Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos

Nuo bačkos: profesionalūs „nevyriausybininkai“: įstatymas nėra kenksmingas šeimoms, o siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus tik gilina problemą

Tiesos.lt siūlo   2018 m. lapkričio 26 d. 20:51

14     

    

Nuo bačkos: profesionalūs „nevyriausybininkai“: įstatymas nėra kenksmingas šeimoms, o siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus tik gilina problemą

Be komentarų.

Žmogaus teisių organizacijos ragina konstruktyviai spręsti vaiko teisių apsaugos sistemos krizę

manoteises.lt 2018 11 25

NVO koalicija „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija reiškia susirūpinimą dėl pastaruoju metu vykstančio visuomenės klaidinimo, formuojant nuomonę, kad beveik prieš metus priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas yra kenksmingas šeimoms.

„Priimdami Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, padarėme didžiulį žingsnį į priekį – pasakėme, kad mes, kaip visuomenė, norime ir stengsimės užtikrinti vaikystę be smurto, kad vaikai yra lygiaverčiai žmonės suaugusiems, o jų gerovė mums yra svarbiausia. Tai niekaip nekenkia nei šeimoms, nei jų interesams. Šeimoms kenkia smurtas prieš vaikus ir jo pasekmės – vaikų elgesio ir mokymosi sunkumai, psichinės ir fizinės sveikatos problemos suaugus, aukštesnė savižudybės ir polinkio į nusikaltimus rizika“, – sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Anot nevyriausybinių organizacijų, pastarųjų mėnesių vaikų paėmimo iš šeimų įvykiai atskleidė silpnąsias vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimo vietas – nepakankamą valstybės institucijų pasirengimą vaiko teisių apsaugos reformai, nepakankamą jo įgyvendinimo finansavimą.

Žmogaus teisių organizacijos ragina įvertinti tai, kad vykdant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą iškilo sunkumų ir kad, anot jų, reikia taisyti ne poįstatyminius teisės aktus, o kreiptis į Vyriausybę prašant tinkamai finansuoti besiformuojančias reformos įgyvendinimo praktikas ir suteikti laiko joms nusistovėti.

„Mūsų visų dar laukia ilgas kelias mokantis priimti vaiką, kaip sau lygiavertį. Raginimas keisti priimtą įstatymą nėra konstruktyvus, jis nukreipia dėmesį nuo problemos esmės – privalome pakankamai finansuoti ir kurti efektyviai veikiančią sistemą, garantuoti dar daugiau paslaugų, kurios apsaugo vaikus ir padeda šeimoms, išgyvenančioms krizes. Visuomenėje skleidžiami siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus – tik gilina problemą ir užkerta kelią konstruktyvių sprendimų paieškai“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, pabrėždama, jog joks įstatymas, jokioje valstybėje, ypač tiesiogiai paliečiantis jautriausias visuomenės ląsteles – vaiką ir šeimą – neįvyksta ir nebūna tinkamai įgyvendinamas per keletą mėnesių. Tam reikia laiko ir lėšų.

NVO koalicija „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija ragina valdančiąją daugumą ir Vyriausybę prisiimti atsakomybę už susiklosčiusią padėtį ir kuo greičiau ją spręsti, numatant tinkamą finansavimą kitų metų šalies biudžete ir taip skiriant realų, o ne deklaratyvų dėmesį Lietuvos vaikams ir šeimoms.

Penktadienį pranešta, kad 58 Seimo nariai teikia Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas. Pagal jas fiziniu smurtu turėtų būti laikomas tik vaikui sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą reikėtų įtraukti „prievartinį vaikų ir tėvų atskyrimą prieš jų valią“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

na va       2018-11-27 19:44

pinigų ir viskas bus gerai??????Esmė,vaiko galimas psichologinis žalojimas jį atimant iš tėvų nesuvokiamas?Tai tada ar čia vaikų gynimas?

nesupratau       2018-11-27 19:04

kas tai yra?
Ginantys vaikų teises,dorai,supranta,kad vaiko prigimtinė teisė,neginčijama ir į kurią niekas negali kėsintis:vaiko teisė į meilę savo tėvams,į prigimtinį prieraišumą ir teisė turėti savo kraujo ir kitais prigimtiniais ryšiais susaistytus tėvus,būti jų auginami,prižiūrimi,auklėjami,mylimi.Kas to nesupranta galimai negali ir užsiimti vaikų teisių apsauga.Nes apsauga,be vaiko prigimtinių teisių suvokimo galimai tampa ne apsauga,bet gali sukurti žalą vaikui.Ideologija,jos sklaida, visada turi kažkokius tikslus ir ją ar galima iš esmės sieti su vaiko apsauga?Ar tos apsaugos iš esmės neiškreipia?

Pusės       2018-11-27 17:44

Vienoje pusėje nesuskaičiuojamų “vaikų teisių gynimo"NVO lengvai gaunami milijonai su neaiškiu pamušalu, kitoje pusėje šeimų, pastatytų į beteisę ir beviltišką padėtį, ašaros ir tragedijos.

tiek       2018-11-27 16:24

tokiais durniais tos NVO gali apsimetinėt nebent tik už labai didelius pinigus.O tai tikrai daro labai neigiamą poveikį tikrosioms vaikų teisėms.

ale mat kaip       2018-11-27 11:38

klauso, loja pagal šakalienės instrukcijas

sdf       2018-11-27 11:24

“Mūsų visų dar laukia ilgas kelias mokantis priimti vaiką, kaip sau lygiavertį.”
Vis tik vaikai nuo pat civilizacijos pradžios likdavo vaikais, o suaugę – suaugusiais. O jeigu šiandieninės NVO koalicijos „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicijos nariai jau susilygina su vaikais, tai ar ne laikas šias visuomenines organizacijas perduoti atstovauti mąstantiems kaip suaugusiems (o ne vaikiškai) žmonėms.

Visiškas jovalas ir visiška nekompetencija       2018-11-27 10:55

Jei iš serviso paėmėte automobilį, o jis vis tiek barška, gęsta, dūmija - jūs grąžinsite jį meistrams, ir nesutiksite su jais, kad remontas buvo geras. Jei gamykloje nauja paleista linija gadintų produkcija ir žalotų darbuotojus, juk neatsiras idiotų, kurie tvirtins, kad linija gera ir veikia puikiai? O va šituos įstatymus ir poįstatyminius potvarkius pasirodo yra parašę dievai. Juk dievai negalėjo klysti? Bet kuri nauja sistema, paprasta ar sudėtinga, mechaninė ar kitokia, jei ji kelia tiek prieštaravimų, konfliktų, susipriešinimų - ji privalo būti stabdoma. Vinintelis išmintingas sprendimas - naujojo įstatymo galiojijmą STABDYTI NEDELSIANT. Nelaukiant, kol bus priverktas ežeras. Ar prasilies kraujas. Ir tik po to, nurimus visoms aistroms, visiems kartu susėdus turi būti aiškinamasi, kas įstatyme yra negerai. Visuomenė tam ir yra visuomenė, kad tartųsi taikiai ir susitartų. Kodėl tiek prieštaraujančių naujų įstatymų stabdymui ir jo pataisoms? Kodėl nenorima susitarti taikiai ir civilizuotai? Valdžia seime ir vyriausybėje bijo dėl neklystančių pusdievių autoriteto? Ar tiek daug skandinaviškų pinigų pribarstyta? Ar bijoma, kad baisesnių dalykų neišlįstų, ir nepaaiškėtų tų pagrobtų vaikų likimai? Ar tiesiog tiek daug aplinkui idiotų? Gal ministras galėtų rišliai paaiškinti, kaip jo ministerija išleido skristi lėktuvą, kuriam kuro reikėjo už 300 milijonų, o skyrė, kaip pats sakė, 22 milijonus? Kas čia per didieji išradimai? Tikėjosi, kad skirtumui susimes tėvai!? Ko galėtų tikėtis Žalgiris Eurolygoje, jei jis neturėtų nė dešimtadalio reikalingo biudžeto? Ogi barankos skylės! Visiems kaip dieną aišku, kad Eurolyga Žalgiriui čia ir pasibaigtų. Ar ministras Kukuraitis ir premjeras patys visiški pusgalviai, ar visus kitus tokiais laiko? Ar tiesiog aferistai?

Šunų prieglauda       2018-11-27 10:11

Visoms šikalienėms iš VTAĮ. Teikiame nemokamą konsultacija vaikų ir tėvų auklėjimo klausimais.

Socialinė policija       2018-11-27 9:56

Šių ,,socialinių darbuotojų” darbo pobūdis - ne socialinė pagalba ir nevadinkime jų socialiniais darbuotojais. Tai labiau Socialinė policija ir turėtų priklausyti Policijoms.

pastebėjimas       2018-11-27 9:11

Esu iš Kauno ir gyvenu netoli garsiosios “Vaikų pastogės”, kur patalpinami atimti iš šeimų vaikai. Prie didelio prekybos centro, anksčiau vadinto “Vitebsku”, praeiviai stebime tokią sceną: girtuoklė mama(tai matosi iš paženklinto jos veido) atveža neįgalųjį savo paauglį vaiką, pasodina vežimėlyje su ištiesta ranka, o po kelių valandų ateina jį ir pasiima su visais jo uždirbtais centais.
Praeiviams ir man kyla viena mintis - kodėl šio vargšo vaiko, kuriam išties reikalinga pagalba ir globa bei šilta patalpa, o ne gatvės išmalda, “neranda” netoliese esanti “Vaiko pastogė”?
Gal atsakymas tiktų toks - vaikų teisių tarnyboms rūpi atiminėti vaikus iš normalių šeimų, apskelbiant jas smurtu vien už “plekštelėjimą”?O prieš tuos nelaimėlius, morališkai puolusių tėvų vaikus, užsimerkiama?

Sitie       2018-11-27 8:48

niekseliai mano, kad tai ka jie desto yra ju vidinis ir teisingas manymas.Arba jie apsimeta del tam tikru suprantamu priezasciu.Reiskia, jie mano kad mes nesusiprateliai ir asilai.Ir mums reikia organizuotai ir itaigiai kabinti makaronus.Galima siems proto bokstams atsakyti.Lietuvoje be jusu su Barnevertu paslaugu seimos auklejo ir augino gausias seimas.Ir tu seimu nuzauginti vaikai suteike jums melagiams ir sukciams nepriklausomybe.Kuria jus naudojates tam, kad tas seimas pasmaugti.Visada ir visur buvo ir bus nevykeliu ir degradu sulipdutu"seimu”.Tai tokioms ir turejo buti skirtas ypatingas valstybes ir visuomenes demesys.

nazional- valstietis A.H.       2018-11-27 7:21

Gerai kad nepaskubėjome su tais tautinių rūbų komplekėliais vaikučiams.
Šimtmetis atėjo ir praėjo. Neaktualu. O va, vaikučių nacionalizacija užtruks.
(Na, kol Lietuva galutinai liks be lietuvių). Sėkmingai ir spartuoliškai vykdant vaikų rekvizavimą, tuo pačiu kyla logistikos ir aprūpinimo iššūkių.
Netrukus paimtų vaikučių bus daugiau nei nepaimtų. Specialistams bus sunku dirbti, kils painiavų nazionalizuptiems vaikučiams maišantis tarp dar nenazionalizuotų. Todėl būtų racionalu ir prasminga įvykdyti rinkiminį pažadą dėl vaikiškų rūbelių komplektų.
Suradom pažangių dizainerių Vokietijoje ir jau gavome pirmą rūbelių kolekcijos partiją: paprasti ir skoningi fasonai, praktiški dėvėti ir nebrangūs pagaminti.
Šviesios, balzganos spalvos, lakoniškų formų kelnės, švarkelis ir kepuraitė. Skoningai dekoruoti mėlynais dryžiais. Ant krūtinės identifikacinis numeris ir barkodas.
Labai gražu!

SS Schwarkelis       2018-11-27 7:06

Svarstom projektą, kad mobilių komandosų ir laikinų globėjų paslaugas apmokėtų patys tie tėvai iš kurių įvykdomi vaikų poėmiai.

vyreusybės niavyreusybybininkė       2018-11-27 7:03

Ystatymas labaj giaras. Tik rejke dar daugeu lėšų -
tada bus daugeu mobiliū zonderkomandū, daugeu ušdirps globėjei ir etatinej žmoniū teisiū gynėjei.


Rekomenduojame

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.