Nulinis variantas

Irena Vasinauskaitė   2014 m. sausio 28 d. 18:42

19     

    

Nulinis variantas

Baigiasi pirmasis 2014-ųjų – rinkiminių metų – mėnuo. Politikos ilgasėdžiai kyla į lemiamą populistinių viražų etapą. Klasikinis pavyzdys – LTV forumas dėl „Tautos referendumo“ prieš žemės pardavimą užsieniečiams bei iniciatyvos teisės palengvinimą skelbti referendumą piliečių valia.

Referendumo iniciatorių argumentai skambėjo tvirtai ir įtikinamai. Oponentai suko kalbą Tautos supriešinimo link: buvo tęsiamas viešosios nuomonės formavimas neva Lietuvos žemės, miškų ir vidaus vandens telkinių pardavimo svetimiesiems oponentai – Rusijos agentai, kažkokio „-istinio“ liaudies fronto kariai, veisliniai antiglobalistai, t.t. ir pan., žodžiu, totalūs būsimosios ES federacijos kenkėjai. Seniai tokį politikos ilgasėdžių „populenimą“ buvau begirdėjusi. Vien formuluotė – įžanga į atsakymą – „labai geras klausimas“ – ką reiškia! Tiesiog privalu suprasti, kad protingas klausėjas sutiko sau lygų, informuotą diskusijos dalyvį. Taigi, tolesnis nuobodus E.Masiulio pliurpimas apie nieką arba Lietuvos priešus ir kenkėjus jau tampa nepaneigiama tiesa? Juolab kad laidos vedėjas formulavo jam „labai gerus klausimus“.

Visą šį spektaklį žiūrint buvo labai gaila Pranciškaus Šliužo, net savo kuklia išvaizda nederančio prie kostiumuotų, „neklystančiųjų kastos“ demagogų. Šis referendumo iniciatorius buvo beviltiškai nuoširdus, pavargęs, tačiau tebekovojantis… P.Šliužo pasisakymai kriste krito iš viešojoje erdvėje susiformavusios šnekėjimo manieros. Jei žmogus dirba konkretų darbą, tampa žinomas konkrečia, išliekamąją vertę turinčia veikla, nevaidina ir neprisitaiko, tai E.Masiulis jam iš karto „įkala“ firminį „komplimentą“ – neva, referendumo iniciatorius bei jo kolegos jau gali ruoštis rinkimams ir „sukomplektuoti“ partiją, populiaresnę už darbiečius ir tvarkiečius.

E.Masiulis moka formuoti viešąją nuomonę. Klausytojų ausys priprato prie stereotipų. Antra vertus (sąmoningai nevengiu šio minimoje TV laidoje taip dažnai naudoto masiulizmo), arogantiškajam seimūnui jau metas įsisąmoninti, kad pati stipriausia ir masiškiausia partija Lietuvoje – nepartiniai. Pastarieji bei susivieniję nesisteminių partijų atstovai jau padarė nuostabų darbą – surinko referendumui organizuoti reikiamą parašų skaičių, titaniškomis pastangomis įveikia VRK narių pasityčiojimus, pakankamai oriai reaguoja į visokių komjaunuoliškų Seimo rasyčių tarškalus.

Per 300000 referendumo iniciatorius palaikančiųjų rodo bundančią Tautą, kuri nori savo Tėvynės likimą spręsti pati. Ką besakytų, kaip beburnotų valdžiažmogiai, referendumo iniciatoriai jau demaskavo nusikalstamą Seimo partijų neveiklumą. NĖ VIENOS KADENCIJOS SEIMAS NEPRISIRENGĖ PRIIMTI REALAUS IR VEIKSMINGO LIETUVOS, ŽEMĖS, MIŠKŲ IR VIDAUS VANDENS TELKINIŲ apsaugos įstatymo, kad prasidėjus „laisvai prekybai Tėvyne“, neliktume apgauti, sutrikę ir pavėpę kaip telefoninių sukčių apmulkintos bobutės…

Todėl kam kam, o buvusios ir esamos vyriausybės nariams verta patylėti ir imtis veiklos. Nėra tarp žmonių išrinktųjų neveiklios pozicijos ir darbščios opozicijos, kai liejasi kaltinimai vieni kitų atžvilgiu, o nekuriami vienas už kitą naudingesni norminiai aktai. Tarsi nykstantiems lietuviams būtų labai svarbu, kad triukšmingų ginčų fone pozicija rėks, jog opozicija trukdo dirbti, o opozicija atsikirtinės, kad jų nuomonės nepaisoma, kai šitoje marmalynėje ant „laisvo kapitalo judėjimo“ prekystalio guls, tarkime, Kuršių nerija ar Vilniaus krašto žemės…

Jau galėčiau suteikti sau visuomeninės pilietinės veiklos veteranės statusą. Asmeniškai pažįstu daug politikos veikėjų. Jų tarpe sutikau išlaikiusių išbandymą pinigais, tačiau neteko sutikti išlaikiusių išbandymą … valdžia. Ir dar – neribota, kai rinkėjai toleruoja antivalstybinius veiksmus tų, kuriems delegavo savo – Konstitucinio suvereno – teises. Atstovaujamosios valdžios atstovai pasijuto atstovaujantys tik sau asmeniškai? Matyt, todėl toks baisus priešinimasis bei nedovanotinas tyčiojimasis iš referendumo iniciatorių.

Metas valdžios žmonėms suprasti, kad daugiau nei 300000 Lietuvos piliečių parašų – tai naujų derybų startinė pozicija, t.y. nulinis variantas, kai teks pradėti dirbti piliečių ir valstybės labui. Užteks vaidinti pozicijas ar opozicijas bei plyšauti apie trukdžius, nes esate renkami DARBUI – alternatyvių norminių aktų rengimui, todėl ne peštynės turi sklisti iš „Seimo tiesiogiai“, o konkurencingų dokumentų ar pataisų teikėjų ginčai.

Skelbkime nulinį variantą – deleguotieji atstovauti privalo pradėti DIRBTI. Pirmuoju darbu tebūnie Tautos akistata su savo atstovais. Labai svarbu taikiai išspręsti amžiną uždavinį: „Kas buvo pirma – višta ar kiaušinis“ arba „Ką referendumu patvirtino Tauta – LR Konstituciją ar Konstitucinį teismą?“

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nida       2014-01-29 2:01

Pagarba autorei. Surašyta esmė.

Tikrai       2014-01-29 0:58

šaunus straipsnis! Nu bet tų mankurtų demagogų nebeįmanoma klausytis. Nu kada, pagaliau, užlinks žmonėms ausys nuo jų paistalų.

Super       2014-01-28 22:28

Vienu paskutiniu sakiniu viskas atskleista.

pensininkas       2014-01-28 22:27

Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka išplatino kvietimą, kuriame kviečia visuomenę ateiti prie VRK prieš 15 val. prasidėsiantį posėdį ir palaikyti referendumo iniciatorius.
Rytoj daug kas spręsis. Ateikime.

Į dešimtuką       2014-01-28 22:05

Paskutinis ne retorinis klausimas yra ir pats į save atsakymas.

Pragmatikui       2014-01-28 21:07

  Pasižiūrėk geriau į savo leksiką kom.21:21

Pragmatikas- Arūnui       2014-01-28 21:01

Leksika. Palyginkite -pirmąjį ir paskutinįjį savo komentarus. Gelia?

Arūnas > pragmatikui       2014-01-28 20:39

Gal galėtum tiksliau. Kurioj tamstele vietoj radai tą savo masiuliuką, ir valdžiažmogio elgesį?  Na gal ir be reikalo juoko terapiją pasiūliau. Kažkas čia rimčiau.

sita valdzia jau nedirbs       2014-01-28 20:29

visas ju darbas ir rupestis- kaip prisipildyti kisenes ir islikti siltose kedese amzinai. Tauta jiems nerupi.

Pragmatikas       2014-01-28 20:21

Arūnėli, baikit pliurpti, nes labai jau panašus į valdžiažmogio elgesys. Ir dėl masiuliuko įsižeidėt…Ai ai, kaip graudu.

To kol kas emigracija - vienintelė išeitis        2014-01-28 20:15

Bėgti lengviausia…bet ar pagalvoji apie tai, kad grįžti neturėsi kur.

to 21:09       2014-01-28 20:14

Na tai pirmyn - ko lauki.

kol kas emigracija - vienintelė išeitis       2014-01-28 20:09

per daug stipriai stovi komunistinis-kgbistinis klanas, palaikomas rusijos spec tarnybų

Arūnas > pragmatikui       2014-01-28 20:07

Žinote ,mes jau dvidešimt trejus metus siekiame valdžią įdarbinti. Na kaip mums sekasi tai daryti, tikriausiai niekam nereikia aiškinti. Tad norėčiau pragmatiko paklausti, kiek dar metų ruošiatės nuolankiai laukti stebuklo? Ir jeigu dar jums nesinori verkti, tai siūlyčiau juoktis. Sako juokas gera priemonė nuo depresijos, nes kažkas atvirai į šią būseną mus stumią.

turi būti       2014-01-28 20:07

kandidatai visose pozicijose prieš sisteminius. Į Europarlamentarus rinkti - tik palaikančius poziciją prieš žemės pardavimą, prieš euro įvedimą ir prieš prezidentams rentos ir namų palikimą iki mirties. Atbuvai prezidentu ir eini į savo namus ar butą pėsčia ar gali būti dar paskutinį kartą pavėžėtas! Ir Kristėms tas pat. Tad tokį ir prezidentą rinkime. Šiuo metu tinkamiausias - Zigmas Vaišvila!

apgailetinas       2014-01-28 19:45

tas jakelaitis su tuo masiuliu.neveltui petras tam masiuliui dzinsus dovanojo,kad galetu ATIDIRBTI EUROPAI…

Pragmatikas       2014-01-28 19:44

Na, Arūnai, jei siekis valdžią įdarbinti juokina, metas verkti. Ukrainoje nors vaidinti dirbančius pradėjo. Bent kol olimpiada baigsis…

Arūnas       2014-01-28 19:16

Jeigu gerai supratau, tai autorė nori valdžiažmogius priversti dirbti? Žinote ,čia jau juokas pro ašaras. Šiame straipsnyje neišgirdau nieko naujo, apie ką ankščiau nebūčiau girdėjas, todėl tai vertinu kaip eilinį tuščiažodžiavimą - daugiau nieko.  Aš autorę  priskirčiau ne prie tiesos paieškos - greičiau vilkinimo.

Raimundas       2014-01-28 19:05

valdžia nebaigė žemės reformos- neatliko pareigos LR piliečiams, o jau susiruošė pardavinėti užsieniečiams.


Rekomenduojame

Būtina prisiminti. 1949 m. vasario 16 d. kovojančios Lietuvos Deklaracija ir jos signatarai

Irena Vasinauskaitė. Sveikinimas iš bunkerio

Verta prisiminti. Partizanas Jonas Gediminas Rudis-Rickus 1947 m. vasario 16-ąją: „Vėl žaliuos, klestės gyvenimas“

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.