Įžvalgos

Noamas Chomskis. 10 masių valdymo būdų

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 28 d. 3:15

17     

    

Noamas Chomskis. 10 masių valdymo būdų

N. Chomskis (1928) amerikiečių lingvistas ir politikos aktyvistas. Dėstė Masačusetso technologijos institute, Lingvistikos ir filosofijos departamente. JAV Mokslo akademijos narys. Jis žavus savo jaunatvišku kairuoliškumu (ne leftizmu ar „moksliniu liberalizmu“) su anarchijos „prieskoniu“, o jo įžvalgos verčia kiek kitaip žvelgti į pasaulį. Ne vienas pastebės, atpažins ir Lietuvos žiniasklaidos naudojamas poveikio visuomenei priemones. Kadangi masių valdymo būdų, matyt,  yra daugiau nei šimtas ir vienas, straipsnio pavadinime galėtų būti žodis „dažniausi“. Ne kiekvienas sutiks su kai kuriomis Chomskio interpretacijomis, tačiau jis visiškai teisus teigdamas: jeigu žmonės ima reikšti nepasitenkinimą kasdiene politika, kurios ištakos yra siauri korporatyviniai viršūnių ir jų statytinių interesai, tai, siekiant išvengti prievartos prieš savo piliečius, tam pasipriešinti gali tik propaganda, kurios instrumentas yra žiniasklaida.

Parengė Linas V. Medelis

* * *

10 masių valdymo būdų

Tiesa, kad valstybę sukuria jos piliečiai, siekdami suderinti savo interesus, tačiau valstybės arba politinė valdžia turi savų interesų, ir svarbiausiu jų uždaviniu, banalia savisauga, tampa suvaldymas tų, kas tą valdžią išrenka ir išlaiko.

1 būdas. Dėmesio nukreipimas

Pagrindinis visuomenės valdymo elementas yra žmonių dėmesio nukreipimas nuo svarbių problemų ir sprendinių, priimamų valdančioje politinėje ir ekonominėje aplinkoje. Tuo tarpu informacinė erdvė yra nuolat prisotinama mažareikšmiais pranešimais. Dėmesio nukreipimo būdas yra esminis, nes tokiu būdu piliečiai netenka galimybės įgyti žinių šiuolaikinės filosofijos tėkmių, naujausių mokslo pasiekimų, ekonomikos, psichologijos, neurobiologijos ir kibernetikos srityse. Informacinė erdvė užpildoma pakaitalais – sporto, pramogų verslo, mistikos ir panašios informacijos naujienomis, pagrįstomis reliktiniais žmogaus instinktais nuo erotikos iki grynos pornografijos ir buitiniais muilo siužetais iki abejotinai lengvų ir greitų būdų prasigyventi. 

„...nuolat nukreipti piliečių dėmesį nuo tikrų socialinių problemų, pakišant jiems temas, neturinčias realios reikšmės. Pasiekti, kad piliečiai būtų nuolat kuo nors užimti, ir jiems neužtektų laiko apmąstymams; iš laukų į aptvarus, kaip ir visus kitus gyvūnus“. (N. Chomskio citata iš knygos „Tylus ginklas ramiems karams“).

2 būdas. Sukurti problemas, po to siūlyti jų sprendimo būdus

Šis būdas dar vadinamas „problema – reakcija – sprendimas“. Sukuriama problema, tam tikra „situacija“, tikintis sukelti atitinkamas gyventojų reakcijas, kad jie patys pareikalautų imtis priemonių, kurios labiausiai būtinos valdantiesiems. Pavyzdžiui, miestuose sužadinti prievartos spiralę arba organizuoti kruvinus teroro aktus, kad piliečiai imtų patys reikalauti priimti įstatymus, sustiprinančius saugumą ir pilietines teises varžančios politikos diegimą.

Arba sukelti tam tikrą ekonominę, teroristinę arba technologinę krizę, kad žmonės savo sąmonėje būtų priversti imtis priemonių jos pasekmėms likviduoti, net pažeidžiant socialines teises kaip „neišvengiamą blogybę“. Dera suprasti, kad krizės pačios iš nieko neatsiranda.

3 būdas. Palaipsnis panaudojimas

Kad koks nepopuliarus dalykas būtų priimtas, pakanka jį diegti palaipsniui – diena po dienos, kasdien, metai po metų. Kaip tik tokiu būdu devintame ir dešimtame praėjusio amžiaus dešimtmečiais buvo globaliai pripirštos iš esmės naujos socialinės ir ekonominės sąlygos (neoliberalizmas).

Iki minimumo sumažintos valstybės funkcijos, privatizacija, masiškas nedarbas, padoraus pragyvenimo neužtikrinantis darbo užmokestis. Jei visa tai prasidėtų vienu metu, tai tikrai pastūmėtų link revoliucijos.

4 būdas. Vykdymo atidėjimas

Kitas būdas prastumti nepopuliarų sprendimą – pateikti jį kaip „skausmingą, bet būtiną“ ir pasiekti, kad piliečiai šiandien sutiktų su tuo, kas įsigalios ateityje. Daug lengviau sutikti, kad kažkas bus paaukota ateityje nei dabar.

Visų pirma, todėl, kad tai neatsitiks tuoj pat. Antra, todėl, kad tautos dauguma visada yra linkusi naiviai puoselėti viltis, kad „rytoj viskas pasisuks į gera“ ir kad iš jo reikalaujamos aukos pavyks išvengti. Taip piliečiams suteikiama daugiau laiko susigyventi su mintimi apie permainas ir nuolankiai jas priimti, kai ateina laikas.

5 būdas. Kalbėti su tauta lyg su mažu vaiku

Daugumoje plačiajai publikai skiriamų propagandinių kalbų vartojami argumentai, personažai, žodžiai ir intonacijos tartum būtų skiriami mokyklinio amžiaus sutrikusio mąstymo vaikams arba protiškai nevisaverčiams individams.

Juo labiau stengiamasi apkvailinti klausantįjį, tuo dažniau vartojamos infantiliškas kalbos priemonės. Kodėl? Jei kas kreipiasi į žmogų tarsi jam būtų 12 metų ir mažiau, tai labai tikėtina, kad įtaigos dėka šio žmogaus atsakymuose ir reakcijoje nebus kritiško vertinimo, kas yra būdinga 12 metų amžiaus ir jaunesniems vaikams.

6 būdas. Emocijas pabrėžtinai akcentuoti labiau nei mąstymą

Poveikis emocijomis yra klasikinis neurolingvistinio programavimo būdas, siekiant užblokuoti žmonių gebėjimus racionaliai analizuoti ir, galų gale, apskritai paralyžiuoti sugebėjimą kritiškai vertinti įvykius.

Kita vertus, emocinis veiksnys leidžia atverti duris į pasąmonę, ten įterpiant mintis, troškimus, baimes, nuogąstavimus, poveikį arba pastovius elgsenos modelius. Užkeikimai apie tai, koks žiaurus terorizmas, kokia neteisinga valdžia, kaip kenčia badaujantys ir pažemintieji, „už kadro“ palieka tikrąsias priežastis to, kas vyksta iš tiesų. Emocijos – logikos priešas.

7 būdas. Ugdyti žmones mažaraščiais, skatinant vidutinybes

Pasiekti, kad žmonės nebesugebėtų suprasti būdų ir priemonių, naudojamų valdyti ir palenkti juos savo valiai. Žemesnėms visuomenės klasėms suteikiama švietimo kokybė privalo būti kuo skurdesnė ir tik vidutiniška. Nemokšiškumas, skiriantis žemesnes klases nuo aukštesnių, privalo likti lygyje, kokio žemesnės klasės negalėtų įveikti.

Tam priskirtina ir vadinamojo „šiuolaikinio meno“ , t.y. rėksmingos vidutinybės, propaganda. Ji pretenduoja tapti garsenybe, bet nesugeba pavaizduoti realybės tokiais meno kūriniais, kuriems nereikia smulkaus paaiškinimo ir agitacijos apie jų „genialumą“. O štai tie, kas naujadarų nepripažįsta, apskelbiami atsilikėliais bukiais, ir jų nuomonė neturi būti plačiai skelbiama.

8 būdas. Skatinti piliečius žavėtis vidutinybe

Gyventojams diegti mintį, kad būti nešvankiam, mažaraščiui ir neišauklėtam yra madinga. Šis būdas neatsiejamas nuo ankstesnio, nes šiuolaikiniame pasaulyje vidutinybė reiškiasi milžiniška gausa visokiausiose socialinėse sferose – nuo religijos ir mokslo iki meno ir politikos. Skandalai, geltonieji puslapiai, būrimai ir magija, abejotinas humoras ir populistinės akcijos – viskas gerai, siekiant vieno tikslo – neleisti, kad žmonės turėtų galimybių išplėsti savo sąmonę iki begalinių realaus pasaulio erdvių. 

9 būdas. Stiprinti kaltės pajautimą

Versti žmogų patikėti, kad tik jis pats yra kaltas dėl savo nelaimių, atsirandančių dėl protinių galimybių, gabumų ar įdedamų pastangų trūkumo. Tada, užuot sukilęs prieš ekonominę sistemą, jis pradeda save menkinti, visu kuo kaltindamas save, o tai sukelia prislėgtą būseną, be kita ko, stumiančią į nieko nedarymą. O be veiksmo apie jokią revoliucija nėra nė kalbos! Ir politikai, ir mokslininkai (ypač psichoterapeutai), ir religiniai veikėjai naudojasi ganėtinai efektyviomis doktrinomis, kad pacientai ir parapijiečiai užsiimtų savinieka, valdydami jų gyvenimą teigiančius interesus, nukreipdami veiksmus reikiama vaga. 

10 būdas. Žinoti apie žmones daugiau, nei jie patys žino apie save

Pastaruosius 50 metų mokslo laimėjimai ir pažanga kūrė vis didesnį atotrūkį tarp paprastų žmonių žinojimo ir žinių, kurias turi ir kuriomis naudojasi viešpataujančios klasės.

Biologijos, neurobiologijos ir taikomosios psichologijos dėka „sistema“ į savo rankas gavo avangardinių žinių tiek žmogaus fiziologijos, tiek psichologijos srityse. Apie paprastą žmogų sistemai pavyksta sužinoti daugiau, nei jis pats žino apie save. Tai reiškia, kad daugeliu atvejų sistema turi daugiau valdžios ir valdo žmones labiau negu jie valdosi patys.

Šaltinis: Noam Chomsky – TOP10 Media Manipulation Strategies

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas dėl leftistų       2018-07-2 12:55

Iš tikrųjų liberalai nėra leftistai, bet nuoseklūs dešinieji. Tačiau anarchistinė liberalų atmaina, reikalaujanti laisvės nuo bet kurios valdžios, irgi ne kairieji, nors išoriškai panašūs, nes tiki, neva žmonės patys bendruomeniškai sukurs tvarką. Plėšrūnai jos nesukurs.
Todėl tikiu (retas atvejis?) tik anarchistais teokratais, kurie atmeta žmonių valdžią, nesitikėdami sukurti tvarkos plėšrūnų jėgomis, bet tik priimant D-vo valdžią per Jo apreiškimą (plg. nuoseklius salafitus, kurie leidžia bet kokius ekonominius santykius nuo kapitalistinių iki komunistinių, griežtoje kontrolėje D-vo vieną kartą nustatytų nekaitomų pamatinių įstatymų bei iš jų išvedamos paprotinės teisės: tai ne demokratija, bet Paties D-vo diktatas - beje, kaip ir Senovės Israelyje).

Marginalas Paslapčiai       2018-06-29 15:36

Kas yra sionistas? Terminas įkaltas į galvas dar bolševikmečiu (tada kurtas net “Antisionistinis komitetas”).
Sionistas yra tas, kuris teigia, kad Sionas (plačiąja prasme) yra tikra žydų tautos tėvynė. Kitaip tariant, bet kuris asmuo, palaikantis žydų teisę į savo valstybę Izraelį, yra sionistas.
Jei kam nepatinka pats Siono vardas, tegu paskaito krikščionišką Bibliją.
Jei susietume, pvz., Gedimino kalną su Lietuva, kaip su esminiu simboliu, tai bet kas, teigiantis, kad Lietuva yra lietuvių žemė, būtų gediminokalnistas.
Garsus sionizmo ideologas Teodoras Herclis niekad neturėjo nieko bendro su planais “pavergti pasaulį”, “išnaudoti gojus” ar pan. Jam rūpėjo savo tautos atkūrimas savo žemėje, kurioje jos ateitis pagaliau būtų užtikrinta ne menkiau, nei kitų laisvų tautų (pasidomėkit Izraelio himno žodžiais).
Antisemitinė mitologija, kuria apgaubtas “sionisto” terminas, yra pamazgų duobė, į kurią supilamos net vienas kitam prieštaraujantys kliedesiai.
Suprantama, kad sionizmas yra “kieta” ideologija, nes Izraelio valstybės atkūrimo sprendimas nuo pat pradžių buvo ydingas, sulyginęs istorines žydų teises (žydai visais laikais buvo atstovaujami savo žemėje) su vietos arabų teisėmis, istoriškai įgytomis per kelis šimtmečius. Taip Izraelio žemės dalis buvo atiduota dirbtinei Jordanijos valstybei, o jei ne sėkmingi karai, dar klausimas, ar Izraelis būtų išsilaikęs iki šios dienos. Anekdotiška, kad tarptautiniu sprendimu iš Izraelio atimta teisė net į savo istorinę sostinę, kuri kažkodėl turėjo būti padalyta dirbtinės valstybės naudai. Užtat nuoseklūs musulmonai irgi nepripažįsta jokio padalijimo, nes jų tikslas - atkurti kalifatą (ne jokią dirbtinę Jordaniją), kurios istorinė dalis ir yra visas Izraelis. Šis konfliktas yra religinis ir jo neįmanoma išspręsti NESUNAIKINUS RELIGIJŲ apskritai. Sunaikinti islamo nepavyko. Todėl sionizmas negali nebūti “kietas” vadinamų “palestiniečių” atžvilgiu, nes taika neįmanoma. Religingi islamistai niekad nesutiks būti lojaliais Izraelio piliečiais, geriau gyvens skurde nei išduos savo religiją (beje, labai teigiamas bruožas, geras pavyzdys krikščionims, masiškai iškeliantiems baltas vėliavas visais frontais). Kas nori sunaikinti Izraelį, neišvengiamai griebiasi “palestiniečių”, tarsi patys žydai ne palestiniečiai.
O juk istorija turi Šeimininką ir tik Jo žodis visada paskutinis. Be Jo Valios Izraelis niekas nebūtų atkurtas po 2000 metų, jokie mitologiniai “Siono išminčiai” nieko čia nebūtų pasiekę. Tai tikras istorijos stebuklas, neturintis precedentų.

Paslaptis        2018-06-29 12:57

“tiesos.lt” išlaiko RKB, o ją finansiškai valdo sionistai (nepainioti su niekuo dėtais aškenaziais, sefardais ar kt. semitais). Tai, kas čia parašyta yra paslaptis todėl tai “netiesa”, kuria tikėti draudžiama. Paslapčių, kurių žinoti žmonės negali yra daugybė. Pavyzdžiui, ar dar gyva Deimantė ir jos pusserė? Nė vienas “didis” laikraštis apie tai nerašys. LIETUVOS institucijos į šį klausimą atsakys tik MELĄ. Kad Tauta užmirštų reikalauti TIESOS, valdžia siūlo žmonėms giedoti Tautos Giesmę. Būsią gražu.

QQtis + Marginalui       2018-06-29 12:23

Kaip visada iš peties. Esu Jūsų gerbėjas smile

Nepasirašysiu       2018-06-28 21:41

Kadangi pats Chomskis yra vienas iš masių valdymo būdų jau daugiau nei 50 metų (jo universitetas ir veikla kalba patys už save), galime spėti, kad į tai, kas atrodo visai teisinga, yra įmaišyta netiesos smile
Įdomu, kad Tiesos.lt nusprendė publikuoti šio autoriaus straipsnį. Galbūt dar daugiau JAV leftistų (tuo pačiu, nepaaiškinamai, ir sionistų) minčių pažersite?

Kotaipui/-ei       2018-06-28 20:02

Jokio Vaido L.P. nepažemino. Griežta replika skirta putino mazgotei antisemitei- juodašimtininkei “jotei”, kuri čia yra gąsdinimo “jahvėmis” specialistė. Nesvarbu, kad ta dugino lachudra nepasirašė savo nicku. Specifinė smarvė tą padarą išduoda.

Ko taip        2018-06-28 19:55

įsiuto gerb. Marginalas? Įprato iš aukšto žeminti Vaidą. O dabar pratrūko plūstis. Išminčius taip nesielgtų.

Marginalas jievaldams       2018-06-28 18:24

Džiaukis mano klaida per skubėjimą: turi būti atsakysi.
Taip, be abejo, atsakysi.

Marginalas jievaldams       2018-06-28 18:23

Idiote, atsakysiu D-vui už šiuos žodžius ir visas neteisybes! Gal tau Noamas Chomskis valdo, unikalus pasaulinio lygio kalbininkas ir kovotojas su globalinis pavergėjais.
Pasidomėk istorija: 325 m. imperatorius Konstantinas paskelbė pasauliui, kad žydai - D-važudžiai ir niekšai, net pamiršęs paminėti pirmąją apaštalinę Bažnyčią, kuri buvo Judėjos Bažnyčią, šv. Jaakovo Teisiojo vadovauta. Kokį “dievą” nužudė žydai? - žydai drįso pasikėsinti į pavergėjus romėnus, kurių imperatoriai buvo “dievai”. To Europa neatleido. 325 m. Konstantino asmenyje ji paskelbė totalinį karą visai žydų tautai, tas karas tęsiasi ir po šiai dienai, o tu bei tie pliusiukai jame aktyviai dalyvauja. Tai ir yra antisemitizmas. Jei žydų vietoje būtų buvę lietuviai, iš paties bei pliusiukų (taip pat iš burliokiškų pogromų, iš kurių matyt lietuviai mokosi) aišku, koks būtų tikras atsakas, nors tauta turi visas teises gintis. Savaime aišku, antrojo holokausto niekas nepražiopsos.

Jie valdo       2018-06-28 12:01

bankus (leisdami netikrus pinigus), jie valdo visų rūšių viso paaulio žiniasklaidą, jie griovė ir tebegriauna visų lygių Švietimą, jie nuo 350 (po Kr.) metų slapta įsiskverbė ir užvaldė krikščionybę t.y. visas iki šiol egzistuojančias konfesijas. Kas jie? Tai Blogis, kurio dievas Jahvė. Tas Jahvė esą uždraudė žmonėms - gojams (bet ne Jahvės “išrinktajai tautai”) skinti Pažinimo medžio vaisius įgyjant ŽINOJMĄ, supratimą kas, kaip, kodėl yra, bei ką ir kaip daryti.

Viskas apie       2018-06-28 10:34

konservatorius ir liberalus.Sunaikinta švietimo sistema.Pratęsti mokslo metai,kad vaikai negalėtų pailsėti ir užsidirbti.Švietimo ministrė ,Veryga ir Skvernelis dirba konservatoriams.

kaip pirštu į akį       2018-06-28 10:31

...... ogi, akurat…... mūsų patriarchas Nr1 pažodžiui visus tuos punktelius išmokęs buvo ir sėkmingai pritaikė praktikoje…. žiūrėk , dar ir dabar, tokiame amžiaus stote, vieną ar kitą vis dar bepritaiko, karts nuo karto .... wink

Doleriuk,        2018-06-28 9:19

kai nebestukalini tampi panašus į vyrą, tiesa?

Jules       2018-06-28 9:18

Bet gi tai seniai žinojo kaimiečiai dar iki Gorbio, tad nereikia čia jokio specialaus lialia. kita vertus, be padorių eilinių piliečių - genijų ir tų, ne vidutinybių, irgi nebus. Visos tautos mulkiai, išskyrus vieną - tą, kuri tiesiogiai mums skirta nuo pačio Dievo asmeniškai pagal visas popierkas ir balsavimą Danguje. Pagal Bibliją ir Baudžiamąjį kodeksą ir Niurnbergo verdiktus, kurie Aušvivce kažkodėl be Dievo leidimo pamažinti trimis milijonais ir nieko - muziejininkų ten kažkodėl nebebaudžia, o mus sodina su užsidegimų eks LTSR teisėjai ir jų dar plėšresni anūkai.

>pardon       2018-06-28 8:36

manau retas žydas yra žydas jūsų supratimu

pardon       2018-06-28 5:35

D. Rokfeleris… (Deividas)

$+$       2018-06-28 5:17

Masačusetso technologijos institutas yra žydiškos propagandos specialistų kalvė, bankinio arba Rotšildiško mąstymo diegimas atrinktiesiems (išrinktiesiems) studentams arba Rokfeleriško liberalizmo moralės principų įsisavinimo vieta, kai pakišęs ranką po bet kurios merginos sijonu gali daryti ką nori, kaip tai darydavo J. Rokfeleris vyresnysis. Iš kur visa tai atsirado reikėtų perskaityti Paolo Lionni “THE LEIPZIG CONNECTION” (The Systematic Destruction of American Education) knygą. Tada suprasite kokią “misiją” atliko N. Chomskis ir kas yra Lietuvos steponavičiai.
Citata iš pratarmės
⤵⤵⤵
“In the final years of the last century, a great transformation began in American education. By the end of the first world war, Americans would notice increasingly a change in the way their children were being educated. In the succeeding decades, the same schools that once nurtured the American
dream would become infested with drugs and crime, and high schools would be graduating stu-dents who could barely read, spell, or do simple arithmetic.”


Rekomenduojame

Visuomenė inicijuoja teisminį procesą dėl kirtimų didinimo – advokatas Saulius Dambrauskas padavė skundą teismui

Stasys Jakeliūnas. Tai baisiau negu…

Rasa Čepaitienė. Silpnumas II

PEGIDA manifestacija Drezdene: „Stabdykite Europos islamizaciją“

Bronius Puzinavičius. Vandalizmas Lukiškių aikštėje

Algimantas Rusteika. Galios vakuumo nebūna – kas laukia Lietuvos?

Vytautas Radžvilas. ES reikalinga esminė pertvarka ir jokie kosmetiniai pokyčiai jos neišgelbės

Arvydas Juozaitis oficialiai paskelbė, kad dalyvaudamas Prezidento rinkimuose telks naują Sąjūdį (papildyta video įrašu)

Andrius Švarplys. Dvi Lietuvos ir jų kandidatai: vienas – apie esmę, kitas – apie nieką

Remigijus Šimašius ir vėl demonstruoja savo provincialumą: stotelės prie mokyklų pavadintos „Kiss and Ride“

Vidaus ir užsienio migracija Lietuvoje

Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą

Liudvikas Jakimavičius. Popiežiaus Pranciškaus belaukiant

Rasa Čepaitienė. Silpnumas

Geroji Naujiena: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi“

Vytautas Radžvilas: „Da­bar by­ra pa­sau­li­nė neo­li­be­ra­liz­mo sis­te­ma“

Valdas Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis

Naujieji barbarai. Jiems niekada nebus gana. O mums?

Vidmantas Valiušaitis. Kurio Lietuvą – Adolfo Ramanausko-Vanago ar Petro Cvirkos – rinksimės kurti?

Algimantas Rusteika. To nemato tik aklas

Nuo bačkos. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas: čia elementarus ūkininkavimas, kodėl čia taip surezonavo – sunku pasakyti

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.