Nuo bačkos

Nuo bačkos. Mažvydas Jastramskis: Konstitucinis Teismas yra demokratijos sargyboje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 18 d. 18:50

18     

    

Nuo bačkos. Mažvydas Jastramskis: Konstitucinis Teismas yra demokratijos sargyboje

Veidaknygė

Konstitucinis Teismas yra demokratijos sargyboje. Jis ne tik gina teisės viršenybę, bet ir stiprina horizontalią atskaitomybę.

Svarbu, kad Konstitucinis Teismas nebūtų palankus vienai ar kitai politinei jėgai.

Tame esminis vaidmuo tenka Lietuvos prezidentams. Gitanas Nausėda kol kas atstovėjo valdančiųjų puolimą ir už tai jį turime pagirti.

Reikia, kad Prezidentas ir toliau nepasiduotų spaudimui, užtikrintų Konstitucinio Teismo nepriklausomybę. Ir čia nėra taikoma tik valstiečių daugumai – tai galioja visoms valdžioms.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-22 5:58
Algirdas       2020-06-21 19:43

Atskleisiu paslaptį, Stasys ne kvailelis, Stasys Tiesos.lt darbuotojas, specialiai rašantis priešngai, negu dauguma, kad sukeltų diskusiją, ir portalas būtų labiau lankomas. Padarykite eksperimentą: nieko nekomentuokite kokią savatėlę, ir Stasys dings iš eterio, nes nebus kam prieštarauti. Eis Stasiukas į Darbo Biržą pašalpėlės.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-20 19:19

to “stasys     2020-06-20 8:18”
Supratu, kad tik kgbistinė žiurkė gali ką nors aiškinti, kitai žodžio teisės neturi.

Tvankstas       2020-06-20 14:37

Konstitucinis Teismas yra LGBT represyvios tolerantiškai liberalhomunistinės demokratijos sargyboje ?

stasys        2020-06-20 8:18

J.Ramanauskas .. pabandykite dėstyti mintį . Tamsta dar nesąs KT teisėjas jog savo išaiškinimus visiems kištu po nosimi . Neperšokus griovio nesakyk OP !! o tai gali baigtis liūdnu juoku .

T0mas J. -> tiesos lt       2020-06-19 21:17

Pataisykit portalo laikrodį, apkiautėliai.

T0mas J.       2020-06-19 21:16

Konstitucinis Teismas - nusikaltėliai - yra puikus savivaldžiavimo pavyzdys. Nėra tokių dalykų, kurių KT nerastų Konstitucijoje ir KT atsakytų: Konstitucija apie tai nieko nesako, Konstitucijoje to nėra. KT nuomone - Konstitucijoje yra viskas, ir būtent tai rodo, kad KT teisėjai SAVO NUOMONĘ pakelia labai aukštai ir pateikia kaip Konstitucijoje surastus lobius. Apgavikai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-19 19:05

Mažvydo Jastramskio teiginys “Konstitucinis Teismas yra demokratijos sargyboje” parodo, kad galimai ponas Jastramskis yra DURNAS ar tik propagandistas, kaip žinia antikonstitucininkas:
http://biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas-mazvydas-jastramskis-antikonstitucininkas/

Kis       2020-06-19 15:39

pavarde neisimintina,tad kreipsiuos paprastai.Zmogau,kiek sykiu galima aiskinti,kad lipant ant backos reikia buti atsargiam,va kritai,makaule nukentejo ir kazka pralemnai.Is pradziu reikia tureti ne chaluju armija ar dvasias,o KT kuris butu atsakingas tik KONSTITUCIJOS RAIDELEMS!o pas mus pornografija ir jau nebevaikiska.

O kokiame karklyne       2020-06-19 12:23

tas sargybos postas?

Tikras       2020-06-19 10:42

Sovietinio mąstymo šedevras.“politologai tiesiog plusa liaudies sargyboje”

Sargyboje...       2020-06-19 10:14

Gal gali tas pats autorius papasakoti,kaip su demokratijos sargyba valstybėse,kurios neturi tokio garbingo KT?Ramiai ir objektyviai,be nuostatos iš anksto,kas geresni sargybiniai.TIESOS saugo milžinas stasys,matyt,mažo ūgio vaikinas,nes kompleksuoja akcentuodamas ūgį ar dydį.

Sis       2020-06-19 9:57

zmogus arba apsimeta, arba mus laiko durniais.

nesutinku       2020-06-18 21:04

staska, baik kvailiot. Vis mato kas tas dabartinis KT. Visi mato lietuviškos teisėsaugos dugną . To dar nebuvo ,kad teisėsauga persekiotų nekaltuosius (Venskienę ir jos šeimą) visiška nereaguodama į visuomenės , JTO nuomonę. Juk tai absurdų absurdas ,o ir prezidentas būtent neatlieka savo funkcijų ,nepasinaudoja jam suteiktomis specialiomis galiomis.

stasys        2020-06-18 20:45

Na viskas teisingai surašyta . Pas mus netrūksta tokiu reformatorių kuriems labai rūpi ir ta Konstitucinį teismą panaikinti o vietoj jo pastatyti kokį nors gatvės šviesoforą  su trijų spalvų  reguliavimo galimybe . Demokratinėse valstybėse valdžios pasidalinimas yra vienas svarbiausių jos demokratiškumą nusakančiu faktorių  ir jei Žalimas nepatinka kai kuriems politikos LILIPUTAMS ..tai nereiškia jog galima elgtis kaip sau tinkamas. G.Nausėdos vietoje esant D.Grybauskaitei ..tas naisiu vasaros neužauga dargi per nagus būtu gavęs su liniuote ir žiaukčiotu kaip nuplikytas vandeniu .. Lyderystės trukumas Prezidentūroje nenorom skatina tokius Seimo daugumos norus o ta šalį verčia pajuokos objektu ..taip kaip jos ūkinius reikalus tvarko gana menko proto bet turintis labai dideles asmenines ambicijas žmogeliukai . Pritarčiau M.Jastramskiui galima pagirti Prezidenta už šia tvirtą parodyta pozicija .Na kaip bežiurėsi valdžia tai olimpas į kurį įkopti galėtu tik turintids tvirtą stuburą ir gyvenimo patirtį , jei tas mechanizmas veikia tarp valdžios ir visuomenės atsiranda vertybinės sienos kuriu jau negali perlipti Sajudžio algirdai ir pliurpaliai J.Ramanauskai su savo tuščiais pilvais ir savita pasaulio pažinimo formule . Kol kas tarp visuomenės ir valdžios dedu ligybės ženklą ..Valdžia visuomenės atspindys ir tai tos visuomenės didžiausias trukumas. Šaunuolis autorius radęs drąsos parodyti apačioms jog bačka ir turi dugną ..

Pamenu        2020-06-18 20:31

buvau vaikas , buvo toks savaitraštis Liaudies sargyboje .

Taip       2020-06-18 20:17

Liūdna tai,kad jaunosios kartos politikos vertintojas, nepastebi ar nenori pastebėt,kad nūdienos KT vadovaujamas Žalimo nestiprina ir nesaugo demokratijos,nes jo sprendimai daugeliu atveju grįsti liberalglobalistine ir kosmopolitine ideologija.Antra,- dabartinis KT dažnai savavališkai iškreipia Lietuvos Konstitucijos nuostatų esmę ir neleistinai kuria naujas teisines normas.O visa tai-demokratijos principų ir teisinių įgaliojimų pažeidimas.

Jules       2020-06-18 19:20

Tokie teismai rodo, kad šalys, juos turinčios, yra karo nugalėtojų vasalės, bet tai, žinoma, neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, ne daugiau. Docentai mano atvirkščiai, ypač nedesovietizuoti, nedeokupuoti ir neliustruoti. Už tai turi darbą ir gauna gerą algą.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.