Religija ir filosofija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 1 d. 11:31

3     

    

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

laikmetis.lt

Norvegijos Trumsės miesto liuteronų bažnyčioje transvestito kalba tapo tikinčiųjų diskusijų tema. Trumsėje vyko vaivorykštės mugė „Arctic Pride“ („Arkties Pasididžiavimas“). Šventės dalis buvo vadinamosios vaivorykštinės mišios, surengtos Tromso katedroje. Vienas iš kalbėtojų per šias mišias buvo menininkas Rune Nilssenas (Runė Nilsenas). Jis buvo persirengęs drag artistės Lady Die (Ponia Mirtis) kostiumu.

Tačiau ne visiems patiko, kad bažnyčioje už klausyklos pasirodė artistė. Bažnyčios tarybos narė Therese Egebakken (Teresė Egebaken) „Facebook“ grupėje paskelbtame pranešime rašo, kad asmuo nėra nei krikščionis, nei pakrikštytas. Tai reiškia, kad jis nėra ir Norvegijos liuteronų bažnyčios narys.

„Jei jis nėra bažnyčios narys ar krikščionis, bet jam leidžiama pamaldų metu sakyti pamokslą apie pasididžiavimo ideologiją, tai kokie tada kriterijai ar reikalavimai, kas ir apie ką gali sakyti pamokslą pamaldose?“

Tačiau Tromsės katedros dekanas, kuris pakvietė Rune Nilsseną, nemato nieko blogo, kad bažnyčios patalpose suteikiama erdvė skirtingoms lyčių tapatybėms. „Mes žinome, kad Nilssenas turi kažką svarbaus bažnyčiai“, – sakė jis. „Norime duoti ženklą, kad įvairios lyčių išraiškos ir lyčių supratimas yra laukiami bažnyčioje.“

Kunigas sakė, kad bažnyčia nuėjo „ilgą kelią kovoje už homoseksualių žmonių priėmimą, bet ne tada, kai kalbama apie skirtingų lyčių tapatybių demonstravimą“. Jis taip pat mano, kad nėra blogai kviesti žmones, turinčius kitokią lytinę tapatybę. Pasak Švedijos dienraščio „Dagen“, Šiaurės Halogalando vyskupas Olavas Öygardas (Olavas Oygardas) neprieštarauja kunigo veiksmams. „Būtent kunigas yra atsakingas ir turi įvertinti, kam ar kam leidžiama kalbėti bažnyčioje“.

„Arkties Pasididžiavimo“ Tromsės katedroje tema buvo „Nes meilė yra iš Dievo“. Per vaivorykštės mišias bažnyčioje kalbėjo keli kalbėtojai. Vienas iš jų buvo Nilssenas. Jis save laiko „dvasiniu žmogumi“ ir „bendraujančiu su gyvenimo paslaptimis“.

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-12-1 21:55

Nepamaldu metu, aptariant viesus , pasaulietinius reikalus - gali.
Pamaldu metu, nuo sakyklos???? Jeigu tai nekrikscioniu baznycia , prisimetanti krikscioniska forma koks nors zmoniu samburis ... na nekrikscionys savo tvarka turi ir krikscioniui reiksti siuo klausimu nuomuone tik nelabuosius juokinti.
Tik krikscionisku baznyciu sajunga, ar kokia taryba jeigu yra, turetu kaip muse is saltibarsciu sia “baznycia” pasalinti.
Tai maziau aktualu Europoje, cia krikscionisku baznyciu ivairove gana ribota. Bet JAV toki “Schindlerio sarasiuka” reiketu sudarineti ir pastoviai atnaujinti. Kad neatsistotum i koki homoseksualistu samburi po religiniu padazu kaip i suns ismatu kruvele.

kazys       2021-12-1 19:15

Baigia nusivažiuoti tie norvegai. Čia netinka netgi pavadinimai: vyskupas ,kunigas ,katedra ,čia nei tikėjimas nei bažnyčia, čia IŠDURNĖJUSIŲ NUO SAVO TOLERANCIJOS IŠTVIRKĖLIŲ SUSIBURIMAS.

Diskusija?       2021-12-1 18:14

Tokios diskusijų krikščionių bendruomenėje yra negalima, jeigu jos nariai tiki, kad gyvenimas viešame ištvirkavime yra gyvenimas nuolatinėje sunkioje nuodėmėje. Tačiau, matyt, toje bendruomenėje yra ne visai taip. Kyla klausimas, ar gali save laikyti krikščionimi tas, kuris viešai nepripažįsta - kai kurių krikščionybės nurodytų -sunkiųjų nuodėmių nuodėmėmis. Atsakymas peršasi pats savaime: aišku, kad negali, nes tai yra krikščioniško TIKĖJIMO pagrindų pagrindas visuomeniniame gyvenime. Iš čia gaunasi taip pat ir atsakymas, ar transvertitas gali kalbėti per pamaldas, kaip krikščionių bendruomenės narys.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.