (ir redakcijai) rūpėtų Lietuvos ateitis, tai
jis būtų pradėjęs analizuoti ir lyginti valdančiųjų pasisakymus. Jis būtų palyginęs to paties atsakingo už Lietuvos ateitį, dabar valdančio veikėjo melagingus ir prieštaringus pasisakymus. Dabar, gi, jis juos netiesiogiai palaiko.

EiSi       2015-09-15 10:51

Galit aiškinti, mokyti kiek norint, bet galutinis rezultatas anksčiau ar vėliau bus tas pat. Sistemos žaidimo taisyklės yra tokios, kad žaidžiantiems lipti ant kokio nors grėblio teks neišvengiamai. Pakeisti ką nors iš esmės galima tik sugalvojus naują žaidimą su visiškai kitomis taisyklėmis ir netgi perkainojus vertybes.

Tai        2015-09-15 10:36

Kas galima paprastam piliečiui (viešai svarstyti, abejoti, spėlioti ir pan) yra nedovanotina seimo nariams. Lietuva - Parlamentinė respublika ir kiekvienas viešas parlamentaro pareiškimas turi būti daug atsakingesnis nei turgaus prekiautojų šnekos. Todėl nenupiginkim diskusijos, ieškodami asmeniškumų, keršto ar pigių intrigų. Būtų šaunu, jei etatiniai seimo nario fanai savo aklais pataikavimais jam nekenktų.

abejok       2015-09-15 10:22

galbūt Puteikis ir klysta, bet jam skauda , jam rūpi, jis siūlo, jis kalba apie tai kas mums rūpi, kas mums skauda. Jis negali būt visažinis apie pdėtį ir jovalo Artimuosiuose rytuose TIKRASIAS priežastis. Jis kaipir mes disponuojame tuo kas mums pasakome , ko gero tendencingai. Bet visada nereikia pamiršti; abejok visada , kas tau sakoma ir bandoma įtikinti , kad tai vienintelė TIESA, nes tų tiesų sakytojai - politikos žaidėjai, yra suinteresuoti savosios “Tiesos” , palankios jų interesams prakišimu .

Šopauskai       2015-09-15 10:10

Kieno tu pusėje? Kuo tau nepatinka Puteikio pranešimas? Ar kartais tau Grybauskaitės sapaliojimai pabėgėlių tema yra malonesnė negu Puteikio? Kiek numates priimti į savo būstą pabėgėlių? Kodėl Lietuva turėtų priimti būtinai 1105 pabėgėlius, o jeigu netyčia atsiras 1106-asis pabėgelis, kur jį tada teks padėti? O jeigu po mėnesio ES su ET pareikalaus priimti dar 2000 ar daugiau pabėgėlių, ką tada Šopauskai rašysi? Kodėl Puteikio pranešimą skaitai nusišnekėjimu, o savo rašliavą skaitai ne nusišnekėjimu, ne nusikalbėjimu? ?????????????????

Mintis       2015-09-15 10:05

Kai kas nors bando į kitą mesti mėšlo gabalą, nebūtinai pataiko, bet pats lieka mėšlinas. Liūdna, kad Tiesos portalas nusipigino iki tokio lygio išvedžiojimų.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-15 9:58

Analizavo Seimo valdančiosios koalicijos atstovo laišką. Tai tebuvo įžanga į naują rubriką. Reikia tikėtis, kad skaitytojai irgi suras tokių politikos “deimančiukų”.

pirmas buvo       2015-09-15 9:41

Irenos Vasinauskaitės, kur ji analizavo LS nario laišką iš Šiaulių.
Tik ji nenurodė pavardės.
Gal ir čia reikėjo taip? Tada gal ir fanai imtų galvoti

kodėl       2015-09-15 9:33

žiūrit, KAS sako, užuot žiūrėję KĄ sako???
Kiek galima darytis stabus?

Ryt'as       2015-09-15 9:27

L.Šopausko komentaras kvepia asmeninių sąskaitų suvedinėjimu. Kiekvieną dieną žymiai įtakingesnės “kalbančios galvos” paleidžia po kelias gerokai keistesnes nuomones.

Manau       2015-09-15 9:17

Debiutui reikėjo pasirinkti nusišnekančiųjų lyderį... Nieko asmeniško.

Povilas       2015-09-15 9:00

Idėja sveikintina - išversti į žmonių kalbą politikų svaičiojimus.
Bet.
Sprendžiant iš to, kas pasirinktas pirmuoju analizės objektu, darosi panašu į asmeninių sąskaitų suvedinėjimą prisidengus gražia idėja.
Na, pažiūrėsim…

tadas       2015-09-15 8:56

Šaunuolis autorius.Daugiau tokių analizių.

autoriui       2015-09-15 8:46

ar pats ne ant bačkos?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.