Įžvalgos

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 7 d. 2:24

17     

    

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Be komentarų.

600 per mėnesį.

Tiek vaikų per liepą buvo paimta iš nesaugios aplinkos, kai kilo pavojus vaiko gyvybei, sveikatai ar normaliai raidai dėl nepriežiūros, smurto, tėvų girtavimo. 305 vaikai per 2 dienas grąžinti tėvams ir su šeimomis toliau dirbama. 297 nustatytas 2 grėsmės lygis – tėvai kelia realų pavojų vaiko saugumui, sveikatai ir (arba) gyvybei arba nesiima reikiamų veiksmų vaiko saugumui užtikrinti ir taip sudaro sąlygas atsirasti grėsmei vaiko sveikatai ar gyvybei (pvz., daugiadienio gėrimo maratono metu niekas nesirūpina kūdikiu). Ar skaičiai dideli? Dideli. Nes tokia realybė. Nes mes buvome pripratę pamatyti tik kraupiausius atvejus iš socialiai apleistų šeimų, tuo tarpu tūkstančiai vaikų savo kančioje buvo nematomi. Juos matydavo medikai, mokytojai, kaimynai ir nepateisinamai dažnai tylėdavo. Dabar gi – per metus užaugusio visuomenės pilietiškumo dėka – mes tuos vaikus pradedame pamatyti. Ir dar daug pamatysime per ateinančius mėnesius.

Galime rinktis kaip į tai žiūrėti – baisėtis skaičiais (ir pamiršti, kad visi šie atvejai buvo tragedijos rizika), regzti sąmokslo teorijas arba pripažinti, kad apleidome, žiauriai apleidome Lietuvos vaikus, Lietuvos šeimas. Ir dabar pradedame gelbėti mažuosius, kad pagaliau nutrauktume smurto ratą, kai karta iš kartos perduodamas luošinantis siaubingas smurto palikimas. Pradedame traukti šeimas iš bejėgystės kupino smurtavimo, nes smūgis vaikui tėra suaugusiojo bejėgystės išraiška.

Žiūrėkite mūsų pokalbį 19.30 per InfoTV su kaip visada atkakliai nepatogią temą analizuojančia Rasa Tapinienė ir SOS Vaikų kaimo vadove Liudovika Pakalkaite.

#privaludiskutuoti #gyvenimasbesmurto #vaikai #MėnuoBeNužudytųVaikų — vieta - InfoTV.

* * *

Vietoj komentaro: Įdomu, kokių pataisų reikia, kad Seimo narė Dovilė Šakalienė pradėtų matyti ne skaičius, o tą siaubą, kurį dvi paras išgyveno 305 vaikai ir jų tėvai, kol paaiškėjo, kad specialistai persistengė ir vaikai gali būti grąžinti į šeimas?

Kad tokios patirtys gniuždo ir net žudo, rodo itin skaudi jaunos moters, labai panašiomis aplinkybėmis pamaniusios, jog suvisam netenka dukters, istorija (Verta prisiminti: lrytas.lt:„Tragedija Šilalės r.: iš mamos atėmus dukrą, moteris nusižudė“).

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pensininke       2018-08-16 9:09

Sakoma, ileisk kvaila i baznycia, tai jis lips ant altoriaus. O kas ir ka darys su tomis seimomis is kuriu atimami vaikai? Tos seimos ir toliau gimdys , ir taip daina be galo. PONIOS, dirbkit su seimomis,  SVIESKIT, KULRURINKIT, AISKINKIT kad jos pacios savo vaikucius augintu. Atimamiems vaikams didziule trauma. Tai kas dabar daroma su vaikais, panasu kaip stalinizmo metais zmones veze i Sibira. 141 sedi ir bezda , lyg jie neturetu savo vaiku ar anuku. Gal jiems svetimo skausmo nebuna? Sakaliene su savo greitakalbe is viso nesugeba koordinuoti vaiku teisiu tarnybu. Ziobiene sedi ne savo ratuose. Pareigybiu daug,  o naudingo darbo NERA.

močiutė       2018-08-10 9:57

Nu ir ką jūs darot, ar jūs suprantate kaip jaučiasi vaikiukai atimami iš motinų. ieškokit visokių galimybių padėti joms ir tik kraštutiniu atveju atimkite iš šeimos. Ne visos mamaos nors ir geria bet grubiai elgiasi su vaikais. Jūs pačios nelabai keliate pasitikėjimą.

Iš Monstrų Vidurinės (Monster High) albumo       2018-08-7 23:34

Pasižiūrėkite įdėmiau į trijulės veidus nuotraukoje - tai juk dažytos lėlės.
Daros nejauku…
Lunatikai nesupranta, ką ir kodėl pridirba.
Todėl juos privalu laiku sugriebti ir pažadinti.
Argumentas, kad postmoderniose demokratijose lunatikai visur turi teisę nevaržomai brautis į šeimas ir “paimti” vaikus ir kad mes privalome būtent į tokias demokratijas lygiuotis, tiems mūsų, kurie dar turime plakančias gyvas širdis, negalioja. NK

visiškas paliulis       2018-08-7 22:05

Nėra kur padėt iš tėvų atimtų vaikučių?
Nu bet gi pas mus rynkos ikanomika!
Jeigu tie atimtieji padidarys financine našta budžetui,
nugi tai visada galima paleist ant dalių.
Širdukės, inkstai, plaučiai, akys -afigieną paklausą turi organų tracplantacijoms. Amerikų milijonieriai, arabų šeixai babkių turi navalom, o organų visą laiką trūksta.
Skaitau, Lietuvos valdžia gali pasidaryt iš vaikučių babkių ne mažiau nei iš ES projektuų otkatų. O svarbiausia- jokios rizikos.
Kam tie vaikučiai pasiskūstų? Žiobrienei? Šmikalienei?
Aišku kad ne.

Ogi pasirodo       2018-08-7 20:56

vaikucius surinko,o kur padet -neturi.Na tiesiog puiku! Savo feisbuke D.S.atsakoi visus klausimus remdamasi Matuko pavyzdziu,bet apie nusikaltimus vykstancius vaiku namuose ne bu-bu…Kas cia per zaidimas vaiku likimais (o ir tevu).Atemimai galimi isskirtiniaisatvejais,remiantis tvirtais irodymais,o visi kiti turi tiesiog paduoti ieskinius Sakalienei i teisma.Ar zinote,kiek pinigu bus skirta tiems tevu ,,pavaduotojams”,kad taip nors dali padoriems bet nuskurdusiems ir nusivylusiems tevams.Pvz atimamu vaiku JK daugeja geometrine progresija,o iteviu -ne.Vidutinis vaiko buvimas tokioj seimoj yra 9 men,o paskui-konvejeriu toliau.Ir policija skundziasi ,kad vaikams pabegus globejai kelias dienas nepranesa-vaikai valkatauja,prasideda kriminalai…

...       2018-08-7 17:52

Kuo skubiau susirinkti tukstanciams prie seimo,kuo skubiau.Sakaliene pasinaudojo kudikelio mirtimi ir prastume barnevernet,dabar atejo tautos metas,kada virs puses tukst.per men.pagrobta vaiku,jie ir ju tevai suluosinti amziams.Tik dabar yra proga pasiusti ir nebuti abejingiems,nes sekantis nezinome kas.Jaunimeli,reikia tiketis,kad netgi atejus i mokykla,ar darzeli,galite vaiko nerasti.Keletas galimai parsidaveliu,gali atimti brangiausia turta,vaika.Tfuuuu,kur tai matyta,privalome kovoti uz kiekviena pavogta vaika.

Autoimuninės ligos paūmėjimas liepą       2018-08-7 16:37

Esate girdėję apie baisias ligas, kuomet kai kurie iš antikūnų (autoantikūnai),
užuot puolę infekcijos sukėlėjus, puola paties organizmo ląsteles ir organus (sklerozė, diabetas, alergijos ir kitos l. sunkios autoimuninės ligos)?
Ligas, kurių metu organizmas naikina pats save, žudo savo paties ląsteles?
*****************************************************************************
S v e i k a m e politiniame organizme - tas pats: šeimomis, kaip valstybės struktūriniais sandais- ląstelėmis, valstybė ypatingai rūpinasi, joms visokeriopai padeda (auklėti, teikia nemokamas medicinines paslaugas, būstus ir t. t.).
Žinoma, jei neužkrėsta ir neužvaldyta savinaikos ideologijų. 
Prigimtinei šeimai, kaip nedalomam visetui, vienijamai ir slėpiningo kraujo ryšio,
jokio pakaitalo nėra ir būti negali. Išimtys šią taisyklę tik patvirtina.
O ką išvydome mes? - Iškart siunčiami represiniai daliniai - “mobiliosios komandos”, kurios turi visas teises savo nuožiūra plėšyti šeimas-ląsteles ir išlupti jose tai, kas brangiausia - vaikus. Jokios geros valios.
Jokios ilgalaikės strategijos, kaip šalinti nederamo vaikų auklėjimo ir nepriežiūros p r i e ž a s t i s.
Vien per liepą šimtai! represuotų šeimų, traumuotų jų mažutėlių,
o atsakingų už prievartos panaudojimą ir vykdytojų veiduose - dailutės šypsenos…
Sukrečianti nejautra kito likimui, jo netektims - visą persmelksiančios tironijos pradžia. Ji jau peržengė kiekvieno mūsų, ne tik tų 524 nelaimėlių, buto slenkstį.
*******************************************************************************
Ir galiausiai: Ar tik neprasišviečia pro šias “šypsenėles” dėkingas,
patenkintas, išsiviepęs paties tamsybių kunigaikščio snukelis?
Kiekviena sakramentinė šeima yra tvirtovė, kurią paėmęs pasaulio kunigaikštis tikisi įsiviešpatauti galutinai ir amžinai. Neišdegs. NK

Sakaliene       2018-08-7 14:06

pavyzdys ,kokiu neturi buti Seime.Atimtu vaiku tevai turetu mitinguoti prie Seimo del savo zmogaus teisiu pazeidimo.Kodel visai Europai kritikuojant Barnevet pas mus si biauri mada pavelavusi atsliauzia-kad kurt biurokratams naujas darbo vieteles ? Tegu tada cigoniukus bando atimti is narkotikais prekiaujanciu tevu-bus darbo ir dantistams…

Juozas       2018-08-7 13:56

Tikiuosi, tų vaikų ir jų tėvų ašaros kietais akmenimis kris ant Šakalienės ir jos įstatymo bejausmių vykdytojų galvų. Nesuvokiama, kaip galima taip elgtis, lyg vaikutis būtų tik bejausmė lėlė. Rimti vaikų psichologai (tik ne Slušnys) galėtų pateikti tyrimus, ką pergyvena vaikas, atskirtas nuo mamos ir kokią įtaką toks įvykis daro tolesnei vaiko raidai.

Nesuskaičiuojamo       2018-08-7 12:08

psichologų kiekio diegimas į visuomenę,rodo,koks neaprėpiamas tikėjimo vakumas Europoje.

Nesitikėkit       2018-08-7 11:38

Iš šitų moteryčių nieko gero, totaliai “užsizombinę”...

...       2018-08-7 10:22

Tie,kurie ale pilietiskai apskundzia seimas,linkime,kad jiems atsisuktu ta pati lazda.Rasoma,kad stovyklose daznai tvirkinami vaikai,o koks isgrobtu vaiku likimas???Sakaliene turbut nestovi uz kiekvienu duru,o galimai vyksta visokiu dalyku,nes pastoviai girdime apie vaiku isnaudojima.Aisku,nevisi globejai prasti,bet svetima vaika myleti ne kiekvienas gali,galimai labiau rupi pinigai,o vaikai patiria trauma visam gyvenimui,kada atsiduria tarp svetimu.Reikia tiketis,kad praauge vaikai daug ka gales papasakoti apie sakalienes projekta.Virs puses tukst per men.isgrobtu vaiku,puse neteisetai patyre soka,taciau visi tyli,jaunimas netgi savo vaiku likimui abejingi.

Kazys       2018-08-7 9:32

Realybė tokia,kad ponia Šakalienė yra be moralės ir padorumo.ką rodo toks faktas:rinkimams tiko LVŽS programa ir pinigai,po to patrauklūs pasirodė liberalai,dabar tinka Paluckas.Tai kokia politikės pasaulėžiūra?Kokios vertybės?Tai,kaip *imami*iš NAMŲ vaikai yra baisiau karo,nes per karą tėvai bėga su vaikais.Kam rūpi,ką iš tiesų iųgyvena tie atimti vaikai? Kas atlygins už motinų siaubą,kai atima vaikus be pagrindo?

veideliai intelekto       2018-08-7 9:12

nesugadinti, tadko noreti, jei ir Seime sedi tokie patys, balsuojantys uz idiotisku istatymu priemima.

Tikras .       2018-08-7 9:05

š..... ta Šakaliene.

taigi       2018-08-7 8:44

šita išgama sedės su turto konfiskavimu.

Iš kur tas       2018-08-7 8:35

žmonių nejautrumas?


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.