Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos, Partijos

Nuo bačkos. Liberalų Sąjūdžio manifestas: „Su dideliu nerimu konstatuojame…“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 16 d. 1:58

13     

    

Nuo bačkos. Liberalų Sąjūdžio manifestas: „Su dideliu nerimu konstatuojame…“

Be komentarų.

Lietuvos liberalai,
kreipdamiesi į visus laisvai mąstančius žmones,

reaguodami į iššūkius, kuriuos demokratija šiandien patiria visame pasaulyje – nuo grėsmės teismų nepriklausomumui, autoritarizmo išvešėjimo ir žodžio laisvės ribojimo Centrinės Europos valstybėse iki radikalios dešinės jėgų raiškos netgi brandžiose demokratinėse Vakarų ir Šiaurės Europos valstybėse,

atkreipdami dėmesį į faktą, jog liberalizmo filosofija visame pasaulyje (ypač – kibernetinėje erdvėje) patiria naujus išpuolius tiek kaip teorija, tiek kaip politinė praktika, kad sparčiai kelia galvą naujieji nacionalizmai ir fundamentalizmai,

atsižvelgdami į Lietuvos Žmogaus teisių stebėjimo instituto ataskaitą, kurioje konstatuojamas Lietuvos piliečių asmeninių laisvių varžymas bei asmeninės erdvės mažėjimas, didelio masto smurtas artimoje aplinkoje ir plačiai išvešėjusi diskriminacija dėl tautybės ir etninės kilmės,

su dideliu nerimu konstatuodami dabartinės Lietuvos politinės daugumos polinkį griežtai reglamentuoti, apriboti ir kitaip varžyti piliečių veiklos laisves, jų siekius pažaboti nepriklausomą žiniasklaidą,

PAREIŠKIA

Žmogus yra laisva ir ori būtybė, pasižyminti sugebėjimu savarankiškai spręsti, reikštis ir veikti; jis, tinkamo išsilavinimo ir pagarbos įstatymams vedinas, pats skiria gėrį nuo blogio;

Lyčių lygybė visose srityse – pamatinis laisvos ir teisingos visuomenės principas (VC); vyrai ir moterys prieš įstatymą yra lygūs; liberalai suvokia su lytimi susijusių socialinių stereotipų sąlyginumą;

Visuomenės pamatą sudaro besąlygiška pagarba asmens privatumui – tiek jo/jos teisei rinktis partnerį/-ę, tiek jo/jos teisėtai įgytai nuosavybei ar pasirinktai veiklai;

Visuomenės turtas yra idėjų, požiūrių, tikėjimų, kultūrinės raiškos būdų įvairovė; ji privalo visomis išgalėmis šią įvairovę ginti ir laiduoti;

Ši įvairovė kyla iš skirtingų savo kilme, rase, tikėjimu, seksualine orientacija individų – šios visuomenės piliečių, turinčių lygias teises ir galimybes visoje Lietuvos teritorijoje, o ne tik sostinėje ar jos didžiuosiuose miestuose;

Visuomenės sėkmės laidas yra skaidrios ir demokratiškos institucijos, kurios savo veikloje vadovaujasi įstatymo viršenybe ir užtikrina lygias galimybes visiems, pagal nuopelnus ir sugebėjimus; tik tokių institucijų dėka laiduojamas nevaržomas individų kūrybiškumas, vedantis į individų ir visuomenės tobulėjimą;

Valstybė yra tik bendruomenės įrankis – ji neturi imtis galios, susikertančios su pagrindinėmis piliečių teisėmis ir esminėmis atsakingo ir kūrybingo gyvenimo sąlygomis, būtent:

Asmens laisvė, laiduojama įstatymo viršenybės ir nepriklausomų teismų;
Religijos ir sąžinės laisvė;
Žodžio ir spaudos laisvė;
Laisvė burtis ar nesiburti į draugijas;
Laisvas verslo pasirinkimas;
Pilno ir visapusiško lavinimosi galimybė, neatsižvelgiant į kilmę ar turtą;
Teisė į privačią turto nuosavybę;
Saugumas nuo ligos, nedarbo, nedarbingumo ir senatvinio neįgalumo;
Saugumas nuo bet kokios rūšies monopolininkų įsigalėjimo;
Šias teises ir sąlygas tegali laiduoti tikra demokratija.

Šiandien Lietuvoje matome išpuolius ne tik prieš žmogaus teises ir laisves, bet ir pačių demokratijos pagrindų klibinimą. Politinėje sistemoje pasireiškia siekis totaliai dominuoti, diskusijų nebuvimas, teisės viršenybės ignoravimas, manipuliavimas procedūromis, informacijos slėpimas nuo žiniasklaidos. Liberalai tam visomis išgalėmis priešinasi ir priešinsis, galvodami apie Lietuvą laisvų žmonių, grindžiančių savo veikimą Vakarų demokratine tradicija, gerbiančia šiame Manifeste išvardytus principus – aukščiausia vertybe laikydami žmogaus laisves ir teises.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2018-11-17 14:38

Man šita demagogija labai primena šitą frazę: TASS upolnomochen zayavit (TASS įpareigotas pareikšti). Dieve mano, kokia ubagystė liberalų galvose, o svarbiausia, kad šitas labai daugeliui svarbus žodis “Laisvė” pavirsta liberalų demagogijoje labai nemaloniu reiškiniu. Todėl belieka prisiminti MORALINĮ KOMUNIZMO STATYTOJO KODEKSĄ:
  ištikimybė komunizmo reikalui, meilė socialistinei Tėvynei, socializmo šalims;
  sąžiningas darbas visuomenės labui: kas nedirba, tas nevalgo;
  kiekvieno rūpinimasis išsaugoti ir didinti visuomenės turtą;
  aukštas visuomeninės pareigos supratimas, nepakantumas visuomenės interesų pažeidimams;
  kolektyvizmas ir draugiška savitarpio pagalba: kiekvienas už visus, visi už vieną;
  humaniški žmonių santykiai ir abipusiška pagarba: žmogus žmogui – bičiulis, draugas, brolis;
  sąžiningumas ir teisingumas, dorovinis tyrumas, paprastumas ir kuklumas visuomeniniame ir asmeniniame gyvenime;
  abipusė pagarba šeimoje, rūpinimasis vaikų auklėjimu;
  nesitaikstymas su neteisingumu, dykaduoniavimu, nesąžiningumu, karjerizmu;
  visų TSRS tautų draugystė ir brolybė, nepakantumas nacionaliniam ir rasiniam priešiškumui;
  nepakantumas komunizmo priešams, taikos ir tautų laisvės priešams;
  broliškas solidarumas su visų šalių darbo žmonėmis, su visomis tautomis”.
Kaip matote komunistai irgi buvo prieš nacionalinį ir rasistinį priešiškumą ir netgi už tautų laisvę, o svarbiausia už taiką. Komunistai pralošė ir persidažė į liberalus. Tik komunistai turėjo tikslą - pastatyti komunizmą, o liberalai, ką stato?

Dzeikas       2018-11-17 10:31

Man kaip liberalui geda uz sita rasliava.
Stai raso:
- “Valstybė yra tik bendruomenės įrankis – ji neturi imtis galios, susikertančios su pagrindinėmis piliečių teisėmis ir esminėmis atsakingo ir kūrybingo gyvenimo sąlygomis,...”
- “Saugumas nuo bet kokios rūšies monopolininkų įsigalėjimo;”
Tai, kad jie JAU isigaleje. Ir tiek, kad istatyminiu budu, nepazeisdami zmogaus teisiu jus ju NEIVEIKSITE net ir nuosirdziai to noredami. NERA pasaulyje PRECEDENTO kad isigalejusi oligarchija butu nulauzta ar pazabota. Jeigu kas nors zinote - pasakykite, bersiu pelenus ant galvos.
Ponai lietuviski liberalai turetu nevynioti zodziu i popieriukus, o atsakyti KOKS JU PRIORITETAS? Kas pirmesnis, ar zmogaus teises, ar monopolininku pazabojimas ir monopoliniu strukturu ir oligarchijos, panaudokim bolshevikini eufemizma “sunaikinimas kaip klases”?
Nes jeigu jus leidziate ir toleruojate zmoniu plesima per kartelinius susitarimus, monopolines kainas ir dangstotes “zmogaus teisemis” - tai meslas jus, o ne liberalai. Kaip gali buti zmones laisvi, jeigu jie pavergti ukiskai? Kas yra liberalu prioritetas, zmoniu laisve ar ukio lasive ir “laisve” pasalinus konkurentus , neleidziant kilt naujai konkurencijai DIKTUOT monopolines kainas?
Prasau suprast mane teisingai. Man ne kiek neimponuoja kylantis nacionalistinis dumblas, kuriam zmoniu laisve apskritai dekoracija vardan “laisves” nurodineti kaip taisyklingai kalbeti lietuviskai, tokia papiginta naciu kopija.
Visa tai jau buvo tarpukaryj,tik lietuviai isitikine kad jie suklijuos kazka geresnio negu fiurerius ir inirtusiai bando israst dvirati.

Liberalizmas vaduoja Europą       2018-11-17 9:51

iš krikščionybės.Todėl Europos Sąjunga ir byra,nes nelieka rišančių pamatinių vertybių.Lieka egoistų pseudovertybės.

Ervė       2018-11-16 19:48

,,Žmogus (...) tinkamO išsilavinimO ir pagarbOS VEDINAS…” Sprok iš juoko! Teorijų nedėstysiu - beviltiška. Tiesiog pora pavyzdėlių: ,,Paskubėk, Eglužėl, tu vaikAIS VEDINA” (S.N.); ,,Eina žmogus arklIU VEDINAS ir balnU NEŠINAS” (šnek.).

Liberalų suprantama laisvė nuo ko?       2018-11-16 19:30

Nuo Dievo?

Linksmas pasiskaitymas. Ačiū!       2018-11-16 18:14

Atrodo, kad nurašyta nuo Užupio respublikos konstitucijos, tik ne viskas. Galima būtų papildyti apie kačiukų ir šuniukų laisves ir klijuoti ant tos pačios sienos. Žinoma, suderinus su Užupio valdžia.

beviltiška       2018-11-16 17:56

Liberalų ideologija jau yra praeitis. Nėra reikalo atkūrinėti mirštantį padarą. Europoje atgimsta nacionalizmas.

Tartabilda       2018-11-16 16:03

Nebūkime naivūs, liberalai su savo iškrypėliška ideologija turi kur pasidėti. Jie labai gražiai nudreifuos į konservatorišką Anūko ir Kubiliaus tvartą.

Išties       2018-11-16 15:12

Šis liberalų ,,manifestas” nė žodžio apie lietuvių tautą, tik vis kalbą apie individą ir visuomenę, deja. Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių tauta,o ne kažkokie individai ar mistinė visuomenė.Žmogaus laisvė nėra absoliuti,o liberalai siekia laisvės be ribų,t.y. laisvės ir į blogybes.Tokio manifesto Lietuvai nereikia.

Vilnietis       2018-11-16 9:19

TAI KĄ SKAITOME IR MAMTOME YRA PASKUTINĖ Pederastus remiančios degeneratų partijos agonija.
po kitų seimo rinkimų mes ją atsiminsime tik iš senolių pasakojimų ir stebėsimės, kaip kažkokia partija drįso remti visus iškrypelius ir dar tuo didžiuotis. (beje tai galioja ir socdemamas tiek vieniems tiek kitiems)

pagal vaisius pažinsi       2018-11-16 9:13

visi gražiai gieda
bet pagal darbus ir vaisius juos pažinsi
——-
liberalai: priverstinis pederastijos, pedofilijos ir kitų iškrypimų diegimas
liberalai: korupcija ir rusiškas fašizmas (zoocentrizmas)
liberalai: šeimos ardymai, vaikų atėmimai
liberalai: tautos ir Bažnyčios vertybių panieka ir t.t.

Apsaugok       2018-11-16 8:06

Viespatie Lietuva ir jos zmones nuo liberalu nuodu ir ju siulomo chaoso.Kai siuloma vadovautis tik tuo ka sugalvoji ir nesivadovauti prigimtinei zmogaus teisei ir norui vadovautis istatymais ir isipareigojimais valstybei, seimai, santuokai, tikejimui, meilei.

Ką čia komentuoti       2018-11-16 7:18

EBSW berniuko Gentviliuko pavyrkavimai pabėgus MGB (atsiprašau Darnu) berniukui Šimašiukui-Kibaldžiukui.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.