Nuo bačkos

Nuo bačkos. Konservatorių jaunasis vadas Gabrielius Landsbergis apie savo rūpestį atnaujinti nomenklatūrą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gruodžio 30 d. 9:36

28     

    

Nuo bačkos. Konservatorių jaunasis vadas Gabrielius Landsbergis apie savo rūpestį atnaujinti nomenklatūrą

Baigiantis metams sisteminėje žiniasklaidoje ir ne tik įprasta rinkti įvairiausius -iausius.

Jei Tiesos.lt redakcija pakviestų išrinkti chrestomatiškiausią jaunosios Lietuvos nomenklatūros atstovą ir pasiūlytų keletą kandidatūrų, esame kone tikri, jog pirma vieta atitektų naujajam Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderiui Gabrieliui Landsbergiui.

Čia jaunasis Landsbergis neturi sau lygių – vos keli ėjimai partinėje šachmatų lentoje, ir politinė jo karjera… jau kone baigta. Nejuokaujam – patys pasvarstykite, ko dar galima norėti, jei svaiginamos karjeros aukštumos pasiektos vos 33-ejų: ne tik gauta pelninga sinekūra* Briuselyje, bet ir užimtas partijos lyderio postas?..

Tačiau šįkart Tiesos.lt sudomino nebe ši nė pusantrų metų neužtrukusi kone kalėdinė istorija, kaip vaikaitis tiesiogine prasme nuėjo senelio pėdomis, o itin atviras ir nuoširdus jaunojo Gabrielio susirūpinimas… nomenklatūros atnaujinimu Lietuvoje.

Savo tekste „Laimingų 2015-ųjų nomenklatūrai!“, paskelbtame gimtosios partijos portale, ponas Gabrielius taip apibūdina praeinančius metus:

[...] laimingų praėjusių 2015-ųjų mūsų šauniai nomenklatūrai, nes tokie, regis, praeinantys metai jai ir buvo. Skandalai ir skandaliukai ėjo ir praėjo – kaip nuo žąsino vanduo.

Be abejo, ponas Gabrielius tikrai žino, ką sako: šie metai jam ir jo šeimai buvo puikūs, ir, kaip sakoma, visais aspektais – be didesnio vargo tapęs TS-LK pirmininku, jis ir šeimos verslo pozicijas sustiprino, o ir „skandalai skandaliukai“, kaip prokuratūra ką tik paskelbė, „ėjo ir praėjo – kaip nuo žąsino vanduo“.

Tačiau šiems laimingiems metams baigiantis jaunasis TS-LK pirmininkas, regis, išgyvena visai kitą, ne asmeninį, o valstybinį rūpestį – kaip jis ir pats rašo, nė kiek nevinguriuodamas, matyt, remdamasis savo patirtimi, ir tai nuskamba visai nuoširdžiai:

Viena vertus, lengva deklaruoti problemą, tačiau kur kas sunkiau įgyvendinti pokyčius, kadangi dauguma sprendimų priėmėjų patys yra išugdyti tokios sistemos. Nesinori nieko reformuoti, nes pačiam tenka naudotis.

Politinės sistemos atsinaujinimas reikalingas ir todėl, kad į partijas ir institucijas ateitų nauji žmonės, kuriems nebesuprantamas reiškinys – noras užsitikrinti geresnį gyvenimą per pažintis.

Ir vėl gryna teisa – niekas nenuginčys: Lietuvoje kur kas suprantamiau užsitikrinti geresnį gyvenimą per giminystės ryšius.

Bet tai gal ir yra tas kelias, kurio ieško naujasis mūsų laikų lyderis? Juk jei politinės sistemos senelius pakeis jų vaikaičiai, nomenklatūra tikrai atsinaujins, ir kuo šie ugdytiniai bus jaunesni, tuo geriau: jie bent nebus traumuoti „prirūkytų poilsio namų fanerinėmis durimis“.

* sinekūra (lot. sine cura – be rūpesčio): gerai apmokama tarnyba, nereikalaujanti jokio darbo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LANZBERGIAI YRA PARAZITAI       2016-01-7 13:51

VAGYS MELAGIAI IR SUKČIAI GYVENA SAVO NAUDAI

Bronius Petras       2016-01-4 9:23

Perskaitęs šį straipsnį kilo noras susipažinti su G.Landsbergio biografija.Radau ją VRK 2014 m. Europos parlamento rinkimų medžiagoje.Man atrodo straipsnio autoriai jos nėra skaitę.
Tai kai ką iš jos pažymėsiu. G.Landsbergis VU baigė istorijos bakalauro ir tarptautinių santykių magistro studijas. 2002 m. pradėjo dirbti Užsienio reikalų ministerijoje. 2007 m. buvo paskirtas į LR ambasadą Belgijoje, kur dirbo 4 m. Nuo 2000 m.iki 2008 m. TS(LKDP) buvo opozicijoje. Negi manote, kad opozicija (ir jo senelis) vadovavo socialdemokratų vadovaujamai vyriausybei ir Užsienio reikalų ministerijai. Gal nulėmė vaikino gabumai? Tik 2011m. premjeras A.Kubilius pakvietė jį dirbti vyriausybės kanceliarijoje, kur tęsė darbą ir esant A.Butkevičiaus vyriausybei.
TS(LKDP) pirmininku buvo išrinktas per viuotinius partijos narių rinkimus. Ši partija yra demokratiškiausia partija, nes pirmininką renka visi partijos nariai. Buvo keletas kandidatų, prireikė pirmininkui išrinkti dviejų turų.Antrajame ture dalyvavo 9290 partijos narių. G.Landsbergis gavo 55,89 proc. balsų, o I.Degutienė - 44,07 proc. balsų. Nors nesu šios partijos narys teko išgirsti, kad abu kandidatai apvažiavo visus partijos skyrius supažindindami su savo programomis. Partijos nariai pasirinko pirmininku G.Landsbergį.
Europos parlamento nariu tapo 2014 m. per EP rinkimus, kuriuose daugiausiai balsų gavo TS(LKDP)-17,43 proc.(LSDP-17,26 proc.). G.Landsbergį EP nariu išrinko Lietuvos žmonės, o ne senelis. Kažkodėl kai kam atrodo, kad tas senelis visagalis.
Tenka pažymėti, kad G.Landsbergis moka anglų ir prancūzų kalbas. Teko matyti vieną EP posėdį per televiziją, kur G.Landzbergis laisvai kalbėjo angliškai. Kad taip galėtų tarkim R.Paksas, V.Mazuronis ar V.Uspaskich. Kalbų mokėjimas labai praverčia dirbant komitetų posšdžiuose ir įvairiuose susitikimuose ginant Lietuvos reikalus. G.Landsbergis yra išleidęs darbo EP ataskaitą. Specialistai aukštai įvertino jo paruoštą ir EP priimtą rezoliuciją Ukrainos klausimu. Siūlau pasidomėti jo darbo ataskaita EP, tai gal išgaruos sinekūros vaizdinys, o gal ir kai kam bus gėda.

Bronius       2016-01-4 0:15

Gerbiama Rūta, prieš vadindama kitus politiniais broileriais ir kvailiais, pagalvokite kas jūs esate.O vertindama kitus įvardinkite juos ir pateikite vertinimo argumentus, jeigu tai jūsų jėgoms.
Manau jūsų komentaras šalintinas, nes neatitinka komentarų reikalavimų.

Bronius       2016-01-4 0:00

Ilgus metus gyvenau sovietmečiu. Prisimenu,kai buvo nepripažintas genetikos mokslas, paveldėjimo teisė, šaipomasi iš prieškarinės inteligentijos, pašaipiai tardavo pro sukąstus dantis žodį profesiūra ir t.t. Matau tai gaju ir dabar, kai pirmos kartos nuo žagrės inteligentija šaiposi iš penktos kartos pagal kilmę inteligento. Kaip nepavydėsi, jeigu jame J.Jablonsko, G.Landsbergio- Žemkalnio, Vytauto Lansbergio-Žemkalnio, O Jablonskytės-Landsbergienės. V. Landsbergio, V.V.Landsbergio ir kitų Lietuvos ąžuolų ir liepaičių genai. Šalio jų glaudžiasi aukštas jau brandus ąžuolas Gabrielius auginantis savo šeimoje du ąžuoliukus ir dvi liepaites. Pavydėkite sveiku sportiniu pykčiu.
Tačiau demokratiniame pasaulyje yra kitaip. Ten žvelgiama į kilmę nepilant padugnių, o labiausiai vertinamos žmogaus galimybės ir nuveikti darbai. Štai Franklinui Ruzveltui nesutrukdė tapti JAV prezidentu, nors jo senelis Teodoras jau buvo JAV prezidentu, arba tėvas ir sūnus Bušai buvo JAV prezidentais. Ir trečias Bušiukas veržiasi į JAV prezidentus. Mąstykime pozityviau.

Petras       2016-01-3 22:45

Jaunumas ne yda. jis nesitęsia amžinai. G.Landsbergiui sausio 7 sukaks 34.
Jis dar neturi jokio vyriausybinio posto, o jau jo bijome. Prisiminkime, kad D.Kuolys ministru tapo 27-rių, J.Olekas pirmą kartą ministru tapo 33-rių. Visi giriame Estijos pasiekimus, nes ten į postus skiriami jauni žmonės. Martas Laras premjeru tapo 1992 m. būdamas 32-jų,dabartinis Estijos premjeras Tavi Roivasui premjeru tapo 34-rių, o prieš tai ministru tapo 33-jų. Galima būtų vardinti ir daugiau. Nebijokime jaunimo. Palaikykime juos, nes jiems priklauso ateitis.

ruta       2016-01-3 17:51

Stai kaip buna , kai politiniai broileriai yra dar ir kvailiai !

Dainai       2015-12-31 16:57

Aš kaip tik manau, kad šis atvejis priklauso prie tų, kai būtent su pavarde paveldėtas ir menkas protas. Šioje dinastijoje, dėl šykštumo, godumo, matau visišką savigarbos praradimą, įskiepytą neapykantą, nepagarbą kitaip mąstančiam, niekingą savo tautiečių žeminimą ir norą sugriauti mūsų šalį kaip nepriklausomą valstybę . Kaip sakoma - obuolys nuo obels…..

Irena       2015-12-31 11:13

Labai sveika paskaityti partijos vado mintis prisiekusiems konservatoriu gerbejams.Sis vaikinas i partijos vadus pateko ne per “pazintis” (cia pats ta deklaruoja),i gydytojus siulo kreiptis tik privaciose klinikose, nes ten, zinote, galima patekti be pazistamu (tik turek pinigu), ilsetis prie Bebruso ez.pagal si pona, irgi gali kiekvienas apartamentuose ne su fanerinemis durimis… ir visokie kitokie perliukai.Skaitai ir galvoji, gal jis is medzio iskrito?Is viso, kazin ar jis kada nors gyveno tuos nameliuose su fanerinemis durimis?As manau, kad ir tarybiniais laikais si seimyna gyveno apartamentuose pajuryje ir paezerese.As ant jo net nepykstu.Jis man juokingas.

Daina       2015-12-31 10:18

Paveldint pavardę ir postą, ne visada paveldimas ir protas…

Ilfui P.       2015-12-31 2:04

pasistengus gal ir įmanoma “tamstelę” suprasti,
bet “saiką žinok” - vodka ne vanduo.

Ilfas P. - 19:07       2015-12-30 23:54

Skisk, bet saiką žinok.
Turiu omenyje tą nusususį tamstelės bandymą pritempti nusikaltėlius koncervus iki “TieSOS” portalo ir padėti lygybės ženklą.
“Irgi”.
Kurgi ne.
Koncervai mat dešinieji patriotai, o tamstas daro mums loską, suterikdamsas “irgi/gal būt” statusą.
Ačių ponui už “malonę”.
V grabu vidali!
Net kapinėse greta gulėti nenorėtume.

Tarp šio portalo ir koncerviško mėšlo yra šviesmečiais matuojamo kosmoso tolių juodas vakumas.

 

Tarabilda       2015-12-30 23:36

Tuščias briuselinis barškaliukas. Kaip turėtų jaustis tremtiniai ir politiniai kaliniai, gyvenantys paskustines dienas, atkakliai balsavę už niekalą ir tuštybę, manydami, kad balsuoja už Lietuvą. Kažkas čia mėtė kaltinimus portalui, kad jame mažiau už konservus kritikos susilaukia komunistiniai - kabebistiniai darinukai kaip DP, TT ar pats jų forpostas socdemai. Pasakysiu tiesiai - kad apie pastarąjį sovietinį mėšlą neverta nė kalbėti ir į juos padorus žmogus jokių vilčių nededa, bet kur kas bjauresnis dalykas yra apsimetėliai - matrioška su savo daukantyne ir uodegą laižančiais konservais. O vienus ir kitus (visus) į krūvą sudėjus išeina pati tikriausia tautos nelaimė. Jei kas nors mano, kad tarp dviejų “š” krūvų yra koks nors esminis skirumas, tas patenka į trečią “š” krūvą. Tai ir turime totalinį “š” - taip sakant, naujametinę dovanėlę Lietuvai, kurią užviršuoja simuliakrinė puteikistinė opozicija. Viau.

Baudžiauninkai,       2015-12-30 22:49

vienykitės!!!!!!!!!!!!!!!!

LRT aktualijų laidos su R. Kuodžiu įrašas       2015-12-30 19:15

LRT fonotekoje yra laidos įrašas http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/26569/

Vargas tau Jeruzale...       2015-12-30 19:11

Matosi, kad šis tipelis gerai susipažinęs su visais aplinkiniais ėjimais, o ir praktikoje sėkmingai taiko/ Jo senelis nors gudrus buvo, o štai anūkėlis - nykiai primityvus. Jeigu iki Kristaus amžiaus prigyvenęs į protą neatėjo, tai jau ir vargs žmogelis. Visa jo laimė, kad dar gyvas senelis ir Ko, kurie jį visaip stengsis remti. Matysim kas iš to išeis

Bendri reikalai        2015-12-30 19:07

to šiaip keistoka (2015-12-30 18:00):
Nuo kada konservatoriai tapo menkinančiai “nabagėliai šuniukai”? - Akivaizdu, kad jie išlieka viena stipriausių politinių partijų, deklaruojanti aukščiausias vertybes ir turinti didžiulius finansinius resursus politinei veiklai. Todėl TS-LKD sveika kritika būtina ir prasminga pirmiausiai jai pačiai.
Tie, kas lankosi Tiesos.lt aiškiai suvokia, kad tai irgi dešinysis, patriotinis, krikščioniškąsias dorybes propaguojantis portalas. Tuomet paaiškinkite, kaip tokia jo veikla gali “nejudinti” komunistų, KGBistų ar GRUšnikų?
Esama dalykų, kuriuos kiekvienas geros valios žmogus suvokia be įrodymų.

to šiaip       2015-12-30 18:44

Jūs tikrai manote, kad už komunistus-darbistus-paksistus balsuojantis elektoratas skaito Tiesos.lt???
Žinoma, nustebino ir tai, kad konservaorius - prezidentės forpostą - laikote “nabagėliais” ir dar “šuniukais”? smile
Man tai kur kas keisčiau kitkas - kodėl jūs nesistebite, kad naujasis “gelbėtojas” Puteikis kala tik konservatorius ir liberalus?
Tikrai ne viską žinau, bet man asmeniškai neteko iš jo girdėti kritikos Uspaskichui, o tuo labiau Paksui ir jo TT. Ir Butkevičių apeina pagarbiu atstumu, ir Zuoką pagarbina.
Gal turite kokių minčių?

šiaip keistoka       2015-12-30 18:00

TIESOS.LT portalas nejudina komunistų
TIESOS.LT portalas nejudina KGBistų (darbiečių)
TIESOS.LT portalas nejudina GRUšnikų (paksistų)
————-
o vis kandžioja nabagėlius šuniukus konservus.
—————
ką tai galėtų reikšti?

alisa > attention       2015-12-30 17:38

Tikrai labai gera buvo laida su ekonomistu Raimundu Kuodziu. Butu gerai, kad sis valandos trukmes interviu butu paviesintas. Tikrai paliesta daug opiu klausimu rupinciu eiliniam pilieciui, zmogui, rinkejui. Pasvajojau, kad butu geras premjeras.

hmmm..        2015-12-30 16:21

na neturi `anūkas senelio charizmos, neturi ir reikiamos patirties. Partiją turėtų perimti labiau patyręs politikas. Koks Ažubalis ar Povilionis.

to atention        2015-12-30 16:19

ir ką tas Kudis galėjo pasakyti?
garantuotai gyvena pertekęs privačiam neme ir net nežino, kaip išsidirbinėja VEOLIJA konsernas pūsdamas kainas daugiabučiams.

Bendri reikalai       2015-12-30 13:50

Tipiškas naujosios kartos 33-ejų funkcionierius. Dvimatė būtybė be gelmės matmens ir nuščiuvimo transcendencijos akistatoje, kaip sakytų M. Heideggeris, todėl toks nesavikritiškas, vaikiškai išsiduodantis.
Vis dėlto didesnė bėda, kaip jis tapo ar buvo paskirtas partijos, pretenduojančios į išskirtinį Sąjūdžio idealų tęsėjos vaidmenį, pirmininku, nes tai jau nurodo į struktūrinį ir likiminį visai partijai vidinės reformos uždavinį. Bet ar dar esama pakankamai sveikų jėgų?
Jeigu TS-LKD neatsiras paprasčiausiai sąžiningesnių ir intelektualiai brandesnių lyderių, partijos tolesnis nykimas (pirmiausiai, moralinis) neišvengiamas.
Bažnyčios hierarchai, ją viešoje erdvėje atstovaujantys žmonės visuotinės sumaišties sąlygomis privalo nepalyginamai aktyviau ir tvirčiau priminti kiekvieną politinį veikimą įprasminantį nekintamos moralinės tvarkos ir žmogaus antgamtinio pašaukimo imperatyvą. Neokonai turi būti subordinuoti tikėjimui, bet ne atvirkščiai.

to zzz       2015-12-30 13:47

nezyzk - jei nesupranti, tai gali būti paaiškinta ir kitaip smile

būtų juokinga, jei nebūtų graudu..       2015-12-30 13:45

Partijos pirmininkas, už kurią daugiausia balsuoja jau išmirštantys politiniai kaliniai ir tremtiniai, apie sovietinę patirtį gali pasakyti tik tiek, kad išgyvena gėdą dėl prirūkytų poilsio namų fanerinėmis durimis… tikrai traumuojanti patirtis…

zzz       2015-12-30 13:05

Na, kvailas ir nesuprantamas įžanginis tiesos redakcijos(?) komentaras.

Anūkėlis       2015-12-30 12:32

ne savu protu galvoja, o kaip jį diedukas kiravoja. Ne dovanai sakoma - obuolys nuo obels ne toli rieda. Diedukas sukūrė nomenklatūrą, o anūkėlis ją puoselėja. Brač, nieko naujo.

Lietuvis       2015-12-30 12:27

Tokia Lietuvoje “DEMOKRATIJA”...

Atention       2015-12-30 12:06

Ką tik baigėsi LR radijo laida su Raimundu Kuodžiu, kuris vienintelis Lietuvoj išdėstė kodėl Lietuvos žmonės yra tokioj apgailėtinoje padėtyje. Parašykit, kas klausėsi šios laidos.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.