Dienos aktualija, Pedofilijos byla

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 6 d. 11:00

14     

    

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Ankstų lapkričio penktosios rytą, praleidusi beveik dvejus metus JAV federaliniame kalėjime, Neringa Venckienė buvo iškviesta į teismą – kalėjimą ji paliko žinodama, kad nebesugrįš.

„Kadangi Aukščiausiasis Teismas nepriėmė mano skundo, aš žinojau, kad daugiau nebebus teismo posėdžių“, – teigė Neringa Venckienė, buvusi Lietuvos teisėja, galimai atskleidusi pedofilų tinklą, kurio auka tapo jos dukterėčia – pabėgusi į Jungtines Valstijas ji apsigyveno Crystal Lake mieste. „Aš paprašiau vieno iš kalėjimo prižiūrėtojų patikrinti savo kompiuteryje ir jis man pasakė, kad grįžimo laikas nenurodytas. Iškart supratau, kad būsiu išduota tą dieną“.

Su „Northwest Herald“ N.Venckienė bendravo elektroniniais laiškais ir išsamiai aprašė, ką patyrė nuo to laiko, kai buvo išduota iš JAV, taip pat papasakojo apie savo gyvenimą sugrįžus į Lietuvą.

Nesuteikus galimybės svarstyti jos politinį prieglobstį N. Venckienė lapkričio 6 d. buvo grąžinta į tėvynę. Jos šeimos nariai, įskaitant ir sūnų, Mchenry gyventoją Karolį Venckų, ilgą laiką baiminosi dėl politinio persekiojimo, jeigu buvusi teisėja bus sugrąžinta į Lietuvą, kur jos laukia dešimtys kaltinimų, įskaitant šnipinėjimą ir melagingų parodymų pateikimą.

„Aš išsiunčiau atsisveikinimo žinutę Karoliui, šeimos nariams ir draugams. Vėlai vakare buvau įsodinta į lėktuvą, skrendantį į Varšuvą, Lenkiją, ir tada automobiliu nuvežta į kalėjimą Lietuvoje, – teigė Venckienė. – Mes ten atvykome tik kitą dieną, vėlai vakare“.

„Northwest Herald“ priminė savo skaitytojams ir apie kito teisėjo nužudymą, kuris, kai kurių manymu, tvirkino Venckienės dukterėčią, ir apie Venckienės brolio, kuris pateikė pirmuosius kaltinimus pedofilija ir taip pat buvo įtariamas nužudymu, mirtį.

Venckienė persikėlė į Crystal Lake miestą su savo sūnumi 2013 metais, po to, kai ji galimai atskleidė pedofilų tinklą, skriaudusį jos 4 metų dukterėčią.

„Anksčiau Venckienei buvo suteikta dukterėčios globa, tačiau vėliau jai buvo nurodyta grąžinti mergaitę motinai“, – Valstijos Departamentui rašė vienas iš jos imigracijos advokatų Markas Deividsonas. Nors Venckienė bandė, kaip teigia Deividsonas, „įvykdyti taikų mergaitės perdavimą“, mergaitė atsisakė palikti Venckienę, bijodama tolimesnės prievartos prieš ją.

Per šokiruojantį 2012 metų gegužės policijos šturmą, kurio didžioji dalis buvo nufilmuota, Lietuvos policija per prievartą atplėšė mergaitę nuo buvusios teisėjos rankų ir ją išnešė, be batų, į baltą automobilį su užtamsintais langais.

Venckienė teigė neturinti jokių kontaktų su savo dukterėčia.

„Nuo gegužės 17 dienos, kuomet mano dukterėčia buvo paimta per prievartą, aš jos daugiau nemačiau, – sakė Venckienė. – Apie ją aš galvoju kasdien – ar ji gyva, ir jeigu ji gyva, kaip ji laikosi, ar viskas jai gerai. Aš apie ją absoliučiai nieko nežinau“.

Grąžinta į Lietuvą Venckienė buvo paleista iš kalėjimo už 10 000 eurų užstatą, o Vilniaus apygardos teismas jai paskyrė intensyvią priežiūrą, pranešė LRT žinios.

„Nors aš buvau paleista iš kalėjimo, mano dokumentai buvo paimti, reikėjo sumokėti 10 000 užstatą, man buvo uždėta apykojė. Tokios priemonės yra beveik negirdėtos, – teigė Venckienė. – Aš praleidau dvidešimt vieną mėnesį JAV kalėjime, Lietuvoje buvau sulaikyta dar dviem mėnesiams (nors ir paleista prieš laiką) už „nusikaltimus“, už kuriuos laisvės atėmimas iš viso neskiriamas.“

Nuo jos sugrįžimo žmonės su Venckiene elgėsi gerai, tačiau su valdžia yra kita situacija, pasakojo Venckienė.

„Po ekstradicijos iš Jungtinių Valstijų Lietuvos valdžios rankos yra surištos, jie nebegali pateikti papildomų kaltinimų man. Aš maniau, kad dabar jie laikysis įstatymų, pasakys tiesą visuomenei. Bet jie ir toliau meluoja žiniasklaidoje, – teigia ji. – Prokurorai vis užsimena apie naujus kaltinimus, jie meluoja ir apie kaltinimus, kuriuos JAV privertė juos panaikinti“.

Venckienė turėjo galimybę perskaityti savo bylos duomenis ir mano, kad Lietuvos Vyriausybė pateikė JAV melagingą informaciją.

„Lietuvos valdžia taip pat atsisakė pateikti įrašą, kaip mano dukterėčia buvo paimta – su neva mano padarytais nusikaltimais, – teigia Venckienė. – Paviešinti šį video prašiau daugelį kartų. Manau, Lietuvos valdžia bijo, kad tas įrašas parodys, kas yra tikrieji nusikaltėliai“.

Vaizdo įrašai prieš pat policijos pareigūnams atimant mergaitę iš Venckienės rankų buvo patalpinti internete adresu FreeNeringa.com

Vaizdo įraše matyti maža mergaitė, sėdinti ant Venckienės kelių, mergaitė rankomis apsikabinusi Venckienę ir besimeldžianti. Kambarys pilnas pašalinių žmonių.

Po keleto sekundžių Lietuvos pareigūnai išdaužia Venckienės durų stiklą ir įeina į namus. Lauke šimtai žmonių – apsupę namą, jie protestuoja prieš mergaitės perdavimą. Žmonės buvo nutempti policijos.

„Man, kaip ir daugeliui kitų žmonių, vaikų seksualinis išnaudojimas yra vienas baisiausių nusikaltimų, – teigia Venckienė. – Mergaitė buvo mano dukterėčia, kurią aš be galo mylėjau, ir man atrodo, ji iki paskutinės minutės tikėjo, kad aš galiu ją išgelbėti. Aš paaukojau viską: ramų gyvenimą, savo karjerą. Bet aš negalėjau ignoruoti to, kas darėsi. Karolis ir aš pabėgome į Ameriką tik po jos paėmimo, kai jau nebebuvo galima nieko padaryti, kad jai padėtume“.

Dabar, atskirti per daugiau negu 5 000 mylių, K. Venckus ir N. Venckienė toliau kasdien kalbasi ir tikisi greitai susitikti.

„Aš dažnai galvoju apie savo šeimos narius ir draugus Jungtinėse Valstijoje, bet labiausiai pasiilgau savo sūnaus, – sakė Venckienė. – Aš žinau, kad vieną dieną galėsiu su jais ir Karoliu susitikti JAV arba Europoje“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-02-8 15:21

tikiu,kad po Gitano Nausedos rinksime Neringa Venckiene,ta pulinius isvalys is pagrindu.Kiekvienam ivykiui savas laikas.Sis bardakas paskutinis,kur vagiama milijardais ,o skaiciuojamos desreles.Uzteks mulkinti zmones,nes net mulkinimo metodus negebete sugalvuoti.Internetas neuzlus nuo tiesos.

niekas iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta       2020-02-7 18:05

Atsirūgs dar visiems Venckienės niekintojams.

Dzeikas       2020-02-7 14:08

to’jui:
Nepilnametis imigrantas - labai didelis kozyris JAV. Net jeigu nelegalus imigrantas , tai atvyke budami nepilnameciai gauna statusa gerokai lengvesne tvarka. Priesingai suaugusiems, kurie jei nelegalus , tai po 1996m praktiskai legalizuotis tegali TIK per vedybas.
Karolio Venckaus atvejis gi ko gero unikalus. Gal advokatas imsis nemokamai jo bylos, nes jei nebuve teisinio precedento tai advokatas sau gera reklama pasidarys. Bet kuriuo atveju, jeigu teismas nuspres , kad Karolis turi teise gyventi JAV legaliai - tai teise JAV pilietybei igyja ISKART po tokio teismo sprendimo.
Cia nera vien K. Venckaus asmeninis reikalas. Lietuvos “teisesauga” (jeigu ten ne visiskos bukenos sedi ir nepagailejo nors kiek centuku amerikos advokato konsultacijai) ta irgi zino ir naudoja Venckaus teisine padeti JAV kaip spaudimo sverta Neringai Venckienei.
Todel “teisesauga” vilkins byla kiek imanydama ilgiau.
Man tik idomu, ka turi omenyj sakydamas “nera taip, kaip rasai”? K.Venckaus imigracines problemas, ar neigi “sakute” i kuria “teisesauga” bando ivaryti Venckiene(n). Karolio problemos tik tarp kitko. “Sakute” Venckienei - cia man regis svarbu ir principinis dalykas del Mergaites bylos aplamai. “Sakutes” buvima netvirtinu kategoriskai, tik pati Venckiene gali apie tai patvirtint ar paneigt. Remiuosi bendraja logika: jeigu “teisesaugos” veiksmai buvo nukreipti bylos uzglaistymui (liudininku persekiojimas ir susidorojimas su besipriesinanciais), tai tolesnis ju pastangu vektorius , bylai pasiekus tarptautini rezonansa, turetu buti poveikis NV, jos santazas.

to: Dzeikas 2020-02-6 21:26        2020-02-7 13:48

nėra taip, kaip pats Tamsta rašai. Visu pirma, Karolis neturi žalios kortos, nes jie turėjo leidimą gyventi tol, kol bus išspręstas politinio prieglobsčio klausimas. Kadangi ekstradicija įvyko anksčiau, nei polit. priegl. teismas, tai Karolio padėtis nėra rožėmis nuklota. Daug pastangų, paramos, geri advokatai ir pan.

Kazys       2020-02-6 21:57

stasy, kaip tau kreidelių verslas? investuoji?

Dzeikas       2020-02-6 21:26

Karolis (nepilnameciams imigrantams nebutinas 5 metu pragyvenimo cenzas ir kalbos egzamenas)  Venckus sulaukes pilnametystes turetu gauti JAV pilietybe.Ji suteikiama aplikantui paprasius, be islygu. Tada tures daugiau galimybiu padeti mamai.
Bet as manau valdziuke rezga kazka panasaus i civilini susitarima: Priimi kaltinimus duodam simboline bausme ir ciuozk pas sunu i JAV. Tvirtini esa pedofilija buvo - tyrimas vyks dar 10 metu, duomenis rinksime(galus slepsime isvertus is lietuviskos “naujakalbes”) - o tu sedesi, memuarus rasysi(i stalciu).
Karolis gi aplankyti mama nerizikuodamas but apkaltintas bala zino kuo (prokurorai sugalvos) gales TIK turedamas JAV pilietybe.

Tomas to kažin       2020-02-6 18:54

Stasio paklauskim ,jis tikrai žino.

kažin       2020-02-6 18:36

kažin kas ištampė II mergaitei storąją žarną iš išorės kietu buku daiktu ir sukėlė išmatų nelaikymą?

stasys        2020-02-6 15:31

stasiui 2020-02-6 15:06 > Tikrai nesiruošiu diskutuoti su tamsta kas teisinga o kas ne , tik parodau tai apie ka ponai lepteli nepagalvoję o vėliau jau ištrinti neišeina .Taip ‘kvailelis stasys’ patraukia išsakyta sena mintį ir vėl primena apie ka visuomenėje buvo diskutuota , ginčijantis ar reikia įtariamąja palikti už grotu teismo metu .Tas va ,kai kuriu politiku , noras parodyti nuoga krūtine toje istorijoje ..yra būtent tos istorijos bruožas kodėl visuomenė vis dar priversta klausytis tos istorijos pasakojimu ir dar bus priversta valkioti ja savo dėmesiu spėliojant kokios priežastys lėmė tokias pasekmes . Jus rašote cit.“ bet siaip stebiuosi jumis, nes jus taip nenuilstamai rasote, kartojates, nekreipiate demesio i komentatoriu pastebetus jusu melus ar netikslumus.“ Čia tik tamstos valioje pagrįsti tuos savo žodžius pavyzdžiais.

stasiui       2020-02-6 15:06

vel durneliu apsimetate. aisku, kad ji legaliai isvyko, nes siena kirto legaliai su savais dokumentais. nezinau, ar esate kada keliaves i amerika (as esu ir ne karta), tai zinokite, kad lektuvu i amerika nelegaliai patekti nera sansu, nes patikra buna jau isskridimo oro uoste, o ne tik atvykus. jeigu butu kazkas nelegalaus, jos paprasciausiai butu neileide i lektuva kazkur varsuvoje, ar frankfurte, ar is kur ji ten skrido. nieko cia jai neiseina prikisti, viskas buvo legalu. o ar vaziavo sleptis nes kazka itare ar bijojo, ar vyko geliu auginti, ar bandyti amerikoje pasilikti, tai cia tik jos reikalas, uz tai istatymai nebaudzia. ir ji legaliai amerikoje gyveno, o nesislapste. kaip jus isivaizduojate ten galima tureti geliu parduotuve neturint numerio? bet siaip stebiuosi jumis, nes jus taip nenuilstamai rasote, kartojates, nekreipiate demesio i komentatoriu pastebetus jusu melus ar netikslumus. tiesiog dirbate sizifo verta darba. norejau vietoj sizifo kita heroju pamineti, bet tiek to… net nezinau, ar cia tik is isitikinimo, kad dirbate teisinga darba nervuodami “nupezusius nacionalistus”, ar cia jau liga. man panasiau i antra varianta, bet grieztai teigti negaliu, nes nesu medikas.

Pranelis       2020-02-6 13:49

a neigti. Iš tikrųjų, šis klanas galingesnis už mūsų teisėsaugą

stasys        2020-02-6 13:47

Cit.“ „Man, kaip ir daugeliui kitų žmonių, vaikų seksualinis išnaudojimas yra vienas baisiausių nusikaltimų, – teigia Venckienė. – Mergaitė buvo mano dukterėčia, kurią aš be galo mylėjau, ir man atrodo, ji iki paskutinės minutės tikėjo, kad aš galiu ją išgelbėti. Aš paaukojau viską: ramų gyvenimą, savo karjerą. Bet aš negalėjau ignoruoti to, kas darėsi. Karolis ir aš pabėgome į Ameriką tik po jos paėmimo, kai jau nebebuvo galima nieko padaryti, kad jai padėtume“. Tai vystyk N.Venskienė BĖGO į Amerika slėptis , ne kaip kai kurie ūsuotu barsuku švogeriai teigė , išvyko laisva valia ir slėptis nereikėjo ?.. Ten dar toks kryžiumi gulėsi ant stalo Helsinkio komisijos svarstymo metu .. Kaip diena taip naujiena , tai gal gi viena karta susitarkite dorai tarpusavyje ir nustokite meluoti į kameras žiūrint .

visuomenė       2020-02-6 12:31

turėtų reikalauti išslaptinti šią bylą, antraip Jums gręsia didelis pavojus iš žmonių, užsiimančių juodu verslu ir jų klientų. Kol jūs gyva, tol jie pavojuje.

tiek       2020-02-6 12:29

vietoj netikusios Šimonytės tikėjausi - gerb.Neringą rinksim .Bet prie lovio sulindusieji baisiai tokios perspektyvos persigando,suprato ,kad tokiu atveju atpildas už viską garantuotas.Išvada : gerb.Neringa Venckienė yra Nepriklausomos Lietuvos disidentė,manau,kad ir kankinė kovotoja už visų žmonių teisę neleisti iškrypėliams savivaliauti Lietuvoje.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.