Iš propagandos frontų

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 12 d. 9:44

19     

    

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Pasak „Freedom House“ atstovo politologo Vyčio Jurkonio, šios Jungtinių Valstijų žmogaus teisių organizacijos surinta statistika parodė, kad Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje. Tuo tarpu daug kur kitur pastebima ne tik demokratijų erozija, pavyzdžiui, pribloškiantis ir vis tebesitęsiantis Vengrijos demokratijos indekso kritimas žemyn, ne tik fasadinės demokratijos elementai (imitacija, įsišaknijusi korupcija, populistinės tendencijos), bet ir autoritarinių režimų stiprėjimas.

„Lietuva yra vienintelė, kur matomas nedidelis, bet visgi žingsnelis į priekį. Bet tai mus turėtų ne tiek nuraminti, kiek dar labiau įpareigoti, nes tobulėti tikrai yra kur ir visų pirma kovos su korupcija srityje, nes tai žemiausias rodiklis iš visų ir tam tikra prasme didžiausias inkaras stabdantis galimą mūsų demokratijos progresą“, – teigė jis.

Kovoje su korupcija, anot V. Jurkonio, teigiamą įtaką daro tiriamosios žurnalistikos gildija.

„Prieš penkerius metus buvo galima tik pasvajoti apie tokį terminą, o dabar tiriamosios žurnalistikos komandas turime ir LRT, ir 15min, ir R.I.T.A., įsteigtas ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, yra ir pavienių žurnalistų, ir netgi organizuojamas tiriamosios žurnalistikos konkursas“, – sakė analitikas.

Daugiau apie demokratijos ir politologijos pasiekimus skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šnipštas iš tokio "demokratijos" rodiklio       2020-05-15 15:27

Užsakomųjų tyrimų tarnyba. Korumpuotos žiniasklaidos susiliejimas su ją perkančiu verslu. Kai šiai korupcijai padarysime galą, tada bus galima pasvarstyti apie demokratiją

Kis       2020-05-13 16:49

ne cia durniu nerasi,mars kitur!Galiu pridurti-Delfis,tiesa daug ten nera net tavo kategorijos “laisves saukliu"Dedule spaudzia,es jus jau kaip tarakonai isplitote?

stasys        2020-05-13 16:21

Kas lemia valdžios garbingumą...2020-05-13 15:10 > kodėl kultūra turėtu visada stovėti ištiesusį ranką ? ar nemastėte jog tai kas turi dvasine- kultūrinę verte kur kas greičiau atveria pinigines ? Remti kultūrą galima įvairiai , ne tik klojant po kojomis maišus su valdiškais pinigais . Klausimas : kaip sudominti visuomene į ta kultūra investuoti , deja čia seni geri tradiciniai lietuviški draudimai ir apribojimai jau nepadės . Tai visiškai naujas slenkstis visuomenei kuri mums dfar teks pas save peržengti . Tai kas nemokama visada stovi ištiesus ranką ir laukia išmaldos .

Kas lemia valdžios garbingumą...       2020-05-13 15:10

Pritariu komentarui „Už dvasinę gyvybę“ ir manau, kad bet kokios valdžios garbingumą nulemia tai, kiek ji dvasiškai ir finansiškai remia dvasinę kultūrą priešpriešoje su komercine (masine) kultūra.

Už dvasinę gyvybę       2020-05-13 11:06

Manau, politikoje yra svarbiausia, kad būtų skatinama plačiosios visuomenės dvasingumą, kelianti kultūra. Priešingu atveju, judama visuomeninio chaoso kryptimi.

Al.       2020-05-13 0:27

Vieni pardavinėja savo kūną, kiti protą. Parašys bet kokį šūdą, jei tik sumokės.

Demokratijoje paraidžiui - valdo liaudis       2020-05-12 22:41

Tačiau Lietuvoje, pvz., teisminės valdžios atžvilgiu, toji liaudis net tarėjų instituto neturi, o tiesiogiai valstybės valdyme dalyvauti negali net referendumo būdu, nes jam surengti būtinų 300.000 parašų surinkti neįmanoma. Tai kas yra tas Frydomchausas, jei jam Lietuva yra demokratijos etalonas Vidurio Europoje? Beje, Lietuva paprastai priskiriama Rytų Europai.
Lietuva stipri savo tauta, jos prigimtiniu intelektu, kalba, kultūra, paveldu, istorija, darbštumu, o ne abstrakčiais bekontūrės demokratijos rodmenimis.
—————————————————————————————————————
Apie prostituciją politologų frydomchausuose - kitą kartą.

stasys        2020-05-12 21:03

cit.“Prieš penkerius metus buvo galima tik pasvajoti apie tokį terminą, o dabar tiriamosios žurnalistikos komandas turime ir LRT, ir 15min, ir R.I.T.A., įsteigtas ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, yra ir pavienių žurnalistų, ir netgi organizuojamas tiriamosios žurnalistikos konkursas“,.. va čia autorius teisus . Atėjo jauni žmonės ir situacija keitėsi žiniasklaidoje , keitėsi joje ambicijos. Žmonės nustojo pataikauti tik socialinėms žirklėms visuomenėje todėl atsirado daugiau įdomiu temų žmonės pradėjo atidžiau klausytis apie kalba etatiniai Lietuvos gelbėtojai .Deja vaizdelis nėra linksmas ..‘juokiasi puodas kad katilas suodinas’ .

Šitam samdytam dėdulės sorošo demagogui-politrukui       2020-05-12 18:39

liaudiesmenas taškas livejournal taškas com

 

Dzeikas       2020-05-12 18:25

Almantui:
Frydomhauzeriai ta tikraja demokratijos bukle maskuoja zodziais suvyniotais i popierikus. Fokusas tame, kad savo isvadas paremdami formaliaisiais istatymais jie tvirtina ,kad tipo su demokratija viskas OK ant Lietuvos. Na , biski, korupcija slubuoja, na biski mes cia kaip ir paskutiniai.Bet su demokratija , jei musu rasytiniai istatymai nemeluoja, - viskas gerai.
Tai i toki brieda Kozma Prutkovas turejo tinkama atsakyma:
Jei ant narvo matai uzrasa “dramblys”, o narve matai jauti, tai tikek tuo ka matai narve, o ne ant jo.
Tie demokratija indikuojantys istatymai elementariai neveikia, o frydomhauzeriai gi tokia situacija kaip lapuku ant papilves maskuoja zodeliu “problemos su korupcija” (Nors pati korupcija Lietuvoj problemu neturi)

Proto balsas...       2020-05-12 17:23

DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE
2020 m. balandžio 28 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale „Opozicija Lietuvoje“. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų,  kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes.  Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo.  Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai,  didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos.  Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Leonas Milčius, signataras
Doc. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius Puronas, dizaineris

Almantas       2020-05-12 16:05

Pagrindinis demokratijos bruozas,kad pries istatyma visi lygus(na dar ten visokie liausies valdzia ir tt.)Matyti sitai Lietuvoje nebeuztenka buti tik debilu,reikia buti visisku daunu arba matyti ir rasyti uz pinigus.

Quality       2020-05-12 15:29

nelūžta, nedūžta, neskęsta, nerieda - šūdas tikrai labai stabilus

stasys        2020-05-12 15:16

ot gaila kad Lietuva neturi savo Sibiro .. va kur galėtu ‘deovietizacija’ apsigyventi . Plačios girios ir daug vietos save išreikšti , o ko dar reikia anūkams spalio ?

s.m.       2020-05-12 14:50

Lietuvoje lybermarksistinis “stabilumas” paaiškinamas, mano manymu, tuo, kad skirtingai nuo visokių Estijų, Lenkijų, Vengrijų, Čekijų, čionais tvarkingiausiai ir ilgam atliktas kg/fsb agentų įslaptinimas.

stasys        2020-05-12 13:56

Žmonės surinko duomenis ir jais pasidalino , o kuo dalinasi Dzeikas ? Garliavos perekšlės klykavimais ? ar kokio pono vis dar tykančio kokio tai klano egzistavimu ? Netvirtinu kad autorius visur tinkamai pritaikė savo išvadas , bet kad demokratija tokiose šalyse kaip Vengrija slysta žemyn man nekelia abejonių  . Kiekviena šalis , visuomenė pati apsisprendžia kiek tos demokratijos jos gyvenime reikia . Kartais žmonės iš tikro pavargsta ir jiems pradeda atrodyti jog kaimynėlis Lukašenka ar koks tolimas Orbanas ne prasčiau supranta tai ko visuomenė iš jų norį.  Ta organizacija renka informacija pasikliaudama savais kriterijais kurie man nėra žinomi ..todėl vertinti išvadas galima tik kaip statistika .. su nedideliu optimizmu ir atsargiai .

Demokratijos stručiai       2020-05-12 11:15

Demokratijos stručių žinomos dvi atmainOS: baltieJi ir pilkieji. Baltieji sukiša galvas į smėlį ir atstato nuogus užpakalius, o pilkieji to tik ir laukia…

grumstas       2020-05-12 10:59

Truputuką suklydo tas pornografinis save išsiperėjęs viščiukas.
Štai ką rašo Vikipedija apie šią ‘‘save susikūrusią ” ir visai demokratijai atstovaujančią visuomeninę organizaciją:JAV įsikūrusi tarptautinė nevyriausybinė organizacija, kuri įvairiose šalyse tiria ir „advokatauja“, gindama demokratiją, politinę laisvę ir žmogaus teises[1]. Organizacija garsi savo kasmetinėmis Laisvo pasaulio ataskaitomis, kuriose nurodomas kiekvienos šalies demokratijos laipsnis, plačiai naudojamas politikos mokslo tyrimuose.
Ar nesimato už jos sorošinių ausytės?

Dzeikas       2020-05-12 10:30

Del demokratijos padeties Lietuvoje diskusiju kaip ir nera.
Taciau vercia susimastyt “Freedom house” rodikliu patikimumas ir OBJEKTYVUMAS. Pastaraji pabreziau, nes kaip nesitiki,kad ten susede naivuliai struciai galvas sukise smelin nematantys kas yra kas. Jeigu atmest prielaida , kad ten isties durniai sedi, belieka manyt,kad Frydomhauzas nenori matyti tikrosios padeties Lietuvoje. Na moka vietiniai migla pust akysna ir ok, dedam pauksciuka - demokratija ant Lietuvos stabili.
Tai jeigu tie zasiukai taip vertina situacija Lietuvoje verta susimastyti ir del visu kitu vertinimu.
Nes jau isties gaunasi kaip Sovietijoje, kai ten kazkokiam papilviu miestelyj issiliejus kazkokiems nuodams ir nukentejusiems kreipiantis medpagalbos gydytojai rasydavo medpazyma: “Alergija del nesaikingo apelsinu valgymo”. Situacijos komiskumas suprantamas homo sovieticus, taciau homo lituanus paaiskinu: apelsinu sunku budavo nusipirkt Maskvoje, Rusijos papilvese juos matydavo tik paveiksliukuose.
Taip ir vetinis Freedom House rezidentas: Demokratija stabiliai progresuoja, tik biski su korupcija paskutiniai.
Na jus ji irgi supraskite. Sedi, raso, alga gauna. Blogai rasys - algos negaus, o teks eit dirbt. O kodel rasymas to kas blogai vadinamas “nemokejimu dirbt”?O todel, kad rasymas tapo rasliava skirta paremti pasenusiu ir abejotinu dogmu teisinguma. Melu t.y.


Rekomenduojame

Loreta Strøm. JAV FDA verdiktas: trečioji skiepo dozė 16–65 metų asmenims nebuvo patvirtinta

Andrius Martinkus. Mintys apie Afganistaną

Jaunesni nei 16 metų vaikai galės gauti augimo blokatorių be tėvų žinios – JK teismas

Ramūnas Aušrotas. Kokios paramos reikia šeimai?

Nida Vasiliauskaitė. Neapsigaukime – nuo Naujininkų Užupis ir Žvėrynas ranka pasiekiami

Valdas Sutkus. O tuo metu Amerikoje…, arba Kalifornija toliau žengia link šviesaus socialistinio rytojaus

Povilas Gylys. Teismai privalo vykdyti teisingumą

Ir Lietuvoje atliktas tyrimas patvirtino: persirgus Covid-19 susidaro stabili, per 12 mėnesių nemažėjanti natūralaus imuniteto apsauga

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: prekybos centrai netiki valdžia

Alvydas Jokubaitis: negalima reikalauti atsakomybės iš vergo

Ramūnas Aušrotas. Kuo ydinga vaikų skiepijimo vajaus politika?

Advokatas Ignas Vėgėlė. Vavřička prieš Čekiją, arba Dar kartą apie privalomą vakcinaciją

Jūratė Sofija Laučiūtė. Kam atstovauja LRT, užsipuldinėdama Prezidentą ir į talką nuolat pasitelkianti KT pirmininką D. Žalimą?

Amerikos FDA sprendimas: trečioji dozė rekomenduojama tik nuo 60–65 m. ir rizikos grupių žmonėms. Andriaus Švarplio replika

Jolanta Blažytė. Ar dar nenusibodo?

Benediktas XVI: „Vienalytės santuokos“ įteisinimas yra „sąžinės iškraipymas“

Juokas juokais, bet… reikia rinkti parašus, kad Dulkys neatšauktų GPaso į didelius prekybos centrus, pastebi Andrius Švarplys

Nida Vasiliauskaitė ir jos naujoji „Lapių medžioklė“ OpTV: Piliečiai? Biomasė! Kaip priešintis?

Ramūnas Karbauskis. Jie jums meluoja, rizikuoja jūsų ir jūsų vaikų sveikata

Geroji Naujiena trokštantiems būti pirmiems: Būkite paskutiniai ir visiems tetarnaukite!

Kun. Mindaugo Martinaičio homilija s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtųjų gimimo metinių proga

Ignas Vėgėlė. Apie apribojimų griežtumą Lietuvoje

Rasa Čepaitienė. Tualetų klausimu

Australijos valdžia siunčia žinutę: „Tai bus paskiepytųjų ekonomika“

Marijos Radijas: pokalbis apie Šiluvos deklaraciją

Joana Noreikaitė. Šimtas dvyliktoji TIE–SOS! akcija

Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

Jonathon Van Maren. Kai ateistams reikia krikščionybės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Rasa Čepaitienė. Kad smėlio dėžė netaptų dykuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.