Nuo bačkos

Nuo bačkos. Matas Maldeikis: mums reikia socialinio kontrakto – nevakcinuotiems nuimami apribojimai, o šie eina į  ligonines patenkančių eilės galą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 19 d. 10:12

29     

    

Nuo bačkos. Matas Maldeikis: mums reikia socialinio kontrakto – nevakcinuotiems nuimami apribojimai, o šie eina į  ligonines patenkančių eilės galą

Mums reikia covido krizės socialinio kontrakto.

Žinau, kad toks mano pasiūlymas susilauks didelio, ypač medikų bendruomenės, skepticizmo, tačiau mes kaip visuomenė turime judėti į priekį.

Pirma, reikia suprasti, kad visas vakcinavimo klausimas yra mažiausia apie vakciną. Tai apie konkretaus žmogaus politines pažiūras apskritai, jo pasitikėjimą visuomenės institutais, kritinį mąstymą ir savęs, kaip visuomenės nario vertinimą (visuomenė – tai aš, ar visuomenė tai „mes“).

Vakcinos klausimas tik viena maža dėlionės detalė visoje pasaulėžiūros raizgalynėje. Vakcina netikintis žmogus, kaip taisyklė, turės skeptišką požiūrį į Vakarus, demokratiją, tikės konspiracijos teorijomis apie iliuminatus ir rugsėjo 11, Dianos nužudymą ar reptiloidus. Nesinori į šį sąrašą įtraukti ir Švabo konspiracijos teorijos, nes ji yra nepagarba visoms konspiracijos teorijoms ir skirta pinokiams.

Apklausos rodo tikslią koreliaciją tarp balsuojančių už vieną ar kitą partiją ir jų požiūrio į vakcinavimą.

Kaip ir bet kurios visuomenės pasitikėjimo savo valstybės institutais – skandinavai tiki, todėl ten virš 80 procentų, su paskiepytais praktiškais visais senesnio amžiaus žmonėmis Tie žmonės atsiradus vakcinai atėjo patys. Rusai savo valstybe nepasitiki, todėl ten 20 proc. Išimtis tik visai autoritarinės šalys, kuriose niekas nieko neklausia.

Todėl norint, kad vakcinuotis ateitų tuo netikintis žmogus, reiškia keisti visą jo pasaulėžiūrą. Mes neturime tam nei laiko, nei resursų, nei tą reikia daryti.

Mums reikia susitarimo su žmonėmis, kurie neplanuoja skiepytis.

Pagrindinė problema su covidu yra perpildytos ligoninės ir kad daktaras gali būti priverstas rinktis kurį ligonį gelbėti, ir kuriam vietos neužtenka….

Todėl mums reikia socialinio kontrakto – nenorintiems vakcinuotis yra nuimami bet kokie apribojimai, o šie sutinka eiti į ligonines patenkančių eilės galą. Prieš jį pasirūpinta bus vakcinuotu ar planinę operaciją turintis žmogus – nevakcinuotas eina į eilės galą.

Jeigu žmogus tiki, kad ligos nėra, ji ne stipresnė nei gripas, kad jo imuninė yra geriausia apsauga, ar dar kuo – tai bus sąžiningas sutarimas abiem pusėms.

Daktarams ir medicininiam personalui ši krizė užkrovė nesąžiningai didelę atsakomybę, darbo krūvius ir, ypač pandemijos pradžioje, riziką asmenine sveikata. Yra visiškai neteisinga ant jų pečių užkrauti dar daugiau atsakomybių renkantis kuriam žmogui suteikti pagalbą pirmiau. Pasirodžius pacientui vis vien bus atliekamas triažas ir medikai privalės rinktis, tačiau pasiskiepijusių žmonių prioretizavimas bent dalinai palengvintų asmeninę naštą, kurią patiria medikai. Tuo pačiu nekentės ir planiniai ligoniai, kurie tampa šios krizės tyliomis aukomis – ir kurių skaičius jau seniai per didelis.

Dalyje pasaulio valstybių žmonės turintys problemų su priklausomybe nuo alkoholio negali pretenduoti į kepenų persodinimo eilę, kitur - potencialiems kepenų persodinimo recipientams yra nustatomas laiko tarpas, kurio metu jie turi laikytis visiškos abstinencijos. Tai yra daroma dėl to, kad kepenų visiems neužtenka ir yra norima pirmenybę suteikti tiems, kurie tikrai vertins naują šansą ir „neprapils“ naujų kepenų. Idealiu atveju tiek kepenų persodinimo, tiek sveikatos apsaugos (dabartinėmis krizinėmis sąlygomis) srityse visi būtų aptarnauti ir visų gerovė būtų užtikrinta, tačiau realybė yra kitokia. Su ribotais resursais, mes turime koncentruotis į tuos žmones, kurie patys taip pat įdeda didžiausias pastangas siekiant išvengti tragedijos.

Svarbu yra suprasti, kad medicininio prioriteto pacientams pakeitimai nėra skirti „nubausti“ tuos, kurie nusprendė nesiskiepyti. Tokių pakeitimų tikslas yra pagelbėti tiems, kurie patys visomis išgalėmis bando saugotis.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šį kartą sutinku su ponu Maldeikiu       2021-10-25 16:47

Aš jau prieš kurį laiką bandžiau įgyvendinti šią idėją, bet atsimušiau kaip į sieną. Tegul ponas pasako, kaip realiai galima įgyvendinti šį jo siūlymą:
“Todėl mums reikia socialinio kontrakto – nenorintiems vakcinuotis nuimami bet kokie apribojimai, o šie sutinka eiti į ligonines patenkančių eilės galą. Prieš jį pasirūpinta bus vakcinuotu ar planinę operaciją turintis žmogus – nevakcinuotas eina į eilės galą.”
Aš asmeniškai noriu iš anksto pateikti rašytinį atsisakymą bet kokių medicinos paslaugų, ne vien Covido gydymo. Nugyvenau beveik 50 metų, niekada gyvenime negulėjau ligoninėje, nesirgau absoliučiai niekuo ir niekada nesiskiepijau. Jei prireiks medicinos paslaugų, ką nors susilaužysiu ar šiaip kokia bėda ištiks, kreipsiuosi į privačią kliniką.
Jokiu būdu neperšu savo nuomonės kitiems. Kiekvienas žmogus turi nekvestionuojamą teisę rinktis. Kodėl iš mūsų atimta ši teisė?

> 10:42       2021-10-21 11:27

Štai kaip iš holokausto daromas žydiškas biznelis…

> 10:42       2021-10-21 11:26

aga     2021-10-19 10:42
Tipiskas nacistas. Tokie zydus i duju kameras siunte.
——-
Oho, ar jau fašistai pavirto naciais. Va, čia tai bent.
Į dujų kameras ne vien žydus siuntė, suknista žydiška utėlė.

Supratau,kad zmogus       2021-10-20 18:18

Tik teoriskai zino apie ligonines,o mes praktiskai,ne covid 19 kaltas del betvarkes.Tvarkykites

T0mas J. -> Raigerdui       2021-10-20 13:39

Apoie kokį Mantą kalbi? Kokia pavardė?

Raigerdas        2021-10-20 9:45

Klausykite, įvyko sensacija: komentatorius stasys prieš M.Maldeikį? Na, tokio dalyko tikrai nesitikėjau. Tai, kiek žemai yra kritęs M. Maldeikis, kad net stasys jam pradeda aiškinti, kad ansai net konstitucijos nėra skaitęs ir pavadina jį “protiniu liliputu”. Bet tikrai, Manto protelis panašus į tą išvirtusį ir kreivai augantį medį. Štai kokias nesąmones jis rašo:“Vakcinos klausimas tik viena maža dėlionės detalė visoje pasaulėžiūros raizgalynėje. Vakcina netikintis žmogus, kaip taisyklė, turės skeptišką požiūrį į Vakarus, demokratiją, tikės konspiracijos teorijomis apie iliuminatus ir rugsėjo 11, Dianos nužudymą ar reptiloidus. Nesinori į šį sąrašą įtraukti ir Švabo konspiracijos teorijos, nes ji yra nepagarba visoms konspiracijos teorijoms ir skirta pinokiams”. Vaikeli, Mantukai, tai tavo paties galvoje raizgalynė. Suprantama, kad norisi į kitus badyti savo pirštais, nes Narcizas kitaip ir nemoka elgtis, tačiau prie ko reptiloidai, iliuminatai ir vakcinavimasis? Gaila, kad žmogus ne katalikas, nes čia skubiai, tiesiog bėgte reikėtų bėgti pas egzorcistą. Mamytė sako esanti katalikė, tai galėtų atidėti į šoną tas visą tą savo spalvotą mąstymą ir nuvesti Mantuką pas egzorcistą, nes kitaip šviečiasi labai liūdna ateitis.

Raigerdas        2021-10-20 9:21

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar Mantas čia neuždarbiauja su vakcinavimo reklama. Antra, šitas berniukas yra nepajėgus nustatyti, kokioje vietoje yra priežastis, o kokioje yra pasekmė. Trečia, jis, galimai, nėra dirbęs jokio darbo, o užsiminėjo tik popieriukų nešiojimu iš vieno kabineto į kitą. Ketvirta, šitas žmogus imasi svarstyti tokius klausimus, kuriuose jis neišmano nei mū, nei bū, o tai jau reiškia, kad vaikinukas yra pakibęs ant Narcizo meškerės ir Seimo nariu jis tapo dėl savo liguistų idėjų. Penkta, yra visiškai blogai su jo intelektu, nes vaikelis mato “už save žemesnius” arba “blogiau išsivysčiusius nei jis”. Apie tokius tipelius yra gerai parašęs bolševikinis rusų poetas Majakovskis. Aš nesu jo poezijos gerbėjas, bet, manau, jo satyrinis eilėraštis apie “Tarybinį pasą”, tais laikais, kai mokėmės tikrai įsiminė. Pabandysiu ekspromtu išversti Majakovskį ir jo eiles pritaikyti Mantuko vakcinavimosi propagandai.  nes pažiūrėjus į Mantuką, tai naujo tipo bolševikas. Nejaugi bolševizmas persiduoda per genus? Aišku, kad ne, nes toks yra mamytės auklėjimo rezultatas. Štai pagrindinė šito Mantuko straipsnio idėja:“Aš kaip vilkas išgriaužčiau biurokratizmą, nes neturiu jokios pagarbos mandatams, ir eikite jūs velniop su su visokiomis sąmokslo teorijomis ir popieriukais, nes štai yra šitas Galimybių Pasas, kurį aš ištraukiu iš savo kelnių kaip dublikatą neįkainuojamo turto, todėl SKAITYK IR PAVYDĖK, NES AŠ ESU DABAR VAKCINUOTAS NET DU KARTUS IR LAUKIU EILĖJE TREČIO, KETVIRTO IR JEI REIKĖS, TAI PENKTO AR ŠEŠTO KARTO”. 

Rūta        2021-10-20 8:18

o, TS LGBT “dvarniaška” Skambutis vėl išlindo amtelėti, pagirtas už uolumą šeimininkų. O ir plyštagerklė mamaitė matyt padrąsino nuo EP laktų. Rusijoje šitą vaidmenį atlieka Žirinovskis - įgarsina valdžios viršūnių ketinimus ir tikslus. Žinoma, Žirinovskis stambesnė politinė figūra už maldeikiūkštį, nors ir atgrasi.

Jau laikas investuoti į psichiatrinių plėtrą       2021-10-20 6:22

Ateis laikas, kai psichiatrinės bus perpildytos naujais pacientais. Įvairių kataklizmų metu potencialiems ligoniams atsiveria neaprėpiami veiklos plotai ir galimybės, kurios paskatina ligos progresą. Tačiau"dėkingoms” aplinkybėms pasibaigus tokie veikėjai savaime nepasveiksta ir vienaip ar kitaip bus priversti gydytis specializuotose ligoninėse.

Antanas       2021-10-19 21:56

“Visas vakcinavimo klausimas yra mažiausia apie vakciną”.Pagaliau vaikinas pasakė tiesą atvirai. Pritariu visiškai. Vakcinavimo klausimas yra apie kontrolę ir supriešinimą. Skaldyk ir valdyk.Kaip sakė Koheletas- nieko naujo po saule.

stasys        2021-10-19 21:03

Nesamones maldeikis rašo . Jo siūlymas reiškia jog didžiausia riziką patiriantis nepaskiepyti užsideda sau dar didesne riziką ir prie viso to dargi savanoriškai . Tam žmogui matyt neteko skaityti Konstitucijos , kurioje nėra paminėta jog galima taip ‘socialinio -kontrakto’ (susitarimo ) būdų ja pristabdyti veikiant ar iš vis pakeisti .. žodiniu susitarimu . Protinis lilipūtas.

spec       2021-10-19 19:24

Jis jau užsiėmė eilę pirmas į ligoninę. Taip ir maldeikienė tarybiniais metais prie žirnelių ir tualetinio popieriaus suskubdavo pirmoji

tiek       2021-10-19 19:11

ne ,maldeikiuk ,toko socialinio kontrakto “mums ” tikrai nereikia.

Aha       2021-10-19 19:04

Neišauklėtas žmoga

Nepolitikas       2021-10-19 18:43

Turbūt, niekas nepaneigs teiginio, kad visuotinis visų gyventojų vakcinavimas kiekvienais metais po keletą kartų vis tik tikrai yra revoliucinė idėja.

T0mas J.       2021-10-19 18:29

Pandemija išgalvota!
Paskaičiau ko siekia ir dėl ko vienijasi studentai: ne kad panaikintų prievolę testuotis, bet kad testuotis galima būtų rečiau..
Vergo mąstymas! Atsisakykim vergo mąstymo. Velniop testavimą! Sveikas žmogus neprivalo įrodinėti savo sveikumo. PGR testai rodo visai ne kovidą. Kovidas bjauri liga, o daugiau kaip 80% PGR+ atvejų (tai daugiausia jaunimas) - puikiai jaučiasi.
Nuo senatvės nusilpę mirštantys senukai netenka imuniteto ir tada juos apninka įvairiausi virusai, kurių šimtai visada yra šalia, bet sveiko žmogaus organizmas su jais susidoroja, o senukai – jau nebepajėgia. Tačiau iki 2020 metų niekas NIEKADA nefiksuodavo fakto, kad MIRŠTANČIUS SENOLIUS APNINKA ĮVAIRŪS VIRUSAI.
Šis faktas ir pasitarnavo organizatoriams kaip geniali priežastis „pandemijos“ idėjai !
Kadaise seni žmonės dažniausiai mirdavo namie. Dabargi VISUS patikrina, aišku randa PGR+ ir tada jau mirštančiais užpildo kovidines lovas bei reanimacijas. Žiniasklaida klykia apie “sveikatos sistemos kolapsą”, o esmė PGR testai, kurie NELEIDŽIA mirt nuo senatvės.
P.S. Pandemijos spektaklis atskleidė baisią ir pražūtingą tiesą:
demokratijos rūko apsvaiginti žmonės visai išskydę ir nesugebantys kovoti..!

Nei pridesi,       2021-10-19 17:30

nei atimsi,proto ubagas ir viskas.

pilietė       2021-10-19 17:05

Vargšas, daugiau nieko.

Kis       2021-10-19 16:42

zinai toki moksla kaip aritmetika.Paimk ir paskaiciuok % pasiskiepijusiu,persirgusiu,mazameciu iki 20 metu,nes statistika jiems(iki0m)rodo visus nulius kaip apsikretimu taip ir mirciu.Na o kitkas jau pasimatys kam stoti i eilesstora gala?Mamos ispera,tau gerai mat Vilniuje vakseriu irstva,atvaziuok i mano kaima ir snukis paliks kreivas.

ah.ą       2021-10-19 15:12

dar viena lingvistinio programavimo auka. Jei nėra vakcinų tai nėra ir vakcinavimo. O kad vakcinų nėra byloja 16 milijonų dozių užpirktų ant dviejų milijonų “žmogų” .

Čia iš serijos       2021-10-19 13:44

Tu nerūkai, reiškiasi nemyli moterų.

amam       2021-10-19 13:27

Slykstus snukis,slykscios mintys,slyksti motinele..Kokteiliukas ohoho.

Žodžio laisvė...       2021-10-19 12:51

Ne ta,berneli,mokyti kaip kam pasielgti.Per mažai esi suvalgęs gyvenimo druskos.
Išmok gerbti vyresnius už save.Gyvenimo patirtis išmokė skirti ne viską kas auksu žvilga.

>tik tiek        2021-10-19 12:50

galvoti, kad “statymas į eilės galą” pasibaigs sulig vakcinavimo reikalais labai naivu. kaip sakoma - apetitas auga bevalgant.

S.I.       2021-10-19 11:58

Aš sutinku, tik nustokit nesiskiepijančių žmonių orumą žeminti, iš jų tyčiotis. Mano teisė rinktis.
Be to, tikiuosi, kad tai galios tik valstybinėms med. įstaigoms, privačios teiks pagalbą joms įprasta tvarka. Dar ir pliusiukas “iškiliesiems” vakseriams gaunasi - nesiskiepijęs už gydymą pats susimoka

Al. tik tiekui       2021-10-19 10:51

Gal kiek žiauroka, bet visiems, nesutinkantiems su Partijos politika, reiktų įsegti atpažinimo ženklą ir uždrausti vaikščioti šaligatviais.

aga       2021-10-19 10:42

Tipiskas nacistas. Tokie zydus i duju kameras siunte.

Įdomu       2021-10-19 10:37

ar statant į eilės galą, jie prie nevakcinuotų irgi priskirs paskiepytus viena doze arba dviem dar nepraėjus po skiepo 2 savaitėms? Spėju, kad ne. Tai kodėl tuomet skelbiant susirgimų statistiką jie suplaką dvi grupes į vieną?

tik tiek       2021-10-19 10:26

Gal kiek žiauroka, bet teisinga, kai sąmoningai spjaunama į bendrąjį gėrį.

Rekomenduojame

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.