Europa

Norvegiją sukrėtė didžiausias šalies istorijoje pedofilijos skandalas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. lapkričio 22 d. 15:41

28     

    

Norvegiją sukrėtė didžiausias šalies istorijoje pedofilijos skandalas

Per specialiąją operaciją „Dark Room“ (Tamsusis kambarys) Norvegijos policija sulaikė 51 asmenį, kaltinamą tvirkinus ir prievartavus nepilnamečius. Kaip rašo Norvegijos spauda (žr., pavyzdžiui, ČIA), tai didžiausio masto seksualinio vaikų išnaudojimo tyrimas per visą šios šalies istoriją.

Policijos konfiskuotoje kompromituojančioje medžiagoje ir įrašuose esti įrodymų, jog buvo išnaudojami įvairaus amžiaus vaikai, tarp jų – ir kūdikiai. Įkalčiai rodo, jog prievartos vaikų ir net kūdikių atžvilgiu būta ypatingai žiaurios.

„Medžiaga, be kita ko, rodo ir tai, kad buvo žiauriai elgiamasi net su pradedančiais vaikščioti kūdikiais, vaikai buvo surišami ir verčiami seksualiai santykiauti su gyvūnais ar tarpusavyje“, – per sekmadienį surengtą spaudos konferenciją papasakojo operacijai „Dark Room“ vadovavusi Hilde Reikrås.

Policija pabrėžė, kad tyrimas padėjo atskleisti net ne vieną, o kelis pedofilų tinklus. Visi iki šiol nustatyti kaltinamieji yra vyrai. Policijos duomenimis, aiškinamasi ir užsienyje veikusių asmenų veikla.

Dalis šios gaujos – išsilavinę, pasiturintys, tarp jų yra ir politikų, teisininkų, verslininkų, vadovų, ikimokyklinių įstaigos darbuotojų ir net Bergeno policininkas. Kai kurie iš jų turi savo vaikų, kurie taip pat buvo prievartaujami. Vienas iš suimtųjų kūrė planus, kaip seksualiai išnaudoti kūdikį, kurio laukėsi jo žmona.

„Keletas asmenų yra labai gerai išsilavinę, puikiai išmano informacines technologijas. Stengdamiesi nuslėpti vykdomą veiką savo susirašinėjimą jie kodavo“, – per spaudos konferenciją pasakojo vyriausioji policijos pareigūnė Janne Ringset Heltne.

Daugiau informacijos – LNK reportaže ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2016-11-24 11:19

  .... o ta minia, tai gi gyvi, pilietiški, viską suprantantys, neabejingi kito skausmui, tuo labiau tos, ir taip jau prieš tai nuskriaustos mergaitės, skausmui, ašaroms, vilčiai ....

to kodėl       2016-11-24 10:35

Nors kiek mąstančiam pamačius tokią armiją policijos ir minią žmonių kieme,iškart aišku,kad eita į nusikaltėlių namus.venckedžiai šių kadrų nerodys niekam.Juo labiau užsienio teisėsaugai.Nesuprasti teisėsaugos veiksmų gali tik visiškai nieko nesuvokiantys.Viskas pasakyta tuo,kad duris reikėjo pjauti,kad buvo aplink minia.

:-(       2016-11-24 8:33

Jie Lietuvoje, kaip jau dabar paaiskejo vos ne karo isvakarese, sudauze piletine visuomene, t.y. tuos, kurie butu savanoriskai gyne Tevyne.

Stasys       2016-11-24 4:51

Pagarba Norvegijos teisėsaugai ! Tikėkimės, kad ir Lietuvoje ledai pajudės, nors, mano manymu, bus sunku, nes tie “grietinėlės” iškrypėliai turi labai stiprų ir įtakingą “stogą”, kai reikia, tai ir labai galingą “buldozerį” panaudoja…. Jie ir čia pasodina savo liokajus, kurie rašinėja visokius nelogiškus absurdus, stengdamiesi įpiršti tai visuomenei, kuri, mano pastebėjimu, ir taip yra gerokai “nuzombinta”, parsidavusios žiniasklaidos dėka. O teismai ? Vien tik sprendimas, kad “černiauskas nenešė” akivaizdžiai viską pasako ....

Kodėl?        2016-11-24 0:18

O pas mus biudžetinink atėjo į Garliavą nieko iš anksto nepranešę Kedžiams, naudojo antikonstitucinius veiksmus - lietė ir išlaužė K.duris, lietė kameras ir nusukinėjo kameras, lietė Venskienę, lietė mergaitę, nors LR Konstitucijoje rašoma kad nuosavybė neliečiama, žmogaus asmuo neliečiamas. Kodėl nėra tyrimo dėl antikonstitucinių veiksmų K. namuose?
Kodėl jiems negalioja LR Konstitucija ?

Kas       2016-11-23 13:39

gali paneigti, kad iš tėvų atimti vaikai Norvegijoje nebuvo atiduodami pedofilams, nes kodėl toks slaptumas. Atvejis primena Garliavą, tik pas mus viską užgniaužė.

to ruta       2016-11-23 13:26

prašymus ne seimui reikia rašyti,kaip žinia.Savo tiesą reikia ginti teismuose,o ne žiniasklaidoje šia tema eskaluoti,burti žmones.Jei Lietuvoj nerandi tiesos-kas trukdo toliau jos ieškoti?Taigi teisininkų šeimynėlė.cha-cha.venckedžiai laisvėj,o jų rėmėjai po teismus tampomi.Tokia ta tiesa pas mus.Savi savus saugo.venckė tą žino,nes pati buvo jos dalis.

ruta       2016-11-23 13:05

Kai Latvijos , auksciausios valdzios institucijoje buvo atskleista pedofilija , jos gijos driekiasi ir i Lietuva , bet buvo greitai nukirstos , kodel ir kas tai padare ?
Garliavos tragedija taip ir nebuvo istirta , nes Prezedentura issigando konkurencijos ir pavojaus supuvusei teisinei sistemai ?
Kas ta maza mergaite ir jos tragedija , kai kyla pavojus sistemai ?
Tiek mirciu sukelusi Garliavos tragedija , net ir bukiui , turetu kelti klausimu , kad tai ne buitine dveju seimu priespriesa ..Buvo prirasyta 200 prasymu Seimo nariams , prokurorams , prezedenturai ..ir ka .., ir nieko , kam svarbu Seime , Vyriausybeje , Prezedenturoje kazkokios mergaites tragedija ..
Landsdergis norejo , kaip visada , ilysti i vidu , paziureti , gal jam tai naudinga , infiltravo savo zmoniu ten ..Grybauskaite supratus , kad lysti prie ‘elitiniu’ pedofilu pavojinga , greitai pakeite plokstele , ta ji moka nuo savo ‘mazu karu’ sovietmeti , keisti kaili ..

nagi,       2016-11-23 11:36

violetiniai,kiek jūsiškių anapilin iškeliavo?

gal       2016-11-23 11:17

venckedžiai galvoja,kad jau visus perdaug žinančius pašalino.Kiek žinoma,nusikaltimas visada yra išaiškinamas,nors ir po daug metų.Senatis negalioja žmogžudysčių atveju.Ir jokie teisėsaugos puolimai,žmonių šmeižimai žiniasklaidoj nepadės išvengti bausmės.venckedžiai tik per žiniasklaidą reiškiasi.Toliau tiesos neieško.Tuo viskas pasakyta.Taip buvo nuo pat pradžių,kai padavė Ūsą į teismą.Mergaitės nedavimas apklausai,neatvykimas į teismą,skundų rašymas,teisėjos nušalinimas,atleidimas iš darbo ir t.t.Vėliau teisėja grąžinta į darbą,bet dabar jai privalo išmokėti moralinę žalą.Gal jūs,violetiniai,susimesit.Negi valstybė turi mokėti?

violetiniai,       2016-11-23 11:10

kiek jūsiškių jau mirė?10 tai tikrai.Pradedant nuo pačių uoliausių venckedžių klapčiukų pačioj pradžioj.Vienas pasikorė lyg tai savo noru.Gali būti,kad žinojo apie žudynes,organozuojamas venckedžių,o gal ir pats prisifėjo.Prisiminkit visus.Tikiuosi,atmintį dar turit.Tie,kas stovėjot patvory,tai tikrai turit prisiminti.

papildau        2016-11-23 10:37

tikrai šiemet gegužės 5 dieną Kraujutaitienė mirė nuo onkologinės ligos. Kas įdomu, apie tai paskelbė tik portalas 15 min. Delfis, lrytas, televizijos - nė cypt.

informacija pamąstymui        2016-11-23 10:24

neseniai atsitiktinai internete aptikau informaciją, kad neva jau mirusi advokatė Loreta Kraujutaitienė, ta pati, kuri tuo pačiu metu buvo ir Ūso, ir Stankūnaitės advokatė. Taigi neabejotinai labai daug žinojo apie “išgalvotos pedofilijos” reikalus. Apie Ūso mirtį taip pat, nes stebėtinai greitai atsidūrė  prie apvirtusio keturračio - iš Kauno taip mikliai nebūtų atzvimbusi, tik iš eksmilicininko Bašinsko sodybos, kur Ūsas su chebra baliavojo.
Kraujutaitienei tebuvo apie 50 metų. Ar ji galimai mirė nuo ligos, ar kad per daug žinojo? Kas dar lieka iš daug žinančių ? Neva “kreivazojantį Ūso keturratį” matęs Šimašius?

violetiniai,       2016-11-23 8:12

jei bent lašelis teisybės būtų buvęs venckedžių sukurtoj istorijoj,jie būtų kovoję teisiškais būdais,o ne per žiniasklaidą.Kaip matote,niekas tų pedofilų nedangsto.Jei aptinka,tai ir baudžia.Gaila,kad venckedžiai už žmogžudystes dar nenuteisti.Jau nekalbu apie mergaitės tvirkinimą.Tikiuosi,sulauks ko nusipelnė.

Banditas Skvernelis spaudos sukurtas buti premjeru       2016-11-22 22:47

Skvernelis jau kadais per kontrabandos “lydetuves” “pakabintas”.Todel ir vykde policijoa banditizmo akta Garliavoj,o Telycenas pedofilu klano isakymo-nwvykde!

Būtent       2016-11-22 21:57

Kabliataškis - kontorinis oluchas.

:-(       2016-11-22 21:42

Pirma, svarbu kaip vykde, antra, kas isako generaliniam, trečia, “oluchas”  argumentas?

Interpolas       2016-11-22 21:29

Skvernelis tera Grybauskaites tamponas,Sadecko ir kitu pedofilu gynejas.

Nieko jis nepastatytas       2016-11-22 20:59

Tas Skvirnelio likimas. Baikit svaigti. Skvirnelis buvo statutinis pareigūnas, kokį gavo įsakymą, tokį ir vykdė. Statutiniam pareigūnui negali būti net minčių, gavus įsakymą, o kas ta Stankūnaitė ar kas ta Venckienė. Jei gautų įsakymą atimti iš Stankūnaitės pagal teismo sprendimą, lygiai taip pat privalėtų vykdyti, oluchai jūs nelaimingi. Samprotautojai iš sudegusio teatro.

Skvernelio likimas       2016-11-22 20:44

taip pat pastatytas ant šios kortos…

tai       2016-11-22 20:43

tai kaip ten buvo su prie kėdės pririšta ir klykiančia II garliavos mergaite?
Tegul paaiškina Skvernelis kur dingo II mergaitė

irr       2016-11-22 20:41

atsimenu kaip kunigas man alkūnes glostė, vaiku būdamas nesupratau. Dabar aišku.

???       2016-11-22 20:40

Bevaikė Grybauskaitė ruošaisi išnaikinti vaikų namus. Kur bus dedami Lietuvos vaikai?

Na belieka       2016-11-22 20:38

pasakyti, laukite tęsinio…

pro kur oras       2016-11-22 19:33

Viskas aišku, dabar jau žinosim kur ieškoti Venckienės.
Ne Amerikoje.

orveline Europa       2016-11-22 19:08

Tai naujas orvelines Europos elito veidas. As jums musulmonus ir socializma, o uz tai as jusu vaikus…

Tai va dėl ko       2016-11-22 18:07

atiminėjo mažus vaikus. Gal ne vienas ir lietuviukas išnaudotas tų išgamų.

Kaip Garliavoj       2016-11-22 17:32

Dabar laukite masinių NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ ir savaiminių mirčių.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.