Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos, Demokratija ir valdymas, Partijos

Nuo bačkos. LSDP ne juokais susirūpino: „Tos dienos, kai Lietuva nors trumpam buvo vadinta „laisvojo pasaulio lydere“, greitai liks toli praeityje“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 1 d. 8:59

16     

    

Nuo bačkos. LSDP ne juokais susirūpino: „Tos dienos, kai Lietuva nors trumpam buvo vadinta „laisvojo pasaulio lydere“, greitai liks toli praeityje“

Liepos 23-iąją dieną Lietuvos socialdemokratų partija paskelbė 31 pasiūlymą, skambiai pavadintą „LSDP pasiūlymais nelegalios migracijos bangos per Baltarusijos-Lietuvos sieną suvaldymui“, o tiksliau – kaip Lietuvai pagaliau, „nors trumpam“, tapti turtinga šalimi…

Juk tik turtinga šalis gali būti tokia dosni neprašytiems svečiams: ir orų minimalų gyvenimo lygį užtikrinti, sveikatą apdrausti, socialiniu būstu aprūpinti, ir „užtikrinti teisingą bei sąžiningą procesą kiekvieno neteisėtai sieną kirtusio asmens atžvilgiu, nuo prašymo nagrinėjimo iki grąžinimo į kilmės šalį“ (žr. 8 pasiūlymą)... Ir Lietuvai tai išeis tik į naudą: rasis daug darbo vietų įvairių specialybių „gyventojams“ (statybininkams, maitinimo paslaugų tiekėjams ir, žinoma, žmogaus teisių ekspertams bei įvairiems stebėtojams), vadinasi, pagal tam tikrus parametrus augs ir vietinė ekonomika, taigi ir BVP vienam „gyventojui“.

Beje, LSDP rado ir visų šių lėšų šaltinį – „šių metų biudžete Vyriausybė yra atsidėjusi net milijardą eurų rezervo, kurio mažos dalies visiškai užteks tam, kad galėtume užtikrinti, kad nacionalinio saugumo interesai galėtų būti užtikrinti išlaikant bazinius žmogaus teisių apsaugos standartus“ (žr. ten pat) ir nedarytų Lietuvai gėdos (kažkaip panašiai)...

Na, 9 ir 10 pasiūlymus (4 psl.) norėtųsi pateikti ištisai – čia rasite ir sunkiai įtikėtinos „gelmės“ bei „platumo“ LSDP įžvalgų apie priežastis, dėl kurių kilo „nelegalios migracijos banga per Baltarusijos-Lietuvos sieną“, pasimatys ir siūlymų, kaip tą bangą „suvaldyti“, efektyvumas:


9. Pasiūlymas:

Atsisakyti karo retorikos ir gyventojams atsakyti į tris paprastus klausimus:

Kodėl mes turime spręsti migrantų krizę?

Šiandieninis migrantų antplūdis kilo dėl to, kad neteisėta Baltarusijos valdžia, atsakydama į Lietuvos ir ES priimtus sprendimus Baltarusijos veiksmų (dėl lėktuvo užgrobimo, opozicijos ir pilietinės visuomenės persekiojimo) atžvilgiu, režimo patikėtinių rankomis inicijavo organizuotą nusikalstamą migrantų gabenimo į Lietuvą operaciją.

Ši operacija Seimo buvo paskelbta hibridinės agresijos forma. Vis dėlto negalime už A.Lukašenkos režimo ir tarptautinių nusikalstamų grupuočių veiksmus bausti pačių migrantų, tarp kurių yra daug moterų ir vaikų ir kurie tikrai nėra slapti A.Lukašenkos kareiviai.

Būtina pabrėžti, kad Demokratinė Baltarusija yra ilgalaikis Lietuvos nacionalinio saugumo interesas, kuriam nėra jokių alternatyvų, o dabartinis migrantų antplūdis ir jo sukeliami padariniai yra nedidelė kaina už mūsų paramą režimo žalojamiems Baltarusijos žmonėms.

Žvelgiant plačiau, migracijos srautą taip pat veikia Vakarų valstybių veiksmai migrantų kilmės šalyse.

Kokie iššūkiai laukia?

Pagrindiniai du nedelsiant spręstini iššūkiai yra sumažinti atvykstančių migrantų srautą bei susitvarkyti vidinius mechanizmus taip, kad galėtume saugiai ir nedarant gėdos Lietuvai laikinai apgyvendinti migrantus iki bus efektyviai išnagrinėti tiek jų galimo prieglobsčio prašymai, tiek ir sprendžiamas daugelio jų grąžinimo į jų kilmės šalį klausimas.

Kaip valdžia planuoja spręsti migrantų krizę?

Viliamės, kad, atsižvelgdami į mūsų siūlymus, valdantieji galės pateikti aiškius ir konkrečius atsakymus.

10. Pasiūlymas:

Neteikti galimai Konstituciją ir tarptautinės teisės principus pažeidžiančių įstatymo projektų paskubomis, tikintis, kad vėliau jie bus pataisyti ir suderinti su tarptautinėmis sutartimis, Europos teisės aktais ir mūsų Konstitucija, nes tokie projektai kelia aistras visuomenėje, stiprina labai priešiškai migrantams nusistačiusias
mūsų piliečių grupes, kelia pavojų Lietuvoje teisėtai gyvenančių ir dirbančių kitų tautybių žmonių bei jų šeimų saugumui ir kenkia Lietuvos tarptautinei reputacijai.

Tokiais tempais dienos, kai Lietuva nors trumpam buvo vadinta „laisvojo pasaulio lydere“, greitai liks toli praeityje.

Visus juos rasite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>> Kis        2021-08-2 16:41

tai kad sie pasiulymai ne Kirkilo bebru, o Palusko, dabar - Blinkeviciutes socdemu.

na, o D.Sakaliene jau su A.Armonaite gales vo kaldras uzmest ant koncertino, kad ju laukiami sveteliai nesusizeistu. Ir palapines savo kieme, jei netilps name, lai pasiruosia, ir koseriniu maistu musulmonams lai pasirupina..

>> Dronas        2021-08-2 16:26

gal kiek per stipriai, gal ne visi, bet…
tas ju “elitas”, kuris pasirase pries PRAHOS DEKLARACIJA, atrodo panasiai kaip sakot

broniui        2021-08-2 16:19

nuo mokyklos laiku tapus sorosiste, po suvaidintos dramos su D.Puru, D.Sakaliene sekmingai isifiltravo i Valstieciu partija, is ten perbego pas Socdemus,  o dabar pagaliau paspruko ir is socdemu i savojo guru - Soros Laisves partija. 

>>Prašalietis       2021-08-2 16:06

Sirai ne “babajai”.
“babajus” pravarde, del dažnai naudojamo žodžio baba-tevas,  tamsaus gymio, vidutinio ar žemo ūgio pakistanietis arba indas, kuris turi nuosavą parduotuvėlę arba dirba juodus darbus (arba gyvena iš socialo) ir linkęs atkakliai “kabinti” visas iš eilės baltaodes merginas (visų pirma lietuves ir lenkes), apiberiant jas komplimentų  lavina (tai tarp pietiečių kultūrų vyrų yra įprasta ir daroma kartais net dėl paprasčiausio pragmatiško noro “legalizuoti” savo gyvenimą ir laisvą judėjimą Europos Sąjungoj. Rytų europietės nėra prie to pripratusios,  tad dažnai “uzkimba, kaip Marija-Aušrinė, tokiu dėmesio rodymu. Britėms ir kitoms vakarų europietėms, toks perdėtas dėmesio rodymas mažiau daro įspūdį, nes jos prie tokio jų elgesio jau yra įpratusios ir nebūtinai tai laiko nuoširdžiu dėmesio rodymu, o neretai tiesiog paprasčiausiu įkyrumu). Taip pat vis dar gyvas stereotipas, kad “babajams”  būdingas polinkis į apgavystes, nepatikimumą, suktumą, nenuoširdumą (vienokį šnekėjimą prie savo aplinkos žmonių ir kitokį prie tų, kuriuos jie nori kuo nors įtikinti ar gauti asmeninės naudos).

elfe        2021-08-2 15:46

dar nespejau visko perskaityt, bet kol kas kritika ir pasiulymai atrodo gana ne kvailai surasyti…

kas tarp socdemu toks protingas?..
tekste kol kas neradau neomarksistines indoktrinacijos… tad greiciausiai rase ne V.Andriukaitis.

autorius puikiai ismano tarptautine teise, susipazines su prekybos zmonemis suktybem,  taciau, akivaizdu, rase ne teisininkas, nes rasyta paprasta, ne “valdiska” kalba. Belieka spet, kad teksta paruose Vilija Blinkeviciute.

pasiulymas bendradarbiaut su Interpolu visiskai teisingas, nes dabar jam vadovauja ne Kremliaus itakos zmogus… nes ankstesnis is Meksikos, dazniau gaude kremliaus disidentus, nei teroristus ,  narko biznierius ar neoprekeivius vergais.. ypac sexvergem. Europolas - bobiskas. Sorry feministes.

skirt daugiau nei 6 euru krepseli dienai, tai kazin ar visi musu pensininkai gauna 200 e.
isdalint produktu krepselius, kad patys gamintusi maista, gal ir gera ideja. To dar betruko, kad pasienieciai virstu nelegalu tarnais… kuo jie iki siol ir dirba.
juos pacius idarbinant virejais, padavejais, slavejais tai rektu ir kazkokios tokio geto savivaldos..  o tada jau “verchai”  su savais diktatoriais…

 

Prašalietis       2021-08-2 9:05

„LSDP pasiūlymais nelegalios migracijos bangos per Baltarusijos-Lietuvos sieną suvaldymui“, o tiksliau – kaip Lietuvai pagaliau, „nors trumpam“, tapti turtinga šalimi…  Atmintį dar Gorbačiovinės perestroikos laikais pragėrusiems proamerikiniams ” tautiniams” komunistams, LDDP-istams, šiandieniniams LSDP-istams tegalima apie Lietuvos ir Lietuvos daugumos žmonių “turtingumą“priminti, kad prieš kelis metus iš Europos į Lietuvą pagal solidarumo kvotas atvežti keli šimtai siriškų “už demokratiją kovojusių” Igilo babajų, po kelių mėnesių gyvenimo Lietuvoje, pamatę kaip “klesti” vietiniai eiliniai gyventojai, jie brovėsi atgal į vakarų Europą šaukdami, kad jie Lietuvoje greičiau galą gaus nuo šalčio ir skurdo nei Sirijoje nuo bombų ir kulkų....

Arūnas       2021-08-2 8:30

Kodėl Seimas neatšaukia JT imigracijos pakto pasirašyta praeito seimo? Lenkai, latviai, austrai juk nepasirašė ir viskas ok, o mūsų plintusai kaip visuomet bėga priekyje garvežio visose situacijose. Turkija juk atšaukė savo Stambulo konvencija ir išgyveno. Nejaugi Lietuva yra skystakiaušiai ir turi tik vergo sindromą?

bronius       2021-08-2 8:07

Čia šita “sasaldemokratų” rašliavėlė taip Šakaliene padavė, labai tikėtina, kad ji čia ir parašė... Šita tai žino kaip į fondus gerai įsisiurbt.

Dronas       2021-08-2 7:43

LSDP senai laikau priešiška Lietuvos respublikai, degeneratų-išdavikų, teroristine grupuote. KGB (dabartinė FST) skyrius Lietuvos teritorijoje.Jie yra tikri neostribai. Visada jais buvo. Tiesa sakant, didžioji dalis politikų ir stambaus verslo atstovų yra vieno lizdo paukščiai. Lietuviai pamiršo tradicijas. Visus priešo tarnus, satrapus ir kaloborantus, engiančiuss Lietuvos vaikus, plėšiančius ir niekinančius valstybę, buvo priimta vadinti gražiu Lietuvišku terminu: STRIBAI. O dabar, jaunos kartos painiojasi sąvokose, vieni vadina žulikais, kiti vagimis ar išdavikais. O stribas labai platus žodis, jame telpa visi šitie išvardinti dalykai ir daugybė nepaminėtų. Linkiu juos vadinti taip kuo jie išties yra. Ten pat reikia priskirti “laisvės” partijos ir taip vadinamus neoliberal “konservatorius”. Apie darbo parcyjas ir panašaus raugo pašlemėkus, net nešnekėsiu, vien nuo minties ant liežuvio galo pakimba koks riebus, seno jūrų vilko vertas išsireiškimas.

Kis       2021-08-1 21:16

LSDDp-istai,mums jus jau atsibode,nes 33 metai veltui nepraejo,rasykite tiesiog i Briuseli,mano po-barabanu kas rasoma.?Zinau kad iki salnu jiepaimsjus sturmu,zmonems gyvenimas savuose namuose paliks tik prisiminimai.Su + 10 laipsniu uzmirsite apie laisvajo pasaulio lyderyste.Andriukaitis ir tie kveslai ruoskite priimti sveciu,nes jiems bus salta.?

Kis       2021-08-1 21:09

reikia suprasti,kad bebrai yra baisiai susirupine ne mumis,o babajais irneduok Dieve uzgauti geju at lesbe is Briuselio.Kaip jus sukciai keiciate savo kaili,prie kiekvieno ivyko turite sau palankia bliuzele?
  Rupinkites jau savimi,mes esame sotus nuo jusu darbu.Kur siena parazitai?Jus net tvoros nesugebejote suregzti nors ir is viteliu,juk toji kvaisa Sakaliene duodasi viesumoje,kad i ta koncertina susizaluos,gal ji juos varisi ta koncerta.Kada puola skeriai ,neprasyti babaji bejokiu dokumentu ,padori tauta ne apie prestyza galvuoja ,o apie islikima,kaip musa atveju.

Rūpintojėliai       2021-08-1 19:46

Na, ir naivumas. Matyt, mažulėliai nežino, kad 70 procentų naujosios bangos pabėgėlių Vokietijoje gyvena iš pašalpų.

Dzeikas       2021-08-1 17:47

Illiustracija Nr1. komentarui 10:33
http://www.congo-autrement.com/medias/images/d4.jpg

Taigi       2021-08-1 11:23

Sveiki atvykę, nusikaltėliai! Socdemai su konservais jus myli.

Dzeikas       2021-08-1 10:48

PS. Pirmaja nuoruoda ziureti cia:
https://1drv.ms/u/s!AgvfU7SYlYg1jxm-uUXALNR1eJZv?e=AJWax3
Atsiprasau uz neatiduma.

Dzeikas       2021-08-1 10:33

Lietuvos politikumas ant tiek sukvailejo genamas baimes netekt ES finansinio papo, kad savo planus teigalus isreiksti uzuominomis.
Nominaliai socialistiniai demokratai(taip tyca, nes kaip pazymejo Kozma Prutkovas jeigu ant narvo su bulium uzrasyta “dramblys” tai tikek tuom ka matai, o ne tuom kas parasyta) kalba lyg ir teisingus dalykus, taciau tikrieji sio politikumo dalies(ir ne tik) mintys reiskiamos salutiniu sakiniu arba aplikybemis, stai:
“...kad galėtume saugiai ir nedarant gėdos Lietuvai laikinai apgyvendinti migrantus iki bus efektyviai išnagrinėti tiek jų galimo prieglobsčio prašymai, tiek ir sprendžiamas daugelio jų grąžinimo į jų kilmės šalį klausimas.”
Kitaip sakant visa si zbroda surinksime, organizuosime gero kurorto salygas jiems , paprasysime babkiu is ES(mokes, kur dings) ir ijungsime durniu. Ir problema paversime papildomu pajamu saltiniu.
Geda Lietuvai daro ne tariamos zmogaus teisiu pazeidimas , o apsimetinejimas durniumi ir kartojimas papugomis apie zmogaus teisiu pazeidima, jeigu bus reikalaujama atbegeliu identifikacijos, pirstu antspaudu paemimo, Melo detektoriaus taikymo apklausiant. Ypac juokina “nagrinejimai apie sprendima” deportuoti i"ju kilmes sali” (tautisko debilizmo virsune). Jeigu tu atvykai be dokumentu, jeigu tu shiki miltais apie tariama persekiojima, tai koks ten dar velnop grazinimas i “kilmes sali”???
Ne “kilmes sali”, O TEN IS KUR ATVYKO. Uz subines ir meti Batjkai , tegu tasosi.
Batjka juos turetu pagal sutarti priimti atgal, taciau cia slypi salyginumas. batjka gali taip pat ijungt durniu irpabegeliu atgal jis neims. Taip gai buti. Tai ka, situ socialdemokratiniu durneliu poziuriu reikia atbegeli is skykime Haiti , arba kokio Swazilendo(siknaskylis ties PAR), Pietu Rodezijos aprupinti biznio klases bilietu ???
Visa sita yra sh malimas. I laivo triuma surinkus kelis simtu tokiu balvonu nuplukdini prie Somalio krantu, ir ten paleidi. O jau ten patys ras kelia i savo rodezijas, sirijas ir afganistanus.
Va taip reikia:
https://1drv.ms/u/s!AgvfU7SYlYg1jxm-uUXALNR1eJZv?e=AbOC5k
ir taip
http://foreignlegion.info/wordpress/wp-content/uploads/kolwezi/2rep-1978-kolwezi-rebel-sabljic.jpg

Rekomenduojame

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.