Konstitucinis Teismas

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 29 d. 23:28

78     

    

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas: „Konstitucija yra sukurta tam, kad saugotų asmenį nuo daugumos diktato. Konstitucija yra priimta ne tam, kad Valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais ir t.t. Ne daugumai yra spręsti kas yra šeima, o kas yra ne, o Konstitucija gina ir saugo vienodai visas šeimas. Ar tai būtų skirtingų lyčių asmenų santuokos ar ne. “

Šaltinis: ziniuradijas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kelly       2019-12-15 20:11

KAIP ATSIRADO MANO VYKDYTOJO GRĮŽDAMAS PAGAL REALIĄ IR VEIKSMINGĄ SPRENDIMĄ NUO DR Sunny maniau, kad daugiau jo nematysiu, kol nesutikau ponios, vardu Maria, kuri papasakojo apie burtininką, vadinamą Dr.Sunny, ji man pateikė savo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį. Aš susisiekiau su juo ir jis patikino, kad per 48 valandas mano vyras grįš pas mane, per mažiau nei 48 valandas mano vyras grįžo prašydamas atleidimo sakydamas, kad tai velnių darbas, todėl iki šiol stebiuosi šiuo stebuklu, negalėjau įsivaizduoti, bet kai tik burtas buvo liejamas, aš pastojau ir pagimdžiau savo trečiąjį vaiką. Jei jums reikia jo pagalbos, galite susisiekti su juo: el. paštu: .(JavaScript must be enabled to view this email address) Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam dabar: +2349030731985
Dr.Sunny taip pat gydo:
1. ŽIV / AIDS
2. HERPES 1/2
3. VĖŽYS
4. ALS (Lou Gehrig liga)
5. Hepatitas B?
6.Jei norite pastoti

Oksana Atraskevic Baranovskaja       2019-11-26 8:59

Oho sezoniniai sveikinimai visiems mano draugams. Kas skaito šį liudijimą, šiandien turėtų švęsti kartu su manimi ir mano šeima, nes kai kuriems žmonėms viskas prasidėjo kaip pokštas, o kiti sakė, kad tai neįmanoma. Mano vardas Oksana Atraskevic Baranovskaja, aš esu iš Marijampolės, Vilniaus Apskritis, bet su žmona persikeliu į Čikagą JAV. Aš laimingai vedęs su dviem vaikais ir gražia žmona. Mano šeimai nutiko kažkas baisaus, aš praradau darbą ir žmona paliko namus, nes negalėjau pasirūpinti savimi ir savo šeimos poreikiais. jos ir mano vaikų tuo konkrečiu momentu. Aš sugebėjau devynerius metus, nė viena žmona nepalaikė manęs, kad gerai pasirūpintų vaikais. bandau išsiųsti testų žinutes savo žmonai, tačiau ji trukdo man bendrauti su ja. bandau kalbėtis su savo draugu ir jos šeimos nariais, tačiau vis tiek žinau, kad vienas gali man padėti, ir aš pateikiau prašymą vėliau tiek daug įmonių, bet vis tiek jie to nepadarė. paskambink man, kol ateis ištikima diena, kurios niekada nepamiršiu gyvenime. Kai sutikau seną savo draugą, kuriam paaiškinau visus savo sunkumus, ir jis papasakojo apie puikų vyrą, kuris padeda jam gerai padirbėti „coca cola“ kompanija ir jis man pasakė, kad jo burtininkas, bet aš esu asmuo, kuris niekada netiki buhalteriu, bet aš nusprendžiau pabandyti jį, o „Drigbinovia“ man įsakė ir parodė, ką man padaryti per šias septynias pietų dienas. vykdykite visas instrukcijas ir darykite tai, ko jis manęs paprašė, kad gerai padaryčiau.Drigbinovia įsitikinkite, kad viskas klostėsi gerai, o mano žmona vėl pamatys mane po Drigbonovijos nuostabaus darbo. Žmona paskambino man nežinomu numeriu ir atsiprašė. Ji man pasakė, kad man labai trūksta manęs, o mūsų vaikai ir mano žmona grįžta namo. Šiandien esu „Paragon“ kompanijos JAV vadovas. Patariu, jei kiltų problemų, nusiųskite pranešimą šiuo el. Paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address), taip pat galite parašyti jam per „WhatsApp“ / „Viber“ telefonu +2348144480786 ir gausite geriausią rezultatą. Priimk dalykus kaip savaime suprantamą dalyką ir jis bus paimtas iš tavęs. Linkiu tau geriausio.

Na klar       2019-11-2 9:53

Il est la honte de la Lituanie aux yeux d’Europe. Bet kol Europa tebėra okupuota - jam viskas gerai ir jokios gėdos nejaučia. Blogio imperijos sąjungininkų samdiniai neliečiami - žiūrim dezi LRT ir kašį.

Paradoksas       2019-11-2 8:39

Visokių būna, bet ,KT pirminkas, tai jau konstitucinė parodja.

Al.       2019-11-2 0:42

Žalimo net veidas susorošėjo.

asmuo       2019-11-1 15:05

Pasibaisėtina

Nusipelnęs apkaltos       2019-10-31 21:26

Žalimas savo pasisakymais šiurkščiai sulaužė priesaiką Lietuvos Respublikai, iškraipė Konstitucijos esmę ir prasmę ir nusipelnė apkaltos. Apkaltos jam, žinoma, nebus, bet niekingo Tautos išdaviko vardas išliks amžiams. Nors jam tai ir bus tik daugumos stereotipas.

kaunietis       2019-10-31 18:04

Seniai tokių kliedesių negirdėjai.

stasys        2019-10-31 12:35

Negaliu atsikratyti nuojautos kad Tvankso daugumos sprendimo teisė tėra tos pačios ‘sovietinės tarybos’ ..kuriose keliamos rankos priklauso nuo prezidiume sėdinčiu užsidegimo. Taip toli žengus į priekį vėl grįžti į pradžia ?  Čia kai kas siūlė Žalimui nuvažiuoti į Šveicarija pasimokyti smile) deja deja tai kas tinka Šveicarijai netinka Lietuvai dėl labai skirtingu visuomeniškumo ugdymo rezultatu ..Čia dažnas užklydęs Juzė tariasi tūris teise pradžioje apdergti Lietuva o vėliau ir pareikšti savo ‘svaria’ nuomone .. ko joje trūksta .smile))

Tvankstas       2019-10-31 12:15

D. Žalimas tiesiog atvėrė seną TIESĄ, kad demokratijoje šalį valdo 1-3-5 klanai, kurių klapčiukai nuleidžia tiesas į tamsią liaudį kaip paskutinį šio pasaulio Valdovo žodį.
Svarbiausia, atskleidė, kad demokratija yra teisiškai valdoma valdančiųjų klano supratomis ( paniatkėmis ), kurios mažai kuo skiriasi nuo daktarų ar brigadnykų ‘demokratijos’ lygio.
AČIŪ, D. Žalimai, už atvirumą.

Tvankstas       2019-10-31 12:07

D. Žalimas savo vienetine išmintimi tamsiai liaudžiai labai sėkmingai įrodė Aristotelio teiginį : “Demokratija yra blogiausia iš visų santvarkų, kurioje hienos valdo asilus.”
Galima pasveikinti D. Žalimą veiksmais ir pasiteisinimu atkartojus 2450 metų senumo TIESĄ.

išklausiau       2019-10-31 12:05

Lietuvos konstitucinio teismo pirmininką ir mane apėmė ir gailėstis ir pasidižiavimas. Pirmiausia taip gaila pasidarė šveicarų. Juk jie vargšai nesusipratėliai ir idiotai- po šiai dienai, kaip ir prieš 100 metų visus klausimus šveicarų tauta sprendžia referendumais, kur dauguma nusprendžia kas ir kaip.Koks baisus atlikimas (galėtų žalimas nuvažiuoti į Šveicariją jiems paskaitas paskaityti apie konstitucinę teisę ir demos valdymą). Po to apėmė pasididžiavimas Lietuva- koks progresyvumas, kokia pažanga ir kad tiek daug Lietuvoje yra žalimų. ...... Gaila tik, kad prie tokių žalimų valdžios, jeigu jie ir toliau bus valdžioje, galas Tautai neišvengiamas, o tuo pačiu išnyks ir pasididžiavimo subjektas.

stasys        2019-10-31 10:59

Al Jus be reikalo ironizuojate , jei žmogaus santykiai su jo tėvyne tik tokie kaip Juzė sako “aš nebalsuoju iš principo” kitokio atsakimo į ta klausimą ,kas yra ta valstybė tam žmogui , ir negali būti . Vienu atveju žmogus kojomis remiasi į savo tėvyškės žemę kitu į savo asm. populizmą apipinta meile sau .

Al.       2019-10-31 10:38

Kitaip tariant ,,Demokratija yra ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais”. Arba, kaip sakė kitas valstybininkas ,,Parlament eto ne miesto dlia diskusij”. Komuniagos, keikiantys ,,populizmą”, parodo savo autoritarinį mastymą. Bet jis juose taip giliai sėdi, kad jie to net nepastebi. Net sudrapalinę savo šalį, jie gali pareikšti, kad ,,tauta pasirodė neverta manęs”.

Turi būti atšaukas       2019-10-31 10:29

Kad ir kokie būtų mechanizmai, procedūros, juos visus reikia pasitelkti ir taip kalbantį poną teisėją atšaukti.

stasys        2019-10-31 10:17

Jus tikrai skaitote save vertu tuo kuris turėtu vertinti Lietuviu tauta istoriškai ? visada skaičiau kad tokios mintys įprastai gimsta tik pričiuožusioje Juzės galvelėje ., o čia imk ir išlindo „antrininkas“ .smile Galėčiau priminti kas nutinka tokiems kurie dergia tėvų atmintį ...bet tai jau butu ‘Reigardinis’ tuščiažodžiavimas .

Apie        2019-10-31 10:01

vepliu ir teliuku tauta - lietuvius, nuomone yra kazkiek gincytina.Paziurekim i istorija.Kiek okupantu batu minde Tevyne Lietuva.Turejo pasimti savo suplysusius kerzus ir mauti namo.Gal per skambiai, bet panasiai.Lietuvis visa istorini laikotarpi, iki susizenijimo su ES, buvo uzsispyres, atkaklus ir nuosekliai tikslo siekiantis.Galima sutikti, dabartinis desimtmetis suluosino lietuvio siela ir charakteri.Bet, Lietuva ne isimtis Europoje ir pasaulyje.Tai pripazinus, nuo to mums ne langviau.Globaliau mastant, nusigrezta nuo Dievo ir dieviskuju tiesu.Todel praradome po kojomis savos zemes trauka ir tikejima savo Tevynes siluma.

rinkėja iš Kauno       2019-10-31 9:50

matyt Žalimas pakeitė lytinę orientaciją. Dėl to ir plaukus juodai dažyti pradėjo. O jo kliedesiai apie tai, kad LR Konstitucijoje neva yra “visokių šeimų” sąvoka,  verti pasigailėjimo. Juk pagal Konstituciją aukščiausias suverenas yra Tauta. O apie 80 proc. Tautos nepripažįsta vienalyčių “šeimų” ir nepritaria jų įteisinimui. O šitas buvęs galimai kagebistas, o dabar aršus neomarksistas aiškina, kad ” ne daugumai spręsti, kas yra šeima”? Kaip Grybauskaitė tokių žiukšlių ir sugebėjo rasti į aukščiausius postus?

Žalimui, kaip ir Vasiliauskui,       2019-10-30 23:21

moralė (teisingumas) - ne šio pasaulio dimensija,
todėl jam, kaip ir, beje, Sinkevičiui,
teisinga tik tai, kas teisėta.
Tokia nuostata yra klasikinės tironijos sąlyga,
o drauge ir tironijos įteisinimas bei diegimas.
Tai Lietuvoje ir regime.
Ką ir reikėjo įrodyti.
*************************************************
Teisingumo ir teisėtumo subordinacijos apvertimas
yra motyvuotas instinktyvaus, aklo valdžios geismo.
Rezultato požiūriu - neišvengiamas Tautos įbaudžiavinimas.
Demaskavome, tad vaduokimės ir nieks nesustabdys.

radau! Perskaitykite       2019-10-30 22:46
T0mas J.       2019-10-30 22:28

„Konstitucija yra sukurta tam, kad saugotų asmenį nuo daugumos diktato”.

Betgi Konstitucija priimta DAUGUMOS, reiškia vistik tas diktatas YRA? Kaip čia yr, pons Žalimai?
Toks įspūdis, kad žala karvė daugiau proto turi už Žalimą, tai bene bus pats skysčiausias iš visų buvusių KT vadovų.

patrijotas       2019-10-30 22:22

Alus pabrango, Žalgirys vėl pralošė- nebeliko prasmės givianti.

Na ir teisininkas       2019-10-30 21:14

Susiaurinti valstybės konstitucijos reikšmę iki individo teisių apsaugos, tai dar reikia nusiristi iki tokio lygio teisininkui

vobla       2019-10-30 20:58

Kam rūpi planktono teisės?

sapiens       2019-10-30 20:45

Ar lietuviai gali būti laikomi žmonėmis, jeigu juos valdo bezdžionės?

Eso lituano!       2019-10-30 20:34

Esu lietuvys
Man varva snarglys
Paknopstom balsuoju
Pralošęs dejuoju
Paspringęs nekosiu.
Nuolankiai dėkosiu
Už ubago plutą
Už įkeistą butą.
Kai atima vaiką
Džiaugiuos kad ne mano
Kai gera kaimynui
Pykstu kad ne man.
Esu lietuvys
Man varva snarglys
Nedrįskit, nedrįskit
Jūs man į akis pasakyt,
Jog nevykęs esu
- AŠ įvykęs esu,
Esu aš pasauly
didžiausias
Lūzerys!

GALIA       2019-10-30 20:19

lietuvis gali gyventi po lianku,
lietuvis gali gyventi po vokiečiu,
lietuvis gali gyventi po ruskiu.
savarankiškai gyventi, lietuvis negali.

kodėl Lietuva komoje?       2019-10-30 20:13

Todėl, kad balsuotojai komikai, valdžioje klounai, vietoje valstybės komedija- kaip čia nenumirsi iš juoko?

Bussines view       2019-10-30 20:10

Lietuviai komoje. Neužilgo išmirs. Reiškia- grabai branKz!

herojiškas genas       2019-10-30 20:08

Mums reikia ...pasiskelbti invalidų tauta.
Neįgaliesiems juk priklauso visokios lengvatos!
Gal ir iš Briuselio gautume pašalpų?

brangauslietuvosžmogaus graužatis       2019-10-30 20:01

- Nu, kodėl niekas manęs nemyli ir negerbia, kodėl niekas neatjaučia-
juk esu išties vertas pasigailėjimo.

degradui žalimui ir beretiniams zombiams       2019-10-30 19:59

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com

..

yra šalis       2019-10-30 19:58

“Kapuos kur miega didvyriai”?
Ne- jie ten vartosi arba dega iš gėdos.

LIETUVYS       2019-10-30 19:52

Mes esam narsūs! Mus vienija alus ir kašio pergalės.
O dar smagu, kada kaimyno kluonas dega.
Didžiuokimės - kitų tokių pasaulyje nėra!

dėsnis       2019-10-30 19:49

Kaip taisyklė, veršius ir avinus gano šašlikų mėgėjai.
Liūtų negano niekas.

grėsmių grėsmė       2019-10-30 19:44

Žmogeliai kurie mažiausiai gaudosi politikoj yra patys aktyviausi balsuotojai.
Lietuvai tai yra mirties nuosprendį lemiantis veiksnys.
Šį kraštą pražudys ne ruskijos ordos užpuolimas, o vietiniai kvailiai.

la amour       2019-10-30 19:09

“Visos viltys į “Centro partiją- Gerovės Lietuva”
.
durnius myli viltį, viltis myli durnių. smile
.
ir ką darysi, kai puteikio šaika apsilažalins ?
.
nmusižudysi ar pasibalnosi kitą “viltį”?

didvyrių ainis       2019-10-30 18:56

Viskas būtų dauk gereu, jeigu pasistatytume sau Didingą Vyčio paminklą -
tada visi mus gerptų ir nelaikytų durnajs.
Gal kaškas iš ušsienio galėtų mums pastatyti? Nias mes patys taj nelabai galim…

suverenas?       2019-10-30 18:52

Taip, suverenas yra Tauta.
Savoka “Tauta” turi realią prasmę tik su dėmeniu “politinė”.
Lietuviai nėra politinė tauta.
Lietuviai yra apkiautusių nevykėlių etninis sambūris - geriausiu atveju, o realiai yra lietuviakalbiai postsovietiniai burliokai.
Jokiems burliokams mužikams niekas suvereno teisių niekada nedavė ir neduos.
Suvereno teisės yra ne nachaliavai dykai iš malonių gaunamos, o pasiimamos ryžtu ir valia išreikštais per Veiksmą.
Laukti teisių galima iki svieto pabaigos -  laukiančių istorija nepasigaili.
Pakaks kliedėti apie tai kas mulkiams nepriklauso , marš į šiukšlyną smirdėti.

> D.Žalimui       2019-10-30 18:22

Gerb.KT pirmininke, Jūsų politinė ir teisinė veikla vadovaujant šiai aukščiausiai teisinei institucijai,parodo,kad sėdite ne ,,savo kėdėje”.Deja.Daugeliu atveju Jums vadovaujant KT užuot aiškinti Jo esmę ir aukštų valdžios organų išleistų teisės aktų ir sprendimų atitikimą Konstitucijos nuostatoms,savavališkai kuriate ,,naują konstitucinę dvasią”.Tad, minėtas liberalmarksistinių idėjinių nuostatų brukimas į Tautos priimtą Lietuvos Konstituciją yra teisinis niekinys.Valstybės suverenas yra lietuvių tauta.

Suma       2019-10-30 18:16

veiksmų imtis gali tik Tauta, o kaimenė nėra tauta. Todėl nieko nebus, nes
niekas nieko negali, če letuva ... didviriu zeme)

taigisui       2019-10-30 17:47

Nesivaipykite, o skaitykite atidžiai kas buvo rašyta - komentare nėra teiginio KAD BUS nacionalinis streikas ar valdžios(chuntos) boikoto akcijos.
Komentare teigiama, jog tai BŪTŲ vienintelės galimos realios priemonės esamai padėčiai pakeisti.
Ne aplink susireikšminusius vadukus susispietusių klapčiukų partijėlių kūrimas ir ne “rinkimų” feikai gali pakeisti šūdiną santvarką į žmonišką.
O ar bus ar ne imtasi realiai veiksmingų dalykų ar ne, suprantama,
klausimas retorinis, nes -
akivaizdu jog lietuviai yra apkiautėlių, nevykėlių ir vėplų banda.
Radikalių ir aktyvių veiksmų gali imtis tik sąmoninga Politinė Tauta.
Kumečių kaimenė nėra tauta.

stasys        2019-10-30 16:49

Žmonėms įprasta prisifantazuoti o paskui dėl to gultis po gyvenimo traukiniu . Atrodo kas paprasčiau KT teisėjas Žalimas labai aiškiai išdėstė kokiais principais veikia ta dvasiomis apipinta institucija .Ir še tau kad nori spiečiaus Juzės atsisako pasiduoti savo klausos organams ir atkakliai toliau neigia ta faktą kad anapus klaviatūros ir žydrų ekranu stūkso visai kitoks pasaulis .Pasaulis pilnas galimybių žmogui ,..trūksta tik idėju ir atkaklaus darbo . Taip , galima stoti į tokia pozicija ir užsispyrusiai toliau ieškoti to kritinio visuomenės taško iš kurio ta visuomenė labiau panėšėtu į vienoda melžiamų karvių bandą .. bet ka tai bendro turi su pilietine visuomene kurioje vyrauja daug nuomoniu ir požiūrių ir tai neišskiria ,..priešingai vienija žmones? Pagal mane tai nieko .  Dauguma valdo tik tada kai ji girdi ir klausosi mažumos interesu .Streikuoja tik moliai ir marksistai kuriems laisvė susiveda į tuos pačius klausimus kada ėsti , kada melžti o ir kad ‘pipt’ galima butu po kiekvienu pasitaikiusiu kelmeliu ..

taigi       2019-10-30 16:36

ne durnas, o virsininkas

nedideliam padusavimui- 16:46        2019-10-30 16:24

bendranacionalinis streikas ir valdzios boikotas??? cia jau ne graudu, bet juokinga. baikite nemoksline fantastika skaityti, iseikite i lauka bent kartais, pamatysite daug ko naujo. geros dienos

Birute       2019-10-30 16:01

kokias cia peza nesamones sitas?

nedideliam padūsavimui       2019-10-30 15:55

dabartinės lietuvybės simboliu Vytis būti negali.
Na kokie gi lietuviai riteriai-karžygiai? Cirkas, juokų juokai ir anekdotai.
Dabarties lietuvių herbui geriausiai tiktų dauniškai išsižiojęs mulkis raitas ant asilo jojantis balsuoti.

nedideliam padūsavimui       2019-10-30 15:46

Jūs kažkaip įsigudrinate verkšlenti apeinant esminius galimybių svertus.
Galima įtarti, jog esate burliokinis lietuviakalbis mužikėlis, kuris laukia kol malonės į sterblę nukris “niamokamaj”.
Jeigu įsivaizduoti, jog be naujų partijėlių steigimo ir mitinės “piargalės” rinkimų cirke kito kelio nėra, tuomet lyg ir tamstos teisybė būtų.
Bet pergalių prieš sistemą pagal sistemos taisykles juk tikrai nebus, dėl to svaigsta tik visiški pridurkai.
Sistemą kapituliuoti gali priversti tik masinis piliečių nepaklusnumas. Tai vienintelė galimybė esamoje padėtyje. Kiek ji reali? Kada gali realizuotis?
Tik tada, kai mužikai kumečiai suvoks jog Geras Caras tikrai nebeateis ir nemokamai nieko nebus. Kol yra regimybė, jog “kažkas kiti” išspręs problemas, tol degradacijos ir puvimo procesai tęsis.
Ar gali lietuviai surengti bendranacionalinį streiką, ar gali surengti totalų valdžios boikotą?
Dabar negali nes tingi, o užporyt bus šaukštai po pietų.
Tai kokios gi perspektyvos?
Jeigu atvirai - visiškai šūdinos.

grybes palikuonis -       2019-10-30 15:32

jokiame teisme nedirbes, jokios teisejo praktikos neurejes tik plest i KT teisejo kede isodintas, netrukus ir patubdytas jo virsuneje. Toks bukagalvis teoretikas aiskina visiems zinomus dalykus, tik is kito puses. galimai, gavo gera Sorsoso baksisa, kad nori mutinti Lietuva. Toki , keliu milijonu baksisa gavo ir JAV Supreme court teisejas Kennedy, atiuodamas 5 balsa uz geju vedybas. Ir po to pasitrauke mirti, praturtines kisene, nuskurdines DVASISKAI SALI. Zalimas—karjeros varguolis.

nedidelis pastebejimas       2019-10-30 15:31

suprantu, kad krtais norisi issikrauti rasant komentarus. bet bukime realistai, niekas su KT nepasikeis bent jau per artimiausias kelias seimo kadencijas, jie per daug stiprus, ju realiai ne viena is dabartiniu Seime esanciu partiju nelies, nes arba pritaria, ka KT daro, arba bijo. Is nauju, net nesvarbu, kiek ju pateks i Seima, daugumos neuzteks ne tik kad KT pertvarkymui, bet ir personaliju keitimui. nesakau, kad man tai patinka, bet taip yra. o cia kazkas raso apie Konstitucijos keitima, ar Zalimo sodinima ateityje. Taip, tai samojinga, bet juk nieko is to nebus. geriau ka nors racionaliai pasiulytumete, o ne tokius vejus. Juk tokiems siulytojams ir Radzvilas tuo pasidarys blogas, ir Sinica ir visi kiti

Vilnietis       2019-10-30 14:57

Žalimas dar pridėjo sau metų griežto rėžimo kalėjime pasikeitus valdžiai!

če če če       2019-10-30 14:16

Įsisvajojote smile Jokie juozaičio paksininkai ir jokios radžvilų zylės tokio dalyko nedarys-  nemato reikalo, o ir idėjų neturi.
Gyvensim pagal dvasių Sapnininką kol pareis visiškas psdc.

Čia       2019-10-30 14:03

galėtų rasti sau įkvėpimo naujai besikuriančios partijos. Nauja Konstitucija, dviejų lygių parlamentas, jokių ,,dievų” po KT širma… Už tokią programą balsuočiau.

Ne Žalimui su Simonko       2019-10-30 13:57

turi tarnauti Konstitucija, bet Tautai. Žalimui atviri Nyderlandai, Kanada… Platus pasirinkimas.

Kada       2019-10-30 13:50

jo kadencijos pabaiga?

habilitās       2019-10-30 13:46

1992 m. vasarą buvo parengti du Konstitucijos projektai. Vienas Aukščiausiosios Tarybos komisijos, kitas – Sąjūdžio koalicijos. Vėliau buvo sudaryta derinimo grupė, kuri pateikė referendumui vieną kompromisinį projektą. Deja, tas kompromisas buvo butaforinis, daug neišspręstų klausimų buvo palikta kito Seimo kadencijai, kurie taip ir liko neišspręsti, nes rinkimus laimėjo ne tie, kurie tikėjosi.
Dabartinė Konstitucija yra kalambūrų kratinys, ji senai turėjo būti pakeista, kol nebuvo įkurtas Konstitucinis teismas, leidęs atsirasti „dvasioms“ bei jomis grindžiamoms interpretacijoms,  pačiai Konstitucijai paliekant antraeilį vaidmenį. Šią problemą galėtų išspręsti dviejų lygių parlamentas, kur aukštesnieji rūmai, išrinkti, o ne paskirti, kaip dabartinis KT, vertintų ar parengtas teisės aktas atitinka Konstitucijos nuostatoms, ar ne, prieš jį paleidžiant į gyvenimą, o ne po to, kai kam nors ir kada nors kils įtarimų dėl jo atitikimo Konstitucijai. Tai būtų gera priemonė prieš teisėjų klano susireikšminimą ir perteklinę įtaką valstybės valdyme.
P. S.  Vietoj D. Žalimo, siūlau paskaityti V. Sinkevičiaus straipsnį apie Konstitucijos rengimo peripetijas, nežiūrint to, kaip vertinate autorių. Nors tekstas labai ilgas, bet skaitant įtraukia.
https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/13161/nepriklausomybes-sasiuviniai-1992-metu-konstitucijos-rengimas-laikotarpio-uzrasu-fragmentai

Prie ko KGB ?       2019-10-30 13:37

Jis , kaip europietis susipratęs, tik elementariai skaito tarp eilučių ir vykdo Briuselio direktyvas .

stasys        2019-10-30 13:05

2019-10-30 12:02 ..Viskas gerai tik nesiįjaudinkite taip emocijomis,.. kol minties ‘povai’ po tiesas.lt vaikšto išskleidę uodegas kažkam juk reikia viena kita minti įterpti kuri bent trupučiu paskatintu mastymo ir vaizduotės darbą kartu . Sveika visuomenė nekelia sau klausimu kaip veikia joje sprendimu priėmimas ” visi už viena ir vienas už visus” .  smile

Naujas kandidatas       2019-10-30 12:57

į diktatorius apsireiškė - runkeliams riesta bus. Balsuokit ir toliau už eksiukus.

>Stasiui 2019-10-30 12:02        2019-10-30 11:37

Kam grąžinate į apyvartą bevertį brokuotą daiktą - kontorinį šiukšlintoją ir etatinį jovalo gamintoją štazį, kai yra pakankamai rimtų temų, paliestų skirtingų komentatorių?
A, tai tu, štazi, pats į save kreipeisi ir dabar imsies atsakinėti, beraštį vaidinti, jaukti komentarų skiltį? - Kaip iškart to nesupratau? - Atsiprašau.
Š. peržengiamas, o ne į jį minama.

Žmogiškoji prigimtis       2019-10-30 11:29

Ne palaido gyvenimo mėgėjams spręsti, kas yra šeima!

Janis       2019-10-30 11:29

Žalimas yra šalininkas to sovietinio klano, kuriam
Конституция это дышло - куда повернул, туда вышло...

Stasiui       2019-10-30 11:02

Bandžiau suvokti mintį, bet pasimečiau. Man dar augti ir augti iki tokių minties bokštų:

“Dabar suprantu kodėl ant Žalimo pyksta kritinės masės visuomenėje ieškotojai . Tokį žmogų butu sunku paversti kritinės masės turiniu . Demokratija tai procesas ..kuriam atsakimai negali būti formuojami KT . Autorius suklydo . Dauguma kuria tas taisykles principu ‘visi už viena ir vienas už visus’ . Jei nors vienas prieštarauja ta norma negali tapti privaloma, be abejo čia eina kalba apie normas o ne ju sudėtį .”

Žodžio laisvė...       2019-10-30 11:01

Žalimai,pasiklydai tarp trijų pušų.Pradėjai kliedėti.Kas ir kiek tau moka už Tautos
mulkinimą?

kaip       2019-10-30 11:00

gera būti nesuvokiamo žodžio teismo pirmininkku, sprendžiant iš nuotraukos.

p. Žalimai,        2019-10-30 10:40

ar pačioje Konstitucijoje yra straipsnis, kad TIK Konstitucinio Teismo “dvasiniai” išaiškinimai “čainikams” yra TEISINGI (kaip nuolat skelbiate ir skelbia kai kurie kiti Konstitucinės teisės “žinovai”)?
Kad jie PRIVALOMI net Tautai kaip aukščiausiam politiniam suverenui BESĄLYGIŠKAI juos vykdyti? - Taigi, kad NE! Vadinasi, tie kurie taip sklaidosi, kaip pats sklaidotės, tai daro prieštaraudami pačiai Konstitucijai (ir net jos “dvasiai”). Teisingumas nėra tik KT prerogatyva, (jeigu tik mes priskiriame save Vakarų civilizacijai).
Todėl anksčiau ar vėliau, kaip aukščiausios Tautos Valios uzurpatoriai,
privalės stoti prieš Tautos kaip aukščiausio politinio Suvereno teismą,
o jų nusikaltimams įvertinti pakaks pačios Konstitucijos.
*********************************************************************
Tuo labiau, kad patys Konstitucinio Teismo “dvasiniai” išaiškinimai “čainikams” yra įkvėpti klaninės kairuoliškos ideologijos [įrodomai diegiami ne visuotinio, ne bendražmogiško gėrio (teisingumo) idealo]
- po Europą vėl sklandančios nusikalstamos “(neo)komunizmo šmėklos, antikristinės dvasios, nusinešusios šimtus milijonų aukų ir jau vėl ištroškusios tai pakartoti - ištroškusios šviežio nekaltųjų kraujo. NK

Dauguma       2019-10-30 10:23

“Ne daugumai yra spręsti kas yra šeima, o kas yra ne”.
Kalbama apie Tautos daugumą, priėmusią pačią Konstituciją. Ne jai spręsti…
Bet kai Konstitucinis teismas sprendžia, kas yra šeima (pagal Tautos daugumos) patvirtintą Konstituciją), lemia KT teisėjų daugumos balsas. Kaip čia yra?

stasys        2019-10-30 9:39

Dabar suprantu kodėl ant Žalimo pyksta kritinės masės visuomenėje ieškotojai . Tokį žmogų butu sunku paversti kritinės masės turiniu . Demokratija tai procesas ..kuriam atsakimai negali būti formuojami KT . Autorius suklydo . Dauguma kuria tas taisykles principu ‘visi už viena ir vienas už visus’ . Jei nors vienas prieštarauja ta norma negali tapti privaloma, be abejo čia eina kalba apie normas o ne ju sudėtį .

trumpas kkk išaiškinimas       2019-10-30 9:06

kumečių prievolė yra dirbti ponų naudai ir mokėti duokles režimo išlaikymui.
visa kita ne baudžiauninkų reikalas.

gerai, kai beveik visi beraščiai ir durniai       2019-10-30 8:58

tik KGB auklėtiniai bei Partijos nariai moka skaityti ir protingai supranta Konstituciją.
Visi kiti beraščiai ir durniai.
VOT !!!

bet       2019-10-30 8:56

propatrioniškoms zylėms labiau rūpi partijos kūrimas.
zylių pastangas kkk žalimai nukanalizuos su šypsena.

kkk       2019-10-30 8:53

klanų diriguojamais feikiniais “rinkimais” tokio brudo neišmėši.
tik visuotinu referendumu pakeitus butaforinę tititiuciją ir naujame K. variante panaikinus “dvasių šamanų” kontorą ,galima galvoti apie kažkokius pozityvius pokyčius išvalant Lietuvą nuo liberastinio-orwelinio mėšlo.

Dabartine       2019-10-30 8:20

KT veikla, jo nuostatos ir jo proto bokstai yra Lietuvos beda ir nelaime.

gfgfgfg       2019-10-30 7:13

Matau, kad šis pilietis jaučiasi įsitvirtines, kaip kad jautėsi tovariščius Šarikas Poligrafas Poligrafivočius,esą jis jau yra įsitvirtinęs prof. Preobraženskio bute. Dabar jau galima ir mužikėliams protą pakrušti… Jie žino viską geriau. Visa ko pradžia yra puikybė.

s.m.       2019-10-30 5:07

nagi nagi, devyniasdešimt kiek procentų suvereno “mažuma” patvirtino referendume konstituciją?
Ir keli procentai sudaro “daugumą”, kuriems du ligoniai yra “šeima”.
Tataigis.

Teisingai, Žalimai:        2019-10-30 3:02

“Konstitucija yra sukurta”, o ne amžina, kaip Dievas.
Tad kas ją sukūrė - “mažuma” ar “dauguma”? - Teisingai, “mažuma”.
Todėl suprantama, kodėl skelbi, kad
“Konstitucija yra priimta ne tam, kad Valstybė būtų valdoma daugumos”.
**********************************************************************
Tik ką toks vogravimas bendro turi su tautos kaip aukščiausio politinio suvereno ir Vakarų demokratijos pamatinėmis sampratomis? - Nieko.
Tuo labiau, kad net anuomet sukurtoji Konstitucija vienareikšmiškai pripažįsta tik vyro ir moters santuoką bei šeimą tik jos pagrindu.
**********************************************************************
Graudu, Žalimai, kad ėmei sanguliauti su “neokomunizmo šmėkla”. Gėdinga.

Molodec! Tikras tovariščius tas žalimas       2019-10-30 0:33

KGB moka parinkti ištikimus Partijai konstitucinio teismo teisėjus bei jų pirmininką.

Tvankstas       2019-10-29 23:47

Labai aiškiai tiek VŽTD, tiek Konstitucijoje yra pasakyta, kad šeima yra vyro ir moters laisvanoriška sąjunga.
D.Žalimą ištiko vaivorykštinis proto užtemimas ? Tai pasakė būdamas pakaltinamu ?


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.