Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos

Nuo bačkos: profesionalūs „nevyriausybininkai“: įstatymas nėra kenksmingas šeimoms, o siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus tik gilina problemą

Tiesos.lt siūlo   2018 m. lapkričio 26 d. 20:51

14     

    

Nuo bačkos: profesionalūs „nevyriausybininkai“: įstatymas nėra kenksmingas šeimoms, o siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus tik gilina problemą

Be komentarų.

Žmogaus teisių organizacijos ragina konstruktyviai spręsti vaiko teisių apsaugos sistemos krizę

manoteises.lt 2018 11 25

NVO koalicija „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija reiškia susirūpinimą dėl pastaruoju metu vykstančio visuomenės klaidinimo, formuojant nuomonę, kad beveik prieš metus priimtas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas yra kenksmingas šeimoms.

„Priimdami Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, padarėme didžiulį žingsnį į priekį – pasakėme, kad mes, kaip visuomenė, norime ir stengsimės užtikrinti vaikystę be smurto, kad vaikai yra lygiaverčiai žmonės suaugusiems, o jų gerovė mums yra svarbiausia. Tai niekaip nekenkia nei šeimoms, nei jų interesams. Šeimoms kenkia smurtas prieš vaikus ir jo pasekmės – vaikų elgesio ir mokymosi sunkumai, psichinės ir fizinės sveikatos problemos suaugus, aukštesnė savižudybės ir polinkio į nusikaltimus rizika“, – sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Anot nevyriausybinių organizacijų, pastarųjų mėnesių vaikų paėmimo iš šeimų įvykiai atskleidė silpnąsias vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimo vietas – nepakankamą valstybės institucijų pasirengimą vaiko teisių apsaugos reformai, nepakankamą jo įgyvendinimo finansavimą.

Žmogaus teisių organizacijos ragina įvertinti tai, kad vykdant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą iškilo sunkumų ir kad, anot jų, reikia taisyti ne poįstatyminius teisės aktus, o kreiptis į Vyriausybę prašant tinkamai finansuoti besiformuojančias reformos įgyvendinimo praktikas ir suteikti laiko joms nusistovėti.

„Mūsų visų dar laukia ilgas kelias mokantis priimti vaiką, kaip sau lygiavertį. Raginimas keisti priimtą įstatymą nėra konstruktyvus, jis nukreipia dėmesį nuo problemos esmės – privalome pakankamai finansuoti ir kurti efektyviai veikiančią sistemą, garantuoti dar daugiau paslaugų, kurios apsaugo vaikus ir padeda šeimoms, išgyvenančioms krizes. Visuomenėje skleidžiami siūlymai vėl įteisinti smurtą prieš vaikus – tik gilina problemą ir užkerta kelią konstruktyvių sprendimų paieškai“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, pabrėždama, jog joks įstatymas, jokioje valstybėje, ypač tiesiogiai paliečiantis jautriausias visuomenės ląsteles – vaiką ir šeimą – neįvyksta ir nebūna tinkamai įgyvendinamas per keletą mėnesių. Tam reikia laiko ir lėšų.

NVO koalicija „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija ragina valdančiąją daugumą ir Vyriausybę prisiimti atsakomybę už susiklosčiusią padėtį ir kuo greičiau ją spręsti, numatant tinkamą finansavimą kitų metų šalies biudžete ir taip skiriant realų, o ne deklaratyvų dėmesį Lietuvos vaikams ir šeimoms.

Penktadienį pranešta, kad 58 Seimo nariai teikia Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas. Pagal jas fiziniu smurtu turėtų būti laikomas tik vaikui sukeliamas žymus skausmas, o į psichologinio smurto apibrėžimą reikėtų įtraukti „prievartinį vaikų ir tėvų atskyrimą prieš jų valią“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

na va       2018-11-27 19:44

pinigų ir viskas bus gerai??????Esmė,vaiko galimas psichologinis žalojimas jį atimant iš tėvų nesuvokiamas?Tai tada ar čia vaikų gynimas?

nesupratau       2018-11-27 19:04

kas tai yra?
Ginantys vaikų teises,dorai,supranta,kad vaiko prigimtinė teisė,neginčijama ir į kurią niekas negali kėsintis:vaiko teisė į meilę savo tėvams,į prigimtinį prieraišumą ir teisė turėti savo kraujo ir kitais prigimtiniais ryšiais susaistytus tėvus,būti jų auginami,prižiūrimi,auklėjami,mylimi.Kas to nesupranta galimai negali ir užsiimti vaikų teisių apsauga.Nes apsauga,be vaiko prigimtinių teisių suvokimo galimai tampa ne apsauga,bet gali sukurti žalą vaikui.Ideologija,jos sklaida, visada turi kažkokius tikslus ir ją ar galima iš esmės sieti su vaiko apsauga?Ar tos apsaugos iš esmės neiškreipia?

Pusės       2018-11-27 17:44

Vienoje pusėje nesuskaičiuojamų “vaikų teisių gynimo"NVO lengvai gaunami milijonai su neaiškiu pamušalu, kitoje pusėje šeimų, pastatytų į beteisę ir beviltišką padėtį, ašaros ir tragedijos.

tiek       2018-11-27 16:24

tokiais durniais tos NVO gali apsimetinėt nebent tik už labai didelius pinigus.O tai tikrai daro labai neigiamą poveikį tikrosioms vaikų teisėms.

ale mat kaip       2018-11-27 11:38

klauso, loja pagal šakalienės instrukcijas

sdf       2018-11-27 11:24

“Mūsų visų dar laukia ilgas kelias mokantis priimti vaiką, kaip sau lygiavertį.”
Vis tik vaikai nuo pat civilizacijos pradžios likdavo vaikais, o suaugę – suaugusiais. O jeigu šiandieninės NVO koalicijos „Už vaiko teises“ ir Žmogaus teisių organizacijų koalicijos nariai jau susilygina su vaikais, tai ar ne laikas šias visuomenines organizacijas perduoti atstovauti mąstantiems kaip suaugusiems (o ne vaikiškai) žmonėms.

Visiškas jovalas ir visiška nekompetencija       2018-11-27 10:55

Jei iš serviso paėmėte automobilį, o jis vis tiek barška, gęsta, dūmija - jūs grąžinsite jį meistrams, ir nesutiksite su jais, kad remontas buvo geras. Jei gamykloje nauja paleista linija gadintų produkcija ir žalotų darbuotojus, juk neatsiras idiotų, kurie tvirtins, kad linija gera ir veikia puikiai? O va šituos įstatymus ir poįstatyminius potvarkius pasirodo yra parašę dievai. Juk dievai negalėjo klysti? Bet kuri nauja sistema, paprasta ar sudėtinga, mechaninė ar kitokia, jei ji kelia tiek prieštaravimų, konfliktų, susipriešinimų - ji privalo būti stabdoma. Vinintelis išmintingas sprendimas - naujojo įstatymo galiojijmą STABDYTI NEDELSIANT. Nelaukiant, kol bus priverktas ežeras. Ar prasilies kraujas. Ir tik po to, nurimus visoms aistroms, visiems kartu susėdus turi būti aiškinamasi, kas įstatyme yra negerai. Visuomenė tam ir yra visuomenė, kad tartųsi taikiai ir susitartų. Kodėl tiek prieštaraujančių naujų įstatymų stabdymui ir jo pataisoms? Kodėl nenorima susitarti taikiai ir civilizuotai? Valdžia seime ir vyriausybėje bijo dėl neklystančių pusdievių autoriteto? Ar tiek daug skandinaviškų pinigų pribarstyta? Ar bijoma, kad baisesnių dalykų neišlįstų, ir nepaaiškėtų tų pagrobtų vaikų likimai? Ar tiesiog tiek daug aplinkui idiotų? Gal ministras galėtų rišliai paaiškinti, kaip jo ministerija išleido skristi lėktuvą, kuriam kuro reikėjo už 300 milijonų, o skyrė, kaip pats sakė, 22 milijonus? Kas čia per didieji išradimai? Tikėjosi, kad skirtumui susimes tėvai!? Ko galėtų tikėtis Žalgiris Eurolygoje, jei jis neturėtų nė dešimtadalio reikalingo biudžeto? Ogi barankos skylės! Visiems kaip dieną aišku, kad Eurolyga Žalgiriui čia ir pasibaigtų. Ar ministras Kukuraitis ir premjeras patys visiški pusgalviai, ar visus kitus tokiais laiko? Ar tiesiog aferistai?

Šunų prieglauda       2018-11-27 10:11

Visoms šikalienėms iš VTAĮ. Teikiame nemokamą konsultacija vaikų ir tėvų auklėjimo klausimais.

Socialinė policija       2018-11-27 9:56

Šių ,,socialinių darbuotojų” darbo pobūdis - ne socialinė pagalba ir nevadinkime jų socialiniais darbuotojais. Tai labiau Socialinė policija ir turėtų priklausyti Policijoms.

pastebėjimas       2018-11-27 9:11

Esu iš Kauno ir gyvenu netoli garsiosios “Vaikų pastogės”, kur patalpinami atimti iš šeimų vaikai. Prie didelio prekybos centro, anksčiau vadinto “Vitebsku”, praeiviai stebime tokią sceną: girtuoklė mama(tai matosi iš paženklinto jos veido) atveža neįgalųjį savo paauglį vaiką, pasodina vežimėlyje su ištiesta ranka, o po kelių valandų ateina jį ir pasiima su visais jo uždirbtais centais.
Praeiviams ir man kyla viena mintis - kodėl šio vargšo vaiko, kuriam išties reikalinga pagalba ir globa bei šilta patalpa, o ne gatvės išmalda, “neranda” netoliese esanti “Vaiko pastogė”?
Gal atsakymas tiktų toks - vaikų teisių tarnyboms rūpi atiminėti vaikus iš normalių šeimų, apskelbiant jas smurtu vien už “plekštelėjimą”?O prieš tuos nelaimėlius, morališkai puolusių tėvų vaikus, užsimerkiama?

Sitie       2018-11-27 8:48

niekseliai mano, kad tai ka jie desto yra ju vidinis ir teisingas manymas.Arba jie apsimeta del tam tikru suprantamu priezasciu.Reiskia, jie mano kad mes nesusiprateliai ir asilai.Ir mums reikia organizuotai ir itaigiai kabinti makaronus.Galima siems proto bokstams atsakyti.Lietuvoje be jusu su Barnevertu paslaugu seimos auklejo ir augino gausias seimas.Ir tu seimu nuzauginti vaikai suteike jums melagiams ir sukciams nepriklausomybe.Kuria jus naudojates tam, kad tas seimas pasmaugti.Visada ir visur buvo ir bus nevykeliu ir degradu sulipdutu"seimu”.Tai tokioms ir turejo buti skirtas ypatingas valstybes ir visuomenes demesys.

nazional- valstietis A.H.       2018-11-27 7:21

Gerai kad nepaskubėjome su tais tautinių rūbų komplekėliais vaikučiams.
Šimtmetis atėjo ir praėjo. Neaktualu. O va, vaikučių nacionalizacija užtruks.
(Na, kol Lietuva galutinai liks be lietuvių). Sėkmingai ir spartuoliškai vykdant vaikų rekvizavimą, tuo pačiu kyla logistikos ir aprūpinimo iššūkių.
Netrukus paimtų vaikučių bus daugiau nei nepaimtų. Specialistams bus sunku dirbti, kils painiavų nazionalizuptiems vaikučiams maišantis tarp dar nenazionalizuotų. Todėl būtų racionalu ir prasminga įvykdyti rinkiminį pažadą dėl vaikiškų rūbelių komplektų.
Suradom pažangių dizainerių Vokietijoje ir jau gavome pirmą rūbelių kolekcijos partiją: paprasti ir skoningi fasonai, praktiški dėvėti ir nebrangūs pagaminti.
Šviesios, balzganos spalvos, lakoniškų formų kelnės, švarkelis ir kepuraitė. Skoningai dekoruoti mėlynais dryžiais. Ant krūtinės identifikacinis numeris ir barkodas.
Labai gražu!

SS Schwarkelis       2018-11-27 7:06

Svarstom projektą, kad mobilių komandosų ir laikinų globėjų paslaugas apmokėtų patys tie tėvai iš kurių įvykdomi vaikų poėmiai.

vyreusybės niavyreusybybininkė       2018-11-27 7:03

Ystatymas labaj giaras. Tik rejke dar daugeu lėšų -
tada bus daugeu mobiliū zonderkomandū, daugeu ušdirps globėjei ir etatinej žmoniū teisiū gynėjei.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.