Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos, Partijos

Nuo bačkos. Liberalų Sąjūdžio manifestas: „Su dideliu nerimu konstatuojame…“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 16 d. 1:58

13     

    

Nuo bačkos. Liberalų Sąjūdžio manifestas: „Su dideliu nerimu konstatuojame…“

Be komentarų.

Lietuvos liberalai,
kreipdamiesi į visus laisvai mąstančius žmones,

reaguodami į iššūkius, kuriuos demokratija šiandien patiria visame pasaulyje – nuo grėsmės teismų nepriklausomumui, autoritarizmo išvešėjimo ir žodžio laisvės ribojimo Centrinės Europos valstybėse iki radikalios dešinės jėgų raiškos netgi brandžiose demokratinėse Vakarų ir Šiaurės Europos valstybėse,

atkreipdami dėmesį į faktą, jog liberalizmo filosofija visame pasaulyje (ypač – kibernetinėje erdvėje) patiria naujus išpuolius tiek kaip teorija, tiek kaip politinė praktika, kad sparčiai kelia galvą naujieji nacionalizmai ir fundamentalizmai,

atsižvelgdami į Lietuvos Žmogaus teisių stebėjimo instituto ataskaitą, kurioje konstatuojamas Lietuvos piliečių asmeninių laisvių varžymas bei asmeninės erdvės mažėjimas, didelio masto smurtas artimoje aplinkoje ir plačiai išvešėjusi diskriminacija dėl tautybės ir etninės kilmės,

su dideliu nerimu konstatuodami dabartinės Lietuvos politinės daugumos polinkį griežtai reglamentuoti, apriboti ir kitaip varžyti piliečių veiklos laisves, jų siekius pažaboti nepriklausomą žiniasklaidą,

PAREIŠKIA

Žmogus yra laisva ir ori būtybė, pasižyminti sugebėjimu savarankiškai spręsti, reikštis ir veikti; jis, tinkamo išsilavinimo ir pagarbos įstatymams vedinas, pats skiria gėrį nuo blogio;

Lyčių lygybė visose srityse – pamatinis laisvos ir teisingos visuomenės principas (VC); vyrai ir moterys prieš įstatymą yra lygūs; liberalai suvokia su lytimi susijusių socialinių stereotipų sąlyginumą;

Visuomenės pamatą sudaro besąlygiška pagarba asmens privatumui – tiek jo/jos teisei rinktis partnerį/-ę, tiek jo/jos teisėtai įgytai nuosavybei ar pasirinktai veiklai;

Visuomenės turtas yra idėjų, požiūrių, tikėjimų, kultūrinės raiškos būdų įvairovė; ji privalo visomis išgalėmis šią įvairovę ginti ir laiduoti;

Ši įvairovė kyla iš skirtingų savo kilme, rase, tikėjimu, seksualine orientacija individų – šios visuomenės piliečių, turinčių lygias teises ir galimybes visoje Lietuvos teritorijoje, o ne tik sostinėje ar jos didžiuosiuose miestuose;

Visuomenės sėkmės laidas yra skaidrios ir demokratiškos institucijos, kurios savo veikloje vadovaujasi įstatymo viršenybe ir užtikrina lygias galimybes visiems, pagal nuopelnus ir sugebėjimus; tik tokių institucijų dėka laiduojamas nevaržomas individų kūrybiškumas, vedantis į individų ir visuomenės tobulėjimą;

Valstybė yra tik bendruomenės įrankis – ji neturi imtis galios, susikertančios su pagrindinėmis piliečių teisėmis ir esminėmis atsakingo ir kūrybingo gyvenimo sąlygomis, būtent:

Asmens laisvė, laiduojama įstatymo viršenybės ir nepriklausomų teismų;
Religijos ir sąžinės laisvė;
Žodžio ir spaudos laisvė;
Laisvė burtis ar nesiburti į draugijas;
Laisvas verslo pasirinkimas;
Pilno ir visapusiško lavinimosi galimybė, neatsižvelgiant į kilmę ar turtą;
Teisė į privačią turto nuosavybę;
Saugumas nuo ligos, nedarbo, nedarbingumo ir senatvinio neįgalumo;
Saugumas nuo bet kokios rūšies monopolininkų įsigalėjimo;
Šias teises ir sąlygas tegali laiduoti tikra demokratija.

Šiandien Lietuvoje matome išpuolius ne tik prieš žmogaus teises ir laisves, bet ir pačių demokratijos pagrindų klibinimą. Politinėje sistemoje pasireiškia siekis totaliai dominuoti, diskusijų nebuvimas, teisės viršenybės ignoravimas, manipuliavimas procedūromis, informacijos slėpimas nuo žiniasklaidos. Liberalai tam visomis išgalėmis priešinasi ir priešinsis, galvodami apie Lietuvą laisvų žmonių, grindžiančių savo veikimą Vakarų demokratine tradicija, gerbiančia šiame Manifeste išvardytus principus – aukščiausia vertybe laikydami žmogaus laisves ir teises.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2018-11-17 14:38

Man šita demagogija labai primena šitą frazę: TASS upolnomochen zayavit (TASS įpareigotas pareikšti). Dieve mano, kokia ubagystė liberalų galvose, o svarbiausia, kad šitas labai daugeliui svarbus žodis “Laisvė” pavirsta liberalų demagogijoje labai nemaloniu reiškiniu. Todėl belieka prisiminti MORALINĮ KOMUNIZMO STATYTOJO KODEKSĄ:
  ištikimybė komunizmo reikalui, meilė socialistinei Tėvynei, socializmo šalims;
  sąžiningas darbas visuomenės labui: kas nedirba, tas nevalgo;
  kiekvieno rūpinimasis išsaugoti ir didinti visuomenės turtą;
  aukštas visuomeninės pareigos supratimas, nepakantumas visuomenės interesų pažeidimams;
  kolektyvizmas ir draugiška savitarpio pagalba: kiekvienas už visus, visi už vieną;
  humaniški žmonių santykiai ir abipusiška pagarba: žmogus žmogui – bičiulis, draugas, brolis;
  sąžiningumas ir teisingumas, dorovinis tyrumas, paprastumas ir kuklumas visuomeniniame ir asmeniniame gyvenime;
  abipusė pagarba šeimoje, rūpinimasis vaikų auklėjimu;
  nesitaikstymas su neteisingumu, dykaduoniavimu, nesąžiningumu, karjerizmu;
  visų TSRS tautų draugystė ir brolybė, nepakantumas nacionaliniam ir rasiniam priešiškumui;
  nepakantumas komunizmo priešams, taikos ir tautų laisvės priešams;
  broliškas solidarumas su visų šalių darbo žmonėmis, su visomis tautomis”.
Kaip matote komunistai irgi buvo prieš nacionalinį ir rasistinį priešiškumą ir netgi už tautų laisvę, o svarbiausia už taiką. Komunistai pralošė ir persidažė į liberalus. Tik komunistai turėjo tikslą - pastatyti komunizmą, o liberalai, ką stato?

Dzeikas       2018-11-17 10:31

Man kaip liberalui geda uz sita rasliava.
Stai raso:
- “Valstybė yra tik bendruomenės įrankis – ji neturi imtis galios, susikertančios su pagrindinėmis piliečių teisėmis ir esminėmis atsakingo ir kūrybingo gyvenimo sąlygomis,...”
- “Saugumas nuo bet kokios rūšies monopolininkų įsigalėjimo;”
Tai, kad jie JAU isigaleje. Ir tiek, kad istatyminiu budu, nepazeisdami zmogaus teisiu jus ju NEIVEIKSITE net ir nuosirdziai to noredami. NERA pasaulyje PRECEDENTO kad isigalejusi oligarchija butu nulauzta ar pazabota. Jeigu kas nors zinote - pasakykite, bersiu pelenus ant galvos.
Ponai lietuviski liberalai turetu nevynioti zodziu i popieriukus, o atsakyti KOKS JU PRIORITETAS? Kas pirmesnis, ar zmogaus teises, ar monopolininku pazabojimas ir monopoliniu strukturu ir oligarchijos, panaudokim bolshevikini eufemizma “sunaikinimas kaip klases”?
Nes jeigu jus leidziate ir toleruojate zmoniu plesima per kartelinius susitarimus, monopolines kainas ir dangstotes “zmogaus teisemis” - tai meslas jus, o ne liberalai. Kaip gali buti zmones laisvi, jeigu jie pavergti ukiskai? Kas yra liberalu prioritetas, zmoniu laisve ar ukio lasive ir “laisve” pasalinus konkurentus , neleidziant kilt naujai konkurencijai DIKTUOT monopolines kainas?
Prasau suprast mane teisingai. Man ne kiek neimponuoja kylantis nacionalistinis dumblas, kuriam zmoniu laisve apskritai dekoracija vardan “laisves” nurodineti kaip taisyklingai kalbeti lietuviskai, tokia papiginta naciu kopija.
Visa tai jau buvo tarpukaryj,tik lietuviai isitikine kad jie suklijuos kazka geresnio negu fiurerius ir inirtusiai bando israst dvirati.

Liberalizmas vaduoja Europą       2018-11-17 9:51

iš krikščionybės.Todėl Europos Sąjunga ir byra,nes nelieka rišančių pamatinių vertybių.Lieka egoistų pseudovertybės.

Ervė       2018-11-16 19:48

,,Žmogus (...) tinkamO išsilavinimO ir pagarbOS VEDINAS…” Sprok iš juoko! Teorijų nedėstysiu - beviltiška. Tiesiog pora pavyzdėlių: ,,Paskubėk, Eglužėl, tu vaikAIS VEDINA” (S.N.); ,,Eina žmogus arklIU VEDINAS ir balnU NEŠINAS” (šnek.).

Liberalų suprantama laisvė nuo ko?       2018-11-16 19:30

Nuo Dievo?

Linksmas pasiskaitymas. Ačiū!       2018-11-16 18:14

Atrodo, kad nurašyta nuo Užupio respublikos konstitucijos, tik ne viskas. Galima būtų papildyti apie kačiukų ir šuniukų laisves ir klijuoti ant tos pačios sienos. Žinoma, suderinus su Užupio valdžia.

beviltiška       2018-11-16 17:56

Liberalų ideologija jau yra praeitis. Nėra reikalo atkūrinėti mirštantį padarą. Europoje atgimsta nacionalizmas.

Tartabilda       2018-11-16 16:03

Nebūkime naivūs, liberalai su savo iškrypėliška ideologija turi kur pasidėti. Jie labai gražiai nudreifuos į konservatorišką Anūko ir Kubiliaus tvartą.

Išties       2018-11-16 15:12

Šis liberalų ,,manifestas” nė žodžio apie lietuvių tautą, tik vis kalbą apie individą ir visuomenę, deja. Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių tauta,o ne kažkokie individai ar mistinė visuomenė.Žmogaus laisvė nėra absoliuti,o liberalai siekia laisvės be ribų,t.y. laisvės ir į blogybes.Tokio manifesto Lietuvai nereikia.

Vilnietis       2018-11-16 9:19

TAI KĄ SKAITOME IR MAMTOME YRA PASKUTINĖ Pederastus remiančios degeneratų partijos agonija.
po kitų seimo rinkimų mes ją atsiminsime tik iš senolių pasakojimų ir stebėsimės, kaip kažkokia partija drįso remti visus iškrypelius ir dar tuo didžiuotis. (beje tai galioja ir socdemamas tiek vieniems tiek kitiems)

pagal vaisius pažinsi       2018-11-16 9:13

visi gražiai gieda
bet pagal darbus ir vaisius juos pažinsi
——-
liberalai: priverstinis pederastijos, pedofilijos ir kitų iškrypimų diegimas
liberalai: korupcija ir rusiškas fašizmas (zoocentrizmas)
liberalai: šeimos ardymai, vaikų atėmimai
liberalai: tautos ir Bažnyčios vertybių panieka ir t.t.

Apsaugok       2018-11-16 8:06

Viespatie Lietuva ir jos zmones nuo liberalu nuodu ir ju siulomo chaoso.Kai siuloma vadovautis tik tuo ka sugalvoji ir nesivadovauti prigimtinei zmogaus teisei ir norui vadovautis istatymais ir isipareigojimais valstybei, seimai, santuokai, tikejimui, meilei.

Ką čia komentuoti       2018-11-16 7:18

EBSW berniuko Gentviliuko pavyrkavimai pabėgus MGB (atsiprašau Darnu) berniukui Šimašiukui-Kibaldžiukui.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.