Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Nuo bačkos. Audrius Siaurusevičius: „Tikiuosi, kad LRT išliks laisva“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 16 d. 1:27

43     

    

Nuo bačkos. Audrius Siaurusevičius: „Tikiuosi, kad LRT išliks laisva“

„Aš tikiuosi, kad LRT išliks laisva ir kad tą mums padės padaryti ir visuomenė, ir galų gale tie patys Seimo nariai, kurie tiki Lietuvos demokratine santvarka“, – savo lūkesčiais DELFI konferencijoje pirmadienį pasidalijo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Seimo narių norą atlikti LRT valdymo, finansinės bei ūkinės veiklos parlamentinį tyrimą pavadinęs „priedanga“, LRT vadas ir toliau atviravo, žinoma, ne apie savo paties motyvus: „Kai kuriems Seimo nariams iš tiesų nepatinka LRT turinys“.

Kitomis aplinkybėmis būtų galima tik nusijuokti: ir sugebėk taip įžvalgiai pakomentuoti…  Juokingiau būtų tik tuomet, jei žiemos vakarais LRT imtų ir suorganizuotų konkursą: „Gražiausiai LRT turiniu patenkintų žiūrovų sueiliuotas laiškas“.

Patetiniu deklaratyvumu nuspalvintus generalinio padūsavimus, jog pagaliau ims ir atsiras pilietinė visuomenė, o ir politikų, tikinčių Lietuvos demokratine santvarka, rasis… Ir jie visi sutartinai eis prie LRT saugoti nuo tų, kurie reikalauja viešumo ir skaidrumo. Dar tame pačiame interviu A. Siaurusevičius įrodinėjo, jog pilietinė visuomenė ir politikai turi teisę... nežinoti: „nepaisant to, kad įmonės veikla yra finansuojama iš biudžeto, jie [LRT] gali turėti paslapčių“, buvo įsitikinęs LRT vadas…

Itin brangintina paslaptis – „kiek uždirba žurnalistai“. A. Siaurusevičiaus įstikinimu, tai paviešinti išvis „nebūtų naudinga, nes, pirma, dėl geriausių specialistų jiems tenka konkuruoti su kitomis žiniasklaidos grupėmis. Antra, norint atskleisti darbuotojo atlyginimą būtinas jo sutikimas“. Ir pridūrė, kad abejoja, jog kaip Seimo nariai sugebės išsaugoti konfidencialumą.

„Sutartys su prodiuseriais, – tikino jis, – turėtų išlikti konfidencialios“.

O kad su tais prodiuseriais – pvz., su Laurynu Šeškumi, Edmundu Jakilaičiu ar Jogaila Morkūnu – generalinis draugauja šeimomis, o jie, be kita ko, vis laimi, matyt, irgi visai netyčia, LRT skelbiamus laidų konkursus, paties vado visai netrikdo… Atvirkščiai. „Aš turiu labai daug draugų, aš bendrauju, tik taip gali sukurti turinį“, – sakė A. Siaurusevičius.

Ir čia visiems turėtų nušvisti: jei iš tiesų „turinys sukuriamas [...] bendraujant“, tai – kam jiems ten ... mūsų visų milijonai?

Daugiau LRT vadovo minčių apie LRT laisvę  ir saugotinas paslaptis skaitytojai ras ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:41
Laisvė       2018-01-25 16:00

Vyriausias skidininkas irgi tikisi, kad išliks laisvas…

platus       2018-01-18 9:10

Siauras nebaigė sakinio, tikiuosi lrt išliks laisva nuo tiesos ir nuomonių įvairovės.

Al.       2018-01-18 1:08

Saja lrt portale http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/200180/k-saja-lietuva-slystelejusi-bet-nenurasyta cituoja Cinauską:
Mano tėvynė – upelio pradžia/
Mano valstybė – ne mano valdžia/
Mano tėvynė – širdis prie širdies/
Mano valstybė – vagis ant vagies.

albina       2018-01-17 8:22

Taupant valstybės lėšas gal lai ELERT būna privati:susimes draugai ir išsipirks techniką,pastatus,o mums tai kas - bus trečias privatus kanalas,tegul konkuruoja dėl žiūrovų dėmesio.Kas turi galvas,susidėlios informaciją patys,o kam tik žaidimai rūpi,tai nieko ir nepraras.Latvija skiria tik 17 mln savo valstybinei TV,o mūsų suma būtų parama rezidentams ar mokslininkams.

Temide       2018-01-16 22:18

Kada vi LRT buvo laisva? Dabar tai iš viso virto kažko
kios šutvės asmenine skydine

Operacija "Y" arba gelbėjimosi planaZ "B"       2018-01-16 21:09

Siauras baigia kadenciją ir vardan šv.ramybės nebekandidatuoja.
Kandidatuoja ir tampa Generaliniu skydininku Jakylas Kiaulaitis.
Siauras patampa prodiuseriu, Jakylas duoda jam valdißkas babkes,  už kurias Siauras kepa “auksines” laidas. Abu kaip ir lig šiol babkes gražiai pasidalina.
Visi visiškai laimingi- demokratija užtikrinta 100%.

i zmoniu kalba isvertus       2018-01-16 20:50

tikiuosi, musu chebryte issikapstys ir toliau klestesime.

Suvaržyta LAISVĖ VOGTI       2018-01-16 19:25

Vėj,vėj,vėj.
Keip dahbahr hreikės išgyventi?

laimės formulė       2018-01-16 19:21

Laisvė pagal siauruką- tai priemonė šaikai įžūlių pižonų legaliai vogti valdiškus pinigus ir praturtėti greituoju būdu.

> Nesitikėk       2018-01-16 18:58

o aš norėčiau, kad ji vadintųsi ne ėL ėR Tė, o Lietuvos televizija,  radijas—Lietuvos radiju. Jums gražiau ėL ėR Tė?

vasis       2018-01-16 18:44

cinikas..!

NESITIKĖK       2018-01-16 18:02

kai Skydinė virs LRT TELEVIZIJA be godžių draugelių sindikato,tada ji bus laisva.

Stasys       2018-01-16 17:28

Juokas suėmė. Ar gali būti laisva “transformatorinė” su siaurusevičium, miliūte, pumprickaite, jakilaičiu ir co ? O LRT galima būtų išlaisvinti išvedus ją iš “transformatorinės”, manau aš.

iki       2018-01-16 16:42

ko reikia susireiksmint, kad patikrinus istaigos financine veikla , kaip naudojami tautos pinigai , reikia susireksmint apie istaigos laisve ar nelaisve.

Sadūnaitės kalbos Seimo tinklapyje neskelbs       2018-01-16 16:40

Nes ji prarado aktualumą. Apie tai šiandien, sausio 16 d., praėjus 3 dienoms po Sadūnaitės kalbos seime, pranešė Seimo informacijos centro atsovas. Štai jums tautos atstovybė, spaudos laisvė, laisva Lietuva, laisvės premija ir demokratija vienoje vietoje, draugai!

hau       2018-01-16 16:18

O aš tikiuosi, pinigų įsisavinimo schemos bus atskleistos. Kiekvienam bus atseikėta pagal nuopelnus.

Siaurukas       2018-01-16 15:26

skydinės bambukas.

jonas       2018-01-16 14:39

LRT JAU DABAR NERA LAISVA TEN GI BENDRU INTERESU KAIP DAUGIAU UZKALTI BABKIU IS VALSTYBINES TELEVIZIJOS HEBRYTES SUSIVIENIJIMAS.

Gogolis       2018-01-16 14:28

Gal LRT dirba MIRUSIOS SIELOS,kurios bijo ŠVIESOS?

Mokesčių mokėtojas       2018-01-16 14:25

Paleidžiu LRT į visas keturias puses…bet be BABKIŲ.

na ir atėjo laikai,-       2018-01-16 13:36

Varžo teisę vogti,varžo teisę šnapsą gerti.Kur ritamės? Gi prie sovietų taip nebuvo,nė po jų dar 27 metus nebuvo taip.Ajajai pijokėliai,ajai vagišėliai,kaip gyvensit?

konstitucinės teisės ekspertas       2018-01-16 13:19

nemato, kad nė viena kontroliuojanti institucija per tą laiką net nesureagavo.

Raigerdas       2018-01-16 13:00

O Dieve, kur nusirito Lietuva. Skydinės demagogas kabina makaronus visai Lietuvai apie laisvę. Tai tipiška komunistinė demagogija. Laisvė Siaurusevičiaus skydinei. Laisvė nuo ko? Laisvė nuo ataskaitos visuomenei kaip panaudojami mokesčių mokėtojų pinigai? Na, jis kalba panašiai kaip ir Putinas, kaltindamas visame kame Ameriką ir neatiduoda pavogtą Krymą ir kitas Ukrainos žemes. Žiūrėkite, kokia kiauliška jo mąstymo sistema:„Aš tikiuosi, kad LRT išliks laisva ir kad tą mums padės padaryti ir visuomenė, ir galų gale tie patys Seimo nariai, kurie tiki Lietuvos demokratine santvarka“. Užsidirbk, Siaurusevičiau, ir būk laisvas į visas keturias puses ir viena pusė veda link Rusijos propagandinės sistemos. Ten jie irgi išsišiepę vapa apie LAISVĘ. O dabar pažiūrėkime, koks yra LAISVAS ir nuo ko pats spekuliantas laisve Siaurusevičius:“Itin brangintina paslaptis – „kiek uždirba žurnalistai“. A. Siaurusevičiaus įstikinimu, tai paviešinti „nebūtų naudinga, nes, pirma, dėl geriausių specialistų jiems tenka konkuruoti su kitomis žiniasklaidos grupėmis. Antra, norint atskleisti darbuotojo atlyginimą būtinas jo sutikimas“. Pridūrė, jog net labai abejoja, kad kaip Seimo nariai sugebės išsaugoti konfidencialumą”. Štai jums ir LAISVĖ. Pasirodo, kad mokesčių mokėtojas, iš kurio kišenės ir semiami tie milijonai, turi nieko, visiškai nieko nežinoti, kiek uždirba “mistiniai” LRT žurnalistai. gal ten dar vaiduoklių atsiras, kuriuos LRT taip pat turi branginti, slėpti ir uždaryti už septynių durų. Kita didžiulė VALSTYBINIO MASTO PASLAPTIS:
„Sutartys su prodiuseriais, – tikino jis, – turėtų išlikti konfidencialios“.
Štai dėl ko ir vyksta tas visas pasispardymas. Taigi, bus teisinga, jeigu skydinės direktorius taps LAISVO ORO DIREKTORIUMI, geriausiu atveju. Bet visko gali būti, kad čia jau sklinda kvapas, kad galimai čia bus net kriminalinių dalykų už iššvaistytus pinigus. Dar viena “Lietuvos geležinkeliai” situacija. Ir kiek dar bus tų pripuolusių ir siurbiančių mokesčių mokėtojų pinigus aukštos klasės specialistų? Kiek Lietuvoje priviso, neva, aukštos klasės specialistų, o tiksliau demagogų, kurie su savo įžūlia kiauliška elgsena pradeda kabinti makaronus su užrašu “Laisvė” tai pačiai visuomenei iš kurios pinigų ji gyvena? Neatplėši nuo lovio Siaurusevičiaus ir Jakilaičio, nes jie grumsis iki galo už savo “paslaptingas” sutartis ėsti mokesčių mokėtojų pinigus tiek, kiek jiems telpa į jų, galimai, nepasotinamas letenas, nes reikia skubėti, kol Seimas tiek metų miegojo ir viskas buvo ramu, gera ir labai labai faina. Tikrai aukštos klasės pilotažas. Suskiams tikrai pasisekė, kai pinigai švaistomi be jokios kontrolės.

Ale       2018-01-16 12:26

Tas nusikaltėlis Karbauskis visus daro nusikaltėliais, - SOS - šventieji.

rinkėjas       2018-01-16 12:05

“Aš tikiuosi, kad LRT išliks laisva” sako LRT direktorius. Laisva nuo ko? Nuo sąžinės, moralės, tiesos sakymo, kultūringumo? Seimo nariai ir juos rinkę žmonės irgi turi teisę žinoti, kaip panauidojami biudžeto pinigai. Panašu, kad kurie kaio LRT veikėjai yra labai nelaisvi nuo pinigų troškimo. Panašu, kad tikrai yra ką slėpti, nes mestos visos pajėgos-nuo konstitucijos aiškintojų iki prezidentės. Ypač juokingas vakarykštis forumas LRT. Didžiųjų or įtakingųjų portalų žurnalistai visi kaip vcienas vieningai nėrėsi iš kailio, įrodinėdami tautai, koks baisus sukčius yra verslininkas R.Karbauskis. Žinoma, gal R.Karbauskis it nėra šventasis, bet, ponai, kokią moralinę teisę turite jūs, pasislėpę už konfidencialumo skraistės, smerkti kitus? Kiek Seimas buvo prikūręs visokių komisijų, bet tokio pasipriešinimo dar nematėm. Matyt, išlįstų labai labai slėptini dalykai. Todė dabar jau tiesiog būtina atskleisti tautai, kaip grupė draugų eilę metų įsisavino biudžeto milijonus. Tik tada, kai skraistė nukris, pamatysim tikrą “laisvos spaudos” veidą ir patys nuspręsim, kuris karalius nuogas: tiesos skleidėjai ‘patriotai’ žurnalistai ar verslininkas R. Karbauskis.

tarp kitko       2018-01-16 11:57

Nieko nepaklydau, pasakiau būtent tai, ką ir norėjau pasakyti, - kad Putino 5 koloną visiškai tenkina Siauras ir tokia padėtis LRT.

Skydinės TV vadovauja Gentvilas       2018-01-16 11:39

Kuris priešinasi LRT tyrimui.

Per mažai į veidrodį pasižiūrit       2018-01-16 11:33

prieš varydami ant kitų, kad apeina įstatymus. Visi jūsų prielipai ilgiausiom   grandinėm prapumpouja biudžeto lėšas, kad tik mokesčių būtų mažiau. Ar čia ne įstatymų apėjimai?

o kas gi skydines veikejams       2018-01-16 11:24

riboja laisve paruosti interviu su Laisves premijos laureate?

Prašymas direktoriui       2018-01-16 11:08

Gal ponas Siaurusevičius galėtų pakomentuoti, kodėl jo vadovaujama laisva, profesionali, skaidri, demokratinė LRT yra visų vadinama Skydinės televizija?
Pono generalinio direktoriaus paaiškinimas, iš kokių aukščiausių ir prestižinių elito, kultūros ir demokratijos reiškinių šis garbingas pavadinimas užsitarnautas, labai padėtų motyvuoti visuomenę ginti LRT nuo piktavalių ir korumpuotų politikų. Su elitu nebendraujanti didelė visuomenės dalis nežino, arba gali būti pamiršusi šiuos garbingus įvykius, todėl gali užimti neteisingą barikadų pusę.

Apuokiukas       2018-01-16 10:22

O per Sausio 13-osios minėjimą V. Landsbergis ištarė ( cituoju iš atminties ): ,,Siaurusevičiau, tu gi sąjūdininkas”.

Jūs (tarp kitko)       2018-01-16 10:16

Paklydote, nes “Lietuvos rytas” nėra LRT.

tarp kitko       2018-01-16 9:50

Su “Lietuvos rytu” susijusi “Balticum TV”, ta pati, kuri “Euronews” rodo tik rusų kalba be galimybės pasirinkti, ir ne tik į pagrindinį, populiariausią kabelinės planą, bruka rusiškus kanalus, kuri išmetė RTVi ir vietoje jo rodo kažkokį rusišką “gumoristinį” TNT, labai stojo ginti Siauro Skydinės TV. Triūbijo apie grėsmes LRT nepriklausomumui ir akivaizdžiai tirštino spalvas per savo žinių laidą praeitą savaitę.
Netgi tuose “Balticum TV” kanaluose, kuriuose anksčiau nebuvo tiek daug rusiškos produkcijos - “Balticum Auksinis”, pagrindinis “Balticum” (buvęs “Sidabrinis”) dabar rodo gal 2-3 kartus daugiau abejotinos vertės rusiškų filmų nei prieš 2-3 metus. Nekalbant jau apie palyginti neseniai atsiradusį “Balticum Platininį”, kuris buvo pristatomas kaip Vidurio ir Rytų Europos kino kanalas, bet ir jame kažkaip neteko pamatyti nieko kito kaip tik vien rusiškus filmus. Dar būna “Balticum” pradžiugina kažkokia neįtikėtina akcija brangesniuose planuose su išplėstiniu geresnės transliacijos kokybės kanalų sąrašu. Ir ką jūs sau manote? Ogi ir tokių akcijų metu siūloma tik dar daugiau vien tik rusiškų kanalų!
Kaip sakoma, parodyk kas yra tavo draugas ir aš pasakysiu, kas esi tu…
Kol kas nėra techninių galimybių to padaryti, bet jau artimiausiu metu ketiname pasistatyti “lėkštę”, kad išvengti to mėšlo, kuris ne taip jau pigiai ir kainuoja.

Informacinę blokadą vykdo ne tik LRT       2018-01-16 9:35

Iki dabar (eina trečia para) Laisvės premijos laureatės Nijolės Sadūnaitės kalbos nepaskelbė Seimo tinklapis (visų kitų Laivės gynėjų dienos minėjimo kalbėtojų kalbos paskelbtos), taip pat didieji portalai delfi.lt, 15min.lt, lrytas.lt. Teisi buvo Sadūnaitė, informacinę blokadą įvardijusi savo kalboje, viskas dar kartą akivaizdžiai pasitvirtino. Deja, laisvos žiniasklaidos neturim, ponai ir ponios. Sovietinė cenzūra sugrįžo.

Įžulumas       2018-01-16 9:32

Neišpasakytas tų kaimiečių iš Seimo įžulumas: bando sugadinti “gešeftą” LRT hebrytei, palaimingai daugelį metų besimaudančiai biudžeto milijonuose ir dengiamai gražaus stogo. Tai nematyta, negirdėta. Kažkas be “krikštatėvių” palaiminimo bando pasinaudoti teise žinoti, o dėmesio centre pastatyti pasaulinio masto žiniasklaidos titanus. Pavojus. Puolimas prieš demokratiją ir laisvę laisvai tratinti biudžeto milijonus, puolimas prieš paskutinę demokratijos citadelę - SKYDINĘ. Gelbėkit.

tai be abejo       2018-01-16 9:31

Laisva nuo visuomenės. Tiesiog tokiame oro burbule.

viskas gerai - tikras komunistas       2018-01-16 9:23

jei nevogsi, nemeluosi, nepataikausi, nekenksi Lietuvai ir lietuviams, neskriausi žmonių - nebūsi komunistu, neturėsi valdžios ir daug pinigų.

Siaurai, SKYDINĖ tai tikrai buvo PRIEDANGA       2018-01-16 8:59

Bet ar “pridengė”? Skydinėje priplota nosis neišaugo vėl į ilgą melagio nosį?
“Seimo narių norą atlikti LRT valdymo, finansinės bei ūkinės veiklos
parlamentinį tyrimą [Siauras] pavadinęs „PRIEDANGA.“
“Visuomene”, mokinkis iš “Elertė”
(gal ir gerai, kad taip persivadino - bent nedergia Lietuvos vardo)
vaduko, kaip gintis nuo dešimtmilijoninių valstybės skirtų pinigų panaudojimo tyrimo:
kas galėtų paneigti, kad noras ištirti nusikaltimą
tėra tik „PRIEDANGA“ (“SKYDINĖ”) kažkam kitkam? NK

Siaurovizija       2018-01-16 8:22

Netransliavo iš Seimo Sadūnaitės kalbos pagrindiniu kanalu, Pumprickaitė savaitės panoramoje net neužsiminė apie Sadūnaitės pasakytą kalbą, vietoje to kalbino Degutienę, nepaėmė iš Sadūnaitės jokio interviu, tai apie tokią laisvą televiziją šitas alkoholikas kalba?

Nėra geriau       2018-01-16 8:17

už laisvę semti, semti ir dar kartą semti neuždirbtus pinigus…

Jis durnas ar kas       2018-01-16 7:25

„Sutartys su prodiuseriais, – tikino jis, – turėtų išlikti konfidencialios“.
  Biudžeto pinigai taškomi na levo ir na pravo ir tai turi būti konfidencialu?
Argi ne svoločius jis?

Siaurai       2018-01-16 7:19

LRT ne skydinė, ji negali būti laisva. Laisva, tai nereiškia, ką noriu ta darau arba rodau.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.