Dienos aktualija, Pedofilijos byla

Rytoj Apeliacinis teismas atsivers „Garliavos perversmininkų|“ bylą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 20 d. 12:08

1     

    

Rytoj Apeliacinis teismas atsivers „Garliavos perversmininkų|“ bylą

Spalio 21 d., pirmadienį, 9.30 val. Lietuvos apeliaciniame teisme bus pradėta nagrinėti Lietuvos piliečių, ilgą laiką viešojoje erdvėje vadintų „Garliavos organizuota grupe“ ar „perversmininkais“, apeliacinis skundas. Jame prašoma įvertinti Šiaulių apygardos teismo kolegijos (teisėjai Raimundas Jurgaitis [pirmininkas], Nijolė Matuzevičienė ir Virginija Žindulienė) priimtą sprendimą.

Atsakyti į klausimą, ar pagrįstai Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad savo pilietinę pareigą ginti silpnesnįjį, tuo labiau – vaiką, vykdę žmonės yra kalti dėl „kvalifikuoto šmeižimo (BK 154 str. 2 d.), neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo (BK 167 str.), neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimo ar panaudojimo (BK 168 str.), trukdymo teisėjo, prokuroro, tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (BK 231 str. 1 d.)“, patikėta ypatingos sudėties teisėjų kolegijai: jos pirmininke ir pranešėja paskirta Jolanta Čepukėnienė [pirmininkė ir pranešėja], jai talkins Justas Namavičius ir Regina Pocienė.

Kaip jau skelbėme, Šiaulių apygardos teismas, 2015 m. gruodžio mėn. ėmęsis nagrinėti vienuolikos kaltinamųjų – Audronės Skučienės, Ramintos Baltuškienės, Tatjanos Borovec, Gedimino Aiduko, Dariaus Kaminicko, Rimanto Stanislovo Rinkevičiaus, Gintaro Banaičio, Violetos Banaitienės, Andrejaus Lobovo, Renaldo Ščiglinsko, Vitalijaus Keršio – neva baudžiamąsias veikas, savo sprendimą suguldė į 120 puslapių apimties nuosprendį.

Kviesdami ir toliau stebėti, kaip Lietuvos teismai atlieka jiems patikėtą pareigą – vykdo teisingumą, siūlome prisiminti, kaip ši byla buvo nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme. Atgaivinti kone ketverių metų senumo įvykius Jums pagelbės Tiesos.lt portalo bendradarbės Irenos Vasinauskaitės rašinių ciklas, išsamiausiai nušvietęs šią bylą. Kone visus Šiaulių apygardos teismo posėdžius stebėjusi ir aprašiusi visuomenininkė ne tik primins, kaip prokurorei Ritai Poškienei tik iš trečio karto pavyko suformuluoti kaltinimus, bet ir tai, kodėl visi kaltinamieji bei didžioji dauguma liudytojų, kalbėdami teisme, atsisakė savo ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų ir paliudijo apie jiems darytą spaudimą, kodėl teismas teikėsi pakviesti ne visus gynybos kviestus liudytojus, kas šioje byloje tapo pagrindiniais įkalčiais ir pan.

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Irena Vasinauskaitė. Aukščiausios prabos teisėsaugos cinizmas (papildyta video) [3]

Irena Vasinauskaitė. Nuteisti negalima išteisinti… [2]

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Irena Vasinauskaitė. „Užsikrėtęs teisingumo bacila“…

Irena Vasinauskaitė. Ramintą Baltuškienę – dorą pilietę ir valstybės tarnautoją – „šluba teisėsauga“ įrašė į „Garliavos perversmininkų“ gretas?

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (II)

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (I)

Irena Vasinauskaitė. Žūtbūt REIKIA nuteisti nežinia UŽ KĄ? (Gedimino Aiduko baigiamasis žodis Šiauliuose)

Irena Vasinauskaitė. Nuo 2015 metų gruodžio Šiaulių Apygardos teisme nagrinėta vadinamoji Garliavos „perversmininkų“ byla baigiasi

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme treji metai nagrinėjamoje Garliavos byloje pradedamos baigiamosios kalbos

Irena Vasinauskaitė. Garliavos byla. Ar dar gyvas Vitalijus Keršis?

Irena Vasinauskaitė. Taip „siuvamos“ Garliavos bylos?

Irena Vasinauskaitė. Teisme liudija Garliavos bylos „siuvėja“. Bet ne apie „sukirpėjus“...

Garliavos „perversmininkų“ byla. Irena Vasinauskaitė. Kaltinimai Ramintai Baltuškienei ir po patikslinimų netapo aiškesni (tęsinys)

Irena Vasinauskaitė. Raminta Baltuškienė teisiama už ištikimybę Lietuvai ir jos piliečiams (tęsinys)

Irena Vasinauskaitė. Garliavos bylos kuriozai: stropumas ir sąžinė valstybės tarnyboje – nusikalstamos veikos požymiai?

Irena Vasinauskaitė. Kam vadovavo Audronė Skučienė? arba Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [4]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [3]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [2]

Irena Vasinauskaitė. Kas Garliavos mergaitės gynėjus „sugrūdo“ į organizuotą grupę? [1]

Irena Vasinauskaitė. Garliavos istorijoje svarbiausias ikiteisminio tyrimo informatorius… „facebook“?

Irena Vasinauskaitė. Forsuojamas Garliavos bylos nagrinėjimas?

Irena Vasinauskaitė. „Perversmininkų“ byla: Nuteisti negalima išteisinti

Irena Vasinauskaitė. Nelauktas posūkis Garliavos byloje: realybė ar gynybinė versija?

Irena Vasinauskaitė. Ant rezonansinių bylų „siuvimo“ konvejerio – Garliavos byla

Irena Vasinauskaitė. Teisėsauga įstrigo Klonio akligatvyje

Irena Vasinauskaitė. Šiauliuose „įsūdyta“ Garliavos byla

Irena Vasinauskaitė. Pasipriešinimo stovykla? Organizuota gauja ar bendrininkų grupė? O gal Lietuvos piliečiai, bandę apginti vaikystę?

Irena Vasinauskaitė. Ar tik Garliavos bylose teismus valdo sekretorės?

Irena Vasinauskaitė. Garliava – paminklas pamynusiems Lietuvos Respublikos Konstituciją

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tikėtis,       2019-10-20 12:50

kad Apeliacinis teismas išteisintų šiuo atveju nekaltus žmones, neverta. Sistema nepasiduos. Gali panaikinti vieną kitą itin absurdišką kaltinimą, gali vienam kitam sušvelninti dėl akių bausmę. bet kaip rado, taip ir paliks - žmonės gaus galutinai įsiteisėjusius teistumus, Kur yra teisė, ten nėra politikos. Kur yra politika, ten nėra teisės. Čia Lietuva. Čia lietūs lyja. čia žmonės vienas kitą ryja…

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.