Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Nuo bačkos

Nuo bačkos. Konservatorius Andrius Navickas: kandidatuoju antrą kartą, nes vis dar manau, kad yra daug svarbių darbų, kuriuos dera nuveikti

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 6 d. 18:30

13     

    

Nuo bačkos. Konservatorius Andrius Navickas: kandidatuoju antrą kartą, nes vis dar manau, kad yra daug svarbių darbų, kuriuos dera nuveikti

Apie ilgus politikų šaukštus

Sulaukiau klausimo – pakankamai įtaigiai reklamuoju ir aprašau savo kolegas TS-LKD sąraše daugiamandatėje apygardoje, o reitinguoti bus galima tik penkis. Ar „nekasu pats sau duobės“, išryškindamas kitų stiprybes ir talentus, ar nenutiks taip, kad man pačiam neliks reitingo balsų..?

Klausimas pakankamai logiškas, nes aš ir pats puikiai matau, kad sąraše galima atrasti net ne penkis, bet kur kas daugiau žmonių, kurie įvairiais aspektais mane pranoksta. Tačiau nėra kvailesnio būdo „balinti“ save, nei „juodinant“ kitus.

Negaliu tiksliai pasakyti, kas yra autorius alegorijos apie tai, kuo skiriasi gyvenimas danguje ir pragare, bet ją verta priminti.

Kartą žmogelis išmeldė Viešpatį atskleisti skirtumą tarp rojaus ir pragaro jam dar gyvam esant. Angelas suorganizavo ekskursiją. Pirmiausia į pragarą. Vaizdas buvo gerokai netikėtas. Daugybė žmonių sėdėjo prieš prabangiai apkrauto stalo ir neviltingai dūsavo, nes niekaip nesugebėjo nė kąsnio įsidėti į burną. Kodėl? Nes jie turėjo itin ilgus šauktus. Jai buvo nesunku pasiekti patiekalus toli nuo savęs, tačiau, kiek žmonės bandė, niekaip negalėjo ištiesti rankos tiek, kad galėtų šaukšto galu pasiekti burną. Maisto buvo apsčiai, bet visi buvo alkani.

Paskui angelas parodė, kaip gyvena žmonės rojuje. Paradoksalu, bet vaizdas buvo, bent jau iš pirmo žvilgsnio, labai panašus. Toks pat stalas, prašmatnūs patiekalai ir tie patys ilgi šaukštai. Tačiau užstalėje visi džiaugsmingai šurmuliavo ir juokėsi, matėsi, kaip žmonės mėgaujasi maistu. Kaip jie išsprendė „ilgo šaukšto problemą“? Jie nebandė patys valgyti iš savojo šaukšto, bet juo pamaitindavo visus, kai tik šie pasakydavo, ko nori. Maisto buvo apsčiai ir visi buvo sotūs ir dėkingi kitiems, kurie padeda pavalgyti.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad šiuolaikinė visuomenė kenčia nuo politinio Alzheimerio. Mes pamiršome, kodėl buvo pasitelkta atstovaujamoji demokratija, kodėl atsirado politiko profesija ir ji buvo garbinga, kodėl susikūrė politinės partijos ir t.t.

Galbūt pernelyg šiandien politika primena sporto varžybas, kur visada esą vieni laimi, o kiti – pralaimi. Konkurencija savaime yra geras dalykas, bet tik tol, kol ji skatina kūrybiškumą ir pasiūlo autentiškas alternatyvas. Tačiau „akla“ konkurencija, kai iš akių pranyksta bendras gėris ir lieka tik visų karas prieš visus, veda prie situacijos, kai svarbu ne išspręsti realias problemas, bet sutriuškinti konkurentą. Dar daugiau, išmintingiausia oponentą susilpninti, bet visai nesunaikinti, nes jis gali būti naudingas kaip „atpirkimo ožys“ – štai kodėl tiek daug ginčų, pykčio, dramatiškų gestų, bet ne realių sprendimų.

Jei politiką iš tiesų suvoktume kaip tarnystę žmonėms, tai tik džiaugtumėmės, kad yra žmonių, kurie šią tarnystę, pareigą gali atlikti geriau. Galiu drąsiai sakyti, kad įsijungiau į politiką ne iš susižavėjimo, kas ten vyksta, bet dėl to, kad man labai nepatiko, kas ir kaip joje vyksta. Apsisprendžiau kandidatuoti antrą kartą, nes vis dar manau, kad yra daug svarbių darbų, kuriuos dera nuveikti, ir per darbo Seime metus sukaupiau svarbią patirtį, kurią turiu panaudoti. Tačiau jei nepateksiu į Seimą vien dėl to, kad yra žmonių, kurie kur kas vertesni ten būti ir daugiau gali nuveikti – tebūnie.

Apmaudu būtų tik tuo atveju, jei žmonės per rinkimus ir toliau laikytųsi įsikibę iliuzijos, kad svarbu, jog politikas būtų gražus, daug žadėtų ir nuolat pasakotų, koks puikus jo ar jos „vertybinis pamatas“.

Nuo mažens žaidžiu šachmatais, dalyvavau daug varžybų. Esu patyręs taip pat ir skaudžių pralaimėjimų. Tačiau tvirtai galiu pasakyti, kad visiškai kitaip jautiesi, kai žinai, jog pralaimėjai žmogui, kuris šiandien žaidė geriau, nei tada, kai jauti, jog žaidi kur kas kūrybiškiau, bet pralaimi dėl kokios nors nelemtos klaidos.

Dar vienas dalykas – labai norėčiau, kad per rinkimus žmonės balsuotų „už“, o ne vien prieš ką nors protestuodami, iš pykčio. Aišku, būna situacijų, kai tenka rinktis „mažesnį blogį“, tačiau kuo labiau gilinuosi į politinį gyvenimą, labiau pažįstu kolegas politikus, tuo labiau įsitikinu, kad jokiu būdu nėra taip, kad „mes visi vienodi“.

Ar teko girdėti apie pacientą, kuris atėjo pas gydytoją ir skundėsi, kad skaudaą visą kūną? „Bet kurią vietą pirštu paliečiu ir jaučiu didžiulį skausmą.“ Paciento nuostabai, gydytojas diagnozavo, kad jo vienintelė problema – lūžęs pirštas, kuriuo viską bando liesti: skauda būtent jį.

Kai mes pradedame keikti pasaulį, piktintis, kad visi aplink nemoka gyventi, jaučiamės visažiniai politikoje, krepšinyje ar dar kur nors ir tūžtame, kaip politikai ar sportininkai „nieko nesugeba“, pats laikas pasitikrinti, ar mūsų galvoje ir širdyje neatsirado koks nors „lūžęs pirštas“ ir problema ne būtinai kituose.

Beje, tikrai ne visus TS-LKD sąraše esančius žmones gerai pažįstu. Dalį pažįstu ne tiek gerai, kad galėčiau plačiau aprašyti ar rekomenduoti kitiems. Tad tikrai džiaugčiausi, jei Jūs taip pat ryžtumėtės papasakoti apie tuos, kuriuos labiau pažįstate, kuriais pasitikite.

Neatlygintina politinė reklama

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Navickai,       2020-08-7 22:28

jei turi Viešpatį Danguje, žinai, kad Jis yra vienas ir tik Jo valią reikia vykdyti, bet ne “atstovaujamos demokratijos”, kurioje būtinai bus atstovaujama ir šėtonui.
Taip, tikrai iš tokio supratimo kyla “religiniai karai”, bet geriau amžina kova dėl tiesos nei bandymas kurti abejotiną rojų taikoje su velniais. Su jais draugaujant, t.y. kuriant “bendrąjį gėrį”, išeina tik jiems vergavimas, kurį ir matome.
Gyvuok, nevaizduok pasaulio valgymu: kartais sveikiau pabadauti.

šablonas       2020-08-7 18:39

Jo kolegė Monika Navickienė labai panašiai į pašto dėžutes išmėtytuose reklaminiuose lapeliuose teigia. Bet ir gerai. Nes išnešant šiukšles pamiršau atsiplėštą tualetinio popieriaus skiautę paimti, kad koronaviruso pandemijos metu nečiupinėti ir taip valkatų nučiupinėto konteinerio. Tai Navickienės reklaminis lapukas puikiai tam reikalui pasitarnavo. Tiesą sakant, nelabai suprantu kaip be kontrkandidato Paleckio ji tikisi savo apygardoje Velneikoje kandidatuoti, kai pati garsiai pasisakė už vienmandačių apygardų naikinimą? Kai kartu kandidatavo daugeliui nepriimtinas profesionalus politinis provokatorius - kontrkandidatas Paleckis, tai jai ir pavyko laimėti. Labai abejoju, kad Navickienei pavyks pakartoti 2016m. sėkmę dabar. Bent jau aš tai planuoju skelbti neutralitetą apygardos favoritų atžvilgiu, nes tektų rinktis tarp koloradinių tomaševskininkų ir navickienių. Ačiū konservams, kad bent Slušnio neiškėlė pas mus.

Bla bla bla bla       2020-08-7 17:06

Ponulis matot nusprendė pasiviešinti, kad iš baimės daugiau nebepatekti į seimą dabar kasdien krauna į pampersus. Navickai, užuot tuščiai teliuskavęs savo pampersų turiniu, jūs geriau trumpai ir visiems suprantamai išdėstykit, ką gi nuveikėt per šią kadenciją? Kokius įstatymų projektus paruošėt, pateikėt, kiek iš jų buvo priimta seime? Kaip kasdien asmeniškai gynėt konservatoriškas ir krikščioniškas vertybes? Ar turit ką pasakyti, ponuli? Ir kas gi nutiko, Navickai, konservams, kad vienintelė visos jūsų partijos viltis rinkimuose liko lizinginė netradicinės orientacijos ir pažiūrų buhalterė? Ir beje, Navickai, mes kažkodėl visiškai nenustebę dėl jūsų sprendimo dar kartą kandidatuoti, patikėkit, tikrai nė trupučio nenustebę...

ah1       2020-08-7 12:21

tai gal autorius primintų dėl ko atsirado demokratija?

Kis       2020-08-7 10:58

matau,kad toks “darbas"tau patiko,bet kiek belaikytumei sia stambiadante kumelaite,tau antro karto nematyt kaip[ Burandino asilo savas ausis.

Nieko tokio, Navickai,       2020-08-7 10:43

gali drąsiai girti ir kitus. Tavo ILGŲ ŠAUKŠTŲ PARTIJA pasirūpins visais jūsų šutvės ėdančiaisiais. Nebūsi alkanas ir tu, net jei liksi šalia lovio.

Alfa ir omega       2020-08-7 8:43

Kai paršelis nekandidatuos, reiškia visi darbai ant Lietuvos bus nuveikti ir mums nebus, kas veikti.

Raigerdas        2020-08-7 8:22

Klaikus vaizdelis. Ir tai yra Seimo narys su Šimonytės abrozdėliu. Nelaimingas žmogus, kuris niekaip negali nustoti veidmainiauti. Ir būdamas savo vidiniame Pragare jis svajoja apie Rojų. Bet kaip jam norisi likti prie lovio. Kokia palaima būti šalia Šimonytės. Ir štai už tokius Seimo narius virš 20 000 partizanų gyveno miške, žeminėse ir atidavė savo gyvybes, ir dar Sausio 13 aukos, disidentai, Sibiro tremtiniai. O Dieve, sunku patikėti, kad tokie dalykai gali būti, bet jie yra. Veidmainis Andrius Navickas nori likti prie lovio. O juk jis toks ne vienas. Ne mažiau už Andrių Navicką prie lovio nori likti ir kitas konservatorius Jurgis Razma. Kodėl jie nori likti? Kad galėtų ir toliau tęsti savo kenkėjišką veiklą Lietuvos visuomenei ir už tai gauti gerą atlyginimą plius N privilegijų. O svarbiausia likti nebaudžiami už savo kenkėjišką veiklą. Bet Lietuvoje yra daugybė vatnikų, kurie balsuos už panašius Seimo narius. Išsigimė šita partija gatavai.

Pensininke       2020-08-7 7:58

Bet   kokius   gerus darbus   per   30 metu padare   konservatoriai,  o ypac valdant KUBILIUI su SIMONYTE   ir   panelei GRYBAUSKAITEI ? 
Be   saziningos TEISESAUGOS   ,  valstybe be ateities.

Žmogau       2020-08-6 23:36

tau rimtai būtina gydytis, kadangi nematai kas aplink tave, žodžiu be jokios nuovokos…

Komentatorius       2020-08-6 22:52

Facebook’e mačiau karikatūrą, kur ant I.Šimonytės kupros joje visa Landsbrgių trijulė: Vytautas, Gabrielius ir Austėja… Pasirodo dar ir šitas taikosi užsėsti ant I.Šimonytės sprando…
Keista ta konservatorių partija - pasisamdė vieną nepartinę I.Šimonytę, ir dabar visi bando ant jos kupros į Seimą nujoti.

Taip       2020-08-6 20:40

Jūsų ,Andriau, pasakojimas būtų patikimas,jeigu nebūtumete liberalglobalistinės partijos narys.Tad,dabar Jūsų politiniai ir vertybiniai vertinimai bei įžvalgos yra menkaverčiai,nes nūdienos liberalizmo ir globalizmo pasaulėžiūra yra nepageidaujama ir kenksminga Lietuvos valstybingumui ir lietuviškumui bei krikščioniškumui.

Tikras       2020-08-6 20:17

tautinio darbo spartuolis!


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.