Nuo bačkos

Nuo bačkos. Algimantas Valantinas: sakyti, kad teismuose tik blogai, – neatsakinga ir grėsminga

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 25 d. 11:48

24     

    

Nuo bačkos. Algimantas Valantinas: sakyti, kad teismuose tik blogai, – neatsakinga ir grėsminga

Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas teigia, kad, nors visuomenės nusivylimas ir pasipiktinimas šių dienų įvykių aplinkybėmis akivaizdus ir suprantamas, sakyti, kad viskas teismuose tik blogai, – neatsakinga ir grėsminga.

„Viešojoje erdvėje pasigirsta kalbos apie pokyčius teismų sistemoje, pirmiausia, reiškiant nepasitenkinimą, tačiau nekeliami klausimai, ko trūksta, kokie sprendimai ir priemonės reikalingi, – tai kuria nepasitikėjimo ir grėsmės atmosferą visuomenėje ir kelia riziką demokratinės valstybės principams”, – sakė A. Valantinas.

Daugiau Teisėjų tarybos pirmininko Algimanto Valantino minčių rasite ČIA.

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pensininke       2019-03-1 9:01

Visa   politine sistema nuo   pat VAGNORIAUS laiku padidino algas TEISESAUGAI,  kad   NEVOGTU   ir butu DEMOKRATINES sistemos PAMATO KUREJAI. Ir sis seimas lojalus teisesaugai ,  be jokiu skrupulu jiems didina algas,  nera jokios ATSISKAITYMO kontroles AUKSTESNEI   TEISMU Pakopai, kurios nera ir nenori keisti   teismu reformos. Vienetai   saziningu teisejau   yra UZURPUOJAMI   arba turi begti is TEVYNES   del SUPULIAVUSIOS teisesaugos.  TAI   GRYBAUSKAITES skiriami ir seimu   tvirtinami   teisesaugos instituciju   vadovai.  SABATAUSKAI,  SEDBARAI,  BERNATONIAI   dar lenda i   eteri ir aiskina kaip reikia keisti teisesauga,  nors patys viska zinojo   ir toleravo.

Tvankstas       2019-02-28 20:24

Šitie valantino rypavimai išvis yra komiški : taip buvo gražu, viskas slėpėsi po korupcijos maurais ir staiga pradėjo mėtyti akmenukus, smarvė pasklido, kurios tvaikas bandomas saldžialiežuvavimo apgaule įteikti - viskas tvarkoje, kaip demokratija be savo pelkės, maurų ir krokodilių valantinų ?

Skubus reikalavimas       2019-02-27 16:14

Atsiliepiame į gerb. Valantino apsivalymą. Reikalaujame teisėjo Frolovo pasiekimus įgyvendinti, - Onutei iš Ašašnykų kaimo tiekti samogoną. Senukas Juozas Trainavičius buvo įkalintas keturiolikai metų (lrytas 2014-04-27 “Medkirčiui priklijavo pedofilo etikėtę ir įkišo į kalėjimą”), tačiau net penkis metus kalėjęs nepasimokė ir samogonui pinigų neduoda. Tik advokatas Mikliušas surinko įrodymus, kad byla buvo sufabrikuota, bet Onutė be šnapso negali gyventi todėl Valantinas galėtu iš savo algos ją sušelpti. Šitą bylą reikia viešinti visam pasauliui, kad kitų valstybių teismai imtų pavyzdį iš Lietuvos kaip rūpintis vaikų teisėmis.

nekaltumo prezumpcija       2019-02-26 22:52

Kodėl apie ją tiek daug kalbama? Juk TEISĖJŲ atveju tai antros eilės dalykas. Pirmoje eilėje - sulaužyta PRIESAIKA. Jau gal į tai laikas dėmesį atkreipti?

žinai, Valantinai       2019-02-26 21:52

prieš kelis metus kreipiausi pagalbos į valstybę, ir tik susipažinusi su šia “pagalba” nusprendžiau kuo skubiau iš ten nert susitaikius su nuostoliais, neteise, absurdišku neteisingumu, kuomet visi tavęs klausia “kaip taip gali būt”, o man belieka atsakyti “tokia teismų praktika”. Ji yra nežmoniška, baisi, kankinanti atsakingam doram žmogui, kuris ateina ginti savo ir savo vaikų teisių. Brutali teisėja (KAT), išsikerojusi jos puikybė priverčia bet kurį kultūringesnį, dvasingesnį žmogų gūžtis. Vaikų teisės kovoja už neatsakingą pusę, kad tai tektų kuo mažesnė alimentų suma vaikams išlaikyti. Na, pagalvokit, dar 50 eu permokės, tai kaip paskui pačiam gyventi. Žodžiu, praėjus visam tam košmarui, sakiau, kad galiu knygą parašyti. Tiek išgyvenimų, neteisingumo, nepagarbos patirta. Iš manau, tas neteisungumas taip pat buvo ne už ačiū. Dabar aš rami, nes tie, kas taip teisia, bus dar griežčiau teisiami ir vargas jiems. Todėl sakau, ačiū Dievui.

kas bus,kas nebus...       2019-02-26 14:10

Liūdna,bet iš didelio debesio bus tik daug priteistų kompensacijų,iš to paties biudžeto.Šiek tiek piktžiugiška ir linksma,kaip pasimetę jie lemeno besiveliančius burnoj tekstus,kaip baimė tvyrojo jų akyse.Pritvinko pūlinys teisingumo rūmuose,gerai,kad dar neužraudojo,kad per mažas finansavimas.Gerai,kad apsidovanot spėjo,matyt,šventei reikėjo *šiek tiek*grynųjų?

Minde       2019-02-26 13:38

O kaip su ta Samaneles byla?

Panika       2019-02-26 8:13

Kai kuriuose teisėjų veiduose, matosi nerimas, tiesoje tik niekada nebūna nerimo, o tamsoje ji didelė, nes gal ateinanti šviesa nušvies ir tamsius užkampius,  šviesoje su melu daug sunkiau, ar net neįmanoma.

Tvankstas       2019-02-25 23:25

“Demokratijoje aš turiu paklusti 200 žiurkių mano paties rūšies.” Voltaire - tai čia aš turiu skaityti žiurkės ašaras, kaip jam smagu žmones graužti ?

aš taip manyčiau:       2019-02-25 22:25

manyčiau, kad šitas teisėjas turėtų pasakyti: “Atsistatydinu”.

ah1       2019-02-25 20:10

ar išdrįs seimas su prezidentu :

“1. Pripažinti netekus galios LR Teismų įstatymo 3 straipsnio (Teisėjų nepriklausomumas) 4 dalį, nustatančią, kad „Niekas neturi teisės reikalauti, kad teisėjas atsiskaitytų dėl konkrečioje byloje priimto sprendimo“.

2. Papildyti LR Baudžiamąjį kodeksą straipsniu:

„Teisėjų dėl savanaudiškų ar kitokių asmeninių paskatų ar kitų asmenų pašalinėje įtakoje priėmimas žinomai neteisingo nuosprendžio, sprendimo, nutarties, teismo įsakymo ar nutarimo –

baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų. Teisėjų dėl savanaudiškų ar kitokių asmeninių paskatų ar kitų asmenų pašalinėje įtakoje priėmimas žinomai neteisingo nuosprendžio, susijusio su kaltinimu itin pavojingo valstybinio ar kitokio sunkaus nusikaltimo padarymu,– baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.“

Bausmės sankcijos dydžius nurodome kaip orientacinius, jie turi būti suderinti su galiojančio LR Baudžiamojo kodekso bausmių proprocingumo principais.”

Nebaudžiamumą teisėjų panaikino “tapkės” atsidėkodamos už antikonstitucinę “tapkių” nutartį?

ah1       2019-02-25 18:14

Blogai - nuo pat apylinkės, apygardos ir baigiant LAT - pažeidinėjami įstatymai, žmogaus teisės,fabrikuojamos bylos,  teismo nutartyse meluojama, meluoja net LAT dangstydami žemesnės instancijos teisėjus ir tokiu būdu dirba kaip antikonstitucinis nusikaltamas susivienijimas, nes pažeidinėja LR Konstituciją tikslu nuteisti nekaltą. Ir jie - teisėjai nebaudžiami, todėl ir siautėja neleisdami gintis ir todėl būtina įvesti teisėjams laisvės atėmimo bausmes už žmogaus teisų pažeidinėjimus ir bylų fabrikavimą ir antikonstitucinę veiklą.

kontrpuolimas       2019-02-25 18:11

Pas Valkatką Vazelinas ir daugiau “perliukų” išdrėbė. Vos ne, negalima liesti teisėjų išvis. Todėl, greičiausiai, ir ta STT akcija baigsis niekuo. Įdomiausia, kad nei vieno prokuroro nebuvo sučiupta. Nebent…

kaip       2019-02-25 17:39

is dangaus, o kad pelkeje tiek metu, kai net nebandyk kruteti baudziauninkeli, jam nusisvilpt

Vilnietė       2019-02-25 15:51

Kaip jūs manote, kai teisėjas pasako, jog nepriims nei vieno gynybos liudininko, tai tame teisme viskas gerai? Tai jūs žinote, apie tai buvo daug rašyta, bet teisėjas nenori ir nepriima nei vieno gvnybos liudininko. Tai tokiuose teismuose viskas gerai? Gal jau patylėkit, bet geriau atsistatydinkit, nes jums gali būti pateikta šimtai tokių ir daug beisesnių klausimų.

Ona       2019-02-25 15:21

Idomu ar   Vyr.teisejas Kazys atsiskaitys uz antikvarines   masinos remonta?  O kiek   tokiu k a z i u   yra?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-02-25 15:19

Labai svarbu dėl artėjančio referendumo. Paskaityk ir persiųsk kitiems. Žmonės turi žinoti.
REFEREN DŪMAI, dūmai, dūmai. Nejuokauju, tikri dūmai, arba kitaip tariant miglą į akis pučia…

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8195:lr-seimui-del-lr-kt-pirmininko-dainiaus-zalimo-apkaltos&catid=31&Itemid=101

Pensininke       2019-02-25 15:17

Grybauskaite   uz   “GERA”  Valantino   darba paaukstino pareigose. O kur supuliavusios teisesaugos teisejas KRYZEVICIUS, kur Cininas ir   kiti   ju voratinklio draugai. Kas teise akla Ivanauska?

Juozas       2019-02-25 14:57

Valantinai, kaip nekeliami klausimai? paskaitykite kad ir šį portalą. ar kad ir delfį- klausimų ten daugiau negu reikia. Ir dauguma apie tai, kad tamstai reikėtų kuo skubiau atsistatydinti. Kai žmogus su tokia biografija, tokiu įdirbiu vadovauja teismams- jų lygis žmonių akyse visada bus žemiau plintuso. Kažkada Kryževičius įvardijo didžiausią teismų pūlinį- pasirodo, kaip tik atvirkščiai- tai teismų viršūnėlės yra pūlinys.

Manytina       2019-02-25 14:46

kad ir Samanėlę iškrapštys iš po “samanų”......

Būtent       2019-02-25 13:14

dėl teisėjų kaltės mes esame pagal visus parametrus paskutiniai Europoje su didžiausiu eilinių žmonių išnaudojimu, dezinfosklaidos siautėjimu ir socialine atskirtimi - beteisiškumu.

Marija       2019-02-25 13:10

Ponas Valantinai, teismų sistemoje ne blogai, bet pasibaisėtina.

Jules       2019-02-25 12:50

Sovietijos, tiksliau, buvę okupacijos fundamentų grandai sunerimo, nes Lietuvoje dar nebuvo rimtos desovietizacijos, deokupacijos teismų sistemoje. Bolševikų partijos eks-narių sąskaitoje buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje virš 66 milijonų aukų ir dar nepradėta “gnatj monetų” už šiuos nusikaltimus ir bendrininkavimą juose. Lietuvoje viršuje liko “The Fundamentals of Soviet Law” aukščiausios klasės specialistai tiesiogiai iš padebesių. Taigi “The Neo-Soviet Vassalage and Law at the Contemporary Stage” pas mus “über alles” - sunerimo pagrįstai. The Highest Type of Vassalage. Stalinistų užgrobtas Trockio traukinys juda link Briuselio. Gegužis jau nebetoli. Mes renkamės Salvinį.

VALANTINAI       2019-02-25 12:13

Gresminga toliau tyleti ,nes teisesaugoje pasiektas dugnas ir kalciausias esate jus VALANTINAI .Jeigu jus turetumete savigarbos ,butumete atsistatydines . Jus puikiai viska zinojote it pats prisidejote prie visu nusikaltimu .Nenoriu vardinti kur jus nusilatimus padarete ,jus puikiai zinote ,siulau juma atsistatydinti nes vistiek anksciau ar veliau BUSITE TEISIAMAS.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.