Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Šeimos politika, Iš propagandos frontų, Dviejų Lietuvų ideologema

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 7 d. 8:04

26     

    

Nuo bačkos. Andrius Navickas, vienas iš naujojo Partnerystės įstatymo autorių – apie krikščionybę, meilę ir naujuosius inkvizitorius

Po įrašo apie savo požiūrį į Partnerystės įstatymą, sulaukiau nemažai diagnozių, jog nesu joks katalikas ir man ne vieta Bažnyčioje. Visiškai sutinku, kad kur kas populiariau ir patogiau Lietuvoje turėti kitokią poziciją ar paprasčiausiai patylėti. Tačiau tame ir glūdi krikščionybės paradoksas, kad, norėdamas sekti Kristų, vis atsirandi nepatogiose situacijose, niekada netrūksta murmančių ir smerkiančių. Prisipažįstu – nesu nei drąsus, nei stiprus, tad niekada neskubu veltis į sudėtingus ginčus. Tačiau jau daug kartų patyriau, jog paprasčiausiai gyvenimas „atplukdo“ temas, žmones ir nebeišeina patylėti, nereaguoti…

Na, o dėl to, jog atitiksiu naujųjų inkvizitorių krikščioniškumo sampratą, neturiu vilčių. Prisipažįstu, kažkodėl jų nuomonė nelabai manęs jaudina – rašau ne jiems, bet tiems, kuriuos dabartinės diskusijos tikėjimo, moralės, įstatymų klausimais trikdo.

Būtent jiems skirta ir tai, ką toliau surašiau.

Apaštalas Paulius laiškuose pabrėžė, kad mūsų silpnume skleidžiasi Viešpaties galybė. Sukrečianti žinia, nuo kurios nuolat bandome išsisukti. Norime triumfuojančios krikščionybės, kuri galėtų įvesti pasaulyje savo tvarką. Religinė meritokratija – kliovimasis savo nuopelnais – mums yra savaime suprantamas dalykas.

Tačiau juk patys viduje jaučiame atotrūkį tarp Jėzaus ir tos katechezės, kurios griebiamės, norėdami įsipatoginti tarp savų, siekdami aiškios tarnavimo Dievui instrukcijos.

Šventasis Augustinas „Išpažinimuose“ klausė: „Kas tas Dievas, kurį aš myliu?“ Šiuo atveju svarbu tai, kad meilė yra pirmesnė už pažinimą. Meilė Dievui – tai atvirumas jo perkeičiančiam, trikdančiam, gyvenimą sudrebinančiam veikimui, o ne įsikabinimas į kurį nors patogų Dievo vaizdinį, leidžiantį pasijusti psichologiškai, kultūriškai ar socialiai galingesniam.

Mūsų laikais krikščionimis save įvardijanti „teisiųjų kariuomenė“ labai susirūpinusi klausimu – kas ne taip su šiuolaikiniu pasauliu ir kaip galima jį „pataisyti“? Tačiau bėda, kad „triumfuojanti krikščionybė“ nuveda dogmomis asfaltuotu keliu, kuris galiausiai tepasiūlo „tikėjimo“ metaforą. Jėzaus žinia: mums reikia ne triumfo, bet atstatyti meilę sau, kuri gali būti atstatyta tik per tikrą besąlygiškos Dievo meilės potyrį, ir praktikuojama tik per artimo meilę. Tad viskas prasideda nuo klausimo – kas su MANIMI negerai, jog bijau mylėti?

Prigimtinė nuodėmė pribėrė baimės sėklų. Įstatymas – tai terapinės praktikos, kaip išgyventi su šiomis baimėmis. Tai svarbu, bet kartu augina iliuziją, jog turime būti klusnūs, stropūs ir tvarkingi, jog būtume mylimi. Esą nevalia būti silpnais. Įstatymas pradeda virsti savitiksliu. Tampa nebe langu, bet veidrodžiu. Disciplina pakeičia meilę.

Geroji Naujiena ta, kad mums nereikia bijoti savęs. Būti pasaulio standartų akimis nevykėliu – joks pralaimėjimas. Mano silpnume Viešpats tveria savo stiprybę. Tai ne magija, bet meilės potencialo atskleidimas. Visada yra kažkas, kuriam reikia mano meilės, pagalbos ir atjautos. Pastebėti Kitą – tai sveikos savęs meilės pradžia.

Apaštalas Paulius sakė, kad krikščionį galima atpažinti tik iš meilės kvapo.

Deja, šiandien tai bandome pakeisti „teisingu žinojimu“, o paskui patys nebesuprantame, kodėl kitiems to žinojimo visai nereikia, o ir mes patys nežinome, ką su juo daryti. Saugojame ir kovojame, kad tik nebūtų iškraipytas, tikėdamiesi, jog galiausiai tai bus įskaityta nuopelnu. Jei tik tai leidžia pajusti Viešpaties palaiminimų skonį, tai viskas gerai. Tačiau man, atleiskit, tai labiau primena krikščionybę be Kristaus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tai yra religija!       2021-05-11 8:33

Kaip reiks tvarto partijai, taip ir kalbės, ir visas krikščionybės filosofų mintis išvers taip, kaip išsiverčia jo švarko rankovės

elfe>>DD       2021-05-9 17:26

Chazarai 9 a tarsi prieme judaizma.
tad ir mes galim save laikyt zydais, jei krikscionybe ptiemem is zydu?..

DD plius DD- elfe       2021-05-9 10:41

chazaru kilmes “vokietis”....- čia jūs taip rašot.
Šiaip jau “chazaras” yra Rusijoje užgimęs “žydo” eufemizmas. Toks verbalinio šulerio lingvistinis triukas-sakau chazaras, žydas omeny.

Al. elfei       2021-05-8 20:38

Ir ką tas Churginas keičia ? Ar dėl to Bibliją cituoti turim jau angliškai ?

to Al.       2021-05-8 19:08

Kažko nesupratot? Tik pirmam sakiny apie Bibliją, toliau apie Churgino Faustą

Al. elfei       2021-05-8 18:48

KNYGĄ jau galima gauti ir lietuviškai. O ir ne angliškai ji parašyta.

elfe        2021-05-8 14:50

kaip sako KNYGA, Nothing is New Under the Sun.
tereikia prisiminti kaip jezuitu besidedantis chazaru kilmes “vokietis” ikure Iliuminaciu ordina, i kuri jam pavyko itraukt tokius pasizymejusius kulturos genijus kaip Humboltas, Gete, Mocartas… netgi musu Reza, Humbolto drauga…

atsitokejes Mocartas sukure “Stebuklingaja fleita”, o Gete parase Fausta, Iliuminacius ikunijes Mefistofelio personaze…
tik kodel ir kur pradingo Lietuvos karaimo Churgino verstas Getes (J. W. Goethe) Fausto antrasis tomas?.. nors ir pirmaji sunku besurast, pasirodzius A.Jonyno vertimui, kuris visiskai sunaikino prasme.
stai sis jo sakinys isduoda, kad jis arba visiskai nesuprato Fausto, arba vykde toki uzsakyma, po ko gal ir buvo paaukstintas iki Rasytoju Sajungos pirmininku: Antanas A.Jonynas: „Mumyse tiek Fausto, kiek Faustas yra siekiantis gėrio, bet kuriantis blogį žmogus“.
taip, kuriantis blogi, tik kol leidziasi manipuliuojamas “svietejo” Mefistofelio, save pristatancio “esu dalele tos jegos, kuri visiems be atvangos darydama tik gera, blogo linki”.
tad kas siandien atlieka Mefistofelio vaidmeni?.. kokiu “geruoju filantropu” taip zavisi musu knyguciu prisiskaite intelektualai?.. kuriu nereiktu painiot su inteligentais, nes sie sava galva vadovaujas…

Dzeikas       2021-05-8 12:49

Krikscioniskai:
Hm…sitas fruktas ne toks kvailas, kaip jus isivaizduojate. Jis tiesiogiai nesako, kad “vyras su vyru yra gerai”.
Jis pucia migla esan: ...mes nezinome kas yra gerai, kas yra blogai…neapykanta yra didesnis blogis negu zmoniu paklydimai…inkvizitoriai(t.y. tie kurie priestarauja pederastu santuoku iteisinimui ir prilyginimui vyro ir moters santuokai) skleidzia neapykanta Dievo avineliams…. O nuodemes baime fruktas isvarto “nebijokite saves, Dievo galybe atsivercia per jusu silpnuma”. T.y. logiskai iseina nebijokite nuodemes, eksperimentuokite per jus pasireiks Dievo galybe.

Life Site News       2021-05-8 12:41

Iš komunistinio folkloro: sakyti ,,gimdyvės” ar ,,nėščios” dabar nebemandagu - teisinga sakyti ,,gimdantys žmonės”
Pro-Abortion Congresswoman Cori Bush Refers To Pregnant Women As “Birthing People”:
https://www.lifenews.com/2021/05/07/pro-abortion-congresswoman-cori-bush-refers-to-pregnant-women-as-birthing-people/?inf_contact_key=ea2be26bc11a7be303df3381a2cccb95cc0558ed5d4c28cbfab114022b1ec50d

Dzeikas       2021-05-8 12:35

Na kazka reiktu ir apie autoriaus mintis pasakyti, ne vien apie pati autoriu…:
Perskaiciau ir pabandziau suprast. Autorius lietuviskai pradeda is tolo, ale “salin inkvizitorius”, “nesmerk kitu ir patsai nebusi pasmerktas”, “Būti pasaulio standartų akimis nevykėliu – joks pralaimėjimas.”(pastarasis sakinys visiskas nusikalbejimas. Dievo akyse, jeigu tapai nevykeliu GALEDAMAS juo nebuti, o todel kad pasirinkai Dieva - tai pergale. Bet ne zmoniu akimis ziurint. Bet ne cia apie tai) ,  ir veda veda…o kur veda taip ir nesupratau.
Nesupratau autoriaus argumentu kodel jis balsuoja uz vienalyciu santuoka kaip seimos institucija istatyma.
Tai kur po galais argumentai? Valstybe istatymu nesikisa i zmogaus asmenini gyvenyma, nori gyvent ligoniai kartu ir tenkinti savo iskrypima, jeigu tai nera pavojinga aplinkiniams - valstybe tyli. Nesikisa. Tai nera jos reikalas.Tai asmenu susitarimo reikalas.
Bet kodel sis Navickis a le “krikscionis” grindzia Dievo zodziu iskrypeliu, kuriu yda “slykstu Dievo akyse”(taip tiesiog Biblijoje ir pasakyta) iteisinima kaip kazkas ka valstybe saugo? Valstybe saugo IR TOKIUS asmenis, ju ekonomini, politini interesa. Tam yra ukinio sugyvenimo istatymai - jie gali juo naudotis.O lovos reikalai - ne valstybes reikalas.
Navickis mala sh. nes nera Biblijoje pateisinimo pederastijai. Yra pasmerkimas pykcio ir kersto net ir tokiems asmenims , bet ne ju ydu teisinimas.
Tai Storulis matyt nuduoda kvaila ir teikia Biblijai to, ko ten nera - apriorini tariama smerkima pederastams. Vel itariu samoninga mela, syki zmogus vaizduoja ismananti, tai turetu zinoti, kad pasmerkta pederastijos yda, o ne patys pederastai.

Leonardas Jokšas       2021-05-8 12:27

Klausimas krikščionybės žinovais besiskelbiantiems (panašiems į šitą Navicką): gal pamenat, kokiais žodžiais Dievas išlydėjo Adomą ir Ievą iš rojaus?

Dzeikas       2021-05-8 10:44

Raigerdui:
Navickis isdave ne krikscionis, o katalikus.
Krikscionis vadovaujasi Biblija , kur berods apastalas Povilas pasake:
“Net jeigu as mokyciau jus pries Sventaja Dvasia - neklausykite manes”(atpasakoju)
Katalikai gi ne Biblija vadovaujasi, o kunigo kalbomis nuo sakyklos.
Krikscionims jau seniai buvo aisku kas cia do “fruktas”

Teko girdėti,       2021-05-7 20:12

kad esama gyvųjų lavonų. Kai siela, nematydama jokių perspektyvų, palieka kūną anksčiau laiko, bet kūnas Dievo malonės dėka baiginėja savo amžių Žemėje, kuris buvo jam skirtas. Ir sako, kad gyvieji lavonai neturi jokių galimybių tęsti savo buvimą Amžinybėje. Ar čia ne tas atvejis?

Įdomu,       2021-05-7 20:07

ar tas Navickas turi vaikų? Turbūt ne. Tai už ką jis jų taip nekenčia?

Kis       2021-05-7 17:27

reto grozio roza.

Storas       2021-05-7 16:23

Labai dėkingas Navickui, žiūrėdamas į jį jaučiuosi plonas kaip smilga.

DD plius DD       2021-05-7 14:54

Navickas siųlo “naujosios inkvizicijos” terminą.
Hmm. Pirmiausia hmm dėl to, kad kadaise buvusi inkvizicijos praktika apžėlus prietarais, mitais ir stereotipais- girdi, juodaskeverniai tamsybininkai siautėjo, degino ir kankino. Šiaip jau, Navickas, būdamas lyg ir ne profanu, turėtų žinoti, kad tai greičiau buvo duoklė miniai, masėms. Procesai vykdavo pasaulietiniuose teismuose, bažnytininkus kviečiant lyg ir teismo ekspertais. Budelių bažnyčia neturėjo- turėjo magistratai. Turėjo ir “raganų kūjį”, bet popiežiai, daugiausia į tokią priedermę žiūrėjo kreivai, be palankumo. Įdomiausią inkvizicijos paaiškinimą esu girdėjęs tokį- mikologai, ištyrę viduramžių kaip tik to laikotarpio archeologų aptiktą medžiagą, pastebėjo, kad raganų procesų ir kažkokio ten parazitinio javų grybelio arealai sutampa. Kur paplitęs- degė laužai, kur ne- buvo ramu. Teigiama, kad tai dėl grybelio haliucinogeninių savybių. Na, nežinau.
Bet gerai žinau, kas iš tikrųjų vertas susiklosčiusios “inkvizitoriaus ” etiketės. Nagi, pažiūrėkim, išmintingieji kurmiai, kas dėl pažiūrų sklaidos iš tikro nukentėjo (prarasti darbą, pareigas, statusą, tai ne tas pats, kas facebooke būt mimozų apipešiotam). Tai štai- Buvo toks tūlas J.Panka ir tūlas V.Radžvilas. Jie nukentėjo? Mano supratimu nukentėjo. Dėl ko? Mano supratimu dėl pažiūrų.
Ir štai toks prašymėlis A.Navickui- parodykit, prašom, “inkvizitorių”, kuris minėtus žmones degino ant politkorekiško laužo. Kitaip sakant- kas čia inkvizitorius?

Grafomanui        2021-05-7 14:08

A.Navickui - ką Dievas nori pamokyti, tam protą pamaišo, kas ir atsitiko Jums. Tokios jūsų skelbiamos demagogijos apstu visų LGBT atstovų pasisakymuose. Jie visi vienodi, tarsi susitarę tvirtina tą patį. Šiuo atveju ir jus ne kažkas. Tikrai originalumu nesergate ir kankinio iš savęs nedarykite. Kankiniai kovoja už tiesą ir vardan tiesos pasiryžę ir gyvenimą paaukoti. O jus? Skendite MELE ir tuo esate netgi labai patenkintas

Al.       2021-05-7 11:54

,,Disciplina pakeičia meilę.” Agresyvus visuotinis sodomitų internacionalo puolimas reikalaujant apmokyti ,,meilės” praktikų vaikus nuo darželio - ar tai yra ta meilė, kurią reikia ginti nuo ,,inkvizitorių” ?

kokios klaikios Tavo naktys       2021-05-7 11:29

Andriau.

Žodžio laisvė...       2021-05-7 11:06

Autorius išsitreniravęs makaronus kabinti per daugelį metų.Netikiu jo žodžiams.
Paistalai.

Įspėjimas       2021-05-7 10:57

Krikščioniškasis imperatorius Justinijonas kovai su “graikiška yda”  538 m. paskelbtame įstatyme įspėja:
  „Kadangi kai kurie vyrai, nugalėti velniškos pagundos, vykdo tarp savęs labiausiai gėdingas nešvankybes ir aktus, priešingus prigimčiai, mes juos raginame bijoti Dievo bei ateinančio teismo ir susilaikyti nuo tokių neleistinų ir velniškų praktikų, kad teisingas Dievo pyktis nekristų ant jų dėl šių pagoniškų aktų ir miestai nežūtų su visais jų gyventojais… Kadangi tokios nuodėmės yra bado, žemės drebėjimų ir maro priežastis, mes įspėjame vyrus susilaikyti nuo šių veiksmų ir nepražudyti savo sielų.

Raigerdas        2021-05-7 10:05

Ką ketinate apgauti A. Navickai? Putoja jis vis nuo didesnio išdavysčių skaičiaus. Prieš 20 metų ir anksčiau A.Navickas nusispjovė į Tarptautinių žmogaus teisių normas, į normas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Jo tada niekas nesustabdė. O dabar A. Navickas išdavė juo pasitikėjusius krikščionis, kurių dėka jis padarė karjerą ir iš valstybės gauna dabar gerą mitybą. Praradęs bet kokią bendrystę su savo padorumu, jis jau manipuliuoja Dievo vardu, mušasi sau į krūtinę kad myli Dievą. Kiek jūsų ten nesistengsite apgauti žmonių savo manipuliacijomis, bet bus taip, kaip sakė Kristus, o ne kaip vaidenasi A. Navickui. Ir jis mokė, kad labai svarbu apsaugoti žmones nuo tokių manipuliatorių ir išdavikų, kaip A. Navickas:„Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų.
  Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. Taigi jūs pažinsite juos iš vaisių“. A.Navickas seniai stumia žmonėms Lietuvoje blogus vaisius. Manau, nemažai žmonių jaučia apmaudą, kad A.Navickas augina tuos blogus vaisius dėka valstybinio atlyginimo. Palikite jį be valstybinio atlyginimo ir jis pradės dainuoti visai kitas daineles. A. Navickas mato tik tai, ką nori matyti, kas jam naudinga, bet nemato reiškinių esmės.

Inkvizitoriams tokiu užsiimti       2021-05-7 8:46

tikrai būtų beprasmiška. Įmetus tokį dujų burbulą į bet kokį vandeni - gėlą, sūrų, mineralinį - jis vis tiek plūduriuotų kaip tas produktas eketėje, reikėtų pripažinti nekaltu…

demadogija       2021-05-7 8:21

Andriau Navickai.neklaidink savęs nei kitų..kažkada kalbėjai kitaip.skaitydavau straipsnius.dabar jaučiuosi tarsi išduota

Krikscioniska       2021-05-7 8:19

meile yra apsisprendimas veikti pagal Dievo Zodi. O kas pazista Sventa Rasta niekada nepripazins kad vyras su vyru yra gerai.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.