Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos, Šeimos politika

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 5 d. 9:28

26     

    

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

I. Gaila, kad, kaip rodo Prezidento užsakyta apklausa, didesnė dalis visuomenės yra įbauginta ir, panašu, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą priima kaip problemą, o ne sprendimą. Kita vertus, žmogaus teisių klausimai niekada nėra populiarūs, o visų mažumų apsauga ir dėmesys kiekvienam žmogui yra brandžios demokratinės visuomenės bruožas. Todėl svarbu turėti drąsos priimti partnerystės įstatymą. Ne todėl, kad to nori Laisvės partija, bet todėl, kad tai teisinga ir atitinka bendro gėrio principą.

II. Partnerystės įstatymas niekaip nėra susijęs su teologiniu homoseksualumo traktavimu. Šis įstatymas niekaip neįpareigoja keisti žmones savo religines pažiūras. Taip pat juo niekaip nekeičiama nei bažnytinės, nei civilinės santuokos sampratos. Bažnyčios vidaus reikalas, kaip traktuojama santuoka, o civilinę santuoką Lietuvoje reglamentuoja Konstitucija.

III. Lietuviškas įstatymo projektas didesne dalimi remiasi Vokietijos patirtimi. Vokietijoje egzistuoja Gyvenimo partnerystės įstatymas. Jis niekaip nesuardė vokiečių šeimų ar nesugriovė šios valstybės.

IV. Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas reglamentuoja dviejų asmenų santykius ir niekaip neišplečia jų teisių vaikų atžvilgiu. Jame nėra numatyta nei speciali įvaikinimo galimybė, nėra ir pretenzijos, kad partnerystės įteisinimas yra tas pats, kas santuokos sudarymas.

V.  Per viešą diskusiją Teisės ir teisėtvarkos komitete buvo aiškiai pasakyta, kad ūkinių sąjungų įstatymas, kuris kurį laiką buvo pristatomas kaip alternatyva ar kompromisas partnerytei, negali kompensuoti partnerystės įstatymo ir esą net nėra tikra alternatyva.

VI. Partnerystės įstatymas skirtas tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų sąjungoms. Abiem atvejais jis suteiks santykiams saugumo, didesnį apibrėžtumą, įteisins aiškias pareigas ir teises.

VII. Asmeninis argumentas: esu tvirtai įsitikinęs, kad partnerystė nėra žmonių, kurie negali sudaryti sąjungos (kalbu pirmiausia apie tos pačios lyties partnerius), įnoris, tačiau saugesnio, oresnio gyvenimo užtikrinimas. Tai labai svarbus žingsnis įtvirtinant jų žmogaus teises. Mano įsitikinimu, kiekvienas krikščionis Lietuvoje turėtų siekti tokios visuomenės, kurioje kiekvienas asmuo jaučiasi saugus ir nėra nei diskriminuojamas, nei stigmatizuojamas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. elfei       2021-05-7 16:13

Vietoj sorry sakyti sorros labiau atitiktų partijos politiką.
Elfe, įsivesk lietuvišką raidyną.

elfe        2021-05-6 19:08

dovanokit, bet patycias skaityt irgi “neskanu. “
tai niekaip neirodo jusu pranasumo pries si zmogu.
atvirksciai. kritikuodami isvaizda, o ne paziuras, tik patys save pazeminat. sorry.

Kas geriau?       2021-05-6 10:43

Gal nereikėtų daug dėmesio skirti apsimetėliams ir veidmainiams?Situacija tikrai panaši į priešsąjudinį laiką,kaukės krenta,gardaus valgio šaukštas svarbiau už brolį ir Tėvynę,valstybėje sunki padėtis,o kas seimo darbatvarkėj?Bet…baimė juos išduoda.
Toks puolimas prieš šeimas ir Konstituciją,kaip TSRS byrant:propaganda ir smerkimas per ...visuomenės TV,pasamdyti etatiniai nuomonės formuotojai ir t.t.O tuo metu Klaipėdą palieka ne tik Baltarusijos kroviniai,bet ir japonai.Bet kam tai rūpi?

Kis       2021-05-6 9:21

Meitelis ant backos

tiek       2021-05-6 7:29

lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas nėra joks problemos sprendimas. Taigi visa Lietuva ,šmiki, tau sufleruoja - tos problemos sprendimas glūdi psichiškai neįgalių žmonių gydyme. Plius - na negalima leisti iškrypėlių nesamonių legalaus finansavimo - visos šalies nusikalstamo prievartavimo pagrindo.Žmonės nuo tos “pažangos” jau nebežino kaip dangstytis : vieni ,palūžę jau kalba - nelieskim jų , tik neleiskim jiems viešo išsidirbinėjimo. Nieko panašaus - nustačius teisingą diagnozę( du trečdaliai apsiskelbusiųjų garantuotai tai daro tik dėl pelningo posto, ar ir tiesiog dėl gaunamų pinigų).

Klausimėlis:       2021-05-5 21:25

Kokios lyties yra p. Navickas, parašykit kas tikrai žinot.

Ką sakysi DIEVO MOTINAI       2021-05-5 20:10

jaunimas net nesupranta, kad jie gyvena bukesnėje, bei didesnėje propogandos erdvėje nei mes sovietmečiu. Dabartiniai politologai, žurnalistai, valdžiažmogiai virto pačiais tikriausiais propogandistais. Jiems negėda meluoti ir kalbėti visiškus absurdus, meluoti, demonstruoti dvideidiškumą...svarbu algą gauti, pralenkė ir pačius senuosius politrukus. Ei A. Navickai iš bernardinai.lt, didysis propogandiste, juk ateis diena kai stovėsi prieš DIEVO MOTINA… Ką sakysi prieš JOS VEIDĄ? Kad gynei moterų ir mažumų teises, tu įsivaizduoji, kad ir ten tu galėsi kalbėti taip kaip dabar??? Tu buktai tikintis žmogus ar ir tuomet buvo tik krikščioniškoji propoganda?

Rinkėja iš Kauno       2021-05-5 18:05

šitas tuščias becharizmis ir bestuburis žmogėnas trilinkas susiries , jei partija lieps laižyti savo užpakalį , pateptą garstyčiomis”, ir rėkti “o, kaip saldu”. Nes jei turėsi stuburą, į sąrašą nepateksi, o vienmandatėje tokio tikrai niekas nerinks.

Interesnas veidelis       2021-05-5 17:45

Tik lūpos kažkodėl skersai, o ne išilgai…

Al.       2021-05-5 17:14

Ar gudų vėliava jam prie barzdos prilipo ?

Nagi       2021-05-5 16:45

kur tu nepalaikysi.Pelningo darbo neteksi

Joooo,       2021-05-5 15:48

na, nežinau kas panorės būti jo partneriu???

palai       2021-05-5 14:58

Bus panašus į Katunskytę tik kad su barzda.
Galėsim siųsti į euroviziją, ten barzdotos bobos labai populiarios.

Pala pala       2021-05-5 14:21

Sabatauskaite sake,kad 2022m visi seimunai seges sijonus,labai noreciau pamatyti kaip atrodys A. Navickas!!!

politinis sunkiasvoris       2021-05-5 13:40

300 kg bekonas ant bačkos?
Vargeli, taigi po jo kitiems jau nebebus kur lipti…

> ANDRIUI NAVICKUI       2021-05-5 13:32

Tamsta Andriau,kas jums nutiko,kad tapote pilnai liberalmarksistinių ,,vertybių” išpažintojas ir skleidėjas, ne veltui priklausote globalistinei-kosmopolitinei TS-KD partijai.Buvote sulibėralėjusios svetainės bernardinai.lt redaktoriumi,tuomet dar tikėjau jūsų nuoširdumu ir nuolankumu krikščioniškom vertybėm.Dabar aiškiai tapote pasiklydusių krikščionių ,,vertybių” ižpažintoju,-tad graudu ir liūdna.

Hmm..        2021-05-5 12:46

ar Bernardinus su A.Pleckaicius, D.Puzliu jau galutinai okupavo “Open Society foundation, kad A.Navickui belieka lipt “ant backos”, kad butu dar isgirstas? smile

rename       2021-05-5 12:40

Navikas.
(piktybinis).

Kas valdo valstybę...       2021-05-5 12:07

Labai panašu, kad šis riebus veikėjas valstybę supranta, kaip visų formų pasibirbinimo saugotoją ir rėmėją, o kad palaipsniui įsigalės amoralumas ir visiškas chaosas visuomenėje, jam tas visiškai nesvarbu.

Žodžio laisvė...       2021-05-5 11:55

Tiesos.lt vis laikas nuo laiko “pasipuošia” šito vaikėzo ,velniui dūšią pardavusio ,paveikslu.Ne tau ,Andiau Navickai,
mokyti mus apie Žmogaus Teises.Mes išmanome jas geriau,negu tu,tik vakar išsiritęs iš kiaušinio lukšto ir nekovojusio
už skriaudžiamą Žmogų,niekada negynęs Lietuvos Konstitucijos,o giedantis pagal užsakovo muziką ir pabarstantis trupinių
nuo galingųjų stalo.Žiūrėk,neužspring per dideliu trupiniu,aiškintojau.Matyt ,ir tu nežinai kur panaudoti savo daiktą???

Taip, aš palaikau       2021-05-5 11:48

Sovietų valdžią ir okupacija vadinu išvadavimu! Va, kaip išverstaskūriai Konservatorių partijoje žygiuoja senu įpročiu iš inercijos.

Gabrielei       2021-05-5 11:26

nesutinku, kad is baimes. manau, kad valdantieji ta daro is isitikinimo, kad elgiasi siuolaikiskai, moderniai, europietiskai. aisku, kad nesmagu, kai amerikos ar koks kitas ambasadorius pirstuku pamojuoja ir pabara. bet del investiciju, paziurekite vakaru rimtas gamybines (o ne telefoniniu kromeliu, kurie siandien yra, o rytoj jau ne) investicijas “nedemokratiskose” Lenkijoje ar Vengrijoje. Jos ten klesti, nes tikram verslui reikia pelno, ir ji jie ten sekmingai uzdirba.

Ferma       2021-05-5 11:16

Dviejų paršelių partnerystė. Navickai, ar jau susiradai sau paršelį.

Prašalietis       2021-05-5 10:51

Eiliniam žmogeliui yra nesuprantama šiandienių seksualinių impotentų, homikų, pedikų, zoofilikų ir t.t. bei juos palaikančios, jų seksualinį “šaunumą suprantančios”, jų “partnerystės teisines” išangių “problemas” sprendžiančios publikos “europietiškai progresyvus” ir nesibaigiantis Navickinis trioskimas. Liaudies išmintis jau seniai sako:“kam ko labai trūksta, ar nepajėgus to daikto turėti ar galėti- tas visuomet tik apie tai ir kalba”... Kaip sakė Smetoniniame kaimelyje kaimo sena bobelė -“padėk jiems Dieve” šios publikos “seksualiniuose pasiekimuose”, tik nereikia kelti “politinio demokratinio seksualinio” triukšmo ir pagaliau “tautiškai ir patriotiškai” tratinti vieni kitų išanges ir kaišioti savo liežuvius vieni kitiems ten, kur šunys kaišioja vieni kitiems jų “seksualiniu” periodu…be tokių politikierių kaip Navickas ar Kremliaus okupacinius kurantus sapnuojančio didžiausias konservatorių “sekso, politikos ir visokių kitokių dalykų tautinio giganto” Vytauto Lansbergio… “demokratinių” seksualinių -politinių pažiūrų afišavimo. Fui, bėgu vemti…..

Gabrielė       2021-05-5 10:38

Reikia turėt drąsos prisipažinti - valdžiažmogiai įbauginti ir arba užinteresuoti priimti partnerystės įst. ,nes grasina JAV, Britanija, kad nebus investicijų. Paprasti žmonės tai supranta, kad įst. priims, bet investicijų nebus, o valdžiažmogiai nesuvokia, gal todėl, kad jiems kokia nors parama pažadėta (kas galėtų paneigti?). 2. Žmonės nėra įbauginti. Lietuvių taut yra senesnė nei JAV mes turim savo tūkstantmetes tradicijas. Mūsų širdyse dar gyvas vertybių suvokimas. Ir mes priešinsimės jūsų varomai zombinimo politikai, kuri vadinama mažumų ar moterų gynimu. 3. Apie biznį:kai imi avansą, reikia būti garantuotam, kad įvykdysi…,o jei įsivaizduoji, kad kiti durnesni ir tu juos apgausi,tuomet gali baigtis liūdnai. Toks jau tas biznis

nereikia stebetis       2021-05-5 10:11

Navickas tiesiog transliuoja konservatoriu daugumos pozicija, cia tikrai nera tik jo asmenine nuomone. Balsavimas del partnerystes istatymo eis kaip per sviesta, nes be triju valdanciuju, ji tikrai palaikys socdemai ir ju atskile butkeviciai ir balcyciai. balsu uzteks, kaip ir Genocido centro vadovo istorijoje, ar balsavime del lygiu galimybiu kontrolieriaus ar kt. ir juokiga, ir pikta, kai zmones iesko kazkokiu kontraversiju del Seimos marso organizatoriu, kai Seime stai tokie dalykai vyksta. o Saudargas ar koks Azubalis viesai ka nors pakalbes ir vel ateis susizavejimo jais banga, kad stai konservatoriu yra labai geru ir doru, tik ju mazuma, bet tikekimeeeees kazko is ju. ir vel viskas liks kaip buvo.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.