Nulinis variantas

Irena Vasinauskaitė   2014 m. sausio 28 d. 18:42

19     

    

Nulinis variantas

Baigiasi pirmasis 2014-ųjų – rinkiminių metų – mėnuo. Politikos ilgasėdžiai kyla į lemiamą populistinių viražų etapą. Klasikinis pavyzdys – LTV forumas dėl „Tautos referendumo“ prieš žemės pardavimą užsieniečiams bei iniciatyvos teisės palengvinimą skelbti referendumą piliečių valia.

Referendumo iniciatorių argumentai skambėjo tvirtai ir įtikinamai. Oponentai suko kalbą Tautos supriešinimo link: buvo tęsiamas viešosios nuomonės formavimas neva Lietuvos žemės, miškų ir vidaus vandens telkinių pardavimo svetimiesiems oponentai – Rusijos agentai, kažkokio „-istinio“ liaudies fronto kariai, veisliniai antiglobalistai, t.t. ir pan., žodžiu, totalūs būsimosios ES federacijos kenkėjai. Seniai tokį politikos ilgasėdžių „populenimą“ buvau begirdėjusi. Vien formuluotė – įžanga į atsakymą – „labai geras klausimas“ – ką reiškia! Tiesiog privalu suprasti, kad protingas klausėjas sutiko sau lygų, informuotą diskusijos dalyvį. Taigi, tolesnis nuobodus E.Masiulio pliurpimas apie nieką arba Lietuvos priešus ir kenkėjus jau tampa nepaneigiama tiesa? Juolab kad laidos vedėjas formulavo jam „labai gerus klausimus“.

Visą šį spektaklį žiūrint buvo labai gaila Pranciškaus Šliužo, net savo kuklia išvaizda nederančio prie kostiumuotų, „neklystančiųjų kastos“ demagogų. Šis referendumo iniciatorius buvo beviltiškai nuoširdus, pavargęs, tačiau tebekovojantis… P.Šliužo pasisakymai kriste krito iš viešojoje erdvėje susiformavusios šnekėjimo manieros. Jei žmogus dirba konkretų darbą, tampa žinomas konkrečia, išliekamąją vertę turinčia veikla, nevaidina ir neprisitaiko, tai E.Masiulis jam iš karto „įkala“ firminį „komplimentą“ – neva, referendumo iniciatorius bei jo kolegos jau gali ruoštis rinkimams ir „sukomplektuoti“ partiją, populiaresnę už darbiečius ir tvarkiečius.

E.Masiulis moka formuoti viešąją nuomonę. Klausytojų ausys priprato prie stereotipų. Antra vertus (sąmoningai nevengiu šio minimoje TV laidoje taip dažnai naudoto masiulizmo), arogantiškajam seimūnui jau metas įsisąmoninti, kad pati stipriausia ir masiškiausia partija Lietuvoje – nepartiniai. Pastarieji bei susivieniję nesisteminių partijų atstovai jau padarė nuostabų darbą – surinko referendumui organizuoti reikiamą parašų skaičių, titaniškomis pastangomis įveikia VRK narių pasityčiojimus, pakankamai oriai reaguoja į visokių komjaunuoliškų Seimo rasyčių tarškalus.

Per 300000 referendumo iniciatorius palaikančiųjų rodo bundančią Tautą, kuri nori savo Tėvynės likimą spręsti pati. Ką besakytų, kaip beburnotų valdžiažmogiai, referendumo iniciatoriai jau demaskavo nusikalstamą Seimo partijų neveiklumą. NĖ VIENOS KADENCIJOS SEIMAS NEPRISIRENGĖ PRIIMTI REALAUS IR VEIKSMINGO LIETUVOS, ŽEMĖS, MIŠKŲ IR VIDAUS VANDENS TELKINIŲ apsaugos įstatymo, kad prasidėjus „laisvai prekybai Tėvyne“, neliktume apgauti, sutrikę ir pavėpę kaip telefoninių sukčių apmulkintos bobutės…

Todėl kam kam, o buvusios ir esamos vyriausybės nariams verta patylėti ir imtis veiklos. Nėra tarp žmonių išrinktųjų neveiklios pozicijos ir darbščios opozicijos, kai liejasi kaltinimai vieni kitų atžvilgiu, o nekuriami vienas už kitą naudingesni norminiai aktai. Tarsi nykstantiems lietuviams būtų labai svarbu, kad triukšmingų ginčų fone pozicija rėks, jog opozicija trukdo dirbti, o opozicija atsikirtinės, kad jų nuomonės nepaisoma, kai šitoje marmalynėje ant „laisvo kapitalo judėjimo“ prekystalio guls, tarkime, Kuršių nerija ar Vilniaus krašto žemės…

Jau galėčiau suteikti sau visuomeninės pilietinės veiklos veteranės statusą. Asmeniškai pažįstu daug politikos veikėjų. Jų tarpe sutikau išlaikiusių išbandymą pinigais, tačiau neteko sutikti išlaikiusių išbandymą … valdžia. Ir dar – neribota, kai rinkėjai toleruoja antivalstybinius veiksmus tų, kuriems delegavo savo – Konstitucinio suvereno – teises. Atstovaujamosios valdžios atstovai pasijuto atstovaujantys tik sau asmeniškai? Matyt, todėl toks baisus priešinimasis bei nedovanotinas tyčiojimasis iš referendumo iniciatorių.

Metas valdžios žmonėms suprasti, kad daugiau nei 300000 Lietuvos piliečių parašų – tai naujų derybų startinė pozicija, t.y. nulinis variantas, kai teks pradėti dirbti piliečių ir valstybės labui. Užteks vaidinti pozicijas ar opozicijas bei plyšauti apie trukdžius, nes esate renkami DARBUI – alternatyvių norminių aktų rengimui, todėl ne peštynės turi sklisti iš „Seimo tiesiogiai“, o konkurencingų dokumentų ar pataisų teikėjų ginčai.

Skelbkime nulinį variantą – deleguotieji atstovauti privalo pradėti DIRBTI. Pirmuoju darbu tebūnie Tautos akistata su savo atstovais. Labai svarbu taikiai išspręsti amžiną uždavinį: „Kas buvo pirma – višta ar kiaušinis“ arba „Ką referendumu patvirtino Tauta – LR Konstituciją ar Konstitucinį teismą?“

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nida       2014-01-29 2:01

Pagarba autorei. Surašyta esmė.

Tikrai       2014-01-29 0:58

šaunus straipsnis! Nu bet tų mankurtų demagogų nebeįmanoma klausytis. Nu kada, pagaliau, užlinks žmonėms ausys nuo jų paistalų.

Super       2014-01-28 22:28

Vienu paskutiniu sakiniu viskas atskleista.

pensininkas       2014-01-28 22:27

Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka išplatino kvietimą, kuriame kviečia visuomenę ateiti prie VRK prieš 15 val. prasidėsiantį posėdį ir palaikyti referendumo iniciatorius.
Rytoj daug kas spręsis. Ateikime.

Į dešimtuką       2014-01-28 22:05

Paskutinis ne retorinis klausimas yra ir pats į save atsakymas.

Pragmatikui       2014-01-28 21:07

  Pasižiūrėk geriau į savo leksiką kom.21:21

Pragmatikas- Arūnui       2014-01-28 21:01

Leksika. Palyginkite -pirmąjį ir paskutinįjį savo komentarus. Gelia?

Arūnas > pragmatikui       2014-01-28 20:39

Gal galėtum tiksliau. Kurioj tamstele vietoj radai tą savo masiuliuką, ir valdžiažmogio elgesį?  Na gal ir be reikalo juoko terapiją pasiūliau. Kažkas čia rimčiau.

sita valdzia jau nedirbs       2014-01-28 20:29

visas ju darbas ir rupestis- kaip prisipildyti kisenes ir islikti siltose kedese amzinai. Tauta jiems nerupi.

Pragmatikas       2014-01-28 20:21

Arūnėli, baikit pliurpti, nes labai jau panašus į valdžiažmogio elgesys. Ir dėl masiuliuko įsižeidėt…Ai ai, kaip graudu.

To kol kas emigracija - vienintelė išeitis        2014-01-28 20:15

Bėgti lengviausia…bet ar pagalvoji apie tai, kad grįžti neturėsi kur.

to 21:09       2014-01-28 20:14

Na tai pirmyn - ko lauki.

kol kas emigracija - vienintelė išeitis       2014-01-28 20:09

per daug stipriai stovi komunistinis-kgbistinis klanas, palaikomas rusijos spec tarnybų

Arūnas > pragmatikui       2014-01-28 20:07

Žinote ,mes jau dvidešimt trejus metus siekiame valdžią įdarbinti. Na kaip mums sekasi tai daryti, tikriausiai niekam nereikia aiškinti. Tad norėčiau pragmatiko paklausti, kiek dar metų ruošiatės nuolankiai laukti stebuklo? Ir jeigu dar jums nesinori verkti, tai siūlyčiau juoktis. Sako juokas gera priemonė nuo depresijos, nes kažkas atvirai į šią būseną mus stumią.

turi būti       2014-01-28 20:07

kandidatai visose pozicijose prieš sisteminius. Į Europarlamentarus rinkti - tik palaikančius poziciją prieš žemės pardavimą, prieš euro įvedimą ir prieš prezidentams rentos ir namų palikimą iki mirties. Atbuvai prezidentu ir eini į savo namus ar butą pėsčia ar gali būti dar paskutinį kartą pavėžėtas! Ir Kristėms tas pat. Tad tokį ir prezidentą rinkime. Šiuo metu tinkamiausias - Zigmas Vaišvila!

apgailetinas       2014-01-28 19:45

tas jakelaitis su tuo masiuliu.neveltui petras tam masiuliui dzinsus dovanojo,kad galetu ATIDIRBTI EUROPAI…

Pragmatikas       2014-01-28 19:44

Na, Arūnai, jei siekis valdžią įdarbinti juokina, metas verkti. Ukrainoje nors vaidinti dirbančius pradėjo. Bent kol olimpiada baigsis…

Arūnas       2014-01-28 19:16

Jeigu gerai supratau, tai autorė nori valdžiažmogius priversti dirbti? Žinote ,čia jau juokas pro ašaras. Šiame straipsnyje neišgirdau nieko naujo, apie ką ankščiau nebūčiau girdėjas, todėl tai vertinu kaip eilinį tuščiažodžiavimą - daugiau nieko.  Aš autorę  priskirčiau ne prie tiesos paieškos - greičiau vilkinimo.

Raimundas       2014-01-28 19:05

valdžia nebaigė žemės reformos- neatliko pareigos LR piliečiams, o jau susiruošė pardavinėti užsieniečiams.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Remigijus Šimkus: Labai norėčiau būti neteisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.