Nuo bačkos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Nuo bačkos. L. Linkevičius: Stambulo konvencijoje įtvirtinta ‘gender’ sąvoka nežada revoliucijų, tik „kovą visomis jėgomis“ su tradicinėmis vertybėmis

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 22 d. 16:09

26     

    

Nuo bačkos. L. Linkevičius: Stambulo konvencijoje įtvirtinta ‘gender’ sąvoka nežada revoliucijų, tik „kovą visomis jėgomis“ su tradicinėmis vertybėmis

Be komentarų.

L. Linkevičius. Po „tradicinių vertybių“ užsklanda – priešiškumas žmogaus teisių vertybėms

Prieš ketverius metus – 2013 m. birželio 7 d. – man teko garbė Lietuvos vardu pasirašyti Europos Tarybos Stambulo konvenciją. Tai vienas pažangiausių tarptautinių dokumentų kovoje su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje, kurią praėjusią savaitę pasirašė ir Europos sąjunga. Tačiau Lietuvoje vis dar svarstoma, ar verta šią Konvenciją ratifikuoti.

Smurto prieš moteris statistika atima žadą. Smurtą patiria 1 iš 3 moterų pasaulyje, toks pats skaičius moterų smurtą patiria ir Lietuvoje. Tad nenuostabu, kad moterų teisės ir kova su smurtu prieš moteris yra vienas svarbiausių Lietuvos vidaus ir užsienio politikos prioritetų.

Tai vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų kandidatuojant į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m. laikotarpiui. Tai taip pat vienas svarbiausių Lietuvos Prezidentės prioritetų.

Lietuvos Prezidentė praėjusiais metais Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje inicijavo aukšto lygio diskusiją apie smurto prieš moteris ekonominius kaštus. Ekonominių smurto prieš moteris kaštų įvardijimas gali padėti geriau suprasti šios problemos mastą. Europos lyčių lygybės instituto vertinimu, išlaidos dėl artimo partnerio smurto Lietuvoje gali siekti 650 mln. eurų per metus.

Akivaizdu, kad smurtas prieš moteris ir smurtas artimoje aplinkoje ne tik suluošina moterų ir jų vaikų likimus, sužaloja emociškai ir fiziškai, užkerta kelią moterų nepriklausomybei, bet ir stabdo visos visuomenės raidą.

Smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje šalinimas efektyviausias tada, kai vykdomas sistemingai. Turi būti užtikrintas efektyvus įtariamųjų baudžiamasis persekiojimas, aukų apsauga, įskaitant smurto liudininkais tapusių vaikų apsaugą, smurto prevencija šviečiant visuomenę. Tokį išsamų požiūrį į kovą su smurtu prieš moteris ir siūlo Stambulo konvencija.

Kartais bandoma smurto artimoje aplinkoje problemą pateikti kaip „buitinius konfliktus“, paskatintus priklausomybių. Tačiau niekas negali paneigti statistinių duomenų, kad Lietuvoje 93 proc. smurtautojų prieš moteris ir vaikus artimoje aplinkoje yra vyrai.

Be to, 2016 m. Eurobarometro apklausa parodė, kad lietuviai labiausiai visoje Europos Sąjungoje linkę pateisinti seksualinį ir psichologinį smurtą prieš moteris.

Beveik pusė Lietuvos respondentų yra linkę manyti, kad moterys „išgalvoja arba perdeda pareiškimus apie smurtą“ (LT-42%, ES-22%) arba smurtą išprovokuoja pati auka (LT-45%, ES-17%).

Nuo tokių diskriminacinių nuostatų ir prasideda smurtas prieš moteris – su tokiu toksišku požiūriu turėtume visomis jėgomis kovoti.

Deja, pastaraisiais metais su nerimu stebiu, kaip viešoje erdvėje iškraipomos Stambulo konvencijos sąvokos ir tikslai, o visuomenės nuomone manipuliuojama siekiant populistinių tikslų. Tokia pati bauginimo taktika buvo pasitelkiama, kai Seime vyko diskusijos dėl vaiko teisių apsaugos stiprinimo. O reikėjo tik garsiai įvardyti akivaizdžią tiesą – vaikų mušti negalima.

Po „tradicinių vertybių“ retorikos dūmų užsklanda slypi ne kas kita, o priešiškumas žmogaus teisių vertybėms bei principams. Kyla klausimas, kodėl nenorima įsiklausyti į tarptautinių organizacijų rekomendacijas?

Viena didžiausių šios konvencijos priešininkių ir dezinformacijos apie konvenciją skleidėjų yra Rusija. Apsimesdama „tradicinių vertybių“ gynėja, ši šalis aktyviai skleidžia propagandą Rytų Europoje ragindama nepriimti universalių žmogaus teisių standartų. Tad svarbu sau iškelti klausimą – ar esame europietiška šalis, stiprinanti tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje, ar linkstame į Rusijos pasaulėžiūros įtaką, kur žmogaus teisės praktiškai neegzistuoja?

Kitų Europos šalių patirtis rodo, kad žmogaus teisės puikiai dera su katalikiškomis vertybėmis. Stambulo konvenciją yra ratifikavusi katalikiškoji mūsų kaimynė Lenkija, taip pat Italija ir Malta, šiemet Konvenciją rengiasi ratifikuoti Vengrija ir Kroatija.

Popiežius Pranciškus kritikuoja patriarchalines kultūras, kuriose moteris laikoma žemesne būtybe, ir ragina valstybes aktyviau šalinti žalingus papročius ir tradicijas, kuriomis pateisinamas smurtas prieš moteris.

Pasirašydamas konvenciją nesitikėjau, kad lyties sąvoka staiga taps kontraversija. Juk Konvencijoje įtvirtinta gender arba lietuviškai, lyties, sąvoka nežada jokių revoliucijų. Kaip apibrėžta Konvencijoje, „lytis“ (gender) reiškia socialiai susiformavusius vaidmenis, elgseną, veiklas ir bruožus, kurios tam tikra visuomenė priskiria kaip tinkamus moterims ir vyrams.

Dar 2010 m., prieš pasirašant Stambulo konvenciją, Teisingumo ministerija pateikė išvadą, kad ši neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatyme taip pat įtvirtintos nuostatos, draudžiančios diskriminaciją dėl lyties ir lytinės orientacijos. Jau pagal dabartinius Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus Lietuvoje taikomi identiški reikalavimai dėl nediskriminavimo lyties tapatumo ir lytinės orientacijos pagrindais.

Kitąmet Lietuva švęs savo valstybingumo šimtmetį. Kitais metais taip pat sukanka 100 metų, kai Lietuvoje moterys iškovojo balsavimo teisę. Vis dėlto, net ir XXI a. Lietuvoje 31 proc. moterų kenčia nuo smurto – tad iki tikrosios, kasdienybėje įsitvirtinusios lyčių lygybės Lietuvoje dar ilgas kelias.

Lietuvos valstybingumo, o kartu ir Lietuvos moterų balsavimo teisių šimtmetis būtų puiki proga mūsų valstybei prisiimti gilesnius įsipareigojimus moterų teisių srityje ir ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Linas Linkevičius, Lietuvos Užsienio reikalų ministras

lsdp.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas Tarabildai       2017-06-26 13:03

Aš ginu ne islamą, bet bandau ginti tiesą. Cituotas teiginys man nepriimtinas, nes akivaizdžiai klaidingas. Tai ilga kalba, čia nėra vietos. Man tik aišku, kad ši religija turi autentišką apreiškimą Muhamadui Hira‘ oloje (96-oji sūra), kaip postūmį, bet patys arabai jau turėjo pirminio monoteizmo liekanas, kuriems padėjo romėnų pagonių, o vėliau konstantininkų išvarytieji į Siriją ir Arabiją judėjai, judėjai krikščionys ir krikščionys “sektantai”. Tam reikia knygos, ne komentaro.
Tikinčiajam idėja dėl “atsitiktinio” arba net šėtoniško pasaulinės (monoteistinės, kreacinės, abraominės) religijos atsiradimo neįtikinama. D-vas yra Visagalis, o konstantininkai teisėtai gavo varžovą vien tik už Konstantino laišką 325 m. Nikėjos susirinkimui, neminint paskesnio susirinkimų siautėjimo.
Islamic law books (what books?) are not a rebellion against the Ten Commandments, however Shariah is essentially Moze’s law in today practice.

Tarabilda Marginalui       2017-06-25 13:46

Tarp kitko, kaip pakomentuotumėt tokį požiūrį į šariato teisę, kurią jūs ginate. : “Islam was created 600 years after Christianity not to affirm the Bible, but to discredit it; not to co-exist with “the people of the book”—Jews and Christians—but to replace them. It is hard to read Islamic law books without concluding that Islamic values are essentially “a rebellion against the Ten Commandments.”

Marginalas Tarabildai       2017-06-23 16:39

Aš irgi rašiau pusiau juokais, nes esmė ne žanras, bet akivaizdus pono ministro augimas į visus šonus. Matyt dėl to ministrams ir pan. dažnai neužtenka vienos kėdės.
Europos Parlamento kompleksas sąmoningai ir pastatytas Babelio bokšto formos, o jame patalpintas ir apokaliptinės paleistuvės ant žvėries atvaizdas - tai ir bus “pagrobtoji Europa”.
Beje, prieš įsigalint Europoje Deutschland über alles stabmeldystei, į ją buvo atgabentas Pergamo altorius, kurį Apreiškimas šventajam Jonui mini šėtono altoriaus vardu. Matyt nuo to ir prasideda paskutinis Europos istorijos tarpsnis.
Taigi antikristai gali pagrobti tiek, kiek tik įstengia, bet kito išsivaikščiojimo nebebus, nes ateina Teisėjas. HalelūJH!

Citizen Go       2017-06-23 16:28

Recently, the European Court of Human Rights in Strasbourg (ECHR) adopted a new decision on the complaint of Russian homosexual activists (“Bayev and Others v. Russia”). In it, in fact, the Court declared the Russian law which prohibits the promotion of homosexuality and other non-traditional sexual relations among children, “discriminates” and violates “human rights” (you can read the full text of the decision by clicking on the link and going to the “For More Information” section).
The Court’s decision in this case, no doubt, is inspired not by legal logic, but, frankly, by ideology. And, it is an ideology of a radical sort, directed against the family, marriage, the traditional moral values of most European nations, and most importantly - against the interests of children themselves.
Sign a petition calling on the Court to end this practice of social engineering by judical fiat!
http://www.citizengo.org/en/fm/71607-european-court-human-rights-stop-social-engineering

Tarabilda Marginalui       2017-06-22 20:07

Pajuokavau. Jūs protingas žmogus, bet dažnai painiojate žanrus. Epokalipsės šviesoj spektaklis vienas, o provincijos gatvėj vaidinimas kitas. Tamstai norėtųsi, kad gatvė vaidintų ir žiūrovai suprastų metafizinį teatrą. Norai dideli, visi gatviniai atrodo aulų aulai.
Taip, mūsų konstitucija yra virtusi popiergaliu, bet tai vis dėlto geras instrumetas reikalauti, kad tamstai nebūtų uždrausta viešai kalbėti apie Epokalipsę, ir kitų teisę teisės reikalauti. Jei daryčiau tamstos žanrų neskyrimo klaidą (mokslo žmonėms ji būdinga), kiekviena proga cituočiau Koheletą “vėjų vėjai visos tos mūsų žemiškos pastangos” ir visus, kurie kažką daro ant šito svieto, tvarkydamiesi savo ir bendruomenėlių gyvenimus, galėčiau pašiepti, kad užsiima visiškais niekais. Ką tas duotų? Nei pačiam, nei kitam - visiškai nieko. Tuos pačius vėjus.
Kaskart turėtume apsibrėžti, kokioje paradigmoje mes diskutuojame, ir tamstos paradigma bei jos išmanymas vertas didelės pagarbos. Tai sakyk, žmogau, iš savo bokšto, kas visiems turėtų būti įdomu: Žlugus Babelio statyboms po kalbų supainiojimo, tautos buvo pasiųstos gyventi kas sau. ES yra daromas pagal Babelio brėžinius jau iš tų išsivaikščiojusių tautų. Tas projektas žlugti turėtų gana greitai. Pagal mito logiką turėtų sekti naujas išsivaikščiojimas. Kas išsivaikščios, jeigu mūsų nebebus, nes būsim išsivaikščioję iki to būsimo tautų išsivaikščiojimo?

Al.       2017-06-22 19:45

Senam komuniagai teko garbė pasirašyti sodomitų konvenciją. Pasisekė įminti į šūdą.

Enough Is Enough       2017-06-22 19:31

Consider this: Your favorite Disney character—perhaps one who has brought fond childhood memories to you or your family for years or even decades—degraded online while performing graphic sex acts. The innocence of these memories forever lost in your mind as trying to purge these images from recall proves nearly impossible. You (or your child) didn’t go seeking out this explicit imagery; rather they came uninvited into you home though an innocent YouTube search.

At Enough Is Enough, we have been in a full-court press fighting to defend and protect the dignity and innocence of youth in the digital word, including urging Disney executives to fight to put an end to Disney Porn. Online pornographers are exploiting and capitalizing the Disney brand and characters—all at the expense of our children. So far, we’ve had more than 60,000 people sign the petition to stop Disney-themed hard-core porn, and you can help us to get to 100,000 signatures by taking a few seconds to sign our petition to stop this nonsense.

Recently, I had the pleasure of appearing on Facebook Live with Covenant Eyes with its CEO, Ron DeHaas, to talk about this very issue as well as other initiatives that are front and center with EIE, including the Porn-Free Wi-Fi Campaign, the Presidential Pledge, and Internet Safety 101. In case you missed it, please take a moment to watch so you are up to speed on each of these imperative efforts.

Each campaign is critical as they draw attention to Internet-related issues facing our youth today—ones that threaten their personal safety and emotional well-being. I urge you to familiarize yourself with these topics to help get conversations started with your own children. Remember, it’s never too late to have these discussions!

For a limited time only, for a gift of $25 or more, we will send you a free copy of the Internet Safety 101 Workbook and Resource Guide. Your generous support is critical in helping us to right these wrongs and advocate for a protected space of innocence online for our children.

Don’t wait and Donate today to get this valuable resource that will educate, empower, and equip you to protect your children and grandchildren online. Plus, you’ll be making a lasting difference in protecting the innocence of our youth.

For their Sake, 
Donna Rice Hughes

Tarabilda Marginalui       2017-06-22 19:07

Neįsivaizduoju ir tamstos išsipūtusio.

Marginalas Tarabildai       2017-06-22 17:35

Tikime KKKonstitucijas? Puiku, todėl šitaip niekad neaugsi į visus šonus, bet tik plonėsi, kaip degtukas. Šitas niekuo netiki, bet žino vėjų kryptį. Žinoma, Pačiam vėloka, bet lieka paguoda - juk sakoma, kad plonam būti sveikiau.

Dėl "pedo party"       2017-06-22 1:44

“Siekis vis plačiau praverti Overtono langą” (2017-06-21 20:37) tiesiog pasidalino kito asmens komentaru, kurį bendromis pastangomis tiksliname.   
https://en.wikipedia.org/wiki/Party_for_Neighbourly_Love,_Freedom,_and_Diversity rašoma, kad “The Party for Neighbourly Love, Freedom, and Diversity or The Charity, Freedom and Diversity Party was a Dutch political party, commonly known as “pedopartij” (“pedo party”)”...
1. Overtono lango požiūriu svarbu ne tai, kad pedofilų partijos nepavyko užregistruoti, bet kad buvo mėginama tai padaryti (skandalas!)!
2. Ir nieks neslepia, kad nuoroda https://www.lifesitenews.com/news/pedophilia-a-sexual-orientation-experts-tell-parliament apie Kanados psichologų “ekspertų” pasitelkimą yra iš 2011-ųjų.
3. Kas dėl Europos, dera pripažinti, kad seksualinių laisvių srityje ypač toli “pažengė” Prancūzija, kur jau prieš 40 metų (!) - 1977-aisiais - grupė žymių Prancūzijos inteligentijos atstovų, tokių kaip filosofas Jeanas – Paulas Sartre’as, rašytoja Simone de Beauvoir, filosofas ir istorikas Michaelis Foucault bei kt. pasirašė peticiją, reikalaujančią legalizuoti pedofiliją bei įteisinti seksualinius santykius tarp suaugusiųjų ir vaikų! Todėl šiandien regime Prancūzijos saulėlydį. Keista, kad daugeliui šiandien tai nėra akivaizdu.

to Siekis vis plačiau praverti Overtono langą         2017-06-21 22:29

ir dar pastebėjimas: jūsų pateikta nuoroda iš Kanados žiniasklaidos data OTTAWA, Ontario, February 28, 2011. Tad gal paieškokite naujesnių žinių ta tema, o tada rašykite.
Pagarbiai

to Siekis vis plačiau praverti Overtono langą         2017-06-21 22:25

Netiesa: Nyderlanduose pedofilŲ partijos NĖRA ir nebuvo. Bandė toks iškrypėlis Martijn įregistruoti “meilės savo artimui “partiją. tačiau Nyderlandų Assenò teismas 2012.06.27 tą judėjimą UŽDRAUDĖ. TAD NEKLAIDINKITE SKAITYTOJŲ

senolis       2017-06-21 21:57

Lietuvai vėl reikalingi tokie narsūs vyrai kaip Ramanauskas-Vanagas, Žalias Velnias ar Lukša-Daumantas. Kažkas turi pasipriešinti toms niekšybėms. Kol išdavikų nepradės bausti partizanų Tribunolas, išdavikai nesiliaus darę savo juodų darbų. Niekšai klęsti tik kol jaučiasi nebaudžiami.

O siaube...       2017-06-21 21:42

Ir tokie linkevičiai atstovauja Lietuvai….Siaubas.

Pati konvencijos       2017-06-21 21:19

idėja jau yra smurtas,žeminantis smurtas prieš moteris.Nes ,pasinaudojant jomis ,norima prastumti iškrypusius tikslus.Tai labai žemina moteris,tai psichologinis,dvasinis ,moralinis išnaudojimas.

Siekiui       2017-06-21 20:59

Geras pastebėjimas. Bet žiūrėkit, kaip nesunkiai galima panaikinti pedofilijos ne kokį kvapelį. Naujoji genderistų švietimo programa remiasi vaiko kūno pažinimu nuo mažumės. Kūniškiesiems reikalams greičiausiai bus nuimti pilnametystės barjerai, tad pačių vaikų reikalas bus santykiauti su kuo nori, o tai reiškia, kad pedofilija bus dekriminalizuota.

Siekis vis plačiau praverti Overtono langą       2017-06-21 20:37

Dar vienas rastas komentaras šia tema:
“Dabar jau ir apie pedofiliją pradedama kalbėti, ne kaip apie iškrypimą, o tik kaip dar vieną lytinę orientaciją, panašią į homoseksualų. Nyderlanduose yra net pedofilų partija, o žemiau nuoroda į Kanados psichologijos “ekspertų” pasisakymus šia tema.
Bet tai jau antras etapas, iškrypėliams bandant legitimuotis, prisidengiant tolerancija. Taip bus prievartaujama ir Lietuva, jei dabar pasiduosime.”
https://www.lifesitenews.com/news/pedophilia-a-sexual-orientation-experts-tell-parliament

Juozapas       2017-06-21 15:59

Šlykštu skaityti to homsomolco demagogiją. Ir ne tik. Kaip Tarabilda teisingai pastebėjo, ponulius-storulis dar ir melagis. Būtent lenkai NEratifikavo “multigenderistinės dalies. O ta stambulinė “konvencija” ir stumiama būtent vien dėl sodomistinių dalykų įteisinimo. Todėl briuselyno sodomitų puolimas prieš lenkus yra ne tik dėl atsisakymo priimti babajų ordas, bet ir kerštas už tai, kad lenkai labai elegantiškai iškastravo stambulinę “homvenciją” ir genderistų kląstingai stumiamą dalyką nukenksmino, nes neratifikavus pilnos “homvencijos” apimties, ES sodomitai neturės juridinių svertų prievartauti lenkų keisti Lenkijos įstatymų palankia iškrypėliams linkme.
Vienžo, lenkai eilinį kart šaunuoliai, o mūsų brudai kaip visada - šūdžiai. Gėda.

Pikc        2017-06-21 15:59

Kur šitas veikėjas “protingai, žmoniškai pakalbėjo”? Kai lenkų atsiprašinėjo už tai, kad Konstitucijos nepažeidinėjame? smile
Na, o kad komsomolo aktyvistas patapo homsomolo aktyvistu, stebėtis nėra ko - gi jam iš esmės net keistis nereikėjo. smile

Dr Mirtis       2017-06-21 15:06

Visiem sitiem valdziagyviam linkiu dvieju dalyku:
1. Kad pas juos namuose apsigyventu po viena ar du, mums taip inirtingai kisamus, musulmonus. Tegu rofo pavyzdi.
2. Kad visi ju vaikai butu iskrypeliais. Pasikeistu lyti ir tt.

Agnė       2017-06-21 14:43

Nepatikimas. Kažin ar galvojo pasirašydamas, reikia ir viskas

Šiaip,ministras        2017-06-21 13:49

dažnai kalba protingai ir žmoniškai,tačiau ,matyt,jaučia spaudimą iš aukštesnių Briuseliui parsidavusių valdžiažmogių ir tiesiog nesigilina.Nes jei gilinsis,nebus ministru.Bus disidentu,o juo būti labai sunku.

Supykes       2017-06-21 13:27

Šitas ponas prie sovietų kovojo visomis jėgomis už komunistines vertybes, buvo komjaunimo aktyvistas, atstovavo svetimą jėgą. Dabar - visomis jėgomis kovoja už “genderistines” vertybes, atstovaudamas iš šalies per prievartą primetamą ideologiją. Į savos valstybės piliečių daugumos nuomonę jam nusispjaut. Pasirūpinti savo šalies mažaisiais piliečiais, skriaudžiamais kitose valstybėse jis neturi sugebėjimų, o užsiimti svetima propaganda gali. Stengiasi net suplukes.

VaidasVDS       2017-06-21 13:25

Nagi panagrinėkime ministro šią pasisakymo dalį:
“Pasirašydamas konvenciją nesitikėjau, kad lyties sąvoka staiga taps kontraversija. Juk Konvencijoje įtvirtinta gender arba lietuviškai, lyties, sąvoka nežada jokių revoliucijų. Kaip apibrėžta Konvencijoje, „lytis“ (gender) reiškia socialiai susiformavusius vaidmenis, elgseną, veiklas ir bruožus, kurios tam tikra visuomenė priskiria kaip tinkamus moterims ir vyrams.
Dar 2010 m., prieš pasirašant Stambulo konvenciją, Teisingumo ministerija pateikė išvadą, kad ši neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.”
————-
Iš visuomenininkų pareiškimo Seimui:
“Pirmiausia mus, žemiau pasirašiusias organizacijas, stebina kai kurių oficialių Lietuvos Respublikos pareigūnų klaidinantys tvirtinimai, kad gender sąvokos Stambulo konvencijoje apskritai nėra arba kad jos buvimas Konvencijoje yra mažareikšmis, arba kad Konvencijoje esanti lyties sąvoka apima tiek biologinę, tiek ir socialinę lyties dimensiją.

Nors šios sąvokos nėra neoficialiame lietuviškame Stambulo konvencijos teksto vertime, kuris naudoja lyties ir smurto dėl lyties sąvokas, tačiau oficialiuose (turinčiuose privalomą galią) Konvencijos tekstuose anglų ir prancūzų kalba yra aiškiai vartojamos socialinės lyties ir smurto dėl socialinės lyties (gender, genre; gender-based violence, violence fondée sur le genre) sąvokos bei pateikiami jų apibrėžimai. Taip pat yra aiškiai matyti, kad Konvencijoje asmens lytis suprantama kaip socialinė (gender), o ne kaip biologinė (sex) kategorija. Tai atsispindi ir Konvencijos teksto vertimuose į lenkų ir rusų kalbas („płeć społeczno – „kulturowa“, „гендерный“). Taigi interpretacija, kad Stambulo konvencijoje esanti gender sąvoka apima ir biologinę lyties sampratą ar talpina savyje abi – biologinę ir socialinę – sampratas, neturi jokio pagrindo.”...
“Taip pat kyla ne vienas klausimas dėl galimų šios sąvokos įvedimo į Lietuvos teisinę sistemą socialinių pasekmių. Socialinės lyties sąvoka yra gender ideologijos kalbinis konstruktas. Jos nėra Lietuvos teisėje ir jos įvedimas į Lietuvos teisinę sistemą prieštarautų Lietuvos Respublikos Konstitucijai, kuri remiasi biologine vyro ir moters lyties samprata, kylančia iš žmogaus prigimties, kaip biologinės duotybės, supratimo. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ji išreikšta 18 straipsnyje įtvirtina nuostata, jog „žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės“. Be to, Lietuvos Respublikos Konstitucija numato biologinę lyties sąvoką (29 str.), bet nenumato socialinės lyties sąvokos, todėl Konvencijos negalima ratifikuoti be atitinkamos Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisos.”
———
Taigi kažkas čia neteisus, bet diskusija nevyksta. Vyksta tik parašinėjimai.
Bet labiausiai keista, kad, anot ministro, atitikimą Konstitucijai nustato ne KT, o teisingumo ministerija.
Ir kas gi vadovavo tai ministerijai 2010 metais, kada ši tokį teisinį šedevrą atliko?
Remigijus Šimašius – nuo 2008 m. gruodžio 9 d. iki 2012 m. gruodžio mėn. – Lietuvos teisingumo ministras.

Tradicinės vertybės        2017-06-21 13:00

per šimtus metų skaudžia patirtimi pateikiama tautos išmintis.Tai ignoruoti būtų labai neprotinga ,žalinga ir labai pavojinga.

Tarabilda       2017-06-21 12:04

Šis tipas pasirašydamas Stambulo konvenciją pažeidė Lietuvos Konstituciją, nes mūsų Konstitucijojoje nėra įtvirtinta socialinė lytis. Jis dar ir meluoja Lemnkija ratifikavo tik tą konvencijos dalį, kurioje kalbama apie smurtą prieš moteris, bet ne tą, kur kalbama apie socialinę lytį.
Visas jo pasisakymas yra gryniausia demagogija ir gender propaganda.


Rekomenduojame

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.