Politika, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos

Nuo bačkos. D.Grybauskaitė: Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 8 d. 0:42

73     

    

Nuo bačkos. D.Grybauskaitė: Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta

Be komentarų.

Ketvirtadienis, birželio 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos.
Šiandien fizinį ar seksualinį smurtą patiria kas trečia Lietuvos moteris – tai rodo, kad dabartinių įrankių padėti moterims ir jas apsaugoti nepakanka. Be to, Lietuva nuolat sulaukia Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių ir žmogaus teisių organizacijų raginimų stiprinti kovą su smurtu prieš moteris.

Ši konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta prieš moteris. Konvencija įpareigoja valstybes vykdyti smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevenciją, užtikrinti aukų apsaugą, smurtautojų baudžiamąją atsakomybę ir numato tarptautinius priežiūros mechanizmus.

Pasak Prezidentės, konvencija ne tik taptų papildomu instrumentu kovoti su smurtu, bet ir padėtų efektyviau įgyvendinti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Nuo šio įstatymo įsigaliojimo 2011 metais pranešimų apie patirtą smurtą išaugo trigubai – tai parodė, kad žmonės nebijo ieškoti pagalbos, o mūsų pareiga yra kuo efektyviau ją užtikrinti.

Prezidentė pabrėžia, kad nuogąstavimai, jog šia konvencija siekiama keisti lyties sąvoką  yra klaidinantys ir nepagrįsti. Konvencijoje kalbama tik apie socialines lyčių funkcijas ir lygių galimybių skatinimą, diskriminacijos mažinimą, kovą su stereotipais. Konvencijos apibrėžimai bus taikomi tik šio dokumento rėmuose.

Lietuvoje pernai buvo užregistruota net 48 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje ir pradėta 13 tūkst. ikiteisminių tyrimų. Net 80 proc. smurto aukų yra moterys.

Šiuo metu iš 47 Europos Tarybos valstybių narių konvencijos nėra pasirašiusios tik Rusija ir Azerbaidžanas. Konvenciją jau ratifikavo 30 šalių, įskaitant 18 ES valstybių, tarp jų – ir mūsų kaimynės Lenkija, Estija,  taip pat Italija, Ispanija, Malta, Vokietija, Prancūzija.

Prezidentės spaudos tarnyba

prezidente.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jz'ui       2018-06-12 23:55

Gal darbo metodas ne tas, jei našumas žemas?

Al'ui       2018-06-11 7:00

Pokyčius dažniausiai imasi daryti 5-7% populiacijos.
Pradžią apskritai inicijuoja vos 0,01% dalis visuomenės.
Visi kiti bėga iš paskos nemąstydami ir nesuvokdami vedami bandos instinktų bei iliuzijų apie savo padėties stebuklingą pagerėjimą, vos užuodžia laimėtojų pergalę.
Ar Sąjūdžio Lietuva buvo samoningesnė nei dabar? Tikrai ne.
Didžioji masė buvo buki kaip čebatų aulai.
Tiesiog permainų kvapas viliojo ir to pakako.
O kai kaimenė ima bėgti, jos jau nesustabdysi jokiais tankais.
Mūsų visuomenės didžiausias sluoksnis yra realiai tikrai labaibuki ir primityvūs liumpenai. Bandymas to nematyti bandas gal ir pamalonina, tačiau tokia saviapgaulė turi ir antrą lazdos galą- neskaitlinga protingesnioji visuomenės dalis nejučiomis patys sau įteigia ir patiki, jog “tauta” yra protaujanti.
To dėka, inteligentija, tame tarpe net ir intelektualai paskęsta iliuzijų pasaulyje ir metų metais kepa diagnozes bei deklaracijas vis tikėdamiesi, jog brangūslietuvosžmonės “perskaitys ir praregėję ims veikti”.
Nei velnio!
Tipišką brangųlietuvosžmogujų nuostabiai taikliai iliustruoja A. Gaidajaus kino hito “Šuriko nuotykiai” scena kurioje Labatriasas guli ir snaudžia, o Prorabas jį “šviečia ir kausto ideologiškai”.
Kaip reaguoja Labatriasas?
Kai “lekcija” su šokiais baigiasi, atsistoja ir sako:
“- Do lampočki!”
Ir eina paėsti.
Nachaliavai.
Viskas.
Vadink avinus kaip nori gražiausiai, bet nuo to jie protingesniais nebus.
Suviliosi, gal bėgs iš paskos.
Ne dėl avinų bandos čia bandoma įpūsti kibirkštis.
Čia kol kas yra bandoma išjudinti tų 5-7% sąmoningumą.
Tiksliau kelią į jį.
Prieš tai tikrinant ar “pretendentai” dar turi orumo likučių.
Nes be orumo ir savigarbos nėra jokių šansų.
Kaip sekasi?
Kaip čia pasakius…
Kukliai.
Nes kol kas tik 1 iš 1000 panašesni į žmones.
Likusieji beviltiški.

Al.       2018-06-11 0:42

Pasiūlymai ir proto mankštos yra teisėti ir naudingi, bent kaip mankšta.

Koks mūsų, kaip tautos, bendruomenės tikslas? Kaip Bokonono - būti gyviems. Gyventi pilnavertį gyvenimą. Laisvą, tiek, kiek tai netrukdo kitų žmonių, tautų ar visos žmonijos laisvei.

Kaip to pasiekti? Kare dėl laisvės ir išlikimo, kaip ir kiekvienam kare, naudojami visi būdai. Tiek rinkimai, tiek jų boikotas, reikalavimas laikytis įstatymų ar jų boikotas. Viena, ko reiktų vengti kiek įmanoma, tai smurto. Ypač mažoms tautoms. Turim kurti gyvybingus žinių ir kultūros portalus, aktyviai bendraujančius su savo skaitytojais. Jei jie pritrauks gyvybingus žmones, jie sugebės.

Nenuvertinkim savo tautos - tai žema ir neprotinga. Jei tautos nevertinam, kodėl turėtume ant jos pykti, kad neišsivaduoja ? Nes kam mums išsivadavę mulkiai? Kodėl išvis skiria tautai marias laiko tie, kas jos nekenčia ? Ar tam gavot Dievo dovanas, kad muštumėt jau ir taip nusilpusį ir suvargusį?

Jei vis tik vertinam, kam žeminti? Jei yra kokia nors sritis, kurioje galėtume tautą praturtinti, tai toje srityje ir dirbkim.

metereorologinė Mognolijos ONOmalija mongoliškai       2018-06-10 23:23

Tikriausiai Persona yra “Moterysas”.
Arba “Vyrė”.
Vienžo, “Ono”.
Pažangi!
Todėl Lietuvoje su lig kiekviena diena vis pažangeu ir pažangeu.
Padleckis su cvirkom ir salemūtėm mums parnešė iš rytų saulę.
Naša Daša iš vakarų mums atanešė vaivorykštę.
Taip ir turi būti kai iš Didelės Debesės maža lietaus.
Bet užtat kiek krušos!
Užkruš negyvai.
Ir tikrai ne pro acilikusiai ortodoksiškas ertmes.
Kruš pro ten iš kur sklinda vaivorykštinių pažangų aromatai.
Cha - ir dar žmonės verkšlena jog kritulių trūksta.
Apsispakajinkite ir nesiskubinkite kristi į pesimizmo ir depredijos liūnus-
patikėkite pažangos neišvengiamumu.
Pažadėjo, vansi tikrai iškruš visus iki nukritimo.

Petriukas       2018-06-10 23:01

Grybauskaitė net ne mama, ji - tėtis. Šukuojasi kaip tėtis, ji aktyvi lezbė.

kvadratiniui       2018-06-10 19:44

Va ir viskas- nieko tu negali tik patauzyti. Neturi jokių idėjų ir noro kelti klausimusvar spręsti problemas. Tau bėdžiau, visas gazas susiveda į “juozapo” kalimą prie stulpo. Ns daugiau kam nors si per daug bukas.
Žemiau pateiktuose juodraščiuose neatsitiktinai nieko neužsiminta apie prievolę pagarbai asilams. Todėl pretenzijos priimtos nebus.
Tie paskubomis bele kaip parašinėti juodraščiai buvobeksperimentas ptamogai ir viešas testas patvirtinimui, jog bendroji publikos masė yra buki liumpenai kurie rimtos problematikos neįkerya dėl genetiškai pasireiškiančio neįgalumo.
“- Siūlyk, siūlyk, siūlyk, ko nesiūlai…!”
Pasiūliau. Gal šimtąjį kartą - ir ką?
Vieniems klynai per žemai tokioms temoms, kitiems giliai pofig.
Durniams įdomios tik pramogos, slydimas popso paviršiumi.
Tai va- štai jums ir buvusių, esamų ir būsimų “basuotojų” koncentruotas paveikslas.
Joooooo, laukit rinkimų.
Ypač ” riazultatū”.
Bus “linksma”:)

Pikc       2018-06-10 16:57

Mano akimis žiūrint, rinkimų boikotavimas kaip sprendimas nepasiteisintų. Kodėl? Na, užtenka pažiūrėti, ką valdžia ketina daryti su referendumu dėl keliagubos pilietybės. Taip ir šiuo atveju: nuspręs skaičiuoti rezultatus nuo BALSAVUSIŲ, o ne nuo VISŲ rinkėjų skaičiaus - ir paskelbs, kad štai balsų dauguma demokratiškai išrinkta nauja valdžia. O nebalsavusius pakrikštys “rusū agentajs”, kurie, sukurstyti “nedraugiškos valstybės” ir veikdami tos “nedraugiškos valstybės” naudai, bandė sutrukdyti demokratiniams procesams - bet, aišku, nesėkmingai, ir demokratija triumfavo. Valio, draugai! smile
O grįžtant prie čia pateiktos info - kai iš prezidentūros pradedama transliuoti demagogija ir akivaizdus melas, reiškia, kažkas RIMTAI negerai. Įdomu, kokios buvo Grzybowskos pasirinkimo atvirai įžūliai meluoti priežastys? Nauda? Baimė? Ir tas, ir tas? Dar kažkas?

veidmainystė kvadratu - ne Konstitucija       2018-06-10 15:16

tokia lengva ranka iš visų pasityčioti mėgėjas Juozapas postringuoja apie asmnes orumą...
Ir netgi uždraudžia laikyti ką nors pranašesniu dėl… žinoma, kaip tikras materialistas, “turimo didesnio turto arba užimamų pareigų”:
“Joks asmuo negali būti laikomas pranašesniu už kitus dėl turimo didesnio turto arba užimamų pareigų.”
Ir visa tai surašė Juozapas, sumąstęs, jog jei tai užrašys jis [laikantis save pranašesniu, kaip suprantu, dėl proto…], visi ir įtikės, ir virs tai kūnu - o sancta simplicitas…

mankštai-5       2018-06-10 15:06

22 straipsnis
Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.
Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.
Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.
Sekti piliečius ir rinkti duomenis apie admenų privatų gyvenimą dėl politinių įsitikinimų ar komerciniais tikslais kategoriškai draudžiama.
Asmens duomenų rinkimas, šnipinėjimo veiklos būdu surinktų duomenų saugojimas ir perdavimas kitiems asmenims siekiant daryti poveikį arba kompromituoti politiniais ar komerciniąis tikslais yra laikomas itin sunkiu nusikaltimu.
Jeigu tokiomis veikomis užsijima valstybės pareigūnai, tokios veikos yra laikomos Tėvynės išdavyste itin sunkinančiomis aplinkybėmis, kas pažeidėjams užtraukia maksimaliai griežčiausią baudžiamąją atsakomybę.
Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.
Įtatyminį sąrašą nusikalstamų veikų kurioms užkardyti valstybė gali taikyti sekimo sankcijas referendumu tvirtina piliečiai.
Tokio įstatyminio sąrašo pakeitimai bei papildymai gali būti atlikti tik referendumo būdu.
Sekimo sankciją gali suteikti tik penkių tam teisę turinčių teisėjų kolegija kuri kiekvieną kartą sudaroma atsitiktinio padirinkimo keliu.
Už visas inicijuotas ąmenų slapto sekimo sankcijas beivykdymą teisėjai ir slaptųjų tarnybų pareigūnai privalo atsiskaitytispecialiąjai parlamento komisijai, o taip pat Generalinio piliečių teisių ombucmeno institucijai.
GPTO institucijos vadovą tiesioginiu referendumu skiria Tauta piliečių visuomeninių organizacijų teikimu ne mažiau kaip iš trijų kandidatų.
Kandidatais negali būti asmenys dažniau nei kartą dalyvaujantys tv laidose ir duodantys ne daugiau kaip vieną interviu žiniadklaidai per metus.
Kandidatų reklama ar politinis, finansinis ir kitoks rėmimas galintys padaryti apsisprendimo įtaką piliečiams yra draudžiami.

25000 piliečių parašų iniciatyva ombucmenui gali būti pradėta nepasitikėjimo pareiškmo procedūra. Nušalinimo procedūrą vykdo Seimo spec.komisija, o rezultatus tvirtina arba atmeta referendumas.

mankštai-4       2018-06-10 14:38

II SKIRSNIS
ŽMOGUS IR VALSTYBĖ

18 straipsnis
Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės.

19 straipsnis
Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas.

20 straipsnis
Žmogaus laisvė neliečiama.
Niekas negali būti savavališkai sulaikytas arba laikomas suimtas. Niekam neturi būti atimta laisvė kitaip, kaip tokiais pagrindais ir pagal tokias procedūras, kokias yra nustatęs įstatymas.
Nusikaltimo vietoje sulaikytas asmuo per 48 valandas turi būti pristatytas į teismą, kur sulaikytajam dalyvaujant sprendžiamas sulaikymo pagrįstumas. Jeigu teismas nepriima nutarimo asmenį suimti, sulaikytasis tuojau pat paleidžiamas.
Tokiu atveju nedelsiat priimamas sprendimas dėl žalos atlyginimo neteisingai apkaltintam ir sulaikytam asmeniui. Žala atlyginama iš karto valstybės sąskaita. Net ir gavęs kompensaciją pilietis gali skūsti žalos atlygio dydžio nepakankamumą.
Tekus paleisti neteisingai sulaikytą admenį tuoj pat pradedamas sulaikymą sankcionavusių pareigūnų veiksmų pagrįstumo tyrimas.
Nustačius pareigūnų aplaidumo ar neteisėtų veiksmų faktus, pareigūnai nušalinami, o bylos nagrinėjimo atveju įrodžius pareigūnų kaltę jie atsako už Priesaikos sulaužymą, netenka teisės dirbti valstybės tarnyboje ir atlygina biudžetui valstybės išmokėtą nukentėjusiąjąm kompensaciją.

21 straipsnis
Žmogaus asmuo neliečiamas.
Žmogaus orumą gina įstatymas.
Žmogaus vardas, pavardė, tėvų vardai ir gimimo vieta yra laikomi vieninteliais asmens identifikaciniais duomenimis. Iš skaičių, rašmenų kombinacijų ar piktogramų sudaryti “admens kodai” yra laikomi itin grubiai įžeidžiantys žmogaus orumą ir D-vo Įstatymą, todėl tokių kodų taikymas Lietuvos piliečių identifikavimui laikomas nusikalstamu ir griežtai draudžiamas.
Pagrindinis Įstatymas kategoriškai draudžia žmonių žymėjimą skaitmeniniais lustais, čipaiais ar implantais. Tokio ženklinimo ptopaganda taip pat draudžiama. Lietuos piliečiams išduodamuose asmens dokumentuose negali būti naudojami biometriniai asmens duomenys. Tokie dokumentai laikomi neteisėtais, nelegaliais. Biometrinių piliečių duomenų rinkimas, kaupimas ir saugojimas Lietuvoje yra draudžiami išskyrus griežtai reguliuojamus teisėtvarkos bei sveikatos apsaugos institucijų archyvus.
Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes. Lietuvoje draudžiama žeminti asmenį dėl lyties, turtinės socialinės padėties visuomenėje, turtinės nelygybės pranašumų propaganda Lietuvoje draudžiama. Joks asmuo negali būti laikomas pranašesniu už kitus dėl turimo didesnio turto arba užimamų pareigų.
Lietuvos Respublikoje turtuolio ar pareigūno statusas nesuteikia jokių išskirtinių privilegijų kitų visuomenės narių atžvilgiu.
Lietuvos įstatymai nedraudžia kaupti turtą, tą daryti gali laisvai ir netrukdomai kiekvienas,  tačiau draudžia girtis turtais ir demonstratyviai puikuotis savo statusu.
Kiekvienas dorai ir sąžiningai gyvenantis pilietis, kiekvienas mokesčių mokėtojas ar naudingą, bendrąjį gėrį gausinančią veiklą vykdantis žmogus yra vienodai vertinamas ir gerbiamas už indėlį Tėvynės klestėjimo labui.
Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai.
Lietuvoje draudžiama gaminti ir platinti GMO produktus, draudžiama gaminti ir platinti maisto produktus su chemikalų galinčių pakenkti sveikatai priemaišomis. Produktų ir gaminių kurių prekinė išvaizda ar skonio savybės
komerciniais tikslais papildomi jusles apgaunančiais priedais, jų gamyba ir platinimas yra laikomi sukčiavimu sunkinančiomis aplinkybėmis ir baudžiami kaip pavojingi prieš visuomenę tyčiniai nusikaltimai.

Dzeikas       2018-06-10 13:41

Mankstoms:
Aplodismentai atsistojus. Nuostabus dalykus siulote surasyti i Konstitucija. JAV nuosaliai kamputyje nervingai ruko.
Tik visa tai jau buvo: ir Lietuvos bandymas mokinti moralios politikos Vakaru pasauli nenusivalius vyzu nuo totalitarizmo sh., ir Lotynu Amerikos Ispanijoskolonijos nutare buti demokratiskesni uz JAV - kuo tai baigesi gerai visi pamenam.
Irasykite jus i Konstitucija KA TIK NORITE, jeigu tauta cholopu (o taip, taip:kalba cholopai lietuviskai.Tai - sventa!) surinkimas uzteks “viercho” mirktelejimo ir kariuomene nemirktelejusi atsuks ginklus i tauta , o ne nusikalstama isakyma duodanti pareiguna.
Ar nors vienas mentas 2012m Garliavoje is tu 240 susirinkusiuju prie Kedziu namo padejo ginkla ir mento pazymejima atsisakydamas vykdyti toki isakyma?
Pirmoj eilej reikia ne apie Konstitucija galvoti, o kaip padaryt , kad zmones istatyma pazeist bijotu, o ne isakyma.

mankštai-3       2018-06-10 12:19

14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba. Valsybės institucijų, pareigūnų ir piliečių pareiga gerbti, saugoti ir ginti lietuvių kalbą kaip D-vo dovaną mūsų Tautai.
Lietuvių kalba yra Tautos išlikimo ir tęstinumo būtinoji sąlyga. Niekas negali riboti lietuvių kalbos naudojimo ar suvaržymo Lietuvos valstybėje. Kiekvienas pilietis privalo mokėti lietuvių kalbą. Kiekvienas mūsų valstybės pilietybę norintis gauti užienietis privalo išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo egzaminą.
Išimtys negali būti taikomos. Šių neatšaukiamų nuostatų pakeisti negali net referendumai.
Lietuvių etnografinės tarmės yra nacionalinis turtas ir vertybė. Valstybė visomis išgalėmis saugo ir globoja tarmių išlikimą, skatina ir finansuoja tarmių mokymą bei vartojimą kasdieniame gyvenime.ā

15 straipsnis
Valstybės vėliavos spalvos – geltona, žalia, raudona.
Valstybės herbas – baltas Vytis raudoname lauke.
Valstybės herbą, vėliavą ir jų naudojimą nustato įstatymai.
Greta Tautinės Trispalvės papildomai laisva valia gali būti naudojama Istorinė LDK vėliava su baltu Vyties raiteliu raudoname lauke.
Lietuvos vėliavas ir valstybės herbą saugo įstatymas.

16 straipsnis
Valstybės himnas – Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“.
Valsybės himno tekstas ir melodija yra saugomi įstatymo.

Niekinti arba žeminti Lietuvos valstybės simbolius yra nusikaltimas.

17 straipsnis
Lietuvos valstybės sostinė yra Vilniaus miestas – ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė.

protingesniąjam       2018-06-10 11:54

Net mažvaikiui aišku, jog pirma turi būti nutarta ką daryti, o po to ieškoma būdų ir priemonių kaip.
Neigti tokią logiką tolygu debilumui.
Vežimas nestatomas prieš arklį.
Negi sunku suvokti dviejų metų vaikui aiškius dalykus?

mankštai-2       2018-06-10 11:50

straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu inicijuojamu 50 000 piliečių iniciatyvos teikimu.
Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia piliečių bendruomenių atstovų - įgaliotinių parlamentad Seimas.
Referendumui negali būti teikiami valstybės teritorinį nedalomumą pažeidžiantys nutarimaų projektai, lietuvių Tautos, piliečių visuomenės kaip aukščiausio Suvereno, piliečių teises ir laives bei ekonominę gerovę tibojantys įstatymų projektai, negali būti teikiami D-vo Įstatymui prieštaraujančios nuostatos arba krikščioniškas vertybes paminantys dalykai, negali būti teikiami ratifikavimui tarptautiniai dokumentai ar sutartys kurios prieštarauja aukščiau išvardintiems dalykams. Referendumu negali būti priimami lietuvių kalbos reikšmę ir gyvybingumą menkinantys ar pažeidžiantys įstatymai.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato visuotiniu privalomu Referendumu 3/4 piliečių balsų daugumos valia patvirtintas Referendumo įstatymas įstatymas kurį atšaukti ar keisti ir papildyti gali tik toks pat visuotinis referendumas.

10 straipsnis
Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius. Lietuvos valstybės teritorija negali būti sumažinta jokiais įstatymais ar susitarimais. Kitos šalies prievarta atimta Lietuvos teritorija laikoma okupuota iki kol bus vėl atgauta. Niekas negali atšaukti lietuviškų žemių atgavimo teisės. Ginti Lietuvos žemių vientisumą yra neatšaukiama kiekvieno suaugusio ir įgalaus piliečio pareiga netaikant išimčių niekam.
Vengimas atlikti Tėvynės gynėjo pareigą yra laikomas sunkiu nusikaltimu.
Visi sveiki ir įgalūs piliečiai privalo atlikti karinio pasiruošimo tarnybą.
Neatlikęs privalomosios šauktinio tarnybos, pilietis neturi balsavimo teisės ir negali dirbti valstybės tarnyboje.
Valstybės užpuolimo atveju vykstant padikėsinimui į suverenumą ar teritorijos vientisumą, visi piliečiai privalo vykdyti gynėjų prievolę, paklusti mobilixacijos įstatymams. Piliečių tinkamumą Krašto gynybai ir paskirstymą gynybos 4ikalams pagal gebėjimus, sveikatos būklę vykdo įstatymais paskirtos institucijos.
Valstybės sienos gali būti keičiamos tik pridedant naujai prijungiamą/ susigrąžinamą istoriškai etninę teritoriją ar prisijungti pageidaujančią teritoriją Lietuvos Respublikos Seimo sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių arba visuotiniu privalomu Referendumu.

11 straipsnis
Lietuvos valstybės teritorijos administracinius vienetus ir jų ribas nustato
referendumu priimtas įstatymas.

12 straipsnis
Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant arba už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei ir Tautai.
Neiekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.
Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato referendumu priimtas įstatymas laikantis Pagrindinio Įstatymo nuostatų.
Pilietybės įstatymo nuostatų LR Seimas keisti ar koreguoti negali.

13 straipsnis
Lietuvos valstybė visomis savo galiomis bei ištekliais gina ir globoja savo kiekvieną pilietį užsienyje. Atsisakymas ar vengimas ginti Lietuvos piliečio teises bei laisves užsienyje yra laikomas Tėvynės išdavyste ir užtraukia tokios prievolės nevykdantiems pareigūnams atitinkamas pasekmes.
Lietuvos valstybė turi teisę ir pareigą siekti susigrąžinti užsienyje įkalintus Lietuvos piliečius. Lietuvos valstybės institucijos neatšaukiamai privalo pradėti visus būtinus veiksmus jeigu tampa žinoma jog užsienyje buvo neteisėtai apribota Lietuvos piliečio laisvė.
Jokios užsienio valstybės ar institucijos neturi teisės atskirti, atimti iš Lietuvos piliečių jų vaikus ar juos perduoti kitos šalies piliečių globai.
Lietuvos pilietybę turinčių nepilnamečių išlaisvinimui ir grąžinimui į Tėvynę arba teisėtiems globėjams Lietuvos piliečiams yra privaloma priedermė valdžios pareigūnams. Šios pareigos vykdymo užtikrinimui valstybė gali naudoti visas priemones įskaitant ir jėgą bei specialiųjų pajėgų ar slaptųjų tarnybų galių panaudojimą užsienio teritorijose. Lietuvos valstybė ir jos valios vykdytojai neatsako už kitai šaliai ar jos institucijoms ir pareigūnams padarytą žalą vaduojant mūsų piliečius.

Draudžiama išduoti Lietuvos Respublikos pilietį kitai valstybe. Ši nuostata negali turėti išimčių.

Juozapui ir jo mankštai       2018-06-10 11:34

maniau, kad tamsta protingesnis, bet pasirodo…
Tai tas amžinas pranašumo jums teikiantis klausimas: o tai KAIP - kaip padaryti, kad gerai surašyta Konstitucija būtų priimta? o po to - jos visi laikytųsi?...

manštai       2018-06-10 10:13

Gerai, pasiūlysiu nedidelę mankštą zyzekliams.
Kadangi lig šiol visi tik laukia geļbėtojų.-stebukladarių, kurie sukurs rojų, o bet tačiau niekas negali pasakyti kaip ta geresnė Lietuva turėtų atrodyti, štai ponams belauk8antiems Godo nedidelis pratimas smegenims:
Lietuvos valstybės Pagrindinio Įstatymo juodraščio juodraštis:

I SKIRSNIS
LIETUVOS VALSTYBĖ

Preambulė
Lietuvos Respublikos sukūrimo ir gyvavimo Pagrindinis Tikslas burti Lietuvos Respublikos piliečius bendram vienintelės savo Tėvynės kūrimui ir puoselėjimui pagal Vienatinio Viešpaties D-vo Jo Įstatymu nustatytą tvarką.
Lietuvos valstybė yra įkurta ir kuriama tam, kad lietuvių Tauta , jos kalba ir krikščioniškos tradicijos pagrindu susiformavę papročiai turėtų tęšinumą ir gyvuotų per amžius. Bet kokie įstatymai, sutartys ar veiksmai kurie gali kelti ar kelia pavojų lietuvių Tautos, lietuvių kalbos nykimui, visa kas prieštarauja krikščioniškos moralės pagrindams ir D-vo Įstatymui kaip žmonijos Pamatui, yra laikoma prieštaraujančiu Tautos gyvasties interesams.


1 straipsnis
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma laisvų piliečių bendruomenių respublika kurios visuomenės santvarkos dėsniai grindžiami pagarba Aukščiausiąjam D-vo Įstatymui.

2 straipsnis
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai, o Tauta priklauso Viešpačiui D-vui.

3 straipsnis
Niekas negali varžyti ar riboti D-vo Įstatymo ir Jo valia gauto Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių iš Viešpaties Malonės gautų suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į krikščioniškus Lietuvos valstybės pamatus, krašo nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir krikščioniškomis dorybėmis grįstą laisvų piliečių bendruomenių valstybės santvarką.

4 straipsnis
Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per bendruomenių pasitikėjimo gavusius ir bendruomenės valią vykdančius savo patikėtinius-
įgaliotus atstovus.

5 straipsnis
Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo piliečių bendruomenių atstovų-įgaliotinių
parlamentas Seimas, Respublikos piliečių bendrą valią atstovaujantis Prezidentas ir piliečių bendruomenių valstybės, Tautos gerovės užtikrinimui bei naudai dirbanti Vyriausybė kuri veikia vykdydama piliečių valią,  o taip pat Teismas kurio parega yra Teisingumo vykdymas.

Valdžios galias riboja Vienatinio Viešpaties D-vo Įstatymas ir piliečių valia .
Valdžios įstaigos tarnauja Lietuvos piliečių gerovės užtikrinimui ir krikščioniškų vertybių puoselėjimui. Valstybės pareigūnai negali turėti privilegijų iškeliančių juos aukščiau kitų piliečių. Visi valstybės pareigūnai yra atsakingi prieš Tautą ir privalo atsiskaityti už savo veiklą nustatyta tvarka arba piliečiams atskirai pareikalavus.

6 straipsnis
Lietuvos Respublikos Pagrindinis Įstatymas yra vientisas ir tiesiogiai taikomas piliečių bendru susitarimu jo laikytis Aktas.
Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis šiuo Aktu.
Ši piliečių teisė gali būti realizuojama piliečio ar jų grupių iniciatyva ir tik Teismas tą veikimą sustabdyti kai/jeigu bus išsiaiškinta jog pilietis neteisus. Kol neįrodyta jog pilietis valdžios/ įstatymų veikimui priešinasi neteisėtai, niekas negali varžyti tokio nepaklusnumo.

7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Lietuvos Respublikos piliečių susitarimu patvirtintam Pagrindiniam Įstatymui.
Galioja tik paskelbti įstatymai.
Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

8 straipsnis
Ta7os valios, Suvereno galių pasisavinimas,  uzurpavimas ar jos institucijų užgrobimas smurtu, manipuliavimu įstatymais, bauginant ar paperkant piliečių valią atstovaujančius Tautos įgaliotinius arba piliečių visuomenę, laikomi antikonstituciniais veiksmais, yra neteisėti, negalioja. Padikėsinimas į Tautos, piliečių bendruomenių ir atskirų piliečių laisves bei gerovę ir moralines vertybes yra laikomi sunkiausiu nusikaltimu - Valstybės išdavyste, kurio užkardymas yra kiekvieno piliečio pareiga. Pareigūnai ir institucijos bandantys kėsintis arba pažeidę Tautos kaip aukščiausio Suvereno teises laikomi išdavikais ir turi, jų veikla privalo būti nutraukta nedelsiant o ją vykdę asmenys atiduoti Teisingumo vykdytojams.

Paskaitykite gerą straipsnį       2018-06-10 9:06

Aleksandras Solženicynas: Gyventi be melo. Tai apie dabartinę Lietuvą tip top.

o todėl       2018-06-10 7:49

Vat tame ir blogumas, kad dauguma intelūgentų neturi savigarbos nes jiems kaip tam prastam šokėjui, lyg pautai tarpkojyje, tolerancija trukdo.
Jeigu tau nepatinka, kai vadina mėme- tai nebūk mėme, o ne verkšlenk, kad blooogi juozapai užpuldinėja.
Ir ne kažkoks juozapas ir jo sarkazmai yra problema.
Priplojus juozapą problemos juk nedingtų - tai būtų lyg Kvazimodo bandymas gelbėtis sudaužant visus veidrodžius.
Žmonės- jūs esat infantilūs įsižeidėliai.
Jūs tingite gilintis į problemas ir spręsti užduotis nes esate slunkiai laukiantys greitų ir lengvų išeičių.
Tad kol nepabusite, kol jums iš tikro nepradės rūpėti, nesitikėkite, kad kažkas ištisas savaites gaiš savo laiką, prilinkęs sėdės, rašydamas jums tekstus kurių neskaitysite dėl tingumo gilintis ir nekomentuosite nes neturite ką pasakyti.
Taip buvo gaug kartų ir taip yra.
Jeigu čia pasirodo išties gilus straipsnis ar bandoma išjudinti diskusiją esminės svarbos tema- retai kada tokie dalykai sulaukia apčiuopiamo dėmesio.
Nes jums daug smagiau chi chi cha cha arba laidyti trafaretinius lozungus.
Nes tam nereikia įtempti smegenis.
Tuščius niekalus rašinėti apskritai smegenų nereikia.
Tie kurie kartais paspardo liurbiams subines,patikėkite, puikiai gali gyventi ir negaištant savo laiko mėmių judinimui.
Bet kai nebeliks kas tugadūmams įspiria šikynėn, tai liurbius ištiks galutinė degradacija.
Kol dar atsiliepiat skalijimu po niukso, gal dar turite menką šansą atvirsti į žmones.
Bet kai spyrių justi nustosite, neskubėkite apsidžiaugti, tai bus tik liaudiško posakio išsipildymas-
Pastipusio šuns niekas nebespardo.
.
Sėkmės piktinantis.
Uždrauskite veidrodžius ir būkite savimi patenkinti:)

 

VaidasVDS       2018-06-10 7:39

Visa bėda ir yra tame, kad Juozapas jums niekada nepateiks jokio nei teisingo, nei gero recepto.
Nes teisus tik jis, ir dar Letas Palmaitis.
Arba diktatūra pagal Juozapą, arba visi buratinai. Dar reiktų pridėti tai, kad diktatorius Juozapas būtų geras, nes būtų labai teisingas ir visiems nedorėliams kaip mat sprandus nusukinėtų, o kiti nedorėliai iš baimės būti nusuktais sprandais kaip mat taptų geručiais ir tarnautų tautai iki pat galo… bet čia reiktų stabtelėti ir pasakyti tiesą ... iki Juozapo galo (tiek natūralaus, tiek, galimai, ir nenatūralaus)... nes net ir gera diktatūra prie nieko gero nepriveda.
Pasaulis turėjo tikrą MOKYTOJĄ, bet tik didelė bėda, kad pasaulis taip iki šiol ir nesuprato to Mokytojo, jo iki šiol nesupranta ir išgirtas Letas, o Juozapui iki Mokytojo supratimo, tai kaip sraigei nuropoti iki mėnulio. Ir būtent tai ir yra didžioji problema. Net ir man pasirodo nelabai galima čia skleisti savo pažiūrų, ar minėti Knygos pavadinimo.
Mes nuolat turime gyventi baimėje, apsimetinėjime ir netiesos sakyme. Ir dar tai pavadiname politika ar politikos darymu ar politikos menu.
Bet pirmiau turime suvokti, kad netiesa yra tai, jog Dievo baimė yra išminties pradžia. Jokia baimė nėra gėris, net Dievo baimė.
Bet žmogus turėtų pagaliau suvokti, kad net toks ultra-patriotas Juozapas labai rizikuoja savąja siela, kuomet lyg ir pripažįsta Dievą, bet elgiasi visai ne taip, kaip Dievas norėtų. Žmonės vis dar nepažįsta Dievo, ir, kas baisiausia, vis dar nenori jo net pabandyti pažinti, neva tai bažnyčios reikalas. Ir didelė bėda, kad tai ne bažnyčios reikalas, o paties žmogaus. Pirmiau pažinkite Dievą, o po to padarysite tokią politiką, kad viskas pasaulyje pasikeis. O kol statysite vežimą prieš arklį, tai tik sugebėsite laikinai susirasti kokį nors diktatorių. Vokiečiai Hitlerį irgi kurį laiką dievino…

obetačajau,        2018-06-10 1:00

ne “kalbėtis pačiam su savimi” kviečiau, o taupyti laiką savo ir kitų.
Todėl “bent apmatų tikroviško sprendimo” pasigedau. Žinoma, tai dideli norai.

Juozapai,       2018-06-10 0:08

gal vis dėlto paaiškintum, nes iš to, kad vis aktyvuojiesi ir išlendi iš už pečiaus su ta pačia lėkšta giesmele “portalas šioks ir anoks”, “skaitytojai nei šiokie, nei tokie”, o aš tai “toks ir toks”, niekaip nepasidaro aiškiau, kas gai trukdo tau pačiam viską pasidaryt: ir gyvą portalą, kuris prikviestų net ne dešimt, o šimtą bendraminčių, ir revoliucines permainas incijuot?
Kas čia per pretenzijos žmonėms, kurie tau nieko neskolingi, atvirkščiai, kur dar tokį pasipūtimą ir tuštumą viename toleruotų?
P.S. Dalykinė pastaba - paskutinė publikacija apie pasipriešinimą iš esmės:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/aleksandras-solzenicynas.-gyventi-be-m-e-l-o

o bet tačiau       2018-06-9 23:31

Vienok apiepokyčių konstravimo pasiūlymus yra prasmė kalbėti ir diskutuoti su tais kurie tamturi gilų vidinį poreikį pagrįstą samoningu susivokimu kodėl to reikia.
Cinikų ar žioplių smalsumo tenkinimas neturi pradmės, nes ciniko argumentai neveikia, o žiopliui ...
Yra toks posakis-
Kai žiopliui rodai pirštu į dangų, žioplys mato tik pirštą.
Kai šiame portale bus bent dešimt skaitytojų su kuriais būtų galima rimtai diskutuoti, kai portalas pradės publikuoti esamai situacijai reikalingus aktualius straipsnius ir vykdyti savo iškaboje deklaruojamą misiją, tuomet ir siūlysiu.
O kol kas tuščiai gaišti savo laiko nematau prasmės.
Kokia prasmė kalbėtis pačiam su savimi?

Įtaigus obetačajus, kaip Nyčė,        2018-06-9 23:07

bet pastarasis bent Antžmogio, antikristinio maišto herojaus, sprendimą pasiūlė.
Žinoma, ne tokio (pragarmės) sprendimo viliamės iš vaizdinio meistro obetačajaus.
O gal gerai pamąsčius rastųsi bent apmatai tikroviško sprendimo?

o bet tačiau       2018-06-9 22:48

Kodėl rinkimasų boikoto idėja atrodo nepatraukliai?
Todėl kad ji nepopuliari.
O kodėl nepopuliari?
Todėl, kad apie boikotą kalba tik kažkoks “nuozapas” ir Letas Palmaitis.
(Marginalai!)
Nes akademikai nekalba apie pilietinį nepaklusnumą.
Nelygis:)
Propatrjų rofesoriai ir jų zylės mieliau rašo diagnozes.
Arba diskutuoja apie daug svarbesnius mums dalykus, pvz feminizmo žalą ar liberastinės doktrinos nuopuolį.
Arba kurpia “rinkimasų Vadovo stebuklų laukuose” bukletėlius.
Kiek straipsnių ar diskusijų apie taikaus pilietinio nepaklusnumo metodų taikymą per savo egzistavimo istoriją publikavo šis portalas?
O propatrijonų ruporas?
A?
Nei vieno!
Kaip visuomenėje gali kilti pasipriešinimas tironijai, jeigu niekada nebuvo ir nevyksta diskusijos apie tai kaip galima būtų priešintis?
Kaip gali įvykti boikotas, jeigu iš trijų milijonų apie tai kalba tik du, o jų pasisakymų beveik niekas negirdi nes apart šio vos gyvo portalėlio apskritai boikoto idėjos sklaidai vietos nėra?
Bet per kokį šimtą metų ar du, kažkada vis tiek boikoto idėja taps žinoma dąugumai, o vat balsavimai cirke ir po tūkstančio metų čia nepakeis nieko.
Nes ši visuomenė neturi tikslo, neturi plano , net idėjos ateičiai, todėl neturi ir ateities.
Paklaus bet ko gatvėje rytą po “rinkimų”:
-0 kaip dabar tu žmogeli įtakosi savo “išrinktuosius”, kaip užsitikrinsi jų atsiskaitomybę ir išsireikalausi atsakomybės?
Niekas neatsakys!
Nes neturės atsakymų.
Trys milijonai valstybės šoferių, (taigi Suverenas!) Išsirenka limuzinus, ale vot- nei pavažiuoti gauna, anei raktelių į rankas pačiupinėti!
Kas per durniai, what the fuck?!
Ne tai ne durniai.
Jie savęs taip nevadina.
Jie brangūslietuvosžmonės.
Tik bėda- labai pigiai nuperkami.

obetačajus >Tarabildai       2018-06-9 21:56

Naudoti epitetus ar ne, Lietuvoje yra ne dilema, o retorinis klausimas su aliuzija į veidrodį kuris, po teisybei nekaltas.
Civilizuotame krašte, medikas nuslėpęs nuo paciento letalinę diagnozę, savo karjerą baigtų kapodamas botagu šunims per blakstienas.
Musyse gi tarp brolių katalikasų įprasta viena koja grabe stovintį guosti pasakomis esą “kaip gerai atrodai”, “nu jau matosi jog greitai pasveiksi”.
Todėl žodis “buratinas” brangiemslietuvosžmonėms skamba brutaliai, o buratinus buratinais vadinantys, yra natūralūs didvyriū tautos priešai.
Bet tiek to, pakalbėkime apie pasiūlymus.
Situacija paprasta- arba mes dulkiname valdžią, arba valdžia dulkina mus.
Viduriuko nebūna, o tai ka dauguma manosi esant “viduriuku”, yra tiesiog anonizmas.
Tyrinėjant valdžios ir visuomenės tarpusavio santykio algoritmą, dulkinimas visada yra pagrindinis dėmuo, santvarkos sisteminė ašis.
Rinkimai santykio nekuria, nes rinkimai yra išvestinis priklausinys- koks santykio esminio komponento vektorius, tokie ir rinkimai.
Jeigu visuomenė laiko valdžios kiaušus tvirtai suėmus saujon, tuomet rinkimai yra būdas į valdžią siųsti savo atstovus.
O kada valdžia savo gnaužtuose turi piliečių cibulius, tuomet rinkimai yra tik cirkas kvailiams.
Todėl esminis klausimas yra - kaip paimti valdžią už jaknų.
Apie tai reikia kalbėti su visuomene. Visuomenei pirmiausiai privalu įsisamoninti kas yra santvarkos pobūdį lemiantis faktorius, suprasti koks dėmuo svarbiausias algoritme. Žmonės nesuvokiantys paprasčiausių visuomenės ir valdžios santykio funkcionavimo mechanizmo principo, yra neįgalūs ieškoti ir radti išeičių. Todėl iš to, kad čia pabersime kažkokių patarimų, naudos bus tiek pat kaip iš ožio pieno.
Ar daug bus naudos, nuvykus pas Amazonės džiunglių indėnus, aiškinti jiems Hėgelį, fotoninių variklių konstravimą ar mokyti juos html programavimo?
Lietuviai yra absoliutūs politikos aborigenai, kuriems mokytis reikia elementarią abėcėlę.
Nes politinis beraštis einantis link balsavimo urnos yra pavpjingesnis už bezdžionę su granata.
Taigi, kol visuomenė vietoje noro galvoti ir veikti renkasi stebuklus, tol jokie patarimai nepadės.
Kol nemokšos nesusivoks esąs nemokša, kol nenorės ir nematys reikalo padikeisti- tol nieko nebus.
Ar vatnikinis burliokas ėgi koks liumpenas gali pats savaime tapti savikritišku?
Klausimas yra grynai retorinis.

Tarabilda obettačiajui       2018-06-9 15:31

Tai ką siūlai? Tik be visokių buratininių epitetų, sutarkim vieną kartą.

o bet tačiau       2018-06-9 15:09

Norint skelbti valdžiai ultimatumą, reikia turėti vėzdą kuriuo galima būtų  užvožti valdžiasnukiams, jeigu anie ultimatumą ignoruotų.
Tokio įnagio visuomenė neturi. Valdžios pagąsdinti ar nubausti nėra kuo.
Tai faktas. Visuomenė nemoka, negali, o ir neturi noro protestuoti.
Tai irgi faktas . Lietuviai nori tik balsuoti- a vnuš iškris aukso puodas, Didysis Gelbėtojas ir padarys visiems rojų. Greitai ir dykai.
Ir kas toliau? Nieko.
Nieko gero.

Tarabilda       2018-06-9 14:51

Na ką, jei doleris skaitė tą dokumentą ir teisingai reziumuoja, reikia apygardose kviestis deputatus ir aiškiai pasakyti, kaip kiekvienas turėtų balsuoti. Sunkiau su sąrašiniais, kurie už nieką neatsakingi.
Todėl manau, kad politinėms partijoms, kurios sėdi šūde iki ausų, reikia paskelbti ultimatumą.

>12.29       2018-06-9 12:08

stambulo konvencija tekstas

(Google) Netgi trumpesnis 49 psl.

s.m. doleriui       2018-06-9 11:29

galite įdėti nuorodą? Ačiū.

$+$       2018-06-9 9:34

Akivaizdu, kad Prezidentė šios konvencijos neskaitė, nes šitaip nusišnekėti gali tik visiškas beprotis. Tarp kitko, didžioji dalis komentatorių jos taip pat neskaitė, o vertėtų, viso labo 54 puslapiai.

Jau rašiau, bet atsižvelgiant į tai, kad propagandą skleidžia šalies vadovė, elementarus padorumas ir sveikas protas verčia pasikartoti. Stambulo konvencija ne apie moters, vaiko teises, ne apie socialinės lyties ar seksualinės orientacijos problemas. Visa tai tėra pretekstas, siekiant pagrindinio tikslo - naujo valstybės valdymo modelio arba naujos politinės sistemos Europai, o jei dar paprasčiau, tai ypatingas galias ir teises turinčios bendravalstybinės policinės struktūros sukūrimas SK pasirašiusiose valstybėse.

Pirmas žingsnis, kurį turės padaryti valstybė, tai pakeisti savo konstituciją ir įtvirtinti SK teisės viršenybę virš nacionalinės teisės. Antra, Europos Komisijos pirmininko paskirti pareigūnai, bus pavaldūs tik jam, jokių apribojimų jų veiklai nebus, o teisių turės daugiau nei gestapo haupstumfiureriai Europoje 1939 - 1944 metais.

Pajudinkite užpakalius, perskaitykite konvenciją, patys pamatysite kokį konclagerį mums perša degeneratai.

Dzeikas       2018-06-9 8:39

Sitos asabos pasisakymai patys savaime, net nesavarbu kokia tema ir ka bekalbetu,  yra fantasmagorija, kazkoks su realybe nesuderinamas faktumas, 3-mate iliuzija kuria matydamas galvoji ,kad miegi ir matai kosmara.
Uz mela ir biografijos faktu iskraipyma kandidatuojant i Prezidentus, pastaruoju metu isaiskinta nelegalia veikla vadovaujant valstybei ji seniai turi buti atstatydinta, ir tai kad uzniurkyta tauta ir prijaukintos institucijos tyli ir nieko nesako, anaiptol nereiskia , kad asaba turi kazkoki legaluma ir teise kalbeti valstybes vardu.

Dzeikas       2018-06-9 8:38

Sitos asabos pasisakymai patys savaime, net nesavarbu kokia tema ir ka bekalbetu,  yra fantasmagorija, kazkoks su realybe nesuderinamas faktumas, 3-mate iliuzija kuria matydamas galvoji ,kad miegi ir matai kosmara.
Uz mela ir biografijos faktu iskraipyma kandidatuojant i Prezidentus, pastaruoju metu isaiskinta nelegalia veikla vadovaujant valstybei ji seniai turi buti atstatydinta, ir tai kad uzniurkyta tauta ir prijaukintos institucijos tyli ir nieko nesako, anaiptol nereiskia , kad asaba turi kazkoki legaluma ir teise kalbeti valstybes vardu.
Dzeikas

Nuomonė       2018-06-9 7:04

Su visa pagarba Prezidentei griežtai atsisakau pritarti gender propagandai - tai yra prieš gamtą, prieš Dievo įsakymus.

VaidasVDS       2018-06-9 7:01

Viena išmintinga Knyga, kurią minėti čia man draudžiama, sako:
——
“Be šeimos tikros meilės, nė vienas vaikas negali pasiekti normalaus charakterio visiško išsivystymo. Charakteris yra kažkas daugiau negu vien tiktai protas ir moralė. Iš visų visuomeninių ryšių, kurie yra numatyti charakterio ugdymui, pats efektyviausias ir idealiausias yra vyro ir moters prieraiši ir supratinga draugystė išmintingos santuokos abipusiame glėbyje. Santuoka, su savo daugiapusiais ryšiais, geriausiai numatyta tam, jog būtų toliau vystomi tie brangūs impulsai ir tie aukštesni motyvai, be kurių neįmanoma apsieiti ugdant stiprų charakterį. Be jokių dvejonių aš šitokiu būdu šlovinu šeimyninį gyvenimą, nes jūsų Mokytojas tėvo-vaiko ryšį išmintingai pasirinko karalystės šitos naujosios evangelijos pačiu tuo kertiniu akmeniu. Ir tokia neprilygstama artimų ryšių bendrija, vyras ir moteris, švelniai apkabinusi aukščiausius laiko idealus, yra toks vertingas ir teikiantis pasitenkinimą patyrimas, kad už jį verta mokėti bet kokią kainą, bet kokią auką, kuri yra reikalinga tam, kad jį turėtum.”
...
“Vyras ir moteris, praktiniu požiūriu, yra tos pačios rūšies du skirtingi porūšiai, kurie gyvena artimai ir intymiai bendraudami. Jų požiūriai ir visas kompleksas gyvenimiškų reakcijų yra iš principo skirtingi; jie yra visiškai nepajėgūs iki galo ir realiai suvokti vienas kito. Visiškas supratimas tarp lyčių yra nepasiekiamas.”
——
Taigi, tvirta šeima yra tai, ko turi siekti bet koks normalaus proto, normalios moralės ir, labai pageidautina, sveikos sielos žmogus. Bet problema yra būtent tame, kad “visiškas supratimas tarp lyčių yra nepasiekiamas”. Ir bandymas pasiekti kažkokią dirbtinę išsigalvotų lyčių lygybę per kvailiausias direktyvas dirbtiniu klastos būdu rodo tik vieną dalyką - kiek kvailių gali tuo patikėti. Ir jei tais kvailiais tampa ir aukščiausi valstybių vadovai (nebūtinai tik Lietuvos), tai tik vargas toms valstybėms ir jų žmonėms…

Kas...       2018-06-9 6:21

Kas finansavo šį susibėgimą ir kiek tai kainavo Lietuvai?
Tai ta proga ir buvo atvažiavusi Monikutė Levinskė,kuri nedorai elgėsi su didelės
valstybės prezidentu?Na jei moteris jau pradeda atstovauti pasileidėlės,tuomet ne-
nuostabu, kad kūniškosios paleistuvės ir t.t.politinės,praradusios gėdą, pradeda apgaudinėti ir meluoti dėl savo siekių.
Lietuvoje didžiausias smurtas prieš moteris toks,kad jos kenčia dėl mažų atlyginimų,
mažų pensijų - taip pasmerktos amžinam skurdui.O kas dėl to kaltas?Kalti darbdaviai,
kaltos mūsų valstybės valdžios,t.t.ir Prezidentai.Materialinis skurdas Lietuvoje tai
didžiausias nusikaltimas prieš moteris ir nėra kam jų ginti.

Al.       2018-06-8 21:43

Prezidentai yra tam, kad gintų Lietuvą ir jos Konstituciją, tarnautų tautai. O elgiasi kaip didžioji mokytoja, guru. Jei išprievartauti lietuvių nepavyks ar neišgirsim, kad tauta pasirodė manęs neverta ?

Liepa       2018-06-8 20:43

Stambulo konvencijas ir taikykit sau Stambule. Bene kas trukdo? O, Lietuvoje turi galioti lietuviška tvarka.// Buvo daugybė žalingų ir nusikalstamų iniciatyvų ir jas įgyvendinančių stachanoviečių. PVZ.,bolševikai- komunistai žviegė apie lygybę, brolybę ir pagarbą darbo liaudžiai, bet pasiraitoję rankoves išpjovė, numarino badu, karais, kolcozais milijonus; pristatė ištisus mirties fabrikus-gulagus. Dažnam mirtis būdavo vienintelis išsilaisvinimo būdas.// Kitas pavyzdys. Kažkoks durnius sugalvojo paplatint sosnovskio barščių. Priplatino tiek, kad dabar už jų nenaikinimą žmonėm skiriamos baudos.// Tas pats ir su visokiom lunačekinėm- stambulinėm konvencijom. Padorus žmogus nekiš nagų prie tokių nuodingų, bet gražiai įpakuotų “projektų”.//

Tarabilda       2018-06-8 15:34

Kremliaus boba nusiboda.

ruta       2018-06-8 13:57

Politikas prabalsaves uz psichikos sutrikimus , kaip norma , NIEKADA negaus musu seimos balsu !

Marginalas       2018-06-8 13:18

Ponai, baikite laužtis pro atdaras duris ir svarstyti marionečių pasisakymus! Reikėjo svarstyti ir kelti triukšmą kai lietuviai balsavo už antrą kadenciją asmeniui, sulaužiusiam Prezidento žodį dėl vaiko. Kokie balsuotojai toks ir “prezidentas”.
Naujesnė užsienio informacija bei jotų paminėjimas čia komentare:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/geroji-naujiena-kas-valgo-mano-kuna-ir-geria-mano-krauja-tas-pasilieka-many

Kodėl prezidentė nevykdo Tautai duotos priesaiko?       2018-06-8 12:34

Aš, Dalia Grybauskaitė,

prisiekiu Tautai būti ištikima Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, saugoti Lietuvos žemių vientisumą;

prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisinga;

prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Tepadeda man Dievas!
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė.


    Nei vienas priesaikos punktas nevykdytas, nevykdomas ir, reik manyti, nebus vykdomas.

    Prezidentė turėjo žinoti, kad padorumas ir nekaltybė prarandama amžiams.
    Atsiprašau, o gal prezidentė dar išsaugojo nekaltybę? Nors nesinori tuo tikėti, nėra padorumo, nėra ir nekaltybės.

Zero (4)       2018-06-8 12:30

Konvencijoje pateikiami dvigubi standartai, kad prievarta prieš moteris yra galima tik lyties pagrindu, o prievarta prieš vyrus – tai jau visai ne lyties pagrindu. Tokie pareiškimai yra tiesioginis spjūvis Lietuvą gynusiems ir už savo valstybę galvą padėjusiems jos vyrams, žuvusiems visų karinių konfliktų metu. Pažymėtina, kad karinių konfliktų metu žmogaus teisių pažeidimus patiria daugiausiai ne moterys, o vyrai. Pavyzdžiui, paskutinio ginkluoto konflikto Europoje – Bosnijos karo – metu nuo 85 iki 90 proc. aukų buvo būtent vyrai ir berniukai, nužudyti Srebrenicoje, o ne moterys. Būtent todėl Konvencijos teiginiai, kad žmogaus teisių pažeidimai karinių konfliktų metu labiausiai pažeidžia moteris, greičiausiai yra tiesiog „šventas“ melas norintis pagrįsti savo brukamą ideologiją. Taip, prievarta kare yra dažnai naudojama, tačiau ją lygiai taip pat patiria ir vyrai, kurie dažniausiai po to yra tiesiog nužudomi. Todėl būtų šventvagiška tvirtinti, kad prievarta prieš vyrus ir jų nužudymas yra niekis palyginus su tuo, kad patiria moterys karo konfliktų metu. Tai yra marksistinė feministinė ideologija, siekianti paniekinti karo konfliktų aukas ir sugriauti tradicinių šeimų vertybes. Kas slypi po skambiais Konvencijoje moterų ir „socialinio konstrukto“ teisių apsaugos reikalavimų lozungais? Aišku, kad normalios šeimos ir tėvų (vyrų/moterų) diskriminacija. Konvencijos 12 straipsnio 4 dalis numato net privalomas pamokas vyrams ir berniukams (tai jau vyksta Australijoje ir Kroatijoje), kuriems bus peršamos radikalaus feminizmo ir genderizmo „tiesos“, kad „lytį galima pasirinkti“, o „dėl visko yra kalti vyrai“, nors tai tiesiogiai prieštarauja Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintai prigimtinės šeimos sampratai ir draudimui diskriminuoti vyrus lyties pagrindu ir skatinti neapykantą prieš juos. Manipuliuojant nepatvirtintais skaičiais, alternatyviais faktais ir išgalvota informacija, sąmoningai skleidžiamas melas ir neapykantą vyrų atžvilgiu ir siekiama prastumti lobistinį Stambulo konvencijos ratifikavimą. Ignoruojami moksliškai nustatyti ir pagrįsti faktai, vaikų ir tėvų prigimtinės teisės ir viešai prieinama statistika ir moksliniai tyrimai, kad biologinė lytis nėra smurto priežastis ir, kad smurtauja ir vyrai ir moterys beveik vienodai (vyrai dažniau fiziškai, moterys dažniau psichologiškai ir emociškai), o bet koks smurtas yra netoleruotinas ir nepateisinamas, nepriklausomai nuo smurtautojo ar aukos lyties, amžiaus, religijos, tautybės ar lytinės orientacijos. Štai ko siekia feministės: https://feministinisfrontas.wordpress.com/2012 /08/20/pilefe-rugpjucio-24-26-dienomis/

Zero (3)       2018-06-8 12:30

Moteru teises ar “privilegijos” pagal Stambulo konvencija: siandien noriu buti nekalta, rytoj noriu dulkintis su vyru, poryt noriu dulkintis su moterimi, dar veliau su dviem moterimis o dar veliau buti vyru… Stai tokias teises norite ginti? Stambulo konvencija – genderizmo Trojos arklys. Du viename – perki “kovą su smurtu prieš moteris” (kiekvienas padorus žmogus tam pritartų!), gauni genderizmą ir iškart kelias “socialines lytis”, sankcijas prieš “kitaminčius” ir įteisintą vyrų diskriminaciją – radikalų ultrafeminizmą. Ar sekantis žingsnis nebus „Estrelos“ rezoliucija ir „planuotos tėvystės‘ įteisinimas? Konvencijoje pateikiami dvigubi standartai, kad prievarta prieš moteris yra galima tik lyties pagrindu, o prievarta prieš vyrus – tai jau visai ne lyties pagrindu. Kas slypi po skambiais Konvencijoje moterų ir „socialinio konstrukto“ teisių apsaugos reikalavimų lozungais? Aišku, kad normalios šeimos ir tėvų (vyrų/moterų) diskriminacija. Ignoruojami moksliškai nustatyti ir pagrįsti faktai, vaikų ir tėvų prigimtinės teisės ir viešai prieinama statistika ir moksliniai tyrimai, kad biologinė lytis nėra smurto priežastis ir, kad smurtauja ir vyrai ir moterys beveik vienodai (vyrai dažniau fiziškai, moterys dažniau psichologiškai ir emociškai), o bet koks smurtas yra netoleruotinas ir nepateisinamas, nepriklausomai nuo smurtautojo ar aukos lyties, amžiaus, religijos, tautybės ar lytinės orientacijos. Konvencija, deja, savo esme net nesiekia ginti moterų nuo smurto, o tik demonizuoja ir stigmatizuoja vyrus, tarsi smurtauja išimtinai tik vyrai ir tik prieš moteris, nors realybė, kaip jau minėta, yra visiškai kitokia: statistiškai beveik vienodai smurtauja abiejų lyčių atstovai – tiek moterys, tiek vyrai. Jei ši konvencija vienodai gintų tiek moterų tiek vyrų teisės ir iš jos būtų pašalintos nuostatos apie moksliškai nepagrįstą „socialinį konstruktą“ arba „socialinę lytį“, tai šis feminisčių ir LGTB lobistų interesas kovoti su smurtu greitai išgaruotu kaip vanduo. Gal tada Lietuva, kaip valstybė, ir galėtų viešai ir atvirai svarstyti apie šios konvencijos ratifikavimą. Tačiau, kad ir kaip feministiniai ir LGBT judėjimai bandytų demonstruoti savo „lytinę laisvę ir demokratiją“, jų propaganda ir realūs veiksmai parodo ir demaskuoja jų tikruosius tikslus – tradicinės šeimos modelio ardymas ir beveik prievartinis vaikų ir paauglių „lytinis švietimas”.

Zero (2)        2018-06-8 12:30

Dabar informacinių karų objektu tapo ir žmogaus „teisės“. Tiksliau, prisidengiant „nepakankamais“ moterų ir vaikų teisių apsaugos tikslais, bandoma transformuoti esamą teisinę sistemą taip, kad ji tarnautų tik vienai grupei – seksualinėm mažumom. Lietuvoje jau kurį laiką bandoma eskaluoti neva seksualinių mažumų diskriminaciją, tolerancijos stoką, homofobiją ir kitus iš piršto laužtus žmogaus teisių „pažeidimus“, todėl, prisidengiant „moterų ir vaikų teisėmis“, visai patogu ir toliau stumti mūsų tautai ir visuomenei svetimą ir nepriimtiną „gender“ ideologiją. Stambulo konvencijos “Trojos arkliu” ir informacinių karų „figos lapeliu“ tapo seksualinių mažumų žmogaus teisės, o dabar dar metama ir vaikų korta, kuriems mūsų visuomenėje nuo mažens priverstinai siekiama indoktrinuoti prigimčiai priešingas ir moksliškai nepagrįstas teorijas - pasakas apie „du princus, kurie vienas kitą myli“ arba masturbacijos patirtimi nuo 4-ių metų amžiaus… Niekas neneigia kitos lytinės orientacijos asmenų teisių, tačiau didžiausios problemos kyla dėl LGTB ir jiems prijaučiančių lobistų siekio kitaip mąstančius, turinčius kitokį požiūrį ar krikščioniškas vertybes žmones nedelsiant apšaukti homofobais, priklijuoti „hate speech“ etiketes, o taip pat dėl jų noro įsivaikinti vaikus ir prievarta skleisti savo propagandą vaikams, kurių psichologinė ir lytinė branda dar tik formuojasi. Šiuo atveju yra pažeidžiamos esminės didžiosios daugumos vaikų ir jų tėvų teisės, kuomet per prievartą yra brukamą genderizmo ideologiją, o asmens lytinis nukrypimas vaikams pristatomas kaip norma. Radikaliosios feministes ir įvairūs LGBT lobistai rafinuotais budais siekia apkvailinti ne tik visuomenę, bet ir valdančiuosius politikus. Be to, mokesčių mokėtojai pagrįstai turėtų kelti klausimą - kodėl LR konstituciją niekinantiems genderizmo ir Stambulo konvencijos propagavimo aktyvistams tiek daug kartu buvo suteikta garbinga LRS tribūna ? Faktas, kad dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo jie daro viska, kas tik įmanoma ir neįmanoma, kad paskui galėtų gauti Europos fondų pinigus savo veiklai. Štai kodėl nenuilstanti “žmogaus teisių gynėja” ir dabartine politine prostitute - Dovile Šakalienė dar prieš rinkimus rafinuotai sugebėjo priversti kartu su ja nusifotografuoti „FRIDA“ plakatu laikančius busimą premjerą S. Skvernelį ir Seimo pirmininką V. Pranskietį. Greičiausia, jie tuo metu net nesuprato, kodėl fotografavosi su tuo plakatu ir kas ta „FRIDA“ iš tikrųjų yra. Dabar D. Šakalienei, M. Jankauskaitei, L. H. Vasiliauskienei, B. Sabatauskaitei ir kitoms genderizmo propoguotojoms bus puiki proga juos pašantažuoti.

Zero (1)       2018-06-8 12:30

Stambulo konvencija, nors deklaruoja gerus tikslus, bet esama redakcija pažeidžia žmogaus teises, diskriminuoja asmenų grupę lyties pagrindu ir yra nesuderinama su Lietuvos Konstitucija bei Europos Žmogaus teisių konvencija. Absoliuti dauguma žmonių palaiko tradicines šeimos vertybes ir pasisako už prigimtinę tėvų teisę vaikų auklėjime. Stambulo konvencijos šalininkams ši nuostata yra nepriimtina - nes jiems šeimos samprata asocijuojasi su socialiniu „gender“ konstruktu, o ne tuo biologine prigimtimi, jų tikslas yra sunaikinti tradicinę santuoką ir šeimą. Šios konvencijos autoriai ir aktyviausi šalininkai yra liberalmarksistinių pažiūrų atstovai - radikaliosios feministes, LGBT bei jiems prijaučiantys lobistai, įvairūs, taip vadinami, žmogaus teisių „gynėjai“, atskiros visuomenės grupės besiremiančios pseudomoksliniais pramanais ir įvairūs veikėjai melžiantys žinomu filantropų ir fondų pinigus. Būtent šios organizuotos propagandos dėka bandoma diskredituoti ir devalvuoti tikrąsias šeimos vertybes. Prisidengus šia konvencija, minėtos grupuotės organizuotai siekia iškreipti šeimos sampratą, paminant tradicines vertybes ir visą kas yra mūsų valstybės pamatas. Geriausias būdas tai pasiekti yra formalizuoti „gender“ ideologiją po kilniomis intencijomis, pvz., kova su smurtu artimiausioje aplinkoje, prievarta, tolerancijos stoka. Genderizmas brukamas visur - ne tik į Konvenciją dėl smurto prieš moteris bei smurto šeimoje, bet ir į švietimo sistemą ir net į Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Dž..Sorošas - ir genderizmo, ir Raud.Tulpės patro       2018-06-8 12:07

Magnolija atsiskleidė visu gražumu: ji neturėjo deramo sopračio pretenduodama į Respublikos Prezidentus, o dabar apsimeta, kad nenutuokia apie duotos priesaikos įpareigojimus suvereniai nepriklausomai valstybei ir kolaboruoja su pasaulinę nužmoginančią revoliuciją vėl kurstančiu neokomunizmo ideologijos tėvu, mintančiu iš finansinių aferų Dž. Sorošu. Raudonoji Tulpė nuo pat pradžių siekė šio aferisto propaguojamą tautų ir valstybių identiteto naikinimo ideologiją primesti ir mums.
Todėl ji yra labiau antivalstybinis destruktorius už liberastus, jau atlikusius savo mauro darbą ir, kaip nebereikalingas balastas, patekusius į Temidės rankas.
Mums ją įpiršęs “patriarche”, kas galėtų paneigti, kad jos laukia panašus likimas?

nuomone       2018-06-8 11:55

BK uztenka straipsniu uz smurta.Sitie prisidengdami smurtu,kis mums socialine lyti,dar kokia 30 sugalvotu’‘lyciu’‘,Na dabar valstieciai ,o ir visas seimas turi parodyti stubura ir atmest sios paneles siulyma.

Neomarksistinę neapykantą prieš vyrus        2018-06-8 11:35

ir lytinius sutikimus propaguojančią bei prigimtinę šeimą niekinančią Stambulo konvenciją toliau stumia neomarksistinės feministinės ir LGTB grupuotės
per savo tikėtina netradicinės orientacijos apologetę radonąją Tulpę.

Seksualinė (r)evoliucija...       2018-06-8 10:46

„Prezidentė pabrėžia, kad nuogąstavimai, jog šia konvencija siekiama keisti lyties sąvoką  yra klaidinantys ir nepagrįsti. Konvencijoje kalbama tik apie SOCIALINIŲ LYČIŲ FUNKCIJAS IR LYGIŲ GALIMYBIŲ SKATINIMĄ, DISKRIMINACIJOS MAŽINIMĄ, KOVĄ SU STEREOTIPAIS. Konvencijos apibrėžimai bus taikomi tik šio dokumento rėmuose.“
Iš paryškinto teksto dalies nevienareikšmiškai išplaukia išvada, kad homoseksualizmas privalės būti pripažintas normaliu reiškiniu (kas, anot ES politkomisarų, reiškia „kovą su stereotipais“) ir įteisintos homoseksualų „santuokos“(kas, anot ES politkomisarų, reiškia „socialinių lyčių“ diskriminacijos mažinimą).
Kaip rodo gyvenimas, ES politkomisarai seksualinius iškrypimus visuomenėje platina nuosekliai. Todėl manau, kad po konvencijos ratifikavimo visuomenės demoralizavimo tuoj pat nebus griebiamasi, bet tik praėjus kažkiek laiko ir palaipsniui.

Šauksmas       2018-06-8 10:03

VIEŠPATIE gelbėk . Juk tu sutvėrei šitą žemę. Davei žmogui valdyti tokį gražų ir tobulą pasaulį. Pažiūrėk ką mes su juo padarėme. Pažiūrėk, kaip negalime pajausti saiko ir smaugiame vieni kitus, kaip nesuprantame vieni kitų ir tampame vieni kitiems priešais dėl vieno ištarto žodžio. Viešpatie tu davei mums protą, bet mes jį gavę taip užsižaidėme, kad pamiršome, kam jis mums duotas. Gelbėk pamišusius ir neleisk piktavaliams pavergti žmonių sielų. Amen.
Šventoji Marija, melski už mus.

Vilnietis       2018-06-8 9:18

Gerai kad šitame Seime šitos senos KGB aktyvistės (jau nekalbant apie jos pačios orientacijas) nepraeis. Karbauskio seimo rinkimų laimėjimas Lietuvai tarsi apvaizda, nes kad iš grybcės buvo galima laukti bandymo prastumti sodomiją- tai buvo senai aišku- tik ji prieš tai tai bandė daryti liberastų ir koncervų rankomis, o dabar pamačius kad tai nepraeis- bando mesti paskutinę kortą ir net jei nepavyks (o matomai nepavyks) - ji savo degrdavusiems patronams geyropoje galės pasakyti, kad “padariau viską kas įmanoma, bet tamsi liaudis degraduotis atsisako ir taškas”.

Pati globoja ir slepia       2018-06-8 9:05

kankintojus, įrengusius slaptus kalėjimus ir juose kankinusius nenuteistus asmenis, o čia apsimeta kovotoja prieš smurtą. Šlykšti kgbistė, Lietuvos naikintoja ir išdavikė.

Laikas pasidomėti       2018-06-8 9:05

ir kitu dalyku.Kas pasiūlė į prezidentus Nausėdą,kokios jėgos,kokios partijos,koncernai ,oligarchai.Čia irgi daug įdomių dalykų slypi.

Smurtas čia visai "ni pri čiom"       2018-06-8 8:22

Svarbiausia įteisinti SOCIALINĘ LYTĮ,kurios BIOLOGAI negali paaiškinti.

Ar pamenate?       2018-06-8 8:19

Juk ji pati buvo SUMUŠUSI savo SUGULOVĘ Briuselyje?

o Lietuvoj       2018-06-8 7:58

bažnyčia ir visuomenė pasipriešino?

o Vengrija,Lenkija ratifikavo?       2018-06-8 7:56

pasirašę atsitokėjo 2018-06-08
pastoriaus dr. Georgios Lekkas atstovaujama Graikijos stačiatikių bažnyčios atstovybė prie Europos Sąjungos pasidalino pozicija dėl Stambulo konvencijos (toliau – Konvencija). Graikija Stambulo konvenciją yra pasirašiusi 2011 metais, tačiau iki šiol su kitomis 15 Europos Tarybos narių nėra jos ratifikavusi. Stačiatikių bažnyčios Europoje dažniausiai turi gana aiškią oficialią poziciją: kova su smurtu yra sveikintinas dalykas, tačiau Stambulo konvencijoje yra neaiškių ideologinių nuostatų. Štai Bulgarijos ministras pirmininkas Boyko Borisovas dar metų pradžioje Stačiatikių bažnyčios Bulgarijoje ir visuomenės pasipriešinimą įvardijo kaip vieną iš faktorių, lemiančių tai, kad Vyriausybė nesiryžta ratifikuoti Konvencijos.

 

Esam prievartaujami.       2018-06-8 7:36

priimti konvenciją .Tai psichologinis smurtas.Smurtu priiminėti vadinamą nesmurtinę konvenciją?Tai neatitinka Stambulo konvencijos turinio,jeigu ką.

netikiu nei vienu šitos ponios žodžiu       2018-06-8 7:31

jau pradėjau tikėti tavimi, p. prezidente. ypač po tulpių sužydėjimo

Sis...       2018-06-8 7:12

  ...,izuliausiu budu visoms valstybems stumiamas “istatymas”(konvencija”), kaip suprantu yra auksinis ir Dievo palaimintas?Nes, Lietuva jau turi audringai priimta istatyma del smurto pries moteris.Aplamai, ES, Eropos komisija ir kiti, nerenkami organai, tiesiog siauteja.Per prievarta Europos valstybems stumiami visokiausio plako jovaliniai istatymai.Ir pabandyk neisiklausyti.tuojau grasinimai su bizunu ir finansais.Ir kuo gi pradeda skirtis ES nuo buvusios tsrs?Kuo toliau, tuo aiskiau matosi, kad mums nepakeliui su dalimi ES vakaru valstybiu.Mums ju degradavusi morale nereikalinga.Centrines Europos ir rytu Europos salys turi burtis draugen, kad atsilaikytu nuo to diktato ir purvo.
  Na o prezidente i pabaiga kadencijos atsiskleide.Apgailestauju del jai padovanoto balso.

Agnė       2018-06-8 7:05

Yra visos teisės institucijoms duotos kovai su smurtu. Jei nesugeba dirbti jokios konvencijos nepagelbės.

komunistams privaloma pederastija       2018-06-8 6:56

ir kiti iškrypimai: korupcija, paniekos kultūra, rusiškos gyvuliškos bendravimo formos ir t.t.
——-
(beje, lezbijietės Grybauskaitės mokytojas tovariščius Leninas buvo pederastas)

Kartoja,nes       2018-06-8 6:51

taip įprato saugume dirbdama.Kartojo vienam ponui,dabar kitam.

Grybauskaitės       2018-06-8 6:43

Stambulo konvencija yra svarbiausias europinis standartas kovai su fizine, seksualine, psichologine ar ekonomine prievarta.
    Lietuvių tautos konvencija yra standartas prieš piderastiją ir pedofiliją. Turi tai atminti visam laikui. O Stambulo konvencija Lituanija visą laiką vykdė ir vykdo anksčiau negu Stambulas. Tam pasitelkta armija policijos , MI, FNTT, VSD, Seimas, Vyriausybė, visokie departamentai, ministerijos, komisijos ir t.t. Tik va, kad jie dirbti nenori, nes priskretę prie lovio kėdžių ir sunku atplėšti užpakalius.

mu-mūnas       2018-06-8 6:13

Mu-mū...
Dar neapsisrendžiau dėl balsavimo…
Savaitgalį važiuosiu į nasius tartis su kriviais.
Pasimelsiu dievams. Gal dievas Pizius ką nors patars?

 

Aktinidijus Sistemietis       2018-06-8 6:08

Iš visų jėgų stengsiesiu užtikrinti sklandų ratifikavimo balsavimą ir taip įrodysiu savo beribį atsidavimą bei lojalumą.

vertimas iš landgsgrybinės į žmonių kalbą       2018-06-8 6:03

Per Stambulo konvenciją įdiegsime svarbiausius europinius standartus- paleistuvystes ir lytinius išmkrypimus.
Už sodomijos įteisiņmą kovosime pasitelkdami visus valdžios išteklius, tame tarpe fizinę, juridinę, psichologinę ar ekonominę prievartą.

ji nusprende,       2018-06-8 6:01

kad prakisus ta konvencija jai dar neuzsidaro ES valdziukes durys. be muilo lenda tiems iskrypeliams. O kur lietuviskas tekstas? Ar antroji nuomone sutikrino vertima? Vertimas turi but atliktas keliu verteju, o trecias sutikrina. Nereikalinga konvencija, kai MT Pimininkas buves policininkas - jis tai moka nugesinti. Todel ir be konvencijos Lieteuvoje, kol bus geriama, noterys gers kartu, tai jos ir toliau bus musamos. Lietuvos istatymai turi bausti nusidejelius! Patys, be ES nuorodu. Atrodo, tuoj tuoj ir oro pagadinimas bus tik pagal Gzybovos nutarimus…Valstieciai turi dauguma. Pranskieti isspyre, galite vbalsuoti PRIES. Laikas Sirinskiene i Seimo pirmininkus!

Suprantu       2018-06-8 5:48

Jei yra įstatymas draudžiantis smurtą prieš gyvūnus, bet nesuprasčiau įstatymo draudžiančio smurtą prieš, tarkime, šuniukus.

Vilniuje susirinko lesbės ir mūsų vyriausioji lesbė ėmėsi iniciatyvos.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-06-8 3:07

Beje tos Stambulo konvencijos ištroškę rėmėjai yra V.Pranckietis ir Saulus Skvernelis. Visa aukščiausioje valdžia. IDIOTAI valdo Lietuvą.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-06-8 3:04

Ji nusprendė išeidama pasilikti, kaip ir kgbistinis okupantas, slaptoji kariuomenė.

GPZ       2018-06-8 2:17

Ji nusprendė išeidama apdergti dar daugiau mums ant galvų.


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.